تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی – کارشناسی و ارشد

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید مشخص گردید کلیه متقاضیان محترمی که قصد انصراف از دانشگاه آزاد بعد از یک ترم را دارند می توانند با پرداخت هزینه انصراف مجدد در یکی از رشته های دیگر دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند شایان ذکر است دانشجویانی که هنوز دوره خدمت ضرورت سربازی رو نگذرانده اند فقط یکبار مجاز به انصراف از دانشگاه آزاد خواهند بود.

 

داوطلبانی که مایل به انصراف از تحصیل می باشند، ابتدا لازم است هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت نمایند. دانشجویانی که پس از گذراندن یک ترم تحصیلی نسبت به انصراف اقدام می نمایند، مشمول پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه آزاد بعد از یک ترم خواهند شد. با توجه به ظرفیت محدود پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ارشد نسبت به سایر مقاطع بالاتر خواهد بود. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که آیا هزینه انصراف از دانشگاه آزاد از تمامی داوطلبان اخذ خواهد شد؟

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

 

برای اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد   – مراحل و شرایط انصراف و ثبت نام مجدد با مرکز مشاوره دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099072952 و تماس از استان تهران 9099072952

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره و پاسخگویی همه روزه 8 صبح الی 12 شب

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ارشد

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف متفاوت است مقوله انصراف از دانشگاه بسیار وسیع است و مباحث مختلفی همچون دلیل انصراف ، نحوه ی انصراف ، زمان انصراف و… را شامل می شود که برای هر کدام از این مباحث باید مقاله های مختلفی گرد آوری شود.

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد همانند دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور یک ونیم برابر شهریه ثابت محاسبه می شود داوطلبان برای انصراف از دانشگاه باید شرایط و ضوابطی را رعایت کنند که این شرایط در دانشگاه های مختلف متفاوت است . با توجه به این که مطالب و آئین نامه های مرتبط با هزینه انصراف از دانشگاه آزاد بسیار مهم بوده و دسترسی به آن دشوار است ما به نکات مهم و مقررات انصراف از دانشگاه پرداختیم در ادامه به زمان پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ، انصراف از دانشگاه های مختلف و ….می پردازیم.

 

 

شرایط و جدول هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

در ابتدا باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم ، اگر  قصد انصراف از دانشگاه آزاد را دارید و می خواهید در دانشگاه آزاد شهر دیگری ادامه تحصیل دهید معاف از پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه آزاد می شوید در سال 1400 با تصمیم گیری و ابلاغ بیانیه ای از سوی رئیس دانشگاه آزاد هزینه انصراف از دانشگاه آزاد برای مقاطع مختلف به صورت متفاوت محاسبه می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع  کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت زیر است :

 (تعداد نیمسال های ثبت نام شده-۴) * (نصف شهریه پایه)

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته به صورت زیر است :

  (تعداد نیم سال های ثبت نام شده -۸) * (نصف شهریه پایه)

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطعدکتری حرفه ای ( گروه پزشکی ) به صورت زیر است :

( کل شهریه پایه نیم سال های تحصیلی باقی مانده  )

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع  دکتری تخصصی به صورت زیر است :

(تعداد نیم سال های ثبت نام شده -۷) * (نصف شهریه پایه)

 

نکته : دانشجویان اخراجی باید توجه داشته باشند اخراج در حکم جریمه آنان تلقی می گردد و از پرداخت هزینه انصراف معاف می شوند.

 

انصراف از دانشگاه سراسری ، پیام نور ، پردیس خودگردان ، علمی کاربردی

به دلیل پر متقاضی بودن دانشگاه های روزانه انصراف از این دانشگاه ها دارای شرایط خاصی است اما اگر دانشجویی بخواهد از دانشگاه سراسری انصراف دهد باید تا زمان ثبت نام ترم جدید این کار را انجام دهد زمان انصراف در دانشگاه های سراسری بسیار حائز اهمیت می باشد. زمان انصراف از دانشگاه در سال 98 تا سی ام بهمن ماه اعلام شده بود.

داوطلبین برای انصراف از دانشگاه های پیام نور ، دانشگاه علمی کاربردی همانند دانشگاه آزاد متحمل پرداخت هزینه انصراف یک و نیم برابر شهریه ثابت می شوند اما شرایط و هزینه انصراف از دانشگاه های پردیس خودگردان بسیار متفاوت و قابل توجه است که مبلغ آن جمع شهریه ترم های باقی مانده است برای همین منظور توصیه می شود قبل از انتخاب دانشگاه شرایط تحصیل و هزینه انصراف را برسی کنید.

 

کانال اطلاع رسانی هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

کانال اطلاع رسانی هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

برای اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد  با مرکز مشاوره دانشگاه آزاد – ایران تحصیل تماس بگیرید تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره تماس: 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی : ۸ صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل.

 

 

مطالب مرتبط:

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تراز قبولی سهمیه ایثارگران دانشگاه آزاد

تراز قبولی سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد

انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

 

 

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با میزان هزینه انصراف از دانشگاه آزاد مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم. برای اطلاع دقیق از میزان هزینه انصراف از دانشگاه آزاد بعد از یک ترم  می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. اطلاع دقیق از لیست  هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ارشد برای مقاطع و رشته های مختلف پس از برقراری ارتباط با مشاوران ما امکان پذیر است.

 

چنانچه در انتخاب رشته بدون کنکور پذیرفته شویم اما در دانشگاه ثبت نام ننماییم آیا باز هم هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را باید پرداخت نماییم؟

خیر. پرداخت هزینه انصراف تنها برای آن دسته از داوطلبانی است که به صورت حضوری ثبت نام نموده باشند.

محاسبه هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ارشد چگونه است؟

با توجه به تعداد ترم های گذرانده دانشجو و همچنین رشته تحصیلی او تعیین خواهد شد.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد بعد از یک ترم برای دانشجوی کاردانی به چه میزان است؟

احتمالا بالای یک میلیون و نیم باشد.

نظرات

  1. Reza
    ۱۸ آبان ۹۹

    سلام
    من ترم اول ۹۹ در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و انتخاب واحد انجام شده و اینکه کلاسهای این ترم هم تازه شروع شده و یه جلسه سپری شده ، حالا اگه بخوام انصراف بدم با توجه به اینکه ترم اولم و تازه کلاسها شروع شده باید هزینه ی انصراف پرداخت کنم؟
    خیلی ممنون و سپاس

ایران تحصیل
تماس با مشاور