ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱,۴۴۱
استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری امکان پذیر است؟ برای بسیاری از داوطلبان کنکور این سوال پیش می آید که تعداد دفعات و محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است و اینکه آیا بین دانشگاه های مختلف تفاوت وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم، اما برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری یعنی چه؟

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

 

یکی از تسهیلاتی که برای داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده است، استفاده از سهمیه های گوناگونی همچون سهمیه ایثارگران، سهمیه مناطق، سهمیه رزمندگان، سهمیه 25 یا 5 درصدی ایثارگران، سهمیه فرزندان جانباز و … است. تاثیر سهمیه در کنکور سراسری خود تحت شرایط و قوانین خاصی صورت می پذیرد. در این بین، برای بسیاری از دارندگان سهمیه ایثارگران سوالات زیادی مطرح می شود که از جمله آن می توان به چگونگی برخورداری و استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اشاره کرد.

به طور کلی، طبق قوانین سازمان سنجش، حدود 5 تا 25 درصد از ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل، به افرادی تعلق می گیرد که از سهمیه ایثارگران برخوردارند. البته این در صورتی است که داوطلب موفق به کسب حداقل نمره مجاز قبولی شده باشد.

بر اساس آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام آمده است، جانبازان 25 % و بالاتر و همسران و فرزندهای آنان، جانبازان زیر 25% و همسر و فزندان آن ها، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثرها می توانند از طریق دریافت کد 1 رقمی از ارگان های ذیربط خود، در فرم ثبت نامی قسمت مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران را علامت گذاری نماید.

حال ممکن است فردی به هر دلیلی مایل باشد که دوبار از این سهمیه استفاده کند، اما باید دید که ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است، و اینکه به ما اجازه این کار را می دهد یا خیر. در ادامه به این بحث می پردازیم.

 

 

جهت آگاهی از نحوه و شرایط تاثیر سهمیه در کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط و قوانین استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری چیست؟

در سال جاری سازمان سنجش درخواستی را در باب تغییر استفاده از سهمیه ایثارگران داد، که بر پایه آن موارد زیر مطرح شده است:

آن دسته از داوطلبانی که یک بار از طریق سهمیه ایثارگران و شاهد در یکی از رشته های تحصیلی دوره های روزانه کنکور پذیرفته شده اند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارند. این قانون شامل تمام پذیرفته گانی است که از رشته قبلی خود انصراف داده، در رشته مورد نظر ثبت نام کرده و یا حتی نکرده باشند.

همچنین، بر اساس قوانین محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکوراگر داوطلبی در سنوات گذشته در یکی از رشته های تحصیلی غیر روزانه، اعم از دانشگاه پیام نور، دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، موسسات آموزش عـالی غیردولتی و غـیرانتفاعی و یا دوره های پردیس خودگـردان (بین الملل) و مجازی پذرفته شده باشند، چنانچه در رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک بار امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

علاوه بر این، استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد برای افرادی که در این دانشگاه پذیرفته شده، در صورت اصراف از رشته قبلی خود تنها یک بار دیگر فرصت بهره مندی از تسهیلات سهمیه ایثارگران راخواهند داشت

 

 

به منظور دریافت نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران برای لینک زیر کنید

 

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

 

مسلما داوطلبان و متقاضیان کنکور نمی توانند در هر زمانی که مایل به استفاده از سهمیه ایثارگران بودند، برای آن درخواست دهند. به همین دلیل، قوانینی در باب استفاده مجدد از سهمیه روزانه و غیر روزانه نظر گرفته شده است که مطابق با آن ها مشخص می شود که هر فرد در چه صورت می تواند از این تسهیلات استفاده نماید. 

 

 • اگر داوطلبی در آزمون کنکور سال های قبل خود موفق به قبولی در هیچ کدام از رشته محل های روزانه نشده و از سهمیه ایثارگران استفاده نکرده باشند، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری خواهد بود.

 

 • چنانچه فردی در دوره های قبلی از سهمیه خود استفاده کرده، و این مورد به ثبت و تایید رسیده باشد، و نهایتا در هنگام اعلام نتایج نیز اعمال شده باشد، طبق ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور دیگر حق استفاده مجدد از این تسهیلات را نخواهد داشت.

 

 

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از کارنامه کنکور سهمیه ایثارگری وارد لینک شوید.

 

 

 • همانطور که در بالا اشاره شد، پذیرفته شدگان دوره های روزانه که از سهمیه ایثارگران استفاده کرده اند، دیگر نمی توانند مجددا از آن بهره ببرند.

 

 • اگر دوطلبی در هنگام ثبت نام، گزینه سهیه ایثارگران را در فرم ثبت نامی انتخاب نمود باشد، اما در هنگام انتشار کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده باشند، دیگر مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری هستند.

 

 • 25% از ظرفیت هر کدام کد رشته محل های کنکور به ” همسر و فرزندان شدا و مفقود الاثر”، ” آزادگان و همسر و فرزندان آن ها”، ” جانبازان 25% و بالتر و همسرو فرزندان آن ها ختصاص می یابد.

 

 • 5% از ظرفیت انتخاب هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص یافته است.

 

 • حد نصاب نمره دارندگان سهمیه ایثارگران، 70 درصد افرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن رشته خواهند بود.

 

 • داوطلبینی که جزء سازمان بسیج محسوب می شوند و متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران یا رزمندگان نیز هستند، می توانند از طریق مراجعه به محل نگهداری پرونده بسیج، کد پیگیری 12 رقمی خود را دریافت و آن را در تقاضانامه اینترنتی درج نمایند.

 

 

برای اطلاع از  معافیت فرزندان ایثارگر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

برای بسیاری از متقاضیان مهم است که در هر دوره چند بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری هستند. اگر بخواهیم تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران 5 درصد هر دوره تحصیلی را به تفکیک بررسی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های روزانه: پذیرفته شدگان دوره های روزانه تنها یک بار می توانند از سهمیه ایثارگران انتخاب نماید.

دوره های شبانه ( نوبت دوم): پذیرفته شدگان این دوره در صورت انصراف از رشته قبلی خود، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

پردیس خودگردان: همانند دور های شبانه، تنها یک بار چنانچه از رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک باردیگر می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند.

دانشگاه آزاد: از آنجا که این دانشگاه غیر دولتی محسوب می شود، اگر داوطلبی که قبلا یکبار از این سهمیه استفاده کرده است، از رشته در حال تحصیل انصراف دهد، یک بار دیگر، یعنی حداکثر دو بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری است.

دوره های مجازی یا غیر انتفاعی: پذیرفته شدگان این دوره ها نیز به شرط انصراف از رشته قبلی که از سهمیه ایثارگران برای پذیرش استفاده کرده اند، حداکثر دو بار مجاز به بهرهمندی از این سهمیه هستند.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران در آزمون ept بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به شرایط و محدودیت استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری در دانشگاه آزاد و سراسری دوره های مختلف پرداختیم و دیدیم که تعداد دفعات استفاده از این سهمیه چگونه است.

چنانچه شما نیز به دنبال بهره مندی و اطلاع از قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران ، رزمندگان، شهدا، مناطق و … را جهت پذیرش در دانشگاه دارید، می توانید سوالات و ابهامات خود را از همکاران ما در ایران تحصیل کسب نمایید. برای این کار کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تخمین رتبه ایثارگران در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه در آزمون وکالت

دریافت کد پیگیری ایثارگری ارتش

سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه منطقه دو در کنکور

 استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 

بهترین سهمیه مناطق کنکور

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری 

1.4/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در چه صورت امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری وجود دارد؟

بسته به دوره و دانشگاه، قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران متفاوت است که می توانید برای اطلاع از آن ها به مقاله مراجعه کنید.

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه های سراسری و آزاد چه تفاوتی دارد؟

افرادی که قبلا در دانشگاه های غیر دولتی با استفاده از سهمیه ایثارگران پذیرفته شده اند، در صورت انصراف از رشته قبلی می توانند یکبار دیگر از این سهمیه استفاده نمایند.

چگونه می توان از محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور مطلع شد؟

برای اطلاع از تمام شرایط برخورداری از سهمیه ایثارگران می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

آیا  قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران کنکور سال بعد تغییر کرده است؟

تا کنون صحبتی از تغییرات احتمال به میان نیامده است.

نظرات

 1. Amir
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام . من دو سال پیش کنکور دادم . پیام نور قبول شدم اما دانشگاه نرفتم . خواستم ببینم میتونم سهمیه پنج درصدمو برگردونم؟؟؟،

  • مشاور محمدی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف یا عدم ثبت نام نهایی مجددا میتوانید از سهیمه خود در برخی دوره ها استفاده نمایید.

 2. محمدmht
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام وقت بخیر. من داوطب کنکور ارشد سال قبل هستم و ۵ درصد سهمیه ی ایثار گری دادم .من‌پس از انتخاب اعلام نتایج .دانشگاهی را انتخاب نکردم. می خواستم بدونم دوباره میتونم استفاده کنم‌ ؟

  • مشاور عیسائی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله مجاز به استفاده مجدد خواهید بود.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. سبا
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام
  اگر در ثبت نام کنکور دکتری، سهمیه 5 درصدی رو انتخاب کرده باشیم، اما کنکور رو شرکت نکنیم، باز هم سهمیه برای دوره های روزانه سوخت میشه؟
  سوال دیگه اینکه اگر کنکور رو شرکت کنیم اما انتخاب رشته نکنیم، سهمیه سوخت میشه؟

  • مشاور عیسائی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام وقت بخیر
   برای استفاده مجدد مجاز خواهید بود.

 4. علی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام خسته نباشید
  من با سهمیه 5 درصدی تو رشته های بدون کنکور و با سوابق دوره روزانه قبول شدم سال 99
  الان برا کنکور تیر نمیتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   استفاده از زسهمیه در هر مقطع تحصیلی 1بار میباشد

 5. علی اصغر
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام
  من از سهمیه 25 درصد کنکور انسانی 1401 استفاده کردم ولی مجاز نشدم، اگر این کنکور دی رو هم نتونم مجاز بشم، برای بار سوم میتونم برای کنکور 1402 تیر استفاده کنم یا نه؟

  • tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای استفاده مجدد از سهمیه تون ندارد.

 6. رویا
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

  سلام من ۵ سال پیش کنکورسراسری دادم دولتی قبول شدم نرفتم رفتم دانشگاه ازاد با سهمیه ۲۵درصدی دوباره میتونم کنکور بدم و از سهمیه استفاده کنم؟ حدالقل برای دانشگاهای شبانه و نوبت دوم

  • مشاور ملکی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت بخیر
   بله از سهمیه ایثارگری 25 درصد مجددا می توانید استفاده کنید.

 7. ناشناس
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام
  من پارسال سهمیه ایثارگری داشتم،اما در کارنامه سبز کد ۳ رو برام آورد.و در دانشگاهی که آوردم ثبت نام کردم.آیا با توجه به اینکه بدون اعمال سهمیه قبول شدم،امکان استفاده مجدد از سهمیه را برای کنکور امسال دارم یا خیر؟

  • مشاور جوادی
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق قوانین اعلام شده در صورت انصراف بله میتونید.

 8. سینا
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام ببخشید من در سال کنکور1401 از سهمیه ام استفاده کردم اما روزانه قبول شدم از طریق کد رشته سوابق تحصیلیم حالا میتونم مجددا از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   استفاده از سهیه در هر مقطع درصورت پذیرش دانشگاه 1باراست

 9. زینب
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام من ارشد کنکور دادم با سهمیه ۲۵درصدی ازاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم دوباره میتونم امسال از سهمیه استفاده کنم؟

  • مشاور ملکی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر
   بله مجددمی توانید از سهمیه خود استفاده کنید.

 10. محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام. من‌ چند سال پیش از سهمیه ایثارگران پدرم در کنکور استفاده کردم و روزانه قبول شدم ولی نرفتم. برادر کوچکترم می‌تواند از سهمیه ایثارگران پدرم مجدد در کنکور استفاده کند؟ متشکرم

  • tahmasebi
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام دوست عزیز بله برادر شما مجاز به استفاده از سهمیه هستند.

 11. محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

  سلام. من‌ یکبار از سهمیه ایثارگران پدرم استفاده کرده ام. آيا برادرم هم می تواند از اين سهمیه مجدد استفاده کند؟ ممنون

  • مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای کنکور بله میتونید.

 12. z
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام من سهمیه خودم رو استفاده کردم و میخواستم از سهمیه مناطق استفاده کنم که در ویرایش نشد… اگر سهمیه جانبازان برام استفاده نشه و در کارت شرکت در جلسم خورده باشه جانبازی با این حال که استفاده نمیشه میخواستم بدونم چی استفاده میشه!؟

  • مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در صورت انصراف از تحصیل مجددا برای یکسری دوره ها امکان پذیر می باشد.

 13. مهدی
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من امسال روزانه قبول شدم و انصراف دادم،کی میشه دوباره در کنکور از سهمیه استفاده کرد؟

  • مشاور ملکی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید مجدد از سهمیه خود استفاده کنید.
   جهت اطلاع درمورد سهمیه کنکور با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

  • مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام وقت بخیر
   دوست بعد از یکسال میتونید مجدد از سهمیه استفاده کنید برای غیر روزانه ها.

 14. محمد
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام من سال ۹۷ در کنکور سراسری پرستار روزانه قبول شدم و امسال فارغ شدم خواستم بدونم امسال میتونم مجدد برای دانشگاه آزاد و یا پردیس کنکور سراسری بدهم

  • مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید مجددا از سهمیه استفاده کنید.

 15. محمد
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

  سلام بنده در سال ۹۷ با سهمیه ۲۵ درصد پرستاری روزانه قبول شدم در سال ۱۴۰۲ میتونم بر آزاد یا پردیس کنکور بدهم؟

  • مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله مجددا میتونید از سهمیه استفاده کنید.

 16. Sara
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  من سال۹۵با سهمیه ۲۵درصد پرستاری قبول شدم ولی بعداز گذشت دو ترم انصراف دادم تو دفترچه خوندم که گفته بود کسایی که روزانه و فرهنگیان بودن وانصراف دادن برای امسال میتونن برای ازاد از سهمیه استفاده کنن
  میخاستم بدونم این چطور محاسبه میشه
  یعنی سهمیه اعمال میشه ولی فقط برای ازاد میشه انتخاب رشته کرد؟؟؟؟؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام وقت به خیر
   طبق ضوابط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت انصراف مجددا از سهمیه خود میتوانید برای دوره های غیر روزانه استفاده نمایید.

 17. علی راستین
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام . من در مورد قانون سال تحصیلی جدید یجایی خوندم که افرادی که با سهمیه ایثارگری دوره روزانه قبول شدند در صورت انصراف میتونن دوباره در دوره های شبانه شرکت کنند این مطلب چقدر صحت داره؟؟لطفا بررسی کنید.مرسی

  • مشاور حمامی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقتتون بخیر شما میتوانید در دوره های دیگر به جز روزانه دوبار از سهمیه خود استفاده بفرمایید

 18. فائزه مرادی
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام من تا حالا ۳بار از سهمیه ۵درصد ایثار گری استفاده کردم برای تیر ماه میتونم دوباره استفاده کنم

  • مشاور اقازاده
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام وقت بخیر
   شما تازمانی میتوانید از سهمیه استفاده کنید که پذیرش دانشگاه رو نیاورده باشید

 19. اسلامی
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام دختر من لیسانس پرستاری نیشابور قبول شد دانشگاه آزاد با سهمیه پنج درصد’ الان ترم دو میخاد میهمان یا انتقالی بگیره بیاد مشهد میشه دوباره از سهمیه استفاده کنه ؟ قبول میکنن دومرتبه سهمیه رو

  • مشاور حمامی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقتتون بخیر بله میتواند منتهی به دانشگاه مقصد نیز بستگی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد

 20. Pari
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام خسته نباشید من قبلا با سهمیه ۵ درصد شش ماه جبهه وارد دانشگاه روزانه شدم اما انصراف دادم الان پدرم مدارکشون پیدا شده و جانباز زیر ‌۲۵ درصد شدن با توجه به اینکه جانبازی زیر ۲۵ درصد با شش ماه رزمندگان فرق میکنه اما هردوش پنج درصده من میتونم ازین سهمیه جانباز زیر ۲۵ درصد برا دانشگاه دولتی استفاده کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام دوست عزیز بله شما متونید در سال یکبار از سهمیه ایثار و یا جانبازی استفاده کنید.

   • Pari
    ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

    مرسی ولی دقیق متوجه نشدم ، اینی که نوشتین ینی ایثار شش ماه استفاده کردم الان میتونم جانبازی زیر ۲۵ استفاده کنم؟

    • مشاور جوادی
     ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

     در صورتی که دانشگاه روزانه قبول شده باشین دیگه نمیتونید برای روزانه اقدام بفرمایید
     ولی در صورتی که برای دانشگاه های غیر روزانه اقدام کرده باشین فرصت استفاده مجدد نیز دارین.

     • پریسا
      ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

      سلام من سال۹۹با سهمیه جانبازی زیر۲۵درصد انتخاب رشته کردم دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم. سال۱۴۰۰ مجدد با سهمیه جانبازی کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم….. میخوام ببینم امسال میتونم از سهمیه ۶ماه رزمندگی پدرم استفاده کنم روزانه قبول شم؟ من روهم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم 🙏🏻

     • مشاور جوادی
      ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

      سلام وقت بخیر
      دوست گرامی بله دوست گرامی تاثیر داره.
      و میتونه لحاظ بشه.

  • پریسا
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام من سال۹۹با سهمیه جانبازی زیر۲۵درصد انتخاب رشته کردم دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم. سال۱۴۰۰ مجدد با سهمیه جانبازی کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم….. میخوام ببینم امسال میتونم از سهمیه ۶ماه رزمندگی پدرم استفاده کنم روزانه قبول شم؟ من روهم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم 🙏🏻

   • مشاور عیسائی
    ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

    سلام وقت بخیر
    بله امکان پذیر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 21. محمد
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام خیلی ممنون بابت جواب.
  اطلاعات ایثارگری پدر من ( از طرف ارتش بوده ) در سایت aja بالا نمیاد . مشکل از چی میتونه باشه؟ آیا ممکنه رو سهمیه کنکور تاثیر بزاره؟

  • مشاور جوادی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای ثبت اطلاعات اولیه و برای اعمال سهمیه
   باید به بنیاد مراجعه کنید

   • محمد
    ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

    قبلا انجام شده ( حدود ۴ سال پیش ) و از سهمیه هم ( تو کنکور کاردانی ) تونستم استفاده کنم. مشکل به تازگی پیش اومده

    • مشاور جوادی
     ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که روزانه قبول شده باشین برای روزانه دیگه نمیتونید
     ولی برای آزاد مجدد میتونید اقدام کنید.

 22. مهرداد
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام
  در کنکور ارشد اگه از سهمیه استفاده کرده باشیم ولی انتخاب رشته نکنیم
  دفعه ی بعد میتونیم از سهمیه استفاده کنیم؟؟

  • مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز شرایط استفاده از سهمیه قوانین خاصی دارد که دررابطه با تاثیر سهمیه باید شرایط شخص شما بررسی شود اینکه برای چه دانشگاهی وچه سالی از سهمیه استفاده کردید واینکه مدرک ارشد را در رشته مربوطه گرفتید یا خیر واز طرفی باید بدانیم شما سهمیه چند درصد دارید ویکسری شراط دیگر که باید بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 23. فاطمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام خدمت تیم خوبتون
  من تو کنکور زبان و ریاضی سال 1401 شرکت کردم اما رتبه ی دلخواهمو نباوردم و کلا انتخاب رشته نکردم . سهمیه 5٪ جانبازی پدر دارم
  ایا برای کنکور۱۴۰۲ مشکلی تو استفاده ی مجدد از سهمیه م پیش میاد؟

  • مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز در رابطه با استفاده از سهمیه ها یکسری شرایط شما داوطلب بررسی شود واینکه نحوه ی تاثیر سهمیه در مقطع لیسانس تغییر کرده است که شما باید در جریان باشید لطفا جهت برررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 24. محمد
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام
  کاردانی از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم. الان برای ارشد هم میتونم استفاده کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع امکان پذیر است.

  • مشاور براتی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیزشرایط وضوابط استفاده از سهمیه 5درصد امسال تغییر کرده است باید برای استفاده از این سهمیه یکسری شرایط بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • مشاور براتی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز شرایط اسفاده از سهمیه 5 درصد امسال تغییر کرده است وبرای استفاده ازسهمیه 5 درصد یکسری شرایط شما باید بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 25. همتی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام
  خسته نباشید
  من با سهمیه شاهد دانشگاه روزانه قبول شدم ولی می‌خوام انصراف بدم و برم دانشگاه آزاد,میتونم از سهمیه در دانشگاه آزاد استفاده کنم؟

  • مشاور براتی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز از امسال شرایط وضوابط استفاده از سهمیه تغییر کرده است وباید یکسری نکات بررسی شود از جمله اینکه در دانشگاه ازاد چند بار از سهمیه استفاده کردید واینکه اصلا نحوه اعمال سهمیه تغییر کرده اسیت لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون ونحوه اعمال سهمیه با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 26. آتنا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام وقت بخیر
  من سهمیه ۲۵ درصدی جانبازی دارم میخواستم بدونم میتونم هم در کنکور وزارت بهداشت و هم علوم برای ارشد ازش استفاده کنم هنگام ثبت نام؟

  • مشاور براتی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز استفاده از سهمیه شرایط خاص خود را دارد که بایسد بررسی شود در صورت اینکه شما تمامی شرایط را داشته باشید بله میتوانید در کنکور ارشد علوم ووزارت بهداشت از سهمیه استفاده کنید .جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 27. فاطمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام وقت بخیر من میتونم از سهمیه ایثارگری پدربزرگم در آزمون ارشد استفاده کنم؟

  • tahmasebi
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام،وقت بخیر خیر شما فقط مجاز به استفاده از کارت ایثار پدر و یا مادر خود هستید.

 28. فاطمه
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

  من سال ۸۷ در کنکور سراسری از سهمیه جانباز ۲۵ درصد استفاده کردم و سپس ارشد دانشگاه آزاد بدون سهمیه قبول شدم الان دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم با سهمیه جانباز ۲۵ درصد امکان استفاده از سهمیه جانبازای برای دانشگاه آزاد در کنکور سراسری را دارم

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر نمیباشد.

  • Nasim
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر ، من در سال ۹۸ از سهمیه ۵٪ ایثارگران استفاده کردم اگر برای ارشد امسال هم استفاده کنم ؛ میتونم برای آزمون استخدامی امسال هم استفاده کنم یا نه؟

   • مشاور جوادی
    ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی در صورتی که قبلا از سهمیه مذکور در دانشگاه روزانه استفاده کرده باشید
    دیگه نمیتونید ازش استفاده کنید.

  • لاله
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۱

   سلام ببخشید اگه یکی با سهمیه در کنکور از دانشگاه سرارسری قبول شود اما تجدید داشته باشه و نتونه دیپلم بگیده دانشگاه چند ترم بهش اجازه میده تا دیپلم بگیره؟
   اگه در کنکور تیر از دانشگاه سراسری قبول بشود اگه هم تو خرداد بیوفته هم تو شهریور و هم دی دیگه حق استفاده از سهمیه میپره درکنکور ؟؟ و نمیتونه بره تو اون رشته؟؟

   • مشاور ابراهیمی
    ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

    سلام
    برای بررسی دقیق شرایطتون تماس بگیرید

 29. بهار
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۹

  سلام
  من سال ۸۲ با سهمیه فرزند ۲۵٪ در کنکور آزاد کارشناسی شرکت کردم و سال ۸۷ فارغ التحصیل شدم

  آیا الان میتونم کنکور سراسری بدم و از سهمیه ۲۵٪ استفاده کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام دوست عزیز، بله شما میتونید هر سال یکبار از سهمیه تون برای شرکت در کنکور استفاده کنید.

   • احمد
    ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

    راهنمایی اشتباه نکنید هیچ جا ننوشته هرسال یکبار میتونی استفاده کنی

    • مشاور جوادی
     ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 30. احمد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام من سال ۹۰ با سهمیه دانشگاه آزاد قبول شدم و فارغ‌التحصیل شدم امسال میتونم برای پزشکی دانشگاه دولتی و روزانه از سهمیه استفاده کنم؟

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر
   بله دوست گرامی میونید.

  • مشاور عباسیان
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط دیگر شما باید به صورت دقیق بررسی شود .

 31. حسینی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

  سلام.من یکبار از سهمیه ۵ درصد در مقطع ارشد استفاده کردم و روزانه قبول شدم.میخواستم بدونم با این شرایط برای کنکور دکتری هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • مشاور منصوری
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر بله در هر مقطه امکان استفاده از سهمیه را دارید

 32. شهرام
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام وقت بخیر سهمیه فرزند جانباز ۲۵ درصد به بالا دارم لیسانس آزاد بدون سهمیه خوندم ولی فوق لیسانس استفاده کردم حالا برا کنکور سراسری سهمیه دارم یا خیر

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع قابل استفاده است.

 33. مریم
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام
  من سال ۹۶ کنکور دادم دانشگاه شبانه قبول شدم به علت مشروطی ۱۴۰۰ اخراج شدم میتونم کنکور ۱۴۰۲ از سهمیه ایثارگریم دوباره استفاده کنم

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقتتون بخیر بله تنها میتوانید یکبار دیگر از سهمیه استفاده بفرمایید

 34. مریم
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام من من کنکور ۹۶ دادم شبانه قبول شدم چون به علت مشروطی اخراج شدم میتونم دوباره از سهمیه ۵ درصد استفاده کنم؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 35. Sorena
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام وقت بخیر من امسال کنکور دادم و از سهمیه هم استفاده کردم و دانشگاه شبانه قبول شدم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره تو کنکور تیر از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر بله شما مجاز هستید در هر سال یکبار از سهمیتون استفاده کنید.

 36. نیلوفر
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام وقت بخیر. ممنون از سایت خیلی خوبتون. بنده فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد و مقطع ارشد دانشگاه ازاد هستم قصد دارم امسال یک بار دیگر کنکور ارشد ثبت نام کنم که گرایش دلخواهم را قبول بشم و قصد دارم در کنارش کنکور دکترا هم ثبت نام کنم شانسمو برای قبولی امتحان کنم. برای اولین بار میخوام از این سهمیه استفاده کنم، سوال اینه برای هر دو کنکور میتوانم از سهمیه ایثار استفاده کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام. بله شما برای هر کنکور بصورت جدا در سال یکبار میتونید از سهمیتون استفاده کنید.

 37. آیسا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

  سلام و وقت بخیر.من در سال ۸۴ کنکور دادم و روزانه قبول شدم.اگر الان بخوام دوباره کنکور بدم می تونم از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم؟

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای روزانه دیگه نمیتونید

 38. مهران
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام و وقت بخیر.من در سال ۸۴ کنکور دادم و روزانه قبول شدم.اگر الان بخوام دوباره کنکور بدم می تونم از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم؟ در اون سال نمی دونم نحوه تاثیر سهمیه ها چطور بوده

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای روزانه دیگه نمیتونید

 39. امیرر
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام خسته نباشید من در ازمون کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری امسال با استفاده از سهمیه ۵ درصد ایثارگران قبول شدم ولی نرفتم و امسال قصد شرکت در کنکور سراسری ریاضی و زبان دارم آیا مجاز به استفاده از سهمیه هستم ؛ تاکید میکنم تو مقطع کاردانی فنی حرفه ای شرکت کردم نه در آزمون سراسري

  ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به سازمان سنجش درخواست بدین

 40. Mahdis
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام من سهمیه 25 درصد دارم میخواستم بدونم میتونم هم در کنکور دی وهم تیر ماه از سهمیم استفاده کن؟

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید

  • زهرا
   ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام روزتون بخیر
   من سال ۹۳ با سهمیه ۲۵ درصد جانبازی از کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم و فارغ التحصیل شدم. میخواستم امسال برای ارشد دانشگاه دولتی ثبت نام کنم. ایا امکان استفاده از سهمیه را دارم؟؟

   • مشاور حمامی
    ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

    سلام وقتتون بخیر بله میتوانید یکبار دیگر استفاده نمایید

    • حسین
     ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

     سلام وقت بخیر . سوال منم هستش .من از طریق سهمیه ۲۵ درصد جانبازی از کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشگاه آزاد مشهد شدم .میتونم از سهمیه برای کنکور ارشد دانشگاه روزانه دولتی استفاده کنم ؟

     • مشاور ذوالنورنیا
      ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

      سلام وقت بخیر
      اگر در دانشگاه های سراسری و دوره های روزانه و شبانه برای شما قبولی نیامده می توانید یک بار دیگر از سهمیه ی خود استفاده کنید البته در صورت عدم فارغ التحصیلی .

    • حسین
     ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

     سلام وقتتون بخیر. من از طریق سهمیه ۲۵ درصد جانبازی در کنکور ارشد توی نقل و انتقالات ایثارگران از دانشگاه شاهرود اومدم به مشهد .میتونم از سهمیه برای کنکور ارشد روزانه دولتی استفاده کنم ؟

     • مشاور عیسائی
      ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

      سلام وقت بخیر
      در هر مقطع یکبار مجاز به استفاده از سهمیه میباشید.جهت کسب اطلاعات در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • حسین
    ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

    سلام وقت بخیر . ممنون میشم منو از این نگرانی در بیارید .
    من هم شرایط ایشون رو دارم و با سهمیه ۲۵ درصد ارشد آزاد قبول و فارغ التحصیل شدم . امکان استفاده از سهمیه برای ارشد دانشگاه روزانه دولتی رو دارم ؟

    • مشاور جوادی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی خیر متاسفانه امکانش نیست.

   • حسین
    ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

    سلام وقت بخیر .ممنون میشم منو از این نگرانی در بیارید .من هم شرایط ایشون رو دارم و با سهمیه ۲۵ درصد ارشد دانشگاه آزاد قبول و فارغ التحصیل شدم . میتونم دوباره از سهمیه برای کنکور ارشد دانشگاه دولتی روزانه استفاده کنم ؟

    • مشاور جوادی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی خیر متاسفانه نمیتونید.

 41. Abtin
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام من سال ۹۹ اولین کنکورمو دادم با سهمیه ۵ درصد و رشته هایی که زدم و نیووردم و سال ۱۴۰۰ هم با سهمیه ۵ درصد ثبت نام کردم و پیام نور اوردم و سال ۱۴۰۱ هم با سهمیه ثبت نام کردم و باز رشته هایی که انتخاب کردم نیاوردم میخواستم بدونم الان میتونم در حین اینکه دانشجو پیام نور هستم در ازمون ۱۴۰۲ در نوبت دی و تیر از سهمیه استفاده کنم؟

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید استفاده کنید

 42. علی
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۳

  باسلام
  طبق قانون جدید سازمان سنجش برای کسی که از سهمیه ایثار‌گران‌استفاده کرده و روزانع قبول شده در‌صورت انصراف میتونه برای آزاد استفاده کنه،با توجه به این موضوع بنده ی بار پیام نور بدون کنکور استفاده کردم بعد با سهمیه ۵درصد دانشگاه دولتی قبول شدم و الانم از دانشگاه انصراف دادم آیا سهمیه برای قبولی در دانشگاه آزاد برام تعلق میگیره یا ن؟در‌ضمن سهمیه من به ۲۵تغییر کرده؟

  • مشاور صادقی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام
   برای بررسی دقیق وضعیت تون با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 43. سونیا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام وقت بخیر.من پارسال از سهمیه فرزند رزمنده استفاده کردم ولی تعیین رشته نکردم برای شرکا در کنکور امسال میتوانم از همان کد قبلی پارسال استفاده کنم یا باید کد جدید بیاورم؟

  • مشاور کریمی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام شماانتخاب رشته اگه اصلانکرده باشیدمیتونیدبرای توضیحات واطلاعات بیشترتماس بگیرید

 44. سارا
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام وقت بخیر من سهمیه پنج درصد دارم میتونم تو هر دو نوبت کنکور ازش استفاده کنم یا باید فقط در یه مرحله استفاده کنم ؟

  • behrouzi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 45. امیر
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

  سلامخسنه نباشید من در آزمون کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری با. 5 درصد سهمیه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم آیا امکان داره که در کنکور سراسرای زبان امسال از سهمیه استفاده کنم ؛ ممنون میشم جواب بدین

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   در هر مقطع یکبار حق استفاده از سهمیه ایثارگران را خواهید داشت.

 46. امیر
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام من با سهمیه 5 درصد آزمون مقطع کاردانی فنی حرفه ای دادم رشته حسابداری قبول شدم آیا تو کنکور سراسری زبان امسال بخوام شرکت کنم مجاز استفاده سهمیه هستم

  • isaei
   ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام بله فرصت استفاده مجدد از سهمیه را دارید

 47. Tohiid
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام من تو کنکور سال قبل از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم اما انتخاب رشته نکردم
  میخواستم بدونم میشه هم تو کنکور دی و تیر در هردوشون از سمیه استفاده کنم؟

  • isaei
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر میباشد.

 48. Amin
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام خسته نباشید
  ببخشین ی سوال داشتم
  من امسال با سهمیه 5درصدی نتونستم روزانه قبول بشم پیام نور قبول شدم
  امروز زنگ زدم سپاه قسمت مربوط به سهمیه اینا
  گفتن دیگر نمیشه استفاده کرد چه روزانه قبول شده باشی چه پیام نور
  فقط ی بار میشه استفاده کرد
  این راسته؟
  الان میتونم تو کنکور استفاده کنم یا نمیشه ؟!
  خواهش میکنم جواب بدین

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 49. کامیار
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  با عرض سلام ،من قبلا از سهمیه ۲۵درصدی ایثارگران استفاده کردم پرستاری دانشگاه ازاد قبول شدم ،بعد انصراف دادم از دانشگاه.ایا امکان استفاده دوباره از سهمیه ام دارم چون دانشگاه ازاد رفتم.خواهشا جواب دهید.ممنون

  • JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی دیپلمتون رو چه سالی گرفتین
   اگر از ورودی 1400 باشین بله میتویند

 50. علی اصغر
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام،من کنکور 1401 از سهمیه 25 درصد استفاده کردم و مجاز نشدم. میخواستم بدونم میتونم دوباره توی کنکور تیر1402 از سهمیه استفاده کنم.
  ممنون

  • mansuri
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد تماس بگیرید در خصوص راهنمایی بیشتر

  • abbasi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   اگر اعلام نتیجه نهایی را یا سهمیه گرفته باشید امکان استفاده مجدد ندارید .

 51. ...
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و سهمیه ۵ درصدی ایثارگری را هم در کارنامه زدم فرهنگیان مجاز شدم و انتخاب رشته کردم مصاحبه دعوت نکردند میتونم در کنکور دی از سهمیه ایثارگران استفاده کنم؟

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر . تا دوبار مجازید از سهمیه ایثارگران استفاده کنید

 52. mehrshad yp
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۷

  با سلام
  من در کنکور سراسری سال 99 با سهمیه 5% ایثارگری دانشگاه روزانه کارشناسی قبول شدم . میخواستم بپرسم میتونم از سهمیه 5% برای کنکور کارشناسی ارشد هم استفاده کنم یا نه ؟!

  • JAVADI
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی بله میتونید.

 53. Zare
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  با سلام
  من کنم ر فنی دادم سال 99 و حال میخوام کنکور انسانی بدم میتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟ و تازه من در کنکور فنی از سهمیه استفاده کردم

  • mohammadi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 54. سلما
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  وقت بخیر
  من سهمیه ۲۵ دارم و با رتبه کنکورم اصلا انتخاب رشته نکردم و طبق سوابق و بدون سهمیه یعنی با سهمیه مناطق دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و کلاسام از دوشنبه شروعه شهریه رو هم خودم پرداخت کردم نه بنیاد
  یعنی رسما از سهمیم ن تو کنکور و نه دانشگاه هیچ. استفاده ای نکردم
  الان دی بخوام کنکور بدم سهمیه دارم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر شما میتوانید یکبار دیگر ازین سهمیه برای همه دانشگاهها از جمله روزانه استفاده کنید

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام بایدبریدبنیادبرای توضیحات بیشترتماس بگیرید

 55. سما
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام وقت بخیر من کنکور 1401 شرکت کردم با سهمیه 25 درصد ولی انتخاب رشته نکردم میخواستم بدونم میشه سال دوم ازش استفاده کنم ؟ از چندتا مشاور پرسیدم گفتن امکانش هست استفاده کنم فقط 2 بار میتونم

  • isaei
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید از سهمیه اتون برای کنکور مجدد استفاده کنید .

 56. نگین
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام من امسال از سهمیه پنج درصد استفاده کردم ولی مردود شدم دانشگاهی قبول نشدم سال دیگ باز میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

   سلام وقتتون بخیر
   خیر نمیتونید.

 57. فاطمه
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  خواهش میکنم جواب بدین هیچکی جواب سوال منو نمیدونه

 58. فاطمه
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من روزانه مردود شدم ولی ازاد مامایی قبول شدم میخام بدونم سهمیه روزانه به خاطر قبولی ازاد سوخته یا سهمیه روزانه رو هنوز دارم؟

  • mansuri
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر در هر مقطع یکبار سهمیه قابل استفاده است

 59. ایرانیان
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۵

  سلام من فرزند جانباز ۲۵درصد هستم دانشگاه ازاد یه لیسانس و یه ارشد خوندم و از سهمیه ام استفاده کردم ولی روزانه اصلا استفاده نکردم میتونم روزانه امتحان بدم برای پزشکی

  • javadi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام روزبخیر
   خیر متاسفانه امکانش نیست دوست عزیز.

 60. سپیده
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام وقت بخیر. من امسال با سهمیه پنج درصد گیاهپزشکی شبانه قبول شدم اما نمیخوام برم. یعنی دیگه نمیتونم از سهمیه ام برای دوره های روزانه استفاده کنم؟
  موقع انتخاب رشته من خیلی تحقیق کردم. همه جا نوشته بود فقط اگه روزانه قبول بشم سهمیه م از بین میره. برای همونم شبانه انتخاب کردم که اگه قبول شدم و نرفتم سهمیه م ازبین نره
  توروخدا بگین که سهمیه م برای دوره های روزانه ازبین نرفته؟؟؟!!!!!!!!

  • isaei
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر دیگه نمیتونید استفاده کنید .

 61. منوچهر
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام من سهمیه 5 درصد رو قبلا استفاده کرده بودم ولی دوباره تو کنکور شرکت کردم رتبه خوبی اوردم اما چون مشاور سازمان سنجش (اپراتور) گفت می تونی استفاده بکنی استفاده کردم الان با رتبه خوب منو مردود اعلام کردن ، چه کاری میتونم انجام بدم

 62. محمد بیل زنم
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام من سهمیه ۵ درصد دارم و تو انتخاب رشته مردود شدم. ایا امکان اش هست دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   خیر

  • Mity
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۴

   بله میتونید

 63. Maryam
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

  سلام من تو کنکور 1401 شکرت کردم و مجازبه انتخاب رشته شدم اما با وجود استفاده از سهمیه 5 درصدیم چیزی قبول نشدم میتونم دوباره کنکور بدم سال دیگه و از سهمیه 5 درصدی ایثارگری دوباره استفاده کنم؟

 64. Mohamad
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام.من سهمیه ۵ درصدی دارم اگر بخوام پزشکی روزانه برم و مثلا پرستاری یا داروسازی روزانه در بیام ولی پزشکی روزانه در نیام میتونم دوباره کنکور بدم و دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 65. Mohamad
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام وقت بخیر منظور از یک بار استفاده از سهمیه یعنی اگر در یکی از دانشگاه های روزانه یک رشته مجاز شد حتی اگر اون رشته رو نخواستیم بریم مجدد میتونیم استفاده کنیم یا درصورت قبولی در یکی از رشته ها دیگه امکان استفاده از سهمیه وجود ندارد؟

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 66. فاطمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام، من فرزند جانباز ۲۵٪ هستم، دو بار تو کنکور کارشناسی ارشد از سهمیه استفاده کردم و در هر دو بار دانشگاه آزاد قبول شدم ولی برای ثبت نام اقدامی نکردم، آیا بار دیگر میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • javadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام روزبخیر
   اگر یکبار از سهمبه 25 درصد استفاده کنید
   دیگه امکان استفاده کردن از سهمیه رو ندارین.

 67. امیر
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام ، من یکبار در کنکور ارشد از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم و فارغ التحصیل هم شدم . الان برای آزمون دکتری دوباره می‌توانم استفاده کنم ؟ دانشگاه آزاد بودم

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقتتون بخیر
   خیر.

   • زهرا
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

    سلام ببخشیدا من اگه دانشکاه روزانه قبول شدم و ۴ سالم تمام شده همراه با سهمیه ۵ در صد بوده حالا اگه بخوام دانشکاه آزاد برای فوق لیسانس شزکت کنم ایا شامل سهمیه میشم دوباره

 68. فاطمه
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من کنکوری 1401 هستم سهمیه 5 درصد داشتم و فقط رشته های فرهنگیان و انتخاب کردم و قبول نشدم میخواستم بدونم برای استفاده مجدد از سهمیه باید به ارگان یا سازمانی مراجعه کنم یا نه اعمال میشه؟

  • mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و ملاک قبولی نهایی است.

 69. زهرا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

  سلام من سال ۹۶ با سهمیه ۵ درصد ایثارگران پرستاری روزانه قبول شدم ولی انصراف دادم. بعد از فوت پدرم سهمیه به ۲۵ درصد تغییر کرد ایا میتونم برای کنمور سراسری از این سهمیه استفاده کنم؟

  • abbasian
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر ، شرایط شما نیاز به برسی بیشتر دارد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 70. الهام
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام من سال ٩٩با سهمیه ٢۵درصد ایثارگران دانشگاه سراسری قبول شدم ۴ترم خوندم الان میخوام انصراف بدم چون یه شهره دیگه بود دانشگام و الان بیام دانشگاه ازاد شهر خودم درسامو تطبیق بدم اینجا ثبت نام کنم بقیه شو اینجا بخونم چون با انتقالیم موافقت نشده
  میتونم همچنان از سهمیم استفاده کنم برای ترم های باقی مونده؟

 71. فاطمه
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  با سلام و خسته نباشید
  من در کنکور ارشد ۱۴۰۱ شرکت کردم و روزانه قبول شدم و سهمیه ۵ درصد داشتم که سهمیه نهاییمو زده سهمیه ۵ درصد اما سهمیه قبولیمو زده ازاد ایا میتونم سال دیگه دوباره از سهمیه ام استفاده کنم چون سهمیه قبولی زده ازاد؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 72. فاطمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام .من سال ۹۷ کنکور انسانی دادم و از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم و پیام نور قبول شدم و الان کارشناسی رشته روانشناسی رو گرفتم و حالا میخوام دوباره کنکور بدم اما کنکور تجربی و فقط قصدم روزانه ست . آیا میتونم برای انتخاب رشته دانشگاه روزانه از سهمیه دوباره استفاده کنم ؟

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

   سلام روزبخیر
   خیر متاسفانه دیگه نمیتونید برای کارشناسی استفاده کنید.

 73. نسیم
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام من سهمیه ۵ درصدی دارم
  انتخاب رشته کردم و در غیر انتفاعی و آزاد قبول شدم
  الان یعنی سهمیم پریده؟
  حتی اگه نرم؟

  • gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام روزتان بخیر اگر سهمیه را نزدید توی انتخاب رشته بله

 74. ashkansafary1381@gmail.com
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام من کنکور 1400 با سهمیه 5 درصد روزانه قبول شدم در سال 1401 افزایش درصد داشتم و در وکنکور 1401 شرکت کردم سهمیه 25 درصد انتخاب کردم روی کارت ورود به جلسه کنکورم سهمیه لحاظ شده بود اما داخل کارنامم موافت نشده بود و گفتن دیگه مجاز به استفاده از سهمیه نیستم آیا واقعا نمیتونم استفاده کنم؟لطفا کمکم کنید خیلی خرابم.

  • obeidavi obeidavi
   ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

   سلام وقت بخیر شما حق استفاده یک بار از سهمیه در هر مقطع را دارید.

 75. hoshangqalvazi@gmail.com
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من سهمیه ایثارگران ۵درصد دارم ترازم ۶۴۲۷هست و رتبم ۵۳۶۵هست احتمال داره ک دعوت ب مصاحبه فرهنگیان بشم؟؟

  • alizadeh
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام روزبخیر
   اگر مجاز شده باشین
   احتمالش ضعیفه.

   • marziyeh
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

    سلام خسته نباشید ببخشید من امسال کنکور ارشد دادم از سهمیه ۵ درصد هم استفاده کردم ولی مجاز به انتخاب رشته نشدم و برای کنکور بعدی باز میخام ثبت نام کنم بعد میتونم از سهمیه استفاده کنم؟؟بعد یه سوال دیگه بعد اگه بشه استفاده کرد از سهمیه بعد امسال هم بخام استخدامی تربیت معلم ازمون بدم برای استخدامی دیگه نمیشه استفاده کرد؟؟

    • maleki
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

     سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام روزتان بخیر شما لطفا رتبه های قبولی دانشگاه فرهنگیان را چک کنید

 76. hoshangqalvazi@gmail.com
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام من سهمیه ۵درصد دارم و فقط برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کرده ام اگر دعوت ب مصاحبه نشم سال بعد هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام روزبخیر
   اگر در رشته ای پذیرفته نشین
   بله میتونید.

 77. م مؤمن زاده
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام من پدرم 50 درصد بود جانباز و من فقط یک ترم میخوام اضافه بخونم چون 4 درس باقی مانده دارم میخوام ببینم بنیاد شهریه ترم 9 منو میده؟ چون واقعا ندارم و این که نامردی هست نده پدر من شهید شده حق من نیست که ندن

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام روز بخیر باید حضوری مراجعه کنید و شرایطتان را بگویید ایشالله که میدهند

 78. م مؤمن زاده
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام من پدرم 50 درصد هست و من دانشجوی ترم 9 هستم فقط یه ترم اضافه میخونم میخواستم بدونم که بنیاد شهید هزینه ترم 9 منو میده چون واقعا ندارم که بتونم بدم

  • behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   امکانش هست بسته به تصمیم خود رعیس بنیاد شهید داره

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به شراطتان امکان دارد ولی بستگی به اونجا هم دارد حضوری اقدام کنید

 79. رس
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام امسال با استفاده از سهمیه 25 درصد در علوم تحقیقات دکتری قبول شدم. اگر هم زمان با تحصیل مجدد برای کنکور بخونم امکان استفاده از سهمیه برای دولتی هست؟

  • mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

   • رس
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

    یعنی فرقی نمیکنه آزاد یا سراسری باشه؟ کلا یک بار چه آزاد چه سراسری؟ اما تو سایت گفته برای آزاد که درصورت انصراف میشه استفاده کرد! فکر میکنم اشتباه میکنید با توجه به چیزی که تو سایت گفته

    • gholizadegan
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

     سلام روز بخیر در یک مقطع میتوانید استفاده کنید

 80. الهه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام وقت بخیر. من فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم…سال ۸۸لیسانس عمران شبانه خوندم …اون موقع شرایط استفاده از سهمیه ایطور نبوده ..ارشد هم ازاد خوندم …و از تخفیفات شهریه استفاده کردم ….ایا برا دکتری ازاد هم میتونم از تخفیفات شهریه استفاده کنم ؟ چون شنیدم میگن فقط دو مقطع میشه استفاده کرد

  • isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 81. الناز
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقتتون بخیر. تو پاسخ ها خوندم که در هر مقطع یه بار میشه از سهمیه استفاده کرد….ایا براتخفیف شهریه هم همیطور هست؟ مثلا فرزند جانبار ۲۵ درصد که لیسانس شبانه خونده و ارشد هم ازد و از تخفیعات شهریه استفاده کرده ….برا دکتری هم میتونه از تخفیف سهریه استفاده کنه؟

  • isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 82. itsme
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۳

  سلام ببخشید پدر من جانباز۲۵درصد و رزمنده ۶ماه است سال ۹۷من پرستاری دولتی قبول شدم و بهمن ماه مدرک میگیرم خواستم بپرسم اگه مجدد خواستم کنکور شرکت کنم باتوجه به این اطلاعات حتی در دانشگاه های ازاد هم نمیتونم از سهمیه ۲۵درصد استفاده کنم؟و اینکه لطفاااااا راحب رزمندگانم بگید چون قبلا استفاده نشده میشه استفاده کنم؟

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام روزبخیر
   از سهمبه میتونید در هر مقطع یک بار استفاده کنید.

 83. محمد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام من سال ۹۷ با سهمیه فرزند آزاده پرستاری روزانه قبول شدم …و سهمیه جانبازی ۳۰درصد هم دارم …خواستم بدونم میتونم از جانبازی استفادع کنم

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام روز بخیر
   برای مقطع کارشناسی خیر
   ولی یرای مقاطع دیگه مشکلی نداره

 84. لیلا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام من سال 96 با سهمیه ایثارگران پنج درصد رشته هوشبری روزانه قبول شدم امسال میخاستم از سهمیه همسرم که 25% جانبازی هست استفاده کنم برای سال 1402 بعد من یکبار با شماره 02636182359 تماس گرفتم گفتن میتونی استفاده کنی وبار دیگه با شماره 02142163 تماس گرفتم گفتن چون یکبار استفاده کردی دیگ نمیشه استفاده کرد و چیزی از تغییر سهمیه و اینجور چیزا نگفت..و یک کلام گفتن نمیشه. الان این که شما میگین در صورت تغییر سهمیه میشه استفاده کرد من از کجا مطمئن بشم؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 85. رویای من
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  لطفا به سوال بنده جواب بدین و از آشوب خارجم کنید. بنده ارشد روزانه دولتی با سهمیه ۲۵ درصد قبول شدم و تا ترم ۴ خوندم و انصراف دادم و تسویه کردم. الان ارشد آزاد با سهمیه ۲۵ درصد قبول شدم آیا بنیاد طبق بخشنامه ی جدید هزینه را تقبل میکند یا خیر؟

  • hedayati
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت بخیر
   از بنیاد مربوطه پیگیری کنید.

 86. محمد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام من سال ۹۷ با سهمیه فرزند آزاده پرستاری روزانه قبول شدم …و سهمیه جانبازی ۳۰درصد هم دارم …خواستم بدونم میتونم از جانبازی استفادع کنم؟

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام روزبخیر
   برای مقاطع دیگه بله میتونید.ولی برای کارشناسی خیر

 87. فخرالدین
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  باسلام و عرض ادب ممنون از سایت خوبتون و پاسخگوییتون
  بنده فرزند جانباز ۴۵درصدم، سالهای گذشته ارشد وزارت بهداشت شبانه شهریه پرداز قبول شدم و همون ابتدا انتقالی گرفتم به دانشگاه علوم پزشکی استان خودم و روزانه شدم، بعد گذروندن دوترم انصراف دادم، الان دوباره بعد ده سال دوباره تو همون رشته ارشد شرکت کردم و سهمیه ۲۵درصدی هم انتخاب کردم و مجاز شدم و تو سهمیه رتبم ۱۰ ، و توی سهمیه آزاد رتبم ۱۷۰ شد. ظرفیت این رشته هم کلا حدودا ۱۰۰ نفر هست. ناگفته نمونه دوسال قبل پدرم پنج درصد افزایش یافت درصد جانبازیش و فرزند جانباز ۵۰ درصدم.
  سوالم این هست بنظرتون سهمیه واسه من اعمال میشه در نهایت و قبول میشم؟
  با وجود اینکه یه بار استفاده کردم و شبانه قبول شدم ولی به روزانه انتقالی گرفتم و انصرافیم هم در دانشگاه روزانه خورد بنظرتون سیستم سنجش قبولی ارشد اولیه من رو شبانه درنظر میگیره یا روزانه
  . اینکه الان رتبه در سهمیه برایم لحاظ شد و تو کارنامه هم نوشته سهمیه ۲۵درصدی و مجاز شدم همه دانشگاه ها، بنظرتون ممکنه تو کارنامه نهایی بگن سهمیه ندارم؟
  ممنون میشم بهم پاسخ بدین

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 88. سودا جلالی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام وقتتون بخیر من با استفاده از سهمیه5%ایثارگری پدرم در رشته پرستاری روزانه قبول شدم و فارغ‌التحصیل شدم الان میخاستم بذونم آیا میتونم با استفاده از سهمیه 25%ایثاگری همسرم دوباره در کنکور 1402شرکت کنم؟از سنجش تو قسمت ارسال درخواست پرسیدم گفتن نمیتونی ولی وقتی زنگ زدم گفتن مشکلی نداره و میتونی..الان کدومش درسته؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت تغییر سهمیه مجددا میتوانید استفاده کنید.

   • سمیرا کریمی
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

    من به مرکز ثبتنام سنجش به این شماره زنگ زدم 02636182359 زنگ زدم گفتن میتونی استفاده کنی بعد به روابط عمومیش زنگ زدم به شماره 02142163 بعد گفتن نمیتونی چیزی به اسم تغییر سهمیه نداریم..من الان چیکار کنم؟شما موردی دیدین ک با تغییر سهمیه دوباره از سهمیه اش استفاده کنه؟

    • maleki
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • سودا جلالی
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

    من یکبار با شماره 02636182359 تماس گرفتم گفتن میتونی استفاده کنی وبار دیگه با شماره 02142163 تماس گرفتم گفتن چون یکبار استفاده کردی دیگ نمیشه استفاده کرد و چیزی از تغییر سهمیه و اینجور چیزا نگفت..و یک کلام گفتن نمیشه. الان این که شما میگین در صورت تغییر سهمیه میشه استفاده کرد من از کجا مطمئن بشم؟

    • maleki
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 89. Fatemeh
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام وقتتون بخیر
  میشه لطفا پیاممو جواب بدید قبلا یکبار هم پیام دادم خیلی ضروریه بدونم.
  من سهمیه ایثارگران داشتم ۲۵ درصد ولی دوره روزانه قبول نشدم دانشجوی سال سه کامپیوتر هستم تو پیام نور با احتساب معدل قبول شدم الان میخام همزمان یه رشته ی دیگه تو ازاد بخونم خاستم ببینم تاثیر سهمیه رو شهریه ازادمم هست یا نه باید شهریه پرداخت کنم
  لطفااااااااا جواب بدید

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • صبا
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام من امسال ارشد فراگیر شرکت کردم قبول شدم فرزند جانباز ۲۵ درصدهستم آیا تخفیف شهریه شامل آزمون فراگیر هم میشه

   • karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 90. Sakineh
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۳

  سلام من موقع ثبت نام کنکور سهمیه 5درصدم را وارد نکردم
  آیا الان میتونم استفاده کنم ؟اگر میشود چگونه؟

  • alizadeh
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام روز بخیر
   میتوانید با کد ایثارگری مربوط به سازمان سنجش درخواست بدهید.
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • karimi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

   سلام بله موقع انتخاب رشته میشه ویرایش انجام دادبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • alizadeh
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام روربخیر
   باید از رشته دانشگاهی خود انصراف داده و به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت روزانه بدهید.

 91. زهرا افتاده
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام
  ببخشید من سال 91 کنکور شرکت کردم اون زمان هم در کنکور درصد جانبازی بالای 50 درصد در رتبه موثر بود. و جانبازان زیر 50 در انتخاب رشته کمک میشدند. من در دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم. آیا الان میتونم در کنکور آزاد سهمیه داشته باشم؟ طبق مصوبات جدید سازمان سنجش!

  • mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

   • محمد
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

    این سوال من هم هست …. سال 91 سهمیه ها برای ایثارگران زیر 50درصد نبود و فقط ی کد میدادن برای انتخاب رشته …. ایا اون هم جز استفاده از سهمیه حساب میشد ؟ من سال ۹۱ غیر انتفاعی خوندم و تمسال هم با سهمیه شبانه قبول میشم ….نمیدونم ایا امکان استفاده مجدد از سهمیه برام وجود داره یا نه ! از کجا میتونم وضعیت استفاده از سهمیه هامو نگاه کنم !؟ اگه اون سال اول سهمیه حساب شده باشه ک دیگه نمیشه استفاده کرد ولی اگه حساب نشده باشه میتونم دوباره استفاده کنم

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 92. مهسا
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام. عذرمیخوام میشه لطفا راهنمتییم کنید: گفته شده در هر مقطع یکبار، در ارشد استفاده کردم در کنکور دکتری هم میتونم استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت به خیر
   اسنفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 93. علی
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام خسته نباشید سوالی در مورد سهمیه ۲۵ درصدی داشتم؟ این سهمیه چند بار قابل استفاده هست!؟ من خودم در حدی میدونم که یک بار روزانه و دو بار هم شهریه پرداز میتونی استفاده کنی (سوال اصلی من این است که اگه در انتخاب رشته هیچ دانشگاهی قبول نشم یا نخوام اصلا انتخاب رشته کنم سهمیه من واسه کنکور سال آینده اعمال میشه یا نه ) الان ۳ سال هست پشت کنکوری هستم تا به رتبه دلخواه برسم؛ ولی الان یکی از مشاوران شهرمان گفت که تو دیگه نمیتونی واسه کنکور سال بعد از سهمیه استفاده کنی در حالی که من اصلا هیچ ورودی رشته دانشگاهی در این مدت نداشتم و نخواستم انتخاب رشته کنم تا از ظرفیت سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کنم آیا این حرف صحت داره؟ خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین راهنمایی کنید.

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقت بخیر
   اگر سهمیه خودتون رو اعمال کنید دیگه قابل استفاده نیست و برای اطلاعات بیشتر میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 94. احسان
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام. من در سال 91 با استفاده از سهمیه 25 ایثارگری در دانشگاه ازاد قبول شدم و همچنین در سال 95 در مقطع کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم اکنون برای کنکور سراسری 402 میخوام شرکت کنم. میخواستم بدونم می تونم از سهمیه 25 ایثارگری استفاده کنم؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امکان برای شما وجود ندارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 95. کیمیا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام بعد کنکورم میشه از سهمیه پنج درصد استفاده کرد یا مهلتش تموم شده؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 96. کیمیا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام . من سهمیه ایثارگری ۵ درصد داشتم ولی گفتن که نمیشه استفاده کرد برای کنکور الان متوجه شدم که میتونستم استفاده کنم . دیگه نمیتونم الان از سهمیه استفاده کنم؟

  • bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر موقع ثبت نام باید اعلام میکردید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 97. الناز
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

  سلام. اگر بااستفاده از سهمیه 5 درصد دعوت به مصاحبه فرهنگیان شوم ولی در مصاحبه رد شوم امکان استفاده مجدد از سهمیه را برای سال بعد دارم؟

  • الناز
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   باتوجه به اینکه یکبار قبلا از سهمیه ام استفاده کرده ام

   • obeidavi obeidavi
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

    سلام وقت بخیر در هر مقطعی یک بار میتوانید ازسهمیه استفاده کنید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقت بخیر در هر مقطعی بک بار میتوانید از سهمیه استفاده کنید.

 98. محمدرضا
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام وقت بخیر
  بنده ۱۴۰۱ اولین کنکورمو دادم و از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم ،در کارنامه کنکور روزانه زده مجاز ،آزاد و غیره… هم مجاز اما رتبه من نزدیک ۲۰هزارهست و قصد دارم مجدد کنکور بدم ،انتخاب رشته انجام نمیدم تا بتونم از سهمیه برا سال بعد استفاده کنم ، ایا میتونم استفاده کنم درصورت اینکه انتخاب رشته نکنم؟
  لطفا راهنمایی کنید مرسی

  • maleki
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر
   جت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 99. فاطمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام وقتتون بخیر من سهمیه ۲۵ درصد دارم سال ۹۶ استفاده کردم ولی روزانه نتونستم قبول شم رفتم پیام نور یه رشته با سوابق تحصیلی خوندم الان سال سومم و بخاطر سهمیه م شهریه ای هم پرداخت نمیکنم الان میخام به طور همزمان یه رشته ی دیگه هم دانشگاه ازاد بخونم سوالی که داشتم این بود که سهمیه دوباره برام اعمال میشه برای شهریه یا نه؟! ممنون میشم جواب بدید

  • bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر حق استفاده از سهمیه توی هر مقطع فقط یک بار هست برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

 100. Mana
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۰ یکبار از سهمیه استفاده کردم و لیسانس روزانه گرفتم امسال مجدد کنکور دادم و میخوام دندانپزشکی قبول شم. برای روزانه سهمیه دارم؟
  از بنیاد منطقمون پرسیدم میگن چون یکبار استفاده کردی نباید برای روزانه مجاز میشدی و اشتباه شده.این صحبت درسته؟

  • bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام وقت بخیر شما فقط یک بار حق استفاده از سهمیه توی هر مقطع را دارید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

 101. ساجده
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶

  سلام ممنون میشم پاسخ بدید
  در کنکور سراسری ۹۸ از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم و روزانه قبول شدم حالا میخوام برای کنکور ارشد ۱۴۰۱دوباره از این سهمیه استفاده کنم برای قبولی در یک دانشگاه دولتی و روزانه
  ممکن هست یا خیر ؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 102. hesan khandoozi
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۳

  عرض سلام و وقت بخیر بنده دانشجوی ترم آخر رشته تربیت بدنی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و از سهمیه ایثارگری برای کنکور دکتری هم استفاده کردم که مجاز هم شده‌ام ، آیا با انصراف از مقطع ارشد دانشگاه آزاد ، میتونم از سهمیه ایثارگری برای کنکور سراسری تجربی استفاده کنم؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید.

 103. hesan
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲

  عرض سلام و وقت بخیر بنده دانشجوی ترم آخر رشته تربیت بدنی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و از سهمیه ایثارگری برای کنکور دکتری هم استفاده کردم که مجاز هم شده‌ام ، آیا با انصراف از مقطع ارشد دانشگاه آزاد ، میتونم از سهمیه ایثارگری برای کنکور سراسری تجربی استفاده کنم؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید.

 104. محمد
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام،من موقع ثبت نام کنکور سراسری 1401 از سهمیه ایثارگران 5 درصد استفاده نکردم.موقع انتخاب رشته میتونم این سهمیه رو اعمال کنم؟از چه طریق؟

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اعمال سهمیه میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی درخواست بزنید.

 105. محمد
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

  سلام ، من موقع ثبت نام کنکور سراسری 1401 از سهمیه 5 درصدی ام استفاده نکردم . الان موقع انتخاب رشته میتونم این سهمیه را اعمال کنم؟کد 12 رقمی گرفتم ولی نمیدونم از چه طریقی از این کد در این مرحله استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت به خیر
   از طریق سیستم پاسخگویی به سازمان سنجش درخواست بزنید.

 106. فخرالدین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  باسلام و خسته نباشید. بنده فرزند جانباز۵۰درصدم. یه بار سال ۹۱ ارشد قبول شدم و انصراف دادم بعد یه سال. الان امسال دوباره شرکت کردم و در کارنامه علمی بنده سهمیه ایثارگران لحاظ شده و رتبه کلی بنده ۱۷۰ و رتبه در سهمیه ۱۱ شد.
  بنظر شما سهمیه برای بنده لحاظ گردیده؟
  البته درصد جانبازی پدرم پنج درصد افزایش یافته جدیدا و ممکنه بخاطر این تغییر، سهمیه مجدد برایم لحاظ کردن

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقت بخیر در هر مقطع شما فط یک بار حق استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید.

 107. کیمیا
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام من امسال با سهمیه ۵درصدی آزمون سراسری شرکت کردم اگه روزانه قبول شم و اسفند انصراف بدم سال بعد امکان نداره از سهمیه ۵درصدی استفاده کنم ؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 108. احسان
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام من سهمیه۵درصدی دارم وامسالم کنکور دادم ومجاز به انتخاب رشته شدم
  من سوالم اینه که ایا من اگرامسال انتخاب رشته نکنم میتونم برای سال بعد ازسهمیه استفاده کنم؟؟
  لطفا راهنماییم کنین

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر ملاک قبولی شهریور ماه است.

 109. m
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم و روزانه قبول شدم ایا اگر انتخاب رشته نکنم میتونم دوباره ازسهمیه پنج درصدی استفاده کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر ملاک برای سنجش قبولی شهریور ماه است.

 110. نازگل
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام وقتتون بخیر.من اگه امسال با سهمیه ۲۵درصد دانشگاه آزاد یا شهریه پرداز انتخاب رشته کنم و برم و بعد سال دیگه بخوام دوباره کنکور بدم میتونم از سهمیم استفاده کنم؟و اینکه اینکه میتونم صبر کنم تا نتایج بیاد بعد از دانشگاه قبلی انصراف بدم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر شما شرایط استفاده جدد از سهمیه را درکنکور ندارید.

 111. محسن
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۸

  سلام من پارسال پرستاری دانشگاه آزاد قبول شدم الان هم 2 ترم خوندم ، میخوام بدونم میشه امسال بدون اینکه انصراف بدم از سهمیه 5 درصدی استفاده کنم یا حتما باید انصراف بدم؟

  • abbasi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر . برای استفاده مجدد از سهمیه باید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست بزنید

 112. narges
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۷

  و اینکه برای کنکور سال بعد اول اگه صبر کنم تا رتبه ها بیاد بعد از دانشگاه آزاد یا خودگردان که در حال تحصیل هستم انصراف بدم میتونم از سهمیه ۲۵ درصدی دوباره استفاده کنم؟

  • bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخر از سهمیه هر مقطع فقط یک بار می توان استفاده کرد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 113. narges
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال اگه برای دانشگاه آزاد یا خودگردان با سهمیه ۲۵ درصد انتخاب رشته کنم و قبول بشم و بخوام سال دیگه دوباره کنکور بدم میتونم از سهمیم استفاده کنم؟

  • bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخر از سهمیه هر مقطع فقط یک بار می توان استفاده کرد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 114. Helia
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام ببخشید من سهمیه 25 درصدی دارم امسال کنکور دادم میخاستم ببینم اگه انتخاب رشته کنم و دانشگا خوبی رو نیارم میتونم برای سال بعد دوباره از سهمیه استفاده کنم و کنکور بدم؟

  • haghipor
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما با استفاده از سهمیه خود قبولی را به دست آورید امکان استفاده مجدد برای دوره های روزانه را ندارید

 115. فاطمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام ببخشید سهمیه ایثارگری برام لحاظ نشده ونتیجه ک اومده منطقه ۳ لحاط شده باید چیکار کنم؟؟

  • haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت بخیر
   از طریق ثبت درخواست به سنجش یا ویرایش اطلاعات امکان بررسی مجدد وجود دارد
   برای بررسی بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 116. بهنام
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام من سال ۹۰ با سهمیه ۲۵ درصد کنکور سراسری دادم و روزانه خوندم
  امسال کنکور دادم و الان که موقع انتخاب رشته هست متوجه شدم بخاطر سابقه جبهه پدرم و ایثارگری در ارتش سهمیه ایثارگران ۵ درصدی بهم تعلق میگیره آیا میتونم استفاده کنم؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از هر سهمیه ی ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 117. هانیه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام من امسال کنکور تجربی دادم و سهمیه ۵ درصد داشتم اگر دانشگاهی روزانه قبول بشم وبرم و بخوام دوباره کنکور بدم برای ۱۴۰۲ سهمیه ام افزایش پیدا کنه وبشه ۲۵ درصد میتونم ازش استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است در صورت تغییر سهمیه میتوانید مجددا استفاده کنید.

 118. مصطفی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام منظور از استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار چیه؟ هر مقطع منظورش چیه ؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه برای هر مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری یکبار امکان پذیر است.

 119. محمدجواد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام خسته نباشید بنده با سهمیه 25 درصد یکبار روزانه قبول شدم آیا میشود بدون انصراف دادن از سهمیه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در همان مقطع استفاده کرد

  • maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر خیر امکان پذیر نمی باشد.

  • سارا
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   ببخشید چرا تو دفترچه محدودیت استفاده از سهمیه ننوشته ؟ تو دفترچه پارسال نوشته بود الان ننوشته میگن میشه نامحدود استفاده کرد ک

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • زینب
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام من زمان ثبت نام کنکور سراسری دوتا سهمیه ۵ درصدی داشتم ولی یادم رفته بزنم الان هیچ جوره نمیشه کاریش کرد لطفا راهنمایی کنید حتی به یه دانشگاه مشخص هم نمیشه برد و کاریش کرد؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 120. فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام من یک دوره با سهمیه آزادگی در دانشگاه روزانه قبول شدم و رفتم
  الان میشه میتونم دوباره کنکور بدم و اینبار از جانبازی ۲۵ درصد استفاده کنم؟ چون هر دو سهمیه رو دارم و توی کنکور اول از یکیش استفاده کردم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر شما شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید.

 121. مهدیه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من دو سال پیش در مقطع کارشناسی رشته مهندسی معماری پیام نور با سهمیه پنج درصد ایثارگری قبول شدم با سوابق تحصیلی ولی نرفتم حتی ثبتنام هم نکردم.امسال کنکور 1401 دادم و سهمیه ام اعمال نشده .یعنی دیگه کلا اعمال نمی تونم استفاده کنم ازش و پیگیری نکنم؟

  • mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

  • میترا
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   من ۱۵‌مرداد بنیاد بودم چون خودمم شرایط مشابه شما داشتم ۱۲ مرداد مصوبه جدیدی تصویب شده که محدودیت استفاده از سهمیه برداشته شده و مسئول در بنیاد به من گفتن ، باید مصوبه از سمت ریاست جمهوری ابلاغ بشه به سنجش و سنجش هم مکلف به اعمال سهمیه ها هست در ۱۴۰۱ برای اونایی که سهمیشون اعمال نشده و این شرایط رو دارن

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • سارا
   ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   سلام اگر کسی ازسهمیه استفاده کنه وبعد انتخاب رشته کنه وهیچی قبول نشه بازم میتونه ازسهمیه استفاده کنه لطفاجواب بدین؟!

   • hedayati
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

    سلام وقت بخیر
    اگر قبول نشوید در شرایطی می توانید مجدد استفاده کنید.

    • Z
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

     چه شرایطی داره میشه بگید لطفا؟

 122. فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۲

  وسوال دومم اینکه اگه امسال انتخاب رشته بکنم اماهیچ دانشگاهی قبول نشم میشه دوباره برای کنکوربعدی ازهمین سهمیه پنج‌درصداستفاده کنم؟چون مجازشدم امابعدازانتخاب رشته هیچ دانشگاهی قبول نشدم وخب این به معنی اینه که استفاده ای ازش نشده دیگه

  • mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و ملاک اعمال سهمیه قبولی نهایی است.

  • masoume
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام فاطمه جان سوال منم همینه
   یه چن جا توی همین نظرات خوندم که کارشناس نوشته بود طبق قانون جدید سهمیه ایثارگران اگه با سهمیه مجاز به انتخاب رشته بشی کلا میسوزه سهمیه خب مجاز شدن رو که مجاز میشیم واسه روزانه و پیام نورو شبانه و غیره اما انتخاب رشته نکردیم که بسوزه این سهمیه..پس چرا اینو میگن که طبق قانون جدید اگه با اعمال سهمیه مجاز به انتخاب رشته شده باشین سهمیه از بین میرود…خب اگه اینجوریه پس سهیمه ما سوخته چون لحاظ شده واسه مجاز شدن واسه روزانه و غیره اما چون از رتبه راضی نیستیم دست به انتخاب رشته نمیزنیم… از یه طرف دیگه یه کارشناس دیگشون میگه ملاک سوختن سهمیه ، قبولی نهایی و انتخاب رشته س
   یکی دیگه ش پرسیده بود من سال ۹۹و ۱۴۰۰ با سهمیه ۵درصد کنکور شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم و واسه ۱۴۰۱ سهمیه لحاظ نشده با اینکه من این ۵درصدو هیچوقت باهاش انتخاب رشته نکردم و کارشناس بهش گفته بود اگه با سهمیه قبول شده باشین طبق قانون جدید میسوزه
   خب این بنده خدا فقط مجاز شده اما انتخاب رشته نکرده که بسوزه..
   حالا گیج شدم من…اگه قانون جدیدی که میگن این باشه ینی پس سوخته سهمیه با وجودی که‌ما انتخاب رشته نکردیم و فقط مجاز شدیم توی اون لیست روزانه و پیام نور و آزاد و غیره در حالی که هیچ انتخاب رشته ای صورت نگرفته

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • سارا
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام خسته نباشید من سهمیه رزمنده ۲۴ ماه دارم اگه انتخاب رشته نکنم میتونم برای کنکور بعدی مجدد استفاده کنم ازش؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 123. فاطمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۳

  سلام من امسال کنکورشرکت کردم وازسهمیه پنج درصدی استفاده کردم ومجازبه انتخاب رشته روزانه وپردیس وپیام نورو…شدم‌ اماازرتبه ام راضی نیستم ونمیخام انتخاب رشته کنم ودوباره میخام برای 1402بشینم بخونم میشه موقع ثبت نام کنکوردوباره سهمیه پنج درصدی روواردکنم؟چون امسال ازش استفاده نکردم ونمیخام انتخاب رشته کنم نظراتوخوندم شماگفتین فقط یکبارمیشه استفاده کردخب اینکه انتخاب رشته نکنیم یعنی استفاده ای هم ازش نکردیم دیگه میهش لطفاکامل توضیح‌بدین؟ممنون

  • mohammadi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و ملاک اعمال سهیمه قبولی نهایی است.

 124. محمد
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته انجام ندادم و امسال میخوام بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم
  آیا برای سال ۱۴۰۲ میتونم دوباره از سهیمه استفاده کنم ؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزبخیر
   اگر با سهمیه دانشگاه روزانه قبول نشدین
   بله میشه

 125. پوریا طالبی
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

  سلام ..

  من کنکور 1400 از سهمیه 5 درصدی رزمندگان استفاده کردم و فقط در رشته بدون آزمون مهندسی پزشکی در یک دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم که نرفتم

  الان در کنکور 1401 سهمیه ام رو قبول نکردن و میگن در کنکور 1400 در ردیف قبول شدگان بودی و امسال از سهمیه نمی تونی استفاده کنی … چکار کنم؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست بدین.
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 126. Amir
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام وقت بخیر
  من پارسال از سهمیه 5درصد ایثارگران استفاده کردم ولی رتبم خوب نشد انتخاب رشته نکردم امسال دوباره استفاده کردم اگه دانشگاه آزاد قبول شم ولی نرم میتونم سال بعد دوباره استفاده کنم

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام اگر انتخاب رشته را انجام نداده اید میتوانید

 127. دنیا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام من پارسال با سهمیه ۵درصد ایثارگری رفتم دانشگاه پیام نور امسال کنکور دادم ولی میاره که نمیتونی دیگه از سهمیت استفاده کنی چیکار کنم؟؟

  • hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام استفاده مجدد در یک مقطع از سهمیه مجاز نیست

 128. محبوبه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام خسته نباشید ،حدود ۱۲ سال پیش ،مجاز به انتخاب رشته شدم ،پدرم سهمیه ۲۵ درصدی داره،دانشگاه غیر انتفاعی اسمم اومد ،ولی نرفتم ،میخواستم بپرسم ،میتونم الان توی کنکور شرکت کنم ،و از سهمیه ام استفاده کنم

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   خیر مهلت استفاده یک بار است

 129. محدثه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام اگر پدر و مادر هردو نظامی باشند و و فرد متقاضی فرزند
  یا نوه و نتیجه جانباز و شهید و آزاده و…. نبوده باشند
  چقدر سهمیه تعلق میگیره
  ممنون میشم جواب بدین

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام روزبخیر
   خیر تعلق نمیگیره.

 130. Hima
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام. لطفا راهنماییم کنید. قبول شدن با سوابق تحصیلی توی سال قبل سهمیم رو سوزونده امسال؟ ررهی برای اعمال شدنش نیست توی این مدت؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 131. محمد ط
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام
  من در کنکور پارسال موقع انتخاب رشته با سهمیه ۵ درصد، یه رشته غیر روزانه رو انتخاب کردم و پذیرفته شدم ولی نرفتم. برای کنکور امسال به این مشکل برخوردم که سهمیه‌م قبول نمیشه. ولی فکر میکردم طبق قانون بشه یه بار دیگه بتونم استفاده کنم. راه حلی وجود داره؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.

 132. پری
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام لطفاااا کمکم کنید
  سال ۱۴۰۰ با سهمیه ۵درصد ایثارگری کنکور دادم روزانه هم مجاز شدم اما انتخاب رشته نکردم ..در کارت ورود به جلسه ۱۴۰۱سهمیه قید نشده بود به مشاوران سنجش مراجعه کردم و گفتند اگ پارسال انتخاب رشته نکردید خطای سیستمی هست و مشکلی نیس نگران نباشید..کارنامه اولیه کنکور۱۴۰۱ سهمیه لحاظ نشده! اخه چرا لحاظ نشده منکه۱۴۰۰ انتخاب رشته نکردم

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 133. Hima
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام. من سهمیه ۵ درصد دارم.پارسال کنکور دادم و ازش استفاده کردم و صرقا با سوابق تحصیلی روزانه دانشگاهی رو قبول شدم. امسال سهمیم اعمال نشده. یعنی حتی با سوابق هم سهمیم بی استفاده شده؟ راهی نیست برای درخواست مجدد؟ کلا نمیتونم ازش استفاده کنم دیگه؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   مهلت استفاده از سهمیه یک بار هستش ولی شما میتونین جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 134. امیر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من کنکور 1400 با سهمیه 5درصد ایثارگران شرکت کردم و رشته های روزانه قبول نشدم و تو انتخاب رشته دانشگا‌ پیام نور رشته مدیریت بازرگانی قبول شدم ولی اصلا برای ثبت نام نرفتم و در دانشگاه ثبت نام نکردم..در کنکور 1401 این سهمیه 5 درصد برایم لحاظ نشده
  میخواستم بدونم مشکل چیه و آیا راهی هست که بتونم اعتراض بکنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 135. زهرا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  من دانشگاه دولتی روزانه بدون کنکور قبول شدم ایا می تونم مجددا از سهمیه ۵ درصدی ایثارگری برای کنکور سال بعد استفاده کنم یانه؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک استفاده قبولی نهایی است.

 136. Fatima
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۳

  سلام .من سال ۹۶ کنکور دادم وپرستاری دولتی قبول شدم و الان فارغ التحصیل شدم .طبق گفته شما ک در هر مقطع یکبار میشه استفاده کرد .مجدد میشه برای کنکور ۱۴۰۲ سه رشته اصلی دندان و دارو وپزشکی استفاده بشه چون مقطع این رشته ها دکترا است؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام روزبخیر
   خیر اگر قبول شده باشین در مقطع ارشد میتونین استفاده کنید.

 137. سنا
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام خسته نباشید من سال 98 با سهمیه 5 درصد با سوابق تحصیلی دوره روزانه قبول شدم الان این سهمیه شده 25 درصد میتوانم از این سهمیه دوباره در کنکور سراسری استفاده کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام وقت بخیر در هر مقطع فقط یک بار میتوانید

 138. هانا
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام من4 سال پیش با سهمیه 5درصد کنکور شرکت کردم و قبول شدم ودوره کارشناسی م تموم شده ولی الان سهمیه م به 25 درصد افزایش پیدا کرده امکانش هست امسال مجدد کنکور کارشناسی با سهمیه 25 درصد شرکت کنم

  • Nosrati
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقت بخیر طی تماس با مشاورین ما از مدارک و شرایط مورد نیاز حتما مطلع شوید اما به طوراستفاده مجدد از سهمیه ایثارگری کلی امکان دارد .

 139. حمید
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ۵درصد ایثارگران باید همون کد قبل رو وارد کنیم یا جدید بگیریم؟البته من با ارگان مربوطه صحبت کردم گفتند که همون قبلیو وارد کنید .حالا از شماهم پرسیدم که دیگه خیالم راحت شه .نظر شما چیه؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر بله همان کد هست نیازی به کد مجدد نیست.

 140. mehr
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  با سلام من کد دوازده رقمی ایثارگری را وارد کردم ولی موقع گرفتن کارت ورود به جلسه اصلا نوع سهمیه را نزده و هیچ تذکری هم نداده بود آبا به نظرتون سهمیه من اعمال میشه ضمنا من برا کارشناسی ارشد هم استفاده کردم و قبول شدم

  • mohammadi
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اطمینان از اعمال سهیمه به سیستم پاسخگویی سنجش درخواست بزنید.

  • isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 141. Maede
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸

  پدرم هم آزاده وجانباز۳۰.واینک من سال ۹۷ رشته باسوابق تحصیلی دانشگاه سراسری خوندم. دیگ نمیتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • bagheri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 142. Maede
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  من سال ۹۷ دانشگاه دولتی رشته باسوابق تحصیلی قبول شدم باسهمیه ایثارگری وپدرمن هم آزاده هست ورانداز.میشه ازسهمیه دیگریم استفاده کنم؟

  • gholizadegan
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام اگر سهمیه 5%یا سهمیه 25%دارید میتوانید لحاظ کنید

 143. محمد
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  من با سهمیه 25درصد تو آزمون ارشد سراسری شرکت کردم ولی هیچ گونه سهمیه ای واس من قید نشده تو رتبه نهایی ورتبه من فقط تو لیست مشخصاتی من سهمیه قید شده ومیگم اصلا هیچ گونه سهمیه ای واس من قید نشده وعلت چی هستش ممنون

  • hedayati
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت بخیر جهت استفاده از سهمیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 144. Hossen
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

  سلام وقتتون بخیر
  من ۴ سال پیش از سهمیه ۵درصد استفاده کردم و یک رشته روزانه قبول شدم اما با پیگیری های پدرم سهمیه ایشان ۲۵درصد شده است خواستم بپرسم آیا میشه کنکور سال بعد از این سهمیه ۲۵درصد استفاده کنم یا خیر؟!

  • mohammadi
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت تغییر سهمیه امکان استفاده مجدد وجود دارد.

 145. مریم
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام خسته نباشید. من دخترم امسال اولین سالش بود کنکور داد ما نمی دونستیم که از سهمیه جانبازی فقط یک بار میشه استفاده کرد. ، کنکور انسانی شرکت کرد اگر رشته فرهنگیان دولتی مجاز نشه و انتخاب رشته نکنه سال بعد می تونه از سهمیه ۲۵ درصدش استفاده کنه. یا اگر رشته هایی که علاقه نداره مجاز بشه مجبوره انتخاب کنه. در چه صورتی متونه سال بعد از سهمیش استفاده کنه. لطفا. راهنماییمون کنید ، ممنونتون میشم

  • mohammadi
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 146. علی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وثت بخیر – زمانی که من برای کنکور ثبت نام کردم درصد جانبازی پدرم 5 بود و من هم سهمیه 5 درصد رو انتخاب کردم اما الان پدرم کمیسیون مجدد داده و الان درصد جانبازیش شده 30 درصد ابا من میتونم این تغییرات را اعمال کنم و مشخصات را ویرایش کنم با توجه به اینکه آزمون تموم شده ؟؟؟

  • aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   میتوانید ثبت درخواست براس سازمان سنجش داشته باشید

 147. محمد
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۴

  وقت بخیر من منظورم از استفاده مجدد از سهمیه در آزاد نه رورانه چون روزانه میگم سال 96استفاده کردم معلمی فرهنگیان ، الان در آزاد باید استفاده بشه بقولا ،ممنون میشم شفافتر توضیح بدین

  • mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است و تفاوتی در دوره قبولی شما ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 148. پیمان
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام و خیته نباشید
  بنده در دوره قبلی تحصیلم، فقط یک مرتبه در مقطع کارشناسی ارشد از سهمیه ایثارگران استفاده کردم و اکنون در کنکور مجدد برای کنکور سراسری ۱۴۰۱ هم از سهمیه استفاده نموده ام. سوالم این هست که در صورت مجاز شدن برای انتخاب رشته، آیا محدودیتی برای انتخاب نوع رشته قبولی از نظر طول مدت تحصیل وجود نخواهد داشت؟
  با تشکر

  • mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 149. محمد
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  با سلام وقت بخیر
  من سهمیه 25درصد جانبازی داشتم وسال 96 دولتی معلمی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ، امسال کنکور تجربی دادم بنظرتون سهمیه من تو دانشگاه ه‍ای آزاد خودگردان مثلا رشته پزشکی پرستاری لحاظ میشه با توجه به استفاده روزانه از سهمیه داشتم 96 ومن ترسم این که اعلام نتایج امسال بیاد لحاظ نکنن سهمیه رو تو آزاد وخودگردان

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام چون یکبار از سهمیه استفاده کردید سنجش مجوز استفاده مجدد از سهمیه را بهتون نمیده

  • مرادی
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۱

   بله دانشگاه آزاد سهمیه لحاظ میشه واستون… حتی دانشگاه آزاد اگه قبلا هم با سهميه قبول شده باشین و انصراف داده باشین میشه باز استفاده کرد (دانشگاه آزاد 2بار میتونید)
   دولتی یکبار سهمیه دارید.

   • حسین
    ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

    سلام دوست عزیز
    یعتی میگی کسی که با سهمیه روزانه قبول شده و بعدش انصراف داده میتونه دوباره از سهمیه ی ۲۵ درصدیش توی دانشگاه آزاد استفاده کنه؟

    • karimi
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 150. Ala
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

  سلام سازمان سنجش پارسال موقع انتخاب رشته ویرایش نگذاشت؟
  من کد ایثارگری را تازه گرفتم نمیدونم چیکار کنم که سهمیه من هم‌ اعمال شه سایت بسته هست
  امکانش هست موقع اتخاب رشته ویرایش بزارن واسه سهمیه ها طبق تجربیات سال گذشته؟یا سال های گذشته این امکان نبوده؟

  • eshghabadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام..وققتون بخیر..نگران نباشید …میتونید ادیت کنید

 151. سحر
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد ١۴٠١شرکت کردم و تو کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده ام اگر انتخاب رشته انجام بدم و روزانه قبول نشم سال بعد دوباره میتونم از سهمیه ایثارگری استفاده کنم

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • مریم
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

   باسلام من فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم و سال ۸۵ در کنکور صرفا از سهمیه انتخاب دانشگاه استفاده کردم و روزانه دانشگاه تهران قبول شدم.ولی برای کرمانشاه در قالب شبانه انتقال گرفتم.سال ،۹۴ازسهمیه استفاده کردم و ارشد ناپیوسته گرفتم . امروز ۱مرداد ۱۴۰۱مراجعه به بنیاد کردم گفتند طبق بخشنامه جدید نمیتوانید برای دوره دکتری دانشگاه آزاد از سهمیه استفاده کنید. بنیاد از سال ۴۰۱ به بعد فقط برای دو مقطع تحصیلی سهمیه اختصاص میده یعنی مثلا کارشناس و ارشد
   مشه شما راهنمایی کنید چطور پیگیری کنم

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 152. A
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام پدرم به تازگی کارت ایثار گری رو گرفته و الان هم سایت بسته هست که ویرایش کنم میخواستم بدونم اگه موقع انتخاب رشته کد رو بزنم دیگه تاثیری روی رتبه در سهمیه کارنامم نداره؟
  هیچ راهی نیست که رو رتبه کارنامم تاثیر داشته باشه دیگه الان؟
  اگه بخوام برم بنیاد شهید واسم درست نمیکنن که تو کارنامم اعمال شه؟

  • alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام . طبیعتا اگر کمی فکر کنید متوجه میشوید که پاسختان منفی است .

 153. عرشیا
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام خسته نباشید پسرم پارسال کنکور با سهمیه ۵درصد شرکت کرد و چند رشته مجاز شد اصلا انتخاب رشته نکرد ،امسال سهمیه من ۲۵ درصد شد وپسرم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کرد ،این تغییر درصد برای پسرم اعمال میشه؟
  لطفا جواب بدید ممنون میشم

  • alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر هر سهمیه فقط یکبار لحاظ میشود . با 25 درصد میتوانید شرکت کنید

 154. Sadat
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام خسته نباشید ببخشید من سال ۹۷کنکور دادم با سهمیه ۵ درصد ایثارگران قبول شدم روزانه و رفتم دانشگاه و خرداد امسال فارق التحصیل شدم امسال پدر من جانباز شد و سهمیه اش از ایثارگری شد جانبازی حالا من میتونم سال ۱۴۰۲برای دانشگاه ازاد از سهمیه استفاده کنم؟ توی مقطع پزشکی؟؟

  • mohammadi
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.درصورت تغییر سهمیه میتوانید مجددا در همان مقطع از سهمیه استفاده کنید.

 155. الی
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام خسته نباشید
  اگر کسی داخل کنکور ۱۴۰۱ شرکت کرده باشه و با سهمیه ۲5درصد مجاز به انتخاب رشته بشه و نره آیا سال بعد داخل کنکور می تونه از سهمیه 25درصد استفاده کنه؟

  • aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما با اعمال سهمیه مجازشده باشید حتی در صورت نرفتن به دانشگاه سهمیه شما سوخت میشود ولی اگر اعمال نشده و هیچ رشته تحصیلی رو مجاز نشده باشید بعله امکان استفاده میباشد

 156. محمدرضا
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۲

  سلام
  اگه انتخاب رشته کنیم ولی اصلا به هیچ دانشگاهی پذیرفته نشویم می تونیم دوباره از سهمیه 5 درصد استفاده کنیم؟

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 157. ال
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام. من سال 1400 در ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کردم و سهمیه ایثارگری هم درج شد اما اصلا سرجلسه نرفتم. مجدد در 1401 شرکت کردم و سهمیه درج شد و مجاز ب انتخاب رشته در تمامی دوره ها شدم. اگر انتخاب رشته انجام ندم آیا میتونم سال بعد مجددا از سهمیه استفاده کنم؟

  • mansuri
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر خیر شرایط را ندارید جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 158. مرادی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام اگه با سهمیه ایثارگری مجاز به انتخاب رشته روزانه بشیم و انتخاب رشته کنیم ولی هیچ دانشگاهی قبول نشیم بازم میتونیم از سهمسه استفاده کنیم؟

  • ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

   سلام وقت بخیر استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری مقدور نیست

 159. زهرا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام خسته نباشید
  اگر کسی داخل کنکور ۱۴۰۱ شرکت کرده باشه و با سهمیه ۲5درصد مجاز به انتخاب رشته بشه و نره آیا سال بعد داخل کنکور می تونه از سهمیه 25درصد استفاده کنه؟

  • mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 160. شاهرخ
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۳

  سلام، ببخشید من ۸۵روزانه قبول شدم سهمیه برای انتخاب رشته داشتم ، بعد لیسانس دیگه غیر روزانه گرفتم بعد ارشد مجازی گرفتم الآنم دکترا دعوت به مصاحبه شدم ، میتونم از سهمیه کنکور سراسری برای پزشکی پردیس استفاده کنم ، فرزند ۲۵درصد

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام بله جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 161. ملینا
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام اگر کسی از سهمیه استفاده کرده باشد و دانشگاه دولتی قبول شده باشد ولی‌بعد از ترم دوم بخواهد انصراف بدهد و برود دانشگاه آزاد آیا باید جریمه پرداخت کند یا بنیاد شهید و جانبازان در طول ترم های تحصیلی پرداخت میکند؟

  • bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   با سلام اگر از ازاد به ازاد بروید جریمه انصراف ندارد

 162. مریم
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام خسته نباشید پسر من سال ۹۹ کنکور داد. ۲۲هزار شد برا اینکه سرباز نشه پیام نور با معدل ثبت نام کرد پسرم سهمیه ۵ درصد داشت ، سال ۱۴۰۰ دوباره کنکور داد ۱۵ هزار شد اما جای انتخاب رشته نکرد ، سال ۱۴۰۱ وقتی کارت ورود به جلسه امد نوشته شد از سهمیه استفاده کردید. در صورتی که با معدل پیام نور ثبت نام کرد ، و چون حال پدرش وخیم شد درصد جانبازیش ۱۲ / ۱/ ۱۴۰۱ جانازیش ۲۵ درصد شد. الان باید چه کار کنیم. ۲۵ درصد برا پسرم اعمال میشه

  • bagheri
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   با سلام طبق قانون جدید اگر با سهمیه مجاز به انتخاب رشته شوید سهمیه از بین میرود

 163. سحر
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام خسته نباشید.من سال ۹۲بدون سهمیه کنکور سراسری روزانه قبول شدم ،الان میتونم واسه کنکور ۱۴۰۲از سهمیه پنج درصد استفاده کنم؟؟؟

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

   • شاهرخ
    ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

    سلام یعنی چی ؟ من اگر استفاده کرده باشم برای کارشناسی و ارشد ، برای چه مقطعی میتونم استفاده کنم

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

     سلام وقت بخیر استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع کلا 1 بار امکانپذیر است لطفا برای بررسی شرایط با مشاورین تماس بگیرید

 164. h.s
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام اگر بعد استفاده‌ از سهمیه ۵ درصد و درج اون در کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه‌ آزاد یا دولتی قبول شیم اما بعد ثبت نام برای انتخاب رشته در رشته مورد نظر قبول نشیم و وارد دانشگاه نشیم امکان مجدد برای استفاده‌ سهمیه در کنکور سال ۱۴۰۲ وجود داره؟

  • ekhlasi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

   سلام وقت بخیر در حال حاضر حق استفاده از سهمیه یک بار میباشد

 165. رامتین
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام من سال ۹۹ برای کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم و آزمون دادم موقع ثبت نام سهمیه ۵ درصد رو زدم ولی بعد از نتیجه آزمون کلا انتخاب رشته نکردم هیچ چیزی نزدم دوباره برایه کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم و بازم سهمیه ۵ درصد رو زدم موقع ثبت نام و انگار مشکلی پیش نیومد میخواستم بدونم اگ امسال انتخاب رشته کنم این سهمیه میسوزه و دیگه نمیشه استفاده کرد؟ یا میشه انتخاب رشته کرد و دانشگاه نرفت و دوباره تو کنکور همراه با سهمیه ۵ درصد شرکت کرد؟؟؟؟

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت قبولی نهایی در هر دوره از سهمیه استفاده شده و امکان اعمال مجدد وجود ندارد.

 166. پشت کنکوری
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام ببخشید روی کارت من یه تذکر نوشته که چون پارسال دوره روزانه یا غیر روزانه پذیرفته شدی امسال نمیتونی از سهمیه استفاده کنی
  من سهمیه ۵ درصد ایثارگر داشتم و پارسال پیام نور انتخاب کردم چون توی دفترچه نوشته بود که برای دوره های غیرروزانه تا دو بار میتونید از سهمیه استفاده کنید. حالا حرفشون عوض شده که چه روزانه چه غیر روزانه پذیرفته شدی سهمیه نداری، ولی ادامش نوشته که مدارک رو بفرستید تا دوباره بررسی، خاسم ببینم مدارک چیه

  • alizadeh
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام وقت بخیر از طریق سایت سنجش ( تماس با ما ) در خواست تجدید نظر کنید

  • پشت کنکوری2
   ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام از پشت کنکوری ۲ به یک! میخواستم ببینم کارتون درست شد؟ اخه وضعیت منم مشابه شماس

   • karimi
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 167. مائده عامری
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

  با سلام و احترام.
  من ثبت نام کنکور انجام دادم و موقع ثبت نام سهمیه ۵ درصد رو استفاده کردم اما در کنکور شرکت نکردم و آزمون ندادم کلا.میتونم سال بعد از سهمیه استفاده کنم؟

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   با سلام طبق ثانون جدید سهمیه کنکور مشکلی برای شما وجود ندارد

  • رامتین
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

   بله میشه

 168. Me
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

  باسلام
  برای کنکور ۱۴۰۱ زمان دریافت کارت آزمون متوجه شدم سهمیه اعمال نشده باید ویرایش کنم مجدد که برای ویرایش وارد سایت شدم و ویرایش های لازمه را انجام دادم و به ارگان مراجعه کردم و وگفتند که این کد ایثارگری جدید شماست و یک کد دیگه دادند و خواستم ویرایش کنم پیغام شما سه بار ویرایش کرده اید آمد و الان اجازه ویرایش به من نمیده چیکار باید انجام بدم؟ممنون از شما

  • mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت به خیر
   برای ویرایش اطلاعات سهمیه از طریق سیستم پاسخگویی به صورت مستقیم به سازمان سنجش درخواست بزنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 169. امیر
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام وقت بخیر، بنده امسال کنکور ارشد شرکت کردم و سهمیه ۵درصد لحاظ کردم و در تمام دوره ها مجاز به انتخاب رشته شدم انتخاب رشته هم انجام دادم ، میخوام بدونم اگر هیچ دانشگاهی پذیرفته نشم سال بعد دوباره میتونم از سهمیم استفاده کنم یا سوخت شد در هرحال ،،ممنون

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 170. ستاره*
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام خسته نباشید
  من سال۹۸ باانتخاب رشته سراسری پیام نور قبول شدم ولی نرفتم
  حالاامسال توکارت ورود به جلسه تذکرداده که سهمیه ندارید.
  پیام نور مگه سهمیه استفاده میکنه؟و ثبت نام نکردن درپیام‌نورچطورسهمیه روازبین برده؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام وقت بخیر طبق مصوبه جدید ، یک بار استفاده از سهمیه آزمون ، دیگر قادر به استفاده مجدد نمیباشید

  • نازنین
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۵

   سلام ،منم دقیقا این شرایط، امسال برام پیش اومده ، طبق دفترچه امسال ، کسی که یک بار استفاده کرده چه روزانه و چه غیر از اون، حق استفاده مجدد نداره

 171. رضا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام. بنده با سهمیه ۲۵ درصد در مرحله اول آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شدم. در صورت عدم پذیرش بنده (به خاطر ناقص بودن مدارک) برای حضور در مصاحبه آیا در سالهای بعد قادر به استفاده از این سهمیه خواهم بود؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری مقدور نمیباشد

 172. محمدرضا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

  سلام من کنکور ۹۸ با سهمیه زیر ۲۵ درصد فوریت های پزشکی روزانه قبول شدم الانم کاردانی رو گرفتم.میخواستم بدونم برای کنکور ۱۴۰۱ برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم نمیتونم از سهمیه زیر ۲۵ درصد مجددا استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 173. شیلا
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام وقت تون به خیر. من سال ۹۹ و ۱۴۰۰ هر دو کنکور شرکت کردم و سهمیه ۵ درصد داشتم اما انتخاب رشته نکردم دانشگاه هم نرفتم امسال بازم کنکور ثبت نام کردم و موقع ثبت نام کد ۱۲ رقمی ایثارگران رو وارد کردم اما تو کارت ورود به جلسه سهمیه مناطق برای من درج شده میشه منو راهنمایی کنید که چرا این طوری شده؟ من تا الان با سهمیه ۵ درصد انتخاب رشته نکردم فقط کنکور شرکت کردم به نظرتون دیگه نمیتونم از این سهمیه استفاده کنم؟ لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   با سلام برای اگر با سهینه قبول شده باشید طبق قانون جدید سهیمه از بین میرود از طریق ارسال درخواست سنجش و حضوری باجه رفع نقص اقدام کنید

  • نازنین
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۷

   سلام، برای اینکه سهمیه بهتون تعلق بگیره، باید حداقل۷۰ درصد نمره ی آخرین فرد قبول شده رو کسب کنید

   • bagheri
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

    با سلام اگر رزمنده باشند 75 درصد و اگر جانباز باشند 70 درصد اخرین شخص قبولی در سهمیه ازاد را اورده باشند

 174. لینا
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

  سلام من کنکور ۱۴۰۰مهندسی شبانه قبول شدم وظرفیت ۵درصد جانبازان بودم ولی اقدام به ثبت نام نکردم واطلاع نداشتم ک باید انصراف بزنم وامسال درکارت ورود به جلسم متنی مبنا بر مجاز به استفاده از سهمیه نمی باشید درج شده ویکی از مشاورین راهنماییم کرد ک اگ برم از دانشگاه قبولی نامه ای مبنا بر ثبت نام نکردن وانصراف بگیرم وپست کنم ب سنجش اعمال سهمیه مجدد اعمال میشه،ایا صحت داره؟ممنون میشم جواب بدید

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره تماس 9099075307 در ارتباط باشید.

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

   دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 175. مهدی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من کنکور سال ۹۹ رشته تجربی با سهمیه ی ۵درصد شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم و سال ۱۴۰۰ (بدون سهمیه )کنکور انسانی دادم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و برای ازمون امسال از دانشگاه انصراف دادم میخواستم بدونم میتونم از سهمیه خودم برای دومین بار در رشته ی انسانی استفاده کنم؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 176. مهدی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام من کنکور سال ۹۹ از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم ولی انتخاب رشته نکردم و پارسال بدون سهمیه کنکور شرکت کردم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ولی انصراف دادم برای ازمون امسال میخواستم بدونم امسال میتونم برای دومین بار از سهمیه ۵درصد خودم توی ۱۴۰۱ استفاده کنم؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   دوست عزیز سلام برای استفاده از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

   • نازنین
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۹

    سلام، آیا با تماس گرفتن سهمیه مجدد تعلق میگیره؟

    • bagheri
     ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

     با سلام امکانن استفاده مجدد از سهیمه ایثارگری وجود دارد

 177. Ali
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۱

  با سلام
  من چند سال پیش هم پردیس قبول شدم هم آزاد پردیس رو اصلا ثبت نام نکردم ولی آزاد چهار ترم رفتم بعد انصراف دادم سهمیه 25 دارم آیا میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟؟ الان در کارت ورود به جلسه برام اخطار اومده 🤦🏻‍♀️

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 178. فایزه
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۴

  سلام من سال 90 کنکور دادم و روزانه قبول شدم
  اما نرفتم
  امسال میتونم مجدد استفاده کنم برای دانشگاه آزاد؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 179. لیلی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

  سلام من سال پیش با سهمیه ۲۵ درصدکارشناسی شهریه پرداز قبول شدم ولی ثبت نام نکردم ایا دوباره می توانم از سهمیه استفاده کنم چون ستل پیش در دفترچه انتخاب رشته زده بود دوبار می توان رشته غیر روزانه با سهمیه قبول شد برای همینم من شهریه پردازم انتخاب کروم آیا دوباره برای من سهمیه لحاظ میشه

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   دوست عزیز سلام لطفا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 180. رویا
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام
  من موقع ثبتام کنکور سهمیه ۵درصدی ایثارگری رو زدم ولی بدون اعمال اون سال اول پیامنور قبول شدم و سال دوم هم دوباره موقع ثبتنام تیک سهمیه رو زدم ولی چیزی قبول نشدم.حالا برای سومین بارموقع ثبتنام کد رو گرفتم و ثبت نام کردم حالا ک کارت ورود به جلسه اومده سهمیه اعمال نشده و نوشته بدون سهمیه.آیا ممکن مشکلی پیش اومده باشه؟؟چون من اصلااز سهمیم استفاده نکردم

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 181. ناشناس
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۳

  سلام من سهمیه ایثارگران دارم و از آن استفاده نکردم در انتخاب رشته ها هم هیچ رشته نیاوردم ، دانشجوی حقوق آزاد هستم ولی با سهمیه آزاد و با سوابق تحصیلی یعنی شهریه رو خودم میپردازم ، سهمیه برام اعمال میشه درسته ؟ بخاطر اون تذکر که تو کارت ورود به جلسه ۱۴۰۱ هست به شک افتادم

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 182. ..
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

  سلام من پارسال با سهمیه ۵ درصد باسوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم.امسال میتونم از این سهمیه برای دانشگاه آزاد چه با سوابق چه با کنکور استفاده کنم؟

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   با سلام وقت بخیر شما دیگر قادر به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری خود نمیباشید

 183. علی فلاحی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام
  من برای اینکه بتونم از سهمیه ۵ درصدی دوباره استفاده کنم برای معافیت تحصیلی به پیام نور ثبت نام کردم اما تا الان فقط مرخصی گرفتم و انصراف ندادم بازم می تونم دوباره استفاده کنم

  • haghipor
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   در هر مقطع تحصیلی یکبار امکان استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید

 184. شیرجنگ
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام وقت بخیر ببخشید من پارسال با سهمیه ۵ درصدی دانشگاه پردیس وازاد قبول شدم ولی نرفتم وامسال تو کارت ورود به جلسه ذکر شده که امسال فاقد این سهمیه هستم ایا امکان اعتراض هست یا اینکه میشه دوباره دانشگاهی که سال ۱۴۰۰ قبول شدم رو امسال دوباره برم

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام وقت بخیر میتوانید اعتراض و درخوات رسیدگی به سازمان سنجش دهید . و برای ادامه تحصیل به دانشگاهی که قبول شدید قبلا رجوع فرمایید

 185. آیدا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ کنکور شرکت کردم و پردیس خودگردان علوم آزمایشگاهی قبول شدم و ثبت نام نکردم
  حال کارت ورود به جلسه ی من امده و در ان درج شده ک سهمیه من سوخت شده و پیگیری کنید ایا با پیگیری سهمیه من بازمیگردد یا خیر؟

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

   سلام وقت بخیر . طبق قانون جدید شانس شما برای مقطع لیسانس از بین رفته است . می توانید درخواست بازبینی به سازمان سنجش بدهید

 186. کامران
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام دختر من در کنکور ۱۴۰۰با سهمیه ۵درصد در دانشگاه رشته کامپیوتر مجازی قبول شد اما اصلا ثبت نام نکرد با توجه به مطاب بالا که قبولی در رشته مجازی امکان استفاده مجدد از سهمیه فوق برای کمکور ۱۴۰۱ هست اما در کارت صادر شده اعلام کرده شما قبلا از سهمیه استفاده کرده اید .این موضوع با متن بالا که در رشته های مجازی می شود دوباره از سهمیه استفاده کرد چگونه است ؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام وقت بخیر . طبق قانون جدید برای هر مقطع تحصیلی فقط می توانید یک بار استفاده کنید . حتی مجازی

 187. شیلا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام وقت به خیر. من سال ۹۹ و ۱۴۰۰ هر دو در کنکور سراسری شرکت کردم و هر دو بار هم روی کارت ورود به جلسه من سهمیه ایثارگری ۵ درصد نوشته شده بود اما تو هیچ دوم از سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ انتخاب رشته نکردم اصلا دانشگاه هم نرفتم.امسال هم برای کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کردم ک مثل سال های گذشته کد ایثارگری رو کارد کردم اما روی کارت ورود به جلسه من سهمیه مناطق درج شده.میشه بپرسم چرا این طوری شده؟ من اصلا تو دو سال گذشته انتخاب رشته نکردم پس چرا دیگه نمیتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام وقت بخیر . این قانون جدید هست برای ایثارگران .

 188. shahab
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  باسلام
  من در کنکور ۱۴۰۰ از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران استفاده کرده و در دانشگاه غیر روزانه قبول شدم میخواستم بدونم میتونم توی کنکور ۱۴۰۱ از ای سهمیه مجددا استفاده نمایم؟!

  • ekhlasi
   ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقت بخیر ، شما مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری نمیباشید

   • صباح
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۸

    خب تا اللن که مییییشد، ما تازه فهمیدیم اینطوریه.. الان راهی نیست یعنیییی؟ خدایاااااا این چه سمیه

    • sina nikdel
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

     دوست عزیز سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

    • Idin
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

     برای من هم امروز پیام اومده که سهمیه م قبول نشده اما تو کارت ورود به جلسم سمهیه م درسته الان نمیدونم سهمیهم قبوله یا نه
     نمیدونید باید چیکار کنیم؟؟

     • bagheri
      ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

      با سلام از یگان خود استعلام بگیرید که سهمیه تعلق گرفته یانه و ویرایش را انجام دهید و از سنجش درخوسات دهید برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 189. افسون
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام خسته نباشید سال ۹۱در کنکور شرکت کردم .فرزند جانباز ۲۵درصد هستم اونموقع گفتن ۲۵درصد در رتبه تاثیر نداره و در برگ کنکورهم فقط برای ۵۰درصد ب بالا نوشته شده بود ک باید علامت میخورد .اتاق عمل روزانه قبول و فارغ التحصیل شدم.طرح رو گذروندم.سوالم اینه ک ایا میتونم دانشگاه ازاد برای پزشکی کنکور بدم واز سهمیه استفاده کنم؟شهریه چطور؟متقبل میشه بنیاد؟لطفا پاسخ بدید ..سپاسگزارم

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   با سلام سهمیه ایثارگری طبق قانون جدید استفاده شده است و نمیتوانید استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری داشته باشید

 190. احمدرضا پرویزی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام من سال 1400 با سهمیه پیام نور قبول شدم ولی نرفتم. امسال توی کارت ورود ب جلسه نوشته ک دیگه نمیتونم از سهمیه استفاده کنم. این درسته یا میتونم اعتراض بزنم و تغییرش بدم؟

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   با سلام وقت بخیر طبق تبصره جدید شما مشمول استفاده مجدد از سهمیه ایثار نمیباشید

 191. زهرا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم واز سهمیه استفاده کردم ودانشگاه پیام نور آوردم ولی ثبت‌نام نکردم الان روی کارت ورود به جلسه نوشته شما نمی‌تونید یه بار دیگه از سهمیه استفاده کرد چراااا؟؟؟؟

  • fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام طبق قانون امسال اعلام شده که در هر شرایطی اگر سال قبل از سهمیه استفاده کرده باشید و مجاز به انتخاب رشته شده بودید امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارید

 192. سایه
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کردم و با استفاده از سهمیه ۵ درصدی دوره ی شبانه رشته زبان دانشگاه دولتی قبول شدم اما نرفتم.
  حالا در کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کردم اما داخل کارت ورود به جلسه م نوشته مشمول استفاده مجدد از سهمیه نیستید.
  آیا این صحت داره؟در دفترچه کنکور پارسال نوشته شده بود در صورت قبولی در دوره های غیرروزانه و نرفتن امکان استفاده مجدد هست.ایا این تغییر واقعا اعمال شده؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت بخیر . بله فعلا اعمال شده . می توانید به سامانه سنجش رجوع فرمایید و در خواست تجدید نظر دهید

 193. رضا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام شخصی که پارسال با سهمیه ایثارگری 5 درصدی در کنکور سراسری شرکت کرده و در مقطع شبانه قبول شده و نرفته آیا سهمیه اش برا امسال باید بسوزه؟
  چون الان در کارت ورود به جلسه زده که شما از این سهمیه قبلا استفاده کرده اید

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر . می توانید درخواست تجدید نظر بدید به سازمان سنجش

 194. محمد
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام من توی کنکور پارسال 1400 دانشگاه شیراز به صورت مجازی و دانشگاه آزاد شیراز قبول شدم با سهمیه 5درصد
  امسال نوشته مجاز نیستید
  چکار کنم آیا مجازی دانشگاه شیراز روزانه حساب میکنن؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام وقت بخیر . با سهمیه شما کلا هر مقطع یک بار می توانید وارد دانشگاه شوید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 195. شهلا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۸

  سلام من سال قبل با سهمیه 5 درصد ایثارگران مجاز شدم اما موقع انتخاب رشته مردود شدم…. امسال ک دوباره کد رو زدم نوشته ک مجاز نیستم استفاده کنم… البته ی شرایطی نوشته بود ولی درست نفهمیدم…… باید چیکار کنم…. بهم تا 13هم وقت دادن

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت خوش . درخواست پیگیری خود را در سایت سنجش ثبت بفرمایید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 196. Dkcffk
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  خسته نباشید ببخشید من هنوز کارت ایثارگری پدرم نیومده می‌تونم بعد از کنکور از سهمیه موقع انتخاب رشته استفاده کنم یا نه؟ ممکنه طول بکشه تا بیاد و نتونم الان توی سایت وارد کنم. چه راهکاری پیشنهاد می‌دید؟

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   سلام وقت بخیر باید از طریق بنیاد شهید و ایثارگران پیگیری کنید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 197. مینا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  با سلام من سال 99 در کنکور سراسری شرکت کردم و سهمیه فرزند جانباز کمتر از 25 درصد زدم ولی چه بر اساس آزمون و چه شرط معدل دانشگاه های غیرانتفاعی قبول شدم و هیچ کدوم نرفتم .
  تنها از طریق کنکور فنی حرفه ای با شرط معدل رفتم کاردانی روزانه خوندم با سهمیه ای که داشتم امسال میخوام مجدد کنکور شرکت کنن موقع گرفتن کارت نوشته مدارک ارسال کنم وگرنه چون یکبار از سهمیه استفاده شده دیگه مجاز نیستم استفاده کنم . ولی خب من اصلا اون دوتارو نرفتم ، الانم گفته تا 13 تیر مدارک ارسال کنم ولی نمیدونم چه مدرکی باید ارسال کنم ؟ نوشته در غیر ابنصورت سهمیه منطقه ۱ میگیرید

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.ملاک قبولی نهایی است و تفاوتی ندارد.در صورتی میتوانید از سهمیه استفاده کنید که سهمیه تغییر پیدا کرده باشد.

 198. مهدیه
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  سلام من تا به امروز که ۱۴۰۱/۴/۳ هستیم…کدایثارگری رو وارد نکردم…تا چه زمانی‌ وقت دارم وارد کنم تا تاثیر بذاره؟؟؟؟ ممنون میشم زود جواب بدید….میتونم بعدکنکور وارد کنم؟؟؟؟🙏

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اعمال سهمیه ایثارگری از طریق سایت سنجش اقدام نمایید.

 199. حسین
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام وقت بخیر اگه از سهمیه ۵درصد استفاده تو پیام نور البته با سوابق تحصیلی میشه تو کنکور استفاده کرد:؟

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام وقت بخیر . بله می توانید فقط یک بار در هر مقطع تحصیلی استفاده کنید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 200. x
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام من کنکور ارشد 1401 مجاز شدم و سهمیه 5 درصد هم داشتم، ولی رتبه ام خیلی خوب نشده و میخوام یکسال دیگه بمونم، با این حال به بنده گفتن که دوره های شبانه و پردیس و غیر انتفاعی رو بزنم، اگر دلم نخواست بعدا ثبت نام نکنم. خواستم ببینم اگر این دوره هارو قبول بشم و ثبت نام نکنم آیا میتونم برای سال دیگه دوباره از سهمیه خودم استفاده کنم یا خیر؟

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.بخش استفاده از سهیمه دفترچه راهنمای ثبت نام را چک بفرمایید.

 201. زهرا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام من کنکور ۱۴۰۰ با سهمیه ۵ درصد شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم چون رتبم خوب نشد
  اگه ۱۴۰۱هم از سهمیه استفاده کنم ولی انتخاب رشته نکنم سال ۱۴۰۲ حق استفاده از سهمیه دارم؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر طبق تبصره جدید شما حق استفاده از سهمیه 5 درصد را ندارید

 202. طوبی
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  آیا اگر در کارنامه رتبه سهمیه درج شده باشد بدین معنی است که سهمیه قابل استفاده است یا اینکه قانون یک بار استفاده بعد از انتخاب رشته و در زمان اعلام نتایج نهایی، چک میشود ؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام وقت بخیر . استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری برای کنکور سراسری امکان پذیر نمی باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 203. Maral
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام من براي دستياري ١٤٠١ از سهميه ٥درصدي ( فرزند رزمنده بيشتر از ٦ ماه) استفاده كردم و مجاز به انتخاب رشته شدم ولي اون رشته اي رو كه ميخوام نميتونم برم
  ولي انتخاب رشته هم نكردم
  آيا امكانش هست سال بعد هم از اين سهميه رزمنده استفاده كنم
  يا اينكه اگه پدرم كاراي جانبازيشون رو انجام بدن و ٥ لرصد جانبازي رو بگيرم ميتونم براي سال آينده توي آزمون دستياري أعمال كنم ؟؟

  • mansuri
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر شما در صورتی که انتخاب رشته انجام ندادین میتونید مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

  • حنانه
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام من سال۹۹کنکور انسانی دادم و تو رشته روانشناسی شبانه با ایثارگری ۲۵درصد قبول شدم امسال میتونم کنکور تجربی بدم و سهمیه ام اعمال بشه ؟یا فرقی نداره ؟یا اینکه میتونم فقط دانشگاه های ازاد و بزنم و اعمال بشه؟

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 204. مبین
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

  سلام وقت بخیر
  من از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران برا کنکور کاردانی معماری استفاده کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم البته رتبه قبولی هم آورده بودم. الان میخوام برای کارشناسی ناپیوسته معماری ثبت نام کنم ک شرط معدل هست و کنکور نداره امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری وجود داره؟؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 205. مبین
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران برا کنکور کاردانی معماری استفاده کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم البته رتبه قبولی هم آورده بودم. الان میخوام برای کارشناسی ناپیوسته معماری ثبت نام کنم ک شرط معدل هست و کنکور نداره امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری وجود داره؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هز مقطع یکبار امکان پذیر است.

 206. Farzan
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۹

  سلام وقتتون بخیر
  من مطالب رو خوندم ولی یکم گیج شدم
  من برای مقطع کارشناسی از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم و دولتی قبول شدم و تقریبا درسم رو به اتمامه
  سوالم اینه که میتونم برای ارشد هم از سهمیه ۵ درصد استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.استفاده از سهمیه رزمندگی در مقطع ارشد بستگی مدت زمان خدمت رزمنده در جبهه دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 207. امیر
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰

  سلام ببخشید من دو بار از سهمیه ۵ درصد استفاده کرده یبار از آزاد قبول شدم نرفتم بار بعدی از آزاد قبول شدم رفتم اما وقتی کارنامه ی دانشگاه مو نگاه کردم دیدم نوشته سهمیه قبولی آزاد!وجلوی سهمیه ایثارگری رو خالی نوشته!ینی امکان داره سهمیه من لحاظ نشده باشه؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای اطلاع از اعمال سهمیه در پذیرش خود از طریق واحد دانشگاهی اقدامی نمایید.

 208. Anz
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام و وقت بخیر، بنده لیسانس روزانه دارم، و فوق لیسانس شبانه که شهریه شبانه از طریق بنیاد پرداخت شد، حالا بعد چندین سال مجدد در رشته دیگری در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل شدم آیا هزینه شهریه برای من پرداخت میشود؟؟ بنده فرزند جانباز 25درصد هستم
  ممنونم از پاسخگوییتون

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام وضعیت پرداخت شهریه از طریق بنیاد اقدام نمایید.

 209. حمیدرضا
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام خسته نباشید .من سهمیه ۵درصد دارم توی کنمور پارسال وارد کردم اما روزانه نیاوردم حتی غیر روزانه هم نزدم ..امسال میتونم باز استفاده کنم؟من همون کدهای پارسال رو وارد کردم .امسال میخواستم کد جدید بگیرم بهم گفتن که همون کدهای پارسال رو وارد کن.لطفا راهنماییم کنید

  • aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی میتوانید مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنید که با توجه به سهمیه پذیرش از سمت دانشگاه نیاورده باشیدونیازه امتحان کنیداگر سیستم کد قبلی شما رو قبول نکرد برای کد جدید اقدام کنید

 210. دنیا
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام .وقت تون بخیر.من امسال کنکور ارشد با سهمیه ۵ درصدی دادم و مجاز به انتخاب رشته شدم.میخواستم بدونم اگه انتخاب رشته کنم و روزانه جایی قبول نشم میتونم سال دیگه از سهمیه استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت قبولی نهایی در هر دوره ای از سهمیه استفاده شده و امکان استفاده مجدد وجود ندارد.

 211. فاطمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام وقتتون بخیر ،عذرمی خوام من امسال چون سال آخر کارشناسی بودم وآمادگی لازم برای آزمون ارشد را نداشته واحتمال قبولی امسال رانمی دادم ،ازسهمیه جانبازی پدرم استفاده نکردم تابتوانم سال بعد ازسهمیه استفاده کنم .
  الان مجاز به انتخاب رشته شدم ولی امکان داره روزانه رانیاورم ،راهنمایی بفرمایید راهی هست که بتوانم( قبل ازرسیدن زمان انتخاب رشته) ویرایش انجام دهم و سهمیه جانبازی برای همین امسال اعمال شودیا خیر؟متشکرم 🙏🏻

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت قبولی نهایی در هر دوره ای امکان استفاده مجدد وجود ندارد.برای اعمال سهیمه از طریق سیستم پاسخگویی به سازمان سنجش درخواست دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانیدبا مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 212. فاطمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۹

  عذر میخوام من امسال چون آمادگی لازم برای آزمون ارشد را نداشتم احتمال قبولی درامسال رانمی دادم به همین خاطر از سهمیه جانبازی پدرم استفاده نکردم تابتوانم سال بعد ازآن استفاده کنم ،الان مجاز شدم ،
  راهنمایی بفرماییدراهی هست که (قبل اززمان انتخاب رشته)ازطریق ویرایش ، سهمیه رابرای همین امسال اعمال نمایم کنم يا خير.متشكرم🙏🙏

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

   با سلام برای استفادهاز سهیمه امسال ویرایش انجام دهید و درخواست دهید

 213. محسن
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام، وقتتون بخیر.
  ببخشید من سال گذشته توی تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی نرفتم برا ثبت نام، از سهمیه رزمندگی هم استفاده کردم. بعد امسال زمان گرفتن کارت ورود به جلسه، کد 12 رقمی رو وارد کردم و سپاه هم تاییدش کرد، اما الان که کارنامه اومده سهمیه برام لحاظ نشده، مشکل چیه بنظرتون؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورتی که قبولی نهایی اعلام شود سهیمه استفاده شده است.

 214. محسن
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام، وقتتون بخیر.
  ببخشید من سال گذشته توی تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم ولی نرفتم برا ثبت نام، بعد امسال زمان گرفتن کارت ورود به جلسه، کد 12 رقمی رو وارد کردم و سپاه هم تاییدش کرد، اما الان که کارنامه اومده سهمیه برام لحاظ نشده، مشکل چیه بنظرتون؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است. در صورت قبولی نهایی در هر دوره ای از سهیمه استفاده شده و امکان استفاده مجدد وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 215. .
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام وقت بخیر
  سوالی که دارم اینه که من سهمیه ۵ ٪ دارم سال ۹۹ استفاده کردم
  ولی انتخاب رشته نکردم
  سال ۱۴۰۰ هم سهمیه رو وارد کردم ولی باز هم اتخاب رشته انجام ندادم
  میخواستم بدونم اگه برای ۱۴۰۱ سهمیه رو وارد کنم باز هم در کارنامه کنکور سهمیه ام لحاظ میشه؟

  • mohammadi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است،در صورت قبولی نهایی در هر یک از دوره ها از سهمیه استفاده کرده و امکان استفاده مجدد وجود ندارد.

   • M
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

    من اصن متوجه نمیشم میشه یکم توضیح بدین
    من امسال در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم چطور میتونم کاری کنم سهمیه من بمونه برا سال بعد اگه مجاز بیام و انتخاب رشته نکنم دیگه نمیتونم استفاده کنم ؟

    • soleimani
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام. اگر انتخاب رشته کرده باشید و با سهمیه در دوره روزانه قبول بشید از استفاده مجدد محروم میشید. در غیر این صورت مانعی نداره. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 216. حسن
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  باسلام بنده سال۸۶ با اطلاعات خودم رتبه آوردم با سهمیه ۲۵درصد انتخاب رشته کردم و فیزیوتراپی روزانه آوردم امسال یعنی سال ۱۴۰۱میتونم از سهمیه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده کنم؟

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   باسلام طبق قانون جدی استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری امکان پذیر نیست و سهیمه شما سوخته است

 217. ادیب
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۲

  با سلام بنده سال ۱۴۰۰ با سهمیه ۲۵ درصد مجاز شدم ولی انتخاب رشته مردود شدم اما میکروبیولوژی آزاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم میخواستم ببینم امسال سهمیه برای سراسری برام اعمال میشه یا خیر ؟؟؟؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام بله میتونید مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 218. ادیب
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۴

  با سلام من سال ۱۴۰۰ با سهمیه ۲۵ درصد شرکت کردم و مجاز شدم و انتخاب رشته کردم ولی رشته ای سراسری قبول نشدم اما آزاد میکروبیولوژی قبول شدم ایا امسال سهمیه من اعمال میشه برای سراسری یا خیر؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • mohammadi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.طبق بند 4 صفحه 24 دفترچه راهنمای ثبت نام حتی در صورت انصراف سهمیه شما استفاده شده است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 219. میثم
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸

  سلام بزرگوار..
  وقت بخير..
  بنده فرزند جانباز 25 درصد هستم..
  بر اساس آئين نامه اجرائي قانون تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي مصوب 1367/11/30 در تبصره شماره دو چنين نوشته شده است👇
  (( پذيرفته شدگان هر يك از مقاطع كارداني – كارشناس – كارشناسي ارشد پيوسته و دكتراي حرفه اي در صورت انصراف – حق استفاده مجدد از امتيازات داده شده در اين آئيننامه را ندارند..))که چنین قانونی را برای اینکه صندلی که فرزند شاهد و ایثارگر پرکرده بدلخواه نتواند انصراف بدهد و حق فرد دیگه ای را ضایع نکند تصویب شده است.
  یعنی در قانون هيچ منعي براي اينكه ايثارگر يا فرزند ايثارگر در صورتي كه با سهميه قبول بشود و بعد از فارغ التحصيل دوباره بخواهد امتحان بدهد برای مقطع بالاتر وجود ندارد…. طبق استعلام بنیاد شهید در هر مقطع میشه از سهمیه بنیاد استفاده کرد یعنی در لیسانس ؛ فوق لیسانس و دکترای حرفه ای یا phd..
  بنده در سال 89 امتحان كنكور دادم و با رتبه 3100 كارشناسي بينايي سنجي دانشگاه علوم پزشكي ايران قبول شدم..
  سال 93 فارغ التحصيل شدم..
  در اون زمان چيزي به اسم سهميه فرزندان جانباز 25 درصد در كارنامه وجود نداشت..و فقط در انتخاب رشته موثر بود..
  هم اكنون بنده قصد دارم در آزمون سراسري دولتي يا آزاد ثبت نام كنم و در رشته دكتري عمومي دندانپزشكي ادامه تحصيل بدم…
  از نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین طبق متن صریح قانون تسهیلات سهمیه ایثارگران که ذکر کردم ؛ بنده حق استفاده از این سهمیه را دارم.
  بنده با شرایط ذکر شده؛ در کنکور سال 1402 امکان استفاده از سهمیه ایثارگری را از نظر سازمان سنجش دارم؟
  سپاس فراوان

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

   سلام وقت بخیر از سایت isaar.ir و پیگیری از بنیاد شهید و ایثارگران شهر خود پیگیری نمایید برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 220. مژده
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام کسی که پارسال دانشگاه غیر روزانه رفته امسال سهمیه ۲۵ داره؟ برای روزانه و غیر روزانه

  • bagheri
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

   بتا سلام دوبار میتواند استفاده کند برای استفادعه مجدد از سهمیه ایثارگری برای روزانه سهمیه با قبولی بار اول میسوزد

   • مژده
    ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

    اخه تو دفترچه زدن حتی اگه غیر روزانه باشه در هرمقطع فقط یکبار
    میخواستم ببینم الان ممکنه اینو درست کنن و ابطال کنند این بند دفترچه رو؟

    • bagheri
     ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

     با سلام دفترچه ثبت نام ملاک است برای استفاده9 مجدد از سهمیه ایثارگری

   • مژده
    ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

    خب تو دفترچه امسال زده که برای غیرروزانه ها هم میسوزه؟

 221. حمید
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام. من با سهمیه ۵ درصد دعوت به مصاحبه دکتری روزانه شدم . اگر در مصاحبه شرکت نکنم میتونم سال بعد مجدد از سهمیه استفاده کنم؟

  • haghipor
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

   سلام وقت خیر
   در صورت قبولی در مقطع دکتری برای دوره های بعد امکان استفاده مجدد از سهمیه وجود ندارد
   برای اطلاعات بیشتر میتووانید مقاله سایت را مطالعه فرمایید

 222. امیر
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام. وقت بخیر
  یه سوال داشتم خدمتتون تو شرایط فرد رزمنده نوشته شده از سال ۵۹ تا ۶۷ را شامل میشود حالا کسی که سال ۷۱ تا ۷۲ به مدت ۱ سال تو منطقه عملیاتی بوده و این شرایط باعث کسری خدمت داداشم شده بود یعنی به نوعی برا سهمیه رزمندگان حساب نمیشه به علت زمانش
  میشه توضیح بفرمایین

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   با سلام بعد از قطعنامه خیلی سخت کارت ایثار میدهند مگر با دارائه مدرام

 223. رها
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام
  من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم و از سهمیه ۵ درصدیم استفاده کردم ولی قبول نشدم و کلا انتخاب رشته نکردم امسال دوباره کنکور میدم هم تجربی و هم زبان آیا امکان استفاده مجدد از سهمیمو دارم؟ برای هر دو رشته سهمیم لحاظ میشه؟

  • bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

   با سلا برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری این امکان وجود دارد

 224. م
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام خسته نباشید
  من پارسال کنکور دادم و سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم وانتخاب رشته کردم و دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم و اصلا نرفتم انصراف هم ندادم
  اگر امسال کنکور بدم سهمیه ۵ درصدی برام لحاظ میشه؟

  • bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

   با سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اگر غیرانتفاعی قبول شدید یک بار دیگر میتوانید استفاده کنید

   • مینا
    ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۱

    منم دقیقا همینطور بودم منتها همزمان از طریق کنکور فنی هم ثبت نام کردم و با سهمیه پنج درصد کاردانی قبول شدم .
    امسال که درسم تموم شدع مجدد مبخوام کنکور شرکت کنم داخل کارت نوشته شده که مدارک ارسال کنم وگرنه لحاظ نمیشه . خب من که قبلا غیرانتفاعی قبول شدم و نرفتم الان چه مدرکی باید ارسال کنم ؟ چجوری میتونم دوباره این سهمیه پنج درصد اعمال کنم

    • alizadeh
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

     سلام برای هر مقطع تحصیلی ، یکبار شانس دارید

    • bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

     با سلام از طریق باجه رفع نقص اقدام کنید برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 225. حسین
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

  ..سلام وقت بخیر
  اگه از سهمیه ۵درصد استفاده کرده باشم امسال میشه استفاده کرد و رتبه بدی اوردم هیچ دانشگاه ن روزانه ن شبانه دانشگاه قبول نشیم ولی سهمیه تو کارنامه اعمال شده بود

  و یکی هم تو دانشگاه پیام نور که با سوابق تحصیلی ۱۹نیم رفتم و سهمیه اونجا
  هم اعمال کردم
  من اونجا یه ترم خوندم بعد ترم ۲نخودم یعنی انصراف هم ندادم
  اگه امسال واسه روزانه مجاز شم مشکلی نیست؟
  ممنون میشم 🙏🏻
  از هر کسی میپرسم میگه نمیشه استفاده کرد

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

  • فاطمه
   ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام ببخشید منم مثل شما سال ۸۹ کنکور دادم ولی حتی موقع انتخاب رشته هم استفاده نکردم.
   امسال دوباره کنکور دادم ولی برام لحاظ نشد میخواستم ببینم شما استفاده کردید سهمیه رو دوباره..

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 226. نرگس
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام من سال ۹۸ کنکور دادم و دانشگاه آزاد میکروبیولوژی قبول شدم و از سهمیه آزاد استفاده کردم، و مجاز به انتخاب رشته روزانه نبودم ، میخواستم بدونم اگر امسال ۱۴۰۱ بتونم دانشگاه های روزانه یا بین الملل بیارم میتونم از سهمیه ام استفاده کنم ؟

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 227. هانیه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

  سلام من پارسال پردیس قبول شدم با سهمیه ۲۵ درصد
  امسال سهمیه دارم یا نه؟ممکنه که اصلاحیه بدن برای این؟

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

   سلام وقت بخیر . هرمقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به استفاده از سهمیه خواهید بود

 228. امیر
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۵

  سلام ببخشید من در کنکور 1400 با استفاده از سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم آیا ایثارگری 5 درصد از بین میرود؟؟

  • ekhlasi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری ، مقدور نیمباشد

 229. نگین
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۹

  سلام. کسی که هم سهمیه جانبازی داشته باشه و هم سهمیه آزادگی ولی از سهمیه آزادگی در کنکور استفاده کنه و دانشگاه آزاد قبول بشه میتونه از سهمیه جانبازی که استفاده نکرده برای کنکور سال بعد استفاده کنه؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

   با سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اگر یک بار روزلنه قبول شود میسوزد ولی اگر شهریه پرداز قبول شود یک بار دیگر میتواند اقدام کند

 230. فاطمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام من سال ١٤٠٠كنكور دادم رتبه ي خوبي نيوردم ولي انتخاب رشته نكردم ميخواستم ببينم اگه امسالم رتبه ي خوبي نيارم و انتخاب رشته نكنم ميتونم سال بعد از سهميه٢٥درصدي استفاده كنم

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

   سلام وقت بخیر . سلام وقت بخیر . بله مشکلی ندارد . شما میتوانید برا دفعات بعد از سهمیه 25 درصد استفاده کنید بشرط اینکه انتخاب رشته نکنید

 231. پریا
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

  سلام کسی ک یه بار با سهمیه ۲۵درصد روزانه بوده بعد از فارغ التحصیلی آیا میتونه با سهمیه کنکور شرکت کنه برای دانشگاه آزاد؟

  • mansuri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر خیر.استفاده از سهمیه در هر مقطع فقط یکبار قابل استفاده است .اگر یکبار در مقطع کارشناسی از سهمیه خود استفاده کرده اید دیگر امکان استفاده مجدد در همان مقطع از سهمیه را ندارید .در مقاطع بالاتر میتوانید سهمیه را لحاظ کنید

 232. Pariya
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام خسته نباشید
  من یکبار با سهمیه ۲۵درصد کنکور دادم و پرستاری روزانه قبول شدم میتونم بعد از فارغ التحصیلی دوباره با سهمیه کنکور بدم برای دانشگاه آزادپزشکی؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام وقت بخیر . در هر مقطع یکبار میتوانید از سهمیه بهره ببرید برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 233. مریم مناصیر
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام وقت بخیر ،من در کنکور سراسری ۱۴۰۰ با سهمیه ۵ درصدی دانشگاه روزانه قبول شدم اما به دلیل نقص در مدارک دیپلم نتونستم ثبتنام کنم ایا سازمان سنجش امکان دوباره استفاده از سهمیه رو میده؟ ،خواهشا جواب بدید.

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

   سلام وقت خوش . خیر مجاز نیستید

 234. فاطمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

  سلام و وقت بخیر. بنده میخوام سال ۱۴۰۲ کنکور ریاضی بدم و سال ۱۴۰۱ (کنکور تجربی قراره بدم) من سهمیه ۵ درصدی رو وارد کردم در ثبت نام کنکور۱۴۰۱ ‌
  .الان من چی کار کنم که سهمیه ام استفاده نشه برا کنکور امسال و برا سال بعد ۱۴۰۲ استفاده کنم ؟ البته اینم بگم که من در کنکور ۱۴۰۰ سهمیه رو وارد کردم ولی انتخاب رشته نکردم و سهمیه ام نسوخت

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۵

   سلام میتونید به سازمان سنجش درخواست بدید که سهمیه را برای شما لحاظ نکند از سهمیه ایثارگری در سال بعد استفاده کنید

 235. عسکر
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام.
  من یک بار از سهمیه ایثارگران برای رشته های با سوابق تحصیلی استفاده کرده ام.
  حالا میتوان مجدداً استفاده کنم.
  چرا که در دفترچه کنکور سراسری اسمی از استفاده مجدد با سوابق تحصیلی نیامده است.

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام وقت بخیر . بدون سهمیه ایثارگری هم به احتمال زیاد قبولید.

 236. محمد
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام و درود.
  برادر من یک بار از سهمیه ایثارگران برای رشته های با سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور استفاده کرده
  آیا میتواند مجدداً استفاده کند؟
  شهریه هم خودش پرداخت کرده.

  • bagheri
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   با سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری میتوانند استفاده کنند

 237. حنا
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام
  من کنکور سال۱۴۰۰ از سهمیه ایثارگران ۵درصدی استفاده کردم و بعد از انتخاب رشته چه سراسری چه آزاد جایی قبول نشده و مردود شدم
  وبعد بدون استفاده از سهمیه ۵درصدی یک رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کردم ولی بعد یک ترم انصراف دادم
  الان میخواستم بپرسم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ دوباره از سهمیه ۵درصدی استفاده کنم؟؟

  • fattahi
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که با استفاده از سهمیه در هیچ دانشگاهی پذیرفته نشده اید و از قانون تخفیف شهریه فرزندان ایثارگران در دانشگاه های شهریه پرداز هم استفاده نکرده اید میتوانید مجددا از سهمیه ایثارگری خود استفاده کنید .

 238. محمد
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام وقت بخیر من در کنکور ارشد سال گذشته از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم و قبول نشدم در حال حاضر با تغییر درصد جانبازی پدر و افزایش اون من شامل سهمیه ۲۵ درصد میشم ایا بازم میتونم کنم ؟ممنون از پاسخگوییتون

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   با سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اگر روزانه قبول شوید سهمیه میسوزد و قبولی در غیر روزانه یک بار دیگر میتوانید استفاده کنید

 239. مهدیه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام وقتتون بخیر باشه من پارسال از سهمیه استفاده کردم قبول نشدم امسال مجدد که دارم شرکت میکنم باید کد جدیدی از سپاه بگیرم یا همون قبلیه کافی است چون کد پارسال و وارد کردم دیگه ویرایش هم نداریم میترسم سهمیه ام لحاظ نشه😪

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.به احتمال خیلی زیاد کد رهگیری شما تغییری نداشته اما برای اطمینان بیشتر از بنیاد استعلام داشته باشید.

 240. M
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام من کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ شرکت کردم و روزانه انتخاب رشته نکردم اما دانشگاه فرهنگیان هردوسال انتخاب رشته کردم و قبول نشدم
  کنکور ۱۴۰۱ دوباره میتونم از سهمیه ۵ درصد استفاده کنم؟

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام
   برای استفاده از سهمیه نیازه شما قبلا باتوجه به سهمیه هیچ رشته تحصیلی رو نیاورده باشید که امکان استفاده هست اگر پذیرش دانشگاه اورده باشید خیر امکانش نیست

 241. مریم
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام. من کنکور ۹۹ شرکت کردم و دانشگاه روزانه مجاز شدم اما انتخاب رشته نکردم ولی فرهنگیان انتخاب رشته کردم و قبول نشدم
  ….کنکور ۱۴۰۰ هم همینکارو کردم و باز هم دانشگاه روزانه انتخاب رشته نکردم و در فرهنگیان باوجود انتخاب رشته قبول نشدم
  ایا کنکور ۱۴۰۱ دوباره میتونم از سهمیه ۵ درصد استفاده کنم؟
  توروخدا جواب بدین

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام
   بعله باتوجه به اینکه ذهیچ رشته تحصیلی رو قبول نشدید اجازه استفاده از سهمیه رو دارید

 242. ریحانه
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام ببخشید من سهمیه پنج درصدی دارم و برای کنکور امسال لحاظش کردم ولی میخوام سال بعد بخونم و سهمیم برای سال بعد لحاظ بشه چیکار باید انجام بدم؟

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است. در صورتی که قبولی نهایی برای شما رد شود از این سهیمه استفاده شده.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 243. امیررضا
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام خسته نباشید من کنکور ۱۴۰۰ از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کردم آزاد پرستاری قبول شدم میخواستم بدونم برای ۱۴۰۱ باز میتونم اط سهمیه استفاده کنم.؟

  • fattahi
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر
   خیر هر شخص تنها یکبار مجاز به استفاده از سهمیه ایثار در هر مقطع تحصیلی است

 244. ریحانه
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام خسته نباشید . ببخشید میخواستم بدونم اگر کسی در کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه از سهمیه ۲۵درصدی استفاده کنه و در رشته دلخواه قبول شه ، ایا بعدا مثلا واس گرفتن تخصص و… میتونه دوبارع از سهمیش استفاده کنه ؟ یا نه چون یباررتوی ورود به دانشگاه استفاده شده دیگه لحاظ نمیشه؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدین😊

  • mohammadi
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری برای هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 245. حبیبه
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۸

  سلام .با توجه به اینکه گفتین در هر مقطع فقط یکبار میتوان از سهمیه 5یا25 درصدی استفاده کرد ،حال سوالم اینه که مثلا اگر من امسال با سهمیه5درصدی در مقطع لیسانس رشته ی مامایی قبول بشم (چه ازاد و چه دولتی) ایا میتوانم سال بعد در مقطع دکتری برای قبولی رشته ی پزشکی از سهمیه استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری برای هر مقطع و کنکور یکبار امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 246. مریم
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۹

  سلام وقتتون بخیر بنده سال ۹۲ و ۹۳ با سهمیه جانبازی شرکت کردم و جایی قبول نشدم چه آزاد و چه سراسری ! و بعد مشغول به تحصیل شدم دردر رشته *بدون کنکور* در دانشگاه آزاد منتهی از تخفیف بنیاد برای شهریه بهره مند بودم ! امسال مجدد قصد شرکت در کنکور رو دارم در مقطع کارشناسی ! میخواستم بدونم با توجه به اینکه هیچ دانشگاهی قبول نشدم در آن سال ها امکان استفاده از سهمیه رو دارم؟

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر
   استفاده از سهمیه ایثارگران برای هر مقطع تحصیلی تنها یکبار امکان پذیر است و باتوجه به اینکه شما یکبار از سهمیه اثارگری برای گرفتن تخفیف شهریه استفاده کردید مجددا نمیتوانید از سهمیه خود برای شرکت در کنکور سراسری استفاده نمایید.

 247. سعید
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام وقت بخیر.
  من در هنگام ثبت نام کنکور دکتری از سهمیه ایثارگری استفاده کردم ولی کد رشته ای که مدنظرم هست به دلیل اینکه کلا ۲ نفر ظرفیت داره نوشته (داراي حد نصاب در سهميه آزاد) و قبول شدم. میخوام ببینم با این اوصاف با توجه به اینکه کد رشته شبانه هست آیا شهریه اون رو بنیاد پرداخت میکنه یا نه؟
  ممنونم

  • bagheri
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   با سلام بنیاد میتواند تخفیف شهریه را برای شما انجام دهد ولی باید هم دانشگاه هم بنیاد احازه این کار را به شما داده باشد

 248. حسین
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام من سال ۱۴۰۰کنکور دادم واز سهمیه ۵درصد استفاده کردم و مجاز به انتخاب رشته فرهنگیان شدم اما به مصاحبه دعوت نشدم. خواستم بگم آیا امکانش هست دوباره از سهمیه پنج درصد استفاده کنم؟

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام برای روزانه ونوبت دوم خیرولی برای سایردوره هادوبارمیتونین استفاده کنین

 249. س
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام .
  من در کنکور ۱۴۰۰ از سهمیه ۵٪ استفاده کردم و دانشگاه آزاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم .
  میتونم در کنکور ۱۴۰۱ هم از سهمیه ۵٪ استفاده کنم ؟

  • fattahi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر طبق اطلاعیه سازمان سنجش استفاده از سهمیه ایثارگران تنها یکبار در هر مقطع امکان پذیر است و در صورتی که برای شما قبولی در دانشگاه آمده حق استفاده مجدد از سهمیه را ندارید .

 250. حدیثه
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام وقت بخیر
  سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در کارت ورود به جلسه من ثبت شده اگر فردا در کنکور ارشد ۱۴۰۱ شرکت کنم و در دانشگاه روزانه و غیرروزانه مجاز شم اما انتخاب رشته نکنم، سال بعد میتونم از سهمیه ۲۵ درصد برای ارشد مجددا استفاده کنم؟

  • mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورت انتخاب رشته و قبولی نهایی از سهمیه استفاده شده و امکان استفاده مجدد وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 251. عسل
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام وقت بخیر
  سهمیه ۲۵درصد ایثارگران در کارت ورود به جلسه من ثبت شده اگر فردا در ازمون ارشد شرکت کنم و در دانشگاه های روزانه و غیر روزانه مجاز شم اما انتخاب رشته نکنم، سال بعد میتونم از سهمیه ۲۵ درصد مجددا استفاده کنم؟

  • heydari
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام
   درصورتی که سهمیه برای شما لحاظ نشده باشه میتوانید برای سال آینده هم از سهمیتون استفاده کنید

 252. زهرا
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام ببخشید من در کنکور ۱۴۰۰ سهمیه ۲۵ درصد داشتم و در انتخاب رشته دولتی مردود شدم اما در انتخاب رشته آزاد بهداشت قبول شدم اما ثبت نام نکردم اما میگن که کلن سهمیه ام سوخت شده و دیگه ن برای دولتی ن برای آزاد نمیتونم از سهمیه ام استفاده کنم درسته ؟؟؟خواهشش میکنم جواب بدید :))))

  • alizadeh
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر . برای اعتراض به بحث اعمال نشدن سهمیه باید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست ارسال کنید

 253. آزمون
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم … اگه کسی تو کنکور 1400 و قبل اون تو رشته های غیر روزانه قبول شده باشه مثل پردیس و شبانه و امثالهم > سهمیه ی ایثارگرانش میسوزه یا نه ؟ تو کامنتا شما گفتین که فقط دوره های روزانه باعث سوختن سهمیه ایثارگران میشه و نه غیر روزانه > از طرفی تو دفترچه سنجش هم جوری دیگه ای نوشته شده بود > الان خیلی سردرگم شدم از یه طرف بهم میگن سهمیه ت سوخته اما اینجا نوشته که سهمیه ت نسوخته > میشه واضح بهم توضیح بدین واقعا ممنون میشم .

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر
   طبق اطلاعیه های جدید سازمان سنجش هر فرد تنها میتواند یکبار از سهمیه ایثارگری در هر مقطع استفاده کند و اینکه چه دوره ای پذیرفته شده و تحصیلش را تمام کرده یا انصراف داده اصلا ملاک نیست و شخص در هر صورت نمیتواند برای بار دوم در همان مقطع از سهمیه ایثارگری استفاده نماید حتی برای دانشگاه های بدون کنکور .

 254. المیرا
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام خسته نباشید، من برای کارشناسی روزانه م از سهمیه ۵ درصد استفاده نکردم، ولی برای ارشد استفاده کردم، الان دوباره میخوام برای یک رشته دیگ کنکور لیسانس یا کارشناسی بدم با توجه به اینکه من برای کارشناسی از سهمیه استفاده نکردم میتونم از سهمیه م استفاده کنم؟

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر
   بله طبق اعلام سازمان سنجش هر فرد میتواند از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار استفاده نماید که باتوجه به این موضوع که شما تاکنون برای کنکور سراسری از سهمیه ایثارگران استفاده نکردید میتوانید استفاده نمایید.

 255. رهاپ
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام اگه چند بار کنکور بدیم با سهمیه 5درصد و هیچ جا قبول نشیم بازم میشه از سهمیه استفاده کرد ؟چند بار میشه درصورت رد شدن از کنکور ارشد از سهمیه استفاده کرد

  • bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   اگر با سهمیه جایی قبولی نشوید سهمیه نمیسوزد درصورت قبولی روزانه میسوزد و غیر از روزانه یکبار دیگر میشود استفاده کرد

 256. آیدا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام، وقتتون بخیر، یه سوال داشتم. من داوطلب ارشد ۱۴۰۱ هستم و سهمیه ۵ درصد رو موقع ثبت نام انتخاب کردم، اما تصمیم دارم برای ارشد سال ۱۴۰۲ به صورت جدی شرکت کنم. در صورتی که امسال در دوره های روزانه مجاز نشم ( امسال ازمایشی شرکت میکنم و برگه سفید میدم)، حق استفاده از سهمیه در سال بعد رو دارم؟

  • mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورتی که انتخاب رشته انجام داده و قبولی نهایی برای شما رد شود از سهمیه خود استفاده کردید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 257. Ali
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

  سلام و وقت بخیر.من سهمیه ایثارگری ۵ در صد پدرم را در کنکور ۱۴۰۰ استفاده کردم و انتخاب رشته من به قبولی در دانشگاه غیرروزانه پردیس منجر شد ولی من ثبتنام نکردم.
  امسال با وجود اینکه در پروفایل سهمیه من ذکر شده ولی در کارت با عنوان سهمیه آزاد نهایی شده ، من که ثبتنام نکرده بودم ، لطفا راهنمایی کنید تا بدونم چطور دوباره از سهمیه استفاده کنم.

  • fattahi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر
   هر شخص تنها حق یکبار استفاده از سهمیه ایثارگران در هر مقطع را دارد و شما یکبار را استفاده کردید.

 258. افشین عظیمی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام وقت به خیر، من برای کنکور کارشناسی از سهمیه 25 درصد استفاده نکرده بودم ولی برای ارشد 1401 از این سهمیه استفاده کردم و الان تو کارت ورود به جلسه هم این سهمیه نوشته شده. سوالم اینه، اگه امسال کنکور بدم ولی دانشگاه مورد نظر قبول نشم سال بعد هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام در صورت انتخاب رشته و قبولی در هر دانشگاهی دیگر اجازه استفاده مجدد از سهمیه خود را در مقطع ارشد نخواهید داشت.

   • افشین عظیمی
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

    سلام، ممنونم بابت راهنماییتون. اگه انتخاب رشته کنم و قبول نشم و بخوام تو کنکور سال بعد شرکت کنم، میتونم مجدد از سهمیه استفاده کنم ؟

    • heydari
     ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که در ردیف پذیرفتگان در هیچکدوم از رشته های انتخابیتون قرار نگرفته باشین میتوانید برای سال بعد عم از سهمیه ی خود استفاده کنید
     وضعیت نظام وظیفه شما هم باید بررسی شود

   • النا
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

    اگر دوباره بخوایم کارشناسی امتحان بدیم چی، و تو کارشناسی قبلا استفاده نکرده بودیم

    • aghazade
     ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

     سلام
     استفاده از سهمیه در هر مقطع تحصیلی 1بار میباشد

 259. Milad
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام خسته نباشید
  بنده کنکور ۱۴۰۰ سراسری امتحان دادم سهمیه ایثارگری ۲۵ درصد
  دانشکده سپاه مرحله اول قبول شدم و طی مصاحبه و مابقی مراحل رد شدم و قبول نهایی نشدم و در کارنامه نهاییم نوشته بود مردود
  آیا میتونم دوباره از سهمیم استفاده کنم یا سهمیم سوخته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام شما یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کرده اید و حق استفاده مجدد را ندارید مگر اینکه به سازمان سنجش درخواست بزنید و تقاضای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را نمایید.

 260. آرش
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام خسته نباشید من سال ۹۹ با سهمیه ایثارگران دوره ی پردیس خودگردان قبول شدم اما اصلا واسه ثبت نام نرفتم آیا الان میتونم از سهمیه ی ایثارگرانم برای ۱۴۰۱ استفاده کنم ، ممنون میشم جوابمو بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   اگر شما ازسهمیه برای قبول استفاده کردید در روزانه سهیمه شما میسوزد برای بقیه دوره ها یکبار دیگر میتوانید استفاده کنید

   • آرش
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

    ممنونم از شما یه سوال دیگه آیا تو کنکور امسال امکانش هست که داوطلب محل برگزاری آزمونشو تغییر بده ؟ بازم خیلی ممنونم که جواب سوالامو میدین .

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

     سلام خیر

   • س
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام وقت بخیر . شما چند ماه پیش گفتین که روزانه یا غیر روزانه استفاده مجدد از سهمیه وجود نداره اما الان میگین که برای دوره های غیر روزانه میتوانید دوبار استفاده کنید . کدوم حرف صحت داره ؟

    • fattahi
     ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

     سلام وقت بخیر
     طبق اطلاعیه جدید سازمان سنجش استفاده از سهمیه ایثارگران در هر مقطع صرف نظر از دوره قبولی تنها یکبار قابل استفاده است.

 261. پریسا
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام خسته نباشین . من یکبار با سهمیه جانبازی 25درصدی پدرم دانشگاه روزانه قبول شدم در دوره کارشناسی ایا امسال میتونم با سهمیه دانشگاه ازاد رشته دیگری قبول بشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام
   استفاده مجدد از سهمیه وجود ندارد

 262. آرش
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۲

  سلام خسته نباشید ، من سال ۹۹ با سهمیه ایثارگران پرستاری پردیس قبول شدم اما اصلا برای ثبت نام نرفتم آیا میتونم از سهمیم برای ۱۴۰۱ هم استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام برای روزانه ونوبت دوم خیربرای سایره دوره هابله

 263. فاطمه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

  سلام خسته نباشین
  سال ۹۹ با سوابق تحصیلی و (سهمیه ۵ درصدِ فرزند رزمنده) پیام نور قبول شدم و هنوزم دانشجو هستم…
  کارشناسی ۱۴۰۱ حق استفاده مجدد از سهمیه رو دارم؟

  خیلیا میگن اره میشه مجدد استفاده کنی چون با سوابق قبول شدی
  و خیلیا میگن نه نمیشه
  من سردرگم شدم
  لطفا شما راهنماییم کنین
  مچکرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام شما در هر مقطع تحصیلی تنها یکبار حق استفاده از سهمیه ایثارگران را دارید و این موضوع ارتباطی به نحوه پذیرش در دانشگاه ندارد .

 264. حمید
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام بنده با سهمیه 25 درصد رشته بدون آزمون وبر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور قبول شدم آیا دوباره میتونم در کنکور سراسری از سهمیه استفاده کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام
   اجازه استفاده از سهمیه در حال حاضر فقط یک بار میباشد

  • ریحانه
   ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹

   سلام ببخشید من سهمیه پنج درصدی دارم و برای کنکور امسال لحاظش کردم ولی میخوام سال بعد بخونم و سهمیم برای سال بعد لحاظ بشه چیکار باید انجام بدم؟

   • mohammadi
    ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

    سلام وقت به خیر
    استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورتی که قبولی نهایی برای شما لحاظ شود امکان استفاده مجدد وجود ندارد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 265. سودا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  من در سال 96با استفاده از سهمیه پنج درصد ایثارگران(فرزند رزمنده ارتش با ۶ماه فعالیت داوطلبانه در جبهه)در کنکور سراسری شرکت کردم و رشته پرستاری قبول شدم..میخاستم بدونم برای کنکور ۱۴۰۱میتونم از سهمیه ۲۵درصد جانبازی همسرم در کنکور استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

   سلام بله میتونیدولی وقتی که شما حداقل 5 سال از زندگی مشترک تون با همسرتوت گذشته باشه

 266. مهرنوش
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام،اگه از سهمیه ۵درصدی ایثارگری فقط در ارشد استفاده شده باشه و بخوایم دوباره کنکور کارشناسی بدیم ولی برای قبولی پزشکی میشه ازش استفاده کرد؟ میدونم میشه ولی چون پزشکی ۷سال هست اجازه استفاده میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام استفاده از سهمیه ایثارگران در هر مقطع یکبار است برای استفاده از سهمیه ایثارگران در رشته پزشکی به سازمان سنجش تقاضای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران را بدهید .

 267. حسن
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام
  تو متن راهنمای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ نوشته
  هرکس که سال ۱۴۰۰ و قبل اون
  رشته ای در روزانه یا غیر روزانه قبول شده باشه
  دیگه نمیتونه
  چه انصراف بده و چه نده
  از سهمیش استفاده کنه
  من سالای قبل با سهمیه ۲۵ درصد هیچ رشته‌ی
  روزانه یا غیر روزانه قبول نشدم
  میتونم امسال ، اگه رشته ای بجز رشته دلخواهم قبول شدم
  مرخصی از تحصیل بگیرم
  و ۱۴۰۲ از سهمیم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   اگر روزانه با سهمیه قبول شدهخ باشید سهمیه به صورت کامل سوخته و در بقیه دوره ها یک بار دیگر میتوانید استفاده کنید

   • حسن
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

    اگه امسال روزانه قبول بشم میتونم مرخصی تحصیلی بگیرم و ۱۴۰۲ از سهمیه ۲۵ استفاده کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

     سلام در صورت ثبت نام در دوره روزانه دانشگاه ها نمیتوانید در کنکور ثبت نام کنید مگر اینکه قبل از ثبت نام کنکور از رشته روزانه خود انصراف دهید و درخواست لغو محرومیت شرکت در کنکور را هم به سازمان سنجش بدهید . در صورتی که قبولی امسالتان هم با سهمیه ایثارگران و مقطع روزانه باشد که اصلا امکان استفاده مجدد از سهمیه وجود ندارد.

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   اگر روزانه با سهمیه قبول شده باشید سهمیه به صورت کامل سوخته و در بقیه دوره ها یک بار دیگر میتوانید استفاده کنید

 268. حسن
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام
  تو متن راهنمای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ نوشته
  هرکس که سال ۱۴۰۰ و قبل اون
  رشته ای در روزانه یا غیر روزانه قبول شده باشه
  دیگه نمیتونه
  چه انصراف بده و چه نده
  از سهمیش استفاده کنه

  من سالای قبل با سهمیه ۲۵ درصد هیچ رشته‌ی
  روزانه یا غیر روزانه قبول نشدم

  میتونم امسال ، اگه رشته ای بجز رشته دلخواهم قبول شدم
  مرخصی از تحصیل بگیرم
  و ۱۴۰۲ از سهمیم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   اگر روزانه با سهمیه قبول شده باشید سهمیه به صورت کامل سوخته و در بقیه دوره ها یک بار دیگر میتوانید استفاده کنید

 269. فاطمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

  با سلام
  من سهمیه ۲۵ درصدی دارم
  کنکور ۹۸ انتخاب رشته کردم دولتی نیاوردم
  سال ۹۹ هم کنکور شرکت کردم ولی دولتی نیاوردم غیرانتفاعی اوردم ، آیا امکانش هست از سهمیم مجدد استفاده کنم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 270. امیرحسین
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  با سلام
  بنده سال ۱۴۰۰ با سهمیه ۲۵ درصد شبانه شهید بهشتی ارشد قبول شدم. در صورت انصراف از تحصیل میتونم دوباره از سهمیم در کنکور ارشد ۱۴۰۲ استفاده کنم؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.طبق آخرین تبصره درج شده در دفترچه در صورت انصراف هم امکان استفاده مجدد وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 271. حسین
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  اگر یک نفر از اعضای خانواده از سهمیه ایثارگری 5 درصدی استفاده کند و دانشگاه (پیام نور) قبول شود آیا نفر دیگر از آن خانواده می تواند مجدداً از این سهمیه برای پذیرش دوره ( روزانه) استفاده کند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری برای هر فرد در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 272. مهدی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام وقتتون بخیر
  یک سوال داشتم :
  من امسال کنکور دارم و هنگام ثبت نام روی گزینه ۵ در صد جانبازی زدم ولی الان میخوام سال بعد کنکور بدم . باید چیکار کنم که این ۵ درصد لغو نشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   شما برای ده مجد از سهمیه ایثارگری میتوانید یک بار برای روزانه ها و دوبار برای غیر روزانه استفاده کنید

 273. نعمتی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۳

  سلام وقت بخیر، من امسال برای شرکت در آزمون استخدامی اموزش و پرورش، سهمیه ۵درصدی رو انتخاب کردم، اگه در پذیرش انتخاب نشدم، ایا میتونم سال دیگه از سهمیه در همین ازمون استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   بله برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری برای این ازمون میتوانید استفاده کنید

 274. حسین
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

  با سلام
  من در مقطع دکتری مجاز به انتخاب رشته شدم . رشته محل را هم انتخاب کردم و اگر نتوانم پایان نامه ام را دفاع کنم. آیا سهمیه ام باطل می شود؟
  چه کار کنم سهمیه ام از بین نرود.
  انتخاب رشته محل به منزله قبولی هست ؟
  یعنی اگه در مصاحبه شرکت نکنم باز هم به منزله قبولی می باشد و سهمیه من از بین می رود ؟
  ممنون مییشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت بخیر جهت اطلاع استفاده از سهمیه ایثارگری با مشاورن مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 275. محمد
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  با عرض سلام و خسته نباشید من سال ۹۶از سهمیه جانبازی استفاده کردم و کنکور قبول شدم الان لیسانسمو گرفتم میخوام برای کنکور سراسری دوباره ثبت نام کنم ایا میتونم از سهمیه استفاده کنم؟برای پزشکی میخوام ثبت نام کنم مقطع دکتری حساب میشه؟چون شنیدم در هر مقطع یک بار میشه استفاده کرد

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام خیربرای سایردوره هاشایدبتونین ولی برای روزانه ونوبت دوم خیر

 276. فائزه دی
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  با سلام خسته نباشید بنده ترم شیش دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم در دانشگاه روزانه با سهمیه مناطق میخاستم انتقالی بگیرم به دانشگاه فردوسی توی کنکور از سهمیه پنج درصد استفاده نکردم ایا میشه برای انتقالی از سهمیه استفاده کنم ؟ و اینکه چون برای کنکور ازین سهمیه استفاده نکردم امکانش هست بعدن برای کنکور ارشد یا دکترا ازین سهمیه استفاده کنم یا نه ؟ چون انتقالی با قبولی کنکور فرق داره

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر
   برای انتقالی گرفتن سهمیه 5 درصد جزو ملاک های اصلی نیست.
   بله برای کنکور های ارشد و دکترا میتوانید از سهمیه خود استفاده کنید.

 277. زهرا
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام وقت بخیر.سال ۱۴۰۰ از سهمیه ۵ درصدی برای نتایج کنکور استفاده کردم اما انتخاب رشته نکردم کلا
  سال ۱۴۰۱ میتونم از سهمیم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ملاک استفاده از سهمیه ایثارگری در کنکور قبولی نهایی شهریور ماه است در صورت عدم شرکت در کنکور و یا انتخاب رشته امکان استفاده مجدد وجود دارد موفق باشید

 278. محمد
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام من سال پیش تو کنکور سراسری با سهمیه ۵ درصد شرکت کردم ولی کلا انتخاب رشته نکردم آیا امسال هم‌میتونونم ازش استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   بله در صورت عدم انتخاب رشته این امکان برای شما وجود دارد

 279. فاطمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام روزتون بخیر
  من موقع ثبت نام کنکور سهمیه ۵ درصد داشتم ولی در این بازه زمانی پدرم رفت کمیسیون پزشکی و جانبازیشون به ۲۵ درصد تغییر کرد
  میتونم بعد از اعلام رتبه ها درخواست بدم سهمیه ۲۵ درصد برام اعمال بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   با سلام.بله احتمال ان وجود دارد.

  • نازنین
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام من کنکور سال پیش رو با سهمیه پنج درصدی مجاز ب انتخاب رشته شدم دانشگاه روزانه و دولتی ..ولی انتخاب رشته ک کردم مجاز نشدم تو هیچ یک از اون رشته های مدنظر ..باتوجه ب اینکه رشته ی دانشگاهی رو مجاز نشدم اصلا میشه مجدد استفاده کنم ؟؟؟

   • کارشناس ارشد
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

    با سلام.امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری برای شما وجود دارد.

 280. رضا
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۶

  سلام خسته نباشید.. بنده پدرم هم رزمنده هستش و جانباز.. من فقط از سهمیه جانبازی پدرم در کنکور سراسری استفاده کرده‌ام و انتخاب رشته هم کرده ام و در دانشگاه روزانه قبول شده ام.. آیا امکانش هست برای شرکت مجدد در کنکور سراسری از سهمیه رزمندگی پدرم استفاده کنم؟

  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   بله.امکان ان وجود دارد.

 281. فاطمه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  اون بالا بهم گفتن میتونید استفاده کنید الانم شما میگین نمیتونید….من بامقطع کاری ندارم میگم بابای من هم ازاده هست هم جانباز۳۰درصد از ازاده بودنش تو کنکور استفاده کردم حالا میتونم مجدد تو کنکور از سهمیه جانبازیش استفاده کنم واسه داروسازی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   با سلام.خیر.با توجه به این که هر دو مورد شامل سهمیه ایثارگران 25 درصد شما و شما یک بار استفاده کرده اید امکان استفاده مجدد را ندارید.

 282. حسین
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام خسته نباشید
  کسانی که با استفاده ازسهمیه ايثارگران در کنکور 1400 شرکت‌ کردن و مجاز به انتخاب رشته‌ هم‌ شدن و انتخاب رشته‌ هم‌ کردن اما قبول نشدن آيا امکان استفاده مجدد از سهمیه ايثارگران در کنکور 1401 رو دارند؟
  با توجه به قانون جدید امسال‌ در دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   -5 بر اسا س تبصره 2 ماده 10 آيي ننامه اجراي ي قانو ن ايجاد تسهيلا ت برا ي ورود رزمندگا ن و جهادگران
   داوطل ب بسيج ي ب ه دانشگا هها و مؤسسا ت آموز ش عالي مصوب 18 / 2/ 1368 هيئت محتر م وزيران،
   در صورتي که متقاضي با استفاده از سهميه ايثارگران در آزمون سراسري سال 1400 و قبل از آن
   در رديف پذيرفته شدگان ) اعم از دوره هاي روزانه يا غير روزانه( قرار گرفته باشند، حتي در صورت
   انصراف حق استفاده مجدد از اين سهميه را نخواهند داشت.

 283. پروین
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام
  من سال ۹۷ دانشگاه پیام نور رفتم اون موقع سهمیه5%داشتم ولی الان سهمیه۲۵%دارم.
  امسال سهمیه دارم؟!ممنونم میشم راهنمایی کنین

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه سهمیه شما تغییر کرده مشکلی برای استفاده مجدد از سهمیه وجود ندارد

 284. فاطمه
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۶

  سلام من پدرم آزاده و جانباز هستن …از سهمیه جانبازی استفاده کردم و کارشناسی روزانه پرستاری قبول شدم و فارغ التحصلم….میشه مجدداز سهمیه ازاده بودنش استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت بخیر بله می توایند

   • فاطمه
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

    میشه منبع جوابی که دادین رو بزارین…اخه به من گفتن نمیتونم…لطفا بزارین منبعشو خیالم راحت شه

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

     سلام وقت به خیر
     استفاده از سهیمه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.برای استعلام وضعیت ایثارگری میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی سنجش اقدام نمایید.

    • محمد کریمی
     ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

     سلام خسته نباشید
     ببخشید اگه فردی با سهمیه ایثارگران پزشکی قبول شده باشه و درسش رو هم تموم کرده باشه ، میتونه برای آزمون دستیاری (تخصص) از سهمیه استفاده کنه ؟

     • کارشناس ارشد
      ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

      با سلام.بستگی به نوع سهمیه دارد.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقت بخیر
   استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری امکان ندارد.
   فقط یک بار در طول زمان تحصیلی میتوانید استفاده کنید.

 285. علی
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۱

  سلام میشه از سهمیه ۵درصدی ایثارگران برای کنکور و هم انتخاب رشته نهم استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام برای کنکور میتوانید استفاده کنید ولی برای انتخاب رشته سال نهم نمیتوانید استفاده کنید

 286. طراوت
  ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۲

  ببخشید من با سهمیه فرزند رزمنده وارسال دانسگاه ازاد قبول شدم اما ثبت نام هم نکردم،حالا یعنی امسال برام سهمیه درنظر گرفته میشه یا نه؟(چون دیدم نوشتید برای دانشگاه ازاد حتی اگر رفته باشنو وانصراف داده باشند یکبار دیگه هم میتونن از سهمیشون استفاده کنن)

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت بخیر در صورتی که از سهمیه استفاده کرده باشین ودر صورت ورود یا عدم ورود به دانشگاه امکان استفاده مجدد نیست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 287. مبینا
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام و عرض ادب من متوجه شدم دیگه نمیتونم از سهمیه استفاده بکنم اما زمان انتخاب رشته نوشتم فرزند جانباز لازم زمان دریافت کارت ورود به جلسه ویرایش بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.زمان کارت ورود به جلسه ویرایش اطلاعات را انجام دهید.

 288. سر
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۰

  سلام خسته نباشید من هم فرزند آزاده هستم هم پدرم جانباز ۲۵ درصد هست در صورت اخراج یا انصراف از دانشگاه آیا میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   با سلام.اگر با استفاده از سهمیه قبول شده باشید خیر.

 289. مهران
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی پیام نور سال ۹۷هستم. بدون سهمیه در کنکور شرکت کردم و پذیرفته شدم. اما در اواسط تحصیل با توجه به سهمیه ۲۵درصد که به ما تعلق گرفت، بنیاد شهریه چهار ترم دوره کارشناسی را پرداخت کرد. آیا بنده امکان استفاده از سهمیه 25درصد را در کنکور سراسری سال آینده برای رشته پزشکی دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام
   شما مشکلی برای استفاده از سهمیه خود ندارید

 290. Meraj
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام من سال ۹۸ بدون کنکور پردیس خودگردان قبول شدم با سهمیه ولی نرفتم،بعدش سال ۹۹ و۱۴۰۰ هم در کنکور شرکت کردم و سهمیه ۲۵ درصدمو زدم ولی در هیچ کدوم هیچ جا قبول نشدم ولی در سال۹۹و۱۴۰۰ در داخل سهمیه ها گزینش شدم
  تکلیفم برای امسال چیه

  • Meraj
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   میشه لطفا به من یکی جواب قطعی بده من امسال میتونم یا نه بر اساس شرایطی که بالا گفتم

 291. سایه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

  سلام من سال۱۴۰۰از سهمیه ۵درصدم استفاده کردم و غیرانتفاعی رو تو کارنامه قبولی برام آورد..امسال میگن دیگه نمیشه از سهمیه استفاده کرد .!!!😵آیا راهی براش وجود ندارد ؟یه راهی که بشه استفادش کرد..سال قبل می‌تونستی ۲بار تو غیر روزانه ها استفادش کنی..ممنون میشم جوابمو بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت بخیر طبف قوانین جدید استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری در صورت استقاده در سال گذشته امکان پذیر نمیباشد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 292. فاطمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۲

  سلام وقت بخیر. من سال ۱۴۰۰ با استفاده از سهمیه ۵ درصد پزشکی ازاد قبول شدم اما ثبت نام نکردم . امسال درصد جانبازی پدرم ۲۵ درصد شده. ایا میتونیم در کنکور ۱۴۰۱ از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.با توجه به تغییر سهیه امکان استفاده برای شما وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 293. حسین
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶

  سلام. در صورت استفاده ازسهمیه ایثارگری درسنوات قبل درکدام مرحله ثبت نام، کارت ورودبه جلسه، کارنامه وانتخاب رشته ،ویابعدازقبولی نسبت به کنکوردادن باسهمیه ایثارگری و یاتحصیل رشته قبولی ممانعت می شود.

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.در صورتی که قبولی نهایی آورده باشید یعنی از سهمیه استفاده کردید.
   برای مشاوره با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 294. Meraj
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  من سهمیه ۲۵ درصد ایثارگری دارم و پشت کنکورم،سال۹۹ یک بار بدون کنکور و با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کرده ام(البته در خنگام ویرایش خواستم کلا حذف کنک انتخاب رشتم رو ولی نتونستم چون سنجش قبول نمیکنه اگه پول رو واریز کنی هنگام انتخاب رشته…خلاصه بعدش سهمیه پذیرشم رو عوض کردم و به روی مناطق زدم و حتی اس ام اس هم به گوشیم اومد که ویرایش شده ولی دیگه اون موقع متوجه نشدم که سنجش از کدوم سهمیم استفاده کرده) و مهندسی کامپیوتر شریف پردیس خودگردان قبول شدم.معدلم دیپلمم ۱۶/۵۷ ولی در رشته های با ازمون اصلا انتخاب رشته نکردم برای همین به من کارنامه نهایی گ(کارنامه سبز) صادر نشد
  بعدش من دوباره کنکور۱۴۰۰ شرکت کردم وسهمیه ۲۵ درصدی خودم رو هم زدم و در کنکور هم من رو داخل سهمیه۲۵ درصد گذاشته بود ولی رتبم خوب نشد ولی با ازمون انتخاب رشته کردم و هیچ جا قبول نشدم چون رتبم در اون حد نبود که رشته های تاپ بیارم و حتی برای کن کارنامه سبز(نهایی) هم داد که سهمیه نهایی گذاشته بود۲۵ درصد ظرفیت که اون سال هیچ جا قبول نشدم
  حالا دوباره تو کنکور میخوام شرکت کنم ولی یک مشکل هست که ایا کن از سهمیه میتونم استفاده کنم یا نه؟؟؟ در کنکور ۱۴۰۱!! یعنی من رو میندازه داخل سهمیه ۲۵ یا نه
  چون سنجش امسال توی دفترچه انتخاب رشته یه متنی رو اورده که اصلا متوجه نمیشم که میشه یا نمیشه؟؟؟
  تو رو خدا راهنماییم کنید ۲ هفته هست هر جا میپرسم میگن خیلی تخصصیه و حتی درست برداشت نمیکنن
  از بنیاد شهید خودمون اذربایجان شرقی پرسیدم از کارشناس بنیاد گفتن نگران نباش میتونی استفاده کنی اون بند اشتباه تایپی شده شما بزنید ۲۵ رو و با خیال راحت به مطالعخ ادامه بدید
  خیلی ممنون میشم من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون
  یبار پرسیدم کامل جوابمو نگرفتم از کارشناسا خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
  من میتونم استفاده کنم یا نه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   با سلام.اگر در سال 99 با سهمیه قبول نشده باشید امکان استفاده مجدد را دارید.

   • Meraj
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

    مسئله اصلی اینجاست که من نمیدونم استفاده کردم یا نکردم
    از سنجش پرسیدم گفت با اعمال سهمیه انجام شده ولی یک جای سوال هست که من در سال ۱۴۰۰ توی سهمیه۲۵ درصد ایثارگری بودم و حتی اون سال هم قبول‌نشدم
    تکلیفم چیه حالا؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

     با سلام.اگر نتیجه استعلام شما با سهمیه قبول شده باشید امکان استفاده از ان وجود دارد.

 295. Amin
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام، بنده در سال ۱۴۰۰ در رشته روزانه قبول شدم، ولی بلافاصله با استفاده از کارنامه سبز قبولی رو به رشته شبانه تغییر دادم، با توجه به تحصیل بنده در رشته شبانه امکان استفاده مجدد از سهمیه وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام وقت بخیر در صورت استفاده ازز سهمیه و قبولی در رشته روزانه ویا غیر روزانه امکان استفاده مجدد از سهمیه در همان مقطع تحصیلی وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 296. Meraj
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

  سلام لطفا من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون
  من سهمیه ۲۵ درصد ایثارگری دارم و پشت کنکورم،سال۹۹ یک بار بدون کنکور و با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کرده ام(البته در خنگام ویرایش خواستم کلا حذف کنک انتخاب رشتم رو ولی نتونستم چون سنجش قبول نمیکنه اگه پول رو واریز کنی هنگام انتخاب رشته…خلاصه بعدش سهمیه پذیرشم رو عوض کردم و به روی مناطق زدم و حتی اس ام اس هم به گوشیم اومد که ویرایش شده ولی دیگه اون موقع متوجه نشدم که سنجش از کدوم سهمیم استفاده کرده) و مهندسی کامپیوتر شریف پردیس خودگردان قبول شدم.معدلم دیپلمم ۱۶/۵۷ ولی در رشته های با ازمون اصلا انتخاب رشته نکردم برای همین به من کارنامه نهایی گ(کارنامه سبز) صادر نشد
  بعدش من دوباره کنکور۱۴۰۰ شرکت کردم وسهمیه ۲۵ درصدی خودم رو هم زدم و در کنکور هم من رو داخل سهمیه۲۵ درصد گذاشته بود ولی رتبم خوب نشد ولی با ازمون انتخاب رشته کردم و هیچ جا قبول نشدم چون رتبم در اون حد نبود که رشته های تاپ بیارم و حتی برای کن کارنامه سبز(نهایی) هم داد که سهمیه نهایی گذاشته بود۲۵ درصد ظرفیت که اون سال هیچ جا قبول نشدم
  حالا دوباره تو کنکور میخوام شرکت کنم ولی یک مشکل هست که ایا کن از سهمیه میتونم استفاده کنم یا نه؟؟؟ در کنکور ۱۴۰۱!! یعنی من رو میندازه داخل سهمیه ۲۵ یا نه
  چون سنجش امسال توی دفترچه انتخاب رشته یه متنی رو اورده که اصلا متوجه نمیشم که میشه یا نمیشه؟؟؟
  تو رو خدا راهنماییم کنید ۲ هفته هست هر جا میپرسم میگن خیلی تخصصیه و حتی درست برداشت نمیکنن
  از بنیاد شهید خودمون اذربایجان شرقی پرسیدم از کارشناس بنیاد گفتن نگران نباش میتونی استفاده کنی اون بند اشتباه تایپی شده شما بزنید ۲۵ رو و با خیال راحت به مطالعخ ادامه بدید
  خیلی ممنون میشم من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

   برای کنکور اولتون اگر روزانه باشد با از سامانه درخواست سنجش یا کارنامه سبزتان اقدام کنید اگر غیر روزانه باشد یک بار دیگر از سهمیه میتوانید استفاده نماید برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 297. Peyman
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام
  بنده در کنکور سراسری ۹۱ شرکت کرده و فارغ التحصیل شده ام. اون موقع فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد میتونستند در صورت مجاز شدن برای انتخاب رشته و در صورت کسب حد نصاب علمی و وجود ظرفیت مازاد، جزو سهمیه ۵ درصدی پذیرش شوند. که بنده هم در مرحله انتخاب رشته، تیک این سهمیه رو انتخاب کرده بودم اما شبانه قبول شدم. زمانی که برای دریافت مدرکم به دانشگاه مراجعه کردم متوجه شدم که سهمیه قبولی بنده در مدرک منطقه ۲ لحاظ شده بود. با توجه به این توضیحات آیا بنده میتونم از سهمیه ۲۵ درصد در کنکور سراسری آتی استفاده کنم؟
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

   اگر با سهمیه داوطب برای شبانه استفاده کرده باشد یک بار دیگه میتوانید از سهمیه استفاده کنید

  • شهرزاد
   ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام منم مشکل شما رو دارم سال ۸۸ کنکور دادم . ولی روزانه قبول شدم .یعنی امسال میتونیم مجددا از سهمیه استفاده کنیم؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

    سلام وقت بخیر امسال این اطلاعیه اومده که هرکس یکبار از سهمیه استفاده کرده برای همون مفطع مجددا امکان استفاده نیست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 298. الهام
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام من سال 98 با سهمیه 5 درصد انتخاب رشته ارشد انجام دادم اما مردود علمی شدم . و در دانشگاه غیرانتفاعی ارشد گرفتم.
  حال در آزمون دکتری میتوانم از سهمیه 5 درصد استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

   باسلام
   باتوجه به شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری میتوانید ثبت نام و استفاده کنید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید

 299. قبادی
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

  اگر در کنکور دکتری ثبت نام و سهمیه را ثبت کرده ایم و مقطع ارشد را در شهریور تمام نکنیم آیا میشود در کنکور بعدی از سهمیه استفاده کرد؟
  آیا در زمان جواب کنکور انتخاب رشته نکنیم به دلیل اینکه شهریور تمام نمیکنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت انتخاب رشته و پذیرفته شدن در یکی از الویت ها و عدم اقدام برای ثبت نام نهایی در دانشگاه از سهمیه خود استفاده کرده و مجدد قابل استفاده در همان مقطع نمی باشد.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 300. Mozhgan kiaee
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام
  آیا از سهمیه ۵ درصدی میشه هم تو کنکور وزارت علوم استفاده کرد هم وزارت بهداشت؟
  و اینکه من برای وزارت علوم نمیدونستم میتونم از این سهمیه استفاده کنم میتونم زمان ویرایش اطلاعات این کار رو انجام بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام
   بله شما میتوانید برای هردو اینکار را انجام بدین
   اگر سایت برای ویرایش باز بشه بله میتوانید ویرایش کنید

 301. میم.الف
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

  سلام. من از سهمیه ی ۵درصدی برای قبولی در دانشگاه استفاده کردم. آیا میتونم واسه استخدامی که اعلام کردن به این مقدار سهمیه نیاز دارن شرکت کنم و دوباره استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   با سلام.منعی برای استفاده از ان ندارید.

  • فرهاد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام. من سال 89 کنکور دادم و اون موقع کنکور آزاد و سراسری جدا بود و من در دانشگاه آزاد شرکت کردم و مهندسی مکانیک قبول شدم و سهمیه 25 درصدی رو هم موقع ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد زدم ولی وقتی کارنامه اومد در کارنامه نوشته بود قبول قطعی بدون استفاده از امتیاز سهمیه. حالا میتونم از سهمیه خودم در کنکور 1401 استفاده کنم؟ ممکن هستش سنجش بگه شما فارغ التحصیل هستید و دقت نکنه و سازمان سنجش فکر کنه که در دانشگاه آزاد اون سال با سهمیه قبول شدم و سهمیه من رو تأثیر نده؟ سازمان سنجش از کجا متوجه میشه که اون سال من از سهمیه ایثارگری خودم استفاده نکردم؟ ببخشید طولانی شد ولی لطفا کامل جواب بدید تا تکلیفم با سهمیه معلوم بشه . خیلی ممنونم

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

    با سلام.اگر در قبولی شما از سهمیه استفاده نشده باشد منعی برای استفاده از ان ندارید.

 302. Mhdie
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام من پارسال کنکور ۱۴۰۰درگروه انسانی شرکت کردم و از سهمیه ۲۵٪استفاده کردم و الان دانشجو حقوق دانشگاه آزاد هستم
  میخواستم امسال در کنکو۴۰۱ رشته تجربی شرکت کنم آیا میتونم دوباره از سهمیه ام استفاده کنم و دانشگاه دولتی قبول بشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 303. .کاظمی
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

  در صورت قبولی در دانشگاه آزاد با سهمیه ۲۵درصد وثبت نام نکردن،آیا دو بار حق استفاده از سهمیه ایثارگری درقبولی آزاد الحفظ میماند، یا فقط یکیش میماند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر
   در هر مقطع تحصیلی فقط 1بار اجازه استفاده از سهمیه وجود دارد در صورت قبول نهایی شدن

 304. احسان
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۵

  با سلام و احترام
  من از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران برای قبولی در کارشناسی ارشد استفاده کردم و پذیرفته شدم ولی در کنکور سراسری تجربی از این سهمیه استفاده نکرده بودم چون آن زمانی که من کنکور سراسری دادم اصلا سهمیه ۵ درصدی وجود نداشت حالا من می تونم از این سهمیه در کنکور سراسری تجربی استفاده کنم؟
  طبق فرمایشات شما در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار می تونیم از این سهمیه استفاده کنیم پس از انجایی که از این سهمیه در کنکور سراسری تجربی استفاده نکردم پس در این مقطع می تونم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

   باسلام شما از این سهمیه در کارشناسی میتوانید یک بار برای روزانه و دوبار بقیه دوره ها استفاده کنید اگر شرایط حدنصاب را اورده باشید

 305. مهدی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام من در کنکور 1400باسهمیه25درصد شرکت کردم در انتخاب رشته که هم دولتی زدم هم ازاد زدم شرکت کردم و در هیچ رشته ای قبول نشدم ایا شانس استفاده مجدد از سهمیه رادرکنکور 1401 دارم?

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر شما می توانید دوباره از سهمیه استفاده کنید

 306. Parhammm
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  من سهمیه ۵درصد ایثارگران دارم
  سال ۹۹اولین کنکورم بود و انتخاب رشته نکردم سال ۱۴۰۰ کنکور شرکت کردم و دانشگاه پیام نور( انتخاب رشته با سوابق تحصیلی)رشته روانشناسی قبول شدم
  برای کنکور ۱۴۰۱ میتونم از سهمیه ۵درصد هم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت بخیر استفاده مجدد از سهمیه برای شما وجود ندارد ولی شما در موقع ثبت نام اطلاعات را وارد نماید

 307. Amir
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۶

  من و برادرم هر دو در یک سال آزمون سراسری داریم من برای دکترا و برادرم برای کنکور سراسری هرکدوممون میتونیم جداگانه از کد ایثار استفاده کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام. استفاده از سهمیه ایثارگری محدودیت تعداد اعضای خانواده ندارد . شما . برادرتان میتوانید از سهمیه استفاده کنید

 308. فاطمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۲

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۸ کنکور دارم از سهمیه استفاده کردم و وقتی انتخاب رشته کردم هیچ رشته ای قبول نشدم ینی زد مردود
  بعد سال ۹۹ با سوابق تحصیلی رفتم پیام نور ، و خب سهمیه هم فک کنم تیکش رو زدم
  الان باز میخوام کنکور سراسری بدم
  میتونم از سهمیم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام خیر

 309. Hani
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۳

  سلام وقت بخیر
  من برای ارشد با این سهمیه تونستم در دوره مجازی دانشگاه خواجه نصیر پذیرفته بشم
  حالا الان با این سهمیه امکانش هست که در کنکور برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 310. مریم
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۷

  سلام استفاده از این سهمیه محدودیت سنی که نداره؟من خانومی هستم 34ساله و متاهلم میتونم از سهمیه ی جانبازی پدرم استفاده کنم برای کنکور سراسری؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر
   خیر محدودیت سنی ندارد فقط در هر مقطع تحصیلی یک بار اجازه استفاده دارید

 311. Sasan
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام خسته نباشید من سال ۹۸ اول رشته شنوایی سنجی دانشگاه دولتی قبول شدم بعد در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پزشکی قبول شدم با سهمیه ۲۵ در صورت انصراف امکان استفاده مجدد از سهمیه رو با توجه به متنی که نوشتید برای رشته دندان پزشکی دانشگاه آزاد دارم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام . شما اگر از سهمیه ایثارگران در مقاطع قبلی استفاده کردید دیگر مجوز استفاده از سهمیه را ندارید

 312. Amir
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام وقتتون بخیر ی سوال داشتم
  من امسال پشت کنکوری هستم و با سهمیه 5 درصد غیرانتفاعی قبول شدم و ثبت نام نکردم امسال میتونم از سهمیه استفاده کنم!؟
  تو کارنامه سبز کد قبولی 3* زده بود)

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلامم وقت بخیر خیر نمی توانید

 313. ستاره
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام
  من اگر امسال کنکور ارشد شرکت کنم و از سهمیه ایثارگری استفاده کنم،اگر دانشگاهی قبول نشم،سال بعد مجدد میتونم از سهمیم تستفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با توجه به عدم قبولی میتوانید مجدد استفاده کنید ولی شرایط خاصی دارد که برای اطلاع از ان با مرکز تماس بکیرید تا هماکاران راهنمایی لازم را داشته باشند مئفق باشید

 314. علیرضا
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

  سلام من در کنکور ۱۳۹۹در رشته شبانه قبول شدم و درصد من ۵درصد بود،الان درصد من ۲۵درصد شده آیا میتوانم در کنکور ۱۴۰۱از آن استفاده کنم؟؟از رشته شبانه هم انصراف دادم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام.منعی برای استفاده از سهمیه خود ندارید.

 315. Moh
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

  سلام من درحال حاضر در حال تحصیل تو دانشگاه علمی کاربردی هستم و سهمیه شهریه ی رایگان پدرم که جانباز ۲۵ درصد هستن استفاده میکنم میخواستم بدونم اگه کنکور بدم و وارد داشگاه دولتی بشم بازم شهریه رایگان میشه یا باید خودم شهریه رو پرداخت کنم و دیگه سهمیه ای بهم تعلق نمیگیره؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   با سلام.با توجه به این که در دانشگاهای دولتی نیازی به پرداخت شهریه نیست مشکلی وجود ندارد.

 316. Maria
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من سال ۸۹ از سهمیه ایثارگری ۲۵ درصد به بالا تو انتخاب رشته استفاده کردم اون موقع هنوز این سهمیه توی خود کنکور اعمال نشده بود و من دوره شبانه قبول شدم امسال مجدد شرکت کردم و چون قانونش عوضش شده و الان توی خود کنکور سهمیه اعمال میشه من میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

   با سلام.امکان استفاده مجدد از ان را ندارید.

 317. .
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام وقت بخیر من سال قبل یعنی کنکور ۱۴۰۰ از سهمیه ۵درصد استفاده کزدم و فقط رشته های دانشگاه آزاد رو زدم و مامایی آزاد قبول شدم اما نرفتم و ثبت نامم نکردم امسال میتونم مجدد از سهمیه استفاده کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام وقت بخیر با توجه به قوانین جدید سال1401 استفاده از سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری با توجه به اینکه 1 بار قبولی را داشته اید امکان پذیر نیست ولی برای بررسی و راه حل استفاده مجدد با سامانه و با مشاورین مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 318. الناز
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

  ببخشید کسانی که ساله های قبل کنکور دادن 91/90ازکجا باید بپرسن اونموقع سهمیه رو زدن یانه چون یادمون نیست اونموقع زدیم یانه اونموقع دفترچه کنکور سراسری وازاد فرق داشت ومادوتا کنکور میدادیم الان یادمون نیست که زدیم سهمیه رو یانه …کنکور سراسری پیام نور ودانشگاه ازاد مکانیک قبول شدم که مکانیک فارغ تحصیل شدم سال قبل سهمیه لحاظ شدرورتبم ولی انتخاب رشته نکردم توکارنامه دانشگاه ازاد زد پذیرش عادی

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

   جهت بررسی دقیق تر شرایط تماس بگیرید.

  • Maria
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷

   سلام وقتتون بخیر ببخشید من سال ۸۹ از سهمیه ایثارگری ۲۵ درصد به بالا تو انتخاب رشته استفاده کردم اون موقع هنوز این سهمیه توی خود کنکور اعمال نشده بود و من دوره شبانه قبول شدم امسال مجدد شرکت کردم و چون قانونش عوضش شده و الان توی خود کنکور سهمیه اعمال میشه من میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

    با سلام.امکان استفاده مجدد ان وجود ندارد.

  • فرهاد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام. من سال 89 کنکور دادم و اون موقع کنکور آزاد و سراسری جدا بود و من در دانشگاه آزاد شرکت کردم و مهندسی مکانیک قبول شدم و سهمیه 25 درصدی رو هم موقع ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد زدم ولی وقتی کارنامه اومد در کارنامه نوشته بود قبول قطعی بدون استفاده از امتیاز سهمیه. حالا میتونم از سهمیه خودم در کنکور 1401 استفاده کنم؟ ممکن هستش سنجش بگه شما فارغ التحصیل هستید و دقت نکنه و سازمان سنجش فکر کنه که در دانشگاه آزاد اون سال با سهمیه قبول شدم و سهمیه من رو تأثیر نده؟ سازمان سنجش از کجا متوجه میشه که اون سال من از سهمیه ایثارگری خودم استفاده نکردم؟ ببخشید طولانی شد ولی لطفا کامل جواب بدید تا تکلیفم با سهمیه معلوم بشه . خیلی ممنونم

 319. عسکری
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

  با سلام و خسته نباشید.
  بنده فرزند جانباز 25درصد هستم.
  من یک بار از سهمیه ۲۵درصد (دانشگاه پیام نور) با سوابق تحصیلی استفاده کردم
  میتوانم دوباره در کنکور 1401 از آن استفاده کنم؟
  داخل دفترچه کنکور نوشته شده خود رزمنده یا ایثارگر
  نمی تواند استفاده مجدد داشته باشد و نامی از فرزندان آنها برده نشده.
  مورد دوم، بنده با سوابق تحصیلی از سهمیه استفاده کردم،که در دفترچه گفته شده کسانی نمی‌توانند از سهمیه استفاده کنند که با توجه به کنکور نام آنها در رشته های روزانه یا غیر روزانه آمده باشد.
  حالا میتوانم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

   با سلام.با توجه به شرایط مذکور امکان استفاده از ان برای شما وجود دارد.

 320. الناز
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام خسته نباشید من سال 91کنکور ریاضی دادم پیام نور قبول شدم ودانشگاه ازاد فارغ تحصیل شدم داخا احراز هویت دانشگاه ازاد م زذه پذیرش قبولی عادی نمیدونم سهمیه رو زدم یانه پارسال شرکت کردم ولی انتخاب رشته نکردم وسهمیه برام لحاظ شد امسال میتونم استفاده کنم درضمن پدرم فوت کردن ودرصد ایشون از30به 35%شده

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

   با سلام.بستگی به سهمیه قبولی شما در سال 91 دارد.

 321. محسن
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۵

  سلام خسته نباشید
  من سال نود مهندسی برق دانشگاه ازاد با سهمیه جانبازی قبول شدم اما ترم دو انصراف دادم و سال بعدش رفتم دامپزشکی بصورت عادی بدون سهمیه قبول شدم و الان تا تابستون تموم میکنم؛سال نود من سهمیه پنج درصد جانبازی داشتم اما سال گذشته سهمیه بیست و پنج درصد شاهد داشتم که رشته ای که میخواستم قبول نشدم ؛سوالم اینه امسال سهمیه دارم؟!ممنون میشم جوابم بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

   در صورتی که با سهمیه قبول نشده باشید امکان استفاده ان وجود ندارد.

   • حمید
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

    سلام. من 3 سال کنکور دادم وهر سال در انتخاب رشته مردود شدم برای اینکه سربازی نرم با سوابق تحصیلی پیام نور ثبت نام کردم ودر فرم ثبت نام از سهمیه مناطق استفاده کردم ولی تو لیست دانشگاه پذیرش قبولی سهمیه 25درصد زده آیا امسال میتونم از سهمیه استفاده کنم

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی شرایط استفاه مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 322. مهدی مرادی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام ببخشید من سال گذشته کنکور 1400 از سهمیه 5% استفاده کردم بعد از انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفایی قبول شدم ولی نرفتم الان میتونم دوباره از سهمیه برای کنکور 1401 استفاده کنم ؟ و اینکه اگر الان تو فرم ثبت نام کنکور سهمیه رو وارد کنم و بعد تایید نشه چی میشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

   با سلام.اگر قبولی شما با استفاده از سهمیه ایثارگری بوده باشد امکان استفاده مجدد را ندارید.

 323. کارشناسی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام وقت بخیر من سال ۹۸ از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کردم روزانه و آزاد هر دو رو قبول شدم اما پرستاری آزاد رفتم آیا مجدد میتونم از سهمیه برای آزاد دوباره در کنکور استقاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر طبق اطلاعیه سنجش امکان استفاده مجدد وجود ندارد

 324. ااا22
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام خسته نباشید ممنون از مقاله خوبی که در اختیار ما قرار دادید
  من کنکور سال 99-1400 امتحان دادم ولی رشته مورد نظرمو قبول نشدم برای همین من باتوجه به سوابق تحصیلی اقدام به انتخاب رشته برای دانشگاه پیام نور کردم متاسفانه اشتباه از طرف شخصی که ثبت نامم کرد از سهمیه ایثارگران برای همچین چیزی استفاده کرد! ولی خوب الان سوال من اینه برای کنکور 1400-14001 امتحان بدم می تونم مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنم؟ باید انصراف بدم تا بتونم استفاده کنم؟

  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۱

   با سلام
   برای استفاده مجدد باید به سازمان سنجش درخواست بدید و با توجه به قوانین ثبت نام اگرشما شرایط را دارا باشید میتوانیدمجدد از سهمیه استفاده کنید

 325. مهدی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام و وقت بخیر. ببخشید بنده سالهای 98 و 99 و 1400 از ارگان مربوطه کد 12 رقمی سهمیه رو گرفتم و هرسال کد فرق میکرد ، برای امسال هم از ارگان مون کد رو گرفتم ولی عین سال 1400 بود ؛ میترسم این کد تأیید نشه (چون تکراری سال قبل هستش ) ؛ میشه راهنماییم کنید ؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

   اگر از یگان مربوطه گرفتین مشکلی وجود ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   اگر کد رو از ارگان دریافت کردید کاملا درست میباشد برای اطمینان خاطر میتوانید به صورت مجدد این کدرو از ارگان دریافت کنید برای زمان ویراییش

 326. محمد
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

  سلام
  من رشته فنی هنرستان رشته عمران سال ۹۴ کنکور دادم دانشگاه ملی قبول شدم بعد از گذشت یک ترم انصراف دادم و در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دادم
  الان میتونم از سهمیه مجدد استفاده کنم یا خیر
  فرقی بین فنی و نظری هست یا ن؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر امکان استفاده مجدد وجود ندارد

 327. غزل
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام وقت شما بخیر سال ۹۹ با استفاده از سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور پذیرفته شدم و با استفاده از سهمیه فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح.( برای اولین بار)
  آیا برای کنکور ۱۴۰۱ و انتخاب رشته برای دوره‌های روزانه امکان استفاده مجدد از سهمیه رزمندگان را دارم؟
  با توجه به اینکه برای پذیرفته شدن بر اساس سوابق تحصیلی از این سهمیه استفاده کردم و برای اولین بار هم بود. قبلا هیچ استفاده ای از این سهمیه نکردم. ممنونم بابت پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   با سلام.با توجه به این که با کنکور سراسری پذیرفته نشده اید امکان استفاده مجدد ان وجود دارد.

 328. ar
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

  من سال ۹۷ کنکور تجربی دادم و نه رشته دولتی انتخاب کردم نه آزاد فقط وارد دانشگاه پیام نور شدم و الان فارغ التحصیل شدم
  میخواستم ببینم باز میشه از سهمیه ایثارگری برای آزمون مجدد در کنکور۱۴۰۱ استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

   با سلام. بستگی داره شما اصلا برای قبولی پیام نور از سهمیه استفاده کرده باشی یا خیر .چون بر اساس سوابق تحصیلی اگه قبول شده باشی یه شرایط داره و با ازمون قبول شده باشی شرایط دیگر.برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 329. آرزو
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام من سال ۹۷ از کد سهمیه ایثارگری استفاده کردم ولی دانشگاه دولتی و آزاد قبول نشدم ولی دانشگاه پیام نور قبول شدم و الان فارغ التحصیل دانشگاه پیام نورم.میخواستم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ایا میشه بازم از این کد استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴

   با سلام .دوست عزیزبه دلیل اینکه ازسهمیه خود یکبار استفاده کرده اید . اجازه استفاده مجدد ازاین سهمیه را ندارید .برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 330. آرزو
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام ببخشید من کنکور ۹۷ شرکت کردم و کد سهمیه ایثارگری ۵درصد وارد کردم هیچگونه دانشگاه دولتی و آزاد نیاوردم فقط دانشگاه پیام نور قبول شدم و الان فارغ التحصیل دانشگاه پیام نورم آیا مجدد میشه از سهمیه ایثارگری برای کنکور دانشگاه آزاد استفاده کنم؟

 331. آرزو
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰

  سلام ببخشید من کنکور ۹۷ شرکت کردم و کد سهمیه ایثارگری ۵درصد وارد کردم هیچگونه دانشگاه دولتی و آزاد نیاوردم فقط دانشگاه پیام نور قبول شدم و الان فارغ التحصیل دانشگاه پیام نورم آیا مجدد میشه از سهمیه ایثارگری برای کنکور دانشگاه آزاد استفاده کنم؟
  خواهشا جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت بخیر برای استفاده مجدد از سهمیه اگر انتخاب رشته نهایی نکرده باشید امکان استفاده مجدد هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 332. علی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اگر از سهمیه 5 درصد برای کنکور استفاده کنم اما اگر انتخاب رشته نکنم میتونم مجدد از سهمیه استفاده کنم برای کنکور 1402

 333. محمد
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اگر از سهمیه 5 درصد برای کنکور استفاده کنم اما اگر انتخاب رشته نکنم میتونم از مجدد

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام
   استفاده از سهمیه مجدد برای شما امکان پذیر است

 334. یاسمن
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام وقت بخیر. ی سوال داشتم، اینکه اگه از سهمیه ایثارگر برای کنکور 1401 استفاده کنم و تو نتایج نهایی اگه قبول نشم، سال بعدش ینی 1402میتونم یک بار دیگه از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر اگر انتخاب رشته نهایینکره باشین و قبول نشده باشین امکان استفاده مجدد هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 335. ستاره
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام وقت بخیر.من قصد دارم امسال کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم و از سهمیه ۵٪ ایثارگریم استفاده کنم،اگر دانشگاه انتخابی قبول نشم،میتونم سال بعد دوباره از سهمیم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر امکان استفاده مجدد از سهمیه اگر سال گذشته استفاده کنید و انتخاب رشته کنید و چه برید دانشگاه چه نرید امکان استفاده مجدد میست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 336. رضا
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام وقتتون بخیر … من سال 96 دانشگاه ازاد قبول شدم و الان فارغ التحصیل هستم . میخواستم بدونم برای دانشگاه دولتی میتونم مجدد از سهمیه استفاده کنم ؟
  تو برگه انتخاب رشته دانشگاه ازاد سال 96 من ، جلوی سهمیه چیزی ننوشته و —– گذاشته ، آیا برای انتخاب رشته آزاد باید جداگانه گزینه ای رو برای سهمیه میزدیم؟ یعنی برای من سهمیه اعمال نشده و بدون سهمیه قبول شدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

   سلام وقت بخیر خیر اعمال سهمیه برای دانشگاه آزاد بصورت جداگانه انجام نمیشه و همزمان با ثبت نام وارد فرم میکنید