تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
درباره مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
درباره مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سازمان تامین اجتماعی جزو سازمان های پیشرو در زمینه خدمات الکترونیک می باشد که با راه اندازی سامانه های اینترنتی و پیامکی مختلفی، توانسته است به بسیاری از بیمه شدگان خود، خدمات غیر حضوری ارائه دهد. یکی از مهم ترین این خدمات مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک می باشد. خدماتی که تا پیش از این نیاز به مراجعه حضوری و در صف انتظار ماندن و هم چنین اتلاف وقت و انرژی بسیاری داشته است. خدمات غیر حضوری در نظر گرفته شده از سوی تامین اجتماعی، باعث شده است تا مراجعه کنندگان بدون مراجعه حضوری به مراکز تامین اجتماعی، به راحتی بسیاری از کار های خود را غیر حضوری انجام دهند.

بیمه شدگان و کارفرمایان خدمات مختلفی مانند خدمات عمومی، خدمات نام نویسی، خدمات پرونده الکترونیک، خدمات سابقه، خدمات درمانی و دفترچه، حمایت های کوتاه مدت، بازرسی های انجام شده از محل اشتغال، امور فنی بیمه شدگان و بازنشستگی، نام نویسی کارفرمایان، خدمات ارسال لیست حق بیمه، بازرسی های کارگاهی، مکاتبات و ابلاغ ها، مطالبات کارگاه و ریز مبانی محاسباتی، مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و… را به صورت غیر حضوری دریافت کنند.

برخی از خدمات نام برده شده از طریق سامانه پیامکی تامین اجتماعی در دسترس می باشند. چرا که این امکان وجود دارد شما به اینترنت دسترسی نداشته باشید اما نیاز به خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی  داشته باشید. به همین خاطر سامانه پیامکی از سوی تامین اجتماعی ایجاد شده است تا امکان مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک، برای بیمه شدگان میسر شود. در ادامه مقاله ایران تحصیل شما را با مشاهده سوابق بیمه با پیامک آشنا خواهد کرد. 

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک با ایران تحصیل

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک

همان طور که پیش تر گفته شد، خدمات قابل ارائه در سازمان تامین اجتماعی در دو بخش اینترنتی و پیامکی ارائه می شوند. در بخش اینترنتی نیاز به ثبت نام در سامانه خواهید داشت. اما در بخش پیامکی می توانید با شماره گیری کدی مشخص، خدمات مورد نیاز خود را از طریق پیامک دریافت کنید.

این کد صرفا برای مشاهده آخرین سابقه بیمه تامین اجتماعی بوده و می توانید از سایر خدمات غیر حضوری که به صورت پیامکی ارائه می شوند، استفاده نمایید. این خدمات شامل پرداخت حق بیمه، دریافت اپلیکیشن، مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی، نوبت دهی، فیش مستمری، نمونه فرم های تامین اجتماعی، دستمزد مبنای کسر بیمه نیز می باشد اما با این حال، به گستردگی خدمات قابل ارائه در سامانه اینترنتی نمی باشد.

 

جهت آشنایی از نحوه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی بر روی لینک کیک کنید. 

 

 

به طور کلی اگر شما نیاز دارید که اقدام به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک کنید، این سامانه می تواند نیاز شما را پاسخگو باشد. اما به شما پیشنهاد می دهیم در صورت دسترسی به اینترنت، از خدمات سامانه اینترنتی تامین اجتماعی استفاده کنید.

نحوه ارسال درخواست پیامک سوابق بیمه تامین اجتماعی

توجه داشته باشید که برای استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک، باید با همان شماره خطی این کار را انجام دهید که در سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد. برای استفاده از خدمات سامانه پیامکی برای تمامی اپراتور ها، کد #1420*4* را شماره گیری نمایید. بر ساس منویی که پیش رو دارید، می توانید برای استعلام ها، عدد 2 را شماره گیری کنید.

در بخش بعدی با وارد کردن عدد 1 می توانید آخرین سابقه بیمه تامین اجتماعی خود را از طریق پیامک دریافت نمایید. در روش دیگر می توانید از کد های USSD اپراتور های همراه مختلف استفاده نمایید. به منظور مشاهده و استعلام آخرین وضعیت بیمه تامین اجتماعی متناسب با اپراتور خود، کد های زیر را شماره گیری کنید:

  • کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای همراه اول #142*
  • کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای ایرانسل  #1420*4*
  • کد USSD مشاهده سوابق بیمه برای رایتل #1420*4*

 

اطلاعیه:

پیش از شماره گیری کد دستوری گفته شده، حتما در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید.

 

راهنمای تصویری مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق پیامک

همان طور که پیش تر گفته شد، باید از شماره خطی استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی را بگیرید که در سازمان تامین اجتماعی ثبت شده باشد. برای استفاده از خدمات سامانه پیامکی برای تمامی اپراتور ها، می تواند کد #1420*4* را شماره گیری کنید. بر اساس منویی که پیش رو دارید، برای استعلام ها باید عدد 2 را شماره گیری نمایید. در صورتی که زمان ثبت نام در سایت تامین اجتماعی با مشکل مواجه شدید، می توانید از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید.

در بخش بعدی با وارد کردن عدد 1 می توانید آخرین سابقه خود را دریافت کنید. در ادامه لازم است کد ملی خود را وارد کنید تا نتیجه را از طریق پیامک دریافت نمایید.

  1. کد USSD #1420*4* را شماره گیری کنید.

 

نحوه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک

 

  1. سپس عدد 1 را وارد کنید تا گزینه های زیر برای شما نشان داده شود.

 

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک با ایران تحصیل

 

  1. حال می توانید با وارد کردن کد ملی، از طریق پیامک، سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را دریافت کنید.

آشنایی با مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک

 

نحوه مشاهده سوابق بیمه با موبایل

بر اساس قانون کار و رفاه اجتماعی خاک بر کشور ایران، به منظور حمایت از کارگران و کارمندان، کارفرمایان موظف می باشند تا کارکنان خود را بیمه کنند. به منظور کسب اطمینان خاطر تمامی بیمه شدگان از واریز حق بیمه خود، می توانند با شماره گیری کد USSD، از سوابق بیمه خود اطلاعات کافی را به دست آورند.

البته نا گفته نماند که بیمه شدگان می توانند از طریق اپلیکیشن طراحی و ارائه شده از سوی سازمان تامین اجتماعی، سوابق بیمه خود را مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است که برای دریافت و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک، باید ثبت نام در سایت تامین اجتماعی را انجام داده باشید و نام کاربری و رمز عبور را دریافت کرده باشید.

 

اطلاعیه:

برای استفاده از خدمات سامانه پیامکی سازمان تامین اجتماعی، باید کد #1420*4* را شماره گیری کنید.

 

 

مشاهده سوابق بیمه از طریق برنامه تامین اجتماعی

یکی از بهترین روش ها و هم چنین در دسترس ترین آن ها به منظور مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، استفاده از برنامه تامین اجتماعی من می باشد. این برنامه برای گوشی موبایل و از سوی سازمان تامین اجتماعی طراحی و ارائه شده است.

به منظور استفاده از برنامه تامین اجتماعی من، باید در ابتدا در سامانه خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی  عضو شوید. برای این کار می توانید در سامانه خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی ثبت نام کنید تا نام کاربری و رمز عبور را برای دریافت خدمات غیر حضوری دریافت نمایید.

پس از ثبت سوابق بیمه تامین اجتماعی، در قسمت خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی با دانلود و نصب برنامه تامین اجتماعی من، می توانید سوابق بیمه خود را از طریق گوشی موبایل مشاهده نمایید.

خدمات ارائه شده توسط این برنامه برای 3 گروه اصلی کاربران تامین اجتماعی یعنی مستمری بگیران، بیمه شدگان و کارفرمایان می باشد.

اطلاعیه

در صورت مغایرت شماره تماس ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی، امکان استفاده از این خدمات وجود ندارد.

 

خلاصه مطلب

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک، باید کد #1420*4* را شماره گیری نمایید. توجه داشته باشید که شماره گیری این کد USSD باید از طریق شماره همراهی باشد که در سامانه تامین اجتماعی ثبت شده باشد. در صورتی که در اجرای مراحل گفته شده، با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل از طریق شماره تماس 9099075307 در تماس باشید.

 

برای دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک کدام کد را شماره گیری کنیم؟

از طریق شماره همراه ثبت شده در سامانه تامین اجتماعی کد #1420*4* را شماره گیری کنید.

آیا برای مشاهده سوابق بیمه باید در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کنیم؟

برای مشاهده سوابق بیمه از طریق سامانه غیر حضوری، باید پیش تر در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید.

آیا با تمامی اپراتور های همراه می توان این کد را شماره گیری کرد؟

USSD ارائه شده از سوی سازمان تامین اجتماعی، از طریق تمامی اپراتور ها قابل شماره گیری می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور