ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

راهنمای رتبه و تراز کنکور

راهنمای رتبه و تراز کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

همان طور که در جریان هستید چند ماه آینده ماراتون کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ آغاز می شود. در این میان سؤالات زیادی برای داوطلبان در مورد تراز و رتبه کنکور مطرح می شود. از این رو، مطالعه کامل راهنمای رتبه و تراز کنکور که تمامی اصطلاحات مربوط به آزمون سراسری از جمله رتبه و تراز در آن شرح داده شده باشد برای هر فرد داوطلب مهم است.

 

از طرف دیگر، می توان از یک مشاور تحصیلی خبره و کارکشته این راهنمای رتبه و تراز کنکور را دریافت کرد. در این راهنمای رتبه و تراز کنکور داوطلب می تواند پاسخ سؤالات مختلف خود از جمله این که رتبه کشوری مهمه یا منطقه، رتبه منطقه در کنکور چیست؟ و یا رتبه کل در سهمیه نهایی چیست را دریافت کند. بعلاوه، امکان یافتن جواب هایی دقیق و موثق برای سؤالاتی از جمله منظور از رتبه مجاز در سهمیه چیست؟ و یا تراز مهمه یا رتبه را نیز پیدا می کنند.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد نحوه محاسبه تراز و رتبه کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

رتبه کشوری مهمه یا منطقه

 

 

فرق رتبه و تراز با توجه به راهنمای رتبه و تراز چیست؟

در این بخش از مقاله راهنمای رتبه و تراز کنکور قصد داریم هر چند به طور مختصر تفاوت بین رتبه و تراز را خدمت شما داوطلبان بیان کنیم.

ببینید عزیزان رتبه به عنوان یک عدد نشان دهنده ترتیب بین متقاضیان و داوطلبان آزمون سراسری ورودی دانشگاه هاست. به عنوان مثال، در صورت شرکت 2500 نفر در کنکور سراسری رتبه می تواند نفرات اول تا هزارم را مشخص کند.

اما در مورد تراز باید عرض کنیم که عدد تراز نشان دهنده تفاوت وجود داشته بین داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری است.

به طور مثال و با توجه به راهنمای رتبه و تراز کنکور که مشاور تحصیلی به شما ارائه می کند در صورتی که فردی رتبه 5 و فرد دیگری رتبه 6 را بدست آورده باشد عدد تراز تفاوت علمی بین این دو را دقیقاً مشخص می کند.

فرض کنید تراز رتبه 5 برابر با 7800 و تراز رتبه 6 برابر با 8000 است. این دو عدد نشان می دهد که بین رتبه پنجم تا ششم کنکور فاصله 200 درجه ای به جهت توان علمی وجود دارد.

حتماً می پرسید که این تفاوت چطور تعیین می شود؟ در جواب باید عرض کنیم که تفاوت بین این دو رتبه به وسیله مقایسه هر داوطلب با دیگر داوطلبان کنکور مشخص می شود.

اگر می خواهید بدانید که چگونه این اتفاق می افتد در این بخش از راهنمای رتبه و تراز کنکور با ما همراه باشید.

ببینید دوستان در صورتی که عده زیادی از داوطلبان درسی را 50 درصد زده اند اما فردی همان درس را 96 درصد بزند فرق این داوطلب با مابقی داوطلبان واقعاً زیاد است.

به این علت که، مؤفق به زدن درصدی شده که بقیه نتوانسته اند.

 

 

پاسخ به سؤالات پرتکرار در راهنمای رتبه و تراز کنکور

در صورت کمک گرفتن از مشاوری آگاه و خبره می توانید پاسخ سؤالات پرتکرار خود در رابطه با تراز، رتبه و نحوه محاسبه آن ها را متوجه شوید.

در صورتی که نیاز به اطلاع دقیق تری از رتبه و تراز و یا دیگر موارد مربوط به انتخاب رشته دارید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

رتبه کشوری مهمه یا منطقه

با توجه به موضوع این نوشته یعنی راهنمای رتبه و تراز کنکور می خواهیم بحث مهمی را برای شما پیش بکشیم. چیزی که مسلماً سؤال بسیاری از شما عزیزان کنکوری است.

شاید تا به حال این سؤال در ذهنتان ایجاد شده باشد که رتبه کشوری مهمه یا منطقه؟ تأثیر کدامیک از این دو در نتیجه قبولی من مؤثرتر است؟

برای انتخاب رشته رتبه کشوری مهمه یا منطقه؟ جواب این سؤالات مهم و کلیدی را تنها با یک تلفن از مشاوران خبره ایران تحصیل دریافت کنید.

 

 

رتبه منطقه در کنکور چیست؟

شاید تاکنون این سؤال برایتان پیش آمده باشد که رتبه منطقه در کنکور چیست؟ این رتبه تا چه اندازه در قبولی شما در رشته و دانشگاه مورد نظرتان نقش دارد؟

در پاسخ به این سؤال یعنی رتبه منطقه در کنکور چیست باید خدمت شما دوستان گرامی عرض کنیم که رتبه منطقه در کنکور رتبه ای است که با توجه به سهمیه مناطق یعنی سهمیه منطقه 1 ،2 و 3 برای شما در کارنامه کنکورتان درج می شود.

حال این که شما جزء کدامیک از این مناطق هستید و سهمیه شما منطقه 1 است یا 2 و یا 3 چیزی است که بر طبق سه سال آخر تحصیل هر داوطلب در مقطع دبیرستان تعیین می گردد.

براین اساس، شهرهای کوچک و مناطق محروم منطقه 3، شهرستان های ایران و شهرها منطقه 2 و بخش های مرکزی کشور همچون اصفهان، تهران و غیره جزء منطقه یک به حساب می آیند.

شما عزیزان می توانید با دریافت راهنمای رتبه و تراز کنکور از مشاوران مجموعه ما پاسخ کامل تر و دقیق تری را برای پرسش رتبه منطقه در کنکور چیست و یا اثر هر کدام از این سهمیه های مناطق بر رتبه فرد را متوجه شوید.

 

 

 

تراز مهمه یا رتبه

 

رتبه کل در سهمیه مناطق چیست؟

با توجه به این که احتمالاً بسیاری از شما عزیزان داوطلب به دنبال یافتن جوابی درست برای این سؤال یعنی رتبه کل در سهمیه نهایی چیست؟ هستید در این بخش از نوشته مربوط به راهنمای رتبه و تراز کنکور  می خواهیم پاسخگوی شما در این پرسش یعنی رتبه کل در سهمیه نهایی چیست؟ باشیم.

رتبه کل در سهمیه برای داوطلبان برای آن ها در کارنامه ثبت می شود. از میان این سهمیه ها می توان به سهمیه خانواده شهداء، سهمیه جانبازی و سهمیه ایثارگران اشاره کرد.

حال این که تأثیر هر یک از این سهمیه ها در رتبه داوطلب به چه صورت است و تا چند درصد اثر دارد چیزی است که از طریق دریافت راهنمای رتبه و تراز کنکور به وسیله مشاور خود می توانید جواب درست و منطقی برای آن بیابید.

 

 

تراز مهمه یا رتبه

مسلماً یکی از سؤالاتی که در ذهن هر داوطلب ایجاد می شود این است که تراز مهمه یا رتبه؟ سؤالی که از قضا بسیار مهم به نظر می رسد.

اگر می خواهید پاسخ این سؤال یعنی تراز مهمه یا رتبه را بدانید با کمک مشاوران ایران تحصیل پاسخ این پرسش مهم را پیدا کنید.

 

 

منظور از رتبه مجاز در سهمیه چیست؟

منظور از رتبه مجاز در سهمیه چیست؟ این سوالی است که هر فرد داوطلب ممکن است به دنبال یافتن پاسخ برای آن باشد. اگر شما دوست عزیز نیز می خواهید بدانید که منظور از رتبه مجاز در سهمیه چیست؟ پیشنهاد ما پرسیدن پاسخ دقیق آن از مشاور تحصیلی خبره است.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای آشنایی با نکات ضروری پیرامون رتبه و تراز از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

رتبه قبولی پرستاری دانشگاه آزاد

 تحلیل کارنامه کنکور چگونه است؟ 

کارنامه رتبه های زیر 1000 کنکور انسانی

تخمین رشته قبولی با رتبه

تخمین رتبه ایثارگران ۱۴۰۲

رتبه قبولی رشته پرستاری

راهنمای رتبه و تراز کنکور

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم به راهنمای رتبه و تراز کنکور دسترسی پیدا کنم؟ 

از طریق یک مشاور تحصیلی می تواند به راهنمای کامل رتبه و تراز کنکور دسترسی داشته باشید.

برای یافتن پاسخ این سوالات یعنی رتبه کشوری مهمه یا منطقه و یا تراز مهمه یا رتبه باید چه کاری انجام دهم؟ 

برای اطلاع از پاسخ دقیق به این سؤالات از یک مشاور تحصیلی آگاه و خبره کمک بگیرید.

رتبه منطقه در کنکور چیست؟ 

رتبه منطقه رتبه ای است که با توجه به سهمیه مناطق مختلف یعنی مناطق 1، 2 و 3 برای شما در کارنامه کنکور ثبت می شود.

منظور از رتبه مجاز در سهمیه چیست؟ 

برای اطلاع از پاسخ دقیق و موثق این سؤال با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)