ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

درخواست فارغ التحصیلی پیام نور 1403 + مراحل و مدارک | pnu.ir

درخواست فارغ التحصیلی پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراحل ثبت درخواست فارغ التحصیلی پیام نور از طریق سامانه گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir قابل انجام است و افراد می‌توانند پس از گذراندن واحدهای درسی و قبول شدن در تمام دروس مراحل تسویه حساب و فارغ التحصیلی را انجام داده و مدارک لازم را برای دریافت گواهی موقت به صورت اینترنتی یا حضوری انجام دهند.

در حال حاضر تمام مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور و اطلاع از حداقل معدل برای فارغ التحصیلی پیام نور از طریق سامانه گلستان صورت می‌گیرد و افرادی که این سؤال را دارند از کجا بفهمیم فارغ التحصیل شدیم پیام نور؟ می‌توانند از طریق این سامانه اقدام کنند، اما قبل از هر چیز با مراحل دریافت گواهی موقت خود آشنایی لازم را کسب کنند. 

مراحل ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

👈دانشجویانی که در دانشگاه پیام نور پذیرش شده‌اند، پس از گذراندن واحدهای هر ترم تحصیلی خود می‌توانند مراحل ثبت فارغ التحصیلی پیام نور را انجام دهند. مراحل فارغ التحصیلی از طریق سامانه گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir انجام می‌شود، اما قبل از هر چیز دانشجویان باید با نمونه متن درخواست فارغ التحصیلی پیام نور آشنایی داشته باشند. تهیه متن درخواست فارغ التحصیلی پیام نور کار دشواری نیست.

👈در سامانه گلستان دانشجویان می‌توانند همه امور آموزشی و اداری خود را از جمله انتخاب واحد، درخواست مرخصی، درخواست انتقالی، حذف و اضافه و پرداخت شهریه را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

👈مراحل ثبت درخواست فارغ التحصیلی پیام نور به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد و افراد باید ابتدا درخواست خود را به دانشگاه ارائه کنند. آن دسته از دانشجویانی که سوال دارند از کجا بفهمیم فارغ التحصیل شدیم پیام نور؟ باید بدانند دانشجویانی که همه واحدهای درسی خود را گذرانده‌اند، با ورود به سامانه گلستان این امکان را دارند مدارک لازم را که لیست آنها در سامانه درج شده است، بارگذاری کرده و در ادامه صبر کنند تا درخواست آنها توسط دانشگاه تأیید شود.

👈در صورت گرفتن تأییدیه دانشجویان می‌توانند هزینه فارغ التحصیلی را پرداخت نموده و پس از طی کردن مراحل تسویه حساب گواهی موقت خود را دریافت نمایند. مدرک اصلی پایان دوره نیز پس از صدور گواهی موقت صادر می‌شود و فارغ التحصیلان می‌توانند با مراجعه به سامانه گلستان و استعلام مدرک تحصیلی برای دریافت آن اقدام کنند.

برای اطلاع از مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه دولتی کلیک کنید.

مراحل ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

اطلاعیه

چنانچه تغییری در مراحل ثبت فارغ التحصیلی پیام نور انجام شود، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

مهم‌ترین مدارک برای ثبت فارغ التحصیلی پیام نور

👈دانشجویان دانشگاه شهریه پرداز برای دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود باید ابتدا مراحل ثبت درخواست فارغ التحصیلی پیام نور را از طریق ارائه مدارک لازم در سامانه گلستان انجام دهند. پس از انجام مراحل فارغ التحصیلی گواهی موقت پایان تحصیلات برای دانشجویان صادر می‌شود. در مراحل فارغ التحصیلی پیام نور افراد باید مدارک زیر را ارائه کنند:

❇️ ارائه 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده به دانشگاه.
❇️ارائه اصل کارت دانشجویی
❇️ارائه اصل و تصویر کارت پایان خدمت سربازی یا گواهی معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه خدمت سربازی فرد را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی برخوردارند، برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده الصاق شده باشد. در غیر این صورت می‌توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید)
❇️ارائه اصل و تصویر سری کامل تمام صفحات شناسنامه 
❇️ارائه اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون هرگونه مغایرت با مندرجات شناسنامه
❇️ارائه اصل و تصویر اصل گواهی دیپلم متوسطه برای دوره‌های نظام قدیم بدون داشتن هرگونه مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی
❇️ارائه اصل و تصویر مدرک دوره سه ساله دیپلم برای دوره‌های نظام جدید بدون داشتن هرگونه مغایرت با مندرجات کارت ملی و شناسنامه (اصل مدرک برای رویت خواهد بود، لذا از تحویل آن خودداری کنید)
❇️ارائه اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره‌های نظام جدید بدون داشتن هرگونه مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی. (اصل مدرک برای رویت خواهد بود، لذا از تحویل آن خودداری کنید)
❇️در صورت نداشتن تأییدیه تحصیلی در پرونده در هنگام ثبت نام، رسید تأییدیه دیپلم متوسطه با درج کردن معدل کتبی و کل برای دوره‌های نظام قدیم را ارائه کنید (برای تهیه کردن رسید به ادارات پستی مراجعه کنید)
❇️در صورت نداشتن تأییدیه تحصیلی در پرونده در هنگام ثبت نام، رسید تأییدیه مقطع پیش دانشگاهی با ذکر کردن معدل کل برای دوره‌های نظام جدید را ارائه کنید (برای تهیه کردن رسید به ادارات پستی مراجعه کنید)
❇️برای آن دسته از دانش آموختگانی که در زمان ثبت نام از کد کارمندی استفاده نموده‌اند، گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی ضرروی می‌باشد.

❇️برای آن دسته از دانش آموختگان فراگیر که معدل آنها در تأییدیه تحصیلی یا اصل مدرک پیش دانشگاهی درج نشده، کارنامه مقطع پیش دانشگاهی تأیید شده ضروری است.
❇️ارائه فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان، جهت صدور گواهی موقت و دانشنامه به شماره 2178609001007 بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور (حتماً پیش از واریز وجه، شماره حساب‌ها را از مرکز دانشگاهی استعلام بگیرید، چراکه احتمال تغییر در شماره حساب وجود دارد)
نکته مهم: به تازگی اعلام شده پس از مراجعه برای طی کردن مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم گلستان ثبت کرده و سپس دانشجو باید آن را به صورت آنلاین در همان سیستم گلستان پرداخت کند. 
❇️تهیه کردن تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب داشته باشند، این کار برای تمبر است. شما می‌توانید شخصاً تمبر را تهیه کرده و به کارشناس رشته تحویل دهید)
❇️ارائه فرم تسویه حساب تکمیلی (برای تهیه کردن این فرم به کارشناس رشته مراجعه نمایید. این فرم در آخر توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده می‌شود)
❇️ارائه cd مدارک اسکن شده (عکس، تصویر شناسنامه و کارت ملی)

در صورتی که دانشجویان قبلاً به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و مدارک را بارگذاری نموده باشند، نیازی به ارائه مجدد مدارک نیست.

مهم‌ترین مدارک برای ثبت فارغ التحصیلی پیام نور

چگونگی صدور گواهی فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

👈دانشجویانی که در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور یا رشته‌های با آزمون تحصیل کنند، پس از پایان‌ ترم تحصیلی برای دریافت مدرک خود باید بدهی مورد نظر دانشگاه را بپردازند و با ارسال مدارک لازم و درخواست فارغ التحصیلی مراحل دریافت گواهی موقت را طی کنند.

👈دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید در سامانه گلستان مراحل تسویه حساب را انجام داده و پس از انجام مراحل پرداخت بدهی، گواهی موقت خود را دریافت کنند. افرادی که مراحل تسویه حساب را انجام دهند و مدارک لازم را ارائه کنند، گواهی موقت برای آنها صادر می‌شود.

👈گواهی موقت نشان دهنده این است که افراد توانسته‌اند دروس ارائه شده در هر دوره تحصیلی را با موفقیت پاس کنند. در سامانه گلستان پس از ورود به پورتال دانشگاه دانشجویان می‌توانند مدارک لازم را برای دریافت گواه موقت مشاهده نمایند.

👈با استفاده از مدرک تحصیلی موقت ، فارغ التحصیلان می‌توانند در آزمون‌های استخدامی شرکت کرده یا برای شرکت در مقاطع تحصیلی بالاتر اقدام نمایند و پس از دریافت مدرک موقت این امکان را دارند که برای دریافت مدرک اصلی نیز درخواست دهند.

چگونگی صدور گواهی فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

حداقل معدل برای فارغ التحصیلی پیام نور

👈دانشجویان برای درخواست فارغ التحصیلی از پیام نور باید شرط حداقل معدل را داشته باشند. شرط معدل مقطع کارشناسی برای فارغ التحصیلی حداقل ۱۲ و حداقل معدل فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد باید حداقل ۱۴ باشد.

👈چنانچه معدل دانشگاه کمتر از این حد نصاب باشد، امکان فارغ التحصیلی وجود نخواهد داشت و دانشجویان برای دریافت مدرک خود، باید تعدادی از دروس را دوباره پاس کنند تا معدل آنها به حد نصاب لازم برسد.

👈افرادی که دارای حداقل معدل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور هستند، باید مدارکی را جهت ثبت فارغ التحصیلی خود ارائه کنند.

حداقل معدل برای فارغ التحصیلی پیام نور

خلاصه مطالب

آن دسته از دانشجویانی که مایلند برای درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور اقدام کنند، باید از طریق سامانه گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir وارد حساب کاربری خود شوند و پس از انجام مراحل تسویه حساب و پرداخت بدهی‌های خود می‌توانند برای فارغ التحصیلی خود اقدام کنند. دانشجویانی که سؤال دارند از کجا بفهمیم فارغ التحصیل شدیم پیام نور؟ باید قبل از هر چیز مدارک لازم را در سامانه گلستان ارائه کنند و پس از اینکه دانشگاه مدارک آنها را تأیید کرد، می‌توانند مدرک موقت خود را دریافت کنند.

در این مقاله در ارتباط با مراحل فارغ التحصیلی پیام نور و همچنین حداقل معدل برای فارغ التحصیلی پیام نور اطلاعات لازم را ارائه کردیم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و ابهام در خصوص متن درخواست فارغ التحصیلی پیام نور  می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

4/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراحل ثبت فارغ التحصیلی پیام نور چیست؟

در این مقاله به طور کامل به مراحل ثبت درخواست فارغ التحصیلی در سامانه گلستان اشاره کردیم.

مهمترین مدارک برای انجام مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور چیست؟

مدارک لازم برای فارغ التحصیل کپی شناسنامه، عکس پرسنلی و ... می‌باشد که در متن مقاله به طور کامل ارائه شده‌اند.

صدور گواهی موقت دانشگاه پیام نور در چه مرحله‌ای خواهد بود؟

فارغ التحصیلان پس از ورود به سامانه گلستان و طی کردن مراحل تسویه حساب و ثبت درخواست فارغ التحصیلی، می‌توانند گواهی موقت خود را دریافت کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام دانشگاه پیام نور

  ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 + زمان، شرایط و رشته ها

  زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 اعلام شد. داوطلبانی که علاقه‌مند به ورود به دانشگاه‌های پیام نور هستند، می‌توانند از دو طریق با کنکور و بدون کنکور به رشته مورد علاقه خود وارد و ادامه تحصیل دهند....
 • ثبت نام وام دانشجویی پیام نور

  ثبت نام وام دانشجویی پیام نور + شرایط، زمان، مدارک و مبلغ 1403

  شرایط ثبت نام وام دانشجویی پیام نور اعلام شد. دانشگاه پیام نور به منظور تسهیل روند آموزشی و کم کردن بار هزینه‌های مالی دانشگاه از دوش دانشجویان، هر ساله اقدام به واگذاری وام دانشجویی به متقاضیان سراسر کشور می‌کند. واگذاری...
 • نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور

  نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور + آموزش تصویری

  اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور برای دانشجویان جدیدالورود بسیار ضروری است، چراکه که در مراحل باید باید فرایند انتخاب واحد و پرداخت شهریه را در این سامانه انجام دهند. متقاضیان رشته‌های مختلف با آزمون و...
 • حذف اضطراری دانشگاه پیام نور

  حذف اضطراری دانشگاه پیام نور + قوانین جدید 1403

  با حذف اضطراری دانشگاه پیام نور reg.pnu.ac.ir لازم نیست نگران عدم حضور در جلسه امتحان و یا ثبت نمره صفر در کارنامه باشید. برای دانشجویان دانشگاه پیام نور این امکان وجود دارد که در تاریخ‌های معینی قبل از امتحانات ترم،...
تماس با مشاور