تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
استخدام سپاه

شرایط و زمان استخدام سپاه پاسداران 1400

استخدام سپاه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

استخدام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در دو رسته افسری و درجه داری یکی از اولویت های مهم برای افرادی است که قصد ورود به شغل نظامی در ایران را دارند، با توجه به شرایط مناسب کاری و برخی مزایای که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی برای کارکنان و زحمت کشان این ارگان در نظر گرفته، استخدام در سپاه را می توان به عنوان شغلی بسیار مناسب در شرایط فعلی و بازار کار در نظر گرفت.

سپاه پاسداران یکی از ارگان های مردمی است که بسیاری از جوانان را جذب خود نموده است و به همین دلیل استخدام در سپاه پاسداران یکی از آرزوهای برخی از جوانان علاقه مند می باشد.

این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع شرایط استخدام سپاه پاسداران، قانون استخدام سربازان وظیفه، شرایط استخدام سپاه برای کارمندان و استخدام با دیپلم در سپاه بانوان اختصاص داده ایم.

 

استخدام سپاه

 

به اطلاع می رسانیم سایت ایران تحصیل هیچ وابستگی به سپاه و هیچ ارگان نظامی دیگری ندارد و این مقاله فقط به منظور افزایش اطلاعات در رابطه با نحوه استخدام و زمان بندی و شرایط گزینش در سپاه پاسداران تولید شده است

 

جهت اطلاع دقیق از استخدام سپاه پاسداران و شرایط استخدام در این ارگان با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 1 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

زمان استخدام سپاه در سال 1400

هر ساله شاهد اعلام زمان جذب نیرو در سپاه از طرف این ارگان نظامی آن هم در زمانی محدود هستیم. پیرو اطلاعیه سپاه پاسداران آخرین بار در سال 1399 در بازه زمانی 29 اردیبهشت ماه لغایت 7 خرداد ماه اقدام به جذب نیرو نمود که به احتمال بالا برای سال 1400 نیز جذب خواهد داشت.

متقاضیان محترم جهت اطلاع از زمان دقیق جذب می توانند با مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشند و آمادگی های لازم را قبل از شروع زمان استخدام سپاه در دوره های افسری و درجه داری کسب نمایند.

دقت داشته باشید که جذب نیرو در این ارگان مهم نظامی از بین خانم ها و همین طور آقایان محترم انجام می شود و از هر دو جنسیت شاهد پذیرش افراد هستیم.

فقط تنها چیزی که مهم است و این افراد باید به آن توجه لازم را داشته باشند اطلاع از شروط به کارگیری نیرو در سپاه و همین طور برخورداری از این شرایط جذب و به کارگیری نیرو در سپاه برای استخدام بانوان در سپاه و همین طور استخدام آقایان در این ارگان مهم نظامی است.

 

اگر شرایط به کارگیری نیرو در سپاه را در سال جاری دارید برای اطلاع از شرایط به کارگیری و جذب نیرو در سپاه با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند شما را به طور دقیق و کامل از شرایط به کارگیری و جذب در سپاه مطلع کنند و اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیارتان قرار دهند

 

شرایط عمومی استخدام سپاه پاسداران 1400

 

شرایط استخدام سپاه

پیرو قانون 190 اصل مقررات جذب سپاه پاسداران، استخدام افراد در سپاه پاسدارن با گزینش افراد واجد شرایط صورت خواهد پذیرفت.

 

 • متقاضیان استخدام می بایست به دین اسلام اعتقاد و التزام کافی داشته باشند.
 • اعتقاد قلبی و التزام عملی به اصل ولایت فقیه.
 • تابعیت و اصلیت متقاضیان فقط باید ایرانی باشد.
 • هیچ گونه وابستگی ذهنی و عملی به هر یک از گروه ها، احزاب معاند و غیره را نداشته باشد.
 • داشتن عدم سو پیشینه کیفری و حسن شهرت.
 • داشتن شرایط جسمانی، تخصص و روحیات مرتبط با شاخه و زیرگروه مورد تقاضا.
 • سن متقاضیان بین شانزده تا چهل سال باشد.
 • عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر.

 

استخدام سپاه پاسداران 1400 از مقطع راهنمایی تا دبیرستان برای کلیه واجدین شرایط در تمامی قسمت های این ارگان امکان پذیر می باشد.

 

شرایط استخدام برای کارمندان

استخدام کارمندی در سپاه با شرایطی خاص و به دو صورت امکان پذیر است. یکی از مواردی که شما می توانید در سپاه استخدام شوید، مدرک تحصیلی تان بوده و مورد دوم، چنانچه شما مهارت بالایی در زمینه های مختلف داشته باشید، می توانید با استفاده از این مهارت ها و حداقل سواد به استخدام این ارگان درآیید.

سپاه پاسداران می تواند برای تامین نیروی مورد نیاز خود، از بین افرادی که دارای مهارت های بسیاری هستند با حداقل سواد و با صرف 5 سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی، پس از اتمام دوره، داوطلبان و متقاضیان را پذیرش نمایند.

افرادی که بدین صورت استخدام می شوند پیمانی خواهند بود و تمدید قرارداد و همچنین تجدید قرارداد برای این دسته از افراد، مجاز نخواهد بود.

چنانچه سپاه پاسداران به نیروهایی در رشته های مختلف نیاز داشته باشد، می تواند با استفاده از طول مدت قرارداد و همچنین از بین افرادی که به پذیرش سپاه درآمده و استخدام شده اند، نیروهای مدنظر خود را پذیرش نماید.

تمامی مواردی که مربوط به آموزش، ترفیع رتبه و همچنین درجه آنها و تصمیماتی از این قبیل، با استفاده از قوانین و مقررات صورت خواهد پذیرفت.

 

شرایط عمومی استخدام در دانشگاه امام حسین

 • تابع جمهوری اسلامی بودن
 • برخورداری از سلامت جسمی و روحی
 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
 • برای افرادی که در رشته های ریاضی یا تجربی تحصیل کردند معدل شان از 14 کمتر نباشد و اشخاصی که در رشته های انسانی تحصیل کرده اند معدل آنها از 16 کمتر نباشد.
 • داشتن حداقل قد 170 و حداکثر 190 سانتی متر
 • موفقیت در گزینش سپاه

متقاضیان از ابتدای تحصیل در این دانشگاه به عنوان پاسدار محصل شناخته شده و به مدت 1/5 سال دوره های آموزش عمومی پاسداری را در یکی از مراکز آموزشی سپاه می گذرانند.

افرادی که در مقطع کاردانی تحصیل کرده اند درجه ستوان سوم را اخذ کرده و افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل کردند درجه ستوان دومی رو اخذ می کنند.

 

 

شرایط استخدام با دیپلم در سپاه بانوان

شرایط استخدام با دیپلم در سپاه بانوان با مردان تا حدودی متفاوت می باشد. برای استخدام زنان در هر یک از مشاغل سپاه بر اساس شرایط همسران و خدمت آنان تعیین خواهد گردید. اما شرایط عمومی استخدام برای خانم ها و آقایان یکسان می باشد.

کلیه بانوانی که مدرک آن ها دیپلم و یا بالاتر از دیپلم می باشد، چنانچه واجد شرایط سنی همانند دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام و همچنین حداکثر سن 23 سال باشند، می توانند با استفاده از نیروهای مورد نیاز و التزام به قوانین جمهوری اسلامی و ولایت فقیه ، نسبت به استخدام در این ارگان اقدام نمایند.

حداقل معدل دیپلم برای خانم ها 14 می باشد که در صورت دار بودن این معدل خواهند توانست استخدام شود.

با توجه به برخی از تغییرات و یا افزوده شدن برخی از سنوات در ارتباط با استخدام سپاه پاسداران برای بانوان، برخی از نمونه هایی که برای این استخدام وجود خواهد داشت، شامل موارد متعددی می باشد.

متقاضیان به لحاظ شرایط جسمانی، لازم است دارای حداقل قد 160 سانتی متر باشند. همچنین با توجه به تحقیقات محلی در رابطه با متقاضیان شرکت کننده برخورداری از شرایط مورد نظر سپاه در این زمینه نیز، از جمله الزامات خواهد بود.

 

تاثیر معافیت پزشکی هنگام استخدام در سپاه

یکی از مواردی که می تواند مانع استخدام افراد در پست های مختلف سپاه شود همین معافیت پزشکی است.

البته این مورد در رابطه با پذیرش و جذب در سایر ارگان های نظامی هم صدق می کند.

بدرست است که داشتن معافیت پزشکی استخدام شما در این ارگان را دچار مشکلاتی می کند اما این موضوع در رابطه با تمامی پست های محوله در این ارگان و سازمان نظامی صدق نمی کند.

در واقع، زمانی که سپاه آگهی استخدام خود را منتشر می کند نباید از ذکر شرایط و توانایی های مورد نیاز خود غافل شود و ذکر این مورد در آگهی استخدام الزامی است.

در صورتی که یکی از شرایط پذیرش در پست مورد نظر، داشتن شرایط جسمی و روحی کامل است این مورد باید در زمان برگزاری مصاحبه عملی از طریق معاینات پزشکی لازم بررسی شود و مورد ارزیابی قرار بگیرد.

البته سازمان ها و ارگان هایی همچون سپاه همواره نیاز به پذیرش افرادی دارند که در سلامت کامل به سر ببرند و از جهت معافیت پزشکی مشکلی نداشته باشند.

اما این موضوع مهم را نباید فراموش کرد که هیچ فردی ولو در صورت داشتن معافیت پزشکی استخدام سپاه، نباید از داشتن شغلی مناسب محروم شود و این حق وی است که در حرفه ای مناسب و عالی مشغول به کار شود.

در صورتی که مشکل جسمی یا روحی فرد متقاضی به شغل وی و بنیان سازمان مشکل جدی وارد نکند استخدام وی بلامانع است و هیچ گونه مانعی از جهت معافیت پزشکی استخدام سپاه وجود ندارد.

پس توجه داشته باشید که بحث معافیت پزشکی استخدام سپاه در همه موارد و برای تمامی پست های کاری ارائه شده در این سازمان صدق نمی کند.

 

سوالات متداول در مورد پذیرش سپاه درجه داری و افسری

استخدام در سپاه پاسداران از چه مقطع تحصیلی آغاز می گردد؟

کلیه واجدین شرایط که مایل به استخدام در این ارگان باشند، می توانند در هر یک از مقاطع راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط سنی در نظر گرفته شده برای استخدام سپاه به چه صورتی می باشد؟

کلیه متقاضیانی که که در رده سنی 16 تا 40 سال می باشند، می توانند با توجه به شرایط و فراخوان هر یک از موارد، به استخدام سپاه پاسداران درآیند.

هر یک از افرادی که مایل به استخدام در این ارگان باشند، با توجه به فراخوان های مربوطه در برخی از سمت ها و قسمت های آن می توانند به استخدام در آیند . به همین دلیل توجه به این امر بسیار الزامی است.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت اطلاع دقیق از نحوه استخدام در سپاه پاسداران و قبولی در دانشگاه امام حسین با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس همه روزه از ساعات 8 صبح الی 1 شب پاسخگویی حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

مشاوره امریه سربازی

استخدام ارتش درجه داری

شرایط سرباز معلم

مراحل گزینش در وزارت اطلاعات

خرید خدمت سربازی برای متاهلین

سامانه دریافت کد رهگیری بسیج فعال

استخدام سپاه 

استخدام بانوان در سپاه پاسداران

استخدام سپاه قدس و استخدام سپاه انصار در چه صورتی امکان پذیر است؟

استخدام سپاه قدس و استخدام سپاه انصار در صورت داشتن شرایطی برای هر فرد میسر است.

هنگام تحصیل هم می‌توان جهت استخدام در سپاه اقدام کرد؟

بله. در صورتی که فرد متقاضی حدمت سربازی را انجام داده باشد می‌ تواند جهت استخدام در سپاه اقدام کند.

آیا امکان استخدام بانوان نیز در سپاه امکان پذیر است؟

بله. سپاه برای شغل هایی که نیاز به حضور بانوان دارد از بین افرادی که متقاضی این مشاغل هستند استخدام می کند.

آیا در صورت داشتن معافیت پزشکی استخدام سپاه امکان پذیر نیست؟

در مواردی و با توجه به پست محوله این کار امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. حسین
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام
  من تمام کار هام در گزینش استانم تمام شده و خواستم بدانم در دانشگاه امین دوباره ارزیابی (مصاحبه، تست ورزش، قرآن و پزشکی تخصصی) صورت میگیره یا همین که پروندت به تهران ارسال شد دیگه همه چیز تمامه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   با سلام
   گزینش و مصاحبه یک بار انجام میشود
   اگر که همه مراحل را گذراندید منتظر اعلام نتایج باشید

ایران تحصیل
تماس با مشاور