انتخاب رشته کنکور انسانی
انتخاب رشته کنکور انسانی

 

داوطلبان گرامی برای اطلاع کامل تر و مشاوره جهت انتخاب رشته کنکور انسانی با ما در تماس باشید تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099072952  و در صورت شلوغی خطوط با  9099072952 ( استان تهران) تماس بگیرید.پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی 97

انتخاب رشته کنکور انسانی بعد از اعلام نتایج و زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور شروع می شود.متقاضیان کنکور انسانی معمولا رشته های حقوق،حسابداری، روان شناسی را انتخاب می نمایند و معمولا در انتخاب رشته کنکور انسانی می توان این رشته ها را جزو رشته های پرمتقاضی به حساب آورد.فرایند انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور انسانی 98 ممکن است با تنوع بیشتری همراه باشد و راحت تر بتوانند این انتخاب را انجام دهند.مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی در سایت ایران تحصیل به شما کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را با توجه به رتبه و علاقتان کسب نمایید.

 

جزئیات انتخاب رشته کنکور انسانی 97

نوع سهمیه ، استان بومی، رتبه کسب‌شده در زیرگروه‌ها ، ضرایب دروس انسانی همه این‌ها عواملی هستند که در قبولی شما تأثیرگذار خواهد بود. بهتر است دفترچه را به‌صورت کامل ملاحظه نمایید تا متوجه سهمیه‌های مناطق مختلف شوید دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 97 رشته‌های دوره‌های روزانه،شبانه، غیرانتفاعی ،پردیس،بین المللی ،دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه آزاد و پیام نور مشخص هستند. بر اساس کارنامه و رتبه‌ها و سهمیه مناطق، دست به انتخاب می‌زنید. بهتر است از شرایط کامل رشته‌ای که آن را انتخاب می‌کنید آگاهی کامل داشته باشید زیرا برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌های علوم انسانی برای پذیرش شرایط خاصی رادارند که باید قبل از انتخاب حتماً از آن‌ها اطلاع کافی داشته باشید. این ناآگاهی ممکن است شمارا از هدف و مقصد اصلی‌تان دور نماید و یا چند سال شمارا از کنکور محروم کند. مواردی را می‌توانیم برای شما نام ببریم که در کنکور سراسر یک‌رشته دانشگاه روزانه را اشتباهاً انتخاب نموده‌اند و بعدها به دلیل انصراف و…یک سال محرومیت از کنکور را تجربه نموده‌اند و این باعث عقب افتادن دو ساله آن‌ها و همچنین به هدر رفتن زحماتشان شده است.

 

ظرفیت پذیرش در انتخاب رشته کنکور انسانی 97

در دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی برای هر داوطلب معمولاً دو صندلی خالی وجود دارد.بله.این خبر را می‌توان به‌عنوان خبر خوب از آن یاد نمود.اما این صندلی‌ها در چه دانشگاه و چه نوبتی وجود دارند از اهمیت فوق‌العاده‌ی برخوردار است.قطعاً اگر هدف شما دانشگاه روزانه و رشته‌های پر تقاضای علوم انسانی است این خبر چندان در مورد شما صدق نخواهد کرد . اما اگر صرف دانشگاه رفتن بدون توجه به دوره و دانشگاه و رشته موردنظر باشد، این خبر خوب را به شما می‌دهیم که جای نگرانی وجود ندارد.در هر صورت ما امکان مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 97 – 98  را برای شما فراهم آورده ایم.

 

شرایط دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 97

داوطلبان لازم است قبل از انتخاب رشته کنکور انسانی 97 در دوره‌های روزانه، سهميه مناطق محروم، نوبت دوم  یا شبانه ،الكترونيكي یا مجازي و پرديس خودگردان دانشگاه‌ها ، از نحوه‌ی  پذيرش دانشجو در اين دوره‌ها در فصل اول دفترچه‌ی راهنمای انتخاب رشته انسانی که می‌توانید آن را از سایت سازمان سنجش و آموزش کشور دریافت کنید و همچنين از شرايط و ضوابط اختصاصي و نحوه ارائه خدمات دانشجويي هر دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مندرج در فصل سوم (پیوست‌ها) دفترچه راهنمای انتخاب رشته انسانی نيز مطلع گردند.

داوطلبان انتخاب رشته انسانی توجه نمایند که دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مجري دوره‌های نوبت دوم یا شبانه) كه در آزمون سرسری اقدام به پذيرش دانشجو می‌نمایند) ، از ارائه‌ی خوابگاه و يا اسكان دانشجويي ، وام تحصيلي ، سرويس اياب و ذهاب و تسهيلات رفاهي به دانشجويان دوره نوبت دوم  یا شبانه ) به‌طور حتم معذور می‌باشند). لذا به داوطلبان توصيه می‌شود همواره  انتخاب رشته خود را بومي نموده و حتی‌المقدور  رشته‌ی موردنظر را در  شهر محل سكونت خود را انتخاب نمايند.

 

سهمیه در انتخاب رشته کنکور انسانی 97

سازمان سنجش در رشته‌های مختلف اقدام به بومی گزینی می‌نماید.به دلیل عدالت آموزشی در کنکور سراسر سازمان سنجش سه منطقه را در کنکور معین می‌نماید.شهرها و مناطقی که امکانات آموزشی بهتری دارند را منطقه یک و شهرها و مناطقی که از امکانات کمتری برخوردار هستند را منطقه دو و سه قرار می‌دهند. اما اینکه این بومی گزینی به چه صورتی است و چگونه در قبولی شما تأثیرگذار خواهد بود را بهتر است از مشاوران ما کمک بگیرید.البته پاییز سازمان سنجش از طریق تکمیل ظرفیت برخی از رشته ها را جذب دوباره پذیرش می نماید.

 

انتخاب رشته انسانی 97 در دانشگاه آزاد

برای برخی از داوطلبین ورود به دانشگاه و قبولی در رشته موردنظر از مهم‌ترین ملاک‌ها است و اینکه چه دانشگاهی پذیرش می‌شوند شاید خیلی مهم و برجسته به نظر نمی‌آید. دانشگاه آزاد هم مانند دانشگاه دولتی سهمیه‌هایی را برای داوطلبین مدنظر قرار می‌دهد و یکی از ویژگی‌های این دانشگاه رشته‌های بدون آزمون یا همان بدون کنکور در این دانشگاه است. اما این به معنای راحتی و سهل اصول بودن انتخاب رشته در این دانشگاه نمی‌باشد. رشته‌های پر متقاضی همیشه صف شلوغ‌تر و تقاضای بیشتری برای ورود دارند که باید برای جلو افتادن از این صف و راه پیدا کردن به در وردی تکنیک های خاصی را بلد باشید. مشاورین مرکز ایران تحصیل در خدمت‌رسانی به شما جهت آموزش این تکنیک ها و کمک به شما برای رسیدن به مقصودتان هستند.

 

داوطلبان گرامی برای اطلاع کامل تر و مشاوره جهت انتخاب رشته کنکور انسانی با ما در تماس باشید تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099072952  و در صورت شلوغی خطوط با  9099072952 ( استان تهران) تماس بگیرید.پاسخگویی از 8 صبح تا 1 شب حتی ایام تعطیل .
کانال اطلاع رسانی انتخاب رشته کنکور انسانی
کانال اطلاع رسانی انتخاب رشته کنکور انسانی

 

مطالب مرتبط به انتخاب رشته کنکور انسانی 97 :

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته دانشگاه سراسری 97

راهنمای انتخاب رشته کنکور 97

مشاوره انتخاب رشته کنکور 97

انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری 97

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 ثبت نام دانشگاه آزاد

برنامه‌ریزی هفتگی کنکور انسانی

بودجه بندی کنکور انسانی

انتخاب رشته انسانی به شیوه ای نوین

انتخاب رشته کنکور انسانی 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.