ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ را دریافت کنیم؟ شرایط شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری چیست؟ هزینه شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۴۰۲ چقدر است؟ زمان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کی است؟

کلیه کسانی که قصد دارند در آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ شرکت کنند. باید با دانلود کردن دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری از کلیه شرایط و ضوابط آن آگاهی یابند. زیرا دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری یک مرجع کامل و دقیق برای شرکت در این آزمون می‌باشد که شما باید بر اساس آن شرکت و مصاحبه در آزمون را انجام دهید. در این دفترچه اطلاعات جامعی در مورد نوع رشته‌های متقاضی و ظرفیت آن‌ها در استان‌های مختلف ذکر شده است. بنابراین باید در ابتدا دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری را دانلود کنید و با مطالعه آن با آگاهی کامل در آزمون ثبت‌نام کنید.

حال در این میان ممکن است برخی از داوطلبان شرکت در استخدامی در مورد نحوه دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ اطلاعاتی نداشته باشند و نمی‌دانند که دفترچه اصلی را از کجا دانلود کنند. لذا در این مقاله از ایران تحصیل می‌خواهیم در مورد دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری و شرایط شرکت در آزمون صحبت کنیم.

 

اطلاعیه: روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه طی گزارشی از آغاز ثبت‌نام آزمون وکالت ۱۴۰۲ خبر دارد. داوطلبان شرکت در آزمون می‌توانند جهت ثبت‌نام از 20 تا 26 فروردین ماه ۱۴۰۲ به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی   http://www.azmoon.org مراجعه کنند و با مطالعه دقیق دفترچه آزمون وکالت ۱۴۰۲ نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. آن‌ها برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات تکمیلی در خصوص آزمون وکالت می‌توانند   به سایت مرکز وکلا به نشانی www.23055.ir مراجعه کنند. این آزمون در 23 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناس رسمی دادگستری

 

برای کسب اطلاعات در مورد سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی  کلیک کنید.

 

آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲

همان‌گونه که می‌دانید در دادگستری پرونده‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها به دلیل تخصصی بودن نیاز به کارشناسان رسمی در این حوزه دارند. زیرا قضاتی که در دادگاه وجود دارند به همه علوم مانند معماری، عمران، جرایم رایانه‌ای، امور بانکی، بیمه و غیره تسلط ندارند. به همین دلیل برای برقرار عدالت نیاز به کارشناسان رسمی که در زمینه‌های مختلف تخصص و تجربه کافی داشته باشند، نیاز دارند. لذا در همین راستا هر ساله آزمون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار می‌شود که با توجه به ظرفیت مورد نیاز خود از میان داوطلبان واجد شرایط نیروی متخصص جذب می‌کند.

آزمون کارشناس رسمی دادگستری در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. داوطلبان آزمون کتبی باید 60 درصد نمره را به دست بیاورند تا مجاز به گذراندن مرحله شفاهی باشند. از میان این افراد به تعداد ظرفیت اعلام شده به اضافه 50 درصد ظرفیت هر رشته محل برای انجام آزمون شفاهی اعزام می‌شوند. در آزمون شفاهی حد نصاب قبولی 60 از 100 است که بعد از آن نیز داوطلبان به ترتیب اولویت 30 درصد شفاهی و 70 درصد کتبی در آزمون قبول می‌شوند. سپس آن‌ها مدتی را به عنوان کارآموز در منطقه مورد تقاضا کار می‌کنند تا پس از گذراندن دوره‌های لازم به عنوان کارشناس رسمی قوه قضاییه فعالیت خود را شروع کنند.

 

دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲

آزمون دادگستری را با نام آزمون کارشناسان رسمی مرکز وکلا، مشاوران خانواده و کارشناسان قوه قضاییه  می‌شناسند که دفترچه ثبت‌نام آن نیز هم‌زمان با زمان شروع ثبت‌نام در آزمون منتشر می‌شود. از آنجا که سازمان سنجش این آزمون را برگزار می‌کند. لذا شما برای دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری باید به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنید.

در دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ اطلاعات جامعی در مورد زمان، نحوه ثبت‌نام، نحوه برگزاری آزمون، مراحل سنجش و پذیرفته شدن رشته‌های مورد نیاز، ظرفیت مورد تقاضا در هر رشته و غیره بیان شده است. به طوری که قبل از ثبت‌نام در آزمون حتما دفترچه آن را به صورت کامل مطالعه کنید. هم‌چنین کلیه مدارکی که برای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری لازم است را از قبل تدوین کنید.

 

برای چارت انتخاب واحد رشته حقوق کلیک کنید.

 

دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری

دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری

 

هر چند که در حال حاضر دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ منتشر نشده است. اما شما به عنوان نمونه می‌توانید دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ را مطالعه کنید. زیرا در اکثر مواقع متن دفترچه یکسان است و تنها رشته‌های مورد تقاضا و ظرفیت مورد نیاز آن‌ها متفاوت است. حال اگر بعد از دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ هر گونه سوالی در مورد آن داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۰

 

 

زمان شروع ثبت‌نام و دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲

در حال حاضر هیچ گزارشی در مورد زمان شروع ثبت‌نام و برگزاری آزمون وکلای رسمی قوه قضاییه ۱۴۰۲ منتشر نشده است. ولی به محض صدور اطلاعات در این زمینه به زودی آن را در این سایت قرار می‌دهیم.

  

بخش‌های مختلف دفترچه ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۴۰۲

هرچند که در حال حاضر دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ منتشر نشده است. اما بر اساس دفترچه سال گذشته می‌توان پیش‌بینی کرد که این دفترچه از چه بخش‌هایی تشکیل شده است. زیرا دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری اصولا یکسان است. اما در نوع رشته‌های مورد نیاز و ظرفیت آن‌ها در استان‌های مختلف متفاوت است. لذا قصد داریم بخش‌های مختلف آن را به صورت کامل بیان کنیم:

 

بخش اول: شرایط عمومی داوطلبان

 در این بخش در مورد شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان شرکت در آزمون وکلای رسمی دادگستری صحبت شده است. به طوری که کلیه داوطلبان با مطالعه کامل این بخش کلیه شرایط و ضوابط آن را داشته باشند.

 

بخش دوم: امتیازات و سهمیه‌های قانونی

 دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری بخشی را به سهمیه ایثارگران 5 درصد و 25 درصد اختصاص داده است تا افرادی که سابقه حضور در جبهه دارند و دارای سهمیه ایثارگری هستند با مراجعه به این بخش از امتیازهایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، آگاهی یابند.

 

برای اطلاع از مشاهده ابلاغیه قضایی با موبایل کلیک کنید.

 

بخش های مختلف دفترچه آزمون وکلای رسمی دادگستری

بخش های مختلف دفترچه آزمون وکلای رسمی دادگستری

 

 

 

بخش سوم: مراحل ثبت‌نام

 همان‌گونه که از نام آن پیدا است در این بخش به تک تک جزییات ثبت‌نام داوطلبان شرکت در آزمون پرداخته‌اند. به طوری که در ابتدا به واریز وجه، تهیه فایل عکس اسکن شده و نحوه تکمیل تقاضانامه اشاره شده است. لذا اگر شما به هنگام تکمیل ثبت‌نام خود به هر گونه مشکلی برخورد کردید می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

بخش چهارم: مراحل آزمون کتبی و شفاهی

 در این بخش از دفترچه در مورد نحوه برگزاری، تاریخ برگزاری و منبع سوالات آزمون صحبت کرده است. هم‌چنین در مورد مراحل بعدی آزمون و تذکرات مهم آن ذکر شده است. در انتها نیز به رشته‌های مورد نیاز و ظرفیت هر کدام از آن‌ها در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به صورت کامل در چند جدول مختلف بیان شده است. لذا شما با مطالعه آن‌ها می‌توانید بفهمید که آیا مشمول امتحان هستید یا خیر.

 

بخش پنجم: آدرس پستی کانون‌های کارشناسان رسمی دادگستری استان‌ها

برای مراجعه حضوری داوطلبان جهت شرکت در آزمون کتبی آدرس دقیق پستی کانون‌های کارشناسان رسمی دادگستری استان‌ها مشخص شده است.

 

بخش ششم: فرم پیش‌نویس تقاضانامه ثبت‌نام

برای آشنایی بیشتر داوطلبان جهت ثبت‌نام اینترنتی فرم پیش‌نویس آن را در این بخش دفترچه بیان کرده‌اند. به طوری که متقاضیان با مشاهده آن می‌توانند دریابند که به هنگام ثبت‌نام چه مدارکی را در نزد خود داشته باشند.

 

ضوابط دفترچه آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه ۱۴۰۲

همان‌گونه که می‌دانید هر آزمون سراسری در کشور برای خود شرایط و ضوابطی دارد که کلیه داوطلبان باید آن را داشته باشند تا بتواند مراحل نام‌نویسی در آزمون را طی کنند. البته به یاد داشته باشید که هر کدام از رشته‌های کارشناسان رسمی برای خود شرایط اختصاصی دارد که در این مورد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید. اما شرایط کلی مندرج در دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ برای شرکت در آزمون را بیان می‌کنیم:

 

برای اطلاع از ثبت نام آزمون وکالت  کلیک کنید.

 

شرایط شرکت در آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه

شرایط شرکت در آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه

 

 • تابعیت ایران را داشته باشند.
 • سوء شهرت و تجاهر به فسق و فجور نداشته باشند.
 • وکیل یا کارشناس رسمی در همان رشته یا رشته دیگری نباشند. بنابراین کسی که در حال حاضر کارشناس رسمی دادگستری است نمی‌تواند در آزمون شرکت کند یا این که نمی‌تواند هم‌زمان کارشناس رسمی دو رشته متفاوت باشد.
 • متقاضیان باید در زمان صدور پروانه کارشناسی حداقل 24 و حداکثر 65 سال کامل داشته باشند.
 • داوطلبان دارای حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر داخلی یا خارجی باشند. هم‌چنین تنها در رشته‌ای می‌توانند شرکت کنند که در آن تحصیل کرده و حداقل مدرک کارشناسی دارند.
 • به مواد مخدر و سکر آور با تایید پزشکی قانونی اعتیاد نداشته باشند.
 • سابقه کیفری موثر و محرومیت از حقوق اجتماعی نداشته باشند.
 • داوطلبان مرد باید به هنگام اخذ پروانه کارشناس رسمی کارت پایان خدمت، گواهی معافیت موقت یا دائم را ارائه دهند.
 • به اصل نظام و قانون اساسی متعهد باشند.
 • باید از زمان دریافت مدرک لیسانس آن‌ها در زمان ثبت‌نام حداقل 5 سال گذشته باشد و هم‌چنین سابقه فعالیت 5 سال (یا 15 سال کامل در برخی از رشته‌ها) در گرایش مورد تقاضا خود داشته باشند.
 • متقاضی شرکت در آزمون قوه قضاییه بومی همان استانی باشد که در آزمون آن می‌خواهد شرکت کند.
 • محکومیت به انفصال دائم از شغل کارشناسی نداشته باشند.

 

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه دارند باید تمام شرایط بالا را داشته باشند تا ادامه مطالب دفترچه را مطالعه کنند و در صورت مشمولیت در آزمون کارشناسان رسمی ثبت‌نام کنند. خوب است بدانید که این آزمون در زمان مقرر شده در مرکز استان‌ها برگزار می‌شود. حال اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید تا آن‌ها شما را راحت‌تر راهنمایی کنند.

 

جهت پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده کلیک کنید.

 

نحوه ثبت‌نام در آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲

داوطلبانی که پس از دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ جزو مشمولین استخدامی باشند می‌توانند پس از مطالعه دفترچه طبق روال زیر ثبت‌نام کنند:

 

نحوه ثبت نام در آزمون وکلای رسمی دادگستری

نحوه ثبت نام در آزمون وکلای رسمی دادگستری

 

 • به سایت سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند.
 • هزینه ثبت‌نام در آزمون را به صورت اینترنتی پرداخت کنند. برای این کار لازم است به بخش خرید سریال مراجعه کرده و روند واریز مبلغ درخواست شده را انجام دهند. خوب است بدانید که این مبلغ تنها هزینه ثبت‌نام در آزمون کتبی می‌باشد. به طوری که داوطلب در صورت قبولی باید هزینه سایر مراحل مانند آزمون شفاهی و معاینات پزشکی را جداگانه واریز کند.
 • پس از دریافت کد ثبت‌نام در آزمون دادگستری می‌توانند به سایت سنجش مراجعه کرده و ثبت‌نام خود را شروع کنند.
 • برای نام‌نویسی یک قطعه عکس 3 در 4 با زمینه روشن (حداکثر 150 کیلو بایت) را بارگذاری کنند.
 • در مرحله بعدی اصل مدرک اسکن شده را به پایگاه ثبت‌نام سازمان سنجش به صورت اینترنتی ارسال کنند.
 • بعد از تکمیل ثبت‌نام نسخه‌ای از فرم خود را تا زمان دریافت کارت ورود به جلسه نگهداری کنند.

 

اطلاعیه: کلیه افراد می‌توانند جهت رسیدگی به پرونده آن‌ها با حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور، دیدار حضوری داشته باشند. معمولا این دیدارهای بی‌واسطه هر هفته یک‌شنبه برگزار می‌شود. در این دیدارها رئیس دیوان عالی کشور پرونده قضایی و مشکلات حقوقی مراجعین را بررسی و در چهارچوب‌های قانون اساسی برای آن‌ها دستورات لازم را صادر می‌کند. به منظور ثبت ملاقات حضوری با رئیس دیوان عالی کشور باید فرم آن را چاپ و تکمیل کنید.

سپس موضوع ملاقات را در به صورت کامل در 5 صفحه تنظیم و پیوست نماید. بعد از آن نیز تصویر مستندات را پیوست کرده و تمامی آرا مرتبط با پرونده اعم از دادگاه بدوی، تجدیدنظر، دیوان عالی کشور را پیوست کنند، در غیر این صورت امکان ملاقات میسر نخواهد شد.

بعد از تکمیل موارد فوق باید فرم مربوطه را به همراه مستندات و آرا آن به نشانی: تهران، خیابان خیام شمالی، روبروی پارک شهر، کاخ دادگستری، دبیرخانه دیوان عالی کشور – کد پستی 1114943311 ارسال کنند. البته باید روی بسته پستی عنوان «تقاضای ملاقات مردمی» درج شود. لازم به ذکر است که فرد متقاضی یکی از طرفین پرونده باشد.

در صورتی که یکی از طرفین پرونده محکوم به زندان بوده و در زندان به سر می‌برد. می‌تواند یکی از بستگان درجه یک او این فرم تقاضانامه ملاقات مردمی را ارائه دهد. هم‌چنین آن‌ها باید کپی مدارک و مستندات خود را ارسال کنند و از پست کردن اصل مدارک خودداری کنند. بلکه آن‌ها را در زمان مراجعه حضوری به همراه داشته باشند. بعد از دریافت فرم تقاضانامه تاریخ و ساعت دقیق ملاقات تنها به صورت تلفنی اعلام خواهد شد.

 

برای دریافت رمز پرونده قضایی کلیک کنید.

 

جزییات دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری

جزییات دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری

 

خلاصه مطلب

آزمون کارشناس رسمی دادگستری یکی از آزمون‌های جامع کشوری است که در آن داوطلبان واجد شرایط می‌توانند شرکت کنند. این آزمون برای خود شرایط و ضوابط خاصی دارد که با دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری می‌توانید به آن‌ها دسترسی یابید. در این دفترچه اطلاعات زیادی در مورد شرایط داوطلبان، مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام، سهمیه‌ها و امتیازات، مراحل ثبت‌نام، تذکرات مهم، کد رشته‌های مورد نیاز، ظرفیت استان‌ها در پذیرش رشته‌های مختلف و غیره بیان شده است که در بالا در مورد آن‌ها صحبت کردیم. هم‌چنین به دلیل خاص بودن شرایط ثبت‌نام در آزمون وکلای رسمی دادگستری آن را به صورت کامل توضیح دادیم. حال اگر شما هر گونه سوالی در مورد دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

جهت دانلود این مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ را چگونه دانلود کنیم؟

هر چند که در حال حاضر دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ منتشر نشده است. اما شما می‌توانید به محض انتشار آن از سایت ایران تحصیل دریافت کنید.

هزینه ثبت‌نام در آزمون وکلای رسمی دادگستری چقدر است؟

هزینه ثبت‌نام برای آزمون وکلای رسمی دادگستری متفاوت است که نرخ آن هر ساله به هنگام انتشار دفترچه آزمون مشخص می‌شود. البته به یاد داشته باشید که هزینه هر کدام از بخش‌های مختلف آزمون کتبی، شفاهی و معاینات پزشکی به صورت جداگانه دریافت می‌شود.

چگونه مراحل ثبت‌نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه را تکمیل کنیم؟

شما برای این کار و دریافت اطلاعات دقیق در مورد نحوه ثبت‌نام آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

 1. Avatar photo
  اشرفی
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

  با سلام. بنده مدرک کارشناسی را به صورت ناپیوسته اخذ کردم و عنوان کارشناسی علمی-کاربردی ذکر شده با این مدرک امکان شرکت در آزمون را دارم؟

 2. Avatar photo
  ثریا
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام. خسته نباشید. در مقاله بالا قید شده است که دفترچه سال 1401 کارشناسان رسمی هنوز منتشر نشده ولی در سر فصل های صفحه اصلی ، تیتر اسامی قبول شدگان سال 1401 کارشناسان رسمی هست. کدام یک از اینها درسته و آیا منتشر شده یا نه؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعات بیشتر از دفترچه ازمون کارشناسان رسمی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور