ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱,۶۲۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری امکان پذیر است؟ برای بسیاری از داوطلبان کنکور این سوال پیش می آید که تعداد دفعات و محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است و اینکه آیا بین دانشگاه های مختلف تفاوت وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم، اما برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری یعنی چه؟

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

 

یکی از تسهیلاتی که برای داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده است، استفاده از سهمیه های گوناگونی همچون سهمیه ایثارگران، سهمیه مناطق، سهمیه رزمندگان، سهمیه 25 یا 5 درصدی ایثارگران، سهمیه فرزندان جانباز و … است. تاثیر سهمیه در کنکور سراسری خود تحت شرایط و قوانین خاصی صورت می پذیرد. در این بین، برای بسیاری از دارندگان سهمیه ایثارگران سوالات زیادی مطرح می شود که از جمله آن می توان به چگونگی برخورداری و استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اشاره کرد.

به طور کلی، طبق قوانین سازمان سنجش، حدود 5 تا 25 درصد از ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل، به افرادی تعلق می گیرد که از سهمیه ایثارگران برخوردارند. البته این در صورتی است که داوطلب موفق به کسب حداقل نمره مجاز قبولی شده باشد.

بر اساس آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام آمده است، جانبازان 25 % و بالاتر و همسران و فرزندهای آنان، جانبازان زیر 25% و همسر و فزندان آن ها، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثرها می توانند از طریق دریافت کد 1 رقمی از ارگان های ذیربط خود، در فرم ثبت نامی قسمت مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران را علامت گذاری نماید.

حال ممکن است فردی به هر دلیلی مایل باشد که دوبار از این سهمیه استفاده کند، اما باید دید که ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است، و اینکه به ما اجازه این کار را می دهد یا خیر. در ادامه به این بحث می پردازیم.

 

 

جهت آگاهی از نحوه و شرایط تاثیر سهمیه در کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط و قوانین استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری چیست؟

در سال جاری سازمان سنجش درخواستی را در باب تغییر استفاده از سهمیه ایثارگران داد، که بر پایه آن موارد زیر مطرح شده است:

آن دسته از داوطلبانی که یک بار از طریق سهمیه ایثارگران و شاهد در یکی از رشته های تحصیلی دوره های روزانه کنکور پذیرفته شده اند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارند. این قانون شامل تمام پذیرفته گانی است که از رشته قبلی خود انصراف داده، در رشته مورد نظر ثبت نام کرده و یا حتی نکرده باشند.

همچنین، بر اساس قوانین محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکوراگر داوطلبی در سنوات گذشته در یکی از رشته های تحصیلی غیر روزانه، اعم از دانشگاه پیام نور، دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، موسسات آموزش عـالی غیردولتی و غـیرانتفاعی و یا دوره های پردیس خودگـردان (بین الملل) و مجازی پذرفته شده باشند، چنانچه در رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک بار امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

علاوه بر این، استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد برای افرادی که در این دانشگاه پذیرفته شده، در صورت اصراف از رشته قبلی خود تنها یک بار دیگر فرصت بهره مندی از تسهیلات سهمیه ایثارگران راخواهند داشت

 

 

به منظور دریافت نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران برای لینک زیر کنید

 

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

 

مسلما داوطلبان و متقاضیان کنکور نمی توانند در هر زمانی که مایل به استفاده از سهمیه ایثارگران بودند، برای آن درخواست دهند. به همین دلیل، قوانینی در باب استفاده مجدد از سهمیه روزانه و غیر روزانه نظر گرفته شده است که مطابق با آن ها مشخص می شود که هر فرد در چه صورت می تواند از این تسهیلات استفاده نماید. 

 

 • اگر داوطلبی در آزمون کنکور سال های قبل خود موفق به قبولی در هیچ کدام از رشته محل های روزانه نشده و از سهمیه ایثارگران استفاده نکرده باشند، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری خواهد بود.

 

 • چنانچه فردی در دوره های قبلی از سهمیه خود استفاده کرده، و این مورد به ثبت و تایید رسیده باشد، و نهایتا در هنگام اعلام نتایج نیز اعمال شده باشد، طبق ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور دیگر حق استفاده مجدد از این تسهیلات را نخواهد داشت.

 

 

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از کارنامه کنکور سهمیه ایثارگری وارد لینک شوید.

 

 

 • همانطور که در بالا اشاره شد، پذیرفته شدگان دوره های روزانه که از سهمیه ایثارگران استفاده کرده اند، دیگر نمی توانند مجددا از آن بهره ببرند.

 

 • اگر دوطلبی در هنگام ثبت نام، گزینه سهیه ایثارگران را در فرم ثبت نامی انتخاب نمود باشد، اما در هنگام انتشار کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده باشند، دیگر مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری هستند.

 

 • 25% از ظرفیت هر کدام کد رشته محل های کنکور به ” همسر و فرزندان شدا و مفقود الاثر”، ” آزادگان و همسر و فرزندان آن ها”، ” جانبازان 25% و بالتر و همسرو فرزندان آن ها ختصاص می یابد.

 

 • 5% از ظرفیت انتخاب هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص یافته است.

 

 • حد نصاب نمره دارندگان سهمیه ایثارگران، 70 درصد افرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن رشته خواهند بود.

 

 • داوطلبینی که جزء سازمان بسیج محسوب می شوند و متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران یا رزمندگان نیز هستند، می توانند از طریق مراجعه به محل نگهداری پرونده بسیج، کد پیگیری 12 رقمی خود را دریافت و آن را در تقاضانامه اینترنتی درج نمایند.

 

 

برای اطلاع از  معافیت فرزندان ایثارگر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

برای بسیاری از متقاضیان مهم است که در هر دوره چند بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری هستند. اگر بخواهیم تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران 5 درصد هر دوره تحصیلی را به تفکیک بررسی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های روزانه: پذیرفته شدگان دوره های روزانه تنها یک بار می توانند از سهمیه ایثارگران انتخاب نماید.

دوره های شبانه ( نوبت دوم): پذیرفته شدگان این دوره در صورت انصراف از رشته قبلی خود، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

پردیس خودگردان: همانند دور های شبانه، تنها یک بار چنانچه از رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک باردیگر می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند.

دانشگاه آزاد: از آنجا که این دانشگاه غیر دولتی محسوب می شود، اگر داوطلبی که قبلا یکبار از این سهمیه استفاده کرده است، از رشته در حال تحصیل انصراف دهد، یک بار دیگر، یعنی حداکثر دو بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری است.

دوره های مجازی یا غیر انتفاعی: پذیرفته شدگان این دوره ها نیز به شرط انصراف از رشته قبلی که از سهمیه ایثارگران برای پذیرش استفاده کرده اند، حداکثر دو بار مجاز به بهرهمندی از این سهمیه هستند.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران در آزمون ept بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به شرایط و محدودیت استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری در دانشگاه آزاد و سراسری دوره های مختلف پرداختیم و دیدیم که تعداد دفعات استفاده از این سهمیه چگونه است.

چنانچه شما نیز به دنبال بهره مندی و اطلاع از قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران ، رزمندگان، شهدا، مناطق و … را جهت پذیرش در دانشگاه دارید، می توانید سوالات و ابهامات خود را از همکاران ما در ایران تحصیل کسب نمایید. برای این کار کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تخمین رتبه ایثارگران در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه در آزمون وکالت

دریافت کد پیگیری ایثارگری ارتش

سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه منطقه دو در کنکور

 استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 

بهترین سهمیه مناطق کنکور

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری 

2.1/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در چه صورت امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری وجود دارد؟

بسته به دوره و دانشگاه، قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران متفاوت است که می توانید برای اطلاع از آن ها به مقاله مراجعه کنید.

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه های سراسری و آزاد چه تفاوتی دارد؟

افرادی که قبلا در دانشگاه های غیر دولتی با استفاده از سهمیه ایثارگران پذیرفته شده اند، در صورت انصراف از رشته قبلی می توانند یکبار دیگر از این سهمیه استفاده نمایند.

چگونه می توان از محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور مطلع شد؟

برای اطلاع از تمام شرایط برخورداری از سهمیه ایثارگران می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

آیا  قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران کنکور سال بعد تغییر کرده است؟

تا کنون صحبتی از تغییرات احتمال به میان نیامده است.

نظرات

 1. Avatar photo
  لیلا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من در مقطع کارشناسی از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کردم و لیسانس مهندسی (روزانه)گرفتم بعد در مقطع ارشد مجدد از سهمیه استفاده کردم و ارشد مهندسی از دانشگاه ازاد گرفتم
  حالا سوالم این هست که برای قبولی پزشکی (درواقع دکتری محسوب میشه دیگه!) میتونم از سهمیه م برای دانشگاه ازاد یا بین‌الملل استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۹

   وقت بخیر
   برای مقطع کارشناسی چون استفاده کردید امکان پذیر نمیباشد

 2. Avatar photo
  لیلا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام
  من فرزند جانباز۲۵ درصد هستم‌ با استفاده از سهمیه کارشناسی مهندسی روزانه رو گرفتم و ارشد مهندسی هم دانشگاه ازاد با استفاده از سهمیه دریافت کردم
  حالا سوالم این هست که ایا با استفاده از سهمیه میتونم‌ برای قبولی تو رشته پزشکی در دانشگاه ازاد یا بین الملل اقدام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۳

   وقت بخیر
   برای روزانه 1بار امکان پذیر میباشد برای سایر دوره ها در صورت انصراف 1بار دیگر امکان پذیر میباشد

 3. Avatar photo
  لیلا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام
  من از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کردم لیسانس مهندسی روزانه قبول شدم و مدرکو گرفتم مجدد از سهمیه م واسه دانشگاه ازاد استفاده کردم و ارشد مهندسیم رو گرفتم حالا سوالام اینه میتونم مجدد تو کنکور شرکت کنم و از سهمیه م برای پزشکی در دانشگاه ازاد یا بین الملل استفاده کنم؟

 4. Avatar photo
  محدثه
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام وقت بخیر. پدر من‌ایثارگرزمان جنگ بوده . پارسال از سهمیه ۵ درصد استفاده نکردم . امسال میخوام استفاده کنم بابام میگه نمیشه چون چند ماه قبل با امتیاز ایثارگری پدرم ، ۳ ماه کسر خدمت برای داداشم گرفتیم و الان دیگه نمیتونم تا ۲ سال از سهمیه برای کنکور استفاده کنم. این صحت داره؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری برای کنکور ارتباطی به کسری خدمت ایثارگری ندارد.هر فرزند به طور مجزا میتواند از سهمیه ایثارگری استفاده نماید.

 5. Avatar photo
  اکبر
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۸

  با عرض سلام
  من سال ۱۳۹۹ در کنکور شرکت کردم و مردود شدم
  و سال ۱۴۰۰ در کنکور شرکت و سهمیه رو ثبت کردم و در نتیجه نهایی مردود شدم اما در کارنامه سبز به یه رشته نیمه متمرکز دعوت (وزارت اطلاعات)به مصاحبه شدم اما در مصاحبه رد شدم الان خواستم بدونم میشه برای فرهنگیان سهمیه رو استفاده کرد

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید استفاده کنید .

 6. Avatar photo
  امین
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۴

  ما ثبت مشاور کردیم اما تماس نمیگرن جریان چیه

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت بخیر.
   چه زمانی بسته خریداری کردید؟

 7. Avatar photo
  امیر
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۴

  سلام من سال ۱۴۰۰ از سهمیه استفاده کردم اما مردود شدم
  سال ۱۴۰۱ یه رشته وزارت اطلاعات دعوت به مصاحبه شدیم اما رد شدیم
  الان میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنیم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر
   اگر با سهمیه خود وارد دانشگاه شده باشید امکان استفاده از سهمیه وجود ندارد.

   • Avatar photo
    امیر
    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۱

    سلام
    من به مصاحبه دعوت اما رد شدم و در دانشگاه پذیرفته نشدم
    در این صورت هم نمیشه استفاده کرد؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۲

     سلام وقت بخیر خیر امکان پذیر نمیباشد.

    • Avatar photo
     امیر
     ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۷

     در صورت انصراف میشود از سهمیه برای فرهنگیان استفاده کرد

     • Avatar photo
      مشاور اقازاده
      ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۲

      وقت بخیر
      برای دانشگاه های روزانه خیر اما برای سایر دوره ها در صورت انصراف 1بار دیگر امکان پذیر میباشد

  • Avatar photo
   امید
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۸

   من دانشگاه پذیرفته نشدم مصاحبه رفتم رد شدم

   • Avatar photo
    مشاور عیسائی
    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۲

    سلام وقت بخیر خیر امکان پذیر نمیباشد.

 8. Avatar photo
  فاعزه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۳۷

  سلام وقتتون بخیر .من با سهمیه 35درصد در دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان ترم اخرمه میخوام بدونم میشه دوباره استفاده کنم فقط برای دانشگاه آزاد می‌خوام .سهمیه بازم برام اعمال میشه یا اصلا نمیتونم استفاده کنم دیگه؟
  یا اگه الان از رشته خودم انصراف بدم سهمیم بهم برنمیگرده؟
  ممنون میشم جوابمو بدین🙏

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام دوست عزیز بله شما امکان استفاده ی مجدد از سهمیه تون رو دارید.

 9. Avatar photo
  حسین
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام من با سهمیه۵درصد دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و درسو هم تموم کردم امسال کنکور ثبت نام کردم و سهمیه ۵درصدیو انتخاب کردم و میخوام برای قبولی در دانشگاه آزاد ازش استفاده کنم
  آیا سهمیه بازم برای من اعمال میشه یا دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم؟؟
  صرفا برای دانشگاه آزاد میخوام

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما مجاز به استفاده میباشید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. Avatar photo
  باران
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام وقتتون به خیر، من تو کنکور تیر ۱۴۰۲ شرکت میکنم و سهمیه ۵ درصد دارم، من امسال چون خوب نخوندم میخوام اگه نتونستم پزشکی سراسری قبول بشم، مامایی دانشگاه ازاد برم، و سال ۱۴۰۳ دوباره همزمان که دانشجو مامایی هستم دوباره کنکور شرکت کنم، الان سوال من این هستش چون من امسال با همین سهمیه ۵ درصد مامایی دانشگاه ازاد میرم، سال ۱۴۰۳ برای اینکه دوباره بتونم تو ثبت نام کنکور سهمیه ۵ درصد داشته باشم باید از رشته مامایی انصراف بدم یا همزمان که دانشجوی رشته مامایی هستم بدون انصراف دادن، میتونم دوباره از سهمیه ۵ درصد استفاده کنم؟ بعضی مشاورا میگن اگه امسال مامایی دانشگاه ازاد با سهمیه ۵ درصد قبول بشی، برای اینکه دوباره از سهمیه ۵ درصد بتونی استفاده کنی باید حتما از رشته مانایی انصراف بدی وگرنه سهمیه منطقه سه، تو کنکور ۱۴۰۳ برات لحاظ میشه، چون یه بار با سهمیه ۵ درصد مامایی ازاد قبول شدی، این واقعیت داره؟ کلا کسی که یه بار با سهمیه ۵ درصد دانشگاه ازاد قبول شده، میتونه یه بار دیگه همزمان که دانشجو هم هست و انصراف نداده از سهمیه ۵ درصد این بار برای دانشگاه سراسری استفاده کنه؟ یا برای استفاده دوباره از این سهمیه باید حتما از رشته‌ای که به کمک این سهمیه قبول شده، انصراف بده؟ خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام وقت بخیر . جهت مشاوره بیشتر تماس حاصل فرمایید

 11. Avatar photo
  علی اصغر
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۹

  سلام.
  من برای کنکور1401 سهمیه 25 درصد جانبازی شرکت کردم اما مجاز نشدم. امسال هم اصلا ثبت نام نکرم برای کنکور1402 و دارم مسمول خدمت سربازی میشم. میتونم با سهمیه 25 درصد وارد دانشگاه علمی کاربردی بشم، و دوباره برای کنکور 1403 از سهمیه 25 درصد استفاده کنم برای دوره روزانه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف میتوانید مجدد از سهمیه برای سایر دوره ها استفاده نمایید.

 12. Avatar photo
  علی اصغر
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام خسته نباشید
  من کنکور1401 با سهمیه 25 درصد شرکت کردم مجاز نشدم، برای کنکور 1402 هم اسم نویسی نکردم، الان مشمول سربازی میشم میتونم برم دانشگاه عملی کاربردی با جانبازی 25درصد شهریه دانشگاه رو پرداخت کنم و هم برای کنکور 1403 از سهمیه 25 درصد استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام وقت بخیر . بله میتوانید

 13. Avatar photo
  امیرعلی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام خسته نباشید
  بنده سه بار کنکور دادم و هیچ گاه از سهمیه ایثارگران استفاده نکردم یعنی انتخاب رشته نکردم کلا ولی دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم و انصراف دادم ولی پارسال نمیدونم چرا سهمیه ایثارگریم در کارت ورود ب جلسه و کارنامه ام ثبت نشده بود

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت بخیر
   اگر الان میخواهید از سهمیه استفاده کنید میتوانید

 14. Avatar photo
  هلن. م
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام. من نمدونستم میتونم از سهمیه پنج درصدایثارگری پدرم استفاده کنم، روانشناسی بدون ازمون دانشگاه ازاد لیسانس گرفتم بدون استفاده از سهمیه ام،
  حالا که فهمیدم میخوام دولتی پرستاری از سهمیه ام استفاده کنم اگ امسال دولتی روزانه پرستاری با سهمیه ام قبول بشم ایا سال دیگه میتونم از سهمیه ام برای دانشگاه ازاد یا شبانه، دندانپزشکی استفاده کنم ک اگر دندان ازاد یا شبانه قبول شم پرستاری رو انصراف بدم اگر قبول نشم همون پرستاریو ادمه بدم؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید برای هر دوره ای به جز روزانه مجدد از سهمیه ی خود استفاده کنید و پس از قبولی نهایی از دانشگاه خود انصراف دهید

 15. Avatar photo
  امیر
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام وقت بخیر، بنده در کنکور دکتری۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شدم ، سوالم این هستش که اگر انتخاب رشته کنم و قبول نشم سهمیه ۵ درصد بنده برای آزمون بعدی می سوزه یا خیر؟ ممنون

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام درصورتی که ثبت نام کنید و نروید بله

 16. Avatar photo
  sina
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام من پارسال برای دوره شهریه پرداز از سهمیه 5 درصدی استفاده کردم انصراف هم ندادم ، وقتی نتایج اولیه اعلام شد انصراف بدم ، سهمیه برام اعمال میشه؟?

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر
   سهمیه برای شما اعمال شده است اما در صورت انصراف یکبار دیگر برای سایر دوره قابل استفاده میباشد

 17. Avatar photo
  سینا
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۳

  سلام من پارسال برای دوره شهریه پرداز از سهمیه 5 درصدی استفاده کردم انصراف هم ندادم ، وقتی نتایج اولیه اعلام شد انصراف بدم ، سهمیه برام اعمال میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   در صورت انصراف هم امکان استفاده تا 1بار امکانپذیر میباشد

 18. Avatar photo
  طاهره
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام
  ببخشید اگه کد ایثارگری رو فراموش کرده باشم برای دریافت سهم ایثارگری بزنیم میشه زمان گرفت کارت ورود به جلسه ویرایش زد

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر
   یا میتوانید از سامانه یا مراجعه حضوری دریافت کنید در صورتی که امکان ویرایش وجود داشته باشد

 19. Avatar photo
  رها
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۵

  سلام خسته نباشید ببخشید من پارسال از سهمیه پنج درصدم استفاده کردم ازاد و پیام نور قبول شدم نرفتم امسال میخام بازم استفاده کنم ولی میگن هرسال باید کد سهمیه جدید بگیری و نمیشه از اونکه پارسال استفاده کردی استفاده کنی ولی وقتی رفتیم سپاه دوباره همون کد قبلی رو بهمون داد الان من نمیدونم چیکار کنم ایا همون کد سهمیه پارسال رو بزنم تاثیر میذاره مشکل نداره؟ یا بعدا مشکل میشه چون جدید نیست توروخدا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام دوست عزیز بایت این مورد نگرانی نداشته باشید، همان کد که جدید دریافت کرده اید رو باید وارد کنید.

 20. Avatar photo
  محنا
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام وقتتون بخیر. من در دانشگاه ازاد درس میخونم ولی سهمیه رو برای دانشگاه روزانه استفاده نکردم . دی ماه هم کنکور دادم ولی تو کارت ورود به جلسه زده بود سهمیه مناطق میخواستم بدونم دلیل اینکه سهمیه من برای کنکور دی اعمال نشده بوده چی هست ؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام و.قت بخیر
   اگر دارای سهمیه ایثارگری هستید و در دانشگاه روزانه استفاده نکردید باید گزینه سهمیه ایثارگری را انتخاب کنید و کد ایثارگری راهم وارد کنید.

 21. Avatar photo
  لیندا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام وقت بخیر من دانشجو پیام نورم ک با سهمیه پنج درصدی رفتم،الان برای کنکور 402میتونم از سهمیه استفاده کنم؟
  آیا الان باید انصراف بدم یا بعد از اینکه نتایج بیاد هم میشه انصراف بدم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقت بخیر
   برای سایر دوره ها درصورت انصراف 1بار دیگر اجازه استفاده از سهمیه رادارد

 22. Avatar photo
  لیندا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام وقت بخیر من دانشجو پیام نورم ک با سهمیه پنج درصدی رفتم،الان برای کنکور 402میتونم از سهمیه استفاده کنم؟
  آیا الان باید انصراف بدم یا بعد از اینکه نتایج بیاد هم میشه انصراف بدم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام نتایج بیاد هم میتونید انصراف بدید

 23. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام وقتتون بخیر باشه
  اگه من پارسال سهمیه ۵ درصد رو استفاده نکرده باشم برای کنکور مجدد امسالم نیاز دارم کد پیگیری ایثارگری جدید بگیرم یا همونی که پارسال گرفتمو موقع ثبت نام وارد کنم موردی نداره؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام
   به بنیادمراجعه بفرمایید

 24. Avatar photo
  یاسمن
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام وقت تون بخیر
  من امسال کنکوری هستم و سهمیه ۵ درصدی دارم
  اگه امسال کنکور بدم و قبول بشم اما دانشگاه نرم میتونم برای بار دوم کنکور بدم و از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر
   بله مشکلی ندارد مگر برای کد رشته محل های روزانه.

 25. Avatar photo
  M
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام وقت بخیر من سهمیه فرزند جانباز 25 درصد دارم
  الان برای ثبت نام اقدام کردم و در بخش انتخاب سهمیه سهمیه فرزند جانباز 25 درصد و بالاتر رو زدم
  اما در مرحله ثبت نهایی در قسمت سهمیه ها سهمیه فرزند آزاده واسم ثبت شده
  حتی به مرحله ثبت سهمیه ها برگشتم و دیدم که سهمیه فرزند آزاده تیک خورده
  مشکل از کجاست و باید چیکار کنم؟
  دو سه بار هم ثبت نام رو از اول انجام دادم ولی همین مسئله پیش اومد

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که از سهمیه خود استفاده نکردید میتوانند بخاطر وجود باگ در سامانه باشد

 26. Avatar photo
  سارا
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام وقتتون بخیر من سال 96 از سهمیه ایثارگری پدرم استفاده کردم و فارغ التحصیل شدم میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم ولی دوره های شبانه رو بزنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   برای دوره روزانه یک بار میتوانید استفاده کنید اما برای سایر دوره ها که شمامل شبانه.غیرانتفاعی .پیام نور.آزاد میباشد میتوانید درصورت انصراف یکبار دیگر اقدام کنید

   • Avatar photo
    سارا
    ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۲

    الان چون انصراف ندادم و تموم کردم کارشناسی پس برای شبانه هم نمیتونم استفاده کنم درسته ؟

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۸

     سلام وقت بخیر
     اگر استفاده نکردید عرض کردم بله امکانپذیر میباشد

 27. Avatar photo
  مهراد
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۳

  سلام وقت بخیر ببخشید درصورتی که از سهمیه ۵ درصد در کنکور دی ماه استفاده کرده باشیم آیا در کنکور تیر امسال نیز امکان استفاده از سهمیه موجوده؟؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید موقع ثبت نام انتخاب کنید اما زمان انتخاب واحد اولویت با رشته ای میباشد که بهتربوده ویک بار اعمال میشود

 28. Avatar photo
  امیرمهدی
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۹

  سلام ببخشید من میخواستم بدونم من اگر از سهمیه ۵ درصد استفاده کرده باشم ولی در انتخاب رشته هیچ کدوم از انتخاب هامو قبول نشم در کنکور سال بعد میتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید موقع ثبت نام انتخاب کنید اما زمان انتخاب واحد اولویت با رشته ای میباشد که بهتربوده ویک بار اعمال میشود

 29. Avatar photo
  علی
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۸

  سلام و خسته نباشید.من در سال 1401 بااستفاده از سهمیه 5٪ در کنکور تجربی به عنوان کنکور اصلی و در کنکور هنر به عنوان کنکور دوم شرکت کردم . در اعلام نتایج در کنکور تجربی موفق به مجاز شدن برای دانشگاه روزانه نشدم اما کنکور هنر دانشگاه روزانه مجاز شدم . با این شرایط آیا مجاز به استفاده مجدد از این سهمیه می‌باشم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای استفاده ی مجدد از سهمیه تون ندارید.

 30. Avatar photo
  مریم
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱

  با سلام من پارسال از سهمیه ۵ درصد در پذیرش دانشگاه غیر انتفاعی با کنکور استفاده کردم ایا امسال هم می توانم استفاده کنم البته از دانشگاه انصراف نداده ام؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت بخیر
   اجازه استفاده از سهمیه 1بار میباشد

   • Avatar photo
    مریم
    ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۳

    ممنون اما حتی اگر بعد از نتایج اولیه از دانشگاه انصراف بدم باز هم اجازه استفاده از سهمیه رو ندارم؟

    • Avatar photo
     rahdar
     ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۲

     سلام وقت بخیر .
     اگر رزوانه قبول شده باشید خیر اجازه استفاده مجدد از سهمیه خود را ندارید.

 31. Avatar photo
  مهسا
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام،ببخشید من یکبار با سهمیه ۵ درصد روزانه خوندم و لیسانس گرفتم،الان میتونم برای دانشگاه ازاد در رشته جدید(همون مقطع کارشناسی)استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت بخیر
   بله از سهمیه 5درصد خود در دانشگاه ازاد هم می توانید استفاده کنید.

 32. Avatar photo
  نازنین
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام من در کنکور1401 در دانشگاه ازاد با سهمیه قبول شدم و الان ترم 2 هستم.برای استفاده مجدد از سهمیه برای رشته های دانشگاه های ملی و پردیس بین الملل باید انصراف بدم؟ و این انصراف تا کی باید انجام بشه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام دوست عزیز،خیر برای استفاده ی مجدد نیازی به انصراف ندارید و میتونید برای این دانشگاه ها مجدد از سهمیه استفاده کنید.

   • Avatar photo
    انیتا
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۸

    سلام وقت بخیر
    من از سهمیه ایثارگری استفاده کردم و شهریه پرداز دانشگاه دولتی قبول شدم (شبانه) باز میتونم از سهمیه استفاده کنم؟
    با فرض اینکه میتونم استفاده کنم
    اگر در کنکور تیر از سهمیه استفاده کنم دوباره اما ثبت نام نکنم میتونم باز دی از سهمیه استفاده کنم؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵

     سلام بله شما میتونید از سهمیه تون مجدد استفاده کنید.

 33. Avatar photo
  نازنین
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام من در کنکور1401 در دانشگاه ازاد با سهمیه قبول شدم و الان ترم 2 هستم.برای استفاده مجدد از سهمیه برای رشته های دانشگاه های ملی و پردیس بین الملل باید انصراف بدم؟ و این انصراف تا کی باید انجام بشه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر.
   میتوانید بدون انصراف در کنکور شرکت کنید و وقتی پذیرفته شدید انگاه انصراف دهید.

   • Avatar photo
    نازنین
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

    اخه طبق دفترچه ای که سنجش برای ثبت نام کنکورمنتشرکرده نوشته فقط درصورت انصراف میشه دوباره استفاده کرد.من موقع اعلام نتایج اولیه می تونم انصراف بدم ولی سهمیه ام اعمال بشه برای انتخاب رشته یا باید قبل از کنکور انصراف بدم؟این بند جدید که منتشر کردن ننوشته که کی میشه.

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۵

     سلام وقت بخیر
     میتوانید در کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی انصراف دهید .

 34. Avatar photo
  Artemiz
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۷

  سلام من دو سال پیش با سهمیه پنج درصدی دانشگاه روزانه دولتی قبول شدم میتونم امسال برای رشته های شبانه از سهمیه استفاده کنم البته من اصلا دانشگاه ثبت نام نکردم نمیدونم میتونم مجدد از سهمیه استفاده کنم یا ن ؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شما درصورتی که پذیرش دانشگاه راآورده باشید فقط یک بار اجازه دارید برای دوره های روزانه استفاده کنید

 35. Avatar photo
  Ali
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام وقت بخیر.
  من در کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ هنگام ثبت نام کد مربوط به سهمیه ۵ درصد ایثارگران رو زدم ولی سر جلسه کنکور شرکت نکردم و هیچ دانشگاهی هم ثبت نام نکردم. در کنکور ۱۴۰۱ هم با سهمیه شرکت کردم و در کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته برای دوره پردیس شدم ولی بازم انتخاب رشته نکردم. در کنکور دی ماه هم ثبت نام کردم ولی باز نرفتم سر جلسه. سوال من اینه که آیا برای کنکور ۱۴۰۳ میتونم از سهمیه ۵ درصد برای دوره های روزانه و پردیس استفاده کنم یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر
   در استفاده از سهمیه ملاک قبولی نهایی است و در صورتی که رشته ای را قبول شوید از سهمیه خود استفاده کردید.

 36. Avatar photo
  حسین
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۴

  با سلام. اگر در کنکور از سهمیه ۵ درصد استفاده کنیم و مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه دولتی شویم ولی انتخاب رشته نکنیم ، میتوانیم برای کنکورهای بعدی از آن استفاده کنیم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانید در کنکور های بعدی هم از آن استفاده کنید و مانعی ندارد با شرایطی که فرمودید.

   • Avatar photo
    نازنین
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

    اخه طبق دفترچه ای که سنجش برای ثبت نام کنکورمنتشرکرده نوشته فقط درصورت انصراف میشه دوباره استفاده کرد.من موقع اعلام نتایج اولیه می تونم انصراف بدم ولی سهمیه ام اعمال بشه برای انتخاب رشته یا باید قبل از کنکور انصراف بدم؟این بند جدید که منتشر کردن ننوشته که کی میشه.

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۸

     سلام وقت بخیر
     شما میتوانید در کنکور شرکت کنید در صورت پذیرش انصراف دهید.

 37. Avatar photo
  بهروز
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام خسته نباشید ، من در کنکور دی ماه شرکت کردم ولی سهمیه ۵درصد وارد نکردم ، راهی وجود داره این سهمیه رو وارد کنم که اعمال شه ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت به خیر
   از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش نسبت اعمال سهمیه اقدام نمایید.

 38. Avatar photo
  احسان
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۸

  سلام من 99 روزانه قبول شدم اما انصراف ندادم و به همین دلیل تا 1401 هم روزانه محروم بودم، آیا امسال که میشه 3 سال ، اگه تیر 1402 روزانه قبول بشم محرومیتم از رشته روزانه برطرف میشه یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام دیگه محرومیتی نداریم

 39. Avatar photo
  حامد
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  سال ۹۲ کنکور دادم و از سهمیه استفاده کردم و در انتخاب رشته روزانه و آزاد و پیام‌نور انتخاب کردم اما فقط آزاد و پیام نور قبول شدم اما اصلا نرفتم و ثبت نام هم نکردم و ادامه ندادم.
  آیا در کنکور ۱۴۰۲ میتونم از سهمیه استفاده کنم برای قبولی در سراسری روزانه؟
  چون توی مقاله دو جور مطرح شده،یه بار گفته میشه یه بار گفته نمیشه.

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام دوست عزیز
   بله امکان استفاده مجدد از سهمیه خود در نوبت روزانه را دارید.

 40. Avatar photo
  حسین
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من پارسال با سهمیه ی ۵ درصدی کنکور شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم ولی بخاطر نگرفتن دیلپم نتونستم ثبت نام کنم
  امسال میتونم با سهمیه کنکدر ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که ازطریق سهمیه پذیرش د انشگاه راآوردید امکان استفاده مجدد وجود ندارد

 41. Avatar photo
  سجاد
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۰۷

  با سلام.
  اگه برادرم از سهمیه ایثارگری پدرم استفاده کرده باشه من میتونم استفاده کنم یا خیر.
  ایشون دوبار استفاده کرده.
  با این تفاسیر آیا بنده میتونم اقدام کنم یا نه ؟.
  سهمیه ایثارگری مربوط به حضور پدرم در جبهه بمدت ۴ سال.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام دوست عزیز اگر برادرتون از تمام سهمیه بصورت کامل استفاده کرده باشند متاسفانه شما مجاز به استفاده ی مجدد نیستید.

   • Avatar photo
    سجاد
    ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۶

    با تشکر. ممنون از راهنمایی شما.

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۴

     خواهش میکنم. به امید موفقیت شما

 42. Avatar photo
  احمد
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۵

  سلام بنده یک بار برای پذیرش لیسانس از سهمیه پنج درصد استفاده کردم و تمام کردم.ایا میتوانم برای کنکور مجدد فقط برای دکترای عمومی پزشکی و دندان دوباره از سهمیه پنج درصد استفاده کنم؟!

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی دوده ی کارشناسی در روزانه امکان استفاده در هر دوره ای غیر از روزانه را دارید

   • Avatar photo
    احمد
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۸

    سپاسگذارتونم بابت پاسخ گویی
    اگر پزشکی یا دندانپزشکی روزانه بیارم نمیشه استفاده کرد؟!

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۰

     سلام دوست گرامی
     اگر از سهمیه روزانه خود در پذیرش دانشگاه استفاده کرده باشید باید سهمیه ایثارگری خود را در دانشگاه های شبانه یا ازاد استفاده کنید.

 43. Avatar photo
  مریم
  ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام وقتتون بخیر لطفا بهم پاسخ بدید
  من سال ۹۷بهمن با سهمیه۲۵درصد پرستاری دولتی قبول شدم الان درسم تموم شده اما طرح اجباری وزارت بهداشت را هنوز ثبت نام نکردم و نرفته ام اخباری مبنی بر قبول کردن سهمیه قبل از شروع طرح اجباری شنیدم
  ایا در کنکور سال۱۴۰۲برای دانشگاه ازاد و پردیس سهمیه دارم؟و اگر سهمیه قبول باشد تا کی فرصت انصراف از طرح ودانشگاه را دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۷

   سلام وقت بخیر
   بعد از قبولی نهایی باید انصراف را ثبت کنید

 44. Avatar photo
  محمد
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام وقت بخیر …من درسال ۹۷ با سهمیه ۲۵ درصد جانبازی پرستاری روزانه قبول شدم ولی در سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شدم آیا در سال 1402 میتونم از سهمیه مجدد از سهمیه جانبازی ام برای دانشگاه پردیس یا ازاد استفاده کنم ‌…یا این که حتما باید انصراف می‌دادم از رشته ام

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۰

   سلام وقت بخیر
   بله در هر دوره ای غیر از روزانه امکان استفاده را دارید و پس از قبولی نهایی انصراف دهید

 45. Avatar photo
  elahe
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

  با سلام
  در خصوص استفاده از سهمیه ۲۵ درصدی، اگر یکبار استفاده کرده باشیم و قبول شده باشیم و سپس استعفا داده باشیم، آیا امکان استفاده مجدد از این سهمیه در آزمونهای استخدامی هست؟
  با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   شما 1بار اجازه استفاده از سهمیه رو دصورت پذیرش دارید در غیر این صورت خیر

 46. Avatar photo
  لینا
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

  درود عرض ادب بنده یک بار در سال۹۲ با سهمیه ۲۵پرستاری آزاد قبول شدم ولی ثبت‌نام نکردم الان میتونم از سهمیه در قبولی آزاد شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام وقت بخیر .
   بله با توجه به قوانین جدید ایثارگران در این زمینه مشکلی ندارید .

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام وقت بخیر
   در هر دوره ای به جز دوره ی آزاد امکان استفاده را خواهید داشت .

 47. Avatar photo
  مریم
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۰

  با عرض درود
  در خصوص آزمون های استخدامی اگر کسی با سهمیه ایثارگری آزمون شرکت کند و استخدام گردد آیا پس از انصراف میتواند مجددا با سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی دیگری شرکت کند ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام
   اگر ارگان برگزارکننده ازمون متفاوت باشد بله

 48. Avatar photo
  لینا
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

  درود بنده فرزند جانباز ۲۵ هستم سال ۹۲ کنکور دادم سراسری قبول نشدم ولی آزاد پرستاری قبول شدم و ثبت‌نام نکردم ولی آزاد رشته دیگه ای خوندم میتونم امسال از سهمیه برای آزاد و سراسری استفاده کنم ؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    انیتا
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۰

    سلام وقت بخیر
    من از سهمیه ایثارگری استفاده کردم و شهریه پرداز دانشگاه دولتی قبول شدم (شبانه) باز میتونم از سهمیه استفاده کنم؟
    با فرض اینکه میتونم استفاده کنم
    اگر در کنکور تیر از سهمیه استفاده کنم دوباره اما ثبت نام نکنم میتونم باز دی از سهمیه استفاده کنم؟

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

     سلام وقت بخیر
     برای دوره روزانه یک بار میتوانید استفاده کنید اما برای سایر دوره ها که شمامل شبانه.غیرانتفاعی .پیام نور.آزاد میباشد میتوانید درصورت انصراف یکبار دیگر اقدام کنید

     • Avatar photo
      امیر
      ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۹

      با سلام خدمت مشاوران عزیز
      من سال ۱۴۰۰ سهمیه رو ثبت کردم اما مردود شدم
      سال ۱۴۰۲ هم سهمیه رو ثبت در نتیجه نهایی مردود شدم اما در کارنامه سبز یه رشته نیمه متمرکز وزارت اطلاعات دعوت به مصاحبه شدم اما در مصاحبه رد شدم و در دانشگاه پذیرفته نشدم
      دوباره میشه در کنکور سهمیه رو برای دانشگاه فرهنگیان ثبت کرد

     • Avatar photo
      مشاور ذوالنورنیا
      ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۱

      سلام وقت بخیر
      بله می توانید استفاده کنید مانعی ندارد .

 49. Avatar photo
  سحر
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام
  من یه بار تو مقطع ارشد با سهمیه ۵ درصد روزانه خوندم الان سهمیمون بیشتر شده، شده ۲۵ درصد خواستم ببینم الان میتونم با این سهمیه ۲۵ درصد کنکور تجربی شرکت کنم؟ اون سری ۵ درصد داشتیم الان شده ۲۵ درصد

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام
   برای بررس دقیق تر وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 50. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام عرض ادب وقتتون بخیر من امسال ترم ۴ ارشدم تا شهریور از پایان نامم دفاع میکنم یعنی تا شهریور 1402 فارغ التحصیل میشم میخواستم بدونم امکان شرکت در استعداد درخشان دکتری دانشگاه آزاد رو دارم یا باید حتما فارغ التحصیل بشم؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

   سلام وقت بخیر . برای شرکت در دکتری بدون ازمون استعدادهای درخشان شما باید تا روز ثبتنام معدل کامل ارشد را ارائه دهید

   • Avatar photo
    علیرضا مفتاحی
    ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

    اینطور که فرمودید پس نمیشه چون من فقط دفاع پایان نامم مونده که شهریوره معدلم بدون نمره پایان نامس الان و بعد مصاحبه میشه دفاعم پس امکان ثبت نام وجود نداره درسته؟

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

     سلام وقتتون بخیر باید تا اخرین روز ازمون فارغ التحصیل شده باشید

     • Avatar photo
      علیرضا مفتاحی
      ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

      ممنونم ازتون لطف کردید منظورتون آخرین روز آخر شهریور هست یعنی ؟چون این فقط مصاحبه هست

     • Avatar photo
      مشاور عیسائی
      ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

      سلام وقت بخیر
      جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 51. Avatar photo
  مریم
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام من پدرم 7 ماه سابقه جبهه داره
  من و خواهرم امسال کنکور داریم
  ایا هردومون میتونیم از این سهمیه استفاده کنیم؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر خواهد بود.

 52. Avatar photo
  اکبر مرشدی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام من در کنکور سراسری با استفاده از سهمیه ایثارگران 25 کارشناسی اتاق عمل در دانشگاه آزاد قبول شدم اگه توی کنکور شرکت کنم بازم بهم سهمیه میدن.
  تو دفترچه نوشته اگه دارای یکبار قبولی در دوره های غیر روزانه هستن به شرط انصراف دوباره سهمیه بهت تعلق میگیره حالا زمان انصراف کی باید باشه.ممنونم از زحماتتون

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام وقت بخیر
   تاریخ دقیقی برای زمان انصراف مشخص نشده است اما عموما باید در زمان ثبت نام شما انصراف خود را نهایی کرده باشید .

   • Avatar photo
    esham
    ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

    باسلام من چند سال پیش در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم روزانه قبول شدم با احتساب سهمیه ایثارگران 5% و امسال میخواهم در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم آیا میتونم از سهمیه ایثارگران استفاده کنم؟؟ این دو وزارت خانه فرق میکنند؟؟

    • Avatar photo
     مشاور ذوالنورنیا
     ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

     سلام وقت بخیر
     می توانید در هر دوره ای به جز روزانه از سهمیه ی خود استفاده کنید .

 53. Avatar photo
  اکبر مرشدی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام
  من در کنکور سراسری با استفاده از سهمیه ایثارگران 25 کارشناسی اتاق عمل در دانشگاه آزاد قبول شدم و الان هم دانشجو هستم اگه دوباره کنکور بدم بازم سهمیه 25 به میدن. تو دفترچه نوشته اگه دارای یکبار قبولی در دوره های غیر روزانه هستن به شرط انصراف دوباره سهمیه بهت تعلق میگیره حالا زمان انصراف کی باید باشه.

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام وقت بخیر
   تاریخ دقیقی برای زمان انصراف مشخص نشده است اما عموما باید در زمان ثبت نام شما انصراف خود را نهایی کرده باشید .

   • Avatar photo
    اکبر مرشدی
    ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

    یعنی بعد از قبولی بریم انصراف بدیم

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

     سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای انصراف باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 54. Avatar photo
  نگار محمدی
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام من ۹۸کنکور دادم دانشگاه آزاد با سهمیه با مامایی میخونم میخوام‌کنکور ۴۰۲شرکت کنم میشه شرکت کنم در صورت قبولی بعد انصراف بدم ؟؟قبلش انصراف ندم
  و سوال دومم اینک ک ترم هشت هسم آخر شهریور فارغ التحصیل میشم یعنی بعد جواب انتخاب رشته مشکل نداره ک‌ ترم ۸انصراف بدم آیا شرط داره ترم چن باشی؟یا چن واحد مونده باشه اخه یک واحدم مونده باشه باز فارغ التحصیل حساب نمیشی ک ،..میشه ترم 8باشی قبول شدی بعد انصراف بدی؟؟ترم ۸عب نداره؟؟توروخدا جواب بدین هیچ کس نتونست درست جواب بده حتی خوده ارگان ها نمی‌دونن 😩😩

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما توسط کارشناس باید مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

   • Avatar photo
    نگار محمدی
    ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

    خب اینو‌میشه بگید میشه کنکور شرکت کرد قبول شدیم بعد انصراف بدیم دانشجو دانشگاه آزادم؟و باید ترم چن باشی بتونی انصراف بدی؟

    • Avatar photo
     نگارمحمدب
     ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

     شماره رو‌میگیرم‌مبگه اشتباهه میشه بگید با چی تماس بگیرم؟

     • Avatar photo
      مشاور ذوالنورنیا
      ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

      سلام وقت بخیر
      با تلفن ثابت با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید .

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

     سلام وقت بخیر تا زمانی قبولی نیازی نیست انصراف بدهید

 55. Avatar photo
  Fatemeh
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام من سال ۹۷ در دو کنکور هنر و انسانی شرکت کردم و سهمیه ایثارگران ۵ درصد برای هر دو کنکور لحاظ شد اما من فقط برای کنکور انسانی انتخاب رشته کردم و علوم تربیتی شبانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و بعداً از طریق سوابق تحصیلی در دانشگاه امام رضا ثبت نام کردم و قبل از گرفتن مدرک کاردانی انصراف دادم می‌خوام بدونم من می‌تونم در کنکور تیر ۱۴۰۲ هم از سهمیه ایثارگران استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 56. Avatar photo
  سمانه
  ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام من سال ۹۶ با سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد رفتم دانشگاه دولتی روزانه ولی بعد دوسال انصراف دادم.همچنین رفتم دانشگاه پیام نور بدون کنکور ولی فقط ثبت نام کردم و بعد مدارکمو پس گرفتم و انصراف زدم هیچ انتخاب واحدی نکردم.خواستم بدونم الان میتونم از سهمیه ای برای دوره های غیر روزانه استفاده کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط استفاده از سهمیه برای هر مقطع تحصیلی یک بار میباشد ولی برای ساید دوره ها مجاز میباشید

   • Avatar photo
    سمانه
    ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

    اخه در دفترچه ثبت نام ۱۴۰۲ نوشته ک در صورت انصراف از روزانه میشه برای غیرروزانه ها یکبار دیگه استفاده کنیم و من پیام نور ثبت نام قطعی نکردم..

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

     سلام وقت بخیر
     اگر یکبار از سهمیه ایثارگری خود در دوره روزانه استفاده کرده باشید در دوزه های شبانه یا ازاد هم می توانید استفاده کنید.

 57. Avatar photo
  محبوبه
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۱

  سلام وقت بخیر پدر بنده ایثارگر ( ۵درصد) هستند ، من امسال دی ماه کنکور دادم ( مقطع کارشناسی)و از سهمیم استفاده کردم میتونم دوباره تو تیر ماه ۱۴۰۱ از سهمیم استفاده کنم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت به خیر
   ملاک استفاده از سهمیه قبولی نهایی است.کنکور دی و کنکور تیر در نهایت یک قبولی برای ورودی مهر ماه دارند.

   • Avatar photo
    سمانه
    ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

    اخه در دفترچه ثبت نام ۱۴۰۲ نوشته ک در صورت انصراف از روزانه میشه برای غیرروزانه ها یکبار دیگه استفاده کنیم و من پیام نور ثبت نام قطعی نکردم..

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

     سلام وقت بخیر
     اگر یکبار از سهمیه ایثارگری خود در دوره روزانه استفاده کرده باشید در دوزه های شبانه یا ازاد هم می توانید استفاده کنید.

 58. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام و عرض ادب وقتتون بخیر من لیسانسم مهندسی عمران هست با معدل 14.68 و ارشدم روانشناسی با معدل 18.40 میخواستم بدونم امکان شرکت در استعداد درخشان دانشگاه آزاد رو برای دکتری رشته روانشناسی دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام
   معدل تون خوبه
   منتها کارشناسی تون غیر مرتبط هست!

   • Avatar photo
    علیرضا مفتاحی
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

    بله پرسیدم از جای دیگه گفتن که موردی نداره برای دانشگاه آزاد مقطع دکتری فقط باید نمره پایان نامه بالای 17 باشه واینکه رشته دکتری با ارشد متناجس باشه یعنی حتما دکتری هم روانشناسی باید شرکت کنم برای استعداد درخشان

 59. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۵

  کلا خواستم بپرسم چند بار میشه از سهمیه 5 درصد استفاده کرد چون شنیدم از سال قبل اگر کسی یکبار استفاده کنه و قبول بشه اما نره دیگه سهمیش میسوزه درسته؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۹

   سلام وقت به خیر
   طبق آخرین دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش،در صورت اعلام سهمیه و قبولی نهایی اگر ثبت نام انجام ندهید و یا انصراف دهید امکان استفاده مجدد از سهمیه وجود دارد.

 60. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۳

  سلام وقتتون بخیر

  من اگر امسال از سهمیه 5 درصد در کنکور دکتری استفاده کنم و در هیچ رشته محلی قبول نشم میتونم دوباره سال بعد از این سهمیه استفاده کنم ؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام وقت بخیر .
   بله مشکلی ندارد میتوانید استفاده کنید

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

    متشکرم از لطف و پاسخگویی شما

 61. Avatar photo
  احسان
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام وقت بخیر
  من پارسال ارشد شرکت کردم و از سهمیه 5 درصدی استفاده کردم در دانشگاه دولتی روزانه
  بعد دو ترم انصراف دادم
  میتونم امسال برای ثبت نام دانشگاه ازاد از سهمیه استفاده کنم؟

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانید از سهمیه ی خود در دانشگاه ازاد استفاده کنید

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   سلام وقت بخیر
   برای هر دوره ای به جز دوره ی روزانه می توانید اقدام کنید و مجدد استفاده کنید .

 62. Avatar photo
  احسان
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من پارسال ارشد شرکت کردم و از سهمیه 5 درصدی استفاده کردم بعد دو ترم انصراف دادم
  میتونم امسال برای ثبت نام دانشگاه ازاد از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که برای دانشگاه آزاد اقدام کرده باشین مشکلی نیست میتونید اقدام کنید.

 63. Avatar photo
  علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  با سلام من کارشناسی ،دانشگاه سراسری شبانه با سهمیه ۵ درصد قبول شدم،الان برای کنکور ارشد میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر.
   بله شما در هر مقطع میتوانید از سهمیه ی خود استفاده کنید و مشکلی بابت مقطع قبلی که استفاده کردید ندارید.

 64. Avatar photo
  محمد22
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام وقت بخیر من از سهمیه فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا سال 91 تو قسمت انتخاب رشته استفاده کردم و تو رشته پرستاری روزانه قبول شدم و تو این رشته فارغ التحصیل شدم العان اگه دوباره کنکور شرکت کنم میتونم از سهمیه 25 درصد جهت شرکت تو کنکور دانشگاه آزاد یا پردیس استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورت که یکبار تو روزانه ازش استفاده کردین
   میتونید فقط برای دانشگاه آزاد استفاده کنید.

 65. Avatar photo
  محمد71
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام وقت بخیر خواهشاً به سوال منم جواب بدین خیلی واجب و مهمه برای من
  من سال 91 کنکور دادم چون فرزند جانباز 25 درصد به بالا بودم اون موقع از سهمیه 5 درصد استفاده کردم. و تو دانشگاه روزانه پرستاری قبول شدم و سال 95 از این رشته فارغ التحصیل شدم و العان تو همین رشته مشغول به کارم. العان می‌خواستم سال بعد دوباره تو رشته تجربی کنکور بدم میخواستم بدونم میتونم از سهمیه 25 درصد برای قبولی تو دانشگاه آزاد یا پردیس خودگردان استفاده کنم ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام وقت بخیر اگر مشکلی از لحاظ نظام وظیفه ندارید صرفا برای دانشگاه آزاد میتوانید استفاده بفرمایید

 66. Avatar photo
  محمدذ
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۶

  سلام وقت بخیر خواهشاً به سوال منم جواب بدین خیلی واجب و مهمه برای من
  من سال 91 کنکور دادم چون فرزند جانباز 25 درصد به بالا بودم اون موقع از سهمیه 5 درصد استفاده کردم. و تو دانشگاه روزانه پرستاری قبول شدم و سال 95 از این رشته فارغ التحصیل شدم و العان تو همین رشته مشغول به کارم. العان می‌خواستم سال بعد دوباره تو رشته تجربی کنکور بدم میخواستم بدونم میتونم از سهمیه 25 درصد برای قبولی تو دانشگاه آزاد یا پردیس خودگردان استفاده کنم ؟ ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقت بخیر شما از سهمیه ایثارگری تان در هر مقطع فقط یکبار فرصت استفاده دارید و الان برای مقطع ارشد میتوانید استفاده کنید

 67. Avatar photo
  سارا ملکی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

  با سلام خدمت شما مشاور گرامی. من از سهیمه ایثارگران در کنکور ارشد امسال استفاده کردم در صورتی که دانشگاه روزانه قبول بشم آیا امکان اینکه از سهمیه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش هم استفاده کنم هست یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز شما از این سهمیه میتونید در آزمون استخدام مجددا استفاده بفرمایید.

   • Avatar photo
    سارا ملکی
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۲

    مچکرم از پاسخگویی 🌹 این امکان سالای پیش هم وجود داشته؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

     سلام
     طبق قوانین جدید اطلاع رسانی میکنیم

 68. Avatar photo
  Amir
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام . من دو سال پیش کنکور دادم . پیام نور قبول شدم اما دانشگاه نرفتم . خواستم ببینم میتونم سهمیه پنج درصدمو برگردونم؟؟؟،

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف یا عدم ثبت نام نهایی مجددا میتوانید از سهیمه خود در برخی دوره ها استفاده نمایید.

 69. Avatar photo
  محمدmht
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام وقت بخیر. من داوطب کنکور ارشد سال قبل هستم و ۵ درصد سهمیه ی ایثار گری دادم .من‌پس از انتخاب اعلام نتایج .دانشگاهی را انتخاب نکردم. می خواستم بدونم دوباره میتونم استفاده کنم‌ ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله مجاز به استفاده مجدد خواهید بود.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 70. Avatar photo
  سبا
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام
  اگر در ثبت نام کنکور دکتری، سهمیه 5 درصدی رو انتخاب کرده باشیم، اما کنکور رو شرکت نکنیم، باز هم سهمیه برای دوره های روزانه سوخت میشه؟
  سوال دیگه اینکه اگر کنکور رو شرکت کنیم اما انتخاب رشته نکنیم، سهمیه سوخت میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام وقت بخیر
   برای استفاده مجدد مجاز خواهید بود.

 71. Avatar photo
  علی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام خسته نباشید
  من با سهمیه 5 درصدی تو رشته های بدون کنکور و با سوابق دوره روزانه قبول شدم سال 99
  الان برا کنکور تیر نمیتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   استفاده از زسهمیه در هر مقطع تحصیلی 1بار میباشد

 72. Avatar photo
  علی اصغر
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام
  من از سهمیه 25 درصد کنکور انسانی 1401 استفاده کردم ولی مجاز نشدم، اگر این کنکور دی رو هم نتونم مجاز بشم، برای بار سوم میتونم برای کنکور 1402 تیر استفاده کنم یا نه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای استفاده مجدد از سهمیه تون ندارد.

 73. Avatar photo
  رویا
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

  سلام من ۵ سال پیش کنکورسراسری دادم دولتی قبول شدم نرفتم رفتم دانشگاه ازاد با سهمیه ۲۵درصدی دوباره میتونم کنکور بدم و از سهمیه استفاده کنم؟ حدالقل برای دانشگاهای شبانه و نوبت دوم

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت بخیر
   بله از سهمیه ایثارگری 25 درصد مجددا می توانید استفاده کنید.

 74. Avatar photo
  ناشناس
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام
  من پارسال سهمیه ایثارگری داشتم،اما در کارنامه سبز کد ۳ رو برام آورد.و در دانشگاهی که آوردم ثبت نام کردم.آیا با توجه به اینکه بدون اعمال سهمیه قبول شدم،امکان استفاده مجدد از سهمیه را برای کنکور امسال دارم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق قوانین اعلام شده در صورت انصراف بله میتونید.

 75. Avatar photo
  سینا
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام ببخشید من در سال کنکور1401 از سهمیه ام استفاده کردم اما روزانه قبول شدم از طریق کد رشته سوابق تحصیلیم حالا میتونم مجددا از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   استفاده از سهیه در هر مقطع درصورت پذیرش دانشگاه 1باراست

 76. Avatar photo
  زینب
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام من ارشد کنکور دادم با سهمیه ۲۵درصدی ازاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم دوباره میتونم امسال از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر
   بله مجددمی توانید از سهمیه خود استفاده کنید.

 77. Avatar photo
  محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام. من‌ چند سال پیش از سهمیه ایثارگران پدرم در کنکور استفاده کردم و روزانه قبول شدم ولی نرفتم. برادر کوچکترم می‌تواند از سهمیه ایثارگران پدرم مجدد در کنکور استفاده کند؟ متشکرم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام دوست عزیز بله برادر شما مجاز به استفاده از سهمیه هستند.

 78. Avatar photo
  محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

  سلام. من‌ یکبار از سهمیه ایثارگران پدرم استفاده کرده ام. آيا برادرم هم می تواند از اين سهمیه مجدد استفاده کند؟ ممنون

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای کنکور بله میتونید.

 79. Avatar photo
  z
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام من سهمیه خودم رو استفاده کردم و میخواستم از سهمیه مناطق استفاده کنم که در ویرایش نشد… اگر سهمیه جانبازان برام استفاده نشه و در کارت شرکت در جلسم خورده باشه جانبازی با این حال که استفاده نمیشه میخواستم بدونم چی استفاده میشه!؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در صورت انصراف از تحصیل مجددا برای یکسری دوره ها امکان پذیر می باشد.

 80. Avatar photo
  مهدی
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من امسال روزانه قبول شدم و انصراف دادم،کی میشه دوباره در کنکور از سهمیه استفاده کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید مجدد از سهمیه خود استفاده کنید.
   جهت اطلاع درمورد سهمیه کنکور با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام وقت بخیر
   دوست بعد از یکسال میتونید مجدد از سهمیه استفاده کنید برای غیر روزانه ها.

 81. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام من سال ۹۷ در کنکور سراسری پرستار روزانه قبول شدم و امسال فارغ شدم خواستم بدونم امسال میتونم مجدد برای دانشگاه آزاد و یا پردیس کنکور سراسری بدهم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید مجددا از سهمیه استفاده کنید.

 82. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

  سلام بنده در سال ۹۷ با سهمیه ۲۵ درصد پرستاری روزانه قبول شدم در سال ۱۴۰۲ میتونم بر آزاد یا پردیس کنکور بدهم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله مجددا میتونید از سهمیه استفاده کنید.

 83. Avatar photo
  Sara
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  من سال۹۵با سهمیه ۲۵درصد پرستاری قبول شدم ولی بعداز گذشت دو ترم انصراف دادم تو دفترچه خوندم که گفته بود کسایی که روزانه و فرهنگیان بودن وانصراف دادن برای امسال میتونن برای ازاد از سهمیه استفاده کنن
  میخاستم بدونم این چطور محاسبه میشه
  یعنی سهمیه اعمال میشه ولی فقط برای ازاد میشه انتخاب رشته کرد؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام وقت به خیر
   طبق ضوابط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت انصراف مجددا از سهمیه خود میتوانید برای دوره های غیر روزانه استفاده نمایید.

 84. Avatar photo
  علی راستین
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام . من در مورد قانون سال تحصیلی جدید یجایی خوندم که افرادی که با سهمیه ایثارگری دوره روزانه قبول شدند در صورت انصراف میتونن دوباره در دوره های شبانه شرکت کنند این مطلب چقدر صحت داره؟؟لطفا بررسی کنید.مرسی

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقتتون بخیر شما میتوانید در دوره های دیگر به جز روزانه دوبار از سهمیه خود استفاده بفرمایید

 85. Avatar photo
  فائزه مرادی
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام من تا حالا ۳بار از سهمیه ۵درصد ایثار گری استفاده کردم برای تیر ماه میتونم دوباره استفاده کنم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام وقت بخیر
   شما تازمانی میتوانید از سهمیه استفاده کنید که پذیرش دانشگاه رو نیاورده باشید

 86. Avatar photo
  اسلامی
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام دختر من لیسانس پرستاری نیشابور قبول شد دانشگاه آزاد با سهمیه پنج درصد’ الان ترم دو میخاد میهمان یا انتقالی بگیره بیاد مشهد میشه دوباره از سهمیه استفاده کنه ؟ قبول میکنن دومرتبه سهمیه رو

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقتتون بخیر بله میتواند منتهی به دانشگاه مقصد نیز بستگی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد

 87. Avatar photo
  Pari
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام خسته نباشید من قبلا با سهمیه ۵ درصد شش ماه جبهه وارد دانشگاه روزانه شدم اما انصراف دادم الان پدرم مدارکشون پیدا شده و جانباز زیر ‌۲۵ درصد شدن با توجه به اینکه جانبازی زیر ۲۵ درصد با شش ماه رزمندگان فرق میکنه اما هردوش پنج درصده من میتونم ازین سهمیه جانباز زیر ۲۵ درصد برا دانشگاه دولتی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام دوست عزیز بله شما متونید در سال یکبار از سهمیه ایثار و یا جانبازی استفاده کنید.

   • Avatar photo
    Pari
    ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

    مرسی ولی دقیق متوجه نشدم ، اینی که نوشتین ینی ایثار شش ماه استفاده کردم الان میتونم جانبازی زیر ۲۵ استفاده کنم؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

     در صورتی که دانشگاه روزانه قبول شده باشین دیگه نمیتونید برای روزانه اقدام بفرمایید
     ولی در صورتی که برای دانشگاه های غیر روزانه اقدام کرده باشین فرصت استفاده مجدد نیز دارین.

     • Avatar photo
      پریسا
      ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

      سلام من سال۹۹با سهمیه جانبازی زیر۲۵درصد انتخاب رشته کردم دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم. سال۱۴۰۰ مجدد با سهمیه جانبازی کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم….. میخوام ببینم امسال میتونم از سهمیه ۶ماه رزمندگی پدرم استفاده کنم روزانه قبول شم؟ من روهم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم 🙏🏻

     • Avatar photo
      مشاور جوادی
      ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

      سلام وقت بخیر
      دوست گرامی بله دوست گرامی تاثیر داره.
      و میتونه لحاظ بشه.

  • Avatar photo
   پریسا
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام من سال۹۹با سهمیه جانبازی زیر۲۵درصد انتخاب رشته کردم دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم. سال۱۴۰۰ مجدد با سهمیه جانبازی کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم….. میخوام ببینم امسال میتونم از سهمیه ۶ماه رزمندگی پدرم استفاده کنم روزانه قبول شم؟ من روهم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم 🙏🏻

   • Avatar photo
    مشاور عیسائی
    ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

    سلام وقت بخیر
    بله امکان پذیر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 88. Avatar photo
  محمد
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام خیلی ممنون بابت جواب.
  اطلاعات ایثارگری پدر من ( از طرف ارتش بوده ) در سایت aja بالا نمیاد . مشکل از چی میتونه باشه؟ آیا ممکنه رو سهمیه کنکور تاثیر بزاره؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای ثبت اطلاعات اولیه و برای اعمال سهمیه
   باید به بنیاد مراجعه کنید

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

    قبلا انجام شده ( حدود ۴ سال پیش ) و از سهمیه هم ( تو کنکور کاردانی ) تونستم استفاده کنم. مشکل به تازگی پیش اومده

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که روزانه قبول شده باشین برای روزانه دیگه نمیتونید
     ولی برای آزاد مجدد میتونید اقدام کنید.

 89. Avatar photo
  مهرداد
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام
  در کنکور ارشد اگه از سهمیه استفاده کرده باشیم ولی انتخاب رشته نکنیم
  دفعه ی بعد میتونیم از سهمیه استفاده کنیم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز شرایط استفاده از سهمیه قوانین خاصی دارد که دررابطه با تاثیر سهمیه باید شرایط شخص شما بررسی شود اینکه برای چه دانشگاهی وچه سالی از سهمیه استفاده کردید واینکه مدرک ارشد را در رشته مربوطه گرفتید یا خیر واز طرفی باید بدانیم شما سهمیه چند درصد دارید ویکسری شراط دیگر که باید بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 90. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام خدمت تیم خوبتون
  من تو کنکور زبان و ریاضی سال 1401 شرکت کردم اما رتبه ی دلخواهمو نباوردم و کلا انتخاب رشته نکردم . سهمیه 5٪ جانبازی پدر دارم
  ایا برای کنکور۱۴۰۲ مشکلی تو استفاده ی مجدد از سهمیه م پیش میاد؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز در رابطه با استفاده از سهمیه ها یکسری شرایط شما داوطلب بررسی شود واینکه نحوه ی تاثیر سهمیه در مقطع لیسانس تغییر کرده است که شما باید در جریان باشید لطفا جهت برررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 91. Avatar photo
  محمد
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام
  کاردانی از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم. الان برای ارشد هم میتونم استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع امکان پذیر است.

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیزشرایط وضوابط استفاده از سهمیه 5درصد امسال تغییر کرده است باید برای استفاده از این سهمیه یکسری شرایط بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز شرایط اسفاده از سهمیه 5 درصد امسال تغییر کرده است وبرای استفاده ازسهمیه 5 درصد یکسری شرایط شما باید بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 92. Avatar photo
  همتی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام
  خسته نباشید
  من با سهمیه شاهد دانشگاه روزانه قبول شدم ولی می‌خوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد,میتونم از سهمیه در دانشگاه آزاد استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز از امسال شرایط وضوابط استفاده از سهمیه تغییر کرده است وباید یکسری نکات بررسی شود از جمله اینکه در دانشگاه ازاد چند بار از سهمیه استفاده کردید واینکه اصلا نحوه اعمال سهمیه تغییر کرده اسیت لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون ونحوه اعمال سهمیه با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 93. Avatar photo
  آتنا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام وقت بخیر
  من سهمیه ۲۵ درصدی جانبازی دارم میخواستم بدونم میتونم هم در کنکور وزارت بهداشت و هم علوم برای ارشد ازش استفاده کنم هنگام ثبت نام؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز استفاده از سهمیه شرایط خاص خود را دارد که بایسد بررسی شود در صورت اینکه شما تمامی شرایط را داشته باشید بله میتوانید در کنکور ارشد علوم ووزارت بهداشت از سهمیه استفاده کنید .جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 94. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام وقت بخیر من میتونم از سهمیه ایثارگری پدربزرگم در آزمون ارشد استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام،وقت بخیر خیر شما فقط مجاز به استفاده از کارت ایثار پدر و یا مادر خود هستید.

 95. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

  من سال ۸۷ در کنکور سراسری از سهمیه جانباز ۲۵ درصد استفاده کردم و سپس ارشد دانشگاه آزاد بدون سهمیه قبول شدم الان دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم با سهمیه جانباز ۲۵ درصد امکان استفاده از سهمیه جانبازای برای دانشگاه آزاد در کنکور سراسری را دارم

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر نمیباشد.

  • Avatar photo
   Nasim
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر ، من در سال ۹۸ از سهمیه ۵٪ ایثارگران استفاده کردم اگر برای ارشد امسال هم استفاده کنم ؛ میتونم برای آزمون استخدامی امسال هم استفاده کنم یا نه؟

   • Avatar photo
    مشاور جوادی
    ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی در صورتی که قبلا از سهمیه مذکور در دانشگاه روزانه استفاده کرده باشید
    دیگه نمیتونید ازش استفاده کنید.

  • Avatar photo
   لاله
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۱

   سلام ببخشید اگه یکی با سهمیه در کنکور از دانشگاه سرارسری قبول شود اما تجدید داشته باشه و نتونه دیپلم بگیده دانشگاه چند ترم بهش اجازه میده تا دیپلم بگیره؟
   اگه در کنکور تیر از دانشگاه سراسری قبول بشود اگه هم تو خرداد بیوفته هم تو شهریور و هم دی دیگه حق استفاده از سهمیه میپره درکنکور ؟؟ و نمیتونه بره تو اون رشته؟؟

   • Avatar photo
    مشاور ابراهیمی
    ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

    سلام
    برای بررسی دقیق شرایطتون تماس بگیرید

 96. Avatar photo
  بهار
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۹

  سلام
  من سال ۸۲ با سهمیه فرزند ۲۵٪ در کنکور آزاد کارشناسی شرکت کردم و سال ۸۷ فارغ التحصیل شدم

  آیا الان میتونم کنکور سراسری بدم و از سهمیه ۲۵٪ استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام دوست عزیز، بله شما میتونید هر سال یکبار از سهمیه تون برای شرکت در کنکور استفاده کنید.

   • Avatar photo
    احمد
    ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

    راهنمایی اشتباه نکنید هیچ جا ننوشته هرسال یکبار میتونی استفاده کنی

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 97. Avatar photo
  احمد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام من سال ۹۰ با سهمیه دانشگاه آزاد قبول شدم و فارغ‌التحصیل شدم امسال میتونم برای پزشکی دانشگاه دولتی و روزانه از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر
   بله دوست گرامی میونید.

  • Avatar photo
   مشاور عباسیان
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط دیگر شما باید به صورت دقیق بررسی شود .

 98. Avatar photo
  حسینی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

  سلام.من یکبار از سهمیه ۵ درصد در مقطع ارشد استفاده کردم و روزانه قبول شدم.میخواستم بدونم با این شرایط برای کنکور دکتری هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور منصوری
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر بله در هر مقطه امکان استفاده از سهمیه را دارید

 99. Avatar photo
  شهرام
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام وقت بخیر سهمیه فرزند جانباز ۲۵ درصد به بالا دارم لیسانس آزاد بدون سهمیه خوندم ولی فوق لیسانس استفاده کردم حالا برا کنکور سراسری سهمیه دارم یا خیر

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع قابل استفاده است.

 100. Avatar photo
  مریم
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام
  من سال ۹۶ کنکور دادم دانشگاه شبانه قبول شدم به علت مشروطی ۱۴۰۰ اخراج شدم میتونم کنکور ۱۴۰۲ از سهمیه ایثارگریم دوباره استفاده کنم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقتتون بخیر بله تنها میتوانید یکبار دیگر از سهمیه استفاده بفرمایید

 101. Avatar photo
  مریم
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام من من کنکور ۹۶ دادم شبانه قبول شدم چون به علت مشروطی اخراج شدم میتونم دوباره از سهمیه ۵ درصد استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 102. Avatar photo
  Sorena
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام وقت بخیر من امسال کنکور دادم و از سهمیه هم استفاده کردم و دانشگاه شبانه قبول شدم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره تو کنکور تیر از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر بله شما مجاز هستید در هر سال یکبار از سهمیتون استفاده کنید.

 103. Avatar photo
  نیلوفر
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام وقت بخیر. ممنون از سایت خیلی خوبتون. بنده فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد و مقطع ارشد دانشگاه ازاد هستم قصد دارم امسال یک بار دیگر کنکور ارشد ثبت نام کنم که گرایش دلخواهم را قبول بشم و قصد دارم در کنارش کنکور دکترا هم ثبت نام کنم شانسمو برای قبولی امتحان کنم. برای اولین بار میخوام از این سهمیه استفاده کنم، سوال اینه برای هر دو کنکور میتوانم از سهمیه ایثار استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام. بله شما برای هر کنکور بصورت جدا در سال یکبار میتونید از سهمیتون استفاده کنید.

 104. Avatar photo
  آیسا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

  سلام و وقت بخیر.من در سال ۸۴ کنکور دادم و روزانه قبول شدم.اگر الان بخوام دوباره کنکور بدم می تونم از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای روزانه دیگه نمیتونید

 105. Avatar photo
  مهران
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام و وقت بخیر.من در سال ۸۴ کنکور دادم و روزانه قبول شدم.اگر الان بخوام دوباره کنکور بدم می تونم از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم؟ در اون سال نمی دونم نحوه تاثیر سهمیه ها چطور بوده

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای روزانه دیگه نمیتونید

 106. Avatar photo
  امیرر
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام خسته نباشید من در ازمون کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری امسال با استفاده از سهمیه ۵ درصد ایثارگران قبول شدم ولی نرفتم و امسال قصد شرکت در کنکور سراسری ریاضی و زبان دارم آیا مجاز به استفاده از سهمیه هستم ؛ تاکید میکنم تو مقطع کاردانی فنی حرفه ای شرکت کردم نه در آزمون سراسري

  ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست بدین

 107. Avatar photo
  Mahdis
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام من سهمیه 25 درصد دارم میخواستم بدونم میتونم هم در کنکور دی وهم تیر ماه از سهمیم استفاده کن؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید

  • Avatar photo
   زهرا
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام روزتون بخیر
   من سال ۹۳ با سهمیه ۲۵ درصد جانبازی از کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم و فارغ التحصیل شدم. میخواستم امسال برای ارشد دانشگاه دولتی ثبت نام کنم. ایا امکان استفاده از سهمیه را دارم؟؟

   • Avatar photo
    مشاور حمامی
    ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

    سلام وقتتون بخیر بله میتوانید یکبار دیگر استفاده نمایید

    • Avatar photo
     حسین
     ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

     سلام وقت بخیر . سوال منم هستش .من از طریق سهمیه ۲۵ درصد جانبازی از کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشگاه آزاد مشهد شدم .میتونم از سهمیه برای کنکور ارشد دانشگاه روزانه دولتی استفاده کنم ؟

     • Avatar photo
      مشاور ذوالنورنیا
      ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

      سلام وقت بخیر
      اگر در دانشگاه های سراسری و دوره های روزانه و شبانه برای شما قبولی نیامده می توانید یک بار دیگر از سهمیه ی خود استفاده کنید البته در صورت عدم فارغ التحصیلی .

    • Avatar photo
     حسین
     ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

     سلام وقتتون بخیر. من از طریق سهمیه ۲۵ درصد جانبازی در کنکور ارشد توی نقل و انتقالات ایثارگران از دانشگاه شاهرود اومدم به مشهد .میتونم از سهمیه برای کنکور ارشد روزانه دولتی استفاده کنم ؟

     • Avatar photo
      مشاور عیسائی
      ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

      سلام وقت بخیر
      در هر مقطع یکبار مجاز به استفاده از سهمیه میباشید.جهت کسب اطلاعات در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    حسین
    ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

    سلام وقت بخیر . ممنون میشم منو از این نگرانی در بیارید .
    من هم شرایط ایشون رو دارم و با سهمیه ۲۵ درصد ارشد آزاد قبول و فارغ التحصیل شدم . امکان استفاده از سهمیه برای ارشد دانشگاه روزانه دولتی رو دارم ؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی خیر متاسفانه امکانش نیست.

   • Avatar photo
    حسین
    ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

    سلام وقت بخیر .ممنون میشم منو از این نگرانی در بیارید .من هم شرایط ایشون رو دارم و با سهمیه ۲۵ درصد ارشد دانشگاه آزاد قبول و فارغ التحصیل شدم . میتونم دوباره از سهمیه برای کنکور ارشد دانشگاه دولتی روزانه استفاده کنم ؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی خیر متاسفانه نمیتونید.

 108. Avatar photo
  Abtin
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام من سال ۹۹ اولین کنکورمو دادم با سهمیه ۵ درصد و رشته هایی که زدم و نیووردم و سال ۱۴۰۰ هم با سهمیه ۵ درصد ثبت نام کردم و پیام نور اوردم و سال ۱۴۰۱ هم با سهمیه ثبت نام کردم و باز رشته هایی که انتخاب کردم نیاوردم میخواستم بدونم الان میتونم در حین اینکه دانشجو پیام نور هستم در ازمون ۱۴۰۲ در نوبت دی و تیر از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید استفاده کنید

 109. Avatar photo
  علی
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۳

  باسلام
  طبق قانون جدید سازمان سنجش برای کسی که از سهمیه ایثار‌گران‌استفاده کرده و روزانع قبول شده در‌صورت انصراف میتونه برای آزاد استفاده کنه،با توجه به این موضوع بنده ی بار پیام نور بدون کنکور استفاده کردم بعد با سهمیه ۵درصد دانشگاه دولتی قبول شدم و الانم از دانشگاه انصراف دادم آیا سهمیه برای قبولی در دانشگاه آزاد برام تعلق میگیره یا ن؟در‌ضمن سهمیه من به ۲۵تغییر کرده؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام
   برای بررسی دقیق وضعیت تون با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 110. Avatar photo
  سونیا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام وقت بخیر.من پارسال از سهمیه فرزند رزمنده استفاده کردم ولی تعیین رشته نکردم برای شرکا در کنکور امسال میتوانم از همان کد قبلی پارسال استفاده کنم یا باید کد جدید بیاورم؟

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام شماانتخاب رشته اگه اصلانکرده باشیدمیتونیدبرای توضیحات واطلاعات بیشترتماس بگیرید

 111. Avatar photo
  سارا
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام وقت بخیر من سهمیه پنج درصد دارم میتونم تو هر دو نوبت کنکور ازش استفاده کنم یا باید فقط در یه مرحله استفاده کنم ؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 112. Avatar photo
  امیر
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

  سلامخسنه نباشید من در آزمون کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری با. 5 درصد سهمیه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم آیا امکان داره که در کنکور سراسرای زبان امسال از سهمیه استفاده کنم ؛ ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   در هر مقطع یکبار حق استفاده از سهمیه ایثارگران را خواهید داشت.

 113. Avatar photo
  امیر
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام من با سهمیه 5 درصد آزمون مقطع کاردانی فنی حرفه ای دادم رشته حسابداری قبول شدم آیا تو کنکور سراسری زبان امسال بخوام شرکت کنم مجاز استفاده سهمیه هستم

  • Avatar photo
   isaei
   ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام بله فرصت استفاده مجدد از سهمیه را دارید

 114. Avatar photo
  Tohiid
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام من تو کنکور سال قبل از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم اما انتخاب رشته نکردم
  میخواستم بدونم میشه هم تو کنکور دی و تیر در هردوشون از سمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر میباشد.

 115. Avatar photo
  Amin
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام خسته نباشید
  ببخشین ی سوال داشتم
  من امسال با سهمیه 5درصدی نتونستم روزانه قبول بشم پیام نور قبول شدم
  امروز زنگ زدم سپاه قسمت مربوط به سهمیه اینا
  گفتن دیگر نمیشه استفاده کرد چه روزانه قبول شده باشی چه پیام نور
  فقط ی بار میشه استفاده کرد
  این راسته؟
  الان میتونم تو کنکور استفاده کنم یا نمیشه ؟!
  خواهش میکنم جواب بدین

  • Avatar photo
   isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 116. Avatar photo
  کامیار
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  با عرض سلام ،من قبلا از سهمیه ۲۵درصدی ایثارگران استفاده کردم پرستاری دانشگاه ازاد قبول شدم ،بعد انصراف دادم از دانشگاه.ایا امکان استفاده دوباره از سهمیه ام دارم چون دانشگاه ازاد رفتم.خواهشا جواب دهید.ممنون

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی دیپلمتون رو چه سالی گرفتین
   اگر از ورودی 1400 باشین بله میتویند

 117. Avatar photo
  علی اصغر
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام،من کنکور 1401 از سهمیه 25 درصد استفاده کردم و مجاز نشدم. میخواستم بدونم میتونم دوباره توی کنکور تیر1402 از سهمیه استفاده کنم.
  ممنون

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد تماس بگیرید در خصوص راهنمایی بیشتر

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   اگر اعلام نتیجه نهایی را یا سهمیه گرفته باشید امکان استفاده مجدد ندارید .

 118. Avatar photo
  ...
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و سهمیه ۵ درصدی ایثارگری را هم در کارنامه زدم فرهنگیان مجاز شدم و انتخاب رشته کردم مصاحبه دعوت نکردند میتونم در کنکور دی از سهمیه ایثارگران استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر . تا دوبار مجازید از سهمیه ایثارگران استفاده کنید

 119. Avatar photo
  mehrshad yp
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۷

  با سلام
  من در کنکور سراسری سال 99 با سهمیه 5% ایثارگری دانشگاه روزانه کارشناسی قبول شدم . میخواستم بپرسم میتونم از سهمیه 5% برای کنکور کارشناسی ارشد هم استفاده کنم یا نه ؟!

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

 120. Avatar photo
  Zare
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  با سلام
  من کنم ر فنی دادم سال 99 و حال میخوام کنکور انسانی بدم میتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟ و تازه من در کنکور فنی از سهمیه استفاده کردم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 121. Avatar photo
  سلما
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  وقت بخیر
  من سهمیه ۲۵ دارم و با رتبه کنکورم اصلا انتخاب رشته نکردم و طبق سوابق و بدون سهمیه یعنی با سهمیه مناطق دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و کلاسام از دوشنبه شروعه شهریه رو هم خودم پرداخت کردم نه بنیاد
  یعنی رسما از سهمیم ن تو کنکور و نه دانشگاه هیچ. استفاده ای نکردم
  الان دی بخوام کنکور بدم سهمیه دارم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر شما میتوانید یکبار دیگر ازین سهمیه برای همه دانشگاهها از جمله روزانه استفاده کنید

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام بایدبریدبنیادبرای توضیحات بیشترتماس بگیرید

 122. Avatar photo
  سما
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام وقت بخیر من کنکور 1401 شرکت کردم با سهمیه 25 درصد ولی انتخاب رشته نکردم میخواستم بدونم میشه سال دوم ازش استفاده کنم ؟ از چندتا مشاور پرسیدم گفتن امکانش هست استفاده کنم فقط 2 بار میتونم

  • Avatar photo
   isaei
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید از سهمیه اتون برای کنکور مجدد استفاده کنید .

 123. Avatar photo
  نگین
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام من امسال از سهمیه پنج درصد استفاده کردم ولی مردود شدم دانشگاهی قبول نشدم سال دیگ باز میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نمیتونید.

 124. Avatar photo
  فاطمه
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  خواهش میکنم جواب بدین هیچکی جواب سوال منو نمیدونه

 125. Avatar photo
  فاطمه
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من روزانه مردود شدم ولی ازاد مامایی قبول شدم میخام بدونم سهمیه روزانه به خاطر قبولی ازاد سوخته یا سهمیه روزانه رو هنوز دارم؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار سهمیه قابل استفاده است

 126. Avatar photo
  ایرانیان
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۵

  سلام من فرزند جانباز ۲۵درصد هستم دانشگاه ازاد یه لیسانس و یه ارشد خوندم و از سهمیه ام استفاده کردم ولی روزانه اصلا استفاده نکردم میتونم روزانه امتحان بدم برای پزشکی

  • Avatar photo
   javadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام روزبخیر
   خیر متاسفانه امکانش نیست دوست عزیز.

 127. Avatar photo
  سپیده
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام وقت بخیر. من امسال با سهمیه پنج درصد گیاهپزشکی شبانه قبول شدم اما نمیخوام برم. یعنی دیگه نمیتونم از سهمیه ام برای دوره های روزانه استفاده کنم؟
  موقع انتخاب رشته من خیلی تحقیق کردم. همه جا نوشته بود فقط اگه روزانه قبول بشم سهمیه م از بین میره. برای همونم شبانه انتخاب کردم که اگه قبول شدم و نرفتم سهمیه م ازبین نره
  توروخدا بگین که سهمیه م برای دوره های روزانه ازبین نرفته؟؟؟!!!!!!!!

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر دیگه نمیتونید استفاده کنید .

 128. Avatar photo
  منوچهر
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام من سهمیه 5 درصد رو قبلا استفاده کرده بودم ولی دوباره تو کنکور شرکت کردم رتبه خوبی اوردم اما چون مشاور سازمان سنجش (اپراتور) گفت می تونی استفاده بکنی استفاده کردم الان با رتبه خوب منو مردود اعلام کردن ، چه کاری میتونم انجام بدم

 129. Avatar photo
  محمد بیل زنم
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام من سهمیه ۵ درصد دارم و تو انتخاب رشته مردود شدم. ایا امکان اش هست دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   خیر

  • Avatar photo
   Mity
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۴

   بله میتونید

 130. Avatar photo
  Maryam
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام من تو کنکور 1401 شکرت کردم و مجازبه انتخاب رشته شدم اما با وجود استفاده از سهمیه 5 درصدیم چیزی قبول نشدم میتونم دوباره کنکور بدم سال دیگه و از سهمیه 5 درصدی ایثارگری دوباره استفاده کنم؟

 131. Avatar photo
  Mohamad
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام.من سهمیه ۵ درصدی دارم اگر بخوام پزشکی روزانه برم و مثلا پرستاری یا داروسازی روزانه در بیام ولی پزشکی روزانه در نیام میتونم دوباره کنکور بدم و دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 132. Avatar photo
  Mohamad
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام وقت بخیر منظور از یک بار استفاده از سهمیه یعنی اگر در یکی از دانشگاه های روزانه یک رشته مجاز شد حتی اگر اون رشته رو نخواستیم بریم مجدد میتونیم استفاده کنیم یا درصورت قبولی در یکی از رشته ها دیگه امکان استفاده از سهمیه وجود ندارد؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 133. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام، من فرزند جانباز ۲۵٪ هستم، دو بار تو کنکور کارشناسی ارشد از سهمیه استفاده کردم و در هر دو بار دانشگاه آزاد قبول شدم ولی برای ثبت نام اقدامی نکردم، آیا بار دیگر میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام روزبخیر
   اگر یکبار از سهمبه 25 درصد استفاده کنید
   دیگه امکان استفاده کردن از سهمیه رو ندارین.

 134. Avatar photo
  امیر
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام ، من یکبار در کنکور ارشد از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم و فارغ التحصیل هم شدم . الان برای آزمون دکتری دوباره می‌توانم استفاده کنم ؟ دانشگاه آزاد بودم

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر.

   • Avatar photo
    زهرا
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

    سلام ببخشیدا من اگه دانشکاه روزانه قبول شدم و ۴ سالم تمام شده همراه با سهمیه ۵ در صد بوده حالا اگه بخوام دانشکاه آزاد برای فوق لیسانس شزکت کنم ایا شامل سهمیه میشم دوباره

 135. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من کنکوری 1401 هستم سهمیه 5 درصد داشتم و فقط رشته های فرهنگیان و انتخاب کردم و قبول نشدم میخواستم بدونم برای استفاده مجدد از سهمیه باید به ارگان یا سازمانی مراجعه کنم یا نه اعمال میشه؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و ملاک قبولی نهایی است.

 136. Avatar photo
  زهرا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

  سلام من سال ۹۶ با سهمیه ۵ درصد ایثارگران پرستاری روزانه قبول شدم ولی انصراف دادم. بعد از فوت پدرم سهمیه به ۲۵ درصد تغییر کرد ایا میتونم برای کنمور سراسری از این سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   abbasian
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر ، شرایط شما نیاز به برسی بیشتر دارد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

  • Avatar photo
   زهرا
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام .برای کنکور تیر باید کد پیگیری جدید از سایت ارتش برای سهمیه ایثارگری بگیریم؟؟؟؟ چون هر چی اطلاعات.رو میزنم همون کد پیگیری قبلی رو میده

   چکار کنم؟؟؟؟

   • Avatar photo
    مشاور اقازاده
    ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام وقت بخیر
    خیر سهمیه ایثار شما تا مدتها اعتبار دارد مگر اینکه سامانه کدرا از شما تایید نکند

 137. Avatar photo
  الهام
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام من سال ٩٩با سهمیه ٢۵درصد ایثارگران دانشگاه سراسری قبول شدم ۴ترم خوندم الان میخوام انصراف بدم چون یه شهره دیگه بود دانشگام و الان بیام دانشگاه ازاد شهر خودم درسامو تطبیق بدم اینجا ثبت نام کنم بقیه شو اینجا بخونم چون با انتقالیم موافقت نشده
  میتونم همچنان از سهمیم استفاده کنم برای ترم های باقی مونده؟

 138. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  با سلام و خسته نباشید
  من در کنکور ارشد ۱۴۰۱ شرکت کردم و روزانه قبول شدم و سهمیه ۵ درصد داشتم که سهمیه نهاییمو زده سهمیه ۵ درصد اما سهمیه قبولیمو زده ازاد ایا میتونم سال دیگه دوباره از سهمیه ام استفاده کنم چون سهمیه قبولی زده ازاد؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 139. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام .من سال ۹۷ کنکور انسانی دادم و از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم و پیام نور قبول شدم و الان کارشناسی رشته روانشناسی رو گرفتم و حالا میخوام دوباره کنکور بدم اما کنکور تجربی و فقط قصدم روزانه ست . آیا میتونم برای انتخاب رشته دانشگاه روزانه از سهمیه دوباره استفاده کنم ؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

   سلام روزبخیر
   خیر متاسفانه دیگه نمیتونید برای کارشناسی استفاده کنید.

 140. Avatar photo
  نسیم
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام من سهمیه ۵ درصدی دارم
  انتخاب رشته کردم و در غیر انتفاعی و آزاد قبول شدم
  الان یعنی سهمیم پریده؟
  حتی اگه نرم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام روزتان بخیر اگر سهمیه را نزدید توی انتخاب رشته بله

 141. Avatar photo
  ashkansafary1381@gmail.com
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام من کنکور 1400 با سهمیه 5 درصد روزانه قبول شدم در سال 1401 افزایش درصد داشتم و در وکنکور 1401 شرکت کردم سهمیه 25 درصد انتخاب کردم روی کارت ورود به جلسه کنکورم سهمیه لحاظ شده بود اما داخل کارنامم موافت نشده بود و گفتن دیگه مجاز به استفاده از سهمیه نیستم آیا واقعا نمیتونم استفاده کنم؟لطفا کمکم کنید خیلی خرابم.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

   سلام وقت بخیر شما حق استفاده یک بار از سهمیه در هر مقطع را دارید.

 142. Avatar photo
  hoshangqalvazi@gmail.com
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من سهمیه ایثارگران ۵درصد دارم ترازم ۶۴۲۷هست و رتبم ۵۳۶۵هست احتمال داره ک دعوت ب مصاحبه فرهنگیان بشم؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام روزبخیر
   اگر مجاز شده باشین
   احتمالش ضعیفه.

   • Avatar photo
    marziyeh
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

    سلام خسته نباشید ببخشید من امسال کنکور ارشد دادم از سهمیه ۵ درصد هم استفاده کردم ولی مجاز به انتخاب رشته نشدم و برای کنکور بعدی باز میخام ثبت نام کنم بعد میتونم از سهمیه استفاده کنم؟؟بعد یه سوال دیگه بعد اگه بشه استفاده کرد از سهمیه بعد امسال هم بخام استخدامی تربیت معلم ازمون بدم برای استخدامی دیگه نمیشه استفاده کرد؟؟

    • Avatar photo
     maleki
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

     سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام روزتان بخیر شما لطفا رتبه های قبولی دانشگاه فرهنگیان را چک کنید

 143. Avatar photo
  hoshangqalvazi@gmail.com
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام من سهمیه ۵درصد دارم و فقط برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کرده ام اگر دعوت ب مصاحبه نشم سال بعد هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام روزبخیر
   اگر در رشته ای پذیرفته نشین
   بله میتونید.

 144. Avatar photo
  م مؤمن زاده
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام من پدرم 50 درصد بود جانباز و من فقط یک ترم میخوام اضافه بخونم چون 4 درس باقی مانده دارم میخوام ببینم بنیاد شهریه ترم 9 منو میده؟ چون واقعا ندارم و این که نامردی هست نده پدر من شهید شده حق من نیست که ندن

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام روز بخیر باید حضوری مراجعه کنید و شرایطتان را بگویید ایشالله که میدهند

 145. Avatar photo
  م مؤمن زاده
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام من پدرم 50 درصد هست و من دانشجوی ترم 9 هستم فقط یه ترم اضافه میخونم میخواستم بدونم که بنیاد شهید هزینه ترم 9 منو میده چون واقعا ندارم که بتونم بدم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   امکانش هست بسته به تصمیم خود رعیس بنیاد شهید داره

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به شراطتان امکان دارد ولی بستگی به اونجا هم دارد حضوری اقدام کنید

 146. Avatar photo
  رس
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام امسال با استفاده از سهمیه 25 درصد در علوم تحقیقات دکتری قبول شدم. اگر هم زمان با تحصیل مجدد برای کنکور بخونم امکان استفاده از سهمیه برای دولتی هست؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

   • Avatar photo
    رس
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

    یعنی فرقی نمیکنه آزاد یا سراسری باشه؟ کلا یک بار چه آزاد چه سراسری؟ اما تو سایت گفته برای آزاد که درصورت انصراف میشه استفاده کرد! فکر میکنم اشتباه میکنید با توجه به چیزی که تو سایت گفته

    • Avatar photo
     gholizadegan
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

     سلام روز بخیر در یک مقطع میتوانید استفاده کنید

 147. Avatar photo
  الهه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام وقت بخیر. من فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم…سال ۸۸لیسانس عمران شبانه خوندم …اون موقع شرایط استفاده از سهمیه ایطور نبوده ..ارشد هم ازاد خوندم …و از تخفیفات شهریه استفاده کردم ….ایا برا دکتری ازاد هم میتونم از تخفیفات شهریه استفاده کنم ؟ چون شنیدم میگن فقط دو مقطع میشه استفاده کرد

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 148. Avatar photo
  الناز
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقتتون بخیر. تو پاسخ ها خوندم که در هر مقطع یه بار میشه از سهمیه استفاده کرد….ایا براتخفیف شهریه هم همیطور هست؟ مثلا فرزند جانبار ۲۵ درصد که لیسانس شبانه خونده و ارشد هم ازد و از تخفیعات شهریه استفاده کرده ….برا دکتری هم میتونه از تخفیف سهریه استفاده کنه؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 149. Avatar photo
  itsme
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۳

  سلام ببخشید پدر من جانباز۲۵درصد و رزمنده ۶ماه است سال ۹۷من پرستاری دولتی قبول شدم و بهمن ماه مدرک میگیرم خواستم بپرسم اگه مجدد خواستم کنکور شرکت کنم باتوجه به این اطلاعات حتی در دانشگاه های ازاد هم نمیتونم از سهمیه ۲۵درصد استفاده کنم؟و اینکه لطفاااااا راحب رزمندگانم بگید چون قبلا استفاده نشده میشه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام روزبخیر
   از سهمبه میتونید در هر مقطع یک بار استفاده کنید.

 150. Avatar photo
  محمد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام من سال ۹۷ با سهمیه فرزند آزاده پرستاری روزانه قبول شدم …و سهمیه جانبازی ۳۰درصد هم دارم …خواستم بدونم میتونم از جانبازی استفادع کنم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام روز بخیر
   برای مقطع کارشناسی خیر
   ولی یرای مقاطع دیگه مشکلی نداره

 151. Avatar photo
  لیلا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام من سال 96 با سهمیه ایثارگران پنج درصد رشته هوشبری روزانه قبول شدم امسال میخاستم از سهمیه همسرم که 25% جانبازی هست استفاده کنم برای سال 1402 بعد من یکبار با شماره 02636182359 تماس گرفتم گفتن میتونی استفاده کنی وبار دیگه با شماره 02142163 تماس گرفتم گفتن چون یکبار استفاده کردی دیگ نمیشه استفاده کرد و چیزی از تغییر سهمیه و اینجور چیزا نگفت..و یک کلام گفتن نمیشه. الان این که شما میگین در صورت تغییر سهمیه میشه استفاده کرد من از کجا مطمئن بشم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 152. Avatar photo
  رویای من
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  لطفا به سوال بنده جواب بدین و از آشوب خارجم کنید. بنده ارشد روزانه دولتی با سهمیه ۲۵ درصد قبول شدم و تا ترم ۴ خوندم و انصراف دادم و تسویه کردم. الان ارشد آزاد با سهمیه ۲۵ درصد قبول شدم آیا بنیاد طبق بخشنامه ی جدید هزینه را تقبل میکند یا خیر؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت بخیر
   از بنیاد مربوطه پیگیری کنید.

 153. Avatar photo
  محمد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام من سال ۹۷ با سهمیه فرزند آزاده پرستاری روزانه قبول شدم …و سهمیه جانبازی ۳۰درصد هم دارم …خواستم بدونم میتونم از جانبازی استفادع کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام روزبخیر
   برای مقاطع دیگه بله میتونید.ولی برای کارشناسی خیر

 154. Avatar photo
  فخرالدین
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  باسلام و عرض ادب ممنون از سایت خوبتون و پاسخگوییتون
  بنده فرزند جانباز ۴۵درصدم، سالهای گذشته ارشد وزارت بهداشت شبانه شهریه پرداز قبول شدم و همون ابتدا انتقالی گرفتم به دانشگاه علوم پزشکی استان خودم و روزانه شدم، بعد گذروندن دوترم انصراف دادم، الان دوباره بعد ده سال دوباره تو همون رشته ارشد شرکت کردم و سهمیه ۲۵درصدی هم انتخاب کردم و مجاز شدم و تو سهمیه رتبم ۱۰ ، و توی سهمیه آزاد رتبم ۱۷۰ شد. ظرفیت این رشته هم کلا حدودا ۱۰۰ نفر هست. ناگفته نمونه دوسال قبل پدرم پنج درصد افزایش یافت درصد جانبازیش و فرزند جانباز ۵۰ درصدم.
  سوالم این هست بنظرتون سهمیه واسه من اعمال میشه در نهایت و قبول میشم؟
  با وجود اینکه یه بار استفاده کردم و شبانه قبول شدم ولی به روزانه انتقالی گرفتم و انصرافیم هم در دانشگاه روزانه خورد بنظرتون سیستم سنجش قبولی ارشد اولیه من رو شبانه درنظر میگیره یا روزانه
  . اینکه الان رتبه در سهمیه برایم لحاظ شد و تو کارنامه هم نوشته سهمیه ۲۵درصدی و مجاز شدم همه دانشگاه ها، بنظرتون ممکنه تو کارنامه نهایی بگن سهمیه ندارم؟
  ممنون میشم بهم پاسخ بدین

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 155. Avatar photo
  سودا جلالی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام وقتتون بخیر من با استفاده از سهمیه5%ایثارگری پدرم در رشته پرستاری روزانه قبول شدم و فارغ‌التحصیل شدم الان میخاستم بذونم آیا میتونم با استفاده از سهمیه 25%ایثاگری همسرم دوباره در کنکور 1402شرکت کنم؟از سنجش تو قسمت ارسال درخواست پرسیدم گفتن نمیتونی ولی وقتی زنگ زدم گفتن مشکلی نداره و میتونی..الان کدومش درسته؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت تغییر سهمیه مجددا میتوانید استفاده کنید.

   • Avatar photo
    سمیرا کریمی
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

    من به مرکز ثبتنام سنجش به این شماره زنگ زدم 02636182359 زنگ زدم گفتن میتونی استفاده کنی بعد به روابط عمومیش زنگ زدم به شماره 02142163 بعد گفتن نمیتونی چیزی به اسم تغییر سهمیه نداریم..من الان چیکار کنم؟شما موردی دیدین ک با تغییر سهمیه دوباره از سهمیه اش استفاده کنه؟

    • Avatar photo
     maleki
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    سودا جلالی
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

    من یکبار با شماره 02636182359 تماس گرفتم گفتن میتونی استفاده کنی وبار دیگه با شماره 02142163 تماس گرفتم گفتن چون یکبار استفاده کردی دیگ نمیشه استفاده کرد و چیزی از تغییر سهمیه و اینجور چیزا نگفت..و یک کلام گفتن نمیشه. الان این که شما میگین در صورت تغییر سهمیه میشه استفاده کرد من از کجا مطمئن بشم؟

    • Avatar photo
     maleki
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 156. Avatar photo
  Fatemeh
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام وقتتون بخیر
  میشه لطفا پیاممو جواب بدید قبلا یکبار هم پیام دادم خیلی ضروریه بدونم.
  من سهمیه ایثارگران داشتم ۲۵ درصد ولی دوره روزانه قبول نشدم دانشجوی سال سه کامپیوتر هستم تو پیام نور با احتساب معدل قبول شدم الان میخام همزمان یه رشته ی دیگه تو ازاد بخونم خاستم ببینم تاثیر سهمیه رو شهریه ازادمم هست یا نه باید شهریه پرداخت کنم
  لطفااااااااا جواب بدید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   صبا
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام من امسال ارشد فراگیر شرکت کردم قبول شدم فرزند جانباز ۲۵ درصدهستم آیا تخفیف شهریه شامل آزمون فراگیر هم میشه

   • Avatar photo
    karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 157. Avatar photo
  Sakineh
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۳

  سلام من موقع ثبت نام کنکور سهمیه 5درصدم را وارد نکردم
  آیا الان میتونم استفاده کنم ؟اگر میشود چگونه؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام روز بخیر
   میتوانید با کد ایثارگری مربوط به سازمان سنجش درخواست بدهید.
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

   سلام بله موقع انتخاب رشته میشه ویرایش انجام دادبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام روربخیر
   باید از رشته دانشگاهی خود انصراف داده و به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت روزانه بدهید.

 158. Avatar photo
  زهرا افتاده
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام
  ببخشید من سال 91 کنکور شرکت کردم اون زمان هم در کنکور درصد جانبازی بالای 50 درصد در رتبه موثر بود. و جانبازان زیر 50 در انتخاب رشته کمک میشدند. من در دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم. آیا الان میتونم در کنکور آزاد سهمیه داشته باشم؟ طبق مصوبات جدید سازمان سنجش!

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

   • Avatar photo
    محمد
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

    این سوال من هم هست …. سال 91 سهمیه ها برای ایثارگران زیر 50درصد نبود و فقط ی کد میدادن برای انتخاب رشته …. ایا اون هم جز استفاده از سهمیه حساب میشد ؟ من سال ۹۱ غیر انتفاعی خوندم و تمسال هم با سهمیه شبانه قبول میشم ….نمیدونم ایا امکان استفاده مجدد از سهمیه برام وجود داره یا نه ! از کجا میتونم وضعیت استفاده از سهمیه هامو نگاه کنم !؟ اگه اون سال اول سهمیه حساب شده باشه ک دیگه نمیشه استفاده کرد ولی اگه حساب نشده باشه میتونم دوباره استفاده کنم

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 159. Avatar photo
  مهسا
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام. عذرمیخوام میشه لطفا راهنمتییم کنید: گفته شده در هر مقطع یکبار، در ارشد استفاده کردم در کنکور دکتری هم میتونم استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت به خیر
   اسنفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 160. Avatar photo
  علی
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام خسته نباشید سوالی در مورد سهمیه ۲۵ درصدی داشتم؟ این سهمیه چند بار قابل استفاده هست!؟ من خودم در حدی میدونم که یک بار روزانه و دو بار هم شهریه پرداز میتونی استفاده کنی (سوال اصلی من این است که اگه در انتخاب رشته هیچ دانشگاهی قبول نشم یا نخوام اصلا انتخاب رشته کنم سهمیه من واسه کنکور سال آینده اعمال میشه یا نه ) الان ۳ سال هست پشت کنکوری هستم تا به رتبه دلخواه برسم؛ ولی الان یکی از مشاوران شهرمان گفت که تو دیگه نمیتونی واسه کنکور سال بعد از سهمیه استفاده کنی در حالی که من اصلا هیچ ورودی رشته دانشگاهی در این مدت نداشتم و نخواستم انتخاب رشته کنم تا از ظرفیت سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم آیا این حرف صحت داره؟ خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقت بخیر
   اگر سهمیه خودتون رو اعمال کنید دیگه قابل استفاده نیست و برای اطلاعات بیشتر میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 161. Avatar photo
  احسان
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام. من در سال 91 با استفاده از سهمیه 25 ایثارگری در دانشگاه ازاد قبول شدم و همچنین در سال 95 در مقطع کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم اکنون برای کنکور سراسری 402 میخوام شرکت کنم. میخواستم بدونم می تونم از سهمیه 25 ایثارگری استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امکان برای شما وجود ندارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 162. Avatar photo
  کیمیا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام بعد کنکورم میشه از سهمیه پنج درصد استفاده کرد یا مهلتش تموم شده؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 163. Avatar photo
  کیمیا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام . من سهمیه ایثارگری ۵ درصد داشتم ولی گفتن که نمیشه استفاده کرد برای کنکور الان متوجه شدم که میتونستم استفاده کنم . دیگه نمیتونم الان از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر موقع ثبت نام باید اعلام میکردید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 164. Avatar photo
  الناز
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

  سلام. اگر بااستفاده از سهمیه 5 درصد دعوت به مصاحبه فرهنگیان شوم ولی در مصاحبه رد شوم امکان استفاده مجدد از سهمیه را برای سال بعد دارم؟

  • Avatar photo
   الناز
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   باتوجه به اینکه یکبار قبلا از سهمیه ام استفاده کرده ام

   • Avatar photo
    obeidavi obeidavi
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

    سلام وقت بخیر در هر مقطعی یک بار میتوانید ازسهمیه استفاده کنید.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقت بخیر در هر مقطعی بک بار میتوانید از سهمیه استفاده کنید.

 165. Avatar photo
  محمدرضا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام وقت بخیر
  بنده ۱۴۰۱ اولین کنکورمو دادم و از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم ،در کارنامه کنکور روزانه زده مجاز ،آزاد و غیره… هم مجاز اما رتبه من نزدیک ۲۰هزارهست و قصد دارم مجدد کنکور بدم ،انتخاب رشته انجام نمیدم تا بتونم از سهمیه برا سال بعد استفاده کنم ، ایا میتونم استفاده کنم درصورت اینکه انتخاب رشته نکنم؟
  لطفا راهنمایی کنید مرسی

  • Avatar photo
   maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 166. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام وقتتون بخیر من سهمیه ۲۵ درصد دارم سال ۹۶ استفاده کردم ولی روزانه نتونستم قبول شم رفتم پیام نور یه رشته با سوابق تحصیلی خوندم الان سال سومم و بخاطر سهمیه م شهریه ای هم پرداخت نمیکنم الان میخام به طور همزمان یه رشته ی دیگه هم دانشگاه ازاد بخونم سوالی که داشتم این بود که سهمیه دوباره برام اعمال میشه برای شهریه یا نه؟! ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر حق استفاده از سهمیه توی هر مقطع فقط یک بار هست برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

 167. Avatar photo
  Mana
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۰ یکبار از سهمیه استفاده کردم و لیسانس روزانه گرفتم امسال مجدد کنکور دادم و میخوام دندانپزشکی قبول شم. برای روزانه سهمیه دارم؟
  از بنیاد منطقمون پرسیدم میگن چون یکبار استفاده کردی نباید برای روزانه مجاز میشدی و اشتباه شده.این صحبت درسته؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام وقت بخیر شما فقط یک بار حق استفاده از سهمیه توی هر مقطع را دارید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

 168. Avatar photo
  ساجده
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶

  سلام ممنون میشم پاسخ بدید
  در کنکور سراسری ۹۸ از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم و روزانه قبول شدم حالا میخوام برای کنکور ارشد ۱۴۰۱دوباره از این سهمیه استفاده کنم برای قبولی در یک دانشگاه دولتی و روزانه
  ممکن هست یا خیر ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 169. Avatar photo
  hesan khandoozi
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۳

  عرض سلام و وقت بخیر بنده دانشجوی ترم آخر رشته تربیت بدنی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و از سهمیه ایثارگری برای کنکور دکتری هم استفاده کردم که مجاز هم شده‌ام ، آیا با انصراف از مقطع ارشد دانشگاه آزاد ، میتونم از سهمیه ایثارگری برای کنکور سراسری تجربی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید.

 170. Avatar photo
  hesan
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲

  عرض سلام و وقت بخیر بنده دانشجوی ترم آخر رشته تربیت بدنی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و از سهمیه ایثارگری برای کنکور دکتری هم استفاده کردم که مجاز هم شده‌ام ، آیا با انصراف از مقطع ارشد دانشگاه آزاد ، میتونم از سهمیه ایثارگری برای کنکور سراسری تجربی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید.

 171. Avatar photo
  محمد
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام،من موقع ثبت نام کنکور سراسری 1401 از سهمیه ایثارگران 5 درصد استفاده نکردم.موقع انتخاب رشته میتونم این سهمیه رو اعمال کنم؟از چه طریق؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اعمال سهمیه میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی درخواست بزنید.

 172. Avatar photo
  محمد
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

  سلام ، من موقع ثبت نام کنکور سراسری 1401 از سهمیه 5 درصدی ام استفاده نکردم . الان موقع انتخاب رشته میتونم این سهمیه را اعمال کنم؟کد 12 رقمی گرفتم ولی نمیدونم از چه طریقی از این کد در این مرحله استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت به خیر
   از طریق سیستم پاسخگویی به سازمان سنجش درخواست بزنید.

 173. Avatar photo
  فخرالدین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  باسلام و خسته نباشید. بنده فرزند جانباز۵۰درصدم. یه بار سال ۹۱ ارشد قبول شدم و انصراف دادم بعد یه سال. الان امسال دوباره شرکت کردم و در کارنامه علمی بنده سهمیه ایثارگران لحاظ شده و رتبه کلی بنده ۱۷۰ و رتبه در سهمیه ۱۱ شد.
  بنظر شما سهمیه برای بنده لحاظ گردیده؟
  البته درصد جانبازی پدرم پنج درصد افزایش یافته جدیدا و ممکنه بخاطر این تغییر، سهمیه مجدد برایم لحاظ کردن

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقت بخیر در هر مقطع شما فط یک بار حق استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید.

 174. Avatar photo
  کیمیا
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام من امسال با سهمیه ۵درصدی آزمون سراسری شرکت کردم اگه روزانه قبول شم و اسفند انصراف بدم سال بعد امکان نداره از سهمیه ۵درصدی استفاده کنم ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 175. Avatar photo
  احسان
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام من سهمیه۵درصدی دارم وامسالم کنکور دادم ومجاز به انتخاب رشته شدم
  من سوالم اینه که ایا من اگرامسال انتخاب رشته نکنم میتونم برای سال بعد ازسهمیه استفاده کنم؟؟
  لطفا راهنماییم کنین

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر ملاک قبولی شهریور ماه است.

 176. Avatar photo
  m
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم و روزانه قبول شدم ایا اگر انتخاب رشته نکنم میتونم دوباره ازسهمیه پنج درصدی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر ملاک برای سنجش قبولی شهریور ماه است.

 177. Avatar photo
  نازگل
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام وقتتون بخیر.من اگه امسال با سهمیه ۲۵درصد دانشگاه آزاد یا شهریه پرداز انتخاب رشته کنم و برم و بعد سال دیگه بخوام دوباره کنکور بدم میتونم از سهمیم استفاده کنم؟و اینکه اینکه میتونم صبر کنم تا نتایج بیاد بعد از دانشگاه قبلی انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر شما شرایط استفاده جدد از سهمیه را درکنکور ندارید.

 178. Avatar photo
  محسن
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۸

  سلام من پارسال پرستاری دانشگاه آزاد قبول شدم الان هم 2 ترم خوندم ، میخوام بدونم میشه امسال بدون اینکه انصراف بدم از سهمیه 5 درصدی استفاده کنم یا حتما باید انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر . برای استفاده مجدد از سهمیه باید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست بزنید

 179. Avatar photo
  narges
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۷

  و اینکه برای کنکور سال بعد اول اگه صبر کنم تا رتبه ها بیاد بعد از دانشگاه آزاد یا خودگردان که در حال تحصیل هستم انصراف بدم میتونم از سهمیه ۲۵ درصدی دوباره استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخر از سهمیه هر مقطع فقط یک بار می توان استفاده کرد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 180. Avatar photo
  narges
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال اگه برای دانشگاه آزاد یا خودگردان با سهمیه ۲۵ درصد انتخاب رشته کنم و قبول بشم و بخوام سال دیگه دوباره کنکور بدم میتونم از سهمیم استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخر از سهمیه هر مقطع فقط یک بار می توان استفاده کرد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 181. Avatar photo
  Helia
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام ببخشید من سهمیه 25 درصدی دارم امسال کنکور دادم میخاستم ببینم اگه انتخاب رشته کنم و دانشگا خوبی رو نیارم میتونم برای سال بعد دوباره از سهمیه استفاده کنم و کنکور بدم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما با استفاده از سهمیه خود قبولی را به دست آورید امکان استفاده مجدد برای دوره های روزانه را ندارید

 182. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام ببخشید سهمیه ایثارگری برام لحاظ نشده ونتیجه ک اومده منطقه ۳ لحاط شده باید چیکار کنم؟؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت بخیر
   از طریق ثبت درخواست به سنجش یا ویرایش اطلاعات امکان بررسی مجدد وجود دارد
   برای بررسی بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 183. Avatar photo
  بهنام
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام من سال ۹۰ با سهمیه ۲۵ درصد کنکور سراسری دادم و روزانه خوندم
  امسال کنکور دادم و الان که موقع انتخاب رشته هست متوجه شدم بخاطر سابقه جبهه پدرم و ایثارگری در ارتش سهمیه ایثارگران ۵ درصدی بهم تعلق میگیره آیا میتونم استفاده کنم؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از هر سهمیه ی ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 184. Avatar photo
  هانیه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام من امسال کنکور تجربی دادم و سهمیه ۵ درصد داشتم اگر دانشگاهی روزانه قبول بشم وبرم و بخوام دوباره کنکور بدم برای ۱۴۰۲ سهمیه ام افزایش پیدا کنه وبشه ۲۵ درصد میتونم ازش استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است در صورت تغییر سهمیه میتوانید مجددا استفاده کنید.

 185. Avatar photo
  مصطفی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام منظور از استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار چیه؟ هر مقطع منظورش چیه ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه برای هر مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری یکبار امکان پذیر است.

 186. Avatar photo
  محمدجواد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام خسته نباشید بنده با سهمیه 25 درصد یکبار روزانه قبول شدم آیا میشود بدون انصراف دادن از سهمیه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در همان مقطع استفاده کرد

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر خیر امکان پذیر نمی باشد.

  • Avatar photo
   سارا
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   ببخشید چرا تو دفترچه محدودیت استفاده از سهمیه ننوشته ؟ تو دفترچه پارسال نوشته بود الان ننوشته میگن میشه نامحدود استفاده کرد ک

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   زینب
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام من زمان ثبت نام کنکور سراسری دوتا سهمیه ۵ درصدی داشتم ولی یادم رفته بزنم الان هیچ جوره نمیشه کاریش کرد لطفا راهنمایی کنید حتی به یه دانشگاه مشخص هم نمیشه برد و کاریش کرد؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 187. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام من یک دوره با سهمیه آزادگی در دانشگاه روزانه قبول شدم و رفتم
  الان میشه میتونم دوباره کنکور بدم و اینبار از جانبازی ۲۵ درصد استفاده کنم؟ چون هر دو سهمیه رو دارم و توی کنکور اول از یکیش استفاده کردم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر شما شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید.

 188. Avatar photo
  مهدیه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من دو سال پیش در مقطع کارشناسی رشته مهندسی معماری پیام نور با سهمیه پنج درصد ایثارگری قبول شدم با سوابق تحصیلی ولی نرفتم حتی ثبتنام هم نکردم.امسال کنکور 1401 دادم و سهمیه ام اعمال نشده .یعنی دیگه کلا اعمال نمی تونم استفاده کنم ازش و پیگیری نکنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

  • Avatar photo
   میترا
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   من ۱۵‌مرداد بنیاد بودم چون خودمم شرایط مشابه شما داشتم ۱۲ مرداد مصوبه جدیدی تصویب شده که محدودیت استفاده از سهمیه برداشته شده و مسئول در بنیاد به من گفتن ، باید مصوبه از سمت ریاست جمهوری ابلاغ بشه به سنجش و سنجش هم مکلف به اعمال سهمیه ها هست در ۱۴۰۱ برای اونایی که سهمیشون اعمال نشده و این شرایط رو دارن

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   سارا
   ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   سلام اگر کسی ازسهمیه استفاده کنه وبعد انتخاب رشته کنه وهیچی قبول نشه بازم میتونه ازسهمیه استفاده کنه لطفاجواب بدین؟!

   • Avatar photo
    hedayati
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

    سلام وقت بخیر
    اگر قبول نشوید در شرایطی می توانید مجدد استفاده کنید.

    • Avatar photo
     Z
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

     چه شرایطی داره میشه بگید لطفا؟

 189. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۲

  وسوال دومم اینکه اگه امسال انتخاب رشته بکنم اماهیچ دانشگاهی قبول نشم میشه دوباره برای کنکوربعدی ازهمین سهمیه پنج‌درصداستفاده کنم؟چون مجازشدم امابعدازانتخاب رشته هیچ دانشگاهی قبول نشدم وخب این به معنی اینه که استفاده ای ازش نشده دیگه

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و ملاک اعمال سهمیه قبولی نهایی است.

  • Avatar photo
   masoume
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام فاطمه جان سوال منم همینه
   یه چن جا توی همین نظرات خوندم که کارشناس نوشته بود طبق قانون جدید سهمیه ایثارگران اگه با سهمیه مجاز به انتخاب رشته بشی کلا میسوزه سهمیه خب مجاز شدن رو که مجاز میشیم واسه روزانه و پیام نورو شبانه و غیره اما انتخاب رشته نکردیم که بسوزه این سهمیه..پس چرا اینو میگن که طبق قانون جدید اگه با اعمال سهمیه مجاز به انتخاب رشته شده باشین سهمیه از بین میرود…خب اگه اینجوریه پس سهیمه ما سوخته چون لحاظ شده واسه مجاز شدن واسه روزانه و غیره اما چون از رتبه راضی نیستیم دست به انتخاب رشته نمیزنیم… از یه طرف دیگه یه کارشناس دیگشون میگه ملاک سوختن سهمیه ، قبولی نهایی و انتخاب رشته س
   یکی دیگه ش پرسیده بود من سال ۹۹و ۱۴۰۰ با سهمیه ۵درصد کنکور شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم و واسه ۱۴۰۱ سهمیه لحاظ نشده با اینکه من این ۵درصدو هیچوقت باهاش انتخاب رشته نکردم و کارشناس بهش گفته بود اگه با سهمیه قبول شده باشین طبق قانون جدید میسوزه
   خب این بنده خدا فقط مجاز شده اما انتخاب رشته نکرده که بسوزه..
   حالا گیج شدم من…اگه قانون جدیدی که میگن این باشه ینی پس سوخته سهمیه با وجودی که‌ما انتخاب رشته نکردیم و فقط مجاز شدیم توی اون لیست روزانه و پیام نور و آزاد و غیره در حالی که هیچ انتخاب رشته ای صورت نگرفته

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   سارا
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام خسته نباشید من سهمیه رزمنده ۲۴ ماه دارم اگه انتخاب رشته نکنم میتونم برای کنکور بعدی مجدد استفاده کنم ازش؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 190. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۳

  سلام من امسال کنکورشرکت کردم وازسهمیه پنج درصدی استفاده کردم ومجازبه انتخاب رشته روزانه وپردیس وپیام نورو…شدم‌ اماازرتبه ام راضی نیستم ونمیخام انتخاب رشته کنم ودوباره میخام برای 1402بشینم بخونم میشه موقع ثبت نام کنکوردوباره سهمیه پنج درصدی روواردکنم؟چون امسال ازش استفاده نکردم ونمیخام انتخاب رشته کنم نظراتوخوندم شماگفتین فقط یکبارمیشه استفاده کردخب اینکه انتخاب رشته نکنیم یعنی استفاده ای هم ازش نکردیم دیگه میهش لطفاکامل توضیح‌بدین؟ممنون

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و ملاک اعمال سهیمه قبولی نهایی است.

 191. Avatar photo
  محمد
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته انجام ندادم و امسال میخوام بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم
  آیا برای سال ۱۴۰۲ میتونم دوباره از سهیمه استفاده کنم ؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزبخیر
   اگر با سهمیه دانشگاه روزانه قبول نشدین
   بله میشه

 192. Avatar photo
  پوریا طالبی
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

  سلام ..

  من کنکور 1400 از سهمیه 5 درصدی رزمندگان استفاده کردم و فقط در رشته بدون آزمون مهندسی پزشکی در یک دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم که نرفتم

  الان در کنکور 1401 سهمیه ام رو قبول نکردن و میگن در کنکور 1400 در ردیف قبول شدگان بودی و امسال از سهمیه نمی تونی استفاده کنی … چکار کنم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست بدین.
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 193. Avatar photo
  Amir
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام وقت بخیر
  من پارسال از سهمیه 5درصد ایثارگران استفاده کردم ولی رتبم خوب نشد انتخاب رشته نکردم امسال دوباره استفاده کردم اگه دانشگاه آزاد قبول شم ولی نرم میتونم سال بعد دوباره استفاده کنم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام اگر انتخاب رشته را انجام نداده اید میتوانید

 194. Avatar photo
  دنیا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام من پارسال با سهمیه ۵درصد ایثارگری رفتم دانشگاه پیام نور امسال کنکور دادم ولی میاره که نمیتونی دیگه از سهمیت استفاده کنی چیکار کنم؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام استفاده مجدد در یک مقطع از سهمیه مجاز نیست

 195. Avatar photo
  محبوبه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام خسته نباشید ،حدود ۱۲ سال پیش ،مجاز به انتخاب رشته شدم ،پدرم سهمیه ۲۵ درصدی داره،دانشگاه غیر انتفاعی اسمم اومد ،ولی نرفتم ،میخواستم بپرسم ،میتونم الان توی کنکور شرکت کنم ،و از سهمیه ام استفاده کنم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   خیر مهلت استفاده یک بار است

 196. Avatar photo
  محدثه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام اگر پدر و مادر هردو نظامی باشند و و فرد متقاضی فرزند
  یا نوه و نتیجه جانباز و شهید و آزاده و…. نبوده باشند
  چقدر سهمیه تعلق میگیره
  ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام روزبخیر
   خیر تعلق نمیگیره.

 197. Avatar photo
  Hima
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام. لطفا راهنماییم کنید. قبول شدن با سوابق تحصیلی توی سال قبل سهمیم رو سوزونده امسال؟ ررهی برای اعمال شدنش نیست توی این مدت؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 198. Avatar photo
  محمد ط
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام
  من در کنکور پارسال موقع انتخاب رشته با سهمیه ۵ درصد، یه رشته غیر روزانه رو انتخاب کردم و پذیرفته شدم ولی نرفتم. برای کنکور امسال به این مشکل برخوردم که سهمیه‌م قبول نمیشه. ولی فکر میکردم طبق قانون بشه یه بار دیگه بتونم استفاده کنم. راه حلی وجود داره؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.

 199. Avatar photo
  پری
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام لطفاااا کمکم کنید
  سال ۱۴۰۰ با سهمیه ۵درصد ایثارگری کنکور دادم روزانه هم مجاز شدم اما انتخاب رشته نکردم ..در کارت ورود به جلسه ۱۴۰۱سهمیه قید نشده بود به مشاوران سنجش مراجعه کردم و گفتند اگ پارسال انتخاب رشته نکردید خطای سیستمی هست و مشکلی نیس نگران نباشید..کارنامه اولیه کنکور۱۴۰۱ سهمیه لحاظ نشده! اخه چرا لحاظ نشده منکه۱۴۰۰ انتخاب رشته نکردم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 200. Avatar photo
  Hima
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام. من سهمیه ۵ درصد دارم.پارسال کنکور دادم و ازش استفاده کردم و صرقا با سوابق تحصیلی روزانه دانشگاهی رو قبول شدم. امسال سهمیم اعمال نشده. یعنی حتی با سوابق هم سهمیم بی استفاده شده؟ راهی نیست برای درخواست مجدد؟ کلا نمیتونم ازش استفاده کنم دیگه؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   مهلت استفاده از سهمیه یک بار هستش ولی شما میتونین جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 201. Avatar photo
  امیر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من کنکور 1400 با سهمیه 5درصد ایثارگران شرکت کردم و رشته های روزانه قبول نشدم و تو انتخاب رشته دانشگا‌ پیام نور رشته مدیریت بازرگانی قبول شدم ولی اصلا برای ثبت نام نرفتم و در دانشگاه ثبت نام نکردم..در کنکور 1401 این سهمیه 5 درصد برایم لحاظ نشده
  میخواستم بدونم مشکل چیه و آیا راهی هست که بتونم اعتراض بکنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 202. Avatar photo
  زهرا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  من دانشگاه دولتی روزانه بدون کنکور قبول شدم ایا می تونم مجددا از سهمیه ۵ درصدی ایثارگری برای کنکور سال بعد استفاده کنم یانه؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 203. Avatar photo
  Fatima
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۳

  سلام .من سال ۹۶ کنکور دادم وپرستاری دولتی قبول شدم و الان فارغ التحصیل شدم .طبق گفته شما ک در هر مقطع یکبار میشه استفاده کرد .مجدد میشه برای کنکور ۱۴۰۲ سه رشته اصلی دندان و دارو وپزشکی استفاده بشه چون مقطع این رشته ها دکترا است؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام روزبخیر
   خیر اگر قبول شده باشین در مقطع ارشد میتونین استفاده کنید.

 204. Avatar photo
  سنا
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام خسته نباشید من سال 98 با سهمیه 5 درصد با سوابق تحصیلی دوره روزانه قبول شدم الان این سهمیه شده 25 درصد میتوانم از این سهمیه دوباره در کنکور سراسری استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام وقت بخیر در هر مقطع فقط یک بار میتوانید

 205. Avatar photo
  هانا
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام من4 سال پیش با سهمیه 5درصد کنکور شرکت کردم و قبول شدم ودوره کارشناسی م تموم شده ولی الان سهمیه م به 25 درصد افزایش پیدا کرده امکانش هست امسال مجدد کنکور کارشناسی با سهمیه 25 درصد شرکت کنم

  • Avatar photo
   Nosrati
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقت بخیر طی تماس با مشاورین ما از مدارک و شرایط مورد نیاز حتما مطلع شوید اما به طوراستفاده مجدد از سهمیه ایثارگری کلی امکان دارد .

 206. Avatar photo
  حمید
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ۵درصد ایثارگران باید همون کد قبل رو وارد کنیم یا جدید بگیریم؟البته من با ارگان مربوطه صحبت کردم گفتند که همون قبلیو وارد کنید .حالا از شماهم پرسیدم که دیگه خیالم راحت شه .نظر شما چیه؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر بله همان کد هست نیازی به کد مجدد نیست.

 207. Avatar photo
  mehr
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  با سلام من کد دوازده رقمی ایثارگری را وارد کردم ولی موقع گرفتن کارت ورود به جلسه اصلا نوع سهمیه را نزده و هیچ تذکری هم نداده بود آبا به نظرتون سهمیه من اعمال میشه ضمنا من برا کارشناسی ارشد هم استفاده کردم و قبول شدم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اطمینان از اعمال سهیمه به سیستم پاسخگویی سنجش درخواست بزنید.

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 208. Avatar photo
  Maede
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸

  پدرم هم آزاده وجانباز۳۰.واینک من سال ۹۷ رشته باسوابق تحصیلی دانشگاه سراسری خوندم. دیگ نمیتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 209. Avatar photo
  Maede
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  من سال ۹۷ دانشگاه دولتی رشته باسوابق تحصیلی قبول شدم باسهمیه ایثارگری وپدرمن هم آزاده هست ورانداز.میشه ازسهمیه دیگریم استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام اگر سهمیه 5%یا سهمیه 25%دارید میتوانید لحاظ کنید

 210. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  من با سهمیه 25درصد تو آزمون ارشد سراسری شرکت کردم ولی هیچ گونه سهمیه ای واس من قید نشده تو رتبه نهایی ورتبه من فقط تو لیست مشخصاتی من سهمیه قید شده ومیگم اصلا هیچ گونه سهمیه ای واس من قید نشده وعلت چی هستش ممنون

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر جهت استفاده از سهمیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 211. Avatar photo
  Hossen
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

  سلام وقتتون بخیر
  من ۴ سال پیش از سهمیه ۵درصد استفاده کردم و یک رشته روزانه قبول شدم اما با پیگیری های پدرم سهمیه ایشان ۲۵درصد شده است خواستم بپرسم آیا میشه کنکور سال بعد از این سهمیه ۲۵درصد استفاده کنم یا خیر؟!

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت تغییر سهمیه امکان استفاده مجدد وجود دارد.

 212. Avatar photo
  مریم
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام خسته نباشید. من دخترم امسال اولین سالش بود کنکور داد ما نمی دونستیم که از سهمیه جانبازی فقط یک بار میشه استفاده کرد. ، کنکور انسانی شرکت کرد اگر رشته فرهنگیان دولتی مجاز نشه و انتخاب رشته نکنه سال بعد می تونه از سهمیه ۲۵ درصدش استفاده کنه. یا اگر رشته هایی که علاقه نداره مجاز بشه مجبوره انتخاب کنه. در چه صورتی متونه سال بعد از سهمیش استفاده کنه. لطفا. راهنماییمون کنید ، ممنونتون میشم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 213. Avatar photo
  علی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وثت بخیر – زمانی که من برای کنکور ثبت نام کردم درصد جانبازی پدرم 5 بود و من هم سهمیه 5 درصد رو انتخاب کردم اما الان پدرم کمیسیون مجدد داده و الان درصد جانبازیش شده 30 درصد ابا من میتونم این تغییرات را اعمال کنم و مشخصات را ویرایش کنم با توجه به اینکه آزمون تموم شده ؟؟؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   میتوانید ثبت درخواست براس سازمان سنجش داشته باشید

 214. Avatar photo
  محمد
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۴

  وقت بخیر من منظورم از استفاده مجدد از سهمیه در آزاد نه رورانه چون روزانه میگم سال 96استفاده کردم معلمی فرهنگیان ، الان در آزاد باید استفاده بشه بقولا ،ممنون میشم شفافتر توضیح بدین

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و تفاوتی در دوره قبولی شما ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 215. Avatar photo
  پیمان
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام و خیته نباشید
  بنده در دوره قبلی تحصیلم، فقط یک مرتبه در مقطع کارشناسی ارشد از سهمیه ایثارگران استفاده کردم و اکنون در کنکور مجدد برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ هم از سهمیه استفاده نموده ام. سوالم این هست که در صورت مجاز شدن برای انتخاب رشته، آیا محدودیتی برای انتخاب نوع رشته قبولی از نظر طول مدت تحصیل وجود نخواهد داشت؟
  با تشکر

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 216. Avatar photo
  محمد
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  با سلام وقت بخیر
  من سهمیه 25درصد جانبازی داشتم وسال 96 دولتی معلمی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ، امسال کنکور تجربی دادم بنظرتون سهمیه من تو دانشگاه ه‍ای آزاد خودگردان مثلا رشته پزشکی پرستاری لحاظ میشه با توجه به استفاده روزانه از سهمیه داشتم 96 ومن ترسم این که اعلام نتایج امسال بیاد لحاظ نکنن سهمیه رو تو آزاد وخودگردان

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام چون یکبار از سهمیه استفاده کردید سنجش مجوز استفاده مجدد از سهمیه را بهتون نمیده

  • Avatar photo
   مرادی
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۱

   بله دانشگاه آزاد سهمیه لحاظ میشه واستون… حتی دانشگاه آزاد اگه قبلا هم با سهميه قبول شده باشین و انصراف داده باشین میشه باز استفاده کرد (دانشگاه آزاد 2بار میتونید)
   دولتی یکبار سهمیه دارید.

   • Avatar photo
    حسین
    ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

    سلام دوست عزیز
    یعتی میگی کسی که با سهمیه روزانه قبول شده و بعدش انصراف داده میتونه دوباره از سهمیه ی ۲۵ درصدیش توی دانشگاه آزاد استفاده کنه؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 217. Avatar photo
  Ala
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام سازمان سنجش پارسال موقع انتخاب رشته ویرایش نگذاشت؟
  من کد ایثارگری را تازه گرفتم نمیدونم چیکار کنم که سهمیه من هم‌ اعمال شه سایت بسته هست
  امکانش هست موقع اتخاب رشته ویرایش بزارن واسه سهمیه ها طبق تجربیات سال گذشته؟یا سال های گذشته این امکان نبوده؟

  • Avatar photo
   eshghabadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام..وققتون بخیر..نگران نباشید …میتونید ادیت کنید

 218. Avatar photo
  سحر
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد ١۴٠١شرکت کردم و تو کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده ام اگر انتخاب رشته انجام بدم و روزانه قبول نشم سال بعد دوباره میتونم از سهمیه ایثارگری استفاده کنم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   مریم
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

   باسلام من فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم و سال ۸۵ در کنکور صرفا از سهمیه انتخاب دانشگاه استفاده کردم و روزانه دانشگاه تهران قبول شدم.ولی برای کرمانشاه در قالب شبانه انتقال گرفتم.سال ،۹۴ازسهمیه استفاده کردم و ارشد ناپیوسته گرفتم . امروز ۱مرداد ۱۴۰۱مراجعه به بنیاد کردم گفتند طبق بخشنامه جدید نمیتوانید برای دوره دکتری دانشگاه آزاد از سهمیه استفاده کنید. بنیاد از سال ۴۰۱ به بعد فقط برای دو مقطع تحصیلی سهمیه اختصاص میده یعنی مثلا کارشناس و ارشد
   مشه شما راهنمایی کنید چطور پیگیری کنم

   • Avatar photo
    karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 219. Avatar photo
  A
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام پدرم به تازگی کارت ایثار گری رو گرفته و الان هم سایت بسته هست که ویرایش کنم میخواستم بدونم اگه موقع انتخاب رشته کد رو بزنم دیگه تاثیری روی رتبه در سهمیه کارنامم نداره؟
  هیچ راهی نیست که رو رتبه کارنامم تاثیر داشته باشه دیگه الان؟
  اگه بخوام برم بنیاد شهید واسم درست نمیکنن که تو کارنامم اعمال شه؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام . طبیعتا اگر کمی فکر کنید متوجه میشوید که پاسختان منفی است .

 220. Avatar photo
  عرشیا
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام خسته نباشید پسرم پارسال کنکور با سهمیه ۵درصد شرکت کرد و چند رشته مجاز شد اصلا انتخاب رشته نکرد ،امسال سهمیه من ۲۵ درصد شد وپسرم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کرد ،این تغییر درصد برای پسرم اعمال میشه؟
  لطفا جواب بدید ممنون میشم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر هر سهمیه فقط یکبار لحاظ میشود . با 25 درصد میتوانید شرکت کنید

 221. Avatar photo
  Sadat
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام خسته نباشید ببخشید من سال ۹۷کنکور دادم با سهمیه ۵ درصد ایثارگران قبول شدم روزانه و رفتم دانشگاه و خرداد امسال فارق التحصیل شدم امسال پدر من جانباز شد و سهمیه اش از ایثارگری شد جانبازی حالا من میتونم سال ۱۴۰۲برای دانشگاه ازاد از سهمیه استفاده کنم؟ توی مقطع پزشکی؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.درصورت تغییر سهمیه میتوانید مجددا در همان مقطع از سهمیه استفاده کنید.

 222. Avatar photo
  الی
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام خسته نباشید
  اگر کسی داخل کنکور ۱۴۰۱ شرکت کرده باشه و با سهمیه ۲5درصد مجاز به انتخاب رشته بشه و نره آیا سال بعد داخل کنکور می تونه از سهمیه 25درصد استفاده کنه؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما با اعمال سهمیه مجازشده باشید حتی در صورت نرفتن به دانشگاه سهمیه شما سوخت میشود ولی اگر اعمال نشده و هیچ رشته تحصیلی رو مجاز نشده باشید بعله امکان استفاده میباشد

 223. Avatar photo
  محمدرضا
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۲

  سلام
  اگه انتخاب رشته کنیم ولی اصلا به هیچ دانشگاهی پذیرفته نشویم می تونیم دوباره از سهمیه 5 درصد استفاده کنیم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 224. Avatar photo
  ال
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام. من سال 1400 در ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کردم و سهمیه ایثارگری هم درج شد اما اصلا سرجلسه نرفتم. مجدد در 1401 شرکت کردم و سهمیه درج شد و مجاز ب انتخاب رشته در تمامی دوره ها شدم. اگر انتخاب رشته انجام ندم آیا میتونم سال بعد مجددا از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر خیر شرایط را ندارید جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 225. Avatar photo
  مرادی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام اگه با سهمیه ایثارگری مجاز به انتخاب رشته روزانه بشیم و انتخاب رشته کنیم ولی هیچ دانشگاهی قبول نشیم بازم میتونیم از سهمسه استفاده کنیم؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

   سلام وقت بخیر استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری مقدور نیست

 226. Avatar photo
  زهرا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام خسته نباشید
  اگر کسی داخل کنکور ۱۴۰۱ شرکت کرده باشه و با سهمیه ۲5درصد مجاز به انتخاب رشته بشه و نره آیا سال بعد داخل کنکور می تونه از سهمیه 25درصد استفاده کنه؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 227. Avatar photo
  شاهرخ
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۳

  سلام، ببخشید من ۸۵روزانه قبول شدم سهمیه برای انتخاب رشته داشتم ، بعد لیسانس دیگه غیر روزانه گرفتم بعد ارشد مجازی گرفتم الآنم دکترا دعوت به مصاحبه شدم ، میتونم از سهمیه کنکور سراسری برای پزشکی پردیس استفاده کنم ، فرزند ۲۵درصد

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام بله جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 228. Avatar photo
  ملینا
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام اگر کسی از سهمیه استفاده کرده باشد و دانشگاه دولتی قبول شده باشد ولی‌بعد از ترم دوم بخواهد انصراف بدهد و برود دانشگاه آزاد آیا باید جریمه پرداخت کند یا بنیاد شهید و جانبازان در طول ترم های تحصیلی پرداخت میکند؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   با سلام اگر از ازاد به ازاد بروید جریمه انصراف ندارد

 229. Avatar photo
  مریم
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام خسته نباشید پسر من سال ۹۹ کنکور داد. ۲۲هزار شد برا اینکه سرباز نشه پیام نور با معدل ثبت نام کرد پسرم سهمیه ۵ درصد داشت ، سال ۱۴۰۰ دوباره کنکور داد ۱۵ هزار شد اما جای انتخاب رشته نکرد ، سال ۱۴۰۱ وقتی کارت ورود به جلسه امد نوشته شد از سهمیه استفاده کردید. در صورتی که با معدل پیام نور ثبت نام کرد ، و چون حال پدرش وخیم شد درصد جانبازیش ۱۲ / ۱/ ۱۴۰۱ جانازیش ۲۵ درصد شد. الان باید چه کار کنیم. ۲۵ درصد برا پسرم اعمال میشه

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   با سلام طبق قانون جدید اگر با سهمیه مجاز به انتخاب رشته شوید سهمیه از بین میرود

 230. Avatar photo
  سحر
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام خسته نباشید.من سال ۹۲بدون سهمیه کنکور سراسری روزانه قبول شدم ،الان میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲از سهمیه پنج درصد استفاده کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

   • Avatar photo
    شاهرخ
    ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

    سلام یعنی چی ؟ من اگر استفاده کرده باشم برای کارشناسی و ارشد ، برای چه مقطعی میتونم استفاده کنم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

     سلام وقت بخیر استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع کلا 1 بار امکانپذیر است لطفا برای بررسی شرایط با مشاورین تماس بگیرید

 231. Avatar photo
  h.s
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام اگر بعد استفاده‌ از سهمیه ۵ درصد و درج اون در کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه‌ آزاد یا دولتی قبول شیم اما بعد ثبت نام برای انتخاب رشته در رشته مورد نظر قبول نشیم و وارد دانشگاه نشیم امکان مجدد برای استفاده‌ سهمیه در کنکور سال ۱۴۰۲ وجود داره؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

   سلام وقت بخیر در حال حاضر حق استفاده از سهمیه یک بار میباشد

 232. Avatar photo
  رامتین
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام من سال ۹۹ برای کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم و آزمون دادم موقع ثبت نام سهمیه ۵ درصد رو زدم ولی بعد از نتیجه آزمون کلا انتخاب رشته نکردم هیچ چیزی نزدم دوباره برایه کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم و بازم سهمیه ۵ درصد رو زدم موقع ثبت نام و انگار مشکلی پیش نیومد میخواستم بدونم اگ امسال انتخاب رشته کنم این سهمیه میسوزه و دیگه نمیشه استفاده کرد؟ یا میشه انتخاب رشته کرد و دانشگاه نرفت و دوباره تو کنکور همراه با سهمیه ۵ درصد شرکت کرد؟؟؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت قبولی نهایی در هر دوره از سهمیه استفاده شده و امکان اعمال مجدد وجود ندارد.

 233. Avatar photo
  پشت کنکوری
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام ببخشید روی کارت من یه تذکر نوشته که چون پارسال دوره روزانه یا غیر روزانه پذیرفته شدی امسال نمیتونی از سهمیه استفاده کنی
  من سهمیه ۵ درصد ایثارگر داشتم و پارسال پیام نور انتخاب کردم چون توی دفترچه نوشته بود که برای دوره های غیرروزانه تا دو بار میتونید از سهمیه استفاده کنید. حالا حرفشون عوض شده که چه روزانه چه غیر روزانه پذیرفته شدی سهمیه نداری، ولی ادامش نوشته که مدارک رو بفرستید تا دوباره بررسی، خاسم ببینم مدارک چیه

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام وقت بخیر از طریق سایت سنجش ( تماس با ما ) در خواست تجدید نظر کنید

  • Avatar photo
   پشت کنکوری2
   ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام از پشت کنکوری ۲ به یک! میخواستم ببینم کارتون درست شد؟ اخه وضعیت منم مشابه شماس

   • Avatar photo
    karimi
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 234. Avatar photo
  مائده عامری
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

  با سلام و احترام.
  من ثبت نام کنکور انجام دادم و موقع ثبت نام سهمیه ۵ درصد رو استفاده کردم اما در کنکور شرکت نکردم و آزمون ندادم کلا.میتونم سال بعد از سهمیه استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   با سلام طبق ثانون جدید سهمیه کنکور مشکلی برای شما وجود ندارد

  • Avatar photo
   رامتین
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

   بله میشه

 235. Avatar photo
  Me
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

  باسلام
  برای کنکور ۱۴۰۱ زمان دریافت کارت آزمون متوجه شدم سهمیه اعمال نشده باید ویرایش کنم مجدد که برای ویرایش وارد سایت شدم و ویرایش های لازمه را انجام دادم و به ارگان مراجعه کردم و وگفتند که این کد ایثارگری جدید شماست و یک کد دیگه دادند و خواستم ویرایش کنم پیغام شما سه بار ویرایش کرده اید آمد و الان اجازه ویرایش به من نمیده چیکار باید انجام بدم؟ممنون از شما

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   برای ویرایش اطلاعات سهمیه از طریق سیستم پاسخگویی به صورت مستقیم به سازمان سنجش درخواست بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 236. Avatar photo
  امیر
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام وقت بخیر، بنده امسال کنکور ارشد شرکت کردم و سهمیه ۵درصد لحاظ کردم و در تمام دوره ها مجاز به انتخاب رشته شدم انتخاب رشته هم انجام دادم ، میخوام بدونم اگر هیچ دانشگاهی پذیرفته نشم سال بعد دوباره میتونم از سهمیم استفاده کنم یا سوخت شد در هرحال ،،ممنون

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 237. Avatar photo
  ستاره*
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام خسته نباشید
  من سال۹۸ باانتخاب رشته سراسری پیام نور قبول شدم ولی نرفتم
  حالاامسال توکارت ورود به جلسه تذکرداده که سهمیه ندارید.
  پیام نور مگه سهمیه استفاده میکنه؟و ثبت نام نکردن درپیام‌نورچطورسهمیه روازبین برده؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام وقت بخیر طبق مصوبه جدید ، یک بار استفاده از سهمیه آزمون ، دیگر قادر به استفاده مجدد نمیباشید

  • Avatar photo
   نازنین
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۵

   سلام ،منم دقیقا این شرایط، امسال برام پیش اومده ، طبق دفترچه امسال ، کسی که یک بار استفاده کرده چه روزانه و چه غیر از اون، حق استفاده مجدد نداره

 238. Avatar photo
  رضا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام. بنده با سهمیه ۲۵ درصد در مرحله اول آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شدم. در صورت عدم پذیرش بنده (به خاطر ناقص بودن مدارک) برای حضور در مصاحبه آیا در سالهای بعد قادر به استفاده از این سهمیه خواهم بود؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری مقدور نمیباشد

 239. Avatar photo
  محمدرضا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

  سلام من کنکور ۹۸ با سهمیه زیر ۲۵ درصد فوریت های پزشکی روزانه قبول شدم الانم کاردانی رو گرفتم.میخواستم بدونم برای کنکور ۱۴۰۱ برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم نمیتونم از سهمیه زیر ۲۵ درصد مجددا استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 240. Avatar photo
  شیلا
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام وقت تون به خیر. من سال ۹۹ و ۱۴۰۰ هر دو کنکور شرکت کردم و سهمیه ۵ درصد داشتم اما انتخاب رشته نکردم دانشگاه هم نرفتم امسال بازم کنکور ثبت نام کردم و موقع ثبت نام کد ۱۲ رقمی ایثارگران رو وارد کردم اما تو کارت ورود به جلسه سهمیه مناطق برای من درج شده میشه منو راهنمایی کنید که چرا این طوری شده؟ من تا الان با سهمیه ۵ درصد انتخاب رشته نکردم فقط کنکور شرکت کردم به نظرتون دیگه نمیتونم از این سهمیه استفاده کنم؟ لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

  • Avatar photo
   bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   با سلام برای اگر با سهینه قبول شده باشید طبق قانون جدید سهیمه از بین میرود از طریق ارسال درخواست سنجش و حضوری باجه رفع نقص اقدام کنید

  • Avatar photo
   نازنین
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۷

   سلام، برای اینکه سهمیه بهتون تعلق بگیره، باید حداقل۷۰ درصد نمره ی آخرین فرد قبول شده رو کسب کنید

   • Avatar photo
    bagheri
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

    با سلام اگر رزمنده باشند 75 درصد و اگر جانباز باشند 70 درصد اخرین شخص قبولی در سهمیه ازاد را اورده باشند

 241. Avatar photo
  لینا
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

  سلام من کنکور ۱۴۰۰مهندسی شبانه قبول شدم وظرفیت ۵درصد جانبازان بودم ولی اقدام به ثبت نام نکردم واطلاع نداشتم ک باید انصراف بزنم وامسال درکارت ورود به جلسم متنی مبنا بر مجاز به استفاده از سهمیه نمی باشید درج شده ویکی از مشاورین راهنماییم کرد ک اگ برم از دانشگاه قبولی نامه ای مبنا بر ثبت نام نکردن وانصراف بگیرم وپست کنم ب سنجش اعمال سهمیه مجدد اعمال میشه،ایا صحت داره؟ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره تماس 9099075307 در ارتباط باشید.

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

   دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 242. Avatar photo
  مهدی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من کنکور سال ۹۹ رشته تجربی با سهمیه ی ۵درصد شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم و سال ۱۴۰۰ (بدون سهمیه )کنکور انسانی دادم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و برای ازمون امسال از دانشگاه انصراف دادم میخواستم بدونم میتونم از سهمیه خودم برای دومین بار در رشته ی انسانی استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 243. Avatar photo
  مهدی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام من کنکور سال ۹۹ از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم ولی انتخاب رشته نکردم و پارسال بدون سهمیه کنکور شرکت کردم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ولی انصراف دادم برای ازمون امسال میخواستم بدونم امسال میتونم برای دومین بار از سهمیه ۵درصد خودم توی ۱۴۰۱ استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   دوست عزیز سلام برای استفاده از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    نازنین
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۹

    سلام، آیا با تماس گرفتن سهمیه مجدد تعلق میگیره؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

     با سلام امکانن استفاده مجدد از سهیمه ایثارگری وجود دارد

 244. Avatar photo
  Ali
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۱

  با سلام
  من چند سال پیش هم پردیس قبول شدم هم آزاد پردیس رو اصلا ثبت نام نکردم ولی آزاد چهار ترم رفتم بعد انصراف دادم سهمیه 25 دارم آیا میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟؟ الان در کارت ورود به جلسه برام اخطار اومده 🤦🏻‍♀️

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 245. Avatar photo
  فایزه
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۴

  سلام من سال 90 کنکور دادم و روزانه قبول شدم
  اما نرفتم
  امسال میتونم مجدد استفاده کنم برای دانشگاه آزاد؟

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 246. Avatar photo
  لیلی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

  سلام من سال پیش با سهمیه ۲۵ درصدکارشناسی شهریه پرداز قبول شدم ولی ثبت نام نکردم ایا دوباره می توانم از سهمیه استفاده کنم چون ستل پیش در دفترچه انتخاب رشته زده بود دوبار می توان رشته غیر روزانه با سهمیه قبول شد برای همینم من شهریه پردازم انتخاب کروم آیا دوباره برای من سهمیه لحاظ میشه

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 247. Avatar photo
  رویا
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام
  من موقع ثبتام کنکور سهمیه ۵درصدی ایثارگری رو زدم ولی بدون اعمال اون سال اول پیامنور قبول شدم و سال دوم هم دوباره موقع ثبتنام تیک سهمیه رو زدم ولی چیزی قبول نشدم.حالا برای سومین بارموقع ثبتنام کد رو گرفتم و ثبت نام کردم حالا ک کارت ورود به جلسه اومده سهمیه اعمال نشده و نوشته بدون سهمیه.آیا ممکن مشکلی پیش اومده باشه؟؟چون من اصلااز سهمیم استفاده نکردم

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 248. Avatar photo
  ناشناس
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۳

  سلام من سهمیه ایثارگران دارم و از آن استفاده نکردم در انتخاب رشته ها هم هیچ رشته نیاوردم ، دانشجوی حقوق آزاد هستم ولی با سهمیه آزاد و با سوابق تحصیلی یعنی شهریه رو خودم میپردازم ، سهمیه برام اعمال میشه درسته ؟ بخاطر اون تذکر که تو کارت ورود به جلسه ۱۴۰۱ هست به شک افتادم

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 249. Avatar photo
  ..
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

  سلام من پارسال با سهمیه ۵ درصد باسوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم.امسال میتونم از این سهمیه برای دانشگاه آزاد چه با سوابق چه با کنکور استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   با سلام وقت بخیر شما دیگر قادر به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری خود نمیباشید

 250. Avatar photo
  علی فلاحی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام
  من برای اینکه بتونم از سهمیه ۵ درصدی دوباره استفاده کنم برای معافیت تحصیلی به پیام نور ثبت نام کردم اما تا الان فقط مرخصی گرفتم و انصراف ندادم بازم می تونم دوباره استفاده کنم

  • Avatar photo
   haghipor
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   در هر مقطع تحصیلی یکبار امکان استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید

 251. Avatar photo
  شیرجنگ
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام وقت بخیر ببخشید من پارسال با سهمیه ۵ درصدی دانشگاه پردیس وازاد قبول شدم ولی نرفتم وامسال تو کارت ورود به جلسه ذکر شده که امسال فاقد این سهمیه هستم ایا امکان اعتراض هست یا اینکه میشه دوباره دانشگاهی که سال ۱۴۰۰ قبول شدم رو امسال دوباره برم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام وقت بخیر میتوانید اعتراض و درخوات رسیدگی به سازمان سنجش دهید . و برای ادامه تحصیل به دانشگاهی که قبول شدید قبلا رجوع فرمایید

 252. Avatar photo
  آیدا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ کنکور شرکت کردم و پردیس خودگردان علوم آزمایشگاهی قبول شدم و ثبت نام نکردم
  حال کارت ورود به جلسه ی من امده و در ان درج شده ک سهمیه من سوخت شده و پیگیری کنید ایا با پیگیری سهمیه من بازمیگردد یا خیر؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

   سلام وقت بخیر . طبق قانون جدید شانس شما برای مقطع لیسانس از بین رفته است . می توانید درخواست بازبینی به سازمان سنجش بدهید

 253. Avatar photo
  کامران
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام دختر من در کنکور ۱۴۰۰با سهمیه ۵درصد در دانشگاه رشته کامپیوتر مجازی قبول شد اما اصلا ثبت نام نکرد با توجه به مطاب بالا که قبولی در رشته مجازی امکان استفاده مجدد از سهمیه فوق برای کمکور ۱۴۰۱ هست اما در کارت صادر شده اعلام کرده شما قبلا از سهمیه استفاده کرده اید .این موضوع با متن بالا که در رشته های مجازی می شود دوباره از سهمیه استفاده کرد چگونه است ؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام وقت بخیر . طبق قانون جدید برای هر مقطع تحصیلی فقط می توانید یک بار استفاده کنید . حتی مجازی

 254. Avatar photo
  شیلا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام وقت به خیر. من سال ۹۹ و ۱۴۰۰ هر دو در کنکور سراسری شرکت کردم و هر دو بار هم روی کارت ورود به جلسه من سهمیه ایثارگری ۵ درصد نوشته شده بود اما تو هیچ دوم از سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ انتخاب رشته نکردم اصلا دانشگاه هم نرفتم.امسال هم برای کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم ک مثل سال های گذشته کد ایثارگری رو کارد کردم اما روی کارت ورود به جلسه من سهمیه مناطق درج شده.میشه بپرسم چرا این طوری شده؟ من اصلا تو دو سال گذشته انتخاب رشته نکردم پس چرا دیگه نمیتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام وقت بخیر . این قانون جدید هست برای ایثارگران .

 255. Avatar photo
  shahab
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  باسلام
  من در کنکور ۱۴۰۰ از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران استفاده کرده و در دانشگاه غیر روزانه قبول شدم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ از ای سهمیه مجددا استفاده نمایم؟!

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقت بخیر ، شما مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری نمیباشید

   • Avatar photo
    صباح
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۸

    خب تا اللن که مییییشد، ما تازه فهمیدیم اینطوریه.. الان راهی نیست یعنیییی؟ خدایاااااا این چه سمیه

    • Avatar photo
     sina nikdel
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

     دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

    • Avatar photo
     Idin
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

     برای من هم امروز پیام اومده که سهمیه م قبول نشده اما تو کارت ورود به جلسم سمهیه م درسته الان نمیدونم سهمیهم قبوله یا نه
     نمیدونید باید چیکار کنیم؟؟

     • Avatar photo
      bagheri
      ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

      با سلام از یگان خود استعلام بگیرید که سهمیه تعلق گرفته یانه و ویرایش را انجام دهید و از سنجش درخوسات دهید برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 256. Avatar photo
  افسون
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام خسته نباشید سال ۹۱در کنکور شرکت کردم .فرزند جانباز ۲۵درصد هستم اونموقع گفتن ۲۵درصد در رتبه تاثیر نداره و در برگ کنکورهم فقط برای ۵۰درصد ب بالا نوشته شده بود ک باید علامت میخورد .اتاق عمل روزانه قبول و فارغ التحصیل شدم.طرح رو گذروندم.سوالم اینه ک ایا میتونم دانشگاه ازاد برای پزشکی کنکور بدم واز سهمیه استفاده کنم؟شهریه چطور؟متقبل میشه بنیاد؟لطفا پاسخ بدید ..سپاسگزارم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   با سلام سهمیه ایثارگری طبق قانون جدید استفاده شده است و نمیتوانید استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری داشته باشید

 257. Avatar photo
  احمدرضا پرویزی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام من سال 1400 با سهمیه پیام نور قبول شدم ولی نرفتم. امسال توی کارت ورود ب جلسه نوشته ک دیگه نمیتونم از سهمیه استفاده کنم. این درسته یا میتونم اعتراض بزنم و تغییرش بدم؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   با سلام وقت بخیر طبق تبصره جدید شما مشمول استفاده مجدد از سهمیه ایثار نمیباشید

 258. Avatar photo
  زهرا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم واز سهمیه استفاده کردم ودانشگاه پیام نور آوردم ولی ثبت‌نام نکردم الان روی کارت ورود به جلسه نوشته شما نمی‌تونید یه بار دیگه از سهمیه استفاده کرد چراااا؟؟؟؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام طبق قانون امسال اعلام شده که در هر شرایطی اگر سال قبل از سهمیه استفاده کرده باشید و مجاز به انتخاب رشته شده بودید امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید

 259. Avatar photo
  سایه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کردم و با استفاده از سهمیه ۵ درصدی دوره ی شبانه رشته زبان دانشگاه دولتی قبول شدم اما نرفتم.
  حالا در کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کردم اما داخل کارت ورود به جلسه م نوشته مشمول استفاده مجدد از سهمیه نیستید.
  آیا این صحت داره؟در دفترچه کنکور پارسال نوشته شده بود در صورت قبولی در دوره های غیرروزانه و نرفتن امکان استفاده مجدد هست.ایا این تغییر واقعا اعمال شده؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت بخیر . بله فعلا اعمال شده . می توانید به سامانه سنجش رجوع فرمایید و در خواست تجدید نظر دهید

 260. Avatar photo
  رضا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام شخصی که پارسال با سهمیه ایثارگری 5 درصدی در کنکور سراسری شرکت کرده و در مقطع شبانه قبول شده و نرفته آیا سهمیه اش برا امسال باید بسوزه؟
  چون الان در کارت ورود به جلسه زده که شما از این سهمیه قبلا استفاده کرده اید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر . می توانید درخواست تجدید نظر بدید به سازمان سنجش

 261. Avatar photo
  محمد
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام من توی کنکور پارسال 1400 دانشگاه شیراز به صورت مجازی و دانشگاه آزاد شیراز قبول شدم با سهمیه 5درصد
  امسال نوشته مجاز نیستید
  چکار کنم آیا مجازی دانشگاه شیراز روزانه حساب میکنن؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام وقت بخیر . با سهمیه شما کلا هر مقطع یک بار می توانید وارد دانشگاه شوید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 262. Avatar photo
  شهلا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۸

  سلام من سال قبل با سهمیه 5 درصد ایثارگران مجاز شدم اما موقع انتخاب رشته مردود شدم…. امسال ک دوباره کد رو زدم نوشته ک مجاز نیستم استفاده کنم… البته ی شرایطی نوشته بود ولی درست نفهمیدم…… باید چیکار کنم…. بهم تا 13هم وقت دادن

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت خوش . درخواست پیگیری خود را در سایت سنجش ثبت بفرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 263. Avatar photo
  Dkcffk
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  خسته نباشید ببخشید من هنوز کارت ایثارگری پدرم نیومده می‌تونم بعد از کنکور از سهمیه موقع انتخاب رشته استفاده کنم یا نه؟ ممکنه طول بکشه تا بیاد و نتونم الان توی سایت وارد کنم. چه راهکاری پیشنهاد می‌دید؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   سلام وقت بخیر باید از طریق بنیاد شهید و ایثارگران پیگیری کنید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 264. Avatar photo
  مینا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  با سلام من سال 99 در کنکور سراسری شرکت کردم و سهمیه فرزند جانباز کمتر از 25 درصد زدم ولی چه بر اساس آزمون و چه شرط معدل دانشگاه های غیرانتفاعی قبول شدم و هیچ کدوم نرفتم .
  تنها از طریق کنکور فنی حرفه ای با شرط معدل رفتم کاردانی روزانه خوندم با سهمیه ای که داشتم امسال میخوام مجدد کنکور شرکت کنن موقع گرفتن کارت نوشته مدارک ارسال کنم وگرنه چون یکبار از سهمیه استفاده شده دیگه مجاز نیستم استفاده کنم . ولی خب من اصلا اون دوتارو نرفتم ، الانم گفته تا 13 تیر مدارک ارسال کنم ولی نمیدونم چه مدرکی باید ارسال کنم ؟ نوشته در غیر ابنصورت سهمیه منطقه ۱ میگیرید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است و تفاوتی ندارد.در صورتی میتوانید از سهمیه استفاده کنید که سهمیه تغییر پیدا کرده باشد.

 265. Avatar photo
  مهدیه
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  سلام من تا به امروز که ۱۴۰۱/۴/۳ هستیم…کدایثارگری رو وارد نکردم…تا چه زمانی‌ وقت دارم وارد کنم تا تاثیر بذاره؟؟؟؟ ممنون میشم زود جواب بدید….میتونم بعدکنکور وارد کنم؟؟؟؟🙏

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اعمال سهمیه ایثارگری از طریق سایت سنجش اقدام نمایید.

 266. Avatar photo
  حسین
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام وقت بخیر اگه از سهمیه ۵درصد استفاده تو پیام نور البته با سوابق تحصیلی میشه تو کنکور استفاده کرد:؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام وقت بخیر . بله می توانید فقط یک بار در هر مقطع تحصیلی استفاده کنید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 267. Avatar photo
  x
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام من کنکور ارشد 1401 مجاز شدم و سهمیه 5 درصد هم داشتم، ولی رتبه ام خیلی خوب نشده و میخوام یکسال دیگه بمونم، با این حال به بنده گفتن که دوره های شبانه و پردیس و غیر انتفاعی رو بزنم، اگر دلم نخواست بعدا ثبت نام نکنم. خواستم ببینم اگر این دوره هارو قبول بشم و ثبت نام نکنم آیا میتونم برای سال دیگه دوباره از سهمیه خودم استفاده کنم یا خیر؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.بخش استفاده از سهیمه دفترچه راهنمای ثبت نام را چک بفرمایید.

 268. Avatar photo
  زهرا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من کنکور ۱۴۰۰ با سهمیه ۵ درصد شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم چون رتبم خوب نشد
  اگه ۱۴۰۱هم از سهمیه استفاده کنم ولی انتخاب رشته نکنم سال ۱۴۰۲ حق استفاده از سهمیه دارم؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر طبق تبصره جدید شما حق استفاده از سهمیه 5 درصد را ندارید

 269. Avatar photo
  طوبی
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  آیا اگر در کارنامه رتبه سهمیه درج شده باشد بدین معنی است که سهمیه قابل استفاده است یا اینکه قانون یک بار استفاده بعد از انتخاب رشته و در زمان اعلام نتایج نهایی، چک میشود ؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام وقت بخیر . استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری برای کنکور سراسری امکان پذیر نمی باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 270. Avatar photo
  Maral
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام من براي دستياري ١٤٠١ از سهميه ٥درصدي ( فرزند رزمنده بيشتر از ٦ ماه) استفاده كردم و مجاز به انتخاب رشته شدم ولي اون رشته اي رو كه ميخوام نميتونم برم
  ولي انتخاب رشته هم نكردم
  آيا امكانش هست سال بعد هم از اين سهميه رزمنده استفاده كنم
  يا اينكه اگه پدرم كاراي جانبازيشون رو انجام بدن و ٥ لرصد جانبازي رو بگيرم ميتونم براي سال آينده توي آزمون دستياري أعمال كنم ؟؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵