ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آزمایش مقعدی سربازی چگونه است؟ عواقب تشخیص رابطه

آزمایش مقعدی سربازی چگونه است؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هنگامی که مشمولان خدمت سربازی خود را برای شروع دوره معرفی می کنند، در ابتدا از لحاظ سلامت جسم و روان تحت آزمایشات و معاینات مخصوصی قرار می گیرند تا اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت پیش از ورود به خدمت آن را درمان کنند و اگر قابل درمان نبود از خدمت سربازی معاف شوند. برخی از مشکلات جسمی و روحی که در این آزمایشات آشکار می شوند، می توانند باعث کاهش زمان خدمت یا به اصطلاح کسر خدمت شوند. به طور کلی تمامی مشمولان ملزم هستند که این آزمایشات را انجام دهند بنابراین باید از جزییات این معاینات به طور کامل آگاه شوند. ما در این مطلب به توضیح آزمایش مقعدی سربازی و دیگر معاینات پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

شما می توانید سوالات تخصصی خود در این خصوص را از طریق تماس با شماره 9099075307 با مشاوران مجرب ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

اهمیت معاینات پیش از خدمت

 

اهمیت معاینات پیش از خدمت

برای آشنایی با خرید سربازی کلیک کنید.

خدمت سربازی آسان نیست و فرد در طول این مدت ممکن است در معرض انواع فشارهای روحی روانی و همچنین چالش های جسمانی قرار بگیرد بنابراین در صورتی که فرد مشکلاتی در این زمینه داشته باشد و به خوبی از پس سختی های دوران سربازی بر نیاید، نمی تواند این فشارهای بیرونی را تاب بیاورد و ممکن است این عدم تحمل به نتایج غیرقابل جبرانی بیانجامد. از این رو پیش از ورود به خدمت، فرد مشمول تحت یکسری آزمایشات پزشکی قرار می گیرد که نقصان ها و کمبودهای وی در زمینه جسمی و روحی مشخص شود و اگر تشخیص داده شود که فرد قادر به انجام همه ی برخی از این فشارهای کاری نیست، از خدمت سربازی معاف می شود و یا کسری خدمت می خورد.

بیماری هایی که در خدمت سربازی مورد سنجش قرار می گیرند بیماری هایی هستند که امکان فعالیت شدید یا حتی متوسط را از فرد سلب می کنند مانند مشکلات قلبی، نشانه های غیرنرمالی مفاصل و استخوان ها، مشکلات روحی روانی مانند سابقه خودکشی و … .

همچنین معاینات پزشکی پیش از ورود به خدمت می توانند فرد را از بیماری های آگاه سازند که تا پیش از سربازی، از آن مطلع نبوده است و با آگاهی از آنها می تواند برای حل مشکلات جسمی و روحی خود سریعتر اقدام نماید.

برای اطلاع از طرح جدید مجلس برای خدمت سربازی، کلیک کنید.

افرادی که معاینات پزشکی خدمت سربازی را انجام می دهند، پزشکان معتمد و متخصصی هستند که از مهارت خود برای تشخیص کوچکترین مشکلات روحی روانی و جسمی افراد استفاده می کنند تا تعیین کنند که فرد می تواند در پادگان و خدمت سربازی حضور پیدا کند یا نه.

برخی از مشکلات جسمی بگونه ای اند که باعث محدودیت در فعالیت های فرد می شود اما به طور کامل آن را محدود نمی کند. پزشکان معتمدی که معاینات پیش از خدمت را انجام می دهند این نقوص را در پرونده شخص ثبت می کنند تا از طول مدت خدمت سربازی کاسته شود و یا فعالیت سبک تری برای فرد مشمول در طی خدمت در نظر گرفته شود. در شرایطی ممکن است معافیت از رزم نیز برای فرد اعمال شود.

برای آشنایی با معافیت سربازی کلیک کنید.

دسته بندی مشمولان خدمت از لحاظ روحی و جسمی

اگر یک دسته بندی معین برای مشمولان سربازی از لحاظ سلامت روحی و جسمی وجود داشته باشد، به راحتی می توان تعیین کرد که آیا فرد از سربازی معاف می شود یا خیر. به همین دلیل افراد را از این نظر به سه دسته تقسیم بندی می کنند:

دسته اول کسانی هستند که با معیارهای پزشکان نظام پزشکی کاملا سالم محسوب می شوند و مشکلات روحی روانی و جسمانی ندارند بنابراین مشکلی برای خدمت سربازی نیز نخواهند داشت.

دسته دوم کسانی هستند که یک یا چند نقص جسمانی دارند و یا از سلامت کامل روحی روانی برخوردار نیستند. کسانی که دارای نقص عضو هستند و یا از اختلال روانی جزیی رنج می برند در این دسته قرار می گیرند. این افراد به طور کامل از سربازی معاف نمی شوند اما در طول دوران خدمت در امور سبک تر که فعالیت های بدنی کمتری داشته باشد قرار داده می شوند و امتیازاتی مانند معافیت از رزم به آنها تعلق می گیرد.

برای اطلاع از لیست جدید بیماریهایی که باعث معافیت سربازی میشود، با ما همراه باشید.

 

دسته سوم نیز شامل افرادی می شود که مبتلا به بیماری های درمان پذیر هستند منتهی طول دوره درمان آنها ممکن است طول بکشد و یا تمام مدت باید زیر نظر پزشک باشند تا سلامتی خود را بدست بیاورند. این افراد برای مدتی از انجام ضروریات خدمت سربازی معاف می شوند که اصطلاحا معافیت موقت نام دارد.

و در نهایت در دسته چهارم افرادی قرار می گیرند که بیماری و کاستی های جبران ناپذیری مانند نقص عضو دارند و یا به اختلالات روانی حاد دچار هستند. این افراد توانایی انجام بسیاری از ضروریات خدمت سربازی را ندارند و به همین دلیل به آنها معافیت دائم داده می شود. همچنین برخی از افراد دسته سوم که طول دوره درمان آنها از دو سال بیشتر طول می کشد نیز در نهایت معافیت دائم دریافت می کنند.

اهمیت آزمایش مقعدی خدمت سربازی

 

اهمیت آزمایش مقعدی خدمت سربازی

همانطور که عنوان شد اگر در معاینات پیش از خدمت، بیماری حادی تشخیص داده شود که فرد نتواند با وجود آن به فعالیت های دوران سربازی بپردازد، از خدمت سربازی معاف می شود. بیماری های عفونی از جمله بیماری هایی هستند که می توانند منجر به معافیت فرد شود. عفونت ممکن است در اثر تروما و به طور ناخواسته و یا خود خواسته ایجاد شود. به عنوان مثال برقراری رابطه مقعدی در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی به عفونت مجاری ادراری در آقایان منجر می شود که علاوه بر ایجاد درد و مشکلات ادراری، در زمان ورود به خدمت نیز می تواند برای فرد مشکل ساز شود. آزمایش مقعدی خدمت سربازی برای آگاهی از این موارد در آقایان انجام می شود.

 

اخبار پیرامون آزمایش مقعدی سربازی

«افزایش حقوق سربازان»

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خبر از افزایش حقوق سربازان در سال جاری داد. وی گفت: در تبصره ۱۲ مصوب شد که در سال آینده حقوق سربازان به‌ویژه سربازان متأهل افزایش یابد.

خلاصه مطلب

خدمت سربازی دوره ای است که تمام افراد مذکر در جمهوری اسلامی ایران ملزم به گذراندن این دوره هستند اما برخی افراد با توجه به معاینات پزشکی خدمت سربازی که توسط پزشک معتمد نظام پزشکی انجام می شود، معافیت موقت یا دائم می گیرند. در این مطلب به انواع معاینات پزشکی و آزمایش مقعدی سربازی پرداختیم . شما می توانید سوالات خود را از طریق تماس با مشاوران ایران تحصیل مطرح کنید.

برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا در همه ارگان ها آزمایش مقعدی سربازی انجام می شود؟

خیر این آزمایشات ممکن است بر اساس نهاد در حال خدمت، متفاوت باشند.

آزمایش مقعدی سربازی چه اهمیتی دارد؟

برای اطلاع از اهمیت این معاینه، مطلب بالا را مطالعه کنید.

آیا بیماری های روحی نیز جزو معاینات پزشکی سربازی می باشند؟

بله، معاینات به دو دسته بیماری های روحی و جسمی تقسیم می شوند که این مسئله در مقاله فوق به طور کامل توضیح داده شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
 • نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن در کنکور

  نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403

  سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403 دچار تغییر شد. در سال‌های گذشته حافظان قرآن کریم می‌توانستند در آزمون ورودی این دانشگاه از امتیازات ویژه و تسهیلات خاصی تحت عنوان سهمیه حافظان قرآن کریم در کنکور سراسری، بهره‌مند شوند. این امکان برای...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور