ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مصاحبه دکتری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین 1403

مصاحبه دکتری دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مصاحبه دکتری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری سال 1403 اگر داوطلبی نام خود را در لیست قبول شدگان ببیند، یعنی مرحله انتخاب رشته را پشت سر گذاشته است. حال بعضی از داوطلبان در فرم انتخاب رشته، کد رشته‌های دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین را وارد کرده‌اند.

دانشجویانی که حد نصاب دعوت به مصاحبه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین را کسب کرده‌اند، باید خود را برای مصاحبه آماده کنند. هر کدام از دانشگاه‌های سراسری کشور که دارای مقطع دکتری هستند، اطلاعیه‌های جهت آشنایی متقاضیان با مراحل مصاحبه در دانشگاه خود منتشر می‌کنند.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی قزوین

یکی از بهترین دانشگاه‌های معتبر ایران، دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین است که هر سال در مقطع دکتری، دانشجو می‌پذیرد. نحوه قبولی دانشجویان استعداد درخشان، از دو مرحله گزینش کتبی و مصاحبه حضوری تشکیل شده است.

در جدول برنامه ریزی زمانی ارائه شده برای مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی قزوین را مشاهده می‌کنید توجه کنید که در حال حاضر زمان دقیق مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین برای هر رشته مشخص نشده است و مطالب بنابر تاریخ سال‌های پیش است.

زمان تاریخ
زمان ثبت نام اولیه دی ماه 1402
زمان ثبت نام نهایی فروردین ماه 1403
زمان برگزاری آزمون کتبی خرداد ماه 1403
زمان اعلام نتایج اولیه تیر ماه 1403
زمان مصاحبه اعلام نشده

در صورت انتشار اطلاعیه از زمان دقیق مصاحبه توسط دانشگاه امام خمینی، اطلاعات این بخش به روز رسانی می‌شود. پس از اطلاع رسانی داوطلبان موظف هستند در زمان مقرر در محل مصاحبه حاضر شوند.

به همراه داشتن مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه حضوری دانشگاه امام خمینی الزامی است. عدم حضور در زمان مصاحبه به منزله انصراف از پذیرش در نظر گرفته می‌شود. همچنین مطالعه تجربیات مصاحبه دکتری می‌تواند در این امر شما را راهنمایی کند.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی

زمان مصاحبه دکتری کلیه رشته‌های دانشگاه امام خمینی

در این بخش زمان مصاحبه دکتری کلیه رشته‌های دانشگاه امام خمینی قزوین را مشاهده می‌کنید:

نام رشته زمان مصاحبه
فلسفه 7 خرداد
شهرسازی 7 خرداد
معماری 8 خرداد
مهندس عمران راه و ترابری 6 خرداد
کارآفرینی آینده پژوهی 9 خرداد
مهندسی عمران-ژئوتکنیک 13 خرداد
مهندسی آب-آبیاری و زهکشی 16 خرداد
علوم ورزشی_فیزیولوژی ورزشی 16 خرداد
مهندسی برق-کنترل 17 خرداد
تاریخ-تاریخ بعد از اسلام 20 خرداد
علوم سیاسی و روابطین بین المللی 20 خرداد
شیمی-شیمی تجزیه 22 خرداد
آموزش زبان انگلیسی 22 خرداد
زبان و ادبیات فارسی 31 خرداد
فیزیک 12 تیر
شیمی-شیمی فیزیک 13 تیر
ریاضی 10 تیر

مراحل مصاحبه دکتری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی

داوطلبانی که در آزمون دکتری دانشگاه بین الملل امام خمینی شرکت و برای ورود به مرحله بعد قبول شده‌اند، پس از اطلاع از زمان دقیق مصاحبه حضوری، باید از مراحل مصاحبه دکتری دانشگاه بین الملل امام خمینی باخبر شوند؛ سپس در موعد مقرر تمامی مراحل گفته شده را به ترتیب طی کنند. مراحل مصاحبه دکتری امام خمینی مشابه مصاحبه دکتری دانشگاه تهران است:

دعوت به مصاحبه آزمون دکتری

پس از نتایج اولیه آزمون کتبی، پذیرفته شدگانی که موفق به کسب حد نصاب لازم شده باشند، به مصاحبه دکتری دانشگاه بین الملل امام خمینی دعوت می‌شوند. این افراد برای اطلاع از زمان و مکان دقیق مصاحبه باید به سایت دانشگاه مراجعه کنند. تمامی اطلاع‌رسانی‌ها از طریق سایت یا پیامک‌های خود این دانشگاه انجام می‌شود.

ارائه مدارک

داوطلبانی که در آزمون دکتری قبول شده‌اند باید در روز مصاحبه، مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند. این مدارک شامل کارت ملی، کارت آزمون، دانشنامه و ریز نمرات مدارک پژوهشی، مدارک مربوط به سوابق شغلی و آموزشی، اصل و کپی رسید پرداخت هزینه مصاحبه پس از ثبت نام در سایت می‌شود.

مصاحبه تخصصی دکتری

مصاحبه تخصصی بعد شروع مصاحبه حضوری، توسط اساتید هیات علمی رشته مورد نظر داوطلب انجام می‌شود. گفتنی است در این مرحله از داوطلب سوالات تخصصی در مورد محتوای دروس، توانایی‌های علمی او و سایر مهارت‌ و تخصص‌های متقاضی پرسیده خواهد شد. در واقع هدف از مصاحبه تخصصی ارزیابی دانش، مهارت‌ها و فن بیان داوطلب در زمان ارائه این مطالب است.

مراحل مصاحبه دکتری دانشگاه بین الملل امام خمینی

 مصاحبه انگیزشی دکتری

این بخش از مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین بخش راحت‌تری به نسبت مصاحبه تخصصی است. اساتید در این مرحله از داوطلب سوالاتی در مورد انگیزه او از ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌پرسند و اینکه در مجموع چه برنامه‌هایی برای آینده دارد. هدف از مصاحبه انگیزشی ارزیابی انگیزه، اشتیاق و عزم و اراده متقاضی برای تحصیل در مقطع دکتری است.

 ارائه شفاهی

بعضی از رشته‌‌ها دارای ارائه شفاهی هستند. داوطلب در این بخش باید مقاله یا پژوهش‌نامه خود را به صورت شفاهی برای اعضای هیات علمی رشته مورد نظر ارائه دهد. هدف از ارائه شفاهی، ارزیابی فن بیان، توانایی انتقال مفاهیم و قدرت متقاضی در شرایط سخنرانی است.

 مصاحبه زبان انگلیسی دکتری

این مصاحبه در برخی از رشته‌ها انجام می‌شود. مصاحبه زبان انگلیسی در دکتری برای ارزیایی توانایی داوطلب در این زبان است. اینکه متقاضی چقدر می‌تواند در زمینه های علمی و پژوهشی به زبان انگلیسی مسلط باشد.

برای انجام این مراحل ابتدا باید داوطلبین اطلاعیه مربوطه را کامل و دقیق مطالعه کنند. سپس در سایت گلستان ثبت نام کرده و مطابق جدول زمان بندی و پرداخت هزینه الکترونیکی برای مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین آماده شوند. لازم به ذکر است عودت وجه پرداختی امکان پذیر نیست.

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی

متقاضیانی که موفق به کسب حد نصاب نمره مصاحبه دکتری در آزمون کتبی دکتری شده‌اند، باید مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی را در سامانه بارگذاری کنند. این مدارک به صورت کلی عبارت است از:

مدارک لازم برای مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی
مدارک هویتی شناسنامه
کارت ملی
مدارک آزمون دکتری برگ ثبت نام
کارت آزمون دکتری
رسید هزینه پرداخت شده
مدارک تحصیلی دانشنامه کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
کارت پایان خدمت برای آقایان
دانش‌نامه کارشناسی و ریز نمرات
مدارک پژوهشی(اختیاری در صورت داشتن) برگزاری کنفرانس‌های علمی و ارائه مقالات
طرح‌های پژوهشی-علمی
مقالات چاپ شده علمی در مجلات
گواهی اختراع و اکتشاف‌ها
مدارک سوابق شغلی و سایر مدارک دو قطعه عکس پرسنلی
نامه معرفی از استاد راهنما
رزومه سابقه کار
گواهی دوره‌های آموزشی

مدارک تحصیلی باید دارایی عنوان دانشگاه محل فراغت از تحصیل، طول مدت تحصیل و معدل باشد ( ریز نمرات تأیید شده قابل قبول است). معرفی شدگان به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک نمی‌باشند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزشی عالی ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری دانشگاه امام خمینی

سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه بین‌المللی قزوین

مصاحبه دکتری در دانشگاه‌های سراسری به صورت جداگانه برگزار می‌شود و متقاضی باید برای مصاحبه به دانشگاه مربوطه مراجعه کند. سوالاتی در جلسات مصاحبه پرسیده می‌شود، بر اساس معیارهای خاص اساتید هر دانشگاه است.

معرفی و هدف خود از تحصیل در مقطع دکتری

ممکن است در شروع مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین از شما بخواهند مختصری درباره خود و اهداف توضیح دهید. باید آمادگی داشته باشید تا بتوانند توضیح قانع کننده‌ای درباره اهداف‌تان برای تحصیل در این مقطع ارائه دهید. همچنین شاید درباره محل تحصیل داوطلب در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سوالاتی بپرسند.

پرسش از پایان‌نامه کارشناسی ارشد

اگر داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد پایان‌نامه‌ نوشته‌ باشد درباره آن از او سوال می‌پرسند. تسلط بر پایان‌نامه برای داوطلبان دکتری اهمیت زیادی دارد. موضوع، عنوان و کلیات پایان‌نامه را به طور خلاصه و شفاف شرح دهید.

همچنین درباره روش‌های تحقیق پایان‌نامه، مقالات استخراج شده و منابعی که به آن رجوع کرده ‌اید به طور خلاصه و مفید صحبت کنید. متقاضی باید برای موارد گفته شده مسلط باشد تا بتواند به آن سوالات اساتید پاسخ بدهد.

پرسش از سوابق پژوهشی و علمی داوطلب

فعالیت‌های پژوهشی نظیر چاپ مقالات علمی_پژوهشی و علمی ترویجی در نشریات معتبر، گواهی ثبت اختراع و شرکت در کنفرانس های داخلی و خارجی و ارائه مقاله در کنفرانس‌ها، تالیف کتاب امتیاز زیادی در مصاحبه دکتری به خود اختصاص ‌می‌دهد. باید مدارک و مستندات آن را در روز مصاحبه با خود داشته باشید تا در صورت پرسش اساتید ارائه دهید.

پاسخ دادن به سوالات زبان انگلیسی

داوطلبانی مدرک زبان معتبر داشته باشند بسته به نمره زبان خود تمام یا بخشی از امتیاز مربوط به مدرک زبان را به خود اختصاص می‌دهد.

همچنین ممکن است اساتید به روش‌های مختلفی شامل مکالمه به زبان انگلیسی، پرسیدن معنای کلمات تخصصی آن رشته و یا دادن یک مقاله به زبان انگلیسی به متقاضی از او بخواهد آن بخواهد و ترجمه کند.

سوالات مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین

دروس تخصصی رشته داوطلب

امکان دارد اساتید درباره دروس تخصصی رشته موردنظر از دانشجو سوالاتی بپرسند، تا میزان تسلط او را مطالب بسنجند. دانشجو دروس را برای آزمون کتبی به خوبی مطالعه کرده و در این باره هیچ مشکلی ندارد.

زمینه پژوهش مورد علاقه در مقطع دکتری

اساتید گاهی درباره موضوعات پژوهشی موردعلاقه متقاضی و اینکه می‌خواهد چه موضوعی را رساله خود در مقطع دکتری قرار دهد، سوالاتی می‌پرسند.

دوست دارند موضوع موردنظر داوطلب به رشته تخصصی او نزدیک باشد تا بتواند با او به عنوان استاد راهنما همکاری داشته باشند. ضمن بیان موضوع موردنظر خود در برابر پیشنهاد اساتید انعطاف نشان دهید.

سوالات عمومی

حتی ممکن است در مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی سوالات تخصصی نپرسند و برای بیشتر شناختن داوطلب از اطلاعات عمومی او بپرسند. مواردی مانند:

 • شاغل بودن داوطلب
 • توان مالی داوطلب
 • اولویت‌‌های داوطلب

نکات تکمیلی مصاحبه دکتری دانشگاه بین‌المللی قزوین

اولین نکته درباره مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، حضور در جلسات مصاحبه دکتری و هزینه پرداختی آن است. پس از پرداخت هزینه شما می‌توانید برای انجام سایر مراحل به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

دومین نکته درباره لیست مدارک لازم مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین این است که باید آن را با دقت و کامل تهیه نمایید، زیرا ممکن است به علت عدم نداشتن یک مدرک، داوطلب از مرحله مصاحبه رد شود.

خلاصه مقاله مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی

دانشجویانی که مایلند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهد، باید بتوانند مصاحبه دکتری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین را با موفقیت پشت سر بگذرانند.

بارگذاری مدارک قبل از مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین، در سایت خود این دانشگاه، اهمیت بالایی دارد. به طوری که اگر این مدارک ناقص باشند، داوطلب اجازه شرکت در مصاحبه حضوری دکتری را ندارد. در ضمن، چنانچه اگر فرد از مصاحبه جا بماند، به منزله انصراف از آزمون و مصاحبه دکتری تلقی می‌شود.

برای دانلود فایل pdf مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین چه زمانی است؟

زمان مصاحبه حضوری  دکتری دانشگاه بین المللی قزوین معمولا در شهریور و مهر ماه است.

مدارک لازم برای مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین چیست؟

کارت ملی و شناسنامه، دانشنامه پژوهشی، گواهی ثبت اختراع و اکتشاف است.

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین چقدر است؟

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه بین المللی قزوین، حدود 150 هزار تومان می‌باشد.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور