ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد + مشکلات خرید اشتباه | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

طبق روال هر سال داوطلبان برای شرکت در انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد ملزم به پرداخت هزینه ی انتخاب رشته هستند. حال اگر متقاضیان از انتخاب رشته ی خود پشیمان شوند طبق بیانیه ی دانشگاه ازاد اسلامی می توانند نسبت به عودت کارت اعتباری اقدام نمایند.دانشگاه آزاد اسلامی پیرو درخواست دانشجویان برای عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد با صدور اطلاعیه مربوطه، به شرح چگونگی ثبت درخواست پرداخته است.

در این اطلاعیه مشخص شده است که دانشجویان باید برای عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد به سامانه ی ای که در ادامه مطلب آورده شده است  مراجعه نمایند و نسبت به اعلام و ثبت اطلاعات حساب خود برای عودت وجوه کارت های اعتباری خریداری شده اقدام نمایند.در انتها برخی از مشکلاتی که با انتهاب رشته ی اشتباه دانشجویان با آن مواجه می شوند بیان شده است.

 

مراحل عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 • شناسه ثبت نام و رمز ثبت نامی

داوطلبان می توانند با استفاده از شناسه ثبت نام و رمز ثبت نامی که در گذشته از سامانه azmoon.org خریداری کرده اند به سامانه عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد وارد شوند.

 

 • اطلاعات حساب داوطلبان

داوطلبان لازم است اطلاعات حساب خود شامل نام و نام خانوادگی صاحب حساب،شماره شبا حساب بانکی خود و یک شماره ی تلفن همراه در دسترس را برای برای تماس های ضروری ثبت کنند.

 

 • اهمیت توجه به ثبت شماره شبا

داوطلبان دقت داشته باشند که ملاک واریز وجه به حساب تنها شماره شبای ثبت شده ار جانب آن ها می باشد پس نسبت به ثبت صحیح آن دقت لازم را داشته باشند.

 

 • عدم اطلاع از شماره شبای حساب مورد نظر

داوطلبانی که شماره ی شبای خود را فراموش کرده اند می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی بانکی که در آن حساب دارند نسبت به اخذ شماره ی شبای خود اقدام نمایند.

 

 • حفظ اطلاعات مربوط به شماره پرونده و کد رهگیری

درنهایت پس از ثبت اطلاعات حساب برای عودت وجه، کد رهگیری و شماره ی پرونده ای نمایش داده می شوند این اطلاعات را تا زمان واریز وجه نزد خود نگهدارید.

 

 • عدم امکان اصلاح اطلاعات ثبت شده

توجه داشته باشید، داوطلبانی که در ثبت اطلاعات خود اشتباه کرده اند، تحت هیچ شرایطی امکان اصلاح اطلاعات ثبت شده را ندارند. بنابراین در ثبت اطلاعات خود نهایت دقت را لحاظ بفرمایید.

 

 

عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد

عودت کارت دانشگاه آزاد

مشکلات خرید کارت اعتباری اشتباه

بسیار پیش آمده است که داوطلبان با سوالاتی مانند:

 • من کارت اشتباهی خریداری کرده ام باید چه کار کنم؟
 • آیا با کارت انتخاب رشته سراسری می توانم انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم انجام دهد؟
 • من کارت اعتباری خریده ام اما نمی خواهم در انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد شرکت کنم می توانم هزینه ی پرداختی را باز پس بگیرم؟

روبه رو می شوند که پاسخ تمام این سوالات در مقاله آورده شده است. علاوه بر این اگر مایل به استفاده از کارت اعتباری دانشگاه آزادی که خریداری کرده اید نیستید می تواند آن ا به شخص دیگری دهید تا برای انتخاب رشته ی خود از آن استفاده کند.

بازیابی رمز ثبت نام دانشگاه آزاد

پس از خرید کارت اعتباری برای هر یک از داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی یک کلمه ی عبور ایجاد شده می شود. در صورت مفقود شده رمز مورد نظر می توانید به ترایب زیر عمل کنید.

 • به سامانه ی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید.
 • در قسمت انتخاب رشته دوره کارشناسی تمام وقت گزینه ای با عنوان بازیابی کلمه عبور وجود دارد بر روی آن کلیک کنید
 • سپس کد ملی داوطلب و شماره تلفن همراهی که برای خرید کارت اعتباری استفاده کرده اید را وارد نمایید.
 • در آخر گزینه ی بازیابی را انتخاب نمایید.
 •  شماره تلفن وارد شده باید مطابق شماره تلفن ثبت شده در سیستم در زمان ثبت نام باشد.

   هزینه ی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

هزینه ی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال گذشته به مبلغ 69 هزار تومان بوده است که پیش بینی می شود در سال آینده افزایش داشته باشد.این هزینه به صورت اینترنتی قابل پرداخت است.

 

 

برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه ی انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد کلیک کنید

 

 

مشکلات انتخاب رشته اشتباه و پرداخت وجوه مربوطه

متقاضیان با ورود به سامانه یانتخاب رشته ی دانشگاه آزاد می توانند تا سقف 100 رشته ی مندرج در دفترچه ی انتخاب رشته را انتخاب نمایند.در صورت خرید اشتباه می توانید طبق آنچه که توضیح داده شد عمل نمایید. اما شرایط دیگز هم وجود دارد که داوطلب پس از گذشته مدتی از تحصیل در دانشگاه منصرف می شود، که در این شرایط هزینه ای تحت عنوان هزینه ی انصراف از دانشجو گرفته می شود و باقی مبلغ کارت ثبت نام عودت داده می شود.لازم به ذکر است دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه ی انصراف دانشگاه آزاد نمی شوند ولی شهریه پایه و متغیر نیم سال به وی بازگردانده نمی شود.

همچنین دانشجویانی(به غیر از دانشجویان دکترای حرفه ای گروه پزشکی) که پیش از 30 مهر و یا برای ورودی های نیم سال دوم پیش از 20 بهمن درخواست انصراف خود را ثبت کنند مشمول هزینه ی انصراف نمی شوند.

 

 

عودت کارت ثبت نام دانسگاه آزاد

عودت کارت ثبت نام دانسگاه آزاد

 

اخرین اخبار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ به صورت فراگیر دانشجوی ارشد می پذیرد

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: دانشگاه آزاد به لحاظ پتانسیل‌های موجود و تعداد هیأت علمی بالا این ظرفیت را دارد که در مقطع ارشد از طرق دیگر (فراگیر) دانشجو بپذیرد. درباره جزئیات پذیرش دانشجو قرار است با سازمان سنجش به زودی جلسه‌ای برگزار شود و در آن جلسه جزئیات و نحوه برگزاری آزمون مشخص خواهد شد

 

حذف و اضافه ی دانشجویان دانشگا آزاد از 30 بهمن ماه آغاز می شود

 انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۰ توسط سامانه آموزشیار و از تاریخ 9 بهمن تا21 بهمن انجام شد.حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۰ از ۳۰ بهمن ماه آغاز و تا ۵ اسفندماه ادامه دارد. لازم به ذکر است که انتخاب رشته ی ورودی های جدید و ترم اولی ها توسط واحد دانشگاهی انجام می شود.

 

خلاصه مطلب

در این مطلب سعی شده است به چگونگی عودت کارت ثبت نام دانشگاه آزاد پرداخته شود. همچنین به برخی از مشکلاتی که در پی ثبت نام اشتباه کارت دانشگاه آزاد به وجود می آید اشاره شد. برای اطلاعات بیشتر و بررسی سوالات خود می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

برای دانلود فایل PDF مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا می توانم هزینه ی کارت اعتباری را پس بگیرم؟

بله شما می توانید با مراجعه به سامانه org و انجام مراحل اشاره شده نسبت به بازپس گیری وجه ثبت نامی اقدام نمایید.

آیا می توانم کارت ثبت نامی خود را به شخص دیگری بدهم؟

بله شما می توانید کارت ثبت نامی خود را به شخص دیگری بدهید تا برای ثبت نام خود و پرداخت هزینه های مربوطه از آن استفاده کند.

آیا با کارت انتخاب رشته سراسری می توانم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی هم شرکت کنم؟

خیر هزینه ی دیگری برای صدور و دریافت کارت دانشگاه آزاد باید پرداخت شود.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  علی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام هنوز هم میشه برای استرداد وجه دانشگاه آزاد درخواست داد ؟
  لینکش تو سایت آزاد نیست

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام اگر مهلتش تمام نشده باشد بله

  • Avatar photo
   محمد
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام . اگر موفق به استرداد شدین امکانش هست من هم راهنمایی کنین ؟ لینک مورد نظر پیدا نمیکنم

   • Avatar photo
    karimi
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)