ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارشناس رسمی دادگستری، شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری، آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هر سال یا هر دو سال یکبار توسط سازمان سنجش و در جهت جذب علاقمندان به شغل کارشناس رسمی در مدت یک هفته انجام می گردد. علاقمندان به شرکت در این آزمون می توانند در مهلت ثبت نام و تمدید زمان ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم اینترنی ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اقدام کنند.

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری از متقاضیان استخدام در این ارگان ثبت نام به عمل آورده و مقدمات لازم جهت برگزاری رقابتی سالم در حوزه کارشناسان رسمی دادگستری را فراهم می نماید. کلیه داوطلبان علاقه مند واجد شرایط شرکت در این آزمون می بایست در مهلت ثبت نام به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را طی نمایند.

شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری

مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری به طور معمول به صورت یک بازه یک هفته ای در نظر گرفته می شود. در این زمان، داوطلبان متقاضی این آزمون می بایست با تهیه مدارک مورد نیاز ثبت نام که شامل اسکن عکس پرسنلی جدید، اسکن کارت ملی، اسکن شناسنامه، اسکن مدرک تحصیلی و سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی، اسکن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم و اسکن سوابق مربوط به سهمیه می باشد اقدام به ثبت نام نمایند.

 

برای اطلاع از شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام از دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، چرا که اگر داوطلبی فرصت تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام را از دست دهد، امکان شرکت در بقیه مراحل آزمون را نخواهد داشت. از این رو در ادامه توضیحاتی در مورد مهلت و تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ارائه شده است.

مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هر سال یا هر ۲ سال یکبار، با همکاری سازمان سنجش و دادگستری در طی ۲ مرحله برگزار می گردد، مرحله اول این آزمون شامل آزمون کتبی می باشد. پذیرفته شدگان مرحله اول که حد نصاب نمره قبولی (نمره ۱۲ از ۲۰) را کسب کرده اند برای مرحله دوم یا شرکت در مصاحبه حضوری، به صورت چند برابر ظرفیت به مراکز مربوطه در استان بومی داوطلب معرفی خواهند شد.
 این گروه از داوطلبان در صورت قبولی در مصاحبه حضوری، برای شرکت در دوره کارآموزی به کانون کارشناسان دادگستری استان بومی خود معرفی خواهند شد و پس از طی این دوره پروانه کارشناس رسمی دادگستری را دریافت می نمایند. برای شرکت در این آزمون لازم است تا متقاضیان در مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری که حدود یک هفته خواهد بود، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام و آماده سازی مدارک مربوطه اقدام کرده و در نهایت با مراجعه به سایت آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در این آزمون ثبت نام نمایند. 

تمدید مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

تمدید مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

 مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری، از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org در قالب اطلاعیه ای منتشر می شود. داوطلبان با اطلاع از زمان ثبت نام آزمون کارشناسان دادگستری می بایست نسبت به جمع آوری مدارک ثبت نامی خود، اقدام نمایند تا در طول فرآیند ثبت نام با مشکلی مواجه نگردند. مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری سال گذشته، از ۱۳ اسفند لغایت ۲۳ اسفند ماه در نظر گرفته شده بود و داوطلبان می بایست در این بازه زمانی نسبت به ثبت نام و ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اقدام می کردند.

تمدید مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری

پیش بینی می گردد، مهلت ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری طبق روال سال های قبل حدود ۴ الی ۵ ماه پیش از برگزاری این آزمون انجام شود. در این زمان داوطلبان می بایست با فراهم کردن مدارک مورد نیاز که شامل:
● اسکن عکس پرسنلی جدید
● اسکن کارت ملی
● اسکن شناسنامه
● اسکن مدرک تحصیلی
● سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی
● اسکن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم
● اسکن سوابق مربوط به سهمیه
● همچنین پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری، در این آزمون ثبت نام کنند.
 
مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری به طور معمول یک هفته می باشد که با اطلاعیه ای از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. در این زمان معمولا عده زیادی از متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری موفق به ثبت نام و یا در صورت نیاز ویرایش اطلاعات خود خواهند شد. با این وجود، افراد زیادی ممکن است موفق به ثبت نام در این آزمون و در مهلت مقرر نشوند. برای این گروه از داوطلبان جای نگرانی وجود نخواهد داشت، زیرا مهلت ثبت نام کارشناسان رسمی دادگستری معمولا تمدید می شود.
این تمدید به صورت یک بازه زمانی یک هفته ای می باشد، در این مدت داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز اقدام به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود نمایند. در سال گذشته قرار بر این بود که آزمون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ برگزار گردد و به همین منظور از تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ تا ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ امکان ثبت نام مجدد و ویرایش اطلاعات برای داوطلبان فراهم شد. پیش بینی می شود در صورت برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری، مهلت تمدید ثبت نام این آزمون چند هفته قبل از برگزاری این آزمون تمدید گردد.

شرایط و ضوابط دفترچه آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه

همان گونه که پیش تر اشاره شد، در دفترچه ثبت نام تمام اطلاعات جامعی در مورد نحوه ثبت نام، زمان ثبت نام، برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه و مهم تر از همه شرایط ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه درج می شود. متقاضیان ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه باید دقت داشته باشند که تنها در صورت دارا بودن تمام شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده می توانند در نهایت در رشته انتخابی پذیرفته شوند.

■ تابعیت ایرانی
■ عدم سوء شهرت و تجاهر به فسق و فجور
■ نباید وکیل یا کارشناس رسمی در همان رشته یا رشته دیگری باشد. به عنوان مثال کسی که در حال حاضر کارشناس رسمی دادگستری است نمی تواند در آزمون کارشناس رسمی قوه قضائیه شرکت کند.
■ متقاضیان باید در زمان صدور پروانه کارشناسی حداقل ۲۴ سال تمام شمسی و حداکثر ۶۵ سال تمام شمسی داشته باشند.
■ حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی داشته باشد. متقاضی صرفا می تواند در همان رشته ای که تحصیل کرده و مدرک کارشناسی وی مربوط به آن رشته است تقاضای ثبت نام کند.
■ عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکر آور با تایید پزشکی قانونی
■ عدم سابقه کیفری موثر و محرومیت از حقوق اجتماعی
■ ارائه کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت موقت یا دائم در زمان اخذ پروانه کارشناسی رسمی
■ تعهد به اصل نظام و قانون اساسی
■ باید از زمان دریافت مدرک لیسانس متقاضی ثبت نام تا زمان ثبت نام در آزمون ۵ سال گذشته باشد و همچنین باید ۵ سال سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشد.
■ متقاضی باید بومی همان استانی باشد که می خواهد در آزمون شرکت کند.
■ عدم محکومیت به انفصال دائم از شغل کارشناسی

تا به اینجا نحوه دریافت و کاربرد دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه را بررسی کرده ایم. حال می خواهیم به چگونگی نحوه ثبت نام این آزمون بپردازیم. چنانچه قصد دارید برای شرکت در این آزمون برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ذیل را مطالعه کنید.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

به غیر از شرایط عمومی که در بالا به آن ها اشاره شد، متقاضی ثبت نام ​آزمون کارشناسان رسمی دادگستری می بایست واجد شرط اختصاصی جذب کارشناسان رسمی و رشته شغلی انتخابی نیز باشد. در ادامه به مهم ترین شرایط اختصاصی و مدارک ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری می پردازیم.
 حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی داشته باشد. متقاضی صرفا می تواند در همان رشته ای که تحصیل کرده و مدرک کارشناسی او مربوط به آن رشته است تقاضای ثبت نام کند مگر در شرایط استثنایی که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.
▪︎ باید از زمان دریافت مدرک لیسانس متقاضی ثبت نام تا زمان ثبت نام در آزمون ، پنج سال گذشته باشد و همچنین باید پنج سال سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشد .
▪︎ نباید کارشناس رسمی در همان رشته یا رشته دیگری باشد . به طور مثال کسی که در حال حاضر کارشناس رسمی قوه قضاییه است نمی تواند به عنوان کارشناس رسمی دادگستری فعالیت کند مگر آنکه پیش از ادای سوگند و دریافت پروانه کارشناسی پروانه قبلی را باطل کند .
▪︎متقاضی باید بومی همان استانی باشد که می خواهد در آزمون شرکت کند .
▪︎نکته ای که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است این است که ۵ سال سابقه کار داوطلب بعد از اخذ مدرک کارشناسی محاسبه می شود . بنابراین داوطلب می بایست بعد از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی ۵ سال سابقه کار مرتبط با مدرک لیسانس و زیرگروه امتحانی داشته باشد .

شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری

شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه

علاقه مندان به شرکت در رشته های آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه لازم است قبل از اقدام به ثبت نام و تکمیل مراحل نام نویسی این آزمون نخست دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود کرده و به طور کامل مطالعه کنند. در این دفترچه تمام اطلاعات لازم در خصوص زمان و نحوه ثبت نام، زمان و نحوه برگزاری آزمون، مراحل سنجش و پذیرش و رشته های مورد پذیرش سال جاری درج شده است.
هر ساله آزمون کارشناسان رسمی با توجه به اعلام نیاز مراجع ذی ربط به قوه قضاییه برگزار می شود و لذا امکان دارد بازه های زمانی ثبت نام هر دوره با سال های قبلی متفاوت باشد. دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه هر ساله همزمان با شروع زمان ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه بر روی سایت سنجش قرار می گیرد.
طبق برخی اطلاعیه های منتشر شده از سوی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه سال از ۳ مرداد ماه آغاز شد. با استناد به این موضوع دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه در لینک زیر به صورت Pdf برای شما عزیزان قرار داده شده است.

 

جهت مشاهده دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه کلیک نمایید.

 

چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و دفترچه ثبت نام آزمون کارشناس رسمی برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای اطلاع از شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطلب مرتبط:

پیگیری امریه قوه قضاییه ۱۴۰۲

ثبت نام امریه سربازی قوه قضاییه سال ۱۴۰۲

آزمون مشاوران حقوقی ۱۴۰۲

شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)