تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۳۴۹
استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری امکان پذیر است؟ برای بسیاری از داوطلبان کنکور این سوال پیش می آید که تعداد دفعات و محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است و اینکه آیا بین دانشگاه های مختلف تفاوت وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم، اما برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری یعنی چه؟

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

 

یکی از تسهیلاتی که برای داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده است، استفاده از سهمیه های گوناگونی همچون سهمیه ایثارگران، سهمیه مناطق، سهمیه رزمندگان، سهمیه 25 یا 5 درصدی ایثارگران، سهمیه فرزندان جانباز و … است. تاثیر سهمیه در کنکور سراسری خود تحت شرایط و قوانین خاصی صورت می پذیرد. در این بین، برای بسیاری از دارندگان سهمیه ایثارگران سوالات زیادی مطرح می شود که از جمله آن می توان به چگونگی برخورداری و استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری اشاره کرد.

به طور کلی، طبق قوانین سازمان سنجش، حدود 5 تا 25 درصد از ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل، به افرادی تعلق می گیرد که از سهمیه ایثارگران برخوردارند. البته این در صورتی است که داوطلب موفق به کسب حداقل نمره مجاز قبولی شده باشد.

بر اساس آنچه که در دفترچه راهنمای ثبت نام آمده است، جانبازان 25 % و بالاتر و همسران و فرزندهای آنان، جانبازان زیر 25% و همسر و فزندان آن ها، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثرها می توانند از طریق دریافت کد 1 رقمی از ارگان های ذیربط خود، در فرم ثبت نامی قسمت مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران را علامت گذاری نماید.

حال ممکن است فردی به هر دلیلی مایل باشد که دوبار از این سهمیه استفاده کند، اما باید دید که ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور به چه نحوی است، و اینکه به ما اجازه این کار را می دهد یا خیر. در ادامه به این بحث می پردازیم.

 

 

جهت آگاهی از نحوه و شرایط تاثیر سهمیه در کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط و قوانین استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری چیست؟

در سال جاری سازمان سنجش درخواستی را در باب تغییر استفاده از سهمیه ایثارگران داد، که بر پایه آن موارد زیر مطرح شده است:

آن دسته از داوطلبانی که یک بار از طریق سهمیه ایثارگران و شاهد در یکی از رشته های تحصیلی دوره های روزانه کنکور پذیرفته شده اند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را ندارند. این قانون شامل تمام پذیرفته گانی است که از رشته قبلی خود انصراف داده، در رشته مورد نظر ثبت نام کرده و یا حتی نکرده باشند.

همچنین، بر اساس قوانین محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکوراگر داوطلبی در سنوات گذشته در یکی از رشته های تحصیلی غیر روزانه، اعم از دانشگاه پیام نور، دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، موسسات آموزش عـالی غیردولتی و غـیرانتفاعی و یا دوره های پردیس خودگـردان (بین الملل) و مجازی پذرفته شده باشند، چنانچه در رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک بار امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

علاوه بر این، استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد برای افرادی که در این دانشگاه پذیرفته شده، در صورت اصراف از رشته قبلی خود تنها یک بار دیگر فرصت بهره مندی از تسهیلات سهمیه ایثارگران راخواهند داشت

 

 

به منظور دریافت نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران برای لینک زیر کنید

 

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

 

 

مسلما داوطلبان و متقاضیان کنکور نمی توانند در هر زمانی که مایل به استفاده از سهمیه ایثارگران بودند، برای آن درخواست دهند. به همین دلیل، قوانینی در باب استفاده مجدد از سهمیه روزانه و غیر روزانه نظر گرفته شده است که مطابق با آن ها مشخص می شود که هر فرد در چه صورت می تواند از این تسهیلات استفاده نماید. 

 

 • اگر داوطلبی در آزمون کنکور سال های قبل خود موفق به قبولی در هیچ کدام از رشته محل های روزانه نشده و از سهمیه ایثارگران استفاده نکرده باشند، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری خواهد بود.

 

 • چنانچه فردی در دوره های قبلی از سهمیه خود استفاده کرده، و این مورد به ثبت و تایید رسیده باشد، و نهایتا در هنگام اعلام نتایج نیز اعمال شده باشد، طبق ضوابط محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور دیگر حق استفاده مجدد از این تسهیلات را نخواهد داشت.

 

 

برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از کارنامه کنکور سهمیه ایثارگری وارد لینک شوید.

 

 

 • همانطور که در بالا اشاره شد، پذیرفته شدگان دوره های روزانه که از سهمیه ایثارگران استفاده کرده اند، دیگر نمی توانند مجددا از آن بهره ببرند.

 

 • اگر دوطلبی در هنگام ثبت نام، گزینه سهیه ایثارگران را در فرم ثبت نامی انتخاب نمود باشد، اما در هنگام انتشار کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده باشند، دیگر مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در دانشگاه آزاد و سراسری هستند.

 

 • 25% از ظرفیت هر کدام کد رشته محل های کنکور به ” همسر و فرزندان شدا و مفقود الاثر”، ” آزادگان و همسر و فرزندان آن ها”، ” جانبازان 25% و بالتر و همسرو فرزندان آن ها ختصاص می یابد.

 

 • 5% از ظرفیت انتخاب هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص یافته است.

 

 • حد نصاب نمره دارندگان سهمیه ایثارگران، 70 درصد افرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن رشته خواهند بود.

 

 • داوطلبینی که جزء سازمان بسیج محسوب می شوند و متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران یا رزمندگان نیز هستند، می توانند از طریق مراجعه به محل نگهداری پرونده بسیج، کد پیگیری 12 رقمی خود را دریافت و آن را در تقاضانامه اینترنتی درج نمایند.

 

 

برای اطلاع از  معافیت فرزندان ایثارگر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران

برای بسیاری از متقاضیان مهم است که در هر دوره چند بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری هستند. اگر بخواهیم تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران 5 درصد هر دوره تحصیلی را به تفکیک بررسی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های روزانه: پذیرفته شدگان دوره های روزانه تنها یک بار می توانند از سهمیه ایثارگران انتخاب نماید.

دوره های شبانه ( نوبت دوم): پذیرفته شدگان این دوره در صورت انصراف از رشته قبلی خود، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری را خواهند داشت.

پردیس خودگردان: همانند دور های شبانه، تنها یک بار چنانچه از رشته قبلی خود انصراف دهند، تنها یک باردیگر می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند.

دانشگاه آزاد: از آنجا که این دانشگاه غیر دولتی محسوب می شود، اگر داوطلبی که قبلا یکبار از این سهمیه استفاده کرده است، از رشته در حال تحصیل انصراف دهد، یک بار دیگر، یعنی حداکثر دو بار مجاز به استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری است.

دوره های مجازی یا غیر انتفاعی: پذیرفته شدگان این دوره ها نیز به شرط انصراف از رشته قبلی که از سهمیه ایثارگران برای پذیرش استفاده کرده اند، حداکثر دو بار مجاز به بهرهمندی از این سهمیه هستند.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران در آزمون ept بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به شرایط و محدودیت استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری در دانشگاه آزاد و سراسری دوره های مختلف پرداختیم و دیدیم که تعداد دفعات استفاده از این سهمیه چگونه است.

چنانچه شما نیز به دنبال بهره مندی و اطلاع از قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران ، رزمندگان، شهدا، مناطق و … را جهت پذیرش در دانشگاه دارید، می توانید سوالات و ابهامات خود را از همکاران ما در ایران تحصیل کسب نمایید. برای این کار کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری دانشگاه های سراسری و آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تخمین رتبه ایثارگران در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه در آزمون وکالت

دریافت کد پیگیری ایثارگری ارتش

سهمیه مناطق در کنکور

سهمیه منطقه دو در کنکور

 استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور 

بهترین سهمیه مناطق کنکور

استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری 

در چه صورت امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری وجود دارد؟

بسته به دوره و دانشگاه، قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران متفاوت است که می توانید برای اطلاع از آن ها به مقاله مراجعه کنید.

تعداد دفعات استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه های سراسری و آزاد چه تفاوتی دارد؟

افرادی که قبلا در دانشگاه های غیر دولتی با استفاده از سهمیه ایثارگران پذیرفته شده اند، در صورت انصراف از رشته قبلی می توانند یکبار دیگر از این سهمیه استفاده نمایند.

چگونه می توان از محدودیت استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور مطلع شد؟

برای اطلاع از تمام شرایط برخورداری از سهمیه ایثارگران می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

آیا  قوانین استفاده از سهمیه ایثارگران کنکور سال بعد تغییر کرده است؟

تا کنون صحبتی از تغییرات احتمال به میان نیامده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. رضا
  7 آذر 1400 ساعت 01:30

  سلام جناب خسته نباشید
  من دارای سهمیه ایثارگران بالای ۲۵ درصد هستم. کنکور تجربی ۱۴۰۰ شرکت کردم اصلاً انتخاب رشته نکردم. اما در دانشگاه آزاد در رشته حقوق که جز رشته های بدون کنکور محسوب میشد ثبت نام کردم هزینه هم رایگان هستش.میخواستم بدونم اگر بخوام کنکور تجربی دوباره شرکت کنم باید حتماً از رشته حقوق دانشگاه آزاد انصراف بدم؟! دوم این که با توجه به ثبت نام کردن در دانشگاه ازاد درصورت شرکت در کنکور تجربی چندبار میتونم از سهمیه ام استفاده کنم ؟! یعنی فقط یک بار دیگه میتونم ؟!

  • کارشناس ارشد
   7 آذر 1400 ساعت 15:07

   سلام وقت بخیر در شرایط استفاده مجدد از سهمیه با توجه به شرایط شما میتونید استفاده کنید و اگر مدارکتون رو تحویل دانشگاه دادید باید انصراق بدید

 2. مریم
  7 آذر 1400 ساعت 00:09

  سلام وقت بخیر. من پارسال در کنکور ارشد ثبت نام کردم(همراه با سهمیه 5 درصد) اما موفق به شرکت در آزمون نشدم.میخواستم بدونم باتوجه به شرکت نکردن در آزمون پارسال آیا برای شرکت در کنکور ارشد امسال میتوانم از سهمیه 5 درصد استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   7 آذر 1400 ساعت 13:07

   سلام وقتتون بخیر نه از سهمیه تان استفاده نکرده اید و امکان اعمال سهمیه در مقطع ارشد برایتان امکان پذیر است

 3. افسانه
  4 آذر 1400 ساعت 19:21

  اگر روزانه انصراف بدهیم امکان استفاده مجدد هست یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   7 آذر 1400 ساعت 16:38

   سلام وقت بخیر اگر انصراف بدید بله امکان استفاده مجدد از سهمیه میباید

 4. علی
  3 آذر 1400 ساعت 12:45

  با سلام.
  من در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ با استفاده از سهمیه ۵ درصد در دوره روزانه پذیرفته شدم. آیا امکان استفاده مجدد از سهمیه ۵ درصد برای دوره دکتری وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   3 آذر 1400 ساعت 16:22

   سلام وقتتون بخیر نیا به بررسی مقاطع دیگر شما نیز در استفاده از سهمیه دارد جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 5. مهرداد
  3 آذر 1400 ساعت 10:12

  سلام خسته نباشید
  من سال 96 برای کنکور کارشناسی از سهمیه 5درصد استفاده کردم . امسال کنکور ارشد دارم میتونم دوباره ازش استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   3 آذر 1400 ساعت 13:44

   سلام وقتتون بخیر در هر مقطع اجازه یک بار استفاده از سهمیه دارید

   • جواد
    6 آذر 1400 ساعت 19:40

    سلام به شما
    من در کنکور کارشناسی سال ۹۷ با سهمیه ایثارگری در خواجه نصیر روزانه، قبول شدم. میخواستم امسال برای ارشد شرکت کنم. آیا امکانش هست در این مقطع دوباره از سهمیه ام استفاده کنم؟
    منظورتون از “در هر مقطع فقط یکبار” این هست که میتوانم یا خیر؟
    متشکرم

    • کارشناس ارشد
     7 آذر 1400 ساعت 14:25

     سلام وقت بخیر در هرمقطع یکبار میتونید استفاده کنید

 6. امیری
  2 آذر 1400 ساعت 23:11

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من سال 92 با سهمیه بیست پنج درصدی فرزند جانبازی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی قبول شدم فارغ التحصیل شدم و الان میخوام کنکور بدم آیا سهمیه برای بین الملل یا روزانه اعمال میشود ؟

  • کارشناس ارشد
   4 آذر 1400 ساعت 14:00

   سلام وقت بخیر در رابطه با استفاده از سهمیه در هر مقطع فقط یکبار میتوان استفاده کرد

 7. علی زبردست
  2 آذر 1400 ساعت 16:40

  سلام وقت بخیر
  بنده کنکور 98 اقتصاد روزانه قبول شدم اما به دلیل ناقص بودن مدارک( 10واحد مونده از مقطع پیش دانشگاهی )موفق به ثبت نام در دانشگاه نشدم، امکان استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران هست یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   3 آذر 1400 ساعت 17:38

   سلام
   برای هر مقطع یکبار میتوانید از سهمیه خود استفاده کنید

 8. علی
  2 آذر 1400 ساعت 09:25

  سلام
  من سهمیه ۲۵ درصد دارم و ترم ۳ پرستاری ازاد میخونم و کلا روزانه تا حالا انتخاب رشته نکردم و پدرم جانباز و ازاده هست میخاستم بدونم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ برای پذیرش پزشکی دانشگاه ازاد شرکت کنم ؟؟
  و اینکه حتما باید انصراف بدم الان از این رشته یا اینکه میتونم مرخصی تحصیلی بگیرم و بعد از قبولی انصراف بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   4 آذر 1400 ساعت 16:57

   سلام وقت بخیر درصورت انصراق بله میتونید ولی اگر قارغ التحصیل بشید خیر

 9. مسعود
  1 آذر 1400 ساعت 23:08

  سلام. من در کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰از سهمیه ف درصد استفاده کردم و در رشته روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم
  الان میخوام برای کنکور سال ۱۴۰۱ شرکت کنم ایا میتونم از این سهمیه برای کنکور استفاده کنم ؟؟
  در کنکور تا الان استفاده نکردم

  • کارشناس ارشد
   2 آذر 1400 ساعت 20:09

   سلام شما از سهمیه ایثارگری تون در هر مقطع فقط یکبار میتونید استفاده کنید

 10. فاطمه
  28 آبان 1400 ساعت 10:25

  سلام خسته نباشید من در کنکور ۱۴۰۰ با سهمیه ایثارگران ۲۵درصدپرستاری ازاد قبول شدم و ثبت نام نکردم و در دوره های روزانه هیچ رشته ای پذیرفتع نشدم .. ایا در کنکور ۱۴۰۱میتونم از سهمیه در دوره های روزانه استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   1 آذر 1400 ساعت 17:58

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط و ضوابط دفترچه و سهمیه ایثارگری امکان استفاده مجدد از سهمیه شما وجود ندارد موفق باشید

 11. اسماعیل
  27 آبان 1400 ساعت 22:29

  سلام.ببخشید من سال 1400 برای اولین بار با سهمیه فرزند 25درصد جانبازی رادیولوژی روزانه قبول شدم. میتونم کنکور 1401 از سهمیه استفاده کنم برای قبولی دندان آزاد؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   29 آبان 1400 ساعت 13:37

   سلام وقت بخیر با توجه به شرایط و ضوابط دفترچه و سهمیه ایثارگری امکان استفاده مجدد از سهمیه شما وجود ندارد موفق باشید

   • حسن
    30 آبان 1400 ساعت 00:51

    من سال 99در دانشگاه پیام‌نور بدون کنکور با سهمیه 25 درصد ثبت نام کردم.به طوری که شهریه را خودم پرداخت کردم.
    درسال 1400کنکور دادم و در رشته های روزانه مجاز شدم.
    و در انتخاب رشته مردود شدم.
    حالا میتوانم سهمیه ام را در کنکور 1401به ثبت برسانم؟
    و در صورت قبول شدن میتوانم در رشته های روزانه پزشکی ثبت نام کنم؟

    • کارشناس ارشد
     2 آذر 1400 ساعت 19:42

     سلام . خیر . یکبار میتوانید استفاده کنید

 12. مهرانه
  27 آبان 1400 ساعت 21:38

  سلام خسته نباشید من یکبار از سهمیه ۲۵ استفاده کردم و در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پزشکی قبول شدم و الان سال سوم پزشکیم اگه انصراف بدم مجدد میتونم از سهمیه ۲۵ برای قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه آزاد استفاده کنم یا خیر با توجه به اون متنی که در مورد دانشگاه آزاد نوشتید این سوال برام پیش اومد ممنون از پاسختون

  • کارشناس ارشد
   29 آبان 1400 ساعت 13:38

   سلام وقت بخیر با توجه به شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در صورت انصراف از دانشگاه های غیر روزانه امکان استفاده مجدد 1 بار دیگر وجودر دارد موفق باشید

 13. حسین
  26 آبان 1400 ساعت 10:11

  سلام، من یه بار از سهمیه جانبازی ۲۵ درصد پدرم در مقطع لیسانس روزانه استفاده کردم و فارق التحصیل شدم، الان میخاستم مجدد برای مقطع لیسانس برای دانشگاه آزاد رشته های علوم پزشکی استفاده کنم، منتهی از چند نفر تو بنیاد که پرسیدم گفتن برای آزاد مقطع لیسانس دیگه سهمیه ندارم، میخاستم بدونم این درسته یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   26 آبان 1400 ساعت 14:19

   سلام وقتتون بخیر از سهمیه های ایثارگری در هر مقطع تنها یکبار می توانید استفاده کنید

 14. فاطمه
  25 آبان 1400 ساعت 18:20

  سلام وقتتون بخیر
  من سال ۹۸ کنکور سراسری قبول نشدم و خیلی عجله ای در آخر شهریور انتخاب رشته پیام‌نور کردم و قبول شدم و الان مشغول ب تحصیل هستم
  مشکل من اینه نمی‌دونم در انتخاب رشته پیام‌نور از سهمیه ۵ درصدیم استفاده کردم یا نه
  چون امسال مجدد میخام کنکور بدم.
  از کجا باید بفهمم که از سهمیم استفاده کردم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 22:20

   با سلام و وقت بخیر با شماره پرونده و کد ملی خود وارد سایت سازمان سنجش شده و اطلاعات خود را بازیابی کنید

 15. فاطمه
  25 آبان 1400 ساعت 18:12

  سلام وقتتون بخیر
  من در کنکور سال ۹۸ قبول نشدم و در آخر شهریور خیلی عجله ای با سوابق انتخاب رشته کردم و قبول شدم و مشغول به تحصیل هستم.
  مشکل من اینه نمی‌دونم از سهمیه ۵ درصد استفاده کردم یا نه .امسال مجدد میخام کنکور بدم از کجا بفهمم که از سهمیم استفاده کردم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   26 آبان 1400 ساعت 14:41

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.
   برای مطلع شدن از اعمال سهمیه باید پروفایل و مدارک ثبت نام دانشگاه خود را بررسی کنید.

 16. Sa
  24 آبان 1400 ساعت 16:22

  با عرض سلام من برای کنکور کارشناسی از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم و فارغ‌التحصیل شدم ، برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 16:53

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.

 17. Meli
  23 آبان 1400 ساعت 22:06

  سلام خسته نباشید من سال ۹۷کنکور دادم و درحال تحصیل تو دانشگاه دولتی روزانه ام،منتها همون سال ازاد هم انتخاب رشته کردم و جواب اومد ولی نرفتم ، امکان استفاده سهمیه دارم یا کلا دیگ نمیشه؟

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 20:49

   سلام شما برای هر مقطع فقط یکبار میتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 18. نیما
  22 آبان 1400 ساعت 11:45

  سلام ببخشید بنده در کنکور 1400 از سهمیه استفاده کردم و روزانه قبول شدم آیا میتونم دوباره برای پیام نور ازش استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   22 آبان 1400 ساعت 14:26

   سلام برای دانشگاه غیرروزانه امکان دارد

 19. جواد
  18 آبان 1400 ساعت 11:20

  سلام وقتتون بخیر
  بنده یکبار سال 95 کنکور دادم و با استفاده از سهمیه دانشگاه دولتی روزانه خوندم و مدرک گرفتم ، سوالم اینه میتونم دوباره کنکور بدم و سهمیه در دانشگاه آزاد یا بین الملل برای من لحاظ میشه؟؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   18 آبان 1400 ساعت 12:28

   سلام بله میتوانید

 20. روژان
  16 آبان 1400 ساعت 18:27

  سلام وقت بخیر من دوبار کنکور دادم با سهمیه 5درصد ایثارگری اما انتخاب رشته نکردم میتونم از سهمیه دوباره استفاده کنم واسه کنکور؟

  • کارشناس ارشد
   17 آبان 1400 ساعت 09:51

   سلام وقتتون بخیر در صورت انجام ندادن انتخاب رشته و نداشتن قبولی دانشگاه شما حق استفاده ی دوباره از سهمیه ایثارگری را دارید

   • m
    22 آبان 1400 ساعت 11:36

    سلام وقتتون بخیر من یک بار از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کردم و کارشناسی وزارت بهداشت سال ۹۶ قبول شدم و فارغ التحصیل شدم ایا میتونم دوباره از این سهمیه برای قبولی پزشکی پردیس یا ازاد استفاده کنم

    • f
     22 آبان 1400 ساعت 11:42

     سلام وقتتون بخیر
     من یک بار از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کردم و کارشناسی مامایی روزانه فارغ التحصیل شدم میتونم دوباره از این سهمیه برای قبولی پزشکی پردیس یا ازاد استفاده کنم

     • کارشناس ارشد
      25 آبان 1400 ساعت 19:45

      سلام. خیر

    • کارشناس ارشد
     22 آبان 1400 ساعت 14:34

     سلام بله امکان دارد

     • f
      26 آبان 1400 ساعت 12:08

      ببخشید دو نفر به من جواب دادن کدوم جواب درسته ؟

     • کارشناس ارشد
      26 آبان 1400 ساعت 14:12

      سلام وقتتون بخیر لطفا دوباره سوالتان را مطرح کنید

     • f
      26 آبان 1400 ساعت 19:00

      سلام وقتتون بخیر
      من یک بار از سهمیه ۲۵ درصدی استفاده کردم و کارشناسی مامایی روزانه فارغ التحصیل شدم میتونم دوباره از این سهمیه برای قبولی پزشکی پردیس یا ازاد استفاده کنم

     • کارشناس ارشد
      27 آبان 1400 ساعت 16:07

      سلام وقت بخیر استفاده مجدد از سهمیه در یک مقطع وجود ندارد

 21. لیلا
  15 آبان 1400 ساعت 16:36

  سلام
  من سال ۹۷ کنکور ارشد شرکت کردم با سهمیه ۵ درصد روزانه قبول شدم و نتونستم ادامه بدم و انصراف دادم و سوالم اینه که میتونم سال ۱۴۰۱ در کنکور ارشد از سهمیه برای دانشکاه آزادیا پیام نور شرکت کنم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   15 آبان 1400 ساعت 16:43

   سلام وقت بخیر.استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری تحت شرایط خاصی ممکنه.اگر با سهمیه روزانه قبول شده باشید مجدد نمیتونید ازش استفاده کنید.

  • کارشناس ارشد
   15 آبان 1400 ساعت 16:43

   سلام
   اگر روزانه قبولی داشته اید دیگر مجاز به استفاده از سهمیتون نیستید

 22. عرفان
  15 آبان 1400 ساعت 08:04

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم به شدت منو درگیر کرده خواهشمندم راهنمایی کنید .

  من امسال با سهمیه 5 درصد در کنکور سراسری یعنی کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم.

  امسال میخوام دوباره برای کنکور سراسری یا همون کارشناسی ثبت نام کنم با استفاده از سهمیه ام .

  ولی تا زمان نتایج نمیخوام انصراف بدم.

  حالا اگه من دانشگاه روزانه قبول بشم ؛ و از دانشگاه قبلیم انصراف بدم .
  سوال اینه که اصلا میشه برای سراسری تا قبل انصراف دوباره از سهمیه استفاده کرد؟

  اگه میشه استفاده کرد ، اون موقع دیگه برای ارشدم هم میشه از سهمیه استفاده کرد یا دیگه نمیشه؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . باتشکر

  • کارشناس ارشد
   15 آبان 1400 ساعت 16:46

   سلام وقت بخیر.استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری تحت شرایط خاصی امکان پذیره/اگه شرایطش رو داشته باشید میتونید استفاده کنید.

 23. مریم
  14 آبان 1400 ساعت 23:25

  سلام من سراسری قبول نشدم ولی آزاد پرستاری قبول شدم یعنی حتی انصراف بدمم نمی‌تونم از سهمیه ۲۵ استفاده کنم برا کنکور؟

  • کارشناس ارشد
   15 آبان 1400 ساعت 16:43

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری برای هر مقطع یکبار مجاز است.

 24. سید
  8 آبان 1400 ساعت 20:18

  سلام ببخشید من برای کاردانی سهمیه نداشتم ولی کاردانی به کارشناسی را سهمیه داشتم، الان میتونم مجدد در کنکور از سهمیه استفاده کنم

  • کارشناس ارشد
   9 آبان 1400 ساعت 12:41

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار مجاز است.در صورت عدم استفاده از مقطع کارشناسی مانعی از جهت استفاده از سهمیه ندارید.

 25. ستاره
  8 آبان 1400 ساعت 00:59

  سلام وقت بخیر
  من قصد دارم امسال کنکور ارشد شرکت کنم
  سهمیه ۵٪ دارم و ازش استفاده نکردم تاحالا
  میخواستم بدونم اگر امسال کنکور بدم و از سهمیم استفاده کنم و قبول نشم میتونم سال بعد از سهمیم دوباره استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   8 آبان 1400 ساعت 10:43

   سلام وقتتون بخیر بله تا 2 بار میتونین استفاده کنید

  • کارشناس ارشد
   8 آبان 1400 ساعت 16:41

   سلام وقتتون بخیر بله میتونید تا 2 بار از سهمیتون در هر مقطع استفاده کنید

 26. علیرضا
  7 آبان 1400 ساعت 23:48

  سلام من در کنکور ۱۴۰۰ با سهمیه ایثارگران پنج درصد روزانه قبول شدم والان انصراف دادم. الان ۲۵ درصد جانبازی داریم،میشه استفاده کنم باز؟

  • کارشناس ارشد
   8 آبان 1400 ساعت 12:11

   با سلام
   از سهمیه در هر مقطع یک بار میتوان استفاده کرد

 27. محمد
  7 آبان 1400 ساعت 23:45

  سلام من در کنکور 1400 از سهمیه 5 درصد استفاده کردم و روزانه قبول شدم. درحال حاضر بعد از کمیسیون پزشکی درصد جانبازی به 25 درصد رسیده و انصراف داده ام. میتونم استفاده کنم یا خیر ؟

  • کارشناس ارشد
   8 آبان 1400 ساعت 16:51

   سلام بله میتوانیدانجام دهید

   • مریم
    9 آبان 1400 ساعت 17:53

    با سلام من دارای ۴۰ درصد سهمیه هستم چن سال پیش در دانشگاه فنی دولتی خوندم الان با تغییر رشته برا پرستاری بازم میتونم از درصدم استفاده کنم برا دانشگاه دولتی

    • کارشناس ارشد
     10 آبان 1400 ساعت 09:31

     سلام
     در صورتی که با استفاده از سهمیه خود .دانشگاه روزانه قبول شدید نمیتوانید مجددا از سهمیه خود استفاده کنید

 28. م
  6 آبان 1400 ساعت 15:33

  سلام ببخشید برای ارشد امسال با آزاد ثبت نام کرده بودم اما داخل کارنامه سبز سهمیه قبولی نوشته ایثارگر۰/۲۵ ظرفیت. حالا شما میدونید جریانش به چه صورت بوده؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   6 آبان 1400 ساعت 15:38

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

   • ع
    23 آبان 1400 ساعت 13:09

    سلام برادرم سهمیه ۲۵ درصد داره سال۹۹ انتخاب رشته نکرد اما سال ۱۴۰۰ انتخاب رشته کرد و پیام نور قبول شد و نرفت
    سال ۱۴۰۱ بازم از سهمیه میتونه استفاده کنه؟

    • کارشناس ارشد
     25 آبان 1400 ساعت 18:09

     سلام اگر مشکل سربازی نداشته باشند میتونند برای هر مقطع فقط یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کنند

 29. کوثر
  5 آبان 1400 ساعت 16:28

  سلام وقت بخیر
  سال۹۸ کنکور ارشد شرکت کردم و سهمیه ۵ درصد استفاده کردم دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم اما ثبت نام نکردم
  امسال دوباره میتونم از سهمیه استفاده کنم؟راهنمایی کنید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   10 آبان 1400 ساعت 09:40

   با سلام
   وقتی انتخاب رشته انجام شود یعنی از سهمیه استفاده شده است
   از سهمیه در هر مقطع یک بار میتوان استفاده کرد

 30. آرمان
  3 آبان 1400 ساعت 22:47

  با سلام پدر من از مرداد 67 تا 69 در جنگ تحمیلی در منطقه پاک سازی مین فعالیت داشته است آیا کارت ایثارگری تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 09:40

   سلام وقتتون بخیر کارت ایثارگری تنها به دوران دفاع مقدس تعلق می گیرد

 31. Amir r
  3 آبان 1400 ساعت 18:17

  با سلام
  من سال ۹۱ کنکور امتحان دادم که در سراسری مردود شدم (قبول نشدم) ولی با استفاده از سهمیه دانشگاه ازاد قبول شدم و رفتم دانشگاه آزاد حالا سوالم این هست دوباره میتونم از سهمیه ایثارگری۲۵ درصد دانشگاه سراسری استفاده کنم

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 10:04

   سلام وقت به خیر
   استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار امکان پذیر است.اگر برای پذیرفته شدن در دانشگاه آزاد با اعمال سهیمه پذیرفته شدید امکان استفاده مجدد در همان مقطع را ندارید.

  • رضوان
   4 آبان 1400 ساعت 15:17

   سلام وقت بخیر
   من بهمن۹۹ از سهمیه ایثارگری ۲۵درصد مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد استفاده کردم
   و امسال میخام ارشد دانشگاه ازاد همزمان بخونم
   عایا امکان داره بدون انصراف از کارشناسی با سهمیه،ارشد با سهمیه خوند؟

   • کارشناس ارشد
    5 آبان 1400 ساعت 10:29

    سلام وقت بخیر.استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری تحت شرایطی امکان پذیر هست.

 32. سحر
  30 مهر 1400 ساعت 23:37

  سلام، من سال ۹۱ کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر از سهمیه استفاده کردم، فقط همین ۱بار
  الان بخوام کنکور سراسری شرکت کنم میتونم استفاده کنم از سهمیه جانبازی؟ تو رشته های تحربی

  • moshaverarshad
   1 آبان 1400 ساعت 11:40

   سلام سحر
   شما برای مقاطع بالاتر میتونین استفاده کنید از سمیه ایثارگری تون

 33. کیمیا
  27 مهر 1400 ساعت 21:18

  سلام و وقت بخیر اگر من امسال از سهمیه ۵ درصدم (ایثارگری)استفاده کردم و انتخاب رشته کردم اما مردود شدم و قبول نشدم امسال /و نمیرم امسال ایا سال دیگه شرکت کنم مشکلی نداره برای استفاده ازون ۵ درصد؟؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   28 مهر 1400 ساعت 16:22

   سلام
   در صورتی که مردود اعلام شدید میتونید سال اینده هم استفاده کنید

 34. نفس
  25 مهر 1400 ساعت 19:47

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۷ از سهمیه ی ایثار گر استفاده کردم و سلولی روزانه قبول شدم اما داخل پرتال سهمیه رو آزاد ذکر کردن و فارق التحصیل شدم.امسال دوباره میخوام کنکور بدم میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

 35. رعنا
  25 مهر 1400 ساعت 16:56

  با سلام.
  ببخشید من 10 سال قبل با سهمیه 25 درصد کارشناسی روزانه و کارشناسی ارشد شبانه خوندم، الان بخوام دوباره کنکور بدم میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 14:13

   سلام
   شما در هر مقطع فقط یکبار مجاز به استفاده از سهمیه هستید

 36. فرشاد
  25 مهر 1400 ساعت 11:38

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۹ دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم و ۱ماه بعد انصراف دادم و بعد در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم میخواستم ببینم میتونم برا ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   25 مهر 1400 ساعت 15:48

   سلام وقت به خیر
   از جهت نظام وظیفه شما در طول سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید.
   استفاده از سهیمه هم در مقطع یکبار قابل استفاده است.

 37. یاسمین
  24 مهر 1400 ساعت 10:16

  سلام ببخشید من دوازدهمی هستم امسال کنکور دارم کنکور ۱۴۰۱و سهمیه ۵درصدی دارم اگه تو کنکور شرکت کنم و از سهمیه هم استفاده کنم اما از نتیجه کنکورن راضی نباشم و بخوام سال بعد کنکور بدم و از سهمیه ۵درصدی استفاده کنم تا رشته که دوست دارم قبول بشم میتونم از سهمیه استفاده کنم یا فقط برای همون بار اول بوده ؟

  • کارشناس ارشد
   24 مهر 1400 ساعت 14:03

   سلام وقتتون بخیر استفاده از سهمیه ایثاریگری یک بار در هر مقطعی امکان پذیر است اگر قبولی دز کنکور سراسری باشد سهمیه شما سوخت می شود ول برای بقیه دانشگاه ها این طور نیست و می توانیدر در هر مقطع تا گرفتن مدرک استفاده کنید.

 38. سارا طاهری
  23 مهر 1400 ساعت 21:45

  سلام، من برای ارشد از سهمیه ام استفاده کردم، بعد الان اگه بخوام کنکور کارشناسی شرکت کنم دیگه نمیتونم از سهمیه استفاده کنم؟تو مقطع کارشناسی تاحالا استفاده نکردم از این سهمیه

  • کارشناس ارشد
   24 مهر 1400 ساعت 14:51

   سلام وقت به خیر در هر مقطع شما یکبار حق استفاده از سهمیه را دارید.

 39. لاله
  23 مهر 1400 ساعت 15:40

  سلام.
  من پرستاری آزاد قبول شدم و ترم ۴ هستم. برای سراسری هم‌انتخاب رشته کردم ولی مردود شدم. میتونم برای کنکور سال بعد از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم؟ از این سهمیه برای کنکور سال قبلیم هم استفاده کردم

  • کارشناس ارشد
   24 مهر 1400 ساعت 15:35

   سلام وقت بخیر نخیر نمیشه مجدد استفاده کنید

 40. سپهر
  21 مهر 1400 ساعت 11:57

  سلام
  من با سهمیه ۵ درصد انتخاب رشته کردم برای پیام نور و قبول شدم
  آیا میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 14:36

   سلام وقت به خیر از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار مجاز به استفاده هستید.

 41. zohre
  20 مهر 1400 ساعت 18:04

  سلام..اگ دانشگا ازاد پرستاری قبول شی و ثبت نام کنی
  برای کنکور سال بعد شر‌کت کنی سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران برای قبولی دانشگا ملی اعمال می‌گردد ؟؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 18:17

   سلام شما در هر مقطع فقط یکبار حق استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید

   • علیرضا
    28 مهر 1400 ساعت 14:02

    سلام خسته نباشید من سهیمه 5 درصد کنکور استفاده کردم و پردیس خودگردان دکتری دامپزشکی قبول شدم. الان پدرم جانبازی اش 30 درصد شده. میتونم در تخصص رشته از سهیمه جدیدم استفاده کنم؟ و در کل ایا سهمیه جدید فایده ای برایم داره؟

    • کارشناس ارشد
     28 مهر 1400 ساعت 16:06

     سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 42. SahaR
  20 مهر 1400 ساعت 16:04

  سلام وقتتون بخیر
  من سهمیه 5 درصد دارم سال بعد میخوام کنکوربدم خواستم بپرسم میشه با سهمیم هم کنکورانسانی بدم هم زبان؟ یعنی برای هردوش استفاده کرد

  • کارشناس ارشد
   20 مهر 1400 ساعت 16:37

   سلام وقت به خیر سهیمه ایثارگری برای هر کنکوری که شما قصد شرکت را داشته باشید اعمال می شود.

 43. حسین
  20 مهر 1400 ساعت 14:22

  سلام من سهمیه 25 درصدی دارم و امسال کنکور دادم و اصلا انتخاب رشته هم ثبت نام نکردم .
  آیا سهمیم از بین میره ؟

  • کارشناس ارشد
   20 مهر 1400 ساعت 16:47

   سلام وقت به خیر شما در هر مقطع یکبار میتوانید از سهمیه ایثارگری استفاده نمایید.این استفاده زمانی انجام می شود که شما انتخاب رشته انجام داده باشید و پذیرفته شده باشید.

 44. zohre
  20 مهر 1400 ساعت 12:53

  سلام..اگ دانشگا ازاد پرستاری قبول شیم و ثبت نام کنیم آیا میشه سال بعد از سهمیه ۲۵ درصدی برای قبولی دوره روزانه پزشکی استفاده کرد اعمال میشه سهمیه؟؟هیچ محدودیتی نداره اگ آزاد قبول شیم و نریم و از سهمیه واس دانشگا ملی استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 10:57

   سلام وقتتون بخیر اگر صرفا بخواهید در دانشگاه ازاد پذیرش داشته باشید انصرافتون رو در رشته پرستاری ثبت کنید از شرایط سهمیه ایثارگری می تونید بهرمند شوید

 45. Mi
  19 مهر 1400 ساعت 19:11

  سلام لطفا جواب بدین…سهمیه ۲۵ داشتم فرهنگیان قبول شدم اما با کارنامه سبز به
  پرستاری پردیس تغییر دادم ایا بازهم سهمیم سوخته؟با توجه به اینکه تغییر دادم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 18:30

   سلام شما چه برای فرهنگیان چه برای پرستاری پردیس بالخره از سهمیه ایثارگری استفاده کردید و دیگه برای این مفطع نمیتونید از سهمیه استفاده کنید

 46. F
  19 مهر 1400 ساعت 15:20

  سلام توروخدا جواب بدین خیلی ذهنم درگیر
  من سهمیه ۲۵ داشتم امسال فرهنگیان قبول شدم اما قصد انصراف دارم اگه با کارنامه سبز تغییر رشته بدم مثلا پرستاری شهریییه پررداز برم بازم سهمیهم میسوزه؟؟(چون من قرار عوض کنم از روزانه به شهریه پرداز)

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 16:40

   سلام وقت بخیر برای استفاده از سهمیه ایثارگری تاثیرش روی شهریه تون هستش یا درصدی تخفیف میدن یا رایگان هستش

 47. F
  19 مهر 1400 ساعت 15:16

  سلام خوااهش میکنم زود جواب بدین خیلی واجبه..من‌سهمیه۲۵ داشتم فرهنگیان قبول شدم ثبت نام کردم اما قصد انصراف دارم میتونم در کنکور ۱۴۰۱ از سهمیه برای دانشگاه ازادو شهریه پرداز استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   20 مهر 1400 ساعت 16:51

   سلام
   درصورتی که سهمیتون رو استفاده کردید و قبول شدید دیگر مجاز به استفاده از سهمیتون نیستید

 48. حنانه
  18 مهر 1400 ساعت 18:33

  سلام،من سال ۹۲ با سهمیه ی ۲۵% دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و دیپلم انسانی دارم.آیا امسال میتونم کنکور تجربی بدم و از سهمیه برای دانشگاه آزاد استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 16:34

   با سلام
   از سهمیه در هر مقطع یک بار میتوان استفاده کرد

 49. Narges
  18 مهر 1400 ساعت 07:59

  سلام من دوره روزانه قبول شدم بعد می‌خوام انصراف بدم برای فرهنگیان بخونم میتونم از سهمیه ام استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   20 مهر 1400 ساعت 16:57

   سلام
   اگر با استفاده از سهمیه قبول شدید دیگر مجاز به استفاده نیستید

 50. محمدرضا
  17 مهر 1400 ساعت 18:20

  سلام . اگه کسی سهمیه داشته باشه و صاحب سهمیه مثلا پدرش فوت کنه میتونه استفاده کنه از سهمیه یا خیر

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 11:19

   سلام وقت بخیر.میتوانید از سهمیه استفاده کنید.

 51. حنا
  17 مهر 1400 ساعت 15:01

  سلام وقت بخیر….من دومین سالیع که کنکور دادم….انتخاب رشته کردم…هم دولتی هم ازاد چیزی قبول نشدم….رفتم داشنگاه ازاد بدون ازمون ثبت نام کردم….سهمیه ایثارگری هم دارم….میتونم سومین سال کنکور بدم و سهمیع ۲۵ درصدم باشع؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 09:35

   سلام وقت بخیر.بله میتونید برای کنکور بعدی از سهمیتون استفاده کنید.

 52. کوثر
  17 مهر 1400 ساعت 15:00

  سلام وقت بخیر….من دومین سالیع که کنکور دادم….انتخاب رشته کردم…هم دولتی هم ازاد چیزی قبول نشدم….رفتم داشنگاه ازاد بدون ازمون ثبت نام کردم….سهمیه ایثارگری هم دارم….میتونم سومین سال کنکور بدم و سهمیع ۲۵ درصدم باشع؟

  • کارشناس ارشد
   17 مهر 1400 ساعت 17:28

   سلام
   در صورتی که از سهمیه خود استفاده کردید و قبول نشدید میتونین دوباره از سهمیتون استفاده کنید

 53. افشین
  17 مهر 1400 ساعت 09:19

  سلام و صبح بخیر
  من آزمون دستیاری با سهمیه ۲۵ درصد قبول شدم انصراف بدم میتونم دوباره از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 14:06

   سلام خیر

 54. افشین
  17 مهر 1400 ساعت 07:29

  با عرض سلام
  من آزمون دستیاری با سهمیه ۲۵ درصد قبول شدم اگه انصراف بدم دوباره میتونم از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 14:05

   سلام خیر

   • مریم
    27 مهر 1400 ساعت 15:14

    باسلام.من ترم هفت مامایی دانشگاه آزاد با سهمیه بیس وپنج درصد هستم .میتونم کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم ولز سهمیه ۲۵روزانه استفاده کنم .واکه قبولیم اومد از دانشگاه آزاد انصراف بدم؟؟بعد از قبولی دانشگاه هم یک بار کنکور دادم اما انتخاب رشته نکردم.ممنون میشم جواب بدید

    • کارشناس ارشد
     29 مهر 1400 ساعت 10:39

     سلام وقت به خیر
     دانشجویان دوره های غیر از دوره روزانه امکان شرکت در کنکور سراسری بدون انصراف از دانشگاه را دارند.
     در هر مقطع یکبار حق استفاده از سهمیه را دارید.

 55. زهرا
  16 مهر 1400 ساعت 18:37

  با سلام من براي كنكور كارشناسي از سهميه پنج درصدي استفاده كردم ايا براي كنكور ارشد هم مي توانم دوباره از سهميه ام استفاده كنم ؟

  • کارشناس ارشد
   17 مهر 1400 ساعت 17:34

   سلام
   بله.در هر مقطع میتوانید یک بار از سهمیه خود استفاده کنید

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 14:24

   سلام وقتتون بخیر برای یک مقطع میتوانید از سهمیه استفاده کنید

 56. افشین
  15 مهر 1400 ساعت 09:40

  سلام و خسته نباشین
  اگر کسی درآزمون تخصص از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کنه و رشته ای رو قبول شه بعد ثبت نام نکنه میتونه سال بعدش هم از سهمیه استفاده کنه وازمون بده؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 15:23

   سلام وقت بخیر.اگر دوره ای غیر از روزانه قبول شده باشید میتونید سال بعد هم از سهمیه استفاده کنید.

 57. نازی
  14 مهر 1400 ساعت 10:36

  سلام. خسته نباشین… من یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم اما الان برا بابام جانبازی اومده اگه مجدد کنکور بدم میتونم از سهمیه جانبازی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 21:21

   سلام شما برای یک مقطع نمیتونید دوبار از سهمیه استفاده کنید

  • حمیده علیمحمدی
   16 مهر 1400 ساعت 15:56

   من امسال با سهمیه ۵ درصد دانشگاه روزانه قبول شدم ولی درخواست لغو محرومیت به سیستم پاسخگویی سنجش دادم.برای سال بعد میتوانم از سهمیه ۵ درصد مجددا برای رشته های روزانه استفاده کنم؟

   • کارشناس ارشد
    19 مهر 1400 ساعت 15:36

    سلام وقتتون بخیر در هر مقطع فقط یکبار میتوانید از سهمیه استفاده کنید

 58. مربم
  11 مهر 1400 ساعت 08:26

  سلام
  من در کنکور ۱۴۰۰ با سهمیه ۵ درصدی در رشته ای روزانه قبول شده ام ولی انصراف داده ام ایا برای سال اینده می توانم در کنکور شرکت کنم و از سهمیه ۵ درصدی در کنکور دانشگاه ازاد و شبانه و پردیس استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 21:47

   سلام بله امکانش هست

 59. H
  10 مهر 1400 ساعت 12:10

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم با ۵درصد ایثارگری دانشگاه روزانه قبول شدم اما دانشگاهی که قبول شدم رو دوست ندارم برم.اگر سال دیگر کنکور بدهم ۵ درصد سهمیه لحاظ میشود؟و میتوانم دانشگاه روزانه قبول شوم؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 19:25

   سلام متاسفانه نمی تونید استفاده کنید

 60. صبا
  10 مهر 1400 ساعت 00:40

  سلام من از سهمیم تو کنکور سال ۱۴۰۰ استفاده کردم سهمیه ایثارگران داشتم توی کارنامه سبز که گرفتم تو رشته ای که قبول شدم هم عدد ۳ بود هم ستاره یعنی اینکه اگه سهمیه هم نبود قبول میشدم میخوام ۱۴۰۱ هم کنکور بدم چطور میتونم سهمیمو برگردونم و با همون رتبه خودم برم دانشگه روزانه هم قبول شدم انصراف میدم از دانشگاه با زهم برنمیگرده سهمیم؟هیچ راهی نداره؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 19:20

   سلام
   متاسفانه دیگه نمی تونید از سهمیه استفده کنید

 61. علیرضار
  9 مهر 1400 ساعت 16:45

  سلام،من یکبار از سهمیه استفاده کردم و کارشناسی خوندم،
  خواستم ببینم برای کنکور سهمیه دارم؟برای مقطع دکتری عمومی مثل پزشکی و دندانپزشکی که مقطع کارشناسی محسوب نمیشه

  لطفا جواب دقیق بدهید وگرنه خودم هم میدونم در هر مقطع فقط یکبار مجاز ب استفاده از سهمیه میباشم،

  کلمه ی هر مقطع خودش ایهام داره

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 21:18

   سلام فرقی نمیکنه چه کارشناسی چه دوره های پزشکی بالاخره شما کنکور دادید و از سهمیه استفاده کردید

 62. علی
  8 مهر 1400 ساعت 00:06

  سلام من امسال از سهمیه ۲۵ درصد استفاده کردم دولتی جایی قبول نشدم اما ازاد پرستاری قبول شدم و نمیرم میخوام پشت کنکور بمونم
  برای ۱۴۰۱ امکان استفاده از سهمیه رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 10:25

   سلام وقت بخیر در صورتی که انصراف از تحصیل دهید 1 بار دیگه مجدد میتوانید از سهمیه خود استفاده کنید
   بر اساس مصوبه پنجاه و چهارمين جلسه كميته مطالعه و برنامهريزي كنكور، آن دسته از متقاضيان سنوات
   قبل كه با استفاده از سهميههاي شاهد و ايثارگر در رديف پذيرفته شدگان با آزمون و يا بدون آزمون رشته هاي
   تحصيلي غير روزانه )دورههاي نوبت دوم )شبانه( دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي، پيام نور، دانشگاه آزاد
   اسلامي، مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي، شهريه پرداز، پرديس خودگردان، مجازي و …( قرار
   گرفتهاند، در صورت انصراف از رشته قبولي خود فقط يك‌ بار، مجاز به استفاده مجدد از سهميههاي مربوط
   در اين آزمون خواهند بود. به عبارت ديگر اگر متقاضي يک بار از سهميه ايثارگران جهت ورود به دوره هاي
   غيرروزانه استفاده ک ً رده باشد، صرفا با انصراف از تحصيل مي تواند يک بار ديگر از سهميه استفاده نمايد. اما
   اگر داوطلبي يک بار از سهميه ايثارگران جهت ورود به دوره هاي روزانه از سال 1368 به بعد استفاده کرده
   باشد ديگر حق استفاده از سهميه در هيچ دوره اي و دانشگاه آزاد اسالمي را در آزمون سراسري ندارد.

 63. زهره
  7 مهر 1400 ساعت 20:20

  سلام من یکبار از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم و در کنکور ۹۹ شرکت کردم و در مرحله انتخاب رشته مردود شدم و هر بار سهمیه لحاظ شد
  آیا برای کنکور سال آینده هنوز امکان استفاده از سهمیه پنج درصد دارم؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 18:44

   سلام شما فقط یکبار از سهمیه برای هر مقطع میتونی استفاده کنید

 64. Nazanin
  7 مهر 1400 ساعت 19:40

  سلام ببخشیدمن سال پیش کنکور دادم از سهمیه ایثارگری پدرم هم استفاده کردم و روزامه هارو هم مجاز شدم ولی خب متاسفانه توی انتخاب رشته چیزی قبول نشدم مردود شدم ب عبارتی حالا باتوجه ب اینکه من کلا رشته ای قبول نشدم میشه استفاده کرد و قابل تایید هست ایااز طرف سازمان سنجش؟؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 18:42

   سلام اگر از سهمیهایثارگری تون تا حالا استفاده نکردید میتونید برای سال بعد استفاده کنید

 65. بیتا
  7 مهر 1400 ساعت 14:52

  سلام..من دانشگاه غیر روزانه(پردیس) قبول شدم و میخوام ثبت نام کنم..برای استفاده مجدد از سهمیه در کنکور سال بعد حتما باید از رشته فعلیم انصراف بدم و یا میتونم مرخصی تحصیلی بگیرم و دوباره با استفاده از سهمیه کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 18:29

   سلام شما برای یک مقطع نمیتونید دوبار از سهمیه استفاده کنید

 66. محمد
  7 مهر 1400 ساعت 14:15

  سلام من اگه بدون کنکور داشنگاه ازاد ثبت نام کنم ایا میتونم برای کنکور از سهمیه استفاده کنم (اگر شهریه رو خودم پرداخت کنم )
  (یا شهریه رو بنیاد پرداخت کنه )

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 12:42

   سلام وقت بخیر شما در صورتی که در زمان بدون ازمون که ثبت نام میکنید از سهمیه استفاده نکنید مشکلی برای استفاده از سهمبه در زمان با ازمون وجود ندارد موفق باشید

 67. فرزین حسن پور
  7 مهر 1400 ساعت 13:09

  سلام.روی کارت ایثارگری پدرم نوشته داری 28ماه حضور در جبهه…الان من بخوام کنکور سراسری شرکت کنم ایا شامل سهمیه ایثارگری میشم؟؟؟واینکه چند درصد؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 15:14

   سلام
   شما شامل سهمیه 5 درصد ایثارگران میشوید

 68. محمد
  5 مهر 1400 ساعت 12:14

  سلام ببخشید من امسال کنکور دادم سهمیه ۲۵ درصد و متاسفانه جایی قبول نشدم میتونم برا سال بعد هم ازش استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   5 مهر 1400 ساعت 18:34

   سلام
   در صورتی که انتخاب رشته کرده و قبول نشوید میتوانید مجددا از سهمیه استفاده کنید

 69. مائده
  2 مهر 1400 ساعت 15:47

  سلام وقت بخیر
  من امسال به صورت ازمایشی میخوام کنکور ارشد ثبت نام کنم و میخواستم بدونم اگر از سهمیه استفاده کنم ولی بعد از اعلام رتبه انتخاب رشته نکنم دوباره سال بعد میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   3 مهر 1400 ساعت 15:59

   سلام
   در صورتی که انتخاب رشته کرده و قبول نشوید میتوانید مجددا از سهمیه استفاده کنید

   • مریم
    23 مهر 1400 ساعت 09:51

    این قبولی یعنی سراسری و آزاد جداست؟ چون من آزاد پرستاری قبول شدم ولی سراسری چیزی قبول نشدم. میتونم سال بعد از سهمیه برای سراسری استفاده کنم؟

    • کارشناس ارشد
     24 مهر 1400 ساعت 15:29

     سلام وقت بخیر سهمیه ایثارگری رو در هر مقطع یکبار میتونید استفاده کنید

 70. علي
  31 شهریور 1400 ساعت 20:06

  سلام خسته نباشيد
  بنده سهميه هم جانبازي و هم ازادگي دارم بدون كنكور رشته مكانيك ازاد ثبت نام كردم و هزينه تحصيل من رو بنياد داد ، الان هم در رشته ارشد مكانيك با سهميه قبول ميشم ،
  ايا ميتونم براي ليسانس تجربي باز كنكور بدم و از سهميه استفاده كنم؟!

  • کارشناس ارشد
   1 مهر 1400 ساعت 14:51

   با سلام وقتتون بخیر خیر در هر مقطعی یکبار اجازه استفاده از عنواین ایثارگری و تخفیف شهریه وجود دارد.

 71. حانیه
  29 شهریور 1400 ساعت 18:16

  سلام.من یکبار از سهمیه ۵درصدی استفاده کردم هم دانشگاه ازاد کاردانی قبول شدم و هم دانشگاه روزانه کارشناسی.در نهایت کاردانی رو خوندم مبخواستم بدونم الان میتونم برای ازمون کاردانی ب کارشناسی دوباره از سهمیه برای دانشگاه روزانه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   1 مهر 1400 ساعت 15:54

   سلام وقتتون بخیر بله شما مجاز هستید در هر مقطعی یکبار از سهمیه ها استفاده کنید .

   • یه بار شبانه قبول شدم ولی نرفتم یه بار دیگم پیام نو قبول شدم که سه ماه رفتم و بعد انصراف دادم ؟
    11 مهر 1400 ساعت 22:06

    سلام من یه بار سال ۹۵ دانشگاه شبانه قبول شدم و اصلا ثبت نام نکردم و نرفتم و یک بارم سال ۹۶ پیام نور قبول شدم و سه ماه رفتم و انصراف دادم حالا من دوباره سهمیه دارم یا نه؟ مرسی

    • کارشناس ارشد
     19 مهر 1400 ساعت 21:07

     سلام وقتتون بخیر در هر مقطع فقط یکبار میتوانید از سهمیه استفاده کنید.

 72. زهرا
  27 شهریور 1400 ساعت 18:51

  سلام خوبید من از سهمیه ایثارگریم استفاده کردم

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 11:19

   سلام وقتتون بخیر چطور میتونم کمکتون کنم

 73. میلاد
  26 شهریور 1400 ساعت 23:32

  سلام وقت بخیر . من سال ۹۶ دانشگاه دولتی قبول شدم یکماه دانشگاه بودم بعد انصراف زدم بهمن ماه همان سال ۹۶ پرستاری آزاد قبول شدم امسال لیسانسم رو گرفتم . خواستم بپرسم میتونم برای سال بعد کنکور پزشکی دولتی بدم یا آزاد ؟؟؟؟

  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 11:24

   سلام وقت بخیر اگر مشکل نظام وظیفه ندارید میتونید ولی اگر معاف از خدمت نیستید برگشت به عقب نخواهید داشت .

 74. فرهاد
  24 شهریور 1400 ساعت 12:01

  سلام خسته نباشید.چطوری باید بفهمیم ک از کد ایثارگری استفاده کردیم یان؟کد ایثارگری همان کد چند رقمی بر روی کارت ایثارگریست؟یا باید از سایت ارتش تهیه کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   24 شهریور 1400 ساعت 14:08

   سلام وقت بخیر از سایت اجا باید پیگیری کنید
   و این که از سهمیه فقط 1 بار میشه استفاده کرد در هر مقطع

   • زهرا
    27 شهریور 1400 ساعت 18:53

    سلام وقتتون بخیر من یکبار از سهمیه ام تو مقطعه کارشناسی برای دانشگاه ملی استفاده کردم آیا میشه دوباره برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی استفاده کنم

    • کارشناس ارشد
     28 شهریور 1400 ساعت 11:55

     سلام وقت بخیر امکان استفاده از سهمیه ایثارگران برای هر مقطع فقط یک بار وجود دارد .

 75. زهرا
  23 شهریور 1400 ساعت 13:37

  در سال ۹۷ از کد ایثارگری استفاده کردم و دولتی قبول شدم.برای دانشگاه ازاد و پردیس انتخاب رشته نکردم .الان میتونم از کد ایثارگری برای دانشگاه آزاد استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم پاسخگو باشید

  • کارشناس ارشد
   23 شهریور 1400 ساعت 15:39

   سلام
   خیر امکان پذیر نیست

 76. seraj
  22 شهریور 1400 ساعت 22:34

  سلام وقتتون بخیر، خواهشا جواب بدین، من تازه دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم اگر قبول شدم بعدا میتونم از سهمیه ایثارگریم برای دانشگاه روزانه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   23 شهریور 1400 ساعت 10:24

   سلام وقت به خیر از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار حق استفاده را دارید.

 77. ایدا
  21 شهریور 1400 ساعت 21:18

  سلام.من سال۹۹ بدون ازمون، با استفاده از سهمیه ایثارگران :براساس سوابق تحصیلی کاردانی دامپزشکی دانشگاه آزاد کازرون قبول شدم ولی ثبت نام نکردم،میخواستم ببینم امسال
  در کنکور 1401میتونم مجدد از سهمیه م برای قبولی در دانشگاه دولتی دوره ی روزانه رشته پزشکی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 11:10

   سلام
   خیر .امکان استفاده از سهمیه مجدد را ندارید

 78. ندا
  21 شهریور 1400 ساعت 20:08

  سلام
  سال ۹۰ کنکور دادم و سهمیه فرزند جانباز ۲۵ درصد داشتم البته تأثیرش مثل الان نبود ، دوره شبانه قبول شدم
  برای کنکور۱۴۰۱میتونم از سهمیه ام برای دوره روزانه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   22 شهریور 1400 ساعت 09:15

   سلام وقت بخیر.
   در هر مقطع فقط میتونید یکبار از سهمیتون استفاده کنید و اگر از سهمیتون برای ثبت نام استفاده نکردید، الان میتونید ثبت نام کنید.

 79. مهسا
  18 شهریور 1400 ساعت 19:57

  سلام وقت بخیر من سال97کنکنور تجربی دادم و از سهمیه25درصدی استفاده کردم انتخاب رشته کردم و قبول نشدم توی دانشگاه ازاد یه رشته ی بدون کنکور(صرفاباسوابق تحصیلی) انتخاب کردم و بزودی تمومش میکنم حالا میخام لیسانس دومم رو بگیرم میخوام بدونم سهمیه کنکور دارم یا سهمیه ی دانشگاه ازاد؟

  • کارشناس ارشد
   22 شهریور 1400 ساعت 12:34

   سلام
   برای هرمقطع یک بار از سهمیه میشه استفاده کرد

 80. علیرضا
  14 شهریور 1400 ساعت 20:16

  سلام من اگر در پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور شرکت کنم وبا وجود اینکه سهمیه ۵درصد دارم سهمیه مناطق رو بزنم ایا میتونم در کنکور سال بعد از سهمیه ۵درصد استفاده کنم

  • مهرشاد
   7 مهر 1400 ساعت 20:37

   سلام اگر با استفاده از سهمیه پنج درصد یکبار دانشگاه ازاد قبول شویم وبرویم ایا ممکن است بدون انصراف از دانشگاه ازاد یکبار دیگر درکنکور سراسری از سهمیه پنج درصد استفاده کرد؟؟؟

   • کارشناس ارشد
    8 مهر 1400 ساعت 13:21

    سلام روز بخیر استفاده از سهمیه ایثارگری فقط یکبار در هر مقطع امکان پذیر هستش

 81. رامین
  13 شهریور 1400 ساعت 23:11

  سلام وقت بخیر. بنده امسال کنکنور ارشد دادم و سهمیه 25 درصد ایثارگران داشتم که اعمال شد و مجاز شدم برای انتخاب رشته. ولی علاقه ای به ادامه دادن این رشته در مقطع ارشد ندارم و قصد دارم سال دیگه در رشته دیگر کنکور ارشد بدهم. ایا اگر انتخاب رشته انجام ندهم میتوانم سال دیگر هم از سهمیه ایثارگری خود استفاده کنم؟؟!

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 10:35

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر تا حالا از سهمیه ایثارگران در مقطع ارشد استفاده نکرده اید میتوانید که بدون انتخاب رشته برای کنکور امسال برای ارشد سال بعد مجدد استفاده کنید

 82. مریم
  13 شهریور 1400 ساعت 17:00

  سلام اگر در انتخاب رشته آزاد قبول شده باسیم ولی ثبت نام نکرده باشیم مجددا میشه از سهمیه استفاده کرد چون در متنتون نوشته بودید برای روزانه نمیشه استفاده کرد ولی برای آزاد چطور؟

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 11:33

   سلام وقتتون بخیر.
   در هر مقطع از سهمیتون فقط یکبار میتونید استفاده کنید و دانشگاه تفاوتی ندارد.

 83. مریم
  13 شهریور 1400 ساعت 16:46

  سلام وقت خوش من با کنکور سراسری دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم امکانش هست دوباره از سهمیه اسفاده کنم؟ و اینکه یکبار سوابق پیش ثبت نام کردم و نهایی نبود اون حساب نمیشه؟ چون اصلا شرکت هم نکردم و شهریه ای هم پرداخت نشده

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 11:54

   سلام وقتتون بخیر.
   در هر مقطع فقط یکبار میتونید از سهمیتون استفاده کنید.

   • مریم
    14 شهریور 1400 ساعت 12:07

    آخه تو مقالتون نوشته بود اگر انصراف بدم امکان استفاده مجدد هست
    چطور الان میگید نمیشه؟

 84. مهدیه
  12 شهریور 1400 ساعت 13:14

  سلام خسته نباشید
  من دانشگاه آزاد قبول شدم در رشته پرستاری با سهمیه ۲۵ درصد میخواستم بدونم میشه از این سهمیه استفاده کنم و دوباره کنکور شرکت کنم دولتی قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   13 شهریور 1400 ساعت 10:28

   سلام وقت به خیر برای استفاده از سهمیه ایثارگری در صورتی که شما قبولی نهایی داشته باشید دیگر نمیتوانید در دانشگاه دیگر استفاده کنید و همینطور در ان مقطع نمیتوایند استفاده کنید موفق باشید

 85. معصومه
  12 شهریور 1400 ساعت 12:45

  سلام و وقت بخیر
  من امسال از سهمیه ارشد استفاده کردم برای رشته شناور (زبان های باستان) و مجاز شدم و میخوام انتخاب رشته کنم
  میتونم بعدا دوباره از همین سهمیه مقطع ارشد توی رشته زبان انگلیسی هم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   13 شهریور 1400 ساعت 10:29

   سلام وقت بخیر در صورت استفاده از سهمیه ایثارگری در صورتی که استفاده کرده باشید امکان استفاده مجدد وجود ندارد موفق باشید

   • حمید
    3 مهر 1400 ساعت 15:26

    سلام وقت بخیر من از سهمیه ۵ درصد جانبازی در کنکور امسال استفاده کردم و دانشگاه آزاد رشته میکروبیولوژی قبول شدم آیا امکانش هست سال دیگه از سهمیه استفاده کنم؟

    • کارشناس ارشد
     3 مهر 1400 ساعت 15:55

     سلام وقتتون بخیر خیر در هر مقطعی یک بار مجار به استفاده ار سهمیه می باشید.

 86. میلاد
  12 شهریور 1400 ساعت 10:27

  سلام خسته نباشید،من از سهمیه ۲۵ درصدی فقط در مقطع کارشناسی ارشد، دو سال پیش استفاده کردم و در دانشگاه روزانه پذیرفته شدم،الان میخوام کنکور سراسری(لیسانس) برا رشته تجربی شرکت کنم میتونم از سهمیه در این مقطع مجدد استفاده کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   13 شهریور 1400 ساعت 16:46

   سلام وقت به خیر در هر یک از مقاطع تحصیلی امکان یکبار استفاده از سهمیه ایثارگری را وجود دارد.با توجه به شرایط شما مشکلی از جهت استفاده از سهمیه ایثارگری در مقطع کارشناسی ندارید.

 87. sj
  12 شهریور 1400 ساعت 00:44

  سلام خسته نباشید، با ثبت نام در دانشگاه پیام نور میتونیم بعدا از سهمیه ۵ درصد برای دانشگاه روزانه اقدام کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 10:50

   سلام وقتتون بخیر.
   شما زا سهمیتون در هر مقطع فقط یکبار میتونید استفاده کنید.

 88. مائده
  11 شهریور 1400 ساعت 15:58

  سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم من در کنکور ۹۱ از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم و روزانه قبول شدم و خوندم اما الان سهمیه ۲۵ درصد شاملم میشه اگر بخوام دوباره کنکور کارشناسی بدم میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم و این بار ۲۵ درصد رو اعمال کنم یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 22:52

   سلام وقت به خیر شما در هر مقطع یکبار مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری خود هستید.

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 22:52

   سلام برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری این امکان برای شما فراهم است

 89. سليماني
  11 شهریور 1400 ساعت 09:32

  سلام وقتتون بخیر
  من سال ۹۹ پزشکی آزاد قبول شدم و از سهمیه استفاده کردم میخواستم بدونم میتونم از سهمیه مجدد استفاده کنم برای دانشگاه دولتی؟ اگر بله زمان انصراف از دانشگاه آزاد کی هست؟
  خیلی ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 12:00

   سلام وقتتون بخیر.
   برای هر مقطع، فقط یکبار میتوانید از سهمیتون استفاده کنید.

 90. میینا
  9 شهریور 1400 ساعت 22:37

  سلام وقت بخیر
  برای کنکور ارشد ۱۴۰۰ رتبه ۳۰ اوردم اما مطمعن نیستم دانشگاه مورد نظرم پذیرش میشم یا خیر
  میخواستم بدونم اگر دانشگاه قبول نشدم سال اینده مجددا میتونم از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   13 شهریور 1400 ساعت 16:23

   سلام وقت به خیر در استفاده از سهمیه قبولی نهایی شما مهم است و اگر در اعلام نتایج نهایی رشته ای به عنوان قبولی برای شما اعلام نشود مشکلی از جهت استفاده مجدد سهمیه در کنکور سراسری ارشد سال آینده ندارید.

 91. مهدی
  9 شهریور 1400 ساعت 15:19

  سلام من رتبه ۴۳آوردم و انتخاب رشته روزانه مجاز شدم برای ۱۴۰۰اگه انتخاب رشته نکنم میتونم سال بعد از سهمیه استفاده کنم؟سهمیه من ۵درصد ایثارگری هست ممنون

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 16:45

   سلام در صورت استفاده از سهمیه دیگه نمیتونید مجدد استفاده کنید .انتخاب رشته نکنی یعنی استفاده نکردی

 92. شکیبا
  9 شهریور 1400 ساعت 12:34

  سلام روزتون بخیر ببخشید من سال۹۶کنکور سراسری دادم با سهمیه ۵درصد روزانه قبول شدم حالا میتونم برای کنکور ارشد مجددا از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 16:59

   سلام
   اگر یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کردید دیگر نمیتوانید مجددا از اون سهیمه استفاده کنید

 93. معصومه
  9 شهریور 1400 ساعت 04:23

  سلام
  من برای مقطع ارشد از سهمیه ۵ درصدی استفاده کردم و رتبه ام اومده و مجاز به انتخاب رشته روزانه هم هستم، اگر انتخاب رشته نکنم میتونم سال دیگه از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 10:17

   سلام وقت بخیر برا یاستفاده از سهمیه قبولی نهایی مهم است و اگر انتخاب رشته نکنید مشکلی ندارد و سال بعد میتوانید استفاده کنید موفق باشید

 94. زهرا
  8 شهریور 1400 ساعت 22:34

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد اگه بخوایم از سهمیه ایثارگران استفاده کنیم میشه؟
  من الان فهمیدم سهمیه داشتم و موقع ثبت نام استفاده نکردم!!
  ممنون🌹

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 16:02

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما برای استفاده از سهمیه ایثارگران میتوانید که در زمان انتخاب رشته ویرایش کنید و سهمیه خود را وارد کنید و اگر لازم است کد را استعلام بگیرید میتوانید با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

   • زهرا
    10 شهریور 1400 ساعت 03:10

    خیلی ممنون از جوابتون🌹
    منظورتون همون انتخاب رشته ی اصلیه که از چهارشنبه ۱۰ شهریوره؟
    میتونم از سهمیه م هم برای انتخاب رشته دانشگاه دولتی هم ازاد در مقطع فوق استفاده کنم؟

    • کارشناس ارشد
     10 شهریور 1400 ساعت 16:39

     سلام وقتتون بخیر.
     بله میتونید استفاده کنید.

 95. سروین م
  8 شهریور 1400 ساعت 19:05

  سلام،در صورت استفادہ از سهمیہ ایثارگری۲۵% در مقطع کارشناسی ارشد۔ و قبولی دانشگاہ دولتی روزانہ،میتوان مجددا از همین سهمیہ در ازمون وکالت استفادہ کرد؟یا فقط امکان استفادہ در یک مرحلہ تحصیلی وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 16:11

   سلام وقت بخیر برای استفاده از سهمیه ایثارگران شما میتوانید از این سهمیه در ازمون وکالت استفاده کنید موفق باشید

 96. کاربر
  8 شهریور 1400 ساعت 17:01

  سلام ببخشید من حین ثبت نام کنکور ارشد گزینه استفاده از سهمیه رو زدم ولی اصلا کنکور ندادم ، میخوام ببینم دیگه نمیتونم از سهمیه ام استفاده کنم برای سال بعد؟

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 16:29

   سلام وقت بخیر برای استفاده از سهمیه ایثارگران شما میتوانید برای سال بعد استفاده کنید موفق باشید

 97. مهسا کیان
  8 شهریور 1400 ساعت 16:56

  سلام وقت بخیر امروز نتایج ارشد اومد و من مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نشدم با وجود اینکه سهمیه ایثارگری هم اعمال شده بود ، اگر امسال انتخاب رشته نکنم آیا سال بعد میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 11:32

   سلام مانعی نداره برای انتخاب.

 98. زهرا
  8 شهریور 1400 ساعت 13:37

  سلام خسته نباشید ببخشید من پدرم کارت ایثار ۵ درصد دارند،خواهرم سال ۹۹ بدون کنکور از این سهمیه برای کارشناسی استفاده کردند من برای سال ۱۴۰۱ برای کارشناسی ارشد میتونم از این سهمیه استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 10:50

   سلام وققتون بخیر.
   بله میتونید استفاده کنید.

 99. زهرا
  8 شهریور 1400 ساعت 08:43

  سلام وقتتون بخیر
  من در کنکور سراسری (کارشناسی) سال ۹۷، با سهمیه ۵درصدی، دانشگاه پیام نور پذیرش شدم
  حالا میخواستم بدونم، میتونم برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱، برای قبولی دوره روزانه (دانشگاه دولتی) مجدد از سهمیه ۵درصدی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 21:26

   سلام اره شما برای هر مقطع یکبار میتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 100. عرفان
  6 شهریور 1400 ساعت 14:26

  سلام خسته نباشید.وقتتون بخیر
  من سال 98 کنکور دادم و دانشگاه شبانه نوبت دوم قبول شدم و الان ترم چهارم هستم..میخواستم ببینم اگه بخوام دوباره کنکور بدم میتونم از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   6 شهریور 1400 ساعت 18:34

   سلام وقت به خیر در هر یک از دوره های تحصیلی شما یکبار حق استفاده از سهیمه ایثارگری را دارا هستید.

   • عرفان
    7 شهریور 1400 ساعت 11:33

    اما تو دفترچه ثبت نام نوشته شده بود که دانشجویان دوره شبانه با انصراف از رشته تحصیلی قبلی خود فقط یکبار دیگه میتونه از سهمیه استفاده کنه

    • زهرا
     8 شهریور 1400 ساعت 13:57

     سلام وقت بخیر
     ببخشید بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد اگه بخوایم از سهمیه ایثارگران استفاده کنیم میشه؟
     من الان فهمیدم سهمیه داشتم و موقع ثبت نام استفاده نکردم!!
     ممنون🌹

     • کارشناس ارشد
      9 شهریور 1400 ساعت 13:34

      سلام وقت به خیر از طریق سایت سنجش بخش ارسال درخواست،درخواست خود را به سازمان سنجش اعلام کنید و منتظر پاسخ سازمان باشید.

 101. رضا
  6 شهریور 1400 ساعت 14:19

  سلام وقت بخیر
  من کنکور 97 با جانبازی 25 درصد قبول شدم دولتی روزانه و الان میخوام ارشد بخونم خواستم بدونم میتوانم از سهمیه ام استفاده کنم؟مرسی

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 16:16

   سلام بله برای هر مقطع شما میتونید یکبار استفاده از سهمیه ایثارگری را داشته باشید

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 16:19

   سلام وقت به خیر شما در هر مقطع یکبار مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری خود هستید.

 102. احمد
  5 شهریور 1400 ساعت 20:06

  سلام بنده سال 97 با سهمیه 25 درصد دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و سال 1401 میخوام کنکور ارشد بدهم خواستم ببینم میتونم مجددا از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   10 شهریور 1400 ساعت 16:48

   سلام وقت به خیر در هر مقطع یکبار امکان استفاده از سهمیه ایثارگری دارید.

 103. مهدی
  5 شهریور 1400 ساعت 10:22

  سلام من کنکور 1400 دادم و سهمیه 25 داشتم و انتخاب رشته کردم اما چیزی قبول نمیشم ولی شاید پرستاری ازاد بیارم اگر انصراف بدم میبتونم سال اینده دوباره از سهمیه استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 16:39

   سلام اگر انتخاب رشته کردید و نتیجه نهایی قبولی در دانشگاه بود شما دیگه برای کارشناسی نمیتونید از این سهمیه استفاده کنید

 104. مهدی
  5 شهریور 1400 ساعت 10:16

  سلام من کنکور 1400 شرکت کردم با سهمیه 25 ولی انتخاب رشته روزانه کردذم ولی میدونم قبول نمیشم اما شاید پرستاری آزاد بیارم اگر از آزاد انصراف بدم برا سال بعد میتونم از سهمیه دوباره استفاده کنم

 105. صادق
  4 شهریور 1400 ساعت 02:47

  سلام
  پدر من در سال 72 از سهمیه ایثارگری خودش برای دانشگاه روزانه استفاده کرده ، ایا این سهمیه کامل سوخت شده یا من هم یک بار میتونم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   10 شهریور 1400 ساعت 16:26

   سلام شماهم میتونید برای هرمقطع یکبار از سهمیه ایثارگری پدرتون استفاده کنیدو مانعی نداره

 106. فاطمه
  3 شهریور 1400 ساعت 00:39

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  از چه طریق می تونیم گزارش تخلف ( دادن اطلاعات نادرست ،کتمان حقیقت و همچنین خلاف مقررات سازمان سنجش ) داوطلب آزمون سراسری رو به سازمان سنجش گزارش داد و آیا توسط سازمان بررسی می شود و تاثیری دارد ؟ممنون میشم از راهنمایی تون

  • کارشناس ارشد
   10 شهریور 1400 ساعت 21:49

   سلام از طریق قست پاسخگویی سنجش اقدام کنید

 107. سارا
  31 مرداد 1400 ساعت 15:31

  سلام من سال99کنکور تجربی دادم واز سهمیه5درصد استفاده کردم اما در انتخاب رشته چیزی قبول نشدم وامسال در کنکور انسانی از سهمیه5درصد استفاده کردم که برامصاحبه دعوت نشدم و در انتخاب رشته فقط دانشگاه فرهنگیان را زدم آیا می توانم سال دیگه از سهمیه5درصد مجدد استفاده کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   31 مرداد 1400 ساعت 15:32

   سلام بله اگر چیزی قبول نشید میتونید دوباره استفاده کنید

 108. فاطمه
  30 مرداد 1400 ساعت 23:31

  سلام
  من سال اول غیرانتفاعی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم
  امسال اگر ازاد قبول بشم ولی ثبت نام نکنم
  سال بعد می تونم برای سراسری و ازاد قبول بشم
  با سهمیه 5درصد

  • کارشناس ارشد
   31 مرداد 1400 ساعت 16:17

   سلام بستگی داره موقع انتخاب رشته دانشگاه ازادتون گزینه سهمیه رو زده باشید یا نه اگر از سهمیه استفاده شه برای قبولیتون مجاز نبستید

 109. سجاد
  30 مرداد 1400 ساعت 13:41

  سلام خسته نباشید
  بنده سال ۹۷ از طریق جانبازی پدرم دانشگاه روزانه قبول شدم ولی چون مدرک پیش دانشگاهی ام آماده نبود پروندمو گرفتم و حتی گفتن نیاز به انصراف نداری و کلا برگشتم خواستم بدونم بعد ازین سه سال میتونم با استفاده از سهمیه ایثارگران بالای 25 درصد پدرم برای آزمون 1401 شرکت کنم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   31 مرداد 1400 ساعت 11:02

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به اینکه شما 1 بار با استفاده از سهمیه ایثارگری قبولی نهایی را داشته اید امکان استفاده مجدد برای کنکور سال 1401 نخواهید داشت موفق باشید

 110. مهسا
  29 مرداد 1400 ساعت 19:59

  با سلام
  من تو کنکور سراسری از سهمیه ۵ درصد استفاده نکردم چون زمان ما وجود نداشت ولی برای ارشد استفاده از پردیس قبول و فارغ التحصیل شدم من میتونم برای کنکور سراسری برای رشته پزشکی استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   30 مرداد 1400 ساعت 14:05

   سلام وقت شما به خیر برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری شما در هر مقطع یک بار میتوانید از این سهمیه استفاده کنید.

 111. هانیع
  29 مرداد 1400 ساعت 00:24

  سلام..
  سهمیع ۲۵درصد دارم اگ انتخاب رشته روزانه و ازاد کنم ولی قبول نشم میشه سال بعد دوباره استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   30 مرداد 1400 ساعت 17:30

   سلام بله اگه رشته ای قبول نشید میتونید استفاده کنیذ

 112. مهوی
  27 مرداد 1400 ساعت 01:02

  سلام به نظزتون من عموم ایثارگری داره یک بارم استفاده نکرده و بالای ۶ ماهم هست میتونم استفاده کنم

  • کارشناس ارشد
   30 مرداد 1400 ساعت 16:32

   سلام خیر عموی ایثارگر شامل شما نمیشود نمیتونید ازش استفاده کنید

 113. محمد
  26 مرداد 1400 ساعت 09:02

  سلام وقت بخیر. ببخشید من سهمیه ی ۵ درصد داشتم و یبار بدون کنکور دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم بعد انصراف دادم شبانه ی دامپزشکی شرکت کردم‌. میخواستم ببینم برای آزمون تخصص میتونم از سهمیه ی ۵ درصدم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   30 مرداد 1400 ساعت 16:51

   سلام خیر چون قبلا از سوابق استفاده کردید نمیشه

 114. کنکور ۱۴۰۱
  26 مرداد 1400 ساعت 08:41

  سلام
  من فرزند ( آزاده) و جانباز ۲۵ درصد هستم. سال ۹۱ کنکور سراسری شرکت کرده انتخاب رشته نکردم. دانشگاه آزاد همان سال انتخاب رشته کردم ولی مردود شدم.
  کنکور سال ۹۲ سراسری انتخاب رشته کردم و مردود شدم . دانشگاه آزاد مامایی قبول شدم و فارغ التحصیل شدم.
  برای کنکور ۱۴۰۱ سهمیه از نظر رتبه و علمی برای دانشگاه های روزانه و پردیس دارم ؟
  برای آزاد چطور ؟ از نظر مقایسه رتبه نه پرداخت شهریه
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   31 مرداد 1400 ساعت 16:35

   سلام وقتتون بخیر …خیر نمیتونید از سهمیتون استفاده کنید

 115. ایدا
  21 مرداد 1400 ساعت 04:46

  سلام من با یک جانباز ازدواج کردم ۶ ماه پیش سال ۱۴۰۱ میخام کنکوربدم میتونم از سهمیشون استفاده کنم میشه بگین چون یک جا خوندم باید چندین سال از ازدواج رد شده باشع

  • کارشناس ارشد
   24 مرداد 1400 ساعت 12:37

   با سلام
   شما برای کنکور 1401 میتوانید از سهمیه جانبازی همسرتون استفاده کنید و محدودیتی ندارید.

 116. آیدا
  21 مرداد 1400 ساعت 04:44

  سلام من با یک جانباز ازدواج کردم ۶ ماه از ازدواجمون میگذره میتونم برای کنکور سال ۱۴۰۱ از سهمیه همسرم استفاده کنم ؟ یا باید چندسال ردبشه از ازدواجمون

  • کارشناس ارشد
   30 مرداد 1400 ساعت 17:40

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای استفاده از سهمیه ایثارگری نیازی به مدت زمان خاصی برای ازدواج نیاز نیست که گذشته باشه و میتوانید از سهمیه برای کنکور سراسری استفاده کنید موفق باشید

 117. کیمیا
  18 مرداد 1400 ساعت 20:34

  سلام وقت بخیر من سهمیه 25 درصد دارم هم سراسری و هم ازاد انتخاب رشته کرده ام اگر هر دو را قبول شوم وسراسری نروم و ازاد را انتخاب کنم بازهم سهمیه برای دانشگاه من لحاظ میشود؟ (بنیاد ایثارگران شهریه را پرداخت میکند؟ )

  • کارشناس ارشد
   23 مرداد 1400 ساعت 14:27

   سلام وقتتون بخیر.
   درصورت استفاده از سهمیه، سهمیه شما برای سال بعد باطل خواهد شد.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 118. زهرا
  17 مرداد 1400 ساعت 23:40

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میتونیم از سهمیه در مقاطع مختلف استفاده کنیم، مثلا کنکور کارشناسی استفاده کردم. آیا برای کنکور ارشد هم میشه استفاده کرد!؟ من کارت ورود به جلسه ک گرفتم سهمیه تایید شده بود

  • کارشناس ارشد
   23 مرداد 1400 ساعت 15:31

   بله هر مقطع یک بار استفاده میشود

 119. زهرا
  17 مرداد 1400 ساعت 23:26

  سلام من سهمیه ۵درصد دارم میخواستم بدونم اگه امسال انتخاب رشته کنم وفرهنگیان یا پرتوشناسی قبول بشم میتونم انصراف بدم وسال بعد مجدد هم کنکور بدم واز سهمیه استفاده کنم؟
  واینکه خواهرم واینکه خواهرم سال بعد کنکوربرای اولین بار شرکت کنه واز همون سهمیه ۵درصد استفاده کنه ،منم میتونم از سهمیه ۵درصد استفاده کنم؟(هردومون استفاده کنیم؟)
  بعد کنکوربرای اولین بار شرکت کنه واز همون سهمیه ۵درصد استفاده کنه ،منم میتونم از سهمیه ۵درصد استفاده کنم؟(هردومون استفاده کنیم؟)
  اگه امسال من انتخاب رشته کنم ورشته غیر روزانه یعنی ازاد ویا شهریه پرداز قبول بشم میتوم نرم وسال بعد دوباره از سهمیه سهمیه ۵درصدم رو استفاده کنم؟
  میشه لطفا به همه ی سوال هام پاسخ بدید/ممنون

  • کارشناس ارشد
   23 مرداد 1400 ساعت 15:39

   سلام سراسری انصراف بدید محروم میشید دوسال . ازاد و غکنیدیر انتفایی ها حداکثر دوبار میتونید انصراف بدید ..بله هردوتون میتونید از سهمیه استفاده

 120. محمد
  15 مرداد 1400 ساعت 21:22

  سلام
  اگر یک بار از سهیمه ۵ درصد برای قبولی در دانشگاه غیر روزانه استفاده کنیم آیا میتوانیم از همین سهمیه سال دیگه برای رشته های روزانه استفاده کنیم؟

  • moshaverarshad
   15 مرداد 1400 ساعت 22:24

   سلام خیر شما فقط یکبار حق استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید

 121. کامران
  15 مرداد 1400 ساعت 16:14

  سلام خسته نباشید
  من سال 95 از سهمیه 25 درصدی ایثارگران استفاده کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم الان لیسانسم رو گرفتم و میخاستم یه بار دیگه کنکور سراسری بدم دفترچه رو هم خوندم نوشته که کسایی که دانشگاه روزانه با سهمیه قبول شدند اگه ثبت نام کنند و انصراف بدهند یا حتی ثبت نام نکنند حق استفاده مجدد از سهمیه رو ندارند
  ولی در مورد کسایی که فارغ التحصیل شدند هیچ توضیحی داده نشده که میتونند مجدد از سهمیه استفاده کنند یا نه
  لطفآ اگه میشه استفاده کرد بهم اطلاع بدهید خیلی ممنون

  • moshaverarshad
   15 مرداد 1400 ساعت 16:38

   سلام فقط شما یکبار حق استفاده از سهمیه ایثارگری را دارید

 122. محمد
  15 مرداد 1400 ساعت 14:26

  سلام . من در کنکور ۹۸ و ۹۹ سهمیه ۲۵٪ و بالاتر رو برای ثبت نام ثبت کردم . رتبم بد شد انتخاب رشته کردم هیچ جا قبول نشدم . سال ۹۹ بدون آزمون دانشگاه ازاد ثبت نام کردم چون مشمول بودم . برای ۱۴۰۱ قصد دارم دوباره کنکور بدم . ایا میتونم سهمیه رو ثبت کنم و ازش استفاده کنم ؟ تشکر

 123. مریم
  11 مرداد 1400 ساعت 21:20

  سلام
  من امسال کنکور شرکت کردم و از سهمیه 5 درصدی ایثارگری استفاده کردم ولی الان نمیخوام انتخاب رشته کنم آیا سال بعدی میتونم از سهمیه ایثارگری استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   23 مرداد 1400 ساعت 14:17

   سلام اگه انتخاب رشته نکنی سال اینده میتونی مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 124. مریم
  11 مرداد 1400 ساعت 21:00

  سلام
  من امسال کنکور شرکت کردم از سهمیه 5درصدی ایثارگری ولی نمیخوام انتخاب رشته کنم
  آیا میتونم سال بعدی دوباره از سهمیه ایثارگری استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   23 مرداد 1400 ساعت 14:30

   سلام اگه انتخاب رشته نکنی سال اینده میتونی مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 125. Zahra
  11 مرداد 1400 ساعت 15:25

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من سال ۹۹ و ۱۴۰۰ از سهمیه استفاده کردم سال ۹۹ انتخاب رشته کردم و قبول نشدم اگر امسال هم انتخاب رشته کنم و قبول نشم برای ۱۴۰۱ میتونم از سهمیه۲۵ درصدم استفاده کنم یا نه؟

  • moshaverarshad
   23 مرداد 1400 ساعت 14:03

   سلام خیر یکبار استفاده کردید و مجدد از سهمیه ایثارگری نمیتونید استفاده کنید

 126. سارا
  11 مرداد 1400 ساعت 07:47

  سلام ادمین اگه انتخاب رشته کنم و قبول نشم میتونم باز از سهمیه استفاده کنم یا صرف انتخاب رشته باعث از بین رفتن سهمیه میشه؟

  • کارشناس ارشد
   24 مرداد 1400 ساعت 12:17

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای استفاده مجدد از سهمیه قبولی نهایی که در شهریور اعلام میشود مد نظر هست و در صورت انتخاب رشته نکردن یا قبول نشدن مجدد حق استفاده خواهید داشت موفق باشید

 127. علیرضا
  11 مرداد 1400 ساعت 07:31

  سلام ببخشید من در آزمون سراسری ۱۴۰۰ شرکت کردم و در همه دوره ها مجاز به انتخاب رشته هستم اما از رتبه ام راضی نیستم و انتخاب رشته نمیکنم آیا میتونم سال بعد مجددا از سهمیه ایثارگران استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   24 مرداد 1400 ساعت 12:30

   سلام وقت بخیر دوست گرامی با توجه به شرایط استفاده از سهمیه ایثارگزی برای کنکور سراسری در صورت عدم انتخاب رشته مشکلی برای استفاده مجدد برای کنکور سال 1401 نخواهید داشت و میتوناید استفاده کنید ملاک برای شرایط سهمیه قبولی نهایی داوطلب هست موفق باشید

 128. امیرحسین
  11 مرداد 1400 ساعت 04:04

  سلام، من سهمیه 5 درصد داشتم برای کنکور و انتخاب رشته هم کردم و قبول نشدم تو هیچ کد رشته ای، میتونم از این سهمیه برای یه آزمون دیگر استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   24 مرداد 1400 ساعت 12:19

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به عدم قبولی نهایی شما در هیچ دانشگاهی مشکلی برای استفاده مجدد از سهمیه ایثارگزی سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 129. مهدی
  8 مرداد 1400 ساعت 22:23

  سلام سهمیه رزمندگان حدودا چقدر رتبه را جاب جا میکنه؟

  • moshaverarshad
   10 مرداد 1400 ساعت 08:20

   سلام سهمیه 25 درصد یا 5 درصد ؟

 130. همتا
  8 مرداد 1400 ساعت 02:08

  سلام من پارسال سهمیه داشتم ، روزانه هم مجاز شدم ولی انتخاب رشته نکردم و یه سال پشت موندم.حالا امسال میتونم از همون کد ایثارگری قبلی استفاده کنم؟اصلا مشمول اعمال سهمیه میشم؟

  • moshaverarshad
   10 مرداد 1400 ساعت 09:20

   سلام چون انتخاب رشته نکردید میتونید استفاده کنید ولی اگر سهمیه پارسال در انتخاب رشته تاثیر گذاشته باشه دیگه نمیتونید مجدد از سهمیه ایثارگری استفااده کنید

 131. محدثه
  5 مرداد 1400 ساعت 15:21

  سلام من یکبار از سهمیه‌ ۵ درصد در دوران ارشد استفاده‌کردم ایا دوباره در مقطع دکتری میشه استفاده کرد؟

  • کارشناس ارشد
   5 مرداد 1400 ساعت 18:49

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید در مقطع دکتری به صورت جداگانه از سهمیه ایثارگری خود در صورت داشتن شرایط استفاده کنید موفق باشید

 132. محمد جواد
  27 تیر 1400 ساعت 20:11

  سلام پدر من یک سال ایثارگری دارد جزء ۵ درصدی میشه یا ۲۵ درصدی؟

  • moshaverarshad
   29 تیر 1400 ساعت 10:13

   سلام 5 درصد..ولی اگر یکبار استفاده کردید مجدد از سهمیه نمیتونید استفاده کنید

 133. حنا
  21 تیر 1400 ساعت 16:04

  سلام
  من ورودي ٩٩علوم پزشكي روزانه هستم
  ازاد هم قبول شدم نرفتم(ثبت نام نكردم در دانشگاه)
  براي سال١٤٠١ ميخوام كنكور براي دانشگاهاي ازاد و غير روزانه بدم
  (از انجايي كه داخل دفترچه انتخاب رشته نوشته شده است
  حق استفاده از سهميه در دانشگاه هاي غير روزانه دو بار هست)
  ميتوانم از سهميه براي قبولي غير روزانه استفاده كنم
  و در صورت قبولي از دانشگاه روزانه انصراف دهم؟!
  (از روزانه به غير روزانه)

  • کارشناس ارشد
   2 مرداد 1400 ساعت 16:32

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط سهمیه امکان استفاده مجدد برای استفاده در کنکور سراسری وجود ندارد و برای ان بندی که در دفترچه برای استفاده مجدد اعلام کرده در صورتی هست که قبولی اول شما غیر روزانه باشد نه روزانه که شما پذیرفته اید پس امکان استفاده نه در دانشگاه ازاد و نه در دانشگاه های دیگر وجود ندارد موفق باشید

 134. حنا
  21 تیر 1400 ساعت 13:05

  سلام
  من كنكور٩٩روزانه مامايي قبول شدم
  ازاد هم مامايي قبول شدم
  روزانه مامايي درحال تحصيل هستم
  و ازاد مامايي رو نرفتم..(چون ثبت نام نكردم نيازي هم به انصراف نيست؟!)
  براي كنكور١٤٠١
  ميخواستم بدونم(از اونجايي كه نوشتن براي استفاده از سهميه
  در دانشگاه ازاد ٢بار ميتوان استفاده كرد)
  اگر ١٤٠١كنكور بدم براي دانشگاه ازاد
  يا شبانه
  (روزانه نه)ميتوانم از سهميه ايثارگري مجدد استفاده كنم؟!

  و اينكه چون از روزانه به ازاد يا شبانه ميخوام برم لازم نيست كه از ارديبهشت ماه(طبق شرايط انصراف روزانه)از مامايي روزانه انصراف بدم

  اگر ازاديا شبانه قبول شدم
  قبل از ثبت نام از روزانه انصراف ميدم!
  لطفا اگر ميتونيد به همه سوالام جواب بديد با تشكر

  • moshaverarshad
   22 تیر 1400 ساعت 13:53

   سلام اگر یکبار از سهمیه تون استفاده کرده باشیبد مجدد نمیتونید

 135. کنکوری
  19 تیر 1400 ساعت 16:46

  سلام من سهمیه ۲۵ درصد دارم و امسال میخوام دانشگاه ازاد هر رشته ای شد قبول بشم برای این که بقیه دیگه بهم چیزی نگن ولی درکنار قبولی توی دانشگاه میخوام مجددا برای کنکور بخونم و سال دیگه کنکور بدم ایا باز هم ساله دیگه میتونم از سهمیه ۲۵ درصدم درصورت قبولی دانشگاه ازاد استفاده کنم ؟؟

  • moshaverarshad
   20 تیر 1400 ساعت 09:45

   سلام نه اگر امسال ازش استفاده کنی و پذیرش بشی مجدد از سهمیه نمیتونی استفاده کنی

   • ااا
    22 تیر 1400 ساعت 14:38

    غیرروزانه بری میتونی ۱۴۰۱روزانه بری .باز بهتره از سنجش و بنیاد بپرسی

    • moshaverarshad
     22 تیر 1400 ساعت 15:30

     اگر یکبار استفاده از سهمیه رو داشته باشید نمیتونید مجدد استفاده کنید و در صورت انصراف از روزانه یکسال محروم میشوید

 136. سعید
  18 تیر 1400 ساعت 23:45

  سلام، من از سهمیه ۵ درصد در کنکور کارشناسی استفاده کردم حالا برای کنکور کارشناسی ارشد هم میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   20 تیر 1400 ساعت 11:26

   سلام در صورت استفاده مجددا نمیتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

   • زهرا.ب
    11 آبان 1400 ساعت 18:53

    سلام.
    من سالها پیش کنکور دادم با سهمیه۲۵دانشگاه ازاد قبول شدم ولی نرفتم. و رفتم دانشکاه ازاد دیگری بدون کنکور درس خوندم و بنیاد هزینه دانشگاه منو پرداخت کرد.

    حالا می تونم کنکور سراسری بدم و از سهمیه ام برای دانشگاه روزانه استفاده کنم؟ (با توجه به اینکه من دانشگاه از رو بدون کنکور رفتم.)

    • کارشناس ارشد
     12 آبان 1400 ساعت 13:31

     سلام وقت به خیر
     استفاده از سهمیه ایثارگری در هر مقطع یکبار قابل استفاده است.در صورت استفاده نکردن برای قبولی در پذیرش بدون کنکور میتوانید برای کنکور سراسری از آن استفاده کنید.

 137. Ava
  17 تیر 1400 ساعت 09:06

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۶ با سهمیه فرزند آزاده دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم ، حالا دوباره کنکور دادم و میخام دانشگاه ازاد برم ، میتونم از سهمیه استفاده کنم؟ پدرم هم آزاده س هم جانباز بالای ۲۵درصد

  • moshaverarshad
   22 تیر 1400 ساعت 17:04

   سلام در صورتیکه از سهمیه یکبار استفاده کرده باشید نمیتونید مجدد از سهیمه ایثارگری تون استفاده کنید

 138. سارا
  16 تیر 1400 ساعت 16:28

  سلام من سال۸۴ دانشگاه آزاد کارشناسی با سهمیه قبول شدم
  ۹۴ هم ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم
  ولی هیچ وقت دولتی استفاده نکردم ، الان میتونم برا تجربی دولتی سهمیه داشته باشم؟

  • moshaverarshad
   16 تیر 1400 ساعت 17:16

   سلام فرقی نمیکنه وقتی از سهمیه استفاده کردی حالا چه برای ازاد یا دولتی مجدد از سهمیه نمیتونی استفاده کنی

 139. محسن مختاری
  16 تیر 1400 ساعت 12:12

  سلام
  ببخشید من یک بار برای کنکور دکتری تخصصی رشته مهندسی از سهمیه 5 درصدی استفاده کردم و قبول شدم، مدرک هم گرفتم، الان دیگه برای کنکور تجربی نمیتونم از 5 درصد استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   16 تیر 1400 ساعت 14:04

   سلام خیر فقط یکبار میتونی از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 140. zahra
  14 تیر 1400 ساعت 16:29

  سلام خسته نباشید من از سهمیه ۵درصد برای ورود به دانشگاه پیام نور بدون کنکور سال گذشته استفاده کردم قبول شدم ولی ثبت نام نکردم یک بار دیگه هم با سهمیه ۵درصد ولی در کنکور پیام نور قبول شدم سال ۹۸ امسال کنکور که دادم روی کارت ورود به جلسه ام هشدار مجاز به استفاده از سهمیه نمیباشید درج شده بود خواستم بپرسم من دوبار با سهمیه ۵درصد پیام نور مجاز شدم ولی ثبت نام نکردم امکان استفاده از سهمیه در قبولی روزانه برام امکان پذیر هست یا خیر؟باتشکر

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 15:28

   سلام خیر جون استفاده کردید قبول هم شدید ولی نرفتید مجددا نمیتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 141. رامین
  14 تیر 1400 ساعت 11:40

  سلام. وقت بخیر. من از سهمیه ۲۵ درصدی برای دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور استفاده کردم. کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم ولی سهمیه برام اعمال نشد. البته بگم فراموش کردم انصراف بدم. دلیلش همونه؟ اگه انصراف بدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ از سهمیم استفاده کنم؟ ممنون میشم جواب بدید.

  • moshaverarshad
   14 تیر 1400 ساعت 14:31

   سلام برای سهمیه ها ایثارگران فقط یکبار میشه استفاده کرد اگه محل قبولی قبلیت بخاطر تاثیر ایثارگری بوده باشع نمیتونی

 142. رامین
  13 تیر 1400 ساعت 23:38

  سلام. خسته نباشید. من از سهمیه ۲۵ درصدی برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور استفاده کردم. کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم گزینه سهمیه زدم ولی موقع پرینت کارت ورود به جلسه برام اعمال نشد. چرا؟ البته بگم که انصراف نداده بودم از رشته قبلیم. انصراف بدم سال بعد میتونم استفاده کنم از سهمیه. ممنون میشم جواب بدید.

  • moshaverarshad
   14 تیر 1400 ساعت 15:29

   سلام اگه تا حالا سهمیه برات منظور نشده باشه میتونی دوباره از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 143. امین رضا
  12 تیر 1400 ساعت 16:37

  سلام خسته نباشید
  من کنکور ۹۹ رو شرکت کردم و از سهمیه استفاده کردم اما چون دیپلم نداشتم نتونستم دانشگاه ثبت نام کنم.
  کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم میتونم درخواست واسه استفاده از سهمیه کنم؟
  زیر ۲۵ درصد هست

  • moshaverarshad
   14 تیر 1400 ساعت 16:19

   سلام اگه پارسال بعد از نتایج انتخابب رشته هم کردی و نتیجه اومد و قبول نشدی میتونی از سهمیه ایثارگری خودت دوباره استفاده کنی

 144. علی
  12 تیر 1400 ساعت 02:39

  سلام خسته نباشیبد. بنده سهیمه ایثارگران دارم و در کنکور 99 و 1400 الحاظ شد لکن دانشگاه روزانه شاید قبول نشم . اگر دانشگاه روزانه قبول نشم و برای کنکور 1401 بمونم میتونم از سهمیه ام استفاده کنم یا فقط 2 سال در سهمیه ایثارگ
  ران گزینش میشم؟ و اینکه امسال اگر بخوام پشت کنکور بمونم باید برم پیام نور ثبت نام کنم. در صورت ثبت نام پیام نور چی؟ میتونم از سهمیه ایثارگران برای کنکور 1401 استفاده کنم؟؟ مچکر

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 15:16

   سلام اگه سهمیه برات لحاظ بشه و قبول نشی بازم میتونی مجدداز سهمیه ایثارگری تون استفاده کنید

 145. ناشناس
  7 تیر 1400 ساعت 21:36

  سلام وقتتون بخیر. من سهمیه ی ایثار گری دارم کنکور 1400 هم اولین کنکورم هست ولی به خاطر جراحی ای که داشتم خانواده اجازه نمیدن امسال شرکت کنم.تو ثبت اطلاعات واسه مدارک کنکورم تو بهمن اون گزینه ی سهمیه رو زدم. میخواستم بدونم درصورتی که حتی شرکت کنم و نخوام امسال دانشگاه ثبت نام کنم سهمیه ام ازبین میره برای سال بعد یا نه. ممنون میشم پاسخ بدین🌹

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 16:11

   سلام اگه انتخاب رشته کنی و قبول بشی ولی نری ثبت نام دیگه نمیتونی سال بعد از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

 146. مهدی
  6 تیر 1400 ساعت 00:02

  سلام و عرض احترام 
  ببخشید بنده کنکوری 98 بودم و میخوام در کنکور 1400 شرکت کنم و چون در دانشگاه آزاد نوشتم و در حال تحصیل در دانشگاه آزاد هستم ؛ در سیستم دانشگاه ؛ برای من نوشته ، نوع قبولی ؛ 5 درصد ایثارگران , حالا آیا هنوز میتونم از سهمیه 5 درصد هم استفاده کنم ؟؟ چون شنیدم میگن اگه دانشگاه آزاد نوشتی ؛در صورت انصراف 1 سال دیگه میتونی استفاده کنی ؛ حالا من در صورت قبول شدن در کنکور میخوام از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؛ بنظرتون فقط برای کنکور 1400 میتونم استفاده کنم یا میتونم برای کنکور 1401 هم استفاده کنم ؟ 
  توروخدا راهنماییم کنید

  • moshaverarshad
   7 تیر 1400 ساعت 10:31

   سلام مهدی
   ن شما نمیتونید مجدد برای کنکور از سهمیه استفاده کنید مگر مقاطع بالاتر

 147. امین
  5 تیر 1400 ساعت 18:33

  سلام من اگر برای 1400 از سهمیه پنج درصد استفاده نکنم 1401 می تونم استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 15:49

   سلام اره اگر نکنی مجدد میتونی سال بعد

 148. هادی
  30 خرداد 1400 ساعت 19:59

  سلام خسته نباشید من در پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۹۹ از سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد استفاده کردم میتونم در کنکور سال ۱۴۰۰ از این سهمیه برای پردیس و دانشگاه آزاد یا دوره های شبانه استفاده کنم؟

  • moshaverarshad
   1 تیر 1400 ساعت 17:35

   سلام هادی
   شما برای کنکور سراسری میتوین یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

   • Fateme
    16 تیر 1400 ساعت 02:48

    سلام من سال ۹۸از سهمیه استفاده کردم ولی قبول نشدم سال ۹۹کلا مجاز نشدم و امسالم کنکور دادم ایا میتونم از سهمیه رزمندگان استفاده کنم؟

    • moshaverarshad
     16 تیر 1400 ساعت 12:29

     سلام اره چون تاحالا تاثیری نداشته میتونی مجدد از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

     • Fateme
      17 تیر 1400 ساعت 20:53

      ممنون که پاسخ دادید.عذر میخوام من دانشگاه اذاد بدون کنکور هم میرم که اصلا سهمیه لحاظ نشده و همزمان کنکور۱۴۰۰ هم دادم آیا بازم میتونم از سهمیه استفاده کنم

     • moshaverarshad
      22 تیر 1400 ساعت 14:33

      سلام اره چون بدون کنکور لحاظ نکردی میتونی یکبار از سهمیه ایثارگری استفاده کنی

     • علی
      22 تیر 1400 ساعت 11:05

      سلام و خسته نباشید بنده فرزند ازاده و جانباز ۵۰درصد هستم سال ۹۹ پرستاری بابل قبول شدم.
      میتونم برای ۱۴۰۱کنکور بدم برای پزشکی دانشگاه ازاد قبول شم؟

     • moshaverarshad
      22 تیر 1400 ساعت 13:16

      سلام اگر یکبار از سهمیه استفاده کردی مجدد از سهمیه ایثارگری نمیتونی استفاده کنی

     • م
      28 مرداد 1400 ساعت 10:12

      من سال ۹۶ دانشگاه ازاد باسهمیه قبول شدم والان فارغ التحصیل شدم ایا میتونم دوباره کنکور باسهمیه برای ازاد یا دولتی بدم

     • کارشناس ارشد
      30 مرداد 1400 ساعت 17:33

      سلام وقت بخیر.خیر نمیتونید از سهمیتون استفاذه کنیذ

ایران تحصیل
تماس با مشاور