ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام چک با کد ملی

استعلام چک با کد ملی + راهنمای تصویری | ایران تحصیل

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
استعلام چک با کد ملی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه استعلام چک با کد ملی مشخص شده است. امروز با سامانه صیاد دیگر لازم نیست نگران خوش حسابی و یا بدحسابی صاحب چک باشید. با ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی می توانید علاوه بر استعلام موجودی چک حساب های قبلی مربوط به چک فرد را نیز بررسی نمایید. این نوع استعلام چک با کد ملی از طریق پیامک صورت می گیرد.

در اینجا می خواهیم به اطلاع همه برسانیم که استعلام چک با کد ملی امکان پذیر نمی باشد باید بدانید که این باور به غلط بین مردم رواج پیدا کرده است که بوسیله کد ملی میتوان چک را پیگیری کرد . برای استعلام چک و چک های برگشتی افراد نیاز به شماره صیادی روی چک می باشد . برای اطلاع درست از تعداد چک ها ی برگشتی فرد صادر کننده و مبلغ های آن باید شماره صیادی روی چک را در دست داشته باشید .

بوسیله این شماره صیادی به راحتی می توانید از طریق سامانه ساد ۲۴ از وضعیت تعداد چک ها و مبلغ های فرد صادرکننده اطلاع پیدا کنید و بوسیله همین شماره صیادی است که می توان استعلام چک با کد ملی را انجام داد و به اشتباه بین مردم به استعلام با کد ملی جا افتاده است.

 

 

برای کسب اطلاعات درباره مشاهده ابلاغیه قضایی با موبایل کلیک کنید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه نحوه استعلام چک در سامانه صیاد با کد ملی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

استعلام چک با کد ملی از طریق پیامک

سامانه صیاد، برای استعلام چک با کد ملی در دسترس است. در این سامانه می توانید با فرستادن شماره 16 رقمی چک آن را استعلام نمایید. این خدمت با هدف شفاف سازی در فضای مالی ایجاد شده است. برای استعلام موجودی چک در سامانه صیاد، کافی است که شماره شناسه 16 رقمی را به 701701 پیامک نمایید، با این کار می توانید از وضعیت چک های برگشتی دارنده مطلع شوید. برای استعلام چک با کد ملی از طریق پیامک، باید طبق فرمول 1*1* شناسه استعلام 16 رقمی، این کار را انجام دهید. پس از فرستادن این پیامک، وضعیت چک طبق سه نوع ارسال خواهد شد.

اگر وضعیت چک سفید باشد، یعنی دارنده چک هیچگونه سابقه چک برگشتی ندارد. در صورتی که وضعیت چک فرد زرد باشد، یعنی فرد یک فقره چک با مبلغ حداکثر 50 میلیون ریال برگشتی دارد. اگر وضعیت فرد نارنجی باشد یعنی دو الی چهار فقره چک برگشتی با مبلغ حداکثر 200 میلیون ریال دارد. اگر وضعیت چک فرد قهوه ای باشد، یعنی 5 الی 10 فقره چک برگشتی با مبلغ 500 میلیون ریال تعهد برگشتی دارد. اگر وضعیت چک فرد قرمز باشد، بیش از ده فقره چک برگشتی با مبلغ بیشتر از 500 میلیون دارد.

 

 

ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی

 

برای اطلاع از حداقل معدل و شرایط استخدام بانک شهر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

استعلام چک از طریق پیامک

امروزه بسیاری از معاملات و دادو ستدهای مردم با چک انجام می شود و بیشتر با مشکلات روبرو می شوند مشکلاتی مانند نامعتبر بودن چک ها ، موجود نبودن پول در حساب ، دزدیده شدن و یا گم کردن چک که مردم با آنها سروکار دارند .

از این‌رو بانک مرکزی طرحی را به منظور اطمینان خاطر بخشیدن به مردم ارائه کرده تا حدودی جلوی این مشکلات را گرفته باشد . این طرح بوجود آوردن سامانه صیاد که هدف این سامانه جلوگیری از سواستفاده و کلاهبرداری هایی که در معاملات پیش می آمده. استعلام چک با استفاده از دو روش استعلام چک صیاد از طریق پیامک با استفاده از گوشی موبایل ، و استعلام الکترونیکی چک صیاد . روش پیگیری چک صیاد از طریق پیامک ساده ترین روش در بین مردم گزارش شده است و مردم بیشتر علاقه مند به یادگیری و استفاده از این روش هستند.

 

نحوه دریافت استعلام چک صیاد  از طریق پیامک

برای پیگیری چک صیاد از طریق پیامک موبایل سامانه صیاد باید شماره ۱۶ رقمی روی چک را به سر شماره ۷۰۱۷۰۱ فرستاده تا بتوانیم استعلام چک را بگیریم . با این روش می توانیم از معتبر بودن ، عدم بازگشت خوردن و غیره ی چک اطلاع پیدا کنیم . نحوه کار با سامانه پیامکی به چه صورت است . در سامانه پیامک اعتبار چک را بوسیله رنگ مشخص کرده اند رنگهایی مثل سفید ، زرد ، نارنجی ، قهوه ای و قرمز درجه بندی توسط رنگها به این صورت است . هرچقدر از سفید به طرف قرمز می رویم از اعتبار چک کم می‌شود.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه استخدام بانک آینده بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

تعبیر رنگهای استعلام چک بصورت پیامک

سفید

معنای رنگ سفید درجه بندی اعتبار چک این است که درحساب بانکی دارنده حساب به اندازه کافی اعتبار برای پاس کردن چک وجود دارد و چک معتبر بدون سوئه پیشینه است یعنی چک برگشتی برای فرد وجود ندارد .

زرد

با این رنگ می توان فهمید که صاحب چک حداقل یک چک برگشتی داشته و به میزان ۵۰ میلیون ریال تعهد برگشت خورده

نارنجی

اگر نتیجه استعلام چک نارنجی بود یعنی صاحب چک صیاد بین ۲ تا ۴ چک برگشتی و ۲۰۰ میلیون تومان تعهد برگشت خورده دارد .

قهوه ای

این رنگ نشان دهنده ۳ تا ۱۰ چک برگشتی و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تعهد پرداخت شده در سابقه چک وجود دارد .

قرمز

استعلام چک به رنگ قرمز به معنای بالاتر از ۱۰ عدد چک برگشتی و بالاتر از ۵۰۰ میلیون ریال تعهد پرداخت شده است . تمام افراد می توانند با استفاده از این رنگها تا حدودی از معتبر بودن چک و سابقه صاحب چک اطلاع کسب کنند و با خیال راحت به معامله خود بپردازند.

 

 

شماره پیامک استعلام چک

 

نکاتی برای گرفتن استعلام چک صیاد با استفاده از پیامک

استعلام چک صیاد دارای شرایط و ویژگیهای خاصی می باشد مانند تمام سامانه های خدمات رسانی به مردم است . مردم باید به این شرایط بسیار دقت کنند . انجام اینگونه خدمات در بانک مرکزی رایگان نمی باشد همه باید برای هر تراکنش ۳۵۰۰ ریال به عنوان کارمزد و هزینه پیگیری چک بپردازند و این مبلغ به تعداد پیامک ربطی ندارد . برای استعلام چک با کد ملی از طریق پیامک، متن پیامک نوشته شده فقط باید از شماره ۱۶ رقمی درج شده چک صیاد و بدون هیچ کلمه و جمله اضافی باشد . تعداد پیگیری های مجاز برای هر شماره موبایل فقط ۴ عدد در هر روز است . اگر فرد اقدام به ثبت و ارسال در خواست های مکرر در این سامانه باشد فقط آخرین درخواست فرستاده می شود . افراد حقوقی که دارای شناسه ملی نیستند نمی توانند از سامانه صیاد استفاده کنند . اگر نتیجه پیگیری مربوط به حساب مشترکین بین چند نفر باشد نتیجه اعلام شده مربوط به حساب فردی کسی می باشد که تعداد چک های برگشتی و تعهد پرداخت نشده را در بین افراد دیگری دارد .

 

سامانه استعلام صیاد

این سامانه با جمع آوری نظرات مهم دسته چک های مشتریان این امکان را برای داشتن اعتبار  حساب و امضا صاحبان حساب فراهم کرده است تا دسته چک به افرا  و بد حساب تعلق نگیرد . با لطف این سامانه و شماره شناسایی که برای هر برگ دسته چک وجود دارد پیگیری چک ها بسیار راحت شده است و همینطور اینکار باعث افزایش اعتبار چک در معاملات و مبادلات کشور شده است. لازم به ذکر است که گفته شود دسته چک های صیاد بانک‌های ملت ، ملی ، سپه ، رفاه ، صادرات ، کشاورزی ، تجارت هیچ تفاوتی با هم ندارند .

 

 

برای اطلاع از مدرک تحصیلی و شرایط استخدام بانک ملی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

اپلیکیشن استعلام چک صیادی رایگان

روشی بسیار راحت و فوری پیگیری چک صیادی با ساد ۲۴ . شما با استفاده از این سامانه به راحتی می توانید هنگام گرفتن چک از حساب فردی صاحب چک آگاه شده و با خیال راحت به معامله بپردازید . فقط کافیست شماره ۱۶ رقمی را درقسمت استعلام چک وارد کنید و کد OR  ردی چک را اسکن کنید با این روش هم از چک های برگشتی صاحب چک مطلع می شوید تا بتوانید از به موقع از گرفتن چک جلوگیری کنید .

 

نرم افزار استعلام رایگان چک صیاد

به خاطر طولانی بودن نوشتن پیامک و همینطور زمان بر بودن آن و مشکلاتی مانند عددها را به زبان انگلیس و یا فارسی ارسال کردن و یا نحوه تایپ پیامک کلا چگونه باشد راه مناسب استفاده از اپلیکیشن استعلام چک ساد ۲۴ می باشد . این سامانه قبل از دریافت چک مارا از خوش حسابی فرد  و همینطور از تعداد چک های برگشتی مطلع می کند . با استفاده از این سامانه شمارا ۱۶ رقمی صیاد را در استعلام صیاد وارد کرده و روی کد OR  مستقیم بدون هیچ گونه هزینه ای امنیت معامله خود را تضمین کنید.

 

 

 

استعلام موجودی چک

 

 

 

آموزش استعلام چک با ساد ۲۴

اول وارد نرم افزار ساد می شوید و قسمت پیگیری استعلام چک را انتخاب می کنید . شماره صیادی ۱۶ رقمی را وارد می کنید. گزینه استعلام صیاد را می زنید . اگر استعلام چک مشخص را قبلا گرفته اید و به علت های مختلف دوباره می خواهید پیگیری کنید مثلا می خواهید اطلاع پیدا کنید فردی که دوماه پیش چک گرفته اید و وضعیتش سفید بوده هنوز هم سفید و یا تغییر کرده است . در قسمت آرشیو و یا سابقه استعلام صیاد وارد بخش سوابق استعلام بشوید . اگر درخواست پیگیری صیاد را داشته باشید پس از واردکردن عبارت امنیتی نتیجه استعلام مانند تصویر سنت راست نمایش داده می شود . می توانید در صفحه اصلی نتیجه استعلام به کمک کادر ۲ از مفهوم استعلام مطلع شوید . اگر درخواست نمایش سوابق استعلام صیاد را دارید کادر ۳ ( تصویر سمت چپ ) با شما نمایش می دهد. در بخش سوابق استعلام صیاد با گزینه (( استعلام عدد )) استعلام خوش حسابی فرد را دوباره بگیرید .

 

استعلام رفع سوء اثر از چک برگشتی

رفع سوء اثر به معنای پاک کردن سابقه برگشت خوردن چک است. برای رفع این سوء اثر روش های مختلفی وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به تامین کردن موجودی چک، ارائه لاشه چک، ارائه ضمانت نامه محضری، واریز مبلغ، مسدود کردن و ارائه حکم قضایی اشاره کرد.برای اطمینان از این موضوع، پس از انجام کارهای لازم با مراجعه به سامانه ساد 24 و مشاهده وضعیت سفید، می توانید آن را بررسی کنید.

 

 

استعلام از بانک مرکزی با کد ملی

 

 

قوانین مربوط به اخذ چک

با توجه به قانون جدید چک باید از پذیرش چک هایی که در سامانه صیاد ثبت نشده خودداری کنید چرا که این چک ها از سوی سیستم بانکی به دارنده پرداخت نمی شود . با توجه به بیان نمایندگان مجلس فقدان رویه بین بانک ها عامل طولانی شدن روند و پیگیری چک با کد ملی در سامانه صیاد شده است که این مسئله برای صاحبان کسب و کار مشکلاتی فراهم کرده است . مطابق بیانات سخنگوی اجراکننده قانون جدید چک امکان استعلام چک با کد ملی بر اساس اعداد اطلاعاتی روی چک در سامانه صیاد بانک مرکزی امکان پذیر شده است. مطابق نظریه بانک مرکزی ثبت چک در سامانه صیاد صرفا نیازمند تایید انتقال گیرنده ها بوده و نیاز به تایید بانک ندارد . بر اساس بخشنامه شماره  ۹۹۴۲۳۰۷۹ بانک مرکزی کلیه افراد می توانند برای ثبت چک ور سامانه صیاد و سایر عملیات از جمله استعلام چک با کد ملی از تمام کارتهای بانکی عضو شتاب استفاده کنند . طی جلسه مشترک شورای دولت و بخش خصوصی تهران نمایندگان دولت  خصوصی مشکلات صنعت پخش در زمینه سامانه صیاد و خدمات آن مانند استعلام چک با کد ملی گفت و گو و تبادل نظر شد .

 

 

 

برای اطلاع از مدرک تحصیلی و شرایط استخدام در بانک کشاورزی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

خلاصه مطالب

همانطور که دراین مقاله گفته شد استعلام چک با کد ملی غیر ممکن می باشد و این یک باور غلط است که دربین مردم رواج پیدا کرده است . برای استعلام چک باید کد ۱۶ رقمی صیاد درج شده روی چک را همراه داشت تا بوسیله سامانه پیامک صیاد و یا ساد ۲۴ استعلام چک را انجام داد. استعلام چک با کد ملی از طریق پیامک شرایط و قوانین خاصی دارد مانند هزینه آن که برای هر پیامک باید ۳۵۰۰ ریال هزینه کاربر و غیره پرداخت کرد. استعلام در اپلیکیشن ساد رایگان است و هزینه آن ۰ ریال است. استعلام بدون اینترنت و با پیامک ۳۵۰۰ ریال هزینه دارد . با اسکن روی OR روی چک کمتر از ۱۰ ثانیه استعلام رایگان بگیرید . استعلام چک سامانه ساد رایگان است و از نظر تعداد تیز محدودیت ندارد اشخاص حقوقی که شناسه ملی ثبت شده ندارند  در بانک مرکزی امکان اخذ استعلام را نخواهند داشت.. این موضوع به وسیله پیامک  (شناسه ملی قابلیت استعلام را ندارد) اطلاع داده می شود . در استعلام برگه چک‌های حقیقی حساب مشترک مربوط به فردی است که بالاترین مبلغ و بیشترین تعداد چک برگشتی را دارد . زمانهای بروز رسانی زیر ساخت های اطلاعاتی اگر تا ۱۵ دقیقه پاسخ دریافت نکردیید نتیجه با پیامک عدم اخذ استعلام اطلاع رسانی می شود و کاربر در فرصت های دیگر می تواند اقدام کند .

 

 

پادکست صوتی مقاله

برای اطلاعات بیشتر در رابطه نحوه ثبت چک در سامانه سناد با کد ملی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بهترین روش استعلام چک با کد ملی به چه صورت است؟

برای استعلام چک با کد ملی بهترین روش استفاده از سامانه سناد یا سامانه صیاد است.

برای ورود به سامانه اینترنتی استعلام موجودی چک با شماره ملی به چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

برای ورود به این سامانه باید شناسه ثبت شده روی چک را داشته باشید.

آیا استعلام از بانک مرکزی با کد ملی نیز امکان پذیر است؟

بانک ملی خدماتی در این رابطه ارائه نمی دهد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور