ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته موفق

10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق

انتخاب رشته موفق
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داشتن انتخاب رشته موفق از جمله مهم ترین گام ها جهت داشتن آینده ای درخشان برای هر فرد داوطلب است. با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سراسری بحث انتخاب رشته و این که چگونه انتخاب رشته موفقی داشته باشیم اهمیت بسیاری برای داوطلبان و متقاضیان آزمون سراسری پیدا می کند.

 

در این نوشته در خدمت شما برای پاسخگویی به این سؤال مهم هستیم و می خواهیم بدانیم که به عنوان یک داوطلب کنکور چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم. مطمئناً با مطالعه دقیق این مطلب و همین طور کمک گرفتن از مشاور تحصیلی خبره می توانید در زمینه انتخاب رشته بسیار مؤفق عمل کنید و آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای انتخاب رشته آزمون سراسری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چگونه انتخاب رشته موفقی داشته باشیم

 

 

رمز و راز انتخاب رشته موفق چیست؟

رمز و راز انتخاب رشته موفق چیست؟ این سؤال مسلماً پرتکرارترین و مهم ترین سوالی است که این روزها در ذهن داوطلبان آزمون سراسری می چرخد.

اما آيا بهترین راه برای داشتن انتخاب رشته ای حرفه ای وجود دارد؟ در صورت وجود چگونه باید این کار را انجام داد که خدایی ناکرده در آینده نتیجه ای جز پشیمانی به همراه نداشته باشد؟

در ادامه به 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور برای شما عزیزان می پردازیم. به کمک این 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور می توانید بهترین انتخاب رشته را برای خود رقم بزنید.

 

 

10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور چیست؟

در این بخش قصد داریم 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور را خدمت شما عرض کنیم. با مطالعه این بخش می توانید به آسانی به پاسخ این سؤال که چگونه انتخاب رشته موفقی داشته باشیم دست پیدا کنید.

 

 

1. هدف شما از ادامه تحصیل و ورود به مراکز دانشگاهی چیست؟

دوستان عزیز همواره دقت داشته باشید که هیچ تضمینی برای این موضوع وجود ندارد که علی رغم کسب بهترین رتبه و قبولی در دانشگاهی برتر بتوانید به فردی مؤفق تبدیل شوید.

در ابتدا و برای رسیدن به مؤفقیت در رشته تحصیلی خود باید هدفی مشخص و از قبل تعیین شده داشته باشید و بدانید که چرا وارد این رشته و یا دانشگاه شده اید.

 

 

2. از انگیزه، استعداد ها، ارزش ها، توانایی ها و علایق خود مطلع شوید

در زمان انتخاب رشته حتماً به علایق، توانایی، ارزش ها، استعدادها و انگیزه خود از ادامه تحصیل دقت لازم را داشته باشید. عدم توجه به این مسائل می تواند عواقب جبران ناپذیری را برایتان به همراه داشته باشد و شما را از انتخاب رشته موفق دور کند.

 

 

جهت داشتن دقیق ترین و حرفه ای انتخاب رشته در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، ارشد و دکتری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 

3. از مشورت با افرادی مطمئن، آگاه و کارکشته هرگز غافل نشوید

مشاوران آگاه همواره بهترین راه حل ها را پیش روی شما می گذارند و می توانند انتخاب رشته ای را برای شما انجام دهند که بدون عیب و نقص باشد.

پس هرگز از کمک های ارزنده آن ها غافل نشوید.

 

 

4. در مورد رشته های دانشگاهی اطلاعات کسب کنید

در زمان انتخاب رشته از سر زدن به سایت های دانشگاه های مورد نظرتان و مطالعه در مورد آن ها غافل نشوید. حتی خواندن کتاب های معرفی انواع رشته های دانشگاهی نیز می تواند اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهد.

البته در میان مشورت و صحبت با فارغ التحصیلان رشته های مختلف و اساتید مختلف نیز می تواند خالی از لطف نباشد.

 

 

چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم

 

 

 

5. از موقعیت شغلی و کسب اطلاعاتی در رابطه با رشته موردنظرتان غافل نشوید

ببینید دوستان عزیز برای داشتن انتخاب رشته موفق حتماً در رابطه با آینده شغلی رشته مورد نظر خود تحقیق کنید. این گونه با نگرشی دقیق تر و آگاهانه تر اقدام به انتخاب رشته دانشگاهی خود می کنید.

به هر حال قرار است 4 سال از انرژی و وقت خود را بر روی تحصیل در رشته ای بگذرانید که قرار است بعد از فارغ التحصیلی از طریق فعالیت در آن به درآمد عالی برسید و مشکلی از جهت یافتن شغل مناسب نداشته باشید.

پس همواره به موضوع آینده و موقعیت شغلی توجه خاص و ویژه ای داشته باشید.

 

 

6. مطالعه در مورد نحوه گزینش و ظرفیت رشته مورد نظر را فراموش نکنید

در رابطه با ظرفیت رشته مورد نظر و همین طور شیوه گزینش در آن قبل از هر گونه اقدامی در رابطه با تکمیل فرم انتخاب رشته از مشاوری آگاه کمک بگیرید و دفترچه راهنمای انتخاب رشته را نیز با دقت مطالعه بفرمایید.

 

 

7. فقط روی رتبه و تراز کنکور خود تکیه نکنید

تجربه ثابت کرده که تنها راه ورود به بهترین دانشگاه ها کسب رتبه ای عالی نیست. بلکه در این میان باید به مواردی همچون شیوه انتخاب رشته، معدل، انواع سهمیه ها و همین طور ظرفیت پذیرش در رشته و دانشگاه نیز توجه کرد.

 

 

8. در زمان انتخاب رشته الویت ها را در نظر داشته باشید

همواره در زمان انتخاب رشته به الویت های انتخاب رشته و نحوه چیدمان آن ها توجه کافی را داشته باشید. توجه به اهمیت این موضوع می تواند آینده ای عالی را برایتان به ارمغان بیاورد.

 

 

9. توجه به انتخاب شهر و دانشگاه محل تحصیل

در زمان انتخاب رشته توجه زیادی به دانشگاه محل تحصیل و همین طور شهری که قصد گذراندن دوران دانشگاه خود را در آن دارید داشته باشید.

این موضوع بستگی مستقیمی به شرایط خانوادگی و فردی شما عزیزان دارد.

 

 

10.به شرایط و وضعیت اقتصادی خانواده توجه کنید

برای داشتن انتخاب رشته موفق همواره به این موضوع توجه کنید که ادامه تحصیل در شماری از مراکز دانشگاهی با پرداخت هزینه همراه است.

حتی برای تحصیل در برخی از رشته ها نیاز به برگزاری کلاس های عملی است و حضور در این کلاس ها به ابزارها و وسایل مختلفی نیاز دارد که برای خرید آن ها باید پول زیادی را پرداخت کرد.

در نتیجه، همواره شرایط و وضعیت اقتصادی خانواده خود را مدنظر داشته باشید.

 

 

 چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم؟

این سؤالی است که یافتن پاسخ آن برای تمامی داوطلبان و متقاضیان ورود به دانشگاه بسیار مهم است. اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ این سؤال یعنی چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم هستید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند بهترین اطلاعات را در رابطه با نحوه انتخاب رشته در سایت سنجش و شیوه چینش رشته ها در اختیار شما قرار دهند.

 

 

 

 

 

 

جهت داشتن بهترین انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان 99

انتخاب رشته کنکور زبان 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

دفترچه انتخاب رشته پیام نور

تست رغبت سنجی شغلی هالند

آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی

انتخاب رشته موفق

2.6/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم یک انتخاب رشته موفق داشته باشم؟ 

برای داشتن انتخاب رشته موفق باید اصول مربوط به آن را رعایت کنید. در این رابطه می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه انتخاب رشته موفقی داشته باشیم؟ 

برای داشتن انتخاب رشته ای موفق و به دور از هر گونه عیب و نقص باید به نکاتی از جمله انتخاب رشته براساس علاقه، توانمندی ها و غیره توجه لازم را مبذول دارید.

چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم؟ 

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور