تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴۴
استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری امکان پذیر است؟ برای بسیاری از داوطلبان کنکور این سوال پیش می آید که تعداد دفعات و محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است و اینکه آیا بین دانشگاه های مختلف تفاوت وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم، اما برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری یعنی چه؟

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

 

یکی از تسهیلاتی که برای داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده است، استفاده از سهمیه های گوناگونی همچون سهمیه ایثارگران، سهمیه مناطق، سهمیه رزمندگان، سهمیه 25 یا 5 درصدی ایثارگران، سهمیه فرزندان جانباز و … است. تاثیر سهمیه در کنکور سراسری خود تحت شرایط و قوانین خاصی صورت می پذیرد. در این بین، برای بسیاری از دارندگان سهمیه ایثارگران سوالات زیادی مطرح می شود که از جمله آن می توان به چگونگی برخورداری و استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اشاره کرد.

به طور کلی، طبق قوانین سازمان سنجش، حدود 5 تا 25 درصد از ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل، به افرادی تعلق می گیرد که از سهمیه ایثارگران برخوردارند. البته این در صورتی است که داوطلب موفق به کسب حداقل نمره مجاز قبولی شده باشد.

بر اساس آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام آمده است، جانبازان 25 % و بالاتر و همسران و فرزندهای آنان، جانبازان زیر 25% و همسر و فزندان آن ها، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثرها می توانند از طریق دریافت کد 1 رقمی از ارگان های ذیربط خود، در فرم ثبت نامی قسمت مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران را علامت گذاری نماید.

حال ممکن است فردی به هر دلیلی مایل باشد که دوبار از این سهمیه استفاده کند، اما باید دید که ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است، و اینکه به ما اجازه این کار را می دهد یا خیر. در ادامه به این بحث می پردازیم.

 

 

جهت آگاهی از نحوه و شرایط تاثیر سهمیه در کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط و قوانین استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری چیست؟

در سال جاری سازمان سنجش درخواستی را در باب تغییر استفاده از سهمیه ایثارگران داد، که بر پایه آن موارد زیر مطرح شده است:

آن دسته از داوطلبانی که یک بار از طریق سهمیه ایثارگران و شاهد در یکی از رشته های تحصیلی دوره های روزانه کنکور پذیرفته شده اند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارند. این قانون شامل تمام پذیرفته گانی است که از رشته قبلی خود انصراف داده، در رشته مورد نظر ثبت نام کرده و یا حتی نکرده باشند.

همچنین، بر اساس قوانین محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکوراگر داوطلبی در سنوات گذشته در یکی از رشته های تحصیلی غیر روزانه، اعم از دانشگاه پیام نور، دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، موسسات آموزش عـالی غیردولتی و غـیرانتفاعی و یا دوره های پردیس خودگـردان (بین الملل) و مجازی پذرفته شده باشند، چنانچه در رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک بار امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

علاوه بر این، استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد برای افرادی که در این دانشگاه پذیرفته شده، در صورت اصراف از رشته قبلی خود تنها یک بار دیگر فرصت بهره مندی از تسهیلات سهمیه ایثارگران راخواهند داشت

 

 

به منظور دریافت نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران برای لینک زیر کنید

 

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

 

مسلما داوطلبان و متقاضیان کنکور نمی توانند در هر زمانی که مایل به استفاده از سهمیه ایثارگران بودند، برای آن درخواست دهند. به همین دلیل، قوانینی در باب استفاده مجدد از سهمیه روزانه و غیر روزانه نظر گرفته شده است که مطابق با آن ها مشخص می شود که هر فرد در چه صورت می تواند از این تسهیلات استفاده نماید. 

 

 • اگر داوطلبی در آزمون کنکور سال های قبل خود موفق به قبولی در هیچ کدام از رشته محل های روزانه نشده و از سهمیه ایثارگران استفاده نکرده باشند، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری خواهد بود.

 

 • چنانچه فردی در دوره های قبلی از سهمیه خود استفاده کرده، و این مورد به ثبت و تایید رسیده باشد، و نهایتا در هنگام اعلام نتایج نیز اعمال شده باشد، طبق ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور دیگر حق استفاده مجدد از این تسهیلات را نخواهد داشت.

 

 

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از کارنامه کنکور سهمیه ایثارگری وارد لینک شوید.

 

 

 • همانطور که در بالا اشاره شد، پذیرفته شدگان دوره های روزانه که از سهمیه ایثارگران استفاده کرده اند، دیگر نمی توانند مجددا از آن بهره ببرند.

 

 • اگر دوطلبی در هنگام ثبت نام، گزینه سهیه ایثارگران را در فرم ثبت نامی انتخاب نمود باشد، اما در هنگام انتشار کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده باشند، دیگر مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری هستند.

 

 • 25% از ظرفیت هر کدام کد رشته محل های کنکور به ” همسر و فرزندان شدا و مفقود الاثر”، ” آزادگان و همسر و فرزندان آن ها”، ” جانبازان 25% و بالتر و همسرو فرزندان آن ها ختصاص می یابد.

 

 • 5% از ظرفیت انتخاب هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص یافته است.

 

 • حد نصاب نمره دارندگان سهمیه ایثارگران، 70 درصد افرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن رشته خواهند بود.

 

 • داوطلبینی که جزء سازمان بسیج محسوب می شوند و متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران یا رزمندگان نیز هستند، می توانند از طریق مراجعه به محل نگهداری پرونده بسیج، کد پیگیری 12 رقمی خود را دریافت و آن را در تقاضانامه اینترنتی درج نمایند.

 

 

برای اطلاع از  معافیت فرزندان ایثارگر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

برای بسیاری از متقاضیان مهم است که در هر دوره چند بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری هستند. اگر بخواهیم تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران 5 درصد هر دوره تحصیلی را به تفکیک بررسی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های روزانه: پذیرفته شدگان دوره های روزانه تنها یک بار می توانند از سهمیه ایثارگران انتخاب نماید.

دوره های شبانه ( نوبت دوم): پذیرفته شدگان این دوره در صورت انصراف از رشته قبلی خود، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

پردیس خودگردان: همانند دور های شبانه، تنها یک بار چنانچه از رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک باردیگر می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند.

دانشگاه آزاد: از آنجا که این دانشگاه غیر دولتی محسوب می شود، اگر داوطلبی که قبلا یکبار از این سهمیه استفاده کرده است، از رشته در حال تحصیل انصراف دهد، یک بار دیگر، یعنی حداکثر دو بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری است.

دوره های مجازی یا غیر انتفاعی: پذیرفته شدگان این دوره ها نیز به شرط انصراف از رشته قبلی که از سهمیه ایثارگران برای پذیرش استفاده کرده اند، حداکثر دو بار مجاز به بهرهمندی از این سهمیه هستند.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران در آزمون ept بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به شرایط و محدودیت استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری در دانشگاه آزاد و سراسری دوره های مختلف پرداختیم و دیدیم که تعداد دفعات استفاده از این سهمیه چگونه است.

چنانچه شما نیز به دنبال بهره مندی و اطلاع از قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران ، رزمندگان، شهدا، مناطق و … را جهت پذیرش در دانشگاه دارید، می توانید سوالات و ابهامات خود را از همکاران ما در ایران تحصیل کسب نمایید. برای این کار کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تخمین رتبه ایثارگران در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه در آزمون وکالت

دریافت کد پیگیری ایثارگری ارتش

سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه منطقه دو در کنکور

 استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 

بهترین سهمیه مناطق کنکور

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری 

در چه صورت امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری وجود دارد؟

بسته به دوره و دانشگاه، قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران متفاوت است که می توانید برای اطلاع از آن ها به مقاله مراجعه کنید.

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه های سراسری و آزاد چه تفاوتی دارد؟

افرادی که قبلا در دانشگاه های غیر دولتی با استفاده از سهمیه ایثارگران پذیرفته شده اند، در صورت انصراف از رشته قبلی می توانند یکبار دیگر از این سهمیه استفاده نمایند.

چگونه می توان از محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور مطلع شد؟

برای اطلاع از تمام شرایط برخورداری از سهمیه ایثارگران می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

آیا  قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران کنکور سال بعد تغییر کرده است؟

تا کنون صحبتی از تغییرات احتمال به میان نیامده است.

نظرات

 1. محدثه
  ۰۵ مرداد ۰۰

  سلام من یکبار از سهمیه‌ ۵ درصد در دوران ارشد استفاده‌کردم ایا دوباره در مقطع دکتری میشه استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۰۵ مرداد ۰۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید در مقطع دکتری به صورت جداگانه از سهمیه ایثارگری خود در صورت داشتن شرایط استفاده کنید موفق باشید

 2. محمد جواد
  ۲۷ تیر ۰۰

  سلام پدر من یک سال ایثارگری دارد جزء ۵ درصدی میشه یا ۲۵ درصدی؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۰۰

   سلام 5 درصد..ولی اگر یکبار استفاده کردید مجدد از سهمیه نمیتونید استفاده کنید

 3. سلام
  من ورودي ٩٩علوم پزشكي روزانه هستم
  ازاد هم قبول شدم نرفتم(ثبت نام نكردم در دانشگاه)
  براي سال١٤٠١ ميخوام كنكور براي دانشگاهاي ازاد و غير روزانه بدم
  (از انجايي كه داخل دفترچه انتخاب رشته نوشته شده است
  حق استفاده از سهميه در دانشگاه هاي غير روزانه دو بار هست)
  ميتوانم از سهميه براي قبولي غير روزانه استفاده كنم
  و در صورت قبولي از دانشگاه روزانه انصراف دهم؟!
  (از روزانه به غير روزانه)

  • کارشناس ارشد
   ۰۲ مرداد ۰۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط سهمیه امکان استفاده مجدد برای استفاده در کنکور سراسری وجود ندارد و برای ان بندی که در دفترچه برای استفاده مجدد اعلام کرده در صورتی هست که قبولی اول شما غیر روزانه باشد نه روزانه که شما پذیرفته اید پس امکان استفاده نه در دانشگاه ازاد و نه در دانشگاه های دیگر وجود ندارد موفق باشید

 4. سلام
  من كنكور٩٩روزانه مامايي قبول شدم
  ازاد هم مامايي قبول شدم
  روزانه مامايي درحال تحصيل هستم
  و ازاد مامايي رو نرفتم..(چون ثبت نام نكردم نيازي هم به انصراف نيست؟!)
  براي كنكور١٤٠١
  ميخواستم بدونم(از اونجايي كه نوشتن براي استفاده از سهميه
  در دانشگاه ازاد ٢بار ميتوان استفاده كرد)
  اگر ١٤٠١كنكور بدم براي دانشگاه ازاد
  يا شبانه
  (روزانه نه)ميتوانم از سهميه ايثارگري مجدد استفاده كنم؟!

  و اينكه چون از روزانه به ازاد يا شبانه ميخوام برم لازم نيست كه از ارديبهشت ماه(طبق شرايط انصراف روزانه)از مامايي روزانه انصراف بدم

  اگر ازاديا شبانه قبول شدم
  قبل از ثبت نام از روزانه انصراف ميدم!
  لطفا اگر ميتونيد به همه سوالام جواب بديد با تشكر

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام اگر یکبار از سهمیه تون استفاده کرده باشیبد مجدد نمیتونید

 5. سلام من سهمیه ۲۵ درصد دارم و امسال میخوام دانشگاه ازاد هر رشته ای شد قبول بشم برای این که بقیه دیگه بهم چیزی نگن ولی درکنار قبولی توی دانشگاه میخوام مجددا برای کنکور بخونم و سال دیگه کنکور بدم ایا باز هم ساله دیگه میتونم از سهمیه ۲۵ درصدم درصورت قبولی دانشگاه ازاد استفاده کنم ؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۰۰

   سلام نه اگر امسال ازش استفاده کنی و پذیرش بشی مجدد از سهمیه نمیتونی استفاده کنی

   • غیرروزانه بری میتونی ۱۴۰۱روزانه بری .باز بهتره از سنجش و بنیاد بپرسی

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۰۰

     اگر یکبار استفاده از سهمیه رو داشته باشید نمیتونید مجدد استفاده کنید و در صورت انصراف از روزانه یکسال محروم میشوید

 6. سلام، من از سهمیه ۵ درصد در کنکور کارشناسی استفاده کردم حالا برای کنکور کارشناسی ارشد هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۰۰

   سلام در صورت استفاده مجددا نمیتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 7. سلام وقتتون بخیر من سال ۹۶ با سهمیه فرزند آزاده دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم ، حالا دوباره کنکور دادم و میخام دانشگاه ازاد برم ، میتونم از سهمیه استفاده کنم؟ پدرم هم آزاده س هم جانباز بالای ۲۵درصد

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام در صورتیکه از سهمیه یکبار استفاده کرده باشید نمیتونید مجدد از سهیمه ایثارگری تون استفاده کنید

 8. سلام من سال۸۴ دانشگاه آزاد کارشناسی با سهمیه قبول شدم
  ۹۴ هم ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم
  ولی هیچ وقت دولتی استفاده نکردم ، الان میتونم برا تجربی دولتی سهمیه داشته باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۰۰

   سلام فرقی نمیکنه وقتی از سهمیه استفاده کردی حالا چه برای ازاد یا دولتی مجدد از سهمیه نمیتونی استفاده کنی

 9. محسن مختاری
  ۱۶ تیر ۰۰

  سلام
  ببخشید من یک بار برای کنکور دکتری تخصصی رشته مهندسی از سهمیه 5 درصدی استفاده کردم و قبول شدم، مدرک هم گرفتم، الان دیگه برای کنکور تجربی نمیتونم از 5 درصد استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۰۰

   سلام خیر فقط یکبار میتونی از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 10. سلام خسته نباشید من از سهمیه ۵درصد برای ورود به دانشگاه پیام نور بدون کنکور سال گذشته استفاده کردم قبول شدم ولی ثبت نام نکردم یک بار دیگه هم با سهمیه ۵درصد ولی در کنکور پیام نور قبول شدم سال ۹۸ امسال کنکور که دادم روی کارت ورود به جلسه ام هشدار مجاز به استفاده از سهمیه نمیباشید درج شده بود خواستم بپرسم من دوبار با سهمیه ۵درصد پیام نور مجاز شدم ولی ثبت نام نکردم امکان استفاده از سهمیه در قبولی روزانه برام امکان پذیر هست یا خیر؟باتشکر

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۰۰

   سلام خیر جون استفاده کردید قبول هم شدید ولی نرفتید مجددا نمیتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 11. سلام. وقت بخیر. من از سهمیه ۲۵ درصدی برای دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور استفاده کردم. کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم ولی سهمیه برام اعمال نشد. البته بگم فراموش کردم انصراف بدم. دلیلش همونه؟ اگه انصراف بدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ از سهمیم استفاده کنم؟ ممنون میشم جواب بدید.

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۰۰

   سلام برای سهمیه ها ایثارگران فقط یکبار میشه استفاده کرد اگه محل قبولی قبلیت بخاطر تاثیر ایثارگری بوده باشع نمیتونی

 12. سلام. خسته نباشید. من از سهمیه ۲۵ درصدی برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور استفاده کردم. کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم گزینه سهمیه زدم ولی موقع پرینت کارت ورود به جلسه برام اعمال نشد. چرا؟ البته بگم که انصراف نداده بودم از رشته قبلیم. انصراف بدم سال بعد میتونم استفاده کنم از سهمیه. ممنون میشم جواب بدید.

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۰۰

   سلام اگه تا حالا سهمیه برات منظور نشده باشه میتونی دوباره از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 13. امین رضا
  ۱۲ تیر ۰۰

  سلام خسته نباشید
  من کنکور ۹۹ رو شرکت کردم و از سهمیه استفاده کردم اما چون دیپلم نداشتم نتونستم دانشگاه ثبت نام کنم.
  کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم میتونم درخواست واسه استفاده از سهمیه کنم؟
  زیر ۲۵ درصد هست

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۰۰

   سلام اگه پارسال بعد از نتایج انتخابب رشته هم کردی و نتیجه اومد و قبول نشدی میتونی از سهمیه ایثارگری خودت دوباره استفاده کنی

 14. سلام خسته نباشیبد. بنده سهیمه ایثارگران دارم و در کنکور 99 و 1400 الحاظ شد لکن دانشگاه روزانه شاید قبول نشم . اگر دانشگاه روزانه قبول نشم و برای کنکور 1401 بمونم میتونم از سهمیه ام استفاده کنم یا فقط 2 سال در سهمیه ایثارگ
  ران گزینش میشم؟ و اینکه امسال اگر بخوام پشت کنکور بمونم باید برم پیام نور ثبت نام کنم. در صورت ثبت نام پیام نور چی؟ میتونم از سهمیه ایثارگران برای کنکور 1401 استفاده کنم؟؟ مچکر

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۰۰

   سلام اگه سهمیه برات لحاظ بشه و قبول نشی بازم میتونی مجدداز سهمیه ایثارگری تون استفاده کنید

 15. سلام وقتتون بخیر. من سهمیه ی ایثار گری دارم کنکور 1400 هم اولین کنکورم هست ولی به خاطر جراحی ای که داشتم خانواده اجازه نمیدن امسال شرکت کنم.تو ثبت اطلاعات واسه مدارک کنکورم تو بهمن اون گزینه ی سهمیه رو زدم. میخواستم بدونم درصورتی که حتی شرکت کنم و نخوام امسال دانشگاه ثبت نام کنم سهمیه ام ازبین میره برای سال بعد یا نه. ممنون میشم پاسخ بدین🌹

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۰۰

   سلام اگه انتخاب رشته کنی و قبول بشی ولی نری ثبت نام دیگه نمیتونی سال بعد از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 16. سلام و عرض احترام 
  ببخشید بنده کنکوری 98 بودم و میخوام در کنکور 1400 شرکت کنم و چون در دانشگاه آزاد نوشتم و در حال تحصیل در دانشگاه آزاد هستم ؛ در سیستم دانشگاه ؛ برای من نوشته ، نوع قبولی ؛ 5 درصد ایثارگران , حالا آیا هنوز میتونم از سهمیه 5 درصد هم استفاده کنم ؟؟ چون شنیدم میگن اگه دانشگاه آزاد نوشتی ؛در صورت انصراف 1 سال دیگه میتونی استفاده کنی ؛ حالا من در صورت قبول شدن در کنکور میخوام از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؛ بنظرتون فقط برای کنکور 1400 میتونم استفاده کنم یا میتونم برای کنکور 1401 هم استفاده کنم ؟ 
  توروخدا راهنماییم کنید

  • moshaverarshad
   ۰۷ تیر ۰۰

   سلام مهدی
   ن شما نمیتونید مجدد برای کنکور از سهمیه استفاده کنید مگر مقاطع بالاتر

 17. سلام من اگر برای 1400 از سهمیه پنج درصد استفاده نکنم 1401 می تونم استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۰۰

   سلام اره اگر نکنی مجدد میتونی سال بعد

 18. سلام خسته نباشید من در پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۹۹ از سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد استفاده کردم میتونم در کنکور سال ۱۴۰۰ از این سهمیه برای پردیس و دانشگاه آزاد یا دوره های شبانه استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   ۰۱ تیر ۰۰

   سلام هادی
   شما برای کنکور سراسری میتوین یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

   • سلام من سال ۹۸از سهمیه استفاده کردم ولی قبول نشدم سال ۹۹کلا مجاز نشدم و امسالم کنکور دادم ایا میتونم از سهمیه رزمندگان استفاده کنم؟

    • moshaverarshad
     ۱۶ تیر ۰۰

     سلام اره چون تاحالا تاثیری نداشته میتونی مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

     • Fateme
      ۱۷ تیر ۰۰

      ممنون که پاسخ دادید.عذر میخوام من دانشگاه اذاد بدون کنکور هم میرم که اصلا سهمیه لحاظ نشده و همزمان کنکور۱۴۰۰ هم دادم آیا بازم میتونم از سهمیه استفاده کنم

     • moshaverarshad
      ۲۲ تیر ۰۰

      سلام اره چون بدون کنکور لحاظ نکردی میتونی یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

     • علی
      ۲۲ تیر ۰۰

      سلام و خسته نباشید بنده فرزند ازاده و جانباز ۵۰درصد هستم سال ۹۹ پرستاری بابل قبول شدم.
      میتونم برای ۱۴۰۱کنکور بدم برای پزشکی دانشگاه ازاد قبول شم؟

     • moshaverarshad
      ۲۲ تیر ۰۰

      سلام اگر یکبار از سهمیه استفاده کردی مجدد از سهمیه ایثارگری نمیتونی استفاده کنی

ایران تحصیل
تماس با مشاور