ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی + راهنما جامع تصویری | ایران تحصیل

سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی برای دانشجویان این دانشگاه جهت آموزش مجازی طراحی شده است و دانشجویان می‌توانند با ورود به این سامانه، از مزایای مختلف آن بهره‌مند شوند. سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی سینا دارای امکانات مختلفی از جمله اضافه کردن دانشجو به درس‌ها، دعوت استاد از سمت دانشجو، تفسیر آزمون‌ها، تعریف جلسات، تعریف تکالیف و ایجاد صفحه محتوا می‌باشد و دانشجویان می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند. از آنجا که برخی از دانشجویان در ارتباط با سامانه درس افزار و نحوه کار با آن سؤال دارند، در ادامه این مقاله توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

آشنایی با سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی سینا یا سامانه مدیریت یادگیری، یک سامانه نرم‌افزاری می‌باشد که اساتید و دانشجویان به وسیله آن می‌توانند فعالیت‌های مرتبط با آموزش مجازی را به صورت الکترونیک انجام داده  و از امکانات آن از جمله تعریف اساتید و درس‌ها، ایجاد حساب کاربری برای دانشجویان، قراردادن محتوای مربوط به دوره‌های آموزشی از جمله فایل‌های متنی، صدا و تصویر و ویدئو بهره ببرند.

دانشجویان می‌توانند در موارد مختلف تمرین‌ها و تکالیف خود را در سامانه درس افزار ارائه دهند و از جانب استاد نمره خود را دریافت کنند. استفاده از سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی برای دوره‌های آموزش مجازی ضروری است و اساتید با گذراندن دوره آموزشی از طریق سامانه درس افزار، سعی می‌کنند برای بهبود کیفیت آموزش گام بردارند.

دانشگاه بوعلی سینا با ایجاد سامانه درس افزار در سال‌های اخیر ساماندهی مناسبی را برای دانشجویان جهت ارائه تکالیف خود انجام داده است. این سامانه از سال‌های قبل در قالب پرتال اساتید آغاز به کار کرد، اما در دو سال اخیر ابزارهای مناسب و استاندارد بر روی آن نصب شده است که اساتید مختلف می‌توانند استفاده‌های بیشتر از آن داشت باشند. اما مراحل آموزش دانشجویان از طریق سامانه درس افزار به چه شکل است و چگونه باید با آن کار کرد؟ در ادامه به نحوه ورود به سامانه و کار با آن اشاره خواهیم کرد.

"آشنایی

جهت اطلاع از ثبت‌نام دانشگاه مجازی بدون کنکور وارد لینک شوید. 

نحوه ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی برای ارائه خدمات غیرحضوری برای دانشجویان ایجاد شده است و دانشجویان و اساتید طبق روزهای تعیین شده از سوی دانشگاه، می‌توانند با ورود به سامانه درس افزار به آدرس elearning.basu.ac.ir به صورت آنلاین در مباحثات علمی شرکت کنند. پس از شیوع بیماری کرونا استفاده از این سامانه بیشتر شد و در حال حاضر دانشجویان می‌توانند با مراجعه از خدمات آموزش مجازی نیز بهره‌مند شوند. در ادامه راهنمای جامع ورود به سامانه درس افزار ارائه شده است.

برای ورود، ابتدا به صفحه اصلی سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی به آدرس elearning.basu.ac.ir وارد شوید.

گام اول ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

در قسمت بعد می‌توانید قسمت بعد با انتخاب سامانه‌های آموزشی وارد بخش درس افزار (تدریس) شوید.

گام دوم ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

در صفحه پیش رو با انتخاب دانشکده مربوطه، وارد پورتال و حساب کاربری خود می‌شوید.

گام سوم ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

پس از ورود به صفحه کاربری می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور گزینه ورود را انتخاب کرده و وارد حساب کاربری خود در سامانه درس افزار شوید.

گام چهارم ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

 دانشجویان با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور که دانشگاه برای آنها تعیین کرده است، می‌توانند  وارد سامانه درس افزار شده و از امکانات آن بهره ببرند.

اگر می‌خواهید بدانید چگونه در کلاس مجازی صحبت کنیم؟ بر روی لینک کلیک نمایید. 

فرآیند آموزش از طریق سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

دانشجویان و اساتید برای استفاده از سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی، باید مراحلی را طی کنند. در مرحله اول اساتید باید وارد سامانه درس افزار شده و پس از آن به تهیه محتوای درسی اقدام نمایند. در این مرحله اساتید باید فیلمی را جهت انتقال مفاهیم درس‌ها به شکل تصویری و همچنین تسهیل روند توضیحات و محاسبات ارائه دهند و توضیح مطالب درسی و مواردی از جمله حل مسئله و مطالب درسی را در قالب فیلم در اختیار دانشجویان قرار دهند.

آماده سازی مطالب در قالب فایل، pdf پاورپوینت، فایل ورد و همچنین از طریق معرفی کتاب منابع سؤالات درسی و تعریف پروژه نیز قابل ارائه خواهد بود. اساتید دانشگاه برای تهیه فیلم می‌توانند از نرم افزارهای کامپیوتری از جمله Edio، Primier، Camtasia، Snagit، Capture که در آن تخصص کافی دارند، استفاده کنند. علاوه بر این برای تهیه کردن پادکست از نرم افزارهای کامپیوتری از جمله JetAudio ،Cool edit ،Udacit  می‌توانند بهره ببرند.

در مرحله دوم استفاده از سامانه درس افزار، اساتید باید محتوای آموزشی را در سایت قرار داده و آن را در دسترس دانشجویان جهت استفاده قرار دهند.  در مرحله بعد دانشجویان باید به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی مراجعه کنند و از مطالب به روز و تکالیف خود مطلع شوند. در سامانه درس افزار امکان مباحث درسی برای همه دانشجویان وجود دارند و می‌توانند نظر خود را بیان کنند. در آخر اساتید می‌توانند به فعالیت‌های انجام شده توسط دانشجویان نمره دهند و این نمره در سامانه توسط دانشجویان قابل مشاهده خواهد بود.

برای اطلاع از رشته های دانشگاه بوعلی وارد لینک شوید.

"فرآیند

 اطلاعیه

دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی از آموزش مجازی توسط اساتید و امکاناتات آن بهره مند شوند.

چگونه با سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی کار کنیم؟

دانشجویانی که مایل به فراگیری آموزش مجازی در سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی هستند، باید از طریق آدرس elearning.basu.ac.ir به سامانه وارد شوند. اساتید از طریق شماره شناسایی استاد در سامانه گلستان (از طریق منوی کاربری و وارد کردن اطلاعات استاد) و دانشجویان می‌توانید با وارد کردن شماره دانشجویی و کد ملی به صورت انگلیسی وارد پروفایل خود شوند. اساتید و دانشجویان در اولین ورود به سامانه درس افزار باید مطابق دستورالعمل دانشگاه، رمز عبور خود را تغییر دهند.

صفحه حساب کاربری شامل اطلاعیه‌ها، فایل‌های ارسالی از سمت دانشجوف مجموع اسناد الکترونیکی، تنظیمات مربوط به مشخصات فردی (آدرس پست الکترونیکی، نام دانشجو) می‌باشد  و در دسترس خواهد بود.

دانشجویان می‌توانند در بخش داشبورد در حساب کاربری، فهرست همه دروس خود را مشاهده کرده و در صورتی که درسی از دروس انتخابی در داشبورد وجود ندارد، به کاربر ارشد اطلاع دهند. جهت ارتباط با کاربران ارشد سامانه نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، دانشکده، نام درس، نام استاد همراه با پیام خود به شناسه‌های@Azasan70 @Fmohseni93  و  @PhotocansAdmin  ارسال کنند. پیام رسان رسمی دانشگاه پیام رسان بله است و در صورت نیاز در سایر پیام رسان‌ها نیز اعضای دانشگاه حضور دارند و دانشجویان می‌توانند مشکلات خود را با آنها در میان بگذارند.

اگر درسی در سامانه درس افزار وجود نداشته باشد، ابتدا باید دانشجویان مطمئن شوند که درس مربوطه منتشر شده است یا نه. برای این کار باید حساب کاربری خود را انتخاب کنند. سپس گزینه “همه درس‌ها” را انتخاب کنند. اگر درسی در آنجا وجود ندارد، درس در داشبورد برای شما نمایش داده نمی‌شود. انتشار درس از سوی استاد برای آن درست انجام می‌شود و دانشجو باید منتظر انتشار درس باشد. پس از انتشار درس از سوی استاد، در داشبورد به دروس دانشجویان اضافه خواهد شد و ایشان می‌توانند از طریق صفحه درس‌ها، وضعیت انتشار درس را مشاهده کنید. اطلاعیه‌ها و تکالیف و اسامی اعضای سامانه و گروه کاربری در سامانه قرار دارد.

صفحه مربوط به “صندوق ورودی” برای مشاهده پیام دریافتی و ارسال پیام جدید طراحی شده است و دانشجویان می‌توانند از طریق صندوق ورودی سامانه درس افزار به استاد خود پیام ارسال کرده و جواب را دریافت نمایند.

برای ثبت نام جدید الورود دانشگاه بوعلی سینا کلیک کنید.

"چگونه

جهت اطلاع از مقایسه دانشگاه پردیس و مجازی + مزایا و معایب وارد لینک مربوطه شوید.

 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی

برگزاری امتحانات پایان‌ترم دانشگاه بوعلی در بستر سامانه درس افزار

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی گفت: امتحانات پایان نیمسال دوم دانشگاه در بستر سامانه‌های درس افزار و فرادید برگزار خواهد شد و در این فرایند 4 پشتیبان در کنار استاتید هستند تا مشکلی در برگزاری امتحانات وجود نداشته باشد. وی افزود بیشتر مشکلات سامانه آموزشی دانشگاه به اینترنت مربوط می‌شود که این موضوع در اختیار دانشگاه نیست.

 انتشار شیوه نامه برگزاری آزمون‌های مجازی پایان‌ترم دانشگاه بوعلی

برنامه برگزاری آموزش مجازی پایان‌ترم ۴۰۰۲ دانشگاه بوعلی از سوی معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی ارائه شد و پاسخگویی به آزمون‌های مجازی از طریق سامانه درس افزار می‌باشد. علاوه بر این امکان برگزاری سایر آزمون‌های پایه و تحصیلی در سامانه فرادید نیز امکان‌پذیر می‌باشد. ملاک شرکت در آزمون‌ها گزارش ورود به دانشگاه به یکی از سامانه‌های فرادید و درس افزار خواهد بود.

"جدیدترین

برای آشنایی با نحوه فعال کردن میکروفون در ادوب کانکت جهت شرکت در کلاس مجازی بر روی لینک کلیک کنید. 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله در ارتباط با سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی سینا توضیحاتی را ارائه کردیم. همانگونه که می‌دانید در سال‌های اخیر این سامانه برای دانشجویان و اساتید دانشگاه بوعلی سینا طراحی شده است و امکان آموزش مجازی از طریق این سامانه برای دانشجویان فراهم گردیده است. در حال حاضر این سامانه خدمات آنلاین و غیرحضوری را به دانشجویان ارائه می‌کند و امکان تبادل اطلاعات و شرکت در مباحثات علمی برای دانشجویان و اساتید وجود دارد.

دانشجویان می‌توانند از طریق ورود به آدرس elearning.basu.ac.ir در دوره‌های مجازی دانشگاه بوعلی سینا شرکت کنند که بیشتر دوره‌ها مربوط به کارگاه‌ها و پروژه‌ها می‌باشد. پس از شیوع بیماری کرونا استفاده از سامانه بیشتر شد. مطابق سال‌های گذشته، امتحانات پایان‌ترم از طریق این سامانه برگزار می‌شود. چنانچه پس از مطالعه مطالب این مقاله نیازمند کسب اطلاعات تکمیلی هستید، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در ارتباط با نحوه استفاده از سامانه درس افزار بوعلی به شما ارائه کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی چیست؟

نشانی سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی elearning.basu.ac.ir است.

نحوه ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی چگونه است؟

در این مقاله به چگونگی ورود به سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی اشاره کردیم.

چگونه می توان از سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی استفاده کرد؟

با مراجعه به متن مقاله می توانید با نحوه کار با سامانه درس افزار دانشگاه بوعلی آشنا شوید. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نقش کلاس آمادگی تیزهوشان در افزایش شانس قبولی آزمون

    یکی از وظایف مهم کادر آموزشی مدارس، ارزیابی دانش‌آموزان ازنظر علمی و گزینش آن تعدادی است که جزو دانش‌آموز تیزهوش و مستعد شناخته می‌شوند. این دانش‌آموزان به دلیل توانایی ذهنی بالا و قدرت یادگیری قوی که دارند، می‌توانند با...
 • بهترین آموزشگاه کنکور در کشور

  کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است؛ بنابراین باتوجه‌به رقابت زیاد بین داوطلبان و اهمیت این آزمون در آینده شغلی آن‌ها، پیشنهاد ما شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه کنکور کشور (آکادمی مسگرینو) است که توسط مهندس...
 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
 • انتخاب واحد سامانه گلستان

  انتخاب واحد سامانه گلستان 1403 + زمان – راهنما kut.ac.ir

  دانشجویان دانشگاه سراسری، پیام نور و فرهنگیان برای انتخاب واحد سامانه گلستان می‌بایست وارد آدرس اینترنتی دانشگاه golestan.kut.ac.ir شوند. این سامانه در حال حاضر در اختیار کلیه دانشجویان نام برده شده قرار گرفته تا از این طریق بتوانند برای انتخاب...
تماس با مشاور