ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲

اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعتراض به نتایج کنکور سراسری از طریق سامانه ثبت نام کنکور سراسری امکان پذیر خواهد بود. لذا به اطلاع کلیه داوطلبان محترمی که به نتایج آزمون اعتراض دارند می رسانیم که می توانید با مراجعه به سامانه سنجش کشور اعتراض خود را مبنی بر نتایج آزمون سراسری اعلام نمایید. اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور به صورت مرحله به مرحله در این مقاله توضیح داده شده است.

در حال حاضر و با اعلام نتایج و انتشار کارنامه هر داوطلب می توان جهت اعتراض به نتایج کنکور سراسری اقدامات لازم را انجام داد. البته دقت داشته باشید که این اعتراض شما در صورتی مورد بررسی قرار می گیرد که دلیل آن معقول و منطقی باشد. در غیر این صورت به هیچ وقت به درخواست داوطلب ترتیب اثری داده نخواهد شد. 

 

اطلاعیه:

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲ فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان امکان پذیر می باشد.

 

 

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

سازمان سنجش یکی از ارگان‌های دولتی است که کار خود را به صورت دقیق و به بهترین نحو انجام می‌دهد. به همین دلیل شک و تردید در رابطه با درستی و یا نادرستی نتایج شاید محلی از اعراب نباشد. اما برخی از داوطلبان در زمان انتشار نتایج کنکور سراسری ممکن است نسبت به نتایج آزمون در کارنامه اولیه و یا کارنامه نهایی خود معترض باشند. به همین دلیل اقدام به ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری می نمایند.

خوشبختانه، اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور کاملاً امکان پذیر است و البته در این رابطه نباید فراموش کرد که قوانین خاصی برای این اعتراض وجود دارد که هر داوطلب کنکور در صورت دارا بودن این شرایط و تنها موارد تعیین شده  اعتراض خود را به ثبت می رساند. اعتراض داوطلبان گرامی ممکن است شامل موضوعات مختلفی باشد. چنانچه اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور واقع نگردد یا شما در رشته‌های مورد انتخابی خود موفق به پذیرش نشوید، می‌توانید در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری و یا در ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت نمایید.

 

سامانه اعتراض به نتایج کنکور 

سازمان سنجش هر ساله شاهد برخی از اعتراضات از سوی داوطلبان گرامی است و تعداد مراجعه حضوری جهت ثبت این اعتراضات موجب بروز برخی از مشکلات در عملکرد این سازمان می‌گردد. بنابراین، سامانه اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور را راه‌اندازی نمود تا با توجه به آن هر یک از داوطلبان بتوانند در رابطه با اعتراض خود بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام نمایند. در ادامه به شرح کامل نحوه استفاده از سامانه اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور می پردازیم.

 

 

برای اطلاع از سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری کلیک کنید.

 

 

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری

قبل از اینکه به نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری بپردازیم، بهتر است در رابطه با متن اعتراض اطلاعات لازم را کسب کنید. به این نکته دقت نمایید که برخی از داوطلبان در رابطه با شرایط مورد پذیرش نسبت به اعتراض آگاهی و اطلاع ندارند و ممکن است بدون داشتن اطلاعاتی در این مورد نسبت به ثبت اعتراض در سامانه اعتراض به نتایج کنکور اقدام نمایند. توصیه ما این است که حتماً با یک متخصص از جمله متخصصان ایران تحصیل برای به نتیجه رساندن اعتراض خود مشورت نمایید.

1. به منظور ثبت  اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور، می بایست ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی snjesh.org مراجعه کرده و از منوی بالا سمت چپ، روی گزینه ورود به سیستم پاسخگویی کلیک کنید.

 

ثبت  اعتراض به اعلام نتایج نهایی

 

2. برای ثبت درخواست خود ابتدا باید در سامانه عضو شوید و پس از وارد کردم اطلاعات دقیق مجدد  نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نموده تا به صفحه ثبت درخواست هدایت شوید.

 

ثبت درخواست خود ابتدا باید در سامانه

 

3. بعد از ورود به صفحه ثبت درخواست از منوی سمت راست مطابق تصویر روی گزینه ثبت درخواست جدید کلیک کنید. به درخواست جدید می توانید اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور را ثبت نمایید.

 

ثبت درخواست از منوی سمت راست

 

4. نوع آزمون سراسری و سال خود  را انتخاب کرده و سپس از میان گزینه های نمایش داده شده، اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور (اعتراض داشته) انتخاب نموده و در نهایت اقدام به ثبت متن اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور خود کنید.

 

 اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور

 

 

اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور در چه زمینه هایی صورت می گیرد؟ 

همانطور که ملاحظه می نمایید، اعتراض به نتایج کنکور سراسری در چند مورد امکان پذیر است. یکی از موارد در رابطه با نتایج انتخاب رشته است. برخی از داوطلبان عنوان می کنند که با توجه به اینکه رتبه و تراز مناسبی را کسب نموده اند، اما موفق به پذیرش در رشته های انتخابی خود نشده اند. به همین دلیل نسبت به این نتیجه معترض هستند. مورد دیگری که امکان ثبت آن در سامانه اعتراض به نتایج کنکور وجود دارد به نتایج آزمون باز می گردد. بنابراین، ثبت این نوع اعتراض نیز برای تمامی داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

موارد دیگر ثبت اعتراض به نتایج کنکور در زمینه مسائل خدمت زیر پرچم برای آقایان، اعمال سوابق تحصیلی فرد مشمول این سوابق و سهمیه های ایثارگران و رزمندگان است. با توجه به اینکه این سامانه تنها یکبار امکان ثبت اعتراض را به وجود می آورد، در نتیجه برای ثبت به دقت نسبت به نتیجه مورد نظر متن اعتراض خود را تنظیم نمایید. پس به طور کلی می توان اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور را اینگونه بیان کرد:

 

اشتباهات در درصد دروس

اگر داوطلبان متوجه اشتباه در محاسبه درصد دروس خود شوند، باید پاسخنامه خود را که چند روز بعد از نتایج کنکور ۱۴۰۲ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد با توجه به کلید کنکور سراسری مورد بررسی قرار دهند و در صورت وجود اشتباه می توانند برای اعتراض اقدام کنند.

 

اشتباهات در سوابق تحصیلی

چنانچه پس از مشاهده کارنامه اولیه خود، متوجه شدید که سوابق تحصیلی شما به درستی اعمال نشده است می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور، مشکل خود را پیگیری نمایید.

 

انجام ندادن سهمیه رزمندگان و ایثارگران

به این دلیل که سهمیه ها تاثیر مثبت در قبول شدن داوطلبان دارند، لحاظ نشدن آن ها در کارنامه داوطلبان دارای سهمیه، از مواردی است که باید از سازمان سنجش آن را پیگیری کند. موارد فوق از جمله مهم ترین دلایل داوطلبان برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری بوده است اما در سال های گذشته مواردی مانند جابجا شدن تصویر پاسخ برگ داوطلبان یا مشکلات مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا پیش آمده است که داوطلب در نهایت با پیگیری های زیاد توانسته است مشکل خود را حل نماید.

 

 اعتراض به اعلام نتایج نهایی

 

اخبار پیرامون اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور

پرهیز سازمان سنجش از حاشیه‌سازی در مورد تغییرات کنکور

سازمان سنجش آموزش کشور طی کمتر از یک سال از شروع به کار دولت سیزدهم توانست با اتخاذ تدابیر مختلف زمینه را برای برگزاری سالم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ فراهم کند و بدون ایجاد حاشیه در زمینه تغییرات کنکور 1402 با سیاست‌گذاران این عرصه و سیاست‌های کلان آموزش عالی همراهی خوبی داشته باشد.

تغییرات کنکور 1402 چیست؟

عبدالرسول پورعباس اواسط خردادماه جاری در گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور سراسری سال 1402 اظهار کرد: تأثیر کنکور سراسری سال 1402 به 40 درصد سابقه تحصیلیِ سال دوازدهم بر مبنای ۱۰ درسی است که آزمون آن به شکل استاندارد کشوری برگزار می‌شود و ضرایب خاص خود را دارد و 60 درصد نیز بر مبنای آزمون سراسری است.

 

برای دریافت فایل پی دی اف کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

اعتراض به نتایج کنکور سراسری از طریق سامانه ثبت نام کنکور سراسری امکان پذیر خواهد بود.اگر  اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور داشته باشید ما در این مقاله کامل توضیح داده ایم که چگونه می توانید اعتراض خود را ثبت نمایید. چنانچه در اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور با مشکلی مواجه شدید و یا در مراحل ثبت اعتراض به اعلام نتایج نهایی کنکور نیاز به راهنمایی داشته باشید، می توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل در تماس در ارتباط باشید.

 

4.2/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری وجود دارد؟ 

بله. می توانید به صورت اینترنتی برای این امر اقدام کنید.

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری چگونه است؟

برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری در چه زمینه هایی است؟ 

در چند زمینه شرایط نظام وظیفه، سهمیه ایثارگران و رزمندگان می توان به نتایج اعتراض کرد.

 

نظرات

 1. Avatar photo
  محمود
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام،وقتتون به خیر،درهنگام دریافت کارنامه سبز چندتا از کدرشته هام کد پنج خورده بود،درگزینش اعتراض کرده،اصلاح شده،الان چند وقت هست حیرانم،نه سازمان سنجش جواب دقیقی می ده و نه گزینش،لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم،ممنونم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش مجدد درخواست بدین
   جواب درخواست 24-48 ساعته میاد

 2. Avatar photo
  m
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

  سلام من کد ۵ خوردم ۷ مهر اعتراض زدم نتیجش کی میاد لطفا بگید

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی 48 ساعت بعد جوابش میاد

 3. Avatar photo
  عباسی
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام من با رتبه 1207و تراز 6708منطقه دو و سهمیه 25درصد
  مردود شدم 28شهریور اعتراض زدم هنوز جواب اعتراضم نیومده
  چه قدر احتمال داره اعتراضم قبول بشه؟
  و نتیجه اعتراض چه زمانی میاد؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام پس از ثبت اعتراض نهایتا تا 48 ساعت نتیجه اعلام میشود

 4. Avatar photo
  مصطفی
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام من کنکور دادم ۲۹۰۰۰اومدم فوریت پزشکی قبول شدم ولی از مصاحبه جا موندم چکار میتونم بکنم سه تا اولویت بود دو تا نیمه اول که کاردانی یکی نیمه دوم که کارشناسی بود .
  چکار میتونم بکنم .
  تکمیل ظرفیت برای فوریت پزشکی هست؟
  چرا فقط بیستا از اولویت هام داخل کارنامه سبز بود؟
  علوم آزمایشگاهی دامپزشکی آوردم میتونم بعد از پاس کردن یه ترم تغیر رشته بدم ؟به چه رشته هایی؟
  ممنون میشم زود تر جوابم و بدید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت بخیر برای اعتراض به نتایج کنکور ابتدا باید وضعیت شما برسی و سپس به سازمان درخواست مجدد دهید.

 5. Avatar photo
  سعید
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام
  ببخشید برا اعتراض به نتیجه انتخاب رشته کنکور سراسری تا کی وقت هست وچطور باید اعتراض ثبت کنیم خواهش میکنم جواب بدین

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    مصطفی
    ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

    سلام من کنکور دادم ۲۹۰۰۰اومدم فوریت پزشکی قبول شدم ولی از مصاحبه جا موندم چکار میتونم بکنم سه تا اولویت بود دو تا نیمه اول که کاردانی یکی نیمه دوم که کارشناسی بود .
    چکار میتونم بکنم .
    تکمیل ظرفیت برای فوریت پزشکی هست؟
    چرا فقط بیستا از اولویت هام داخل کارنامه سبز بود؟
    علوم آزمایشگاهی دامپزشکی آوردم میتونم بعد از پاس کردن یه ترم تغیر رشته بدم ؟به چه رشته هایی؟
    ممنون میشم زود تر جوابم و بدید

    • Avatar photo
     obeidavi obeidavi
     ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

     سلام وقت بخیر برای اعتراض به نتایج کنکور ابتدا باید وضعیت شما برسی و سپس به سازمان درخواست مجدد دهید.

 6. Avatar photo
  فاطمه
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام وقتتون بخیر.
  اگر با کارنامه سبز به گزینش و تحقیقات محلی فرهنگیان اعتراض بزنم ، چند روز بعد جوابش میاد؟
  واینکه چند درصد احتمالش هست که قبول بشم؟؟

 7. Avatar photo
  فردین
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۴

  سلام من بیش از 4 روزه ک اعتراض زدم به اینکه چرا اولویت های بالاتر رو قبول نشدم
  هنوز جوابش نیومده دانشگاهی ک قبول شدم هم اعلامیه ثبت نام زده الان باید چیکار کنم؟ کی جوابش میاد؟دانشگاهی ک قبول شدم رو ثبت نام کنم یا منتظر جواب بمونم؟؟
  نمیخوام هردو سمت رو از دست بدم

 8. Avatar photo
  شیما
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۰

  با سلام، من اعتراض زدم که اولویت های بالاتری رو چرا قبول نشدم، به نظرتون کِی جوابش میاد، چون اگر منفی باشه جوابش باید برم ثبت نام دانشگاه، تا 6 مهر میاد به نظرتون؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله تا 6 مهر میاد

 9. Avatar photo
  Az
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

  باسلام من با رتبه ی ۹۷۳ امروز نتیجه ی ازمونم مردود امده و بنده در مصاحبه ی ارتش هم که اولویت ۹ ام بود شرکت کردم وقبول نشدم ایا باید شهر یا رشته ی دیگه قبول نمیشدم ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 10. Avatar photo
  هوشنگ عباسی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام روزتون بخیر؛ اعتراض به نتایج کنکور سراسری از طریق چه سامانه ای امکان پذیر است؟

 11. Avatar photo
  محبوبه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  چطور در کنکور سراسری قبول نشود

 12. Avatar photo
  Mona
  ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام من برای اعتراض به سهمیم رفتم سازمان سنجش اونجا هم نامه دادن این ممکنه که سهمیه درست نشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام بله امکان داره

   • Avatar photo
    یاسر دهقان
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

    سلام از چه طریق برای نتایج نهایی،ازمون سراسری اعتراض کرد

    • Avatar photo
     haghipor
     ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

     از طریق سامانه پاسخگویی سایت سازمان سنجش میتونید اعتراض بزنید همچنین میتوانید با ما تماس بگیرید تا براتون درخواست بدیم

 13. Avatar photo
  شمیم
  ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۷

  سلام ببخشید من در رشته ی معماری با کنکور دانشگاه ازاد خوراسگان اصفهان قبول شدم برای مهر ماه۹۷ ولی الان نمیدونم چجوری اون پیج و بیارم

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۹

   سلام برای مشخص شدن قبولیتون با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید فرمتونو نگا کنن نتیجه رو بهتون ابلاغ کنند.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور