ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

استخدام بانوان در نیروی انتظامی 1403 {شرایط و مدارک} | ایران تحصیل

استخدام نیروی انتظامی زن
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استخدام بانوان در نیروی انتظامی در دو مقطع درجه‌داری و افسری صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که به دلایلی پذیرش دانشجو در مقطع افسری وجود ندارد. در طرف دیگر استخدام زنان در ناجا در مقطع درجه‌داری در هر سال با توجه به نیاز کلانتری‌های هر منطقه، از بین بانوانی که واجد شرایط بوده و به استخدام در نیروی انتظامی علاقه‌مند هستند انجام می‌شود. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، در این مقاله از ایران تحصیل قصد داریم تا به طور کامل به استخدام بانوان در نیروی انتظامی و نکات مهم مربوط به آن بپردازیم.

لازم به ذکر است که اگر برخی از بانوان به هر دلیلی از جمله عدم اقدام استان محل سکونت آن‌ها به جذب پلیس زن، موفق به استخدام نیروی انتظامی در مقطع درجه داری نشدند، می‌توانند به عنوان پلیس افتخاری ثبت‌نام کنند. در این صورت اگر استان محل سکونت آن دسته از افراد اقدام به پذیرش پلیس زن کند، آن افراد در اولویت خواهند بود.

زمان استخدام نیروی انتظامی زن 1403

یکی از مهم‌ترین مواردی که در ابتدا برای افراد سوال می‌شود مربوط به زمان استخدام زنان در ناجا است. آن دسته از افرادی که متقاضی استخدام در نیروی انتظامی هستند، بهتر است تا پیگیر اطلاعیه‌های که ناجا منتشر می‌کند باشند؛ چراکه در سال‌های گذشته خیلی از بانوان به دلیل عدم اطلاع از زمان انجام فرایند ثبت‌نام، از آن جا مانده‌‌اند.

زمان استخدام نیروی انتظامی زن 1403 در مقطع افسری

دانشگاه افسری کوثر که یکی از دانشکده‌های دانشگاه علوم انتظامی امین است، اقدام به پذیرش افسر زن می‌کند. البته لازم به ذکر است که از سال 96 تا به الان، به دلیل اینکه کادر افسری بانوانی که در نیروی انتظامی شاغل هستند تکمیل شده است، این دانشکده اقدام به استخدام پلیس زن در مقطع افسری نکرده است.

زمان استخدام نیروی انتظامی زن 1403 در مقطع درجه داری

استخدام زنان در ناجا و در مقطع درجه داری، بر اساس نیازهای هر استان به صورت جداگانه برگزار می‌شود. این بدان معنا است که نیروی انتظامی هر استان، با منتشر کردن اطلاعیه‌ای همه شرایطی که برای استخدام نیروی انتظامی زن نیاز است را اطلاع می‌دهد.

به محض اینکه زمان استخدام نیروی انتظامی زن 1403 اعلام گردید، در این مقاله اعلام خواهد شد.

استخدام پلیس افتخاری زن

به طور کلی پلیس افتخاری برای برقراری ارتباط بیشتر میان مردم و نیروی انتظامی و همچنین نزدیک‌تر شدن آن‌ها به یکدیگر ایجاد شده است. در واقع آن دسته از افرادی که پلیس افتخاری هستند، به عنوان همیاران نیروی انتظامی فعالیت کرده و اعضای آن را مردم گروه‌های سنی 18 تا 60 سال تشکیل داده‌اند.

این نکته حائز اهمیت است که مجموعه متشکل از پلیس افتخاری، هیچ ارتباطی با نیروی انتظامی نداشته و حقوق آن‌ها توسط ناجا پرداخت نمی‌شود. البته در برخی اوقات پاداش‌هایی از طریف یگان ویژه به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. پلیس افتخاری زن در ماموریت‌های یگان ویژه‌ای که ثبت‌نام کرده‌اند شرکت کرده و به تازگی در قانونی تصویب شده که به پلیس افتخاری نحوه استفاده از سلاح آموزش داده شود.

استخدام پلیس افتخاری زن

برای آشنایی با شرایط استخدام شرکت نفت کلیک کنید.

شرایط استخدام نیروی انتظامی زن 1403

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای آن بخش از بانوانی که قصد استخدام در این سازمان را دارند، شرایطی را در نظر گرفته است. بانوان متقاضی استخدام در نیروی انتظامی باید قبل از اینکه فرم اینترنتی ثبت‌نام را در سامانه پر کنند، همه شرایط و ضوابط را خوانده و از واجد شرایط بودن خود مطلع شوند. در ادامه ابتدا به شرایط عمومی استخدام نیروی انتظامی زن 1403 و سپس به شرایط اختصاصی آن خواهیم پرداخت:

شرایط عمومی استخدام نیروی انتظامی زن
اعتقاد به دین مبین اسلام
اعتقاد به ولایت فقیه و آمادگی لازم برای فداکاری
تابعیت ایران را داشتن
نداشتن سابقه عضویت و فعالیت در گروه‌های سیاسی
داشتن سلامت روانی کامل
بهره‌مندی از توانایی‌های جسمانی و فیزیکی بالا
عدم اعتیاد به مواد مخدر
نداشتن سوء پیشینه کیفری
عدم محکومیت در محرومیت از خدمات مختلف دولتی

شرایط استخدام نیروی انتظامی زن

پس از بررسی شرایط عمومی استخدام زنان در ناجا، در جدول زیر به شرایط اختصاصی آن می‌پردازیم:

 

شرایط اختصاصی استخدام نیروی انتظامی زن
داشتن مدرک دیپلم در گروه‌های آزمایشی مختلف
دارا بودن حداقل معدل 14 دیپلم (لازم به توجه است که این میزان معدل برای بسیجیان فعال، جانبازان، ایثارگران و فرزندان خانواده‌های نیروهای مسلح،نمره 12 است)
متقاضیان باید حداقل 18 سال و حداکثر 23 سال داشته باشند.
متقاضیان باید حداقل 160 سانتی متر قد داشته باشند.
بومی بودن متقاضیان
متقاضیان باید در آزمون ورودی و سایر گزینش‌هایی که برگزار می‌شود قبول شوند.

 

برای خواندن مقاله شرایط استخدام نیروی انتظامی روی لینک کلیک کنید.

 

چه افرادی در اولویت استخدام نیروی انتظامی زن قرار دارند؟

علاوه بر شرایطی که در بالا گفته شد، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یک سری اولویت‌هایی نیز در بین افراد برای ثبت‌نام استخدامی در نظر گرفته که می‌توان در بین آن‌ها فعالین بسیج و خانواده شهدا، ايثارگران، جانبازان و نخبگان علمی و ورزشی، فعالین پلیس افتخاری و بانوان رزمی کار را نام برد.

مدارک لازم برای استخدام بانوان در نیروی انتظامی

آن دسته از بانوانی که شرایط موجود برای استخدام نیروی انتظامی در مقطع درجه داری را دارا هستند، می‌توانند با ارائه مدارک زیر، نسبت به انجام فرایند ثبت‌نام اقدامات لازم را به عمل آورند:

✔ اصل و کپی صفحات 1، 2 و 3 شناسنامه (شناسنامه باید عکس‌دار باشد)

✔ اصل و کپی کارت ملی

✔ 12 قطعه عکس 3*4 با زمینه سفید

✔ تعیین گروه خونی متقاضی با ارائه مدارک مورد نیاز از سازمان انتقال خون و یا اسناد دیگر

✔ اصل و کپی مدرک تحصیلی دیپلم یا گواهی موقت فارغ التحصیلی که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشد.

✔ یک عدد پوشه و گیره

 

درباره مدارک لازم برای استخدام نیروی انتظامی بیشتر بخوانید.

نکته حائز اهمیت این است که بعد از تمام شدن فرایند ثبت‌نام اینترنتی استخدام بانوان در نیروی انتظامی از طریق سامانه police.ir، دیگر نیاز به مراجعه حضوری افراد نخواهد بود. البته بانوانی که نام نویسی خود را انجام داده‌اند، قادر هستند که برای دریافت اطلاعات بیشتر در ساعت‌های اداری به مرکز گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

 

نحوه استخدام نیروی انتظامی زن 1403

همانطور که در ابتدای مقاله خوانده بودید، ثبت‌نام استخدام نیروی انتظامی زن در دو مقطع افسری و درجه داری صورت می‌گیرد. به همین دلیل در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نحوه انجام ثبت‌نام استخدام بانوان در نیروی انتظامی را در هرکدام از این مقاطع به صورت جداگانه ارائه دهیم.

نحوه ثبت‌نام استخدام نیروی انتظامی زن در مقطع افسری

✅ ابتدا باید به سامانه police.ir مراجعه کنید.

✅ سپس باید روی گزینه “گزینش و ثبت‌نام” کلیک کرده و وارد شوید.

✅ پس از اینکه شرایط مورد نیاز را مشاهده کرده و خواندید، باید بر روی گزینه “پذیرش شرایط و ثبت‌نام” کلیک کنید.

✅ در این قسمت بعد از وارد کردن همه اطلاعات شخصی خود، فرم ثبت‌نام اینترنتی را تکمیل کرده و آن را در سامانه ثبت کنید.

✅ داوطلبان پس از اینکه در آزمون ورودی استخدامی نیروی انتظامی قبول شدند، باید به جلسه مصاحبه رفته و موارد مورد نیاز از جمله معاینات پزشکی، تست ورزش و … را بگذرانند.

لازم به ذکر است که در صورت استخدام نیروی انتظامی زن 1403 در مقطع افسری، نحوه ثبت نام به طور کامل‌تر در این مقاله اضافه خواهد شد.

نحوه ثبت‌نام استخدام نیروی انتظامی زن در مقطع درجه داری

آن دسته از افرادی که قصد استخدام در مقطع درجه داری نیروی انتظامی را دارند، می‌توانند برای تکمیل فرم اینترنتی ثبت‌نام خود، به هسته گزینش نیروی انتظامی در استان محل سکونت خود رفته و از مراحل بعدی پذیرش اطلاع حاصل کنند.

متقاضیانی که برای ثبت‌نام حضوری اقدامات لازم را انجام دادند، باید پس از آن در آزمون‌های علمی، ورزشی و معاینات پزشکی شرکت کرده و نمره قبولی لازم را در آن‌ها بدست آورند. این نکته نیز حائز اهمیت است که استخدام به این روش معمولا 5 ساله بوده و افرادی که موفق به استخدام می‌شوند، در نهایت در یکی از دایره‌های تخصصی از جمله مواد مخدر، کلانتری‌ها و پلیس آگاهی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

پس از اینکه متقاضیان همه مراحل را پشت سر گذاشتند، آموز‌های مورد نیاز را در موارد مختلف از جمله تیراندازی و … دریافت خواهند کرد.

لازم به ذکر است که در لحظه ورود به افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند، درجه گروهبان یکم داده شده که هر 4 سال یک درجه به درجه آن‌ها اضافه می‌گردد.

نحوه استخدام نیروی انتظامی زن

نکات مهم در استخدام نیروی انتظامی زن 1403

آن دسته از علاقه‌مندانی که قصد ثبت‌نام پلیس افتخاری را دارند، می‌توانند به مراکز ثبت‌نام پلیس افتخاری استان محل سکونت خود مراجعه کرده و اقدامات لازم را در جهت آن پیش ببرند. این نکته لازم به توجه است که در ثبت‌نام پلیس افتخاری هیچگونه سخت‌گیری درباره سن، تحصیلات، قد، وزن و جنسیت افراد نشده و پلیس افتخاری به نوعی همان بسیج نیروی انتظامی تلقی خواهد شد.

نکته دیگری که درباره این موضوع وجود دارد این است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، برای حل مشکلاتی که در برخی از پرونده‌ها مانند مشکلات پیش آمده بین دو همسایه، اقدام به استخدام تعدادی از بانوان با حداقل مدرک تحصیلی لیسانس رشته‌های روانشناسی، مددکاری و مشاوره کرده است.

در بسیاری از مواقع از مشاوران زن در کلانتری‌های مختلف استفاده می‌شود. مردم می‌توانند برای دریافت مشاوره رایگان به این واحدها مراجعه کرده و از این مشاوره‌ها بهره‌مند شوند.

 

چنانچه پس از خواندن این مقاله، ابهام یا سوالی درباره استخدام نیروی انتظامی زن داشتید، می‌توانید با شماره 9099075307 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ایران تحصیل ارتباط بگیرید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل به موضوع استخدام نیروی انتظامی زن 1403 و نکات مهم مربوط به آن پرداختیم. شما با خواندن این مقاله دریافتید که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای آن بخش از بانوانی که قصد استخدام در این سازمان را دارند، شرایطی را در نظر گرفته است. از جمله شرایط عمومی می‌توان به اعتقاد به دین مبین اسلام، اعتقاد به ولایت فقیه و آمادگی لازم برای فداکاری، تابعیت ایران را داشتن، نداشتن سابقه عضویت و فعالیت در گروه‌های سیاسی و … اشاره کرد.

همچنین درباره مراحل استخدام زنان در ناجا نیز به این صورت است که ابتدا به سامانه police.ir مراجعه کرده و سپس روی گزینه “گزینش و ثبت‌نام” کلیک کنید. پس از اینکه شرایط مورد نیاز را مشاهده کرده و خواندید، باید بر روی گزینه “پذیرش شرایط و ثبت‌نام” کلیک کنید. در پایان پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود، نسبت به ثبت آن‌ها و تکمیل فرم اقدام کنید.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات خود، از طریق شماره تماس 9099075307 با مشاورین ما در ایران تحصیل ارتباط بگیرید.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله استخدام نیروی انتظامی زن 1403 روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت استخدام داوطلبان در نیروی انتظامی 1403 چقدر است؟

استخدام به این روش معمولا 5 ساله بوده و افرادی که موفق به استخدام می‌شوند، در نهایت در یکی از دایره‌های تخصصی از جمله مواد مخدر، کلانتری‌ها و پلیس آگاهی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 استخدام نیروی انتظامی بانوان به چه صورتی انجام می‌شود؟

استخدام نیروی انتظامی زن به دو صورت افسری و درجه داری انجام می‌گیرد.

نحوه برگزاری آزمون ورودی استخدام پلیس زن چگونه است؟

تاریخ برگزاری و محل توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از روش مدیریت گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان محل سکونت متقاضیان در سایت اعلام می‌شود.

نظرات

46 دیدگاه دربارهٔ «استخدام بانوان در نیروی انتظامی 1403 {شرایط و مدارک} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و امتحانات نهایی رو دادم به زودی دیپلمم رو میگیرم خیلی علاقمند به استخدام در نیروی انتظامی هستم.
  شرایط ثبت نام چطور هستش و زمانش کی هست؟
  لطفا بگید بهم به این شماره هم هر چی زنگ میزنم جوابی نیس

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سللم وقت بخیر
   بله استخدام در نیرو انتظامس بانوان جهت اطلاعات تکمیل تر به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم همامی داخلی ۱۰۲ در ساعات ۱۱ الی ۲۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 2. Avatar photo مهدیه گفت:

  کاش یکم بیشتر در مورد پلیس درجه داری وافسری توضیح بدین و اینکه ایا وزن هم مهم هست

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شرایط جسمانی شما هم ملاک میباشد به منظور برسی تخصصی تر و اطلاعات تکمیل تر و نحوه ورود برای استخدامی بانوان در نیروی انتظامی با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخشاخانم همامی داخلی 102 در ساعات11.00الی 20.00در روز های شنبه الی پنج شنبه با شماره 9099075307 بدون پیش شماره و صفر از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

  2. Avatar photo سمیرا راهدار گفت:

   سلام عزیزم من ۱۷۰ قدمه وزنم ۸۹ هستش متاهل هستم مدرک دیپلم دارم سنم ۲۲ هستش میتونم ثبت نام کنن اخه خیلی علاقه دارم واین‌که همسرم هم نظامی هستش

   1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

    سلام وقت به خیر
    استخدام بانوان در نیروی انتظامی به نسبت دیگر ارگان های نظامی راحت تر است.علاوه بر مدرک تحصیلی و سن شرایط دیگری در این پذیرش دخیل هستند.برای اطلاع از نحوه ورود به نیروی انتظامی با مشاور مربوطه جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت 16 الی 23 روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 3. Avatar photo مینا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سنم 30 سالمه لیسانس علوم تربیتی دارم آیا امکان استخدام در نظام رو دارم؟

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   تحت شرایطی خاص که باید باید به طور دقیق بررسی بشه بله میتونید قبلش برای مصاحبه آماده بشین برای آمادگی برای مصاحبه و انجام کارهایی که باعث افزایش شانس شما بشه میتونید
   با کارشناس ارشد واحد استخدام نیرو انتظامی جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت5 ظهر تا 11.20 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 4. Avatar photo سپیده قلی پور گفت:

  سلام خانوم هستم۲۴ سالمه قد ۱۷۰ متاهل هستم مدرک فوق دیپلم مدیریت بیمه هست معدل ۱۵/۶۰ میتونم شرکت کنم یا نه؟؟

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید باید به مراکز گزینش مراجعه کنید با شما تماس گرفته میشه که کی و کجا مراجعه کنید و قبلش برای مصاحبه آماده بشین برای آمادگی برای مصاحبه و انجام کارهایی که باعث افزایش شانس شما بشه میتونید
   با کارشناس ارشد واحد استخدام نیرو انتظامی جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت5 ظهر تا 11.20 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo سپیده قلیپور گفت:

  سلام خانوم هستم۲۴ سالمه قد ۱۷۰ متاهل هستم مدرک فوق دیپلم مدیریت بیمه هست معدل ۱۵/۶۰ میتونم شرکت کنم یا نه؟؟

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید باید به مراکز گزینش مراجعه کنید با شما تماس گرفته میشه که کی و کجا مراجعه کنید و قبلش برای مصاحبه آماده بشین برای آمادگی برای مصاحبه و انجام کارهایی که باعث افزایش شانس شما بشه میتونید
   با کارشناس ارشد واحد استخدام نیرو انتظامی جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت5 ظهر تا 11.20 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 1403 + نکات مهم

  زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی + تاریخ تقویم آموزشی 1403

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون دستیاری پزشکی 1403 را در دو بخش تخصصی و فوق تخصصی برگزار می‌کند. تمامی اطلاعات مرتبط با این آزمون، از جمله زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دستیاری...
 • نتایج آزمون جهاد دانشگاهی

  اعلام نتایج آزمون جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ + جواب hrtc.ir

  سایت آزمون جهاد دانشگاهی یکی از سامانه های جدید در حوزه ثبت نام آزمون های استخدامی است. با گسترش فناوری و دسترسی آسان به اینترنت دیگر نیازی به مراجعه حضوری جهت ثبت نام و اطلاع از نتایج آزمون های مختلف...
 • نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 + مشاهده اسامی پذیرفته ها

  نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 + مشاهده اسامی پذیرفته ها

  نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 مدتی بعد از برگزاری هر کدام از مراحل این آزمون شامل آزمون کتبی و یا مرحله مصاحبه، اعلام خواهد شد. نتایج اولیه این آزمون، معمولا مدتی بعد از برگزاری آزمون کتبی و نتایج مرحله دوم...
 • ثبت نام آزمون استخدام بانک پارسیان 1403 + راهنما parsian.ir

  ثبت نام آزمون استخدام بانک پارسیان 1403 + راهنما parsian.ir

  بانک پارسیان در ماه‌های مختلف از سال با توجه به نیاز خود به نیروی انسانی، به دو طریق فراخوان جذب نیرو و همچنین برگزاری آزمون استخدامی، اقدام به جذب نیروی انسانی در موقعیت‌های شغلی مختلف می‌کند. علاقه‌مندان به استخدام در...
تماس با مشاور