ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته هتلداری در ایران | بازارکار، درآمد، دروس + رتبه قبولی

رشته هتلداری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بازارکار رشته هتلداری چندین سالی است که در کشور ما داغ شده است. اگر شما به ادامه تحصیل در این رشته علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از رتبه قبولی رشته هتلداری، درآمد رشته هتلداری و بهترین دانشگاه برای رشته هتلداری اطلاعات لازم را بدست آورید. علاوه بر همه این موارد ما از دروس رشته هتلداری و همچنین، نظرات در مورد رشته هتلداری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آشنایی با رشته هتلداری

این رشته می تواند فرصت های شغلی متنوع و هیجان انگیزی را در اختیار شما قرار دهد و به صورت کلی می توان گفت بازارکار رشته هتلداری از وضعیت خوبی برخوردار است. از جمله مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که سبب آشنایی با فرهنگ های سایر کشورها خواهد شد. در این رشته نه تنها با اقامت در هتل ها، بلکه با بسیاری از انواع دیگر اقامت نیز مانند اقامت در مسافرخانه ها، خوابگاه ها، و غیره نیز آشنا خواهید شد. از جمله موضوعات دیگری که با قبولی در این رشته با آن ها آشنا خواهید شد شامل، منوشناسی، منونویسی، شناخت انواع تجهیزات پذیرایی، رزرواسیون، انواع غذاها، بهداشت در محیط و غیره می باشد.

درآمد رشته هتلداری

توانایی های لازم برای ورود به رشته مدیریت هتلداری

در واقع شما در این رشته برای هرچیزی که مربوط به هتل داری باشد، آموزش خواهید دید. از جمله آموزش هایی که به شما داده خواهد شد می توان شامل، بازاریابی، مدیریت هتل، مدیریت پذیرایی، خانه داری و غیره باشد.

اغلب دانشجویان در این حوزه باید به زبان انگلیسی به علاوه یک زبان دیگر که می تواند شامل عربی، آلمانی، فرانسوی و … باشد، آشنایی داشته باشند.

مورد بعدی داشتن روابط اجتماعی بالاست. این حوزه را می توان زیرمجموعه گردشگری در نظر گرفت و در این رشته به همین دلیل داشتن توانایی های لازم برای جذب افراد و برخورد خوب ضروری است. اگر در این آموزش ها حرفه ای شوید قطعاً بازارکار رشته هتلداری برای شما پرسود خواهد بود.

معرفی دروس رشته مدیریت هتلداری

دروس رشته هتلداری شامل یک سری دروس پایه، تخصصی و اصلی می شود که در ادامه بیشتر با این موارد آشنا خواهیم شد. دروس پایه این رشته شامل اصول سازمان و مدیریت، تاریخ ایران، اصول حسابداری، شناخت و کاربرد کامپیوتر، مبانی جامعه شناسی، مبانی کشور شناسی، کلیات اقتصاد، روانشناسی اجتماعی، عوارض و نتایج توریسم، شناخت و فرهنگ اقلیت‎های ایران می شود.

واحدهای اصلی در دروس رشته هتلداری، شامل حقوق کار وتأمین اجتماعی، بهداشت و کمک‎های اولیه، کاربرد کامپیوتر در صنعت جهانگردی و هتلداری، تجزیه و تحلیل مسائل اجتماعی ایران، مدیریت بازاریابی و تبلیغات، اقتصاد جهانگردی، قوانین و مقررات حقوق صنعت جهانگردی و هتلداری، روابط عمومی، شناخت روحیات ملل، شناخت صنعت جهانگردی، مبانی مردم شناسی، نقشه‎خوانی و آشنائی با نقشه‎ها، جغرافیای جهانگردی عمومی، جغرافیای جهانگردی ایران، گذراندن اوقات فراغت، زبان دوم ( یکی از زبان‎های آلمانی، فرانسه یا عربی، زبان انگلیسی) می شود.

دروس تخصصی این رشته نیز شامل، خدمات رستوان، شناخت تأسیسات اقامتی و پذیرایی و تشکیلات آن، حسابداری هتلداری، پذیره، اصول تغذیه و رژیم‎های غذائی، شیرینی‎پزی، آشپزی، محاسبه قیمت تمام شده ، بهداشت مواد غذائی، بهداشت کار و ایمنی، شناخت و نگهداری تاسیسات هتل، خانه‎داری، ‌زبان انگلیسی تخصصی، کار آموزی می شود.

معرفی گرایش های  هتلداری در مقطع کارشناسی

پس از آشنایی با دروس رشته هتلداری، در این قسمت قصد داریم گرایش های این رشته را به شما معرفی کنیم. در مقطع کارشناسی این رشته گرایش خاصی نداشته و لازم است 4 سال را برای مطالعه در این رشته اختصاص دهید.

در مقطع ارشد، برای این رشته گرایش های برنامه ریزی توسعه جهانگردی و مدیریت بازاریابی جهانگردی مجموعه مدیریت جهانگردی ارائه شده است.

دروس مشترک مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت هتلداری

دروس مشترک مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت هتلداری شامل موارد زیر می شود.

سمینار در مسائل جهانگردی مدیریت اکوسیستم‌های طبیعی
برنامه‌ریزی جهانگردی در کشورهای در حال توسعه مدیریت استراتژیک گردشگری
مدیریت اکوسیستم‌های طبیعی سمینار در مسائل جهانگردی
ارزیابی طرح‌های توسعه جهانگردی پایان نامه
محیط ملی و بین‌المللی تجارت و گردشگری حسابداری مدیریت در صنعت جهانگردی
مدیریت کیفیت جامع در صنعت جهانگردی مدیریت منابع انسانی در صنعت جهانگردی
روش‌های کمی در جهانگردی اصول مدیریت و بازاریابی خدمات
خط مشی گذاری در صنعت جهانگردی سامانه‌های اطلاعاتی در صنعت جهانگردی

بازار کار و آینده شغلی این حوزه در ایران

بازارکار رشته هتلداری به صورت کلی خوب است. در خصوص نحوه فعالیت در این رشته باید بدانید که تقریباً باید تما وقت سر کارباشید و در روزهای خر هفته و تعطیلات حتی زمان تان فشرده تر نیز خواهد بود. اگر به دنبال محیط کارشیک، حرفه ای هستید این رشته را به شما پیشنهاد می دهیم. به علاوه از آنجایی که صنعت گردشگری هر ساله مورد توجه قرار گرفته و روی آن تمرکز شده است، با فعالیت در این رشته می توانید انتظار یک بازار کار خوب را نیزداشته باشید. افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند، بسته نوع سمتی که دریافت می کنند، میزان دریافت حقوق متفاوتی خواهند داشت.

عموماً مسئولیت هایی که به عهده افراد فارغ التحصیل در این رشته گذاشته می شود شامل موارد زیر خواهد بود.

 • استخدام، آموزش و نظارت پرسنل
 • مدیریت هزینه ها
 • نگهداری سابقه آماری و مالی
 • برنامه ریزی و مدیریت اتاق ها
 • ارتباط با مشتری
 • ترویج و بازاریابی تجارت
 • بررسی رعایت کلیه قوانین

فرصت های شغلی رشته مدیریت هتلداری

در خصوص بازارکار رشته هتلداری می توانیم  فرصت های شغلی این رشته را نیز بررسی کنیم. فرصت های شغلی رشته مدیریت هتلداری شامل، مدیریت هتل، مدیریت گردشگری، مدیریت تشریفات، مدیریت غذا، صندوق داری، مهمانداری هواپیما، کشتی های مسافرتی، رزرویشن هتل، آشپزی و قنادی، واحدهای پذیرایی و اقامتی، موسسات ملی و جهانگردی، شرکت های حمل و نقل هوایی به عنوان تور لید، کارمند فروش بلیط و…کار در هتل ها، پانسیون ها و مراکز اقامتی دولتی و غیر دولتی، مدیر یا کارمند پذیرایی در رستوران ها، تالارها، کافی شاپ ها، متصدی امور پذیرش و اطلاعات، متصدی امور طبقات و منسوجات، متصدی اماکن عمومی، متصدی لاندری، متصدی خانه داری، متصدی امور پذیرایی در هتل، متصدی آماده سازی غذا و شیرینی، متصدی آماده سازی غذا و شیرینی، کنترل کننده هزینه های غذا و نوشابه در هتل و غیره می شود. در کل می توان گفت بازارکار رشته هتلداری بسیار متنوع است. به طور مثال گاهی دیده می شود که افراد برای ورود به بازارکار رشته هتلداری از انواع مدل های کسب و کار الکترونیک استفاده کرده و یا خود اقدام به تاسیس آژانس های هواپیمایی می کنند.

برای آشنایی با شرایط مهمانداری هواپیما روی لینک کلیک کنید.

درآمد و حقوق رشته  در ایران

درآمد رشته هتلداری نیز مانند تمامی رشته های دیگر بسته به نوع سمت و شغلی که دریافت می کنید، خواهد داشت. طبیعی است که هر چه صنعت گردشگری رونق بیشتری داشته باشد، درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد.

دانشگاه های برتراین رشته در ایران

در حال حاضر دانشگاه های بسیاری به ارائه این رشته می پردازند. ما در ادامه قصد داریم بهترین دانشگاه برای رشته هتلداری را در ایران به شما معرفی کنیم. دانشگاه تهران و دانشگاه علامه طباطبایی-تهران از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در ایران هستند. از جمله دیگر مراکز ارائه دهنده این رشته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه شیراز
 • دانشگاه هنر اصفهان
 • دانشگاه سمنان
 • دانشگاه مازندران
 • دانشگاه محقق اردبیلی
 • دانشگاه غیر انتفاعی علم و هنر تهران
 • دانشگاه غیرانتفاعی شیخ بهایی – اصفهان
 • دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ
 • مؤسسه غیر انتفاعی فردوسی طوسی – مشهد
 • موسسه غیرانتفاعی قدر – کوچصفهان رشت
 • مؤسسه غیر انتفاعی قشم – قشم
 • موسسه غیرانتفاعی مازیار – رویان نور

درآمد رشته هتلداری در دنیا

در این قسمت قصد داریم به بازارکار رشته هتلداری در خارج از ایران اشاره کنیم. از آنجایی که این رشته برای تحصیل در خارج از کشور نیز ایده آل است در صورتی که شما هم قصد ادامه تحصیل در این رشته را برای خارج از کشور دارید، می توانید در ادامه این مورد را بیشتر توضیح دهیم.

در حال حاضر کشورهای بسیاری به ارائه این رشته می پردازند که بهترین آن ها شامل موارد زیر می شود:

 • ایالات متحده آمریکا
 • نیوزلند
 • کانادا
 • سیشل
 • مالدیو
 • استرالیا
 • انگلستان
 • سوئیس
 • موریس
 • امارات متحده عربی

اگر بهترین کشورها برای این رشته را نمی دانید باید بگوییم که در حال حاضر به جز کشورهای اروپایی، در کشورهای دیگر ساعات کاری طولانی و حقوق ناکافی وجود دارد که به همین دلیل کشورهای اروپایی برای تحصیل در این رشته مناسب تر معرفی شده اند. از جمله این کشورها می توان به سوئیس، انگلستان، هلند، استرالیا، انگلستان، و غیره اشاره کرد.

نظرات در مورد رشته هتلداری

بهترین شغل های مرتبط با  هتلداری

اگر رشته هتلداری را انتخاب نمایید می توانید در سمت های مختلفی به فعالیت بپردازید. در ادامه ما محبوب ترین سمت هایی را که می توانید در این رشته کسب نمایید، معرفی خواهیم کرد.

مدیر رویداد

وظیفه اصلی افرادی که در این سمت مشغول فعالیت می شوند، شامل برنامه ریزی، سازماندهی و مدیریت رویدادها می شود. گفته می شود افراد شاغل در این حوزه می توانند متوسط حقوق یک مدیر رویداد 43،018 دلار در سال داشته باشند.

مدیر سفر

مدیر سفر همانطور که از نامش پیداست شامل هدایت، اداره یک سفر خواهد شد.

وظایف اصلی افراد شاغل در این حوزه شامل، برنامه ریزی برای سفر می شود که حقوق این افراد شامل، ر46،028دلار در سال می شود.

مدیر رستوران

یک مدیر رستوران، بر فعالیت های رستوران نظارت خواهد داشت بدین صورت که متناسب با استراتژی بازاریابی کسب و کار، استخدام و آموزش کارمندان جدید، ارزیابی عملکرد کارکنان، مدیریت و به روزرسانی منوها، کنترل هزینه ها و بودجه تصمیماتی را بر عهده می گیرد.

مدیر کل هتل

مدیر کل هتل نسبت به دیگر سمت ها، وظایف سنگین تری را بر عهده خواهد داشت. وظایف فردی که مدیر کل هتل می شود، شامل مدیریت کارکنان، مدریت خدمات هتل، رسیدگی به شکایت ها و بسیاری موارد دیگر می شود.

گرایش‌ های مقطع کارشناسی  هتلداری

گرایش‌ های مقطع کارشناسی رشته هتلداری، شامل یک گرایش می شود که همان هتلداری است. برای تحصیل در این گرایش لازم است حدوداً 4 سال زمان بگذرانید و به علاوه حتماً زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

گرایش‌ های مقطع کارشناسی ارشد  هتلداری

اگر در مقطع ارشد نیز این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده باشید، لازم است مدیریت جهانگردی را انتخاب کنید.

ردیف گرایش‌های کارشناسی ارشد هتلداری – جهانگردی

مدیریت بازاریابی جهانگردی

برنامه‌ریزی و توسعه جهانگردی

لیست دروس هتلداری در مقاطع مختلف

۱. لیست دروس مقطع کارشناسی رشته هتلداری

دانشجویان مقطع کارشناسی رشته هتلداری به طور کلی ۱۳۳ واحد درسی را می‌گذرانند.

لیست دروس کارشناسی رشته هتلداری نیز شامل موارد زیر می شود.

دروس رشته هتلداری در حوزه پایه
 

اصول سازمان و مدیریت

 

کلیات اقتصاد
شناخت و کاربرد کامپیوتر مبانی کشور شناسی
مبانی جامعه‌شناسی روانشناسی اجتماعی
عوارض و نتایج توریسم مطالب شرح حال بزرگان
اصول حسابداری تاریخ ایران
شناخت و فرهنگ اقلیت‎های ایران

لیست دروس اصلی کارشناسی رشته هتلداری نیز شامل موارد زیر می شود.

دروس رشته هتلداری در حوزه مفاهیم اصلی
کاربرد کامپیوتر در صنعت جهانگردی و هتلداری اقتصاد جهانگردی
مبانی و مقررات حقوق صنعت جهانگردی و هتل داری روابط عمومی
شناخت روحیات ملل تجزیه و تحلیل مسائل اجتماعی ایران
مبانی مردم شناسی شناخت صنایع دستی ایران
بهداشت و کمک‌های اولیه نقشه‌خوانی و آشنایی با نقشه‌ها
مدیریت بازاریابی و تبلیغات حقوق کار و تأمین اجتماعی
جغرافیای جهانگردی ایران شناخت صنعت گردشگری
گذراندن اوقات فراغت آداب سفر در اسلام
زبان انگلیسی ۱ جغرافیای جهانگردی عمومی
زبان انگلیسی ۲ زبان دوم ۱
زبان دوم ۲

لیست دروس تخصصی کارشناسی رشته هتلداری نیز شامل موارد زیر می شود.

دروس رشته هتلداری در حوزه دروس تخصصی
شناخت تأسیسات اقامتی و پذیرایی و تشکیلات آن حسابداری هتلداری
پذیره ۱ خدمات رستوران ۲
پذیره ۲ آشپزی ۱
خدمات رستوران ۱ آشپزی ۲
شیرینی‌پزی ۲ بهداشت مواد غذایی
اصول تغذیه و رژیم‌های غذایی بهداشت کار و ایمنی
محاسبه قیمت تمام شده شناخت و نگهداری تأسیسات هتل
خانه‌داری ۱ خانه‌داری ۲
زبان انگلیسی تخصصی ۱ زبان انگلیسی تخصصی ۲
کارآموزی

لیست دروس مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان در این مقطع، ۳۲ واحد درسی را می‌گذرانند که دروس اصلی، تخصصی و مشترک این گروه به تفکیک گرایش‌های مختلف رشته عبارت هستند از:

دروس رشته هتلداری در مقطع ارشد را نیز در این قسمت بررسی خواهیم کرد. برای اطلاع از دروس رشته هتلداری در مقطع ارشد این قسمت را مطالعه کنید.

دروس رشته هتلداری در مقطع ارشد
اصول مدیریت و بازاریابی خدمات مدیریت منابع انسانی در صنعت جهانگردی
سامانه‌های اطلاعاتی در صنعت جهانگردی مدیریت کیفیت جامع در صنعت جهانگردی
محیط ملی و بین‌المللی تجارت و گردشگری خط مشی گذاری در صنعت جهانگردی
سمینار در مسائل جهانگردی        مدیریت اکوسیستم‌های طبیعی
رفتار مصرف‌کننده در جهانگردی بازاریابی محصولات جهانگردی
روش‌های کمی در جهانگردی بازاریابی بین‌المللی در جهانگردی
حسابداری مدیریت در صنعت جهانگردی ارزیابی طرح‌های توسعه جهانگردی
برنامه‌ریزی جهانگردی در کشورهای در حال توسعه مدیریت استراتژیک گردشگری
سمینار در مسائل جهانگردی پایان‌نامه

رتبه قبولی رشته هتلداری

رتبه قبولی رشته هتلداری

ما در این قسمت قصد داریم رتبه قبولی رشته هتلداری را بیشتر بررسی کنیم.

تحصیلی رتبه در سهمیه سهمیه قبولی جنسیت رشته دانشگاه نوع دوره کارنامه
1399 5542 ایثارگر (25 درصد ظرفیت) مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی روزانه کارنامه
1399 4352 ایثارگر (5 درصد ظرفیت) مرد هتلداری دانشگاه شیراز روزانه کارنامه
1399 4861 ایثارگر (5 درصد ظرفیت) مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی روزانه کارنامه
1399 3471 منطقه 1 مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی روزانه کارنامه
1399 3819 منطقه 1 زن هتلداری دانشگاه شیراز روزانه کارنامه
1399 3718 منطقه 2 مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی روزانه کارنامه
1399 3918 منطقه 2 مرد هتلداری دانشگاه شیراز روزانه کارنامه
1399 4392 منطقه 2 مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی نوبت دوم کارنامه
1399 4012 منطقه 3 زن هتلداری دانشگاه شیراز روزانه کارنامه
1399 4672 منطقه 3 مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی روزانه کارنامه
1399 4672 منطقه 3 مرد هتلداری دانشگاه علامه طباطبایی روزانه کارنامه

نظرات در مورد رشته هتلداری

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته هتلداری را دارید؛ اما هنوز مردد هستید بهتر است از نظرات در مورد رشته هتلداری کمک بگیرید. نظرات در مورد رشته هتلداری توسط افرادی که قبلاً در این رشته تحصیل کرده اند، ارائه می شود و می تواند در انتخاب شما بسیار کمک کننده باشد. در این خصوص می توانیم به شما بگوییم که اکثر فارغ التحصیلان در این حوزه از رشته و حال و هوای تحصیل در آن بسیار راضی هستند. به طور مثال می توان به دوره های   کارآموزی در این رشته اشاره کرد که ممکن است از شما خواسته شود ساعت هایی را با توریست ها و یا افراد مشهور در هتل های لوکس بگذرانید. قطعاً این نوع کارآموزی می تواند بسیار هیجان انگیز تر از کارآموزی دیگر رشته ها باشد.  به علاوه این رشته برای پیدا کردن کار در کشورهای همسایه نظیر ترکیه می تواند بسیار عالی باشد.

برای اطلاعات بیشتر از استخدام بانک گردشگری کلیک کنید.

نکات نهایی در رابطه با هتلداری

به صورت کلی حوزه گردشکری در کشور ما در حال رونق است و برای رونق اقتصاد به آن توجه ویژه ای می شود. از آنجایی که به حوزه گردشگری توجه ویژه ای می شود و قرار است در آینده اتفاقات خوبی برای آن رخ دهد، پس هر حوزه دیگری که با آن در ارتباط است می تواند رونق ویژه ای داشته باشد. یکی از مهم ترین موارد در گردشگری مدیریت هتل ها است. اگر به کشورهای پر رونق در حوزه گردشگری توجه کنید، متوجه خواهید شد که توجه ویژه ای به این صنعت در این کشورها می شود. در نتیجه برای رونق گردشگری در ایران نیز باید توجه ویژه ای به بحث مدیریت هتل ها شود. پس اگر به دنبال سطوح بالا از درآمد رشته هتلداری هستید با تکیه بر توانایی ها و استفاده از روش های مدرن می توانید به سطح بالایی از درآمد رشته هتلداری برسید و این موضوع با  داشتن تحصیلات خود و رتبه قبولی رشته هتلداری در دانشگاه های مطرح می تواند مرتبط باشد. در خصوص رتبه قبولی رشته هتلداری اطلاعات لازم در اختیار شما قرار داده شد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری از این حوزه داشتید می توانید از نظرات در مورد رشته هتلداری استفاده کنید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی بازارکار رشته هتلداری و درآمد رشته هتلداری بپردازیم. اینکه رتبه قبولی رشته هتلداری چقدر است و بهترین دانشگاه برای رشته هتلداری در داخل و خارج از ایران چیست. به علاوه با بررسی نظرات در مورد رشته هتلداری نکاتی را نیز راجع به دروس رشته هتلداری بررسی کردیم که قطعاً می تواند برای شما مفید باشد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص این رشته داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

1.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا رشته هتلداری می تواند در ایران درآمد خوبی داشته باشد؟

بله با انتخاب رشته هتلداری در ایران می توانید درآمد خوبی را کسب کنید که البته بستگی به وضعیت تحصیلی و تجربه کاری شما نیز دارد.

آیا رشته هتلداری در خارج از کشور می تواند برای ادامه تحصیل مناسب باشد؟

بله برای ادامه تحصیل در رشته هتلداری خارج از کشور می توانید وضعیت خوبی داشته باشید.

افرادی که رشته هتلداری را انتخاب می کنند، چه شغل هایی می توانند داشته باشند؟

هر شغلی که تا حدودی به گردشگردی و مدیریت اماکن تفریحی و خدماتی مرتبط است، می توانند داشته باشند.

برای دریافت مشاوره رشته هتلداری چه راهی وجود دارد؟

برای دریافت مشاوره در این حوزه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «رشته هتلداری در ایران | بازارکار، درآمد، دروس + رتبه قبولی»

 1. Avatar photo غزل گفت:

  سلام من هرچی تماس میگیرم اشغاله نزدیک یک ساعته که پشت هم دارم زنگ میزنم با تلفن ثابت

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه به دلیل مشکلات فنی راه ارتباط به مدت زمان دو روز قطع شده بود درحاضر مشکل فنی برطرف شده است و شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 2. Avatar photo مهدیه گفت:

  سلام
  من کنکور ریاضی دارم شرکت میکنم امسال.
  شانس اینکه بتونم رشته ی هتلداری بخونم هست؟
  چه رتبه‌ای باید بیارم؟
  اصلا امکان تحصیل با کنکور ریاضی دارم تو این رشته؟
  چطور میتونم وارد دانشکده هتلداری بشم با این شرایط؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   بله شانس دارید

   1. Avatar photo مهدیه گفت:

    خب چه رتبه ای باید بیارم تقریبا؟

    1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   2. Avatar photo مهدیه گفت:

    خب نیازمند چه رتبه ای هستم حدودا؟

    1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره انتخاب رشته نهم

  مشاوره انتخاب رشته نهم 1403 – راهنما اولویت و نکات مهم

  دریافت مشاوره انتخاب رشته نهم می تواند در موفقیت تحصیلی شما تاثیر بسزایی داشته باشد. از آنجا که انتخاب رشته یکی از تصمیمات مهمی است که دانش آموزان در طی فرایند تحصیل اخذ می کنند. در مشاوره انتخاب رشته نهم...
 • تکمیل فرم هدایت تحصیلی

  تکمیل فرم هدایت تحصیلی 1403 + نحوه دریافت و نمونه پر شده!

   نحوه و زمان تکمیل فرم هدایت تحصیلی مشخص شد. کلیه دانش آموزان و متقاضیان ورود به رشته های مختلف تحصیلی از جمله رشته های نظری، کارودانش و فنی حرفه ای الزاماً باید در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل فرم...
 • معرفی رشته های تحصیلی

  معرفی رشته های تحصیلی و شغل های پردرآمد + اپدیت 1403

  معرفی رشته های تحصیلی از جمله اقدامات مهمی است که هر فرد مشاور تحصیلی در جلسات مشاوره با دانش آموز و داوطلب کنکور باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد. معرفی رشته ها و شغل ها توسط مشاور می...
 • دستیاری دندانپزشکی

  رشته های دستیاری دندانپزشکی + لیست جدید 1403

  دستیاری دندانپزشکی، به صورت کلی باید گفت هر دندانپزشکی برای اینکه به کار خود سرعت ببخشد به افرادی فعال در این حوزه نیاز دارد که مهارت لازم را برای کمک کردن در امور دندان پزشکی داشته باشند.  باید افزود که Dentist...
تماس با مشاور