ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403 + راهنمای تصویری | ایران تحصیل

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403 اعلام شد. آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت حضور داشته‌اند، با اعلام نتایج اولیه دکتری پزشکی بر روی سایت سنجش و آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir می‌توانند از مجاز یا عدم مجاز بودن خود برای ورود به مرحله گزینش رشته‌های مقطع دکتری وزارت بهداشت مطلع شوند و در زمان مقرر برای تکمیل فرم ثبت‌نام خود در این سامانه اقدام نمایند. 

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403 از تاریخ 15 آذر تا 18 آذر ماه است. آزمون دکتری وزارت بهداشت هر سال از سوی سازمان سنجش پزشکی به منظور ارزبابی سنجش داوطلبان مقطع دکتری برگزار می‌شود و متقاضیانی که توانسته‌اند نمره حد نصاب را در آزمون اولیه دکتری پزشکی کسب کنند، می‌توانند برای فرایند انتخاب رشته آماده شوند. 

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت کرده‌اند، براساس اطلاعیه‌های مرکز سنجش پزشکی می‌توانند در زمان مقرر به سامانه sanjeshp.ir مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه راهنمای دکتری وزارت بهداشت اولویت‌های انتخاب رشته خود را ثبت کنند.

نتیجه ابتدایی دکتری وزارت بهداشت ۲ ماه پس از برگزاری آزمون بر روی سایت مذکور قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند پس از اطلاع از وضعیت قبولی خود و دریافت کارنامه اولیه دکتری وزارت بهداشت، از اطلاعات فردی مربوط به تراز سهمیه و رتبه خود مطلع شوند و مطابق با رتبه کسب شده خود، کد رشته محل‌ها را در دفترچه انتخاب رشته ثبت کنند.

در سال قبل داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت باید از تاریخ ۱۰ تا ۱۵ مرداد کد رشته محل‌ها را در دفترچه انتخاب رشته دکتری علوم پزشکی ثبت می‌کردند. در سال جاری زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403 از تاریخ 15 آذر تا 18 آذر ماه است.

اطلاعیه

 تاریخ انتخاب رشته دوره دکتری وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۳ از تاریخ 15 آذر ماه تا 18 آذر ماه می باشد.

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

شرایط انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

همه افرادی که دارای شرایط ثبت‌ نام دکتری وزارت بهداشت باشند، می‌توانند فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند. اگر داوطلبان پس از دریافت کارت در جلسه حاضر بودند و کارنامه برای آنها صادر شده، به این معنی است که می‌توانند از وضعیت قبولی خود و تکمیل فرم انتخاب رشته آگاه شوند. داوطلبانی که تراز لازم را کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند از میان رشته‌های دوره‌های روزانه، شبانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی دست به انتخاب بزنند.

براساس شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت‌نام دکتری وزارت بهداشت هر داوطلب باید ۳۰ درصد نمره کتبی و ۵۰ درصد میانگین نمره داوطلبان رشته را کسب کرده باشد تا بتوانند وارد فرایند انتخاب رشته شوند.

داوطلبانی که مجاز شده‌اند، با توجه به دوره‌ای که در آن موفق به ثبت کد رشته شوند(دوره‌های روزانه و سایر دوره‌ها) این امکان را دارند که در زمان مقرر اعلام شده از سوی مرکز سنجش پزشکی برای ثبت رشته‌ها در سامانه sanjeshp.ir اقدام کنند. ممکن است هر داوطلب در یک یا چند دوره مجاز به انتخاب رشته شده باشد یا احتمال دارد در هیچ دوره‌ای مجاز به انتخاب رشته نباشد.

شرایط انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

نحوه تکمیل فرم گزینش رشته‌های مقطع وزارت بهداشت 1403

افرادی که در مرحله آزمون کتبی قبول شده‌اند، براساس ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته می‌توانند برای تکمیل فرم خود اقدام کنند. اگر داوطلبان در زمان تعیین شده برای گزینش رشته در مقطع دکتری وزارت بهداشت موفق به ثبت کد رشته‌های خود نشوند، محروم خواهند شد. در ادامه راهنمای تکمیل فرم انتخاب رشته دوره دکتری وزارت بهداشت ارائه شده است.

ابتدا وارد سایت سنجش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir شده و بخش “دکتری تخصصی” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید.

گام اول انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

در گام بعد بخش “دکتری تخصصی” را از منو انتخاب نمایید.

گام دوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

در ادامه، بر روی بخش ” ویرایش انتخاب رشته و محل” کلیک کنید.

گام سوم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 مجدداً قسمت ” ویرایش انتخاب رشته و محل ” را انتخاب کنید. 

گام چهارم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

در مرحله بعد کد ملی و شماره همراه خود را برای دریافت رمز یکبار مصرف ثبت کنید.

گام پنجم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

سپس رمز یکبار مصرفی که به شماره شما ارسال شده را درج نمایید.

گام ششم انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

در پایان نیز فرم خود را تکمیل کرده و اطلاعات درخواستی را ثبت کنید. 

 

اطلاعیه

 آن دست از متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، باید سوابق پژوهشی و آموزشی و اطلاعات خود را از طریق سامانه sanjeshp.ir ثبت کنند تا توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی دانشگاه‌هایی که رشته‌های مورد نظر را ارائه می‌دهند، برای اختصاص نمره مصاحبه مورد استفاده قرار گیرد.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

نحوه درج سوابق پژوهشی و آموزشی در سامانه سنجش پزشکی 1403

همانطور که اشاره شد داوطلبان باید در زمان اعلام شده سوابق پژوهشی و آموزشی خود را در سامانه sanjeshp.ir بارگذاری کنند. برای این کار افراد می‌توانند با ثبت کد ملی و فعال کردن گزینه ارسال سوابق و انتخاب گزینه مربوطه، کد رهگیری خود را درج کرده و وارد صفحه دریافت سوابق آموزشی و پژوهشی دکتری وزارت بهداشت شوند.

به این منظور افراد باید فرم درج سوابق را از سایت پرینت بگیرند و پس از تکمیل و امضا به صورت فایل pdf در سامانه بارگذاری نمایند. علاوه بر این باید مستندات دیگر خود را در سامانه بارگذاری کنند. تطبیق کامل مدارک اظهار شده در فرم درج سوابق با مدارک بارگذاری شده بسیار اهمیت دارد. امتیاز مربوط به سوابق پژوهشی و آموزش فقط در فرم درج شده اظهار شده و مستندات مربوط به آن نیز باید بارگذاری شده باشد.

در ارتباط با مقالات نیز تنها مستنداتی که نشان دهنده انتشار قطعی آنها باشد، مورد پذیرش خواهد بودو  اگر داوطلب پذیرش قطعی مقاله خود را بعد از فرصت بارگذاری سوابق در سامانه دریافت کند، می‌تواند در روز مصاحبه آن را به مسئولان برگزاری مصاحبه ارسال کند.

توجه داشته باشید که باید اطلاعاتی را که در سایت سنجش پزشکی ثبت کرده‌اید را در یک سی دی ذخیره کرده و روز مصاحبه به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به مسئولان ارائه نمایید.

برای دریافت رسید انتخاب رشته کنکور روی لینک کلیک کنید.

دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

سازمان سنجش پزشکی به عنوان مجری برگزارکننده آزمون هر سال دفترچه مربوط به انتخاب رشته را از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس sanjeshp.ir منتشر می‌کند. این دفترچه معمولاً همزمان با انتخاب اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت منتشر می‌شود و در دسترس افراد قرار می‌گیرد. دفترچه انتخاب رشته آزمون وزارت دکتری وزارت بهداشت 1403 در تاریخ 14 آذر منتشر شده و بر روی سایت سنجش پزشکی قرار گرفته است. برای سهولت دسترسی در ادامه دفترچه انتخاب رشته این مقطع را ارائه کرد ایم.

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید. 

دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

مراحل پس از فرایند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

افرادی که مرحله انتخاب رشته خود را تکمیل کرده‌اند، بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته و پس از کسب نمره حد نصاب دعوت به مصاحبه دکتری در دانشگاه‌ها و مؤسسات علوم پزشکی خواهند شد و باید براساس زمانبندی تعیین شده در دفترچه انتخاب رشته‌های علوم پایه بهداشت و تخصصی خود را برای این مرحله آماده کنند.

مرحله مصاحبه در واقع برای اثبات خود به داوران و اساتید دانشگاه دعوت شده است و افرادی که شرایط شرکت در مصاحبه را دارند باید با آمادگی در جاسه حاضر شوند تا بتوانند در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

 همچنین زمان و شیوه برگزاری مرحله مصاحبه اعم از آموزشی و پژوهشی در دفترچه راهنما ذکر شده است. بعد از مرحله مصاحبه نتایج نهایی دکتری وزارت بهداشت از سوی مرکز سنجش پزشکی بر روی سامانه sanjeshp.ir در دسترس قرار خواهد گرفت.

کال تو اکشن تماس

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1403 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار خواهد گرفت و متقاضیانی که برای ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت می شوند، باید با تهیه مدارک مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1403 باید خود را برای حضور در مصاحبه آماده کنند. بعلاوه شرکت در این مرحله لازم واریز هزینه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت است.

مشاوره  انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1403

گزینش نهایی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت، بر اساس سهمیه داوطلب، نمره کتبی و ترتیب اولویت های انتخابی آنها انجام خواهد شد. پس لازم است که متقاضیان اولویت های خود را بر حسب علاقه انتخاب کنند.

توصیه ما این است قبل از اقدام برای پیشگیری از اشتباه در فرآیند انتخاب رشته، اولویت های انتخابی خود را یادداشت کرده و با توجه به مواردی مثل علاقه، محل زندگی، بازار کار و… انتخاب کنید.

داوطلبان با توجه به رتبه و ترازی که در کارنامه آزمون درج شده، این امکان را دارند که در دوره های روزانه یا شهریه پرداز برای ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

متقاضیان هنگامی مجاز به انتخاب رشته می شودن که 30 درصد از نمره کل و 50 درصد از نمره کل داوطلبان را تشکیل دهند.

متقاضیانی که این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند، باید خود را برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت آماده کنند.

جدیدترین اخبار انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

نحوه ویرایش فرم گزینش رشته دکتری وزارت بهداشت 1403

افرادی که فرم انتخاب رشته خود را به درستی ثبت نکرده‌اند، می‌توانند در سامانه sanjeshp.ir با انتخاب “ویرایش رشته محل” و درج کد ملی و شماره همراه و دریافت رمز یکبار مصرف مراحل ویرایش انتخاب رشته خود را در زمان مقرر انجام می‌دهند.

زمان برگزاری تکمیل ظرفیت مقطع دکتری وزارت بهداشت 1403

افرادی که در هیچ یک از کد رشته محل‌های دکتری وزارت بهداشت قبول نشده‌اند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند. این مرحله معمولاً پس از پایان انتخاب رشته ورودی‌های جدید مقطع دکتری دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهد بود و زمان دقیق آن از سوی سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

جدیدترین اخبار انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

خلاصه مطلب

در این مطلب در ارتباط با فرایند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۳ توضیح دادیم. همانگونه که می‌دانید پس از اعلام نتایج افراد می‌توانند از طریق سامانه sanjeshp.ir به کارنامه اولیه خود که در آن رتبه و تراز داوطلب درج شده است دسترسی داشته و از به مجاز بودن یا عدم مجاز بودن برای شرکت در مرحله انتخاب رشته مطلع شوند. دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403 در تاریخ 14 آذر ماه بر روی سایت سنجش پزشکی قرار گرفته است.

زمان گزینش رشته دکتری وزارت بهداشت سال گذشته در مرداد ماه انجام گرفت. در سال جدید، افراد از 15 آذر تا 18 آذر می توانند برای انتخاب رشته خود اقدام کنند. چنانچه در ارتباط با نحوه گزینش رشته‌های مقطع دکتری وزارت بهداشت سوالی دارید، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید تا پاسخگوی پرسش‌ها و ابهامات شما باشند.

جهت دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت چه تاریخی است؟

زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت از 15 تا 18 آذر ماه 1403 است.

شرایط انتخاب رشته مقطع دکتری وزارت بهداشت چیست؟

در این مطلب به طور کامل به شرایط گزینش رشته‌های دکتری وزارت بهداشت اشاره شد.

چگونه می‌توان فرم گزینش رشته دکتری وزارت بهداشت را تکمیل کرد؟

داوطلبان باید به سایت سنجش پزشکی مراجعه نمایند. در متن مقاله به چگونگی فرایند گزینش رشته‌های دکتری وزارت بهداشت اشاره کردیم.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1403 + راهنمای تصویری | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo هاشمی گفت:

  انتخاب رشته کنکور دکتری وزارت بهداشت از چه زمانی شروع میشه؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   زمان مشخصی رو اعلام نکردن. از طریق سایت پیگیر باشید.

 2. Avatar photo ماندانا عبدالهی گفت:

  سلام خسته نباشید. الان رشته مهندسی پزشکی چجوریه؟ باید موقع انتخاب رشته، رشته های وزارت علوم رو بزنم یا وزارت بهداشت؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به این داره که کنکور وزارت بهداشت را داده باشید یا وزارت علوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه نقل و انتقالات وزارت بهداشت

  transmission.behdasht.gov.ir + سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت

  دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در صورتی که قصد انتقالی یا میهمانی داشته باشند باید به سامانه نقل و انتقالات وزارت بهداشت به آدرس الکترونیکی transmission.behdasht.gov.ir مراجعه کنند. آن‌ها در این سایت با ارائه مدارک خواسته شده برای میهمانی یا انتقالی،...
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ + دانلود

  دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شامل اطلاعات جامع و کاملی در خصوص آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی است. این دفترچه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه...
 • نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

  نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 + نحوه مشاهده | ایران تحصیل

  نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت به دو مرحله اولیه و نهایی تقسیم‌ شده‌ و بر روی سایت سنجش پزشکی منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات موردنیاز به نتایج اولیه و نهایی دسترسی پیدا کنند و سپس به انجام...
 • ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ + راهنما جامع

  زمان ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت اعلام شد. در صورتی که اولویت رشته‌های خود را اشتباه وارد کرده‌اید، باید در مهلت ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، به سامانه سنجش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کنید...
تماس با مشاور