ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

لیست شهر های مامایی بدون کنکور ۱۴۰۲ + مزایا و معایب

لیست شهر های مامایی بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

لیست شهر های مامایی بدون کنکور در زمان فعالیت دانشگاه پردیس بین الملل کیش معطوف به همین دانشگاه می شد، گرچه در حال حاضر دانشگاه های پردیس تحت عنوان پردیس خودگردان در اغلب شهر های ایران فعال هستند اما دیگر امکان پذیرش بدون کنکور در هیچ کدام از رشته های زیر نظر وزارت بهداشت وجود ندارد.

یه طور کلی در حال حاضر اگر شما بخواهید نگاهی به لیست شهر های مامایی بدون کنکور بیاندازید نام دانشگاهی را در آن مشاهده نخوهید کرد، مگر اینکه با اعلام وزارت بهداشت تغییر رویه ای در این فرایند ایجاد گردد.

 

لیست شهرهای مامایی بدون کنکور شامل چه دانشگاه هایی می باشد؟

مزایا و محاسن مامایی بدون کنکور چیست؟

شرایط تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور در ایران چیست؟

مامایی بدون کنکور در چه دانشگاه هایی ارائه می شود؟

 

جهت دریافت لیست شهرهای مامایی بدون کنکور و دریافت پاسخ سوال مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردد؟ با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

لیست شهرهای مامایی بدون کنکور

 

رشته مامایی از جمله رشته های پیراپزشکی پرطرفدار می باشد که برای داوطلبان علوم تجربی رقابت تنگاتنگی را در کنکور سال های اخیر به وجود آورده است.متاسفانه برخی از داوطلبان، به دلیل شرایط سخت پذیرش در این رشته، برای دانشگاه های با آزمون و همچنین نیاز به کسب رتبه های بالا برای قبولی در آن نمی توانند در این رشته پذیرفته شوند.

ثبت نام مامایی بدون كنكور در اواخر دهه ۸۰ در دوره ای کوتاه مدت در دانشگاه پردیس بین الملل کیش امکان پذیر بود اما با اعلام وزارت بهداشت از اوایل دهه ۹۰ جلوی این امر گرفته شد.

در ادامه در رابطه با شرایط پذیرش در رشته مامایی بدون کنکور سال های گذشته اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود. اما برای اطلاع از اینکه مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردد؟ و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

لیست شهرهای مامایی بدون کنکور در سال های اخیر در حال افزایش می باشد زیرا هر ساله بر تعداد رشته های بدون کنکور افزوده می گردد.

 

 

 

 

مزایا و محاسن مامایی بدون کنکور

 

مزایا و محاسن مامایی بدون کنکور

مزایا و محاسن مامایی بدون کنکور

 

یکی از سوالاتی که برخی از داوطلبان در رابطه با مامایی بدون کنکور دارند این است پذیرش در رشته مامایی بدون کنکور چه محاسن و معایبی می تواند داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم یکی از مهم ترین محاسن مامایی بدون کنکور، عدم نیاز به مطالعه فراوان برای گذر از مرحله کنکور و همچنین کسب رتبه مناسب می باشد.

شهریه دانشگاه پردیس خودگردان نسبت به سایر دانشگاه ها بسیار بالاتر می باشد و این را می توان از دسته معایب تحصیل مامایی بدون کنکور در دانشگاه های پردیس دانست. 

در رابطه با مدرک تحصیلی و همچنین کیفیت آموزش در دانشگاه های بدون کنکور مامایی هیچ گونه تفاوتی با دانشگاه های با آزمون وجود نخواهند داشت. بنابراین جای هیچگونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

البته توجه داشته باشید که این مزایا و معایب در حالی حائز اهمیت است که امکان ورود بدون کنکور به رشته مامایی وجود داشته باشد که متاسفانه در حال حاضر این امکان متاسفانه وجود ندارد.

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور پزشکی تهران روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

 

 ثبت نام در لیست شهرهای مامایی بدون کنکور تنها در مقطع کاردانی امکان پذیر خواهد بود. لذا پذیرفته شدگان برای دریافت مدرک کارشناسی لازم است دوباره نسبت به ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی، اقدام به ثبت نام نمایند. برای سال های جاری لازم است شما بتوانید در کنکور رتبه لازم را جهت پذیرش به دست آورید.

ثبت نام رشته پزشکی بدون کنکور در آخرین بازه زمانی امکان پذیر بودن این امر بدین شکل بود که هر یک از شهرها و دانشگاه های مورد نظر باید بومی همان شهر باشند. در واقع بومی بودن یکی از شرایط اصلی برای پذیرش محسوب می گردد. منظور از بومی بودن 3 سال تحصیلی در آخر دیپلم می باشد. همچنین در سال های اخیر محل اخذ دیپلم نیز، از جمله شرایط پذیرش محسوب می گردد.

 

 

برای اطلاع از درصد قبولی ارشد مامایی کلیک کنید.

 

برای اطلاع از میزان شهریه مامایی بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

برای اطلاع از ظرفیت پذیرش ارشد مامایی کلیک کنید

 

مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردید؟

 

مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردد؟

مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردد؟

 

در این مطلب به ارائه اطلاعات در رابطه با لیست شهرهای مامایی بدون کنکور پرداختیم. ولی یکی از سوالاتی که داوطلبان همواره متقاضیان از متخصصین ایران تحصیل دارند این است که مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردد؟ در این رابطه باید بگوییم آنچه ما در این مقاله ارائه نمودیم مربوط به آخرین اخبار تا به اکنون می باشد و ممکن است تغییراتی در پذیرش و ثبت نام در سال های آینده شاهد باشیم.

اگر بخواهیم به سوال مامایی بدون آزمون در چه دانشگاه هایی ارائه می گردد؟ به صورت کامل و به درستی پاسخ دهیم باید بگوییم که این موضوع تا حدود زیادی بستگی به مصوبات جدید خواهد داشت. در سال های اخیر بر لیست شهرهای بدون کنکور هر ساله افزوده می شود و به همین دلیل قبولی در این رشته را با سهولت بیشتری همراه می نمایند. همچنین نسبت به محل سکونت شما پذیرش در این رشته می تواند متفاوت باشد.

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام  مامایی بدون کنکورکلیک کنید.

 

 

لیست دانشگاه های بدون کنکور در خارج از کشور

عدم امکانپذیر بودن ثبت نام در رشته مامایی بدون کنکور موجب شده تا بسیاری از افراد به فکر خرج از کشور برای تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی باشند.

امروزه در سراسر دنیا دانشگاه هایی وجود دارند که در هر رشته ای با شرایطی مختلف اقدام به پذیرش دانشجو می کنند، در ادامه به بررسی لیستی از پر طرفدار ترین مقاصد برای تحصیل مامایی برای ایرانیان خواهیم پرداخت:

 

کشور توضیحات
فرانسه ماما ها در استرالیا معمولا فارغ التحصیل دو رشته پرستاری و مامایی هستند، بازار کار این متخصصین در استرالیا معطوف به سازمان های خدماتی، بهداشتی، بیمارستان ها و زایشگاه ها می باشد.
کانادا کانادا از نظر مالی یکی از بهترین مقاصد برای ماما ها می باشد، فعالیت ماما ها در این کشور معطوف به تولد نوزاد، تجویز دارو های بارداری، مراقبت های دوران بارداری و ارائه خدمات بیمارستانی می باشد.
انگلستان مزیت تحصیل مامایی در انگلستان این است که نیازی به پرداخت شهریه برای فرد علاقه مند نیست و در شهر های مختلف این کشور با شرایط مختلفی متقاضیان در این کشور بورسه خواهند شد.
ژاپن در ژاپن سه انجمن مامایی با نام های (JAM) و (JMA) و (JNA) وجود دارد که فرد باید برای آغاز فعالیت خود از این مراکز مجوز بگیرد. بازار کار ماما ها در ژاپن مختص به مراکز درمانی، زایشگاه های و تجویز های مربوط به دوران برداری می باشد.
هلند ماماها در هلند علاوه بر اجرای فرایند تولد و مراقبت های دوران بارداری آموزش های قبل و بعد بارداری را هم انجام می دهند که این موضوع موجب پدید آمدن بازار کاری مناسب برای آن ها شده.
استرالیا علاوه بر عنوان شغلی ماما پرستاری و کار در مراکز روحی درمانی استرالیا موجب شده تا ماما ها در این کشور بازار کار خوبی داشته باشند.

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام پزشکی بدون کنکورکلیک کنید.

 

 

آیا پذیرش بدون کنکور مامایی در ادامه امکان پذیر خواهد بود؟

آنچه از تصمیماتی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور در سال های 97 و 98 ارائه گردید، در حال حاضر تصمیمی برای پذیرش داوطلبان بر اساس پذیرش بدون کنکور نخواهند داشت و هیچ گونه اطلاعیه ای مبنی بر پذیرش در این سال ها منتشر نشده است.

 

توجه توجه : به اطلاع تمامی داوطلبان گرامی می رسانیم که سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۴۰۲ اطلاعیه ای در مورد جذب دانشجو در رشته مامایی بدون کنکور منتشر نکرده و جذب دانشجوی پیراپزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور انجام نمی گیرد و اطلاعیه ارائه شده در زیر در خصوص دفترچه سال 94 ، 96 و 97 بوده است که به سال ۱۴۰۲ مربوط نمی شود.

 

 

آیا چارت درسی رشته مامایی بدون کنکور در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد؟

چارت هر رشته ابتدا توسط وزرات علوم و یا وزارت بهداشت تعیین می گردد. اما برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است با تائید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت، مجوز تغییر چارت درسی مطابق با نیازها و صلاحدید خود را طراحی نمایند. به همین دلیل بعضی از دانشگاه ها ممکن است چارت درسی متفاوتی با سایر دانشگاه های دیگر داشته باشند.

 

برای کسب اطلاع در رابطه با لیست شهرهای مامایی بدون کنکور سوالات مطرح شده با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

خلاصه مطلب:

گرچه در این مقاله به شما توصیح دادیک لیست شهر های بدون کنکور رشته مامایی صرفا معطوف به پردیس بین الملل کیش می شد اما علاوه بر آن نکات چشمگیر دیگری هم در این مقاله ذکر شده که در اینجا به بررسی آن خواهیم پرداخت:

 • برای ثبت نام بدون کنکور در مامایی راهی به غیر از ورود به دانشگاه های خصوصی خارجی وجود ندارد.
 • در صورتی که تجدید نطری در پذیرش بدون کنکور ایجاد شود می توانید از طریق پایگاه خبری وزارت بهداشت کسب اطلاع نمایید.
 • برای تحصیل در مامایی در خارج از کشور توجه داشته باشید که دانشگاه مقصد شما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

 

مطالب مرتبط :

شهریه پزشکی بدون کنکور

فیزیوتراپی بدون کنکور

 

 

کاربران گرامی، برای دریافت مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

2.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان انتخاب رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟

در حال حاضر این امکان وجود ندارد. اما اگر جزئ رشته های پیراپزشکی باید این امکان وجود دارد.

آیا امکان تحصیل در رشته مامایی در دانشگاه آزاد موجود است؟

خیر، رشته مامایی و تمام رشته های پیراپزشکی جزء رشته هایی نیستند که بتوان بدون کنکور انتخاب کرد.

شرایط سنی انتخاب رشته مامایی بدون آزمون به چه صورت است؟

حداکثر سن 25 سال است که این شرط برای آقایانی که دوره خدمت سربازی خود را پشت سر گذاشته اند ، حداکثر 27 سال است.

آیا راه میانبری برای انتخاب رشته مامایی بدون آزمون وجود دارد؟

تنها راه میانبر تحصیل این رشته در خارج از کشور است.

نظرات

 1. Avatar photo
  غزل
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام بادیپلم کودکیاری میشه مامای خوند

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام
   برای بررس دقیق تر وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور