ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعلام نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۲ + ورود مستقیم به سامانه پذیرفته شدگان

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

هر ساله دانشجویان زیادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند، تصمیم به شرکت در آزمون وکالت میگیرند. مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری هر سال و یا هر دو سال این آزمون را برای علاقه مندان به شغل وکالت برگزار میکنند. این آزمون دو مرحله کتبی و شفاهی به صورت مصاحبه دارد. نتایج آزمون وکالت در دو نوبت برای قسمت کتبی و شفاهی اعلام میشود. در ادامه به تشریح زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۲، مشاهده نتایج آزمون وکالت و جواب آزمون وکالت پرداخته  ایم. باید اشاره کرد که، زمان اعلام نتایج آزمون وکالت با توجه به نوع آزمون (آزمون قوه قضاییه و یا کانون وکلای دادگستری) با یکدیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که هر داوطلب پس از اعلام نتایج آزمون وکالت و اطلاع از نتیجه آزمون خود باید برای شرکت در مصاحبه حضوری آمادگی لازم را پیدا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، شما میتوانید از طریق شماره های درج شده با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران مجرب ایران تحصیل، همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

 

برای کسب اطلاع از شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون کلیک کنید.

 

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

مرکز کانون وکلای دادگستری هر ساله از طریق برگزاری آزمون مجزایی اقدام به جذب و پذیرش داوطلبان واجد شرایط جهت به کارگیری در منصب وکالت می کند. داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشتند میتوانند در زمان اعلام نتایج از نتیجه خود مطلع شوند.

طبق اخبار منتشر شده تا به امروز نتایج آزمون معوقه 1400، شهریور ماه سال ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد.

 

 

نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۲

مشاهده نتایج آزمون وکالت

برای کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون وکالت سال آتی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

نتایج آزمون وکالت کانون وکلا معمولاً چند هفته بعد از برگزاری این آزمون به شکل اینترنتی در دسترس داوطلبان شرکت کننده قرار می گیرد.

کلیه داوطلبان باید با ورود به سامانه مشاهده اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت کانون وکلای خود مطلع شوند. اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلا در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

در ادامه مراحلی را که باید جهت مشاهده نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت طی شود را خدمت شما ذکر می کنیم:

. در قدم اول هر داوطلب جهت مشاهده جواب آزمون وکالت خود باید آدرس سازمان سنجش یعنی sanjesh.org را در مرورگر سیستم خود وارد کند و بعد از فشردن دکمه google search اقدام به انتخاب اولین گزینه یعنی سازمان سنجش آموزش کشور نماید.

 

. پس از ورود به سایت از طریق منوی واقع در سمت بر روی گزینه سایر آزمون های استخدامی کلیک کند.

 

. در بخش بعدی اقدام به گزینش گزینه ای تحت عنوان اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت (آزمون کانون وکلای دادگستری) کند.

 

. پس از ورود به سامانه اعلام نتایج آزمون وکالت دو روش به فرد داوطلب جهت مشاهده نتایج آزمون وکالت وکلای دادگستری پیشنهاد می شود:

 

روش اول: شماره شناسنامه+شماره داوطلبی

روش دوم: شماره شناسنامه+شماره پرونده

 

. بعد از وارد کردن اطلاعات مذکور در فیلدهای تعبیه شده در سایت، نوبت به درج عبارت امنیتی واقع در پایین صفحه و سپس کلیک بر روی کلید مشاهده نتایج می رسد و در نتیجه شما میتوانید جواب آزمون وکالت را مشاهده نمایید.

 

*توجه داشته باشید که در صورت گم کردن و یا به خاطر نیاوردن شماره داوطلبی و یا شماره پرونده امکان دریافت مجدد آن ها را به وسیله ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت دادگستری را دارید.

 

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضاییه

قوه قضاییه نیز در هر سال و یا هر دو سال آزمونی را برای علاقه مندان برگزار میکند. نتایج اولیه این آزمون پیش تر قرار بود در تاریخ 6 تیر ماه ۱۴۰۲ منتشر شود و در سایت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به نشانی 23055.ir قابل مشاهده باشد، اما نتایج اولیه تا این تاریخ منتشر نشده است. لازم به ذکر است داوطلبانی که در مرحله کتبی ازمون پذیرفته شده اند دعوت به مصاحبه آزمون وکالت میشوند.

جهت اطلاع از جزئیات برگزاری مصاحبه شفاهی این آزمون می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده نتایج آزمون وکالت

جواب آزمون وکالت

 

.در این مرحله، پیامکی حاوی رمز عبور جهت انجام اولین ورود به کاربر ارسال می­‌گردد.

.پس از دریافت پیامک، لازم است از بخش 2 از شکل فوق و از قسمت «ورود به پرتال» با ورود کد ملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور ارسال شده در پیامک نسبت به ورود اقدام نمایند. پس از ورود، در صفحه ظاهر شده مطابق شکل زیر، می­ بایست رمز جدید که شامل حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و عدد باشد، تعریف شود.

 

جواب آزمون وکالت

اعلام نتایج آزمون

.پس از ایجاد رمز عبور و ذخیره آن، میتوانید وارد محیط کاربری خود شوید و نتایج اعلام شده را مشاهده نمایید.

 

امتحان وکالت

جواب آزمون وکالت

 

اطلاعیه: به محض اعلام نتایج آزمون وکالت این مطلب بروز رسانی خواهد شد.

 

نحوه انتشار نتایج نهایی آزمون وکالت قوه قضاییه ۱۴۰۲

طبق آخرین اخبار منتشر شده، برای مشاهده نتایج نهایی این آزمون لازم است به سامانه جذب مراجعه کنید، در ادامه مراحل مشاهده نتایج نهایی به صورت تیتر وار خدمت شما ارائه خواهد شد:

. ورود به سامانه جذب قوه قضاییه به نشانی jazb.23055.ir

. وارد کردن نام کاربری و گذر واژه 

.درج عبارت امنیتی و کلیک بر روی عبارت ورود

.مشاهده کارنامه و نتیجه نهایی آزمون سال ۱۴۰۲

 

آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون وکالت وجود دارد؟

باید بگوییم که کارنامه وکالت مواردی همچون نوع سهمیه و نمره خام داوطلب در هر یک از درس ها را در خود جای می دهد. در صورت اعتراض داوطلب به جواب آزمون وکالت و یا هر یک از موارد درج شده در کارنامه امکان ثبت اعتراض برای وی وجود دارد.

جهت اطلاع از نحوه ثبت اعتراض و یا زمان دقیق آن با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای کسب اطلاع از سهمیه در آزمون وکالت ۱۴۰۲ کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون امتحان وکالت

پذیرش داوطلبان آزمون وکالت بر اساس قانون تسهیل مجوز های کسب و کار

جعفر کوشا گفت: آزمون وکالت تاریخ ۲۸ تیر با حضور ۷۲ هزار و ۱۳۸ متقاضی برگزار شد و تا پایان شهریور نتیجه آزمون اعلام می‌شود و کلید آزمون در روز‌های آینده منتشر خواهد شد؛ و در  این آزمون، مبنا نمره است. او گفت:منطق ما در رابطه با ظرفیت این است که سقف را برداریم و افرادی را جذب کنیم که پایه علمی داشته باشند. وی افزود: قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری لازم الاجرا شده و در این قانون نحوه جذب و پذیرش کارآموزان وکالت تغییر کرده است. همچنین رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با اشاره به تشکیل یک کارگروه از نمایندگان تام الاختیار نهاد وکالت خواستار دیدار با ریاست قوه قضاییه شد.

ابراهیم کیانی نایب رئیس (اسکودا)  درباره ظرفیت پذیرش آزمون وکالت ۱۴۰۰ گفت: تعداد مشخص نیست و  ملاک پذیرش به صراحت در قانون نمره اعلام شده است، اما برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این باره میگویند ملاک پذیرش آزمون وکالت، میانگین وزنی نمرات تراز شده به شیوه آزمون سراسری است.

 

تعویق اعلام نتایج آزمون وکالت سال ۱۴۰۲ مرکز وکلای قوه قضاییه

پیش‌تر اعلام شده بود نتایج آزمون روز دوشنبه ۶ تیرماه اعلام می‌شود اما صبح امروز روزنامه جام‌جم به نقل از اسماعیل حسینى ایجى، نوشت: «قرار بود امروز دوشنبه، ششم تیر ماه نتایج آزمون فوق العاده مرکز اعلام شود اما اختلاف نظرى در مورد نحوه محاسبه نمرات وجود دارد. امروز ظهر جلسه‌اى داریم اگر به جمع‌بندى برسیم در اولین فرصت نتایج را اعلام مى‌کنیم. نتیجه این جلسه به نفع داوطلبان است.»

برای دانلود PDF کامل مطالب این صفحه کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مطلب به توضیح زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۲ پرداختیم. هر ساله داوطلبان زیادی برای قبولی در آزمون وکالت با یکدیگر رقابت میکنند. افرادی که در جلسه آزمون شرکت کرده اند میتوانند با مطالعه مطالب فوق از زمان و چگونگی اعلام نتایج آزمون خود با خبر شوند. گفتنی است که این آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار میشود و داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام در خصوص آزمون وکالت میتوانید با مشاوران و کارشناسان مجرب ایران تحصیل  از طریق شماره های درج شده،تماس حاصل فرماییید. همکاران ما همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

 

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری در کدام سایت انجام می شود؟

شرکت کنندگان در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری برای مشاهده نتایج خود باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت چه زمانی اعلام می شود؟

طبق آخرین اخبار نتایج در شهریور ماه سال ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد.

هر داوطلب در زمان اعلام نتایج آزمون وکالت چگونه می تواند از نتیجه آزمون خود مطلع شود؟

داوطلبان میتوانند در آزمون دادگستری و یا قوه قضاییه شرکت کرده باشند، که برای هر کدام از آزمون ها نحوه مشاهده نتایج متفاوت است. در مطلب فوق راهنمای مشاهده نتایج توضیح داده شده است.

مطالب مرتبط

نظرات

  1. Avatar photo
    رضا
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

    ملت مردم مسئولین دنیا داشته باشید که پارسال هشت هزار نفر در مرکز وکلای قوه قضائیه قبول شدند به لطف هیآت نظارت مرکز وکلا و طرح تسهیل مجلس انقلابی این تعداد به یک سوم تبدیل شد آخه هدف افزایش تعداده دیگه

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)