آزمون نظام مهندسی 98

آزمون نظام مهندسی 98 منحصر به آن دسته از داوطلبانی می‌باشد که در رشته‌های هفت گانه نظام مهندسی فارغ التحصیل شده‌اند و بر مبنای جزئیات نظام مهندسی 98 واجد شرایط محسوب می‌گردند. لذا با توجه به جدول زمان‌بندی‌شده جهت ثبت نام که در دو دوره امکان پذیر می‌باشد، ثبت نام از طریق سامانه www.inbr.ir قابل انجام خواهد بود.

اطلاعیه زمان ثبت نام نظام مهندسی 98 از طرف سازمان مهندسی کل کشور در ایران تحصیل قرار خواهد گرفت. تمامی اقداماتی همچون، ثبت نام در سامانه نظام مهندسی و همچنین مطالعه دروس مختلف، با هدف شرکت در آزمون می‌باشد. لذا اطلاع از زمان آزمون نظام مهندسی 98 بسیار مهم می‌باشد. لازم به ذکر است برای جاماندگان از آزمون فرصت دوباره‌ای مبنی بر شرکت در آزمون، قرار داده نخواهد شد.

آزمون نظام مهندسی 98 برای کلیه رشته‌ها به استثنای رشته معماری به صورت تستی خواهد بود و در تعداد گزینه‌های هر تست تفاوتی با کنکور سراسری وجود نخواهد داشت. اطلاعیه پرینت کارت ورود به جلسه آزمون، چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون بر روی سایت قرار خواهد گرفت. چنانچه در رابطه با کارت ورود به جلسه ایراد و یا نواقصی ملاحظه نمودید، حتماً با شماره‌های 9099072952 و 9099072952 ( استان تهران)  جهت اصلاح و ویرایش تماس حاصل نمایید.پ

 

جزئیات آزمون نظام مهندسی 98
جزئیات آزمون نظام مهندسی 98

 

جهت اطلاع از آزمون نظام مهندسی 98 و جزئیات آزمون نظام مهندسی ، بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی ، دریافت منابع معتبر در تمامی رشته ها، انجام ثبت نام و دریافت کلید سوالات نظام مهندسی 98 ، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

جزئیات آزمون نظام مهندسی 98

در رابطه با جزئیات آزمون نظام مهندسی 98 یکی از موارد مربوط به رشته‌هایی که مجاز به ثبت نام در آزمون نظام مهندسی 98 هستند، می باشد. رشته‌های مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 شامل رشته‌های : عمران، معماری، تأسیسات برقی، تأسیسات مکانیکی ، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک می‌باشد. کلیه فارغ التحصیلان این رشته ها می‌توانند نسبت به ثبت نام جهت کسب پروانه نظام مهندسی اقدام نمایند.

یکی از واژه‌هایی که شما در رابطه با جزئیات نظام مهندسی 98 با آن مواجه خواهید شد، در رابطه با رشته‌های اصلی و رشته‌های مرتبط می باشد. رشته‌های اصلی را می‌توان همان رشته‌های هفت گانه ذکر شده در بالا نامید. رشته‌های مرتبط، شامل رشته‌هایی است که حدود 70 درصد با رشته اصلی همپوشانی و ارتباط دارند. تعیین این میزان همپوشانی بر عهده سازمان‌های مختلف می‌باشد.

اطلاع از جزئیات نظام مهندسی شامل زمان و نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 98 ، منابع آزمون، چگونگی دریافت پروانه نظام مهندسی و سایر جزئیات به کلیه مهندسان کمک کننده می‌باشد و موجب موفقیت آنان در رابطه با آزمون نظام مهندسی 98 و همچنین بالا رفتن اطلاعات آن‌ها به صورت کلی می‌شود. لذا توصیه می‌گردد که قبل از اقدام جهت کسب پروانه نظام مهندسی، از جزئیات نظام مهندسی 98 اطلاع لازم را یابید.

 

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 98 در اردیبهشت ماه و در روزهای پنج شنبه و جمعه می باشد.

 

 

مصوبات كميسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي

همانگونه که ذکر شد علاوه بر رشته های مجاز جهت ثبت نام، برخی از رشته ها نیز مصوب با قانون هم ارزی می توانند در این آزمون شرکت نمایند. با توجه به توصیه ما مبنی بر کسب اطلاعات در رابطه با جزئیات نظام مهندسی 98، بران شدیم تا در رابطه با رشته های مختلف در این مقاله ، اطلاعات مفیدی را به داوطلبان ارائه دهیم. مصوبات زیر برخی از قوانین تعریف شده برای آزمون نظام مهندسی 98 می باشد.

  1. به کلیه فارغ انتحصیلان رشته های مذکور که در آزمون نظام مهندسی 98 پذیرفته شوند، پروانه اشتغال تعلق می گیرد. برای سایر رشته ها نیز، بر اساس نظر کمیسیون هم ارزی ، جهت صدور پروانه تصمیمات لازم اتخاذ می گردد.
  2. آن دسته از داوطلبانی که در رشته های اصلی در آزمون نظام مهندسی 98 شرکت نموده اند و دارای حداقل میانگین کل نمرات 12 می باشند، چنانچه عنوان معادل در گواهینامه فارغ التحصیلی آنان ذکر نگردیده باشد، پروانه اشتغال بکارگیری با کد مهندسی اصلی را دریافت خواهند نمود.
  3. حداقل معدل لازم جهت معرفی کسری واحدها، در دانشگاه های دولتی 14 و در دانشگاه آزاد اسلامی 15 می باشد.
  4. فارغ التحصیلان در یکی از رشته های اصلی ساختمان که در داخل کشور مدرک خود را اخذ نموده اند و در دوره های آزاد ( آموزش غیر رسمی) تحصیل نموده اند، مطابق با مصوبه وزارت علوم و تحقیقات که در سال 70 به دانشگاه ها ابلاغ گردید ، مدرک این دسته از داوطلبان که دارای کلمه معادل می باشد نیز، پروانه اشتغال به کار اصلی را در رشته مربوطه دریافت خواهند نمود.

 

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 98 در تمامی رشته ها سه یا چهار ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود.

 

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی 98

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی
نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

با توجه به اینکه آزمون نظام مهندسی هر ساله در رشته‌های مختلفی برگزار می‌گردد ، بنابراین نمی‌توان سؤالات آزمون را در تمامی رشته ها یکسان قلمداد نمود. همچنین به علت تفاوت‌هایی که در برخی از رشته ها در نوع آزمون و همچنین نحوه سؤالات وجود دارد، داشتن نمونه سؤالات آزمون نظام مهندسی بسیار برای پذیرش کمک کننده می‌باشد.

اگر می‌خواهید در آزمون نظام مهندسی 98 پروانه نظام مهندسی را دریافت نمایید، بهتر است خودتان را به صورت کامل برای آزمون آماده نمایید. دارا بودن نمونه سؤالات آزمون نظام مهندسی همانند تجربه شرکت چندین ساله در این آزمون ها می‌باشد. بنابراین توصیه می‌نماییم جهت موفقیت در آزمون، ابتدا از جزئیات نظام مهندسی آگاه گردید و پس از آن با برنامه ریزی و داشتن هدف پیش بروید.

چنانچه از منابع معتبری استفاده می‌نمایید می‌توانید تا حدود زیادی موفقیت خود را در آزمون نظام مهندسی 98 تضمین نمایید. حتی در صورتی که شما ده برابر کسانی که در این آزمون شرکت می‌نمایند بیشتر مطالعه نموده باشید، باز هم در صورت نداشتن منبع معتبر، نخواهید توانست موفقیت شایان توجهی را به دست آورید.

 

راهنمای آزمون نظام مهندسی ایران تحصیل

مرکز مشاوره ایران تحصیل از ابتدا تا انتها در اختیار شما داوطلبان و مهندسان عزیز خواهد بود تا بتواند به موفقیت شما در زمینه شغل شما و همچنین اهدافتان کمک نماید. متاسفانه امکان ارائه تمامی مطالب در رابطه نحوه ثبت نام، شرایط ثبت نام، نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی، مصوبات مختلف آزمون نظام مهندسی 98 در یک مقاله امکان پذیر نمی باشد.

سامانه آزمون نظام مهندسی برای کمک به داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 را دارند، راه اندازی گردید و در زمینه های مختلف و ارائه جزئیات نظام مهندسی 98 به صورت کامل در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. راه ارتباطی ما با شما مهندسان عزیز، شماره های مندرج در جداول می باشد .

کارشناسان ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمات به شما داوطلبان عزیز می باشند.

جهت اطلاع از آزمون نظام مهندسی 98 و جزئیات نظام مهندسی 98 ، منابع معتبر در تمامی رشته ها، انجام ثبت نام ، دریافت نمونه سوالات، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

جزئیات آزمون نظام مهندسی 98
جزئیات آزمون نظام مهندسی 98

 

مطالب مرتبط :

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

قبولی در آزمون نظام مهندسی 98

روش تست زنی آزمون نظام مهندسی

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور سراسری 98

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 97-98

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

azmoon.medu.ir

آزمون نظام مهندسی 98

جزئیات نظام مهندسی 98

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *