ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شهریه دکتری غیرانتفاعی 1401 + جدول کامل شهریه

شهریه دکتری غیرانتفاعی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

میزان حدودی شهریه دکتری غیرانتفاعی 1401 مشخص شد. بر این اساس، پرداخت شهریه دانشگاه غیرانتفاعی مقطع دکتری برای پذیرفته شدگان هر کدام از رشته های تحصیلی به صورت شهریه ثابت، واحدهای تخصصی و رساله محاسبه و اخذ می گردد. در این مقاله قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد میزان هزینه و شهریه دوره دکتری غیرانتفاعی صحبت کرده و اطلاعات لازم در این باره را ارائه دهیم.

همچنین، چنانچه دوستان گرامی پذیرفته شده در هر کدام از دوره ها و دانشگاه های شهریه پرداز مقطع دکتری، در مورد هزینه تحصیل و میزان شهریه خود با سوال یا ابهامی مواجه شدند، می توانند با کارشناسان مجرب ایران تحصیل تماس گرفته و تمامی راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

 

 

جهت اطلاع از شهریه رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه غیرانتفاعی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شهریه دکتری غیرانتفاعی چگونه اخذ می شود؟

 

 

 

میزان شهریه دانشگاه غیرانتفاعی دکتری

 

 

دانشگاه غیر انتفاعی به عنوان یکی از یکی موسسات آموزش عالی، همچون بسیاری از دانشگاه های دیگر در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد. به این ترتیب، داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده و پس از اعلام نتایج اولیه انتخاب رشته نموده اند، می توانند از میان کد رشته محل های موجود این دانشگاه، رشته یا گرایش مورد علاقه خود را فرم تقاضانه وارد کنند.

البته، ظرفیت پذیرش دانشگاه غیرانتفاعی برای دوره دکتری محدود بوده و رشته های آن دارای تنوع کمی هستند. همچنین، همانطور که می دانید گرچه کلاس های این موسسات همراه با کلاس های دوره روزانه برگزار می شود، اما تحصیل در آن مستلزم پرداخت شهریه می باشد.

به طور کلی شهریه دانشگاه غیرانتفاعی مقطع دکتری در سه بخش ثابت، متغیر ( به ازای هر واحد درسی)، و هر واحد رساله اخذ می گردد. بنابراین، می توان گفت بسته به نیمسال تحصیلی و واحدهای اخذ شده، این مقدار متفاوت است. بعلاوه، میزان شهریه و هزینه دوره دکتری غیرانتفاعی در هر کدام از گروه های آزمایشی علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی، و هنر دارای تفاوت هایی می باشد.

 

 

حتماً قبل از ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی و دیگر دانشگاه ها در مقطع دکتری با مبلغ شهریه پرداختی برای تحصیل در هر ترم تحصیلی آن ها آشنا شوید

 

 

شهریه دکتری غیرانتفاعی در سال تحصیلی جاری چه تغییری کرده است؟

یکی از سوالاتی که غالبا متقاضیان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های شهریه پرداز مطرح می کنند، آن است که هزینه ها نسبت به سال های گذشته چه تغییراتی داشته است؟

اگر در مورد میزان هزینه و شهریه دانشگاه غیرانتفاعی دکتری کنجکاو باشید، باید بگوییم که این موسسه نیز هر ساله درصد مشخصی را به شهریه خود می افزاید. به طوری که برای مثال، در سال جاری حدود 15 الی 25 درصد به شهریه دانشگاه غیرانتفاعی مقطع دکتری در هر رشته اضافه شده است.

البته ذکر این نکته ضروری می باشد که شهریه ثابت تا آخر سنوات تحصیلی دانشجو تغییری نمی کند و همان مبلغی که از قبل اعلام شده است، دریافت می گردد.

در حالی که شهریه متغیر می تواند بنا به تصممیات مسئولان مربوطه افزایش یابد. همچنین، ممکن است که این شهریه نیز تغییری نکند.

 

 

میزان شهریه دانشگاه غیرانتفاعی دکتری

 

 

هزینه دوره دکتری غیرانتفاعی

 

 

قبل از اینکه بخواهیم هزینه دوره دکتری غیرانتفاعی را بر اساس جدیدترین تغییرات ذکر کنیم، خوب است که یک نکته را یادآور شویم. آن هم اینکه تفاوتی بین رشته های با آزمون و بدون آزمون از نظر میزان شهریه در هیچکدام از دوره ها و دانشگاه های کشور وجود ندارد. بنابراین، شما چه با کنکور پذیرفته شوید، چه با سوابق تحصیلی به یک میزان شهریه خواهید پرداخت. 

 

نوع شهریه حداقل حداکثر
شهریه ثابت هر ترم 62،600000 70،700000
شهریه هر واحد تخصصی 13،900000 15،700000
شهریه هر واحد رساله 22،200000 25،150000

 

 

آیا امکان دریافت وام دانشجویی برای دکتری غیرانتفاعی وجود دارد؟

از جمله تسهیلاتی که معمولاً در هر دانشگاهی برای دانشجویان در نظر گرفته شده امکان دریافت وام دانشجویی جهت پرداخت شهریه است.

سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا امکان دریافت وام دانشجویی برای پرداخت هزینه دوره دکتری غیرانتفاعی وجود دارد یا خیر؟

در صورت وجود این تسهیلات وام در چه مبلغ یا مبالغی پرداخت می شود؟ برای اطلاع از اختصاص یا عدم اختصاص وام دانشجویی به دانشجویان دکتری دانشگاه های غیرانتفاعی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

آیا شهریه دوره بدون آزمون دکتری غیرانتفاعی با دوره بدون آزمون متفاوت است؟

آیا مبلغ شهریه دکتری این مؤسسات آموزش عالی در دوره با آزمون و بدون آزمون (استعدادهای درخشان) با یکدیگر متفاوت هستند؟

آیا هزینه دوره بدون آزمون از دوره با آزمون بیشتر است؟ اگر شما هم متقاضی تحصیل در دوره دکتری بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی هستید جهت یافتن پاسخ این سؤالات از کمک مشاوری خبره در این زمینه بهره بگیرید.

 

 

جهت شناخت انواع رشته های مورد تدریس در دانشگاه های غیرانتفاعی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی

دانشگاه های غیرانتفاعی بدون آزمون

نتایج انتخاب رشته دکتری

رشته های دانشگاه غیرانتفاعی شیراز 

رتبه قبولی دانشگاه علم و فرهنگ

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1401 چقدر است؟

دفترچه دانشگاه غیرانتفاعی 

استعداد تحصیلی دکتری

رشته های ارشد دانشگاه غیرانتفاعی

شهریه دانشگاه مجازی

رشته های مجازی ویژه شاغلین کارشناسی ارشد

شهریه دکتری غیرانتفاعی

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شهریه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی همواره ثابت است؟

خیر. میزان شهریه دانشگاه غیرانتفاعی دکتری هر ساله به میزان ده الی پانزده درصد افزایش پیدا می کند.

هزینه دوره دکتری غیرانتفاعی شامل چه مواردی می شود؟ 

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی مقطع دکتری دو مورد شهریه ثابت و متغیر را شامل می شود.

چگونه می توانم از شهریه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی برای داوطلبان سال آینده مطلع شوم؟ 

از طریق تماس با مشاوران ایران تحصیل می توانید از مبلغ این شهریه مطلع شوید.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور