ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 1403 + مشاهده جواب

اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 1403 + مشاهده جواب
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از آزمون‌هایی که هر ساله توسط وزارت بهداشت کشور برگزار می‌شود، آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران است. نتایج این آزمون معمولا بعد از دو الی سه ماه پس از برگزاری این آزمون، از طریق سایت سنجش پزشکی کشور منتشر می‌شود. دسته‌ای از شرکت کنندگان که جزو اسامی پذیرفته‌شدگان اعلام شوند، تا سه ماه بعد از اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران، می‌توانند برای دریافت کارنامه جهت اخذ پروانه پرستاری اقدام کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

یکی از سوالات پرتکرار در میان شرکت کنندگان در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، سوال جواب صلاحیت حرفه ای پرستاران کی میاد؟ هست. زمان اعلام نتایج آزمون نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران مطابق با تاریخ برگزاری آخرین دوره از این آزمون، مشخص خواهد شد.

مطابق با رویه برگزاری این آزمون در سال‌های گذشته، آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، دوبار در سال و در ماه‌های مرداد و بهمن ماه برگزار می‌گردد. در صورتی که تغییری در روند و زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران اعمال نشود، تقریبا پس از یک بازه زمانی یک ماهه بعد از برگزاری این آزمون، نتایح آزمون صلاحیت پرستاری نیز منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران برای آزمون مرداد ماه سال 1403 هنوز مشخص و اعلام نشده است. بر اساس  تعداد کارت ورود به جلسه صلاحیت حرفه ای پرستاری منتشر شده، تعداد شرکت کنندگان این آزمون زیاد است و روند تصحیح پاسخ‌برگ‌ها طولانی است.

مطابق با رویه سال‌های گذشته، معمولا نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران یک ماه بعد از برگزاری هر نوبت از این آزمون اعلام می‌شود. با این حال با مشخص شدن زمان دقیق، تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

زمان اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

جدول زمان بندی اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

زمان اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 1403 تاکنون اعلام نشده است. یک ماه بعد از برگزاری آزمون در مرداد ماه است.
زمان انتشار کارنامه تاکنون اعلام نشده است. سه ماه بعد از اعلام نتایج خواهد بود.

سایت اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

مسئولیت برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، بر عهده وزارت بهداشت است. به همین دلیل تمامی مراحل برگزاری این آزمون شامل ثبت نام، انتشار دفترچه‌های راهنما جهت اطلاع رسانی جزئیات روند نام نویسی در این آزمون، انتشار کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و انتشار کارنامه از طریق سایت سنجش پزشکی کشور صورت می‌گیرد. تمامی شرکت کنندگان در این آزمون، موظف هستند برای تکمیل روند نام نویسی تا مرحله دریافت کارنامه از طریق این سایت اقدام کنند.

متقاضیان برای دسترسی به سایت سنجش پزشکی کشور، باید به آدرس اینترنتی ” sanjeshp.ir” مراجعه کنند.

در زمان اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران، لینک دریافت نتایج در صفحه اصلی این سایت فعال خواهد شد. شرکت کنندگان در این آزمون، می‌توانند برای دریافت نتیجه، اطلاعات خواسته را در پنل کاربری خود وارد کنند و در نهایت کارنامه آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران را دریافت کنند.

لازم به ذکر است متقاضیان برای دسترسی به تمامی اطلاعیه‌ها و اخبار این آزمون نیز می‌توانند به سایت اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران مراجعه کنند.

نحوه دریافت نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

سایت اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران، سایت سازمان سنجش پزشکی است. متقاضیان برای دریافت نتیجه، باید به این سایت مراجعه کنند.

مطابق با راهنمای دریافت نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران که در ادامه به صورت گام به گام و تصویری برای شما آورده‌ایم، می‌توانید به نتایج این آزمون دسترسی داشته باشید.

 • وارد سایت سنجش پزشکی کشور با آدرس الکترونیکی ir شوید
 • در قسمت راست از سایت، بر روی گزینه “صلاحیت حرفه‌ای پرستاران” کلیک نمایید
 • گزینه نتیجه آزمون را انتخاب کنید
 • برای دسترسی به کارنامه، باید در این مرحله کد رهگیری خود را که در هنگام ثبت نام از سایت سنجش پزشکی دریافت نموده‌اید را مجدد وارد سامانه کنید و نتیجه پذیرش خود را دریافت کنید

داوطلبانی که در این مرحله بعد از مشاهده نتیجه، موفق به دریافت نمره قبولی شده باشند، می‌توانند در مرحله بعدی جهت دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای 1403 اقدامات لازم را انجام دهند.

نحوه دریافت نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

دریافت کارنامه آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری

به صورت همزمان با اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران، کارنامه آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران نیز از طریق سایت سنجش پزشکی کشور منتشر می شود.

در کارنامه آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، نمره داوطلب از عدد 100 مشخص می‌شود. در این کارنامه نمره تست‌های منفی و یا سوالات بی‌پاسخ داوطلب، تاثیری نخواهد داشت.

مجدد دسته‌ای از متقاضیان که قصد دریافت کارنامه آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران را دارند، باید کارنامه خود را از طریق سایت سنجش پزشکی دریافت کنند. برای دریافت کارنامه به اطلاعاتی از جمله کد رهگیری ثبت نام نیاز است.

پذیرفته‌شدگان در این آزمون، به مدت سه ماه بعد از اعلام نتایج این آزمون، فرصت دارند تا کارنامه خود را دانلود کنند و در صورت نیاز به دانشگاه علوم پزشکی محل صدور پروانه این آزمون ارائه دهند.

در نظر داشته باشید که بعد از گذشت یک بازه زمانی سه ماهه از اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران، امکان دریافت کارنامه وجود نخواهد داشت؛ بنابراین اگر در این آزمون پذیرفته شده‌اید باید تا قبل از اتمام این سه ماه، برای دریافت کارنامه خود اقدام کنید.

مهلت اعتراض به نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

پس از اعلام نتایج این آزمون، متقاضیانی که پس از مشاهده نتایج، نسبت به نتیحه به دست آمده، اعتراض دارند؛ می‌توانند در یک بازه زمانی چند روزه، اعتراض خود را از طریق سایت سنجش پزشکی ثبت کنند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

متقاضیان برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، می‌توانند از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش پزشکی، درخواست اعتراض خود را ارسال کنند. اگر متقاضیان برای اعتراض خود، دلایل قانع کننده‌ای را داشته باشد، به اعتراض آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران

فقط دسته‌ای از شرکت کنندگان در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران، مجاز به دریافت پروانه هستند که در هنگام مشاهده نتایج، در گروه پذیرفته‌شدگان قرار داشته باشند.

متقاضیان دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران، باید فرم لازم را تکمیل کنند و مدارک لازم را نیز به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه تحویل دهند.

مدارک لازم برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

مدارک لازم برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

از مهم‌ترین مدارک لازم جهت دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، موارد زیر هستند:

 • کارنامه قبولی در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 • گواهی پایان طرح نیروی انسانی
 • کارت پایان خدمات (برای آقایان)
 • تصویر حکم کارگزینی/بازنشستگی

پذیرفته‌شدگان و متقاضیان دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، باید این مدارک را به محل پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارائه دهند.

برای دانلود رایگان فایل PDF اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

جواب صلاحیت حرفه ای پرستاران کی میاد؟

تا به امروز تاریخ اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران مشخص نشده است اما معمولا یک ماه بعد از برگزاری این آزمون، نتیجه نیز اعلام می‌شود.

شرکت کنندگان در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، برای دریافت نتیجه باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

شرکت کنندگان در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران، باید برای دریافت نتیجه، به سایت سنجش پزشکی کشوربه آدرس اینترنتی " sanjeshp.ir" مراجعه کنند.

چه زمانی می‌توان برای دریافت کارنامه آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری اقدام کرد؟

پذیرفته شدگان تا سه ماه بعد از برگزاری این آزمون، مهلت دارند تا کارنامه نهایی صلاحیت حرفه ای پرستاری را دریافت کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403

  شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403 – رشته و مدرک

  شرایط استخدام معلم پرورشی شامل شرایط سنی جدید، تاثیر متفاوت مراحل مختلف جذب و تغییرات در مواد و منابع آزمون هستند. شرایط سنی جدید به گونه‌ای است که داوطلبان باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته باشند و دارای...
 • منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان 1403 + بانک سوال و جزوه pdf

  منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان که دومین بانک خصوصی ایرانی است در این مقاله شرح داده خواهد شد، بانک پارسیان شرکتی از نوع خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه بانکداری، با عنوان بانک‌...
 • انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

  مشاوره انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 1403 + راهنما قبولی 100%

  انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین مراحل در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای دندانپزشکان است. در این مرحله، دانشجویان دندانپزشکی که دوره عمومی خود را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند به تخصص‌های مختلف دندانپزشکی وارد شوند. انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی نیازمند...
 • نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

  اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی 1403 + زمان sanjeshp.ir

  نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 1403 در اوایل ماه مهر منتشر خواهد شد. این نتایج بر روی سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjeshp.ir دستیاری دندانپزشکی قرار خواهد گرفت تا داوطلبان بتوانند در اسرع وقت اطلاعات لازم را دریافت کرده...
تماس با مشاور