ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ورود به سامانه سخا حوزه علمیه | راهنمای ورود به نسخه جدید و قدیم + خدمات

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
ورود به سامانه سخا حوزه علمیه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا با نحوه ورود به سامانه سخا حوزه علمیه آشنایی دارید؟ ورود به سامانه سخا حوزه علمیه نسخه قدیم با سامانه سخا نسخه جدید چه تفاوت هایی دارد؟ در این سامانه چه تسهیلاتی در نظر گرفته شده است و چگونه می توان از آن ها استفاده نمود. طلاب گرامی با خواندن این مقاله می توانند به پاسخ همه سوالات ذکر شده دست یافته و از روش تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم نیز مطلع شوند.

با این وجود، چنانچه در مورد روش ثبت نام سایت سخا حوزه علمیه یا استفاده از هر کدام از بخش های خدماتی آن با سوالی مواجه شدید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس گرفته و تمامی راهنمایی های لازم را دریافت کنید. 

 

 

به منظور آشنایی با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه سخا حوزه علمیه کشور همه دانشگاه های کشور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مقدمه ایی بر ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

 

 سامانه سخا نسخه جدید

 

 

در سال های گذشته تمامی امور طلاب برادر و خواهر در حوزه های علمیه به صورت حضوری انجام می شد. اما چندی پیش با ایجاد سایتی تحت عنوان سامانه سخا حوزه علمیه ، نه تنها ثبت نام و تشکیل پرونده، بلکه بهره مندی از تسهیلات نیز به صورت اینترنتی در اختیار کاربران قرار گرفت.

بر این اساس، تمامی داوطلبان می توانند با ورود به سامانه سخا حوزه علمیه به آدرس service.csis.ir از تسهیلاتی همچون دریافت بن معیشت، وام، بیمه، مسکن، خدمات فروشگاهی و .. نیز بهره مند شوند.  

گفتنی است که در این سایت با دو نوع گزینه، سامانه سخا نسخه جدید و سامانه سخا حوزه علمیه نسخه قدیم مواجه خواهیم شد که در ادامه با روش ورود به هر کدام آشنا خواهیم شد.

 

 

برای ثبت نام حوزه علمیه برادران وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

نحوه ورود به سامانه سخا حوزه علمیه نسخه جدید

در هنگام ورود به سامانه سخا حوزه علمیه ، در صفحه اولیه با دو گزینه مواجه خواهید شد. یکی از آن ها جهت ورود به سامانه سخا نسخه جدید و دیگری مربوط به نسخه قدیم می شود. روش ورود به این دو نسخه تقریبا مشابه است. اما برای آشنایی بیشتر راهنمایی تصویری آن ها را به تفکیک ارائه می دهیم.

 

 • آدرس سامانه سخا حوزه علمیه به نشانی csis.ir را در مرورگر خود وارد نمایید.

 

 • بعد از ورود به صفحه اصلی بر روی گزینه سامانه سخا نسخه جدید را انتخاب نمایید. با این کار با پنجره ایی به شکل زیر روبرو خواهید شد. اگر برای اولین بار وارد این سایت شده اید، بایستی ثبت نام نموده و تشکیل پرونده دهید. برای این کار لازم است مواردی همچون تابعیت، مرکز حوزوی، کد ملی و شماره پرونده تحصیلی خود را وارد کنید. در صورت صحیح بودن این اطلاعات، ثبت نام با موفقیت انجام خواهد شد.

 

نحوه ورود به سامانه سخا حوزه علمیه نسخه جدید

 

 • از این به بعد می توانید با درج کد مرکز خدمات و رمز عبور، به صفحه بعدی بروید.

 

 

جهت آگاهی از شرایط ثبت نام حوزه علمیه خواهران لینک قرمز را انتخاب کنید

 

 

مراجعه به سایت سخا حوزه علمیه نسخه قدیم

چنانچه قصد استفاده از سامانه سخا حوزه علمیه نسخه قدیم را داشته باشید، تقریبا مسیری مشابه با روش پیشین خواهید داشت.

 

 • بعد از آنکه وارد صفحه اصلی شدید، بر روی گزینه سامانه سخا حوزه علمیه نسخه قدیم کلیک کنید.

 

 • سپس اگر همانند روال قبل برای نخستین بار جهت ورود به سامانه سخا حوزه علمیه اقدام می نمایید، می بایست عبارت ” تشکیل پرونده طلاب جدیدالورود” را انتخاب نمایید. با وارد کردن اطلاعاتی همچون تابعیت، مرجع تایید کننده حوزوی، کد ملی و شماره پرونده تحصیلی و زدن دکمه مرحله قبل ف ثبت نام خواهید شد.

 

مراجعه به سایت سخا حوزه علمیه نسخه قدیم

 

 • حال دوباره به صفحه قبل بازگردید و نام کاربری ( کد مرکز خدمات) را به همراه کلمه عبور و کد امنیتی را وارد کنید.

 

 • از این مرحله به بعد قادر خواهید بود تا بخش های مختلف سامانه را مشاهده کنید.

 

 

به منظور ورود به سامانه استعلام معافیت تحصیلی دانشجویان وارد لینک قرمز شوید

 

 

نحوه بازیابی رمز عبور سامانه سخا حوزه علمیه

همانطور که اشاره شد، جهت ورود به سامانه سخا حوزه علمیه ، درج نام کاربری و کلمه عبور الزامی خواهد بود. برای این منظور، با کلیک بر روی ” نام کاربری و کلمه عبور ندارم/ فراموش کرده ام، می توانید برای بازیابی آن اقدام نمایید. بعد از انتخاب این به صفحه ایی هدایت خواهید شد که در آن فرم درخواست کلمه عبور وجود دارد.

چنانچه تابعیت ایرانی دارید، باید کد ملی و در غیر این صورت شماره گذرنامه خود را در کادر بنویسید. زمانی که شماره تلفن همراه را نیز وارد کردید، گزینه دریافت پیام کوتاه را لمس نمایید. با این کار، یک پیامک برایتان ارسال می شود که رمز عبور و نام کاربری شما را شامل می شود و به وسیله آن می توانید وارد سایت شوید.

اگر با وجود وارد کردن شماره تلفن برایتان کلمه عبور فرستاده نشد، می توانید با شماره های قرار داده شده در سایت تماس گرفته و موضوع را پیگیری نمایید.

 

 

اگر می خواهید در مورد سامانه استعلام اینترنتی خدمات الکترونیک سخا سربازی اطلاعات کسب کنید، وارد لینک شوید.

 

 

تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم

طلاب و اساتیدی که قصد تمدید کد خدمات خود را دارند، می توانند از طریق ورود به سامانه سخا حوزه علمیه اقدام کنند. بر این اساس، این عزیزان نیازی به حوزه به مرکز نداشته و در صورتی که برای این امر مراجعه کنند، درخواست آن ها مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. قابل ذکر است که تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم نیازمند به روزرسانی اطلاعات شخصی از سوی خود کاربران است تا تقاضا مورد تائید قرار گیرد. برای این منظور مراحل زیر باید در سامانه سخا سپری گردد.

 

 • در سامانه سخا حوزه علمیه نسخه جدید یا قدیم وارد شوید.
 • نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید.
 • بر روی گزینه پذیرش کلیک کرده و همه اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که این اطلاعات بایستی به طور دقیق پر شده و در هر مرحله روی گزینه ذخیره و تائید کلیک کنید.
 • بعد انجام مراحل فوقآ منوی ” درخواست تمدید” را انتخاب کنید. اگر اطلاعات مشکلی نداشته باشند، پرونده شما فعال خواهد شد.

نکته: در هنگام پر کردن و به روز رسانی اطلاعات، می بایست از مدارک خود نیز اسکن بگیرید. 

 

 

به منظور اطلاع از نحوه مصاحبه اعزام به خارج فرهنگیان وارد لینک قرمز شوید

 

 

بخش های مختلف سامانه سخا حوزه علمیه

 

تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم

 

حال که با نحوه ورود به سامانه سخا حوزه علمیه آشنا شدید، خوب است که بدانیم این سایت چه خدماتی را ارائه می دهد و چگونه می توان از آن ها استفاده نمود.

به طور کلی این بخش ها عبارتند از پذیرش و بروز رسانی، صندوق قرض الحسنه، خدمات مسکن، فروشگاه، تسهیلات بیمه، خانواده و امور فرهنگی، خدمات رفاهی، مهیشت و کارآفرینی، تبرعات، رزرو هتل، تغییر کلمه عبور، کاردکس عمومی، لیست درخواست ها، خدمات اینترنتی ADSL، مرکز پیام، کاردکس شهریه، خدمات کارت، تسهیلات مستمر و …

در ادامه با برخی از این منوها و زیر بخش های آن ها آشنا خواهیم شد.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامک وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

پذیرش و به روز رسانی

این قسمت به منظور تکمیل پرونده الکترونیکی تحصیلی و فردی پذیرفته شدگان خواهر یا بردار در حوزه علمیه تدارک دیده شده است. همچنین، در صورت وجود هر گونه نقص در پرونده، هشداری در سایت به نمایش درخواهد آمد. کاربر با کلیک بر روی هشدار می تواند مورد نقص را متوجه و توضیحات آن را مشاهده کند. در این بخش پنج اطلاعات مهم از قبیل افتخارات و موفقیت ها، تخصص ها و مهارت ها و تحصیلات غیر حوزوی، اطلاعات پایه، اطلاعات حوزوی گنجانده شده است.

در قسمت اطلاعات هویتی می توان به مطالعه و ویرایش اطلاعات شخصی طلبه و افراد تحت تکفل وی پرداخت. اطلاعات ارتباطی واطلاعات معیشتی به ترتیب شامل آدرس اقوام و آشنایان درجه، و اطلاعات وضعیت شغلی و درآمد طلبه می باشند.

در بخش اطلاعات پذیرشی نیز شاهد وضعیت پذیرشی طلبه هستیم و اطلاعات سلامتی نیز به وضعیت سلامتی و افراد تحت تکفل وی وی اختصاص دارد.

 

 

جهت ورود به سامانه استعلام اینترنتی کد سخا وارد لینک شوید

 

 

بخش فروشگاه

برای طلابی که قصد خرید لوازم خانگی را دارند، تدبیری اندیشیده شده است تا با ورود به سامانه سخا نسخه جدید یا قدیم حوزه علمیه ، اقلام مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تری خریداری نمایند. البته در این بخش امکان خرید چیزهای دیگر نظیر گوشت، مواد خوراکی، غرفه مرغ، غرفه لوازم خانگی، غرفه انگشتر و عطر و غرفه عینک نیز امکانپذیر است که برای هر کدام منویی جداگانه در نظر گرفته شده است.

چنانچه برای اولین بار یا بعد از تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم نیازمند اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید یا برخورداری از این تسهیلات بودید، می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و جزئیات را مطلع شوید.

 

 

اختصاص وام

یکی از تسهیلاتی که از طریق ورود به سامانه سخا حوزه علمیه امکان بهره مندی از آن وجود دارد، دریافت وام است.

کاربران سامانه سخا از طریق قسمت صندوق قرض الحسنه می توانند درخواست وام داده یا اقساط وام های خود را پیگیری نمایند. به عنوان مثال، منوهایی همچون درخواست وام، تائید ضمانت، کاردکس وام، وجوه امانی، پرداخت اقساط، و خدمات کارت قرار داده شده است تا فرد بسته به نیاز خود به هر کدام از آنها مراجعه کنند. همچنین، برای سهولت بیشتر در انجام امور مربوطه، راهنمای تصویری یا پی دی اف نیز در اختیار کاربران قرار داده شده است.

 

 

به منظور دسترسی به شرایط و نحوه دریافت امریه سربازی وارد لینک شوید

 

 

تسهیلات مسکن

اگر هر کدام از طلاب در منازل یا خوایگاه های حوزه علمیه سکونت داشته و مایل به جابجایی هستند، و یا برای اولین بار است که قصد اجاره این محل ها را دارند، می توانند از طریق ورود به سامانه سخا حوزه علمیه و کلیک بر روی منوی مسکن، اقدامات مربوطه را انجام دهند.

 

 

نصب

علاوه بر ورود به سامانه سخا حوزه علمیه از طریق وب سایت، اپلیکیشن این سامانه نیز برای تسهیل دستیابی و استفاده کاربران طراحی شده است. بدین ترتیب، طلبه های گرامی می توانند با نصب این اپلیکیشن، از هر دو نسخه سامانه سخا حوزه علمیه نسخه قدیم و جدید برخوردار شوند.

برای دانلود این اپلیکیشن، کافی است که به سامانه سخا حوزه علمیه مراجعه کرده و نرم افزار را دانلود کنید. گفتنی است که در حال حاضر تنها نسخه اندروید این اپلیکیشن در دسترس می باشد.

خوشبختانه کاربران این اپلیکیشن می توانند از همه خدمات و حتی تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم بهره مند شوند.

 

 

اگر می خواهید وارد سامانه مشاوره نظام وظیفه و سربازی آنلاین شوید، لینک را لمس کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا علاوه بر توضیحاتی در خصوص روش تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم ، از نحوه ورود و امکانات آن نیز آگاه شویم.

چنانچه شما نیز قصد دارید در حوزه علمیه برادران یا خواهران ثبت نام کنید، می توانید سوالات خود را در مورد تمامی مراحل و همچنین امکانات آن از طریق شماره های درج شده در جدول زیر در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب مطرح فرموده و پاسخ دریافت کنید. 

 

 

جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ورود به سامانه سخا حوزه علمیه خواهران و برادران کشور همه دانشگاه های کشور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی

پیگیری کارت پایان خدمت سربازی

service.csis.ir

شرایط جدید خرید خدمت سربازی 

ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

1.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ورود به سامانه سخا حوزه علمیه باید چه آدرسی را وارد کنیم؟

تمامی کاربران بایستی آدرس سامانه سخا حوزه علمیه به نشانی csis.ir را در مرورگر خود وارد نمایید.

روش ورود به سامانه سخا حوزه علمیه نسخه قدیم و نسخه جدید با یکدیگر تفاوت دارند؟

خیر. روش نسخه جدید و قدیم تفاوت چندانی نداشته اما دو منوی جداگانه برای آن ها در نظر گرفته شده است.

تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم به چه نحوی است؟

در این مقاله می توانید راهنمای کامل تمدید اعتبار پرونده مرکز خدمات حوزه علمیه قم را دریافت کنید.

برای ثبت نام در سامانه سخا مرکز خدمات حوزه علمیه قم چه زمانی باید ثبت نام کرد؟

برای دریافت پاسخ سوال خود می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)