ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ + بهترین منابع

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۶
منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

قبولی در آزمون استخدامی نیازمند مطالعه دقیق منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش  است. به همین دلیل در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا به معرفی منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش و منابع تخصصی آزمون استخدامی برای رشته های رشته معماری، رشته آموزگار ابتدایی، رشته شیمی بپردازیم.

همانطور که می دانید امکان تغییر رشته یا شرکت در رشته های مشابه در صورتی که سازمان سنجش و اداره آموزش و پرورش این اجازه را صادر نماید خواهید داشت. اما برای قبولی در این آزمون ها لازم این منابع آزمون استخدامی آموزش پرورش همان رشته را مطالعه نمایید زیرا این منابع با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

یکی از سوالاتی که داوطلبان این رشته از مشاورین و متخصصین ایران تحصیل دارند، علاوه بر منابع آزمون استخدامی آموزش پرورش، در رابطه با نوع مدرک و همچنین شرایط استخدام آموزش و پرورش می باشد که در این زمینه باید این موضوع را به اطلاع برسانیم خوشبختانه هیچ گونه تفاوتی در رابطه با نوع مدارک برای شرکت کنندگان آمزون استخدامی قرار داده نشده است.

 

جهت اطلاع دقیق از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دریافت منابع تخصصی آزمون استخدامی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

منابع آزمون استخدامی را می توان به دو دسته برای تمامی رشته ها تقسیم نمود که این منابع شامل رشته های عمومی و رشته های تخصصی می باشد. دروس عمومی همانند دروس کنکور برای تمامی رشته ها یکسان است. اما تعداد آنان بیشتر از سایر رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش می باشد. به همین دلیل اگر به قبولی در این آزمون فکر می کنید، حتما باید بر هر دو نوع تسلط کافی یابید.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش دروس عمومی و حتی منابع تخصصی جهت ثبت نام استخدام آموزش و پرورش خیلی مشخص و دقیق نمی باشند. زیرا هدف از این آزمون ، محک دانش علاقه مندان به شغل معلمی است. اما در رابطه با دروس عمومی می توان برای درس دینی ، منابعی همچون دین و زندگی سه سال دبیرستان و اندیشه یک تالیف سبحانی را پیشنهاد نمود. همچنین ادبیات دبیرستان نیز برای درس ادبیات کافی خواهد بود.

برای منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دروس عمومی همچون هوش نیز ، نمی توان منبعی معرفی نمود. اما می توانید از تست های زیادی که در این رابطه وجود دارد، استفاده نمایید تا با نوع سوالات کاملا آشنا شوید. همچنین برای درس زبان نیز، با توجه به اهمیت فراوان آن ، می توانید از همان کتب دبیرستان که شامل کلمات و گرامر می باشد، استفاده نمایید و همچنین تست های مربوطه را بزنید.

 

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 

 

 

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش در برخی از دروس نسبت به سال های گذشته تغییر یافته است.

 

 

منابع آزمون استخدامی رشته آموزگار ابتدایی

در دو سال اخیر در رابطه با منابع آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی سوالات فراوانی ایجاد شد. چرا که آنچه در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نوشته شده است، تنها مربوط به عنوان دروس می یاشد و در رابطه با تعداد و مولف و نام کتاب آن سخنی به میان نیامده است و همین مسئله موجب شده است که در سال های اخیر نسبت به مطالعه این منابع دچار مشکل شوند.

برای درس روانشناسی تربیتی یا همان روانشناسی پرورشی ، کتاب روانشناسی تربیتی سیف کتاب بسیار جامع و کاملی می باشد که می توانید با استفاده از آن به تمامی سوالات پاسخ دهید. همچنین توجه داشته باشید که مطالعه دقیق این دروس در صورت توجه کامل به جزئیات می تواند کافی باشد و نیازی به مطالعه منبع دیگری برای این درس نخواهید داشت.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگاری برای درس روانشناسی رشد شامل چندین کتاب می باشد. از جمله این کتاب ها می توان به روانشناسی رشد لورا برگ که در دو جلد 1 و 2 می باشد را می توان معرفی کرد. همچنین کتاب روانشناسی رشد مدرسان شریف نیز، از جمله کتبی است که بسیار می تواند کتاب جامعی باشد. کتاب های دیگری نیز همچون کتاب رشد جلد یک سی کرین می تواند منبع معتبری باشد.

 

جهت اطلاع از  نحوه گزینش آموزش و پرورش و نتایج نهمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 


منابع آزمون استخدامی رشته معماری

منابع آزمون استخدامی رشته معماری و مواد درسی این آزمون را در ادامه برای داوطلبان و متقاضیان عزیز این رشته ارائه خواهیم نمود. اما نکته مهمی که داوطلبان باید بدان توجه داشته باشند این است که کتاب های درسی که در ادامه ارائه خواهد گردید ، صرفا نام کتاب ها خواهد بود و در رابطه با مولف و نویسنده آنها هیچ اطلاعاتی ارائه نشده است.

منابع رشته معماری برای آزمون استخدامی شامل :  1- مباني نظری معماری، 2 – بیان معماری و معماری منظر، 3 – قوانین شهرسازی و معماری و
مصوبات شورای عالي شهرسازی و معماری، 4 – تحلیل و طراحي فضاهای معماری و شهری، 5 – مباني زیست محیطي در شهرسازی و معماری می باشد. با استفاده از نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرتبط نیز می توانید از کلیه سوالات اطلاع دقیق یابید.

 

نمونه سوالات آزمون استخدامی

نمونه سوالات آزمون استخدامی

 

 

جهت اطلاع از جهت اطلاع از  رشته های آزمون استخدامی بخش خصوصی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 


منابع آزمون استخدامی شیمی

منابع آزمون استخدامی برای دبیری شیمی نیز همانند منابع سایر رشته های دیگر ، تنها شامل مواد درسی خواهد بود به همین دلیل می توانید با برقراری ارتباط با متخصصین ایران تحصیل ،در رابطه با مولف و همچنین بهترین کتاب هایی که برای مطالعه و قبولی در آزمون استخدامی می تواند به شما کمک نماید در ارتباط باشید. در ادامه به عنوان دروس مرتبط در این رشته ارائه خواهیم نمود.

دروس و موارد امتحانی منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش پرورش برای درس شیمی شامل : 1. شیمي فیزیک 1 و 2 ، 2. شیمي معدني 1 و 2 ، 3. شیمي آلي 1 ، 2 و 3 و طیف سنجي، 4. شیمي تجزیه 1 ، 2 و دستگاهي می باشد. ممکن است در رابطه با هر درس شما نیازمند مطالعه چندین سوال باشید که برای قبولی نیازمند مطالعه تمامی آن منابع خواهید بود.

 

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی جهت قبولی در آزمون استخدامی و اطلاع از زمان اعلام نتایج مصاحبه آموزش و پرورش بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش پرورش

منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش پرورش در هر رشته متفاوت خواهد بود. بنابراین امکان ارائه تمامی این منابع قطعا وجود نخواهد داشت. زیرا رشته های مختلف منابع خاصی را خواهند داشت . مطالعه منابع به تنهایی هرگز برای موفقیت کافی نخواهد بود یه همین دلیل برای قبولی لازم است به صورت دقیق تمامی نمونه سوالات آمون های استخدامی را نیز مطالع نمایید.

 

منابع تخصصی آزمون استخدامی

منابع تخصصی آزمون استخدامی

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش پرورش و شرایط استخدام آموزش و پرورش در تمامی رشته ها و همچنین دریافت کلیه منابع می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه ، حتی در ایام تعطیل ، آماده ارائه خدات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

جهت اطلاع از زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و نحوه اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

بهترین منبع برای درس فنون تدریس آزمون استخدامی چیست؟

همانطور که در این مقاله اشاره شد، در سال های اخیر در رابطه با منابع تغییراتی به وجود آمده است که این تغییرات گاهی پیش بینی نشده ممکن است برای برخی از سال ها به وقوع بپیوندد. به عنوان مثال در سال های گذشته بهترین منبع برای فنون تدریس کتاب شریعمتداری بود اما در سال گذشته شاهد برخی از سوالاتی در این آزمون بودیم که نشان می داد رویکرد طراحان بر افزودن منبع دیگری غیر از منبع ذکر شده می باشد.

 

آیا جزواتی وجود دارند که بتوانیم به جای کتاب از آن ها استفاده کنیم و در آزمون استخدامی پذیرفته شویم؟

مطالعه جزوات در کنار کتب اصلی می تواند دانش شما را افزایش دهد و آمادگی بیشتری را برای قبولی شما رقم بزند. اما قطعا مطالعه این جزوات به تنهایی کافی نخواهد بود. همچنین این موضوع به دو عامل دیگر نیز بستگی زیادی خواهد داشت. از جمله این موارد می تواند اطلاعاتی که شما از پیش دارید و دیگری نیز جزوه در دسترس شما باشد.بدین معنا که چقدر این جزوه می تواند کامل باشد و تا چه میزان مطالب مهم کتاب در این جزوه گنجانیده شده است بستگی خواهد داشت.

 

 

جهت دانلود مقاله منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش و شرایط استخدامی آموزش و پرورش ارائه نماییم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله در خصوص شرکت در آزمون استخدامی و منابع آن سوالی برای شما پیش آمد می توانید پاسخ خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دریافت منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش پرورش با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

1.8/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا برای آزمون هوش آموزش پرورش منابعی وجود دارد؟

خیر، اما تست های متفاوتی هستند که به شرح آن میپردازیم.

آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای تمامی رشته ها است؟

بله و منابع رشته ها داخل مقاله موجود است.

آیا با مطالعه جزوه در آزمون استخدام آموزش و پرورش قبول خواهیم شد؟

امکانش هست ولی کافی نیست.

 

نظرات

16 دیدگاه دربارهٔ «منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ + بهترین منابع»

 1. Avatar photo احمدرضا گفت:

  من کارشناسی علوم ورزشی دارم
  برای معلم ورزش شدن
  ***من اگه آزمون آموزش و پرورش بدم سوالم اینه
  من منابع آزمونم از درس های دانشگاه فقط میاد یا از دوران دبیرستان یا چیزای دیگه
  ****و اینکه منابع آزمون من که رشته ورزشه با کسی که روانشناسی خونده فرق میکنه

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.
   ازمون اموزش و پرورش یک سری سوالات عمومی دارد که شامل همه ی عنوان های شغلی است و یک سری سوالات اختصاصی که با توجه به عنوان شغلی شما مشخص شده است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل کنید.

 2. Avatar photo محدثه ایمانی گفت:

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی میخونم، میتونم برای مربی امور پرورشی اقدام کنم ؟ یا برای دبیر روانشناسی؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   باید منتظر دفترچه آزمون استخدامی آموزش پرورش باشیم

 3. Avatar photo Giso گفت:

  ,سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم کسی که آموزش ابتدایی خونده می‌تونه ازمون دبیری ادبیات بده؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بر اساس رشته تحصیلی مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خواهید بود . جهت اطلاع از شرایط و منابع آزمون با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. Avatar photo مبینا احدزاده گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید یه سوال داشتم میخاستم بپرسم که من الان دارم کارشناسی علوم تربیتی میخونم میخاستم بپرسم امکانش هست من الان شرکت کنم تو کنکور ۱۴۰۱ یا خیر ؟

  1. Avatar photo karimi گفت:

   سلام چه دوره ای میخونین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 5. Avatar photo دل آرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر یه سوالی داشتم امکانش هست یه نفری که مدرک کارشناسی داره هم تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش و هم تو کنکور سراسری برای فرهنگیان شرکت کنه؟

  1. Avatar photo abbasi گفت:

   سلام وقت بخیر . بله ممکنه

 6. Avatar photo عاطفه گفت:

  سلام
  بهترین منابعی که برای دبیری ادبیات مشخص شدن ازکجا پیدا کنم؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی منابع ازمون استخدامی اموزش پرورش میتوانید مقاله های داخل سایت را مطالعه کنید .

   1. Avatar photo Giso گفت:

    ,سلام وقت بخیر
    میخواستم بپرسم کسی که آموزش ابتدایی خونده می‌تونه ازمون دبیری ادبیات بده؟

    1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

     سلام وقت بخیر
     بر اساس رشته تحصیلی مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خواهید بود . جهت اطلاع از شرایط و منابع آزمون با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo دانیال احمدی گفت:

  سلام.منابعی که برای دبیر عربی مشخص شدن از کجا پیداکنیم؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام . منابع انتشارات مدرسان شریف و یا ماهان بسیار مناسب می باشند و یا انتشارات دیگر را استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور