ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۳ + نحوه مشاهده جواب | ایران تحصیل

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری در دو مرحله، شامل اعلام نتایج اولیه و نتایج نهایی صورت می‌پذیرد. در مرحله نخست، نتایج آزمون کتبی و در مرحله دوم، نتایج مصاحبه شفاهی داوطلبان اعلام خواهد شد. داوطلبان پس از شرکت در آزمون، می‌توانند نتایج را از طریق سامانه ثبت‌‌ نامی آزمون ملاحظه فرمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت با توجه به نوع آزمون (آزمون قوه قضاییه یا کانون وکلای دادگستری) با یکدیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که هر داوطلب پس از اعلام نتایج و اطلاع از نتیجه آزمون خود باید برای شرکت در مصاحبه حضوری آمادگی لازم را پیدا کند.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

مرکز کانون وکلای دادگستری هر ساله از طریق برگزاری آزمون مجزا اقدام به جذب و پذیرش داوطلبان واجد شرایط جهت بکارگیری در منصب وکالت می‌کند. داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشتند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج از نتیجه خود مطلع شوند.

با توجه به برگزاری آزمون وکالت، سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام کرده که تاریخ اعلام نتایج آزمون وکالت 40 روز پس از برگزاری امتحانات کتبی است؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که نتیجه آزمون کتبی وکالت با توجه به زمان ثبت نام آزمون وکالت در اوایل شهریور ماه منتشر شود.

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

کلیه داوطلبان برای مشاهده نتایج آزمون وکالت باید وارد سامانه سنجش شده و اسامی پذیرفته شدگان را مشاهده نمایند. در ادامه مراحلی را که باید جهت مشاهده نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت طی شود را خدمت شما ذکر می‌کنیم:

✅ در قدم اول هر داوطلب جهت مشاهده جواب آزمون وکالت خود باید آدرس سازمان سنجش یعنی sanjesh.org را در مرورگر سیستم خود وارد کند و سپس وارد این سامانه شود.

ورود به صفحه اصلی سنجش

✅ پس از ورود به سایت باید بر روی گزینه سایر آزمون‌های استخدامی کلیک کند.

سازمان سنجش آزمون استخدامی

✅ در بخش بعدی اقدام به گزینش گزینه‌ای تحت عنوان اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت (آزمون کانون وکلای دادگستری) کند.

اعلام نتایج آزمون وکالت سازمان سنجش

✅ پس از ورود به سامانه اعلام نتایج آزمون وکالت دو روش به فرد داوطلب جهت مشاهده نتایج آزمون وکالت وکلای دادگستری پیشنهاد می‌شود:

روش اول: شماره شناسنامه + شماره داوطلبی

روش دوم: شماره شناسنامه + شماره پرونده

بعد از وارد کردن اطلاعات مذکور در فیلدهای تعبیه شده در سایت، نوبت به درج عبارت امنیتی واقع در پایین صفحه و سپس کلیک بر روی کلید مشاهده نتایج می‌رسد؛ در نهایت شما می‌توانید جواب آزمون وکالت را مشاهده نمایید.

*توجه داشته باشید که در صورت گم کردن یا به خاطر نیاوردن شماره داوطلبی و شماره پرونده امکان دریافت مجدد آن ها را به وسیله ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری را دارید.

اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضاییه

آزمون وکالت قوه قضاییه هر سال یا هر دو سال یکبار توسط مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه برگزار می‌شود. داوطلبان با مطالعه منابع آزمون وکالت می‌توانند برای شرکت در آن آماده شوند. این آزمون دو مرحله دارد، مرحله اولیه به صورت آزمون کتبی و مرحله نهایی به صورت مصاحبه شفاهی انجام می‌شود.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون وکالت قوه قضاییه

پس از برگزاری آزمون وکالت قوه قضاییه، داوطلبان با شوق و انتظار منتظر اعلام نتایج اولیه این آزمون می‌مانند، تا در صورت پذیرش در مرحله اول، خود را برای مرحله دوم یا همان مصاحبه شفاهی آماده کنند.

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون وکالت قوه قضاییه تا کنون اعلام‌ نشده‌ است. پس از انتشار نتایج اولیه، داوطلبانی که در مرحله اول پذیرفته شده‌اند، به مصاحبه آزمون وکالت دعوت خواهند شد که مرحله نهایی این آزمون محسوب می‌شود.

در صورت قبولی در این مرحله، داوطلبان در آزمون قبول خواهند شد. هیچ اطلاعیه‌ای از سوی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه درباره زمان انتشار نتایج نهایی منتشر‌ نشده‌ است. هنگامی که زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضاییه مشخص شود، در این مقاله اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

مراحل مشاهده نتایج اولیه آزمون وکالت قوه قضاییه

روش مشاهده نتایج اولیه و نهایی آزمون وکالت قوه قضاییه به صورت متفاوت است و وب‌سایت‌هایی که داوطلبان برای مشاهده نتایج باید به آن‌ها مراجعه کنند نیز اختلاف دارند. بنابراین، در ادامه به بررسی نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه و نهایی آزمون وکالت قوه قضاییه خواهیم پرداخت.

روش اعلام نتایج اولیه آزمون وکالت قوه قضاییه به شرح زیر است:

✅ ورود به وب‌سایت سازمان سنجش و کلیک بر روی گزینه سایر آزمون‌های استخدامی.

مشاهده نتایج اولیه آزمون وکالت قوه قضاییه

✅  انتخاب گزینه اعلام نتایج آزمون وکالت مرکز وکلا.

اکنون می توانید وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود را مشاهده نمایید. همچنین، در صورت قبولی اطلاعات تکمیلی درباره زمان و نحوه مشاهده نتایج نهایی و مراحل بعدی فرآیند انتخاب وکلا نمایش داده خواهد شد. در صورت وجود هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی بیشتر، داوطلبان می‌توانند با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایند.

 

بنر کال تو اکشن

نحوه انتشار نتایج نهایی آزمون وکالت قوه قضاییه ۱۴۰۳

داوطلبین شرکت در آزمون وکالت، در صورت قبولی بایستی خودشان را برای شرکت در آزمون نهایی و استخدام قوه قضاییه آماده کنند. در ادامه مراحل مشاهده نتایج نهایی را در سامانه jazb.23055.ir خدمت شما ارائه خواهیم داد:

 • ابتدا سامانه جذب قوه قضاییه از مرورگر گوگل را جستجو کرده و وارد سامانه شوید.

ورود به سامانه جذب مرکز وکلا

 • سپس نام کاربری و گذر‌واژه خود را وارد نمایید.

ورود به سامانه جذب کانون وکلا

 • در مرحله بعد باید عبارت امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

ورود به سامانه جذب کانون وکلا

 • اکنون وارد ناحیه کاربری خود شده و می‌توانید کارنامه و نتیجه نهایی آزمون سال ۱۴۰۳ را مشاهده نمایید.

آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون وکالت وجود دارد؟

بطور کلی، پس از اعلام نتایج آزمون‌های وکالت دادگستری و قوه قضاییه، داوطلبان آزمون که اعتراضی دارند، می‌توانند در زمان مشخص‌ شده با مراجعه به سایت تعیین‌ شده‌ اقدام به ثبت اعتراض خود کنند. زمان اعتراض به آزمون وکالت معمولا قابل پیش‌بینی نیست، اما به‌طور کلی یک الی دو روز پس از اعلام نتایج آزمون، لینک اعتراض به نتایج فعال خواهد شد.

در حال حاضر زمان اعتراض به نتایج آزمون وکالت  1403 تعیین‌ نشده‌ است. جهت اطلاع از نحوه ثبت اعتراض یا زمان دقیق آن با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

کال تو اکشن تماس

خلاصه مطلب اعلام نتایج آزمون وکالت

اعلام نتایج آزمون وکالت سال جاری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود. این آزمون که هر ساله به منظور ارزیابی دانش و مهارت‌های حقوقی داوطلبان برگزار می‌شود، گامی مهم در مسیر تبدیل شدن به وکیل پایه یک دادگستری محسوب می‌گردد.

داوطلبان می‌توانند برای مشاهده نتایج خود به وب‌سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند. برای این منظور نیاز است که شماره شناسنامه و کد داوطلبی خود را وارد کنید. پس از اعلام نتایج، مراحل بعدی شامل ثبت‌نام برای مصاحبه حرفه‌ای و ارزیابی‌های بعدی خواهد بود.

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در خصوص آزمون وکالت می‌توانید با مشاوران و کارشناسان مجرب ایران تحصیل  از طریق شماره های درج شده، تماس حاصل فرمایید. همکاران ما همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

برای دانلود فایل PDF اعلام نتایج آزمون وکالت کلیک کنید.

4.5/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری در کدام سایت انجام می شود؟

شرکت کنندگان در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری برای مشاهده نتایج خود باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت چه زمانی اعلام می شود؟

طبق آخرین اخبار نتایج در شهریور ماه سال ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

هر داوطلب در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت چگونه می تواند از نتیجه آزمون خود مطلع شود؟

داوطلبان میتوانند در آزمون دادگستری و یا قوه قضاییه شرکت کرده باشند، که برای هر کدام از آزمون ها نحوه مشاهده نتایج متفاوت است. در مطلب فوق راهنمای مشاهده نتایج توضیح داده شده است.

نظرات

7 دیدگاه دربارهٔ «اعلام نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۳ + نحوه مشاهده جواب | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo سحر گفت:

  سلام خسته نباشید میخاستم بدونم امسال تاریخ ثبت نام کی هست؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. تاریخ دقیقی اعلام نشده است. باید اطز طریق سایت سنچش پیگیر باشید.

 2. Avatar photo حمیده گفت:

  سلام خسته نباشید آیا امکانش وجود داره که بعد از اعلام نتیجه آزمون وکالت اعتراض زد؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   بله

 3. Avatar photo مفتاحی گفت:

  سلام معمولا اعلام نتایج آزمون وکالت چقدر بعد از خود آزمونه؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   30-45 روز

 4. Avatar photo رضا گفت:

  ملت مردم مسئولین دنیا داشته باشید که پارسال هشت هزار نفر در مرکز وکلای قوه قضائیه قبول شدند به لطف هیآت نظارت مرکز وکلا و طرح تسهیل مجلس انقلابی این تعداد به یک سوم تبدیل شد آخه هدف افزایش تعداده دیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • زمان ثبت نام آزمون وکالت

  زمان ثبت نام آزمون وکالت 1403

  زمان ثبت نام آزمون وکالت را سازمان‌هایی که مجوز برای برگزاری آزمون دارند، تعیین می‌کنند. داوطلبین زیادی هر ساله برای فعالیت در شغل وکالت، جذب رشته علوم انسانی می‌شوند. این افراد باید پس از گذراندن تحصیلات خود، در آزمونی تحت...
 • آزمون کارشناس رسمی دادگستری

  رشته های مورد قبول آزمون کارشناس رسمی دادگستری سال 1403 | irantahsil

  داوطلبانی که می‌خواهند در آزمون کارشناس رسمی دادگستری شرکت کنند، باید رشته های مورد قبول آزمون کارشناس رسمی دادگستری را با دقت تمام رصد نمایند تا با در نظر گرفتن زیر گروه‌های درخواستی بدون هیچ نگرانی در این آزمون نام‌نویسی...
 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • شرایط استخدام بانک

  شرایط استخدام بانک در سال 1403 + سن و مدرک

  یکی از محبوب ترین شغل های مالی نزد عموم مردم، اشتغال در بانک است. متقاضیان برای این کار لازم است از نحوه ثبت نام آزمون استخدام بانک ها و نحوه استخدام بانک با مدرک کاردانی یا فوق دیپلم اطلاع داشته...
تماس با مشاور