تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
استعلام چک با کد ملی

استعلام چک با کد ملی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
استعلام چک با کد ملی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

نحوه استعلام چک با کد ملی مشخص شده است. امروز با سامانه صیاد دیگر لازم نیست نگران خوش حسابی و یا بدحسابی صاحب چک باشید.

با ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی می توانید علاوه بر استعلام موجودی چک حساب های قبلی مربوط به چک فرد را نیز بررسی نمایید.

ما در ادامه قصد داریم نحوه استعلام چک از سامانه صیاد و همچنین استعلام از بانک مرکزی با کد ملی را بررسی کنیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، نحوه استعلام چک و یا شماره پیامک استعلام چک داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات درباره مشاهده ابلاغیه قضایی با موبایل کلیک کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه نحوه استعلام چک در سامانه صیاد با کد ملی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

نحوه استعلام چک با کد ملی

سامانه صیاد، برای استعلام چک با کد ملی در دسترس است. در این سامانه می توانید با فرستادن شماره 16 رقمی چک آن را استعلام نمایید. این خدمت با هدف شفاف سازی در فضای مالی ایجاد شده است.

برای استعلام موجودی چک در سامانه صیاد، کافی است که شماره شناسه 16 رقمی را به 701701 پیامک نمایید، با این کار می توانید از وضعیت چک های برگشتی دارنده مطلع شوید.

برای ارسال پیامک استعلام، باید طبق فرمول 1*1* شناسه استعلام 16 رقمی، این کار را انجام دهید. پس از فرستادن این پیامک، وضعیت چک طبق سه نوع ارسال خواهد شد.

اگر وضعیت چک سفید باشد، یعنی دارنده چک هیچگونه سابقه چک برگشتی ندارد. در صورتی که وضعیت چک فرد زرد باشد، یعنی فرد یک فقره چک با مبلغ حداکثر 50 میلیون ریال برگشتی دارد.

اگر وضعیت فرد نارنجی باشد یعنی دو الی چهار فقره چک برگشتی با مبلغ حداکثر 200 میلیون ریال دارد. اگر وضعیت چک فرد قهوه ای باشد، یعنی 5 الی 10 فقره چک برگشتی با مبلغ 500 میلیون ریال تعهد برگشتی دارد. اگر وضعیت چک فرد قرمز باشد، بیش از ده فقره چک برگشتی با مبلغ بیشتر از 500 میلیون دارد.

 

 

ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی

توضیحات تکمیلی در رابطه با استعلام چک با کد ملی

نحوه استعلام چک با کد ملی را در قسمت فوق توضیح دادیم. حالا در این قسمت قصد داریم یک سری نکات کلی را که مرتبط با نحوه استعلام موجودی چک می باشد، بررسی نماییم.

به ازای هر بار استفاده از شماره پیامک استعلام چک، به اندازه 350 تومان هزینه از شما کسر خواهد شد.

این هزینه به ازای هر بار پیامکی که برای استعلام موجودی چک می فرستید، محاسبه خواهد شد و هیچ ربطی به تعداد پاسخ های دریافتی شما ندارد.

در هنگام ارسال پیامک به شماره پیامک استعلام چک، توجه داشته باشید که هیچگونه حرف و کاراکتر اضافی را در متن ننویسید. برای استعلام موجودی چک با هر شماره تلفن، به تعداد چهار استعلام در روز امکان پذیر می باشد.

 

برای اطلاع از حداقل معدل و شرایط استخدام بانک شهر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

اگر چندین درخواست را به صورت همزمان برای استعلام موجودی چک ارسال کنید، نتیجه مربوط به آخرین پیام برای شما ارسال خواهد شد.

امکان استعلام چک با کد ملی، تنها برای افرادی وجود دارد که شناسه ملی خود را در پایگاه داده بانک مرکزی ثبت کرده باشند.

اگر دو فرد حساب مشترک داشته باشند، در هنگام استعلام چک با کد ملی، فردی که چک های برگشتی بیشتری دارد، در نتیجه نمایش داده خواهد شد.

اگر هنگام استعلام موجودی چک، با پیامک عدم اخذ استعلام رو به رو شدید باید در زمانی دیگر برای گرفتن استعلام اقدام کنید.

شماره پیامک استعلام چک برای اطلاع رسانی به کاربران 701701 می باشد. توجه داشته باشید هر شماره دیگری که به غیر از این باشد، اشتباه است.

 

معرفی سامانه صیاد

در گذشته امکان استعلام موجودی چک وجود نداشت. اما امروز با وجود سامانه صیاد می توانید به راحتی برای استعلام موجودی چک خود اقدام کنید. در این سامانه امکان، استعلام موجودی چک و استعلام تعداد برگشتی های چک وجود دارد.

البته توجه داشته باشید که برای استعلام چک با کد ملی در سامانه صیاد، باید حتماً چک صیاد داشته باشید. چک های صیاد دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را از چک های عادی متمایز می کند. در واقع همین ویژگی ها باعث شده که می توان از آن ها استعلام گرفت.

 

برای اطلاع از زمان و نحوه استخدام بانک آینده بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

الزامات ثبت چک در سامانه صیاد

ثبت چک در سامانه صیاد تا به امروز اختیاری بوده است اما طبق اخبار گفته می شود که برای ثبت چک در این سامانه از سال 1400 قوانین به صورت اجباری است.

برای اتصال به سامانه نیز راه های مختلفی همچون اینترنت بانک، آپ، موبایل بانک و حتی مراجعه حضوری وجود دارد.

فعلا برای تایید چک در این سامانه می توانید از اپ آن استفاده کنید.

 

شماره پیامک استعلام چک

سامانه استعلام چک برگشتی

استعلام از بانک مرکزی با کد ملی، استعلام چک با کد ملی و استعلام چک برگشتی، همه این موارد نام هایی هستند که عامه مردم در رابطه با سامانه استعلام چک برگشتی یعنی سامانه صیاد می دانند.

در رابطه با این موضوع بهتر است، کمی شفاف سازی کنیم. این که به صورت کلی برای استعلام از بانک مرکزی با کد ملی و یا استعلام از سامانه های دیگر، دو راه وجود دارد.

سامانه صیاد یکی از مواردی است که می توانید برای استعلام چک با کد ملی از آن استفاده نمایید. در این سامانه تعداد و مبلغ چک های برگشتی ثبت می شود.

سامانه بعدی که می توانید برای استعلام موجودی چک از آن استفاده نمایید، سامانه ساد24 است. در این سامانه امکان استعلام و ثبت چک های برگشتی وجود دارد.

 

معرفی کلی روش های استعلام چک

استفاده از اپلیکیشن ساد 24

برای استعلام چک یکی از ساده ترین راه ها استفاده از اپلیکشین ساد 24 است. به این صورت که بارکد روی چک را اسکن کرده و اطلاعات صادر کننده چک را ببینید. فراموش نکنید که این روش برای استعلام موجودی چک، رایگان نیز هست.

 

استعلام از بانک مرکزی

استعلام از بانک مرکزی با کد ملی است بدین صورت که با ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی، می توانید در پایین صفحه شماره صیاد را وارد نمایید.

 

استعلام از طریق شناسه چک

روش سومی که می توانید برای استعلام چک با کد ملی استفاده کنید، فرستادن شناسه چک به شماره پیامک استعلام چک 701701 می باشد. فراموش نکنید که برای ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی، به زمان و صبر بیشتری نیاز خواهید داشت و پیشنهاد می کنیم این راه را امتحان نکنید.

 

برای اطلاع از مدرک تحصیلی و شرایط استخدام بانک ملی وارد لینک مربوطه شوید.

 

مراحل استعلام چک صیادی با اپلیکیشن ساد ۲۴

سامانه ساد 24 با اتصال به بانک مرکزی، به صورت رایگان استعلام چک را در اختیار شما قرار خواهد داد. برای استفاده از ساد، کافی است طبق مراحل زیر عمل کنید.

  • ابتدا ساد24 را از سامانه های مختلف دانلود نمایید.
  • وارد اپ شده و به قسمت استعلام صیاد بروید.
  • در این قسمت باید شناسه چک را وارد کنید که 16 رقم است.
  • اگر در گذشته استعلام فردی را گرفته اید و حال دوباره قصد دارید وضعیت وی را بررسی نمایید، می توانید به قسمت بررسی سوابق بروید و از قسمت تاریخچه موارد قبلی را نیز بررسی نمایید.

 

 

استعلام موجودی چک

 

استعلام سرقتی یا مفقودی نبودن چک

علاوه بر استعلام موجودی چک، یکی از خدمات متمایز دیگری که می توانید با ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی انجام دهید، استعلام چک های مفقودی یا به سرقت رفته است.

در این سامانه علاوه بر درگیری و کسب اطلاعات لازم در رابطه با چک های به سرقت رفته، می توانید با وارد کردن اطلاعات چک سرقتی خود نیز از انتقال آن ها در بازارهای مالی جلوگیری نمایید.

مراحل استعلام چک های سرقت رفته و مفقود شده در سامانه ساد به شرح زیر است:

  • در مرحله اول وارد سامانه ساد 24 شده و به بخش استعلام چک مفقودی یا سرقت رفته بروید.
  • در این قسمت لازم است شماره شبا چک را وارد کنید.
  • سپس شماره سریال چک را وارد نمایید.
  • برای اینکه در مدت زمان کمتری بتوانید استعلام را بگیرید، می توانید کد QR را نیز اسکن کنید.

 

برای ورود به سایت بانک مهر اقتصاد و اطلاع از شرایط، نحوه و زمان ثبت نام جهت پذیرش و جذب در این بانک وارد لینک مربوطه شوید.

 

استعلام رفع سوء اثر از چک برگشتی

رفع سوء اثر به معنای پاک کردن سابقه برگشت خوردن چک است. برای رفع این سوء اثر روش های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به تامین کردن موجودی چک، ارائه لاشه چک، ارائه ضمانت نامه محضری، واریز مبلغ، مسدود کردن و ارائه حکم قضایی اشاره کرد.

برای اطمینان از این موضوع، پس از انجام کارهای لازم با مراجعه به سامانه ساد 24 و مشاهده وضعیت سفید، می توانید آن را بررسی کنید.

 

استعلام از بانک مرکزی با کد ملی

 

مدت زمان رفع سوء اثر از چک برگشتی چقدر است؟

شاید برخی افراد برای برداشتن سوء اثر از چک عجله بیشتری داشتند. به همین دلیل این سوال برای آن ها مطرح می شود که در چه مدت زمانی سوء اثر از چک برگشتی برداشته می شود؟ به صورت کلی در رابطه با زمان مورد نیاز لازم است بدانید، به 24 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

 

برای اطلاع از مدرک تحصیلی و شرایط استخدام در بانک کشاورزی وارد لینک مربوطه شوید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب، نحوه استعلام چک با کد ملی را بررسی کردیم. علاوه بر آموزش نحوه ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی، نحوه استعلام از بانک مرکزی با کد ملی را نیز توضیح دادیم.

شماره پیامک استعلام چک نیز معرفی شد که لازم است به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در آخر نیز باید به شما بگوییم که بهتر است برای داشتن معاملات امن حتماً از استعلام چک استفاده کنید.

علی الخصوص برای استعلام چک های برگشتی که برای بررسی آن ها نیاز به شماره سریال و شماره شبا خواهید داشت.

همچنین میتوانید مقاله مربوط به مشاهده ابلاغیه قضایی با موبایل را مطالعه کنید.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص روش استفاده از سامانه ساد و سامانه صیاد داشتید و یا شماره پیامک استعلام چک را نمی دانستید، می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه نحوه ثبت چک در سامانه سناد با کد ملی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

ثبت چک در سامانه صیاد

سامانه سدا

شرایط استخدام بانک رسالت

شرایط استخدام بانک قوامین

استعلام چک با کد ملی

مشاهده ابلاغیه قضایی با موبایل

بهترین روش استعلام چک با کد ملی به چه صورت است؟

برای استعلام چک با کد ملی بهترین روش استفاده از سامانه سناد یا سامانه صیاد است.

برای ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی به چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

برای ورود به این سامانه باید شناسه ثبت شده روی چک را داشته باشید.

آیا استعلام از بانک مرکزی با کد ملی نیز امکان پذیر است؟

بانک ملی خدماتی در این رابطه ارائه نمی دهد.

آیا ثبت چک در سامانه صیاد برای استعلام موجودی چک اجباری است؟

خیر اما طبق خبرها از سال 1400 اجباری خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور