ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خرید خدمت سربازی ۱۴۰۲ + قانون جدید خرید خدمت

خرید خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تمامی مردان بالای 18 سال نیاز است که برای گذراندن دوره سربازی اقدام کنند. البته دو گروه هستند که از این امر مستثنی می شوند، گروه اول افراد دارای معافیت و گروه دو افرادی هستند که برای خرید خدمت سربازی اقدام می کنند. خرید خدمت در طول چند سال اخیر تغییرات بسیاری را داشته و هر بار نیز شرایط متفاوتی برای آن تعیین شده است. به طور مثال در سال های گذشته خرید خدمت شرط خاصی نداشت و افرادی که توانایی پرداخت هزینه آن را داشتند، می توانستند در ازای پرداخت هزینه تعیین شده برای خرید اقدام کنند؛ اما بعد از آن به صورت کلی خرید خدمت سربازی برای عموم ممنوع اعلام گردید. البته حذف این ممنوعیت چندی پیش در برنامه های مجلس قرار گرفت اما هنوز تغییری در این موضوع اعمال نشده است.

اگر قصد خرید خدمت سربازی را دارید بهتر است ابتدا از امکان و هزینه های آن اطلاعات لازم را بدست آورید. به علاوه از آنجایی که به صورت کلی قوانین سربازی همیشه در حال تغییر می باشد، توصیه می کنیم تا قبل از اقدام به کاری با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل فرمایید.

 

طرح پیشنهادی برای خرید خدمت سربازان فراری

در جلسه برگزار شده در تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۰، کمیسیون تلفیق، طرح خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ را برای سربازان غایب مطرح کرد. طبق این طرح دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود هستند.

آقای زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق نیز در خصوص این طرح به ذکر موارد زیر پرداختند که:
با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از ۵ سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال سن که انجام وظایف مقدس سربازی تحت تاثیر تحلیل قوای جسمانی برای آن ها امکانپذیر نیست، این افراد می توانند از طرح خرید خدمت سربازان فراری استفاده کنند. بر همین اساس نیز مشمولان با پرداخت مبالغ مشخص شده، امکان دریافت کارت معافیت از خدمت در زمان صلح را بدست می آورند.

همچنین مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

 

📢 اطلاعیه 📢

در حال حاضر طبق قوانین جاری کشور، خرید خدمت سربازی به طور کلی لغو شده است و تنها امکان خرید خدمت سربازی طی شرایطی برای مشمولان خارج از کشور فراهم می باشد.

خرید خدمت سربازان فراری

🔔 جهت اطلاع از مجازات سرباز فراری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

نظام وظیفه و سربازی از جمله مواردی هستند که همواره ذهن پسران را از 18 سالگی به بعد مشغول می کنند. در واقع، کلیه آقایان جهت تحصیل در دانشگاه یا خروج از کشور نیاز به تعیین وضعیت نظام وظیفه خود دارند.

اما در این میان سوالاتی نیز ممکن است به ذهن مشمولین نظام وظیفه خطور کند. از جمله این سوالات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

❓ آیا امکان خرید خدمت سربازی در حال حاضر برای مشمولین وجود دارد یا این که فراخوانی در این مورد داده شده است؟

❓ در صورتی که امکان خرید خدمت سربازی وجود داشته باشد قیمت خرید خدمت سربازی چقدر است؟

❓  آیا امکان خرید خدمت سربازان فراری یا قسط بندی آن وجود دارد؟ مهلت خرید خدمت سربازی تا چه زمانی است؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم ابتدا طرح خرید خدمت سربازی برای تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از پنج سال و افراد متأهل دارای حداقل 2 فرزند و بالاتر از 30 سال در مجلس مورد بررسی قرار گرفت که طی یک تبصره این مشمولان می توانستند نسبت به پرداخت جریمه نقدی اقدام کرده و کارت معافیت دریافت کنند اما به دلیل مبلغ بالای خرید خدمت سربازان فراری، این طرح توسط نمایندگان مجلس رد شد و به تصویب نرسید.

البته در سال 98 برای اولین بار دولت، قانونی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند وضع کرد که بر اساس این قانون افراد می توانستند با پرداخت جریمه نقدی، از خدمت سربازی معاف شوند و کارت پایان خدمت دریافت نمایند. اما از سال 98، جریمه غیبت سربازی در برنامه بودجه کشور دیده نشد.

🔔 جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک قرمز لینک نمایید. 🔔 

ارائه طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور به نمایندگان مجلس

همانطور که پیشتر نیز گفته شد اکنون تنها طرحی که می توان از آن به عنوان خرید خدمت سربازی یاد کرد مربوط به طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور است.
در این طرح افراد مشمول نظام وظیفه عمومی که در خارج از کشور مقیم هستند، چنانچه از زمان فراخوان آن ها به خدمت وظیفه عمومی حداقل ۵ سال گذشته باشد می‌ توانند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه غیبت، کارت معافیت سربازی خود را دریافت کنند.
مشمولان در این طرح که مورد بررسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت می توانند با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی جریمه نقدی خود را که معادل ریالی ۱۵ هزار یورو است پرداخت نمایند تا در تردد به کشور با مشکلی مواجه نشوند.

همچنین قرار است درآمد حاصل از خرید خدمت سربازان مشمول در خارج از کشور برای حمایت از سربازان مناطق مرزی و محروم مصرف گردد.

طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور

بررسی تبصره طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور

با توجه به اینکه تصویب و اجرای طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی، به نوعی تبعیض محسوب می شود و همچنین این طرح مغایر با اصل ۱۱۰ قانون اساسی و سیاست های کلی نظام قانون گذاری است، خرید خدمت سربازی مشمولان غایب خارج از کشور به تصویب نمایندگان مجلس نرسید زیرا نمایندگان مجلس معتقد بودند تصویب این طرح تاثیر لازم را نخواهد داشت و وضع جریمه ها به نفع اقشار متمول بوده و اقشار ضعیف توان پرداخت آن را ندارند.
البته طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور به طور کلی در مجلس رد نشده است و طبق طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی، به مشمولان غایبی که بیشتر از ۸ سال در کشورهای خارجی مقیم هستند اجازه دریافت کارت معافیت از خدمت با پرداخت همان معادل ریالی ۱۵ هزار یورو داده می شود.

بررسی سفر مشمولان محصل خارج از کشور در سال ۱۴۰۲

مشمولان غایب در حال تحصیل در کشورهای خارجی می‌ توانند بعد از پایان دوران تحصیل خود (فارغ التحصیلی، انصراف یا اخراج از دانشگاه)، ودیعه لازم را واریز نمایند تا بتوانند دو بار در هر سال و به مدت سه ماه به کشور سفر کنند.

 

📢 اطلاعیه 📢
غیبت سربازان مشمول به خدمت که بیشتر از شش ماه باشد، یک سال محسوب می گردد.

استثناء در خرید خدمت سربازان تا سال 99 

هزینه خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب تا سال ۹۹

با عنایت به آنکه در سال ۱۳۹۹ قانون خرید خدمت سربازی لغو شد؛ آن دسته از مشمولانی که در سال ۹۷ اقدام به خرید سربازی کردند و در سال ۹۸ یک قسط از مبلغ خرید خود را پرداختند این فرصت را داشتند که تا پایان سال ۱۳۹۹ جریمه خود را پرداخت کرده و کارت پایان خدمت را دریافت نمایند.

البته نکته قابل توجه این بود که تمامی مشمولانی که در این طرح ثبت نام کرده بودند اما نسبت به پرداخت اقساط اقدامی انجام نداده بودند، مشمول خدمت نظام وظیفه محسوب می شدند و باید در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام می کردند.

کسری خدمت مشمولان غایب

🔔 جهت اطلاع از کسری خدمت مشمولان غایب بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

هزینه خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب تا سال 99

میزان مبلغ جریمه برای خرید خدمت سربازان فراری طبق مدرک تحصیلی این افراد در قانون بودجه سال 98 به صورت زیر بود:

📌 مشمولان زیر دیپلم: ۱۰ میلیون تومان
📌 مشمولان دیپلم: ۱۵ میلیون تومان
📌 مشمولان فوق دیپلم (کاردانی): ۲۰ میلیون تومان
📌 مشمولان لیسانس (کارشناسی): ۲۵ میلیون تومان
📌 مشمولان فوق لیسانس (کارشناسی ارشد): ۳۰ میلیون تومان
📌 مشمولان دکترای عمومی علوم پزشکی: ۳۵ میلیون تومان
📌 مشمولان دکترای تخصصی غیر از علوم پزشکی: ۴۰ میلیون تومان
📌 مشمولان پزشکان متخصص و بالاتر: تا ۵۰ میلیون تومان

اخبار پیرامون طرح خرید خدمت سربازی

✅ معافیت مشمولان متاهل ۳۵ سال به بالا در سال ۱۴۰۲ 

در ابتدا قرار بود طرح جبرانی مجلس برای مشمولان غایب بالای ۳۰ سال تصویب شود که این طرح بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت. طبق طرح مشمولان غایب بالای ۳۵ سال، سربازان غایب و یا فراری متاهل که دارای دو فرزند بودند و بیش از سی و پنج سال سن داشتند، می توانستند بدون پرداخت مبلغ جریمه از خدمت سربازی معاف شوند. اما این طرح نیز همچون طرح های دیگر خرید خدمت سربازان فراری در مجلس به تصویب نرسید و اکنون نیز طرحی مبنی بر معافیت مشمولین متاهل بالای ۳۵ سال در دستور کار نیروهای مسلح کشور وجود ندارد.

 

🔔 جهت اطلاع از بهترین زمان پست دفترچه سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

✅ اخد مالیات بیشتر از مشمولان غایب 

طرح دوم نمایندگان با عنوان جدیدی به تازگی مورد بررسی قرارداده شده است که در آن مشمولین غایب باید مالیات بیشتری بپردازند. در این طرح هر مشمول غایبی که بیش از 28 سال سن داشته باشد تا سن 50 سالگی، 50 درصد بیشتر از مشمولانی که سربازی رفته اند مالیات پرداخت خواهد کرد.

در این طرح افراد بین 18 تا 50 سال، مشمول در نظر گرفته می شوند. این میزان برای سند زدن، مسافرت خارجی، اخذ گواهینامه و خدمات دیگر گرفته می شود. به طور مثال، اگر برای مسافرت به خارج کشور بیست میلیون تومان وثیقه نیاز باشد. این افراد بایستی سی میلیون تومان وثیقه نزد نظام وظیفه امانت بگذارند.

اما این طرح نیز تنها در حد پیشنهاد باقی ماند و هنوز به تصویب نمایندگان مجلس نرسیده و اجرایی نشده است.

اخبار پیرامون طرح خرید خدمت سربازی

🔔 جهت اطلاع از معافیت های عجیب سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

 

پادکست صوتی مقاله 🎧

خلاصه مطلب 📝

بسیاری از افراد ممکن است نتوانند به دلایل مختلفی برای خدمت سربازی اقدام کنند. بنابراین در این مقاله به طور کامل در مورد خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ توضیح دادیم و قوانین جدید خرید خدمت سربازان فراری را نیز بررسی کردیم.
طی اطلاعیه های جدید ذکر شده در این مقاله طرح پیشنهادی خرید خدمت به طور کلی لغو شده است و اکنون تنها امکان خرید سربازی برای مشمولان خارج از کشور فراهم می باشد که بیشتر از ۸ سال در کشورهای خارجی سکونت داشته باشند و مبلغ جریمه خود را پرداخت کنند.
البته در خصوص خرید خدمت سربازی تا سال ۹۹ نیز استثنایی وجود داشت که در متن مقاله به طور کامل آن را توضیح دادیم.
در آخر نیز اخبار مربوط به طرح خرید خدمت سربازان فراری را برای اطلاع شما عزیزان بیان نمودیم.
امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. شما همراهان گرامی چنانچه در خصوص خرید خدمت سربازی، اخذ امریه، شرایط معافیت یا کسری مدت اعزام به خدمت و…  سوالی دارید می توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید یا سوال خود را به صورت کامنت در انتهای همین مقاله برای ما بنویسید تا مشاوران کار آزموده ایران تحصیل در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

🔔 برای دانلود فایل پی دی اف مقاله خرید خدمت سربازی روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

 

4/5 - (46 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ وجود دارد؟ 

طرح خرید خدمت سربازی در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است. جهت اطلاع از جزئیات وارد سایت شوید.

قیمت خرید خدمت سربازی چقدر است؟ 

خرید خدمت سربازی مشمولان غایب که خارج از کشور هستند با پرداخت معادل ریالی ۱۵ هزار یورو ممکن می باشد.

آیا مشمولان غایب درحال تحصیل می توانند به کشور سفر کنند؟

بله این افراد می‌ توانند ودیعه لازم را واریز نمایند تا بتوانند دو بار در هر سال و به مدت سه ماه به کشور سفر کنند.

نظرات

693 دیدگاه دربارهٔ «خرید خدمت سربازی ۱۴۰۲ + قانون جدید خرید خدمت»

 1. Avatar photo تورج گفت:

  آیا محدودیتی در تعداد خروج از کشور مشمولینی که با روش سفر سیاحتی وثیقه گذاری میکنند وجود دارد ؟ چون میگن با این روش وثیقه گذاری شخص مشمول ( مثلا دانشجو بدون غیبت ) فقط یکبار میشه از کشور خارج بشه.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام شما میتوانید با گذاشتن وثیقه نزد نظام وظیفه برای خروج از کشور اقدام کنید اما این مجوز باید تمدید شود

 2. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام.
  برادر من سال۱۰/۹۰ خدمت رفت۲بارتاالان فرار کرد الان حدود۷یا ۸ ساله فراریه آیا میشه خدمتشو خرید؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر قانون خرید خدمت فعلا در وضعبت برسی میباشد

 3. Avatar photo سامیار سعادت گفت:

  سلام وقت بخیر ۲۳سالمه دانشگاه تازه تموم شدم تومور خوش خيم مثانه داشتم و ٢بار عمل شدم امکان معافیت وجود داری؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   امکان تعلق معافیت برای تومورهای خوش خیم بالا نیست.

   1. Avatar photo روح الله گفت:

    سلام و خسته نباشید ببخشید من چند سال پیش که برای خرید خدمت اقدام کرده بودم ثبت نام کردم و مبلغ پرداختی رو نریختم الان نزدیک ۳۶ سال دارم تحصیلاتم سیکل هستش و متاهل هستم و پرونده خرید خدمتم رو دارم می خواستم بدونم می‌تونم از طریق همون پرونده دوباره اقدام کن

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت خیر
     خرید خدمت در حال حاضر انجام نمیشود متاسفانه.

 4. Avatar photo عبداللهی گفت:

  سلام .می خواستم سربازی پسرم رو بخرم خودش مشگلی نداره الحمدالله ولی پدرش مشکل اسکولیوز داره میشه کاری کرد..ممنون میشم جواب بدید

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر سایت خرید خدمت سربازی بسته شده است

 5. Avatar photo پویا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من بعد از فارغ‌التحصیلی به ۱۸ سال رسیدم و معافیت دانشجویی گرفتم و الان قصد دارم با کارنامه سبز کنکور دانشگاهمو عوض کنم آیا مشکلی برای معافیت بوجود نمیاد
  و اگه قصد دوباره کنکور دادن رو داشته باشم چه اقداماتی برای معافیت تحصیلی باید انجام بدم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز خیر مشکلی به وجود نخواهد امد
   ولی بهتره شرایتتان را دقیق تر بررسی کنیم
   با مشاورین تماس بگیرید تا راهنماییتان کنند.

   1. Avatar photo فرزادعزیزنژاد گفت:

    سلام من متهل هستم یه دختردارم ۳۳سال سن دارم راهی برای خرید یامعافی هستش درزمن پیش پدرم زندگی میکنم که یک ساله سکته مغزی کرده

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     متاسفانه خرید خدمت در حال حاضر انجام نمی‌شود.

 6. Avatar photo عباس گفت:

  باسلام کسانی که ترک یگان کردند آیا می توانند در طرح جدید انصار ثبت‌نام کنند.

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر به واحد مربوطه مراجعه بفرمایید

 7. Avatar photo علی اکبر ربیعی گفت:

  سلام من 23سالمه الان دارم برا فوق دیپلم درس میخونم اخرین ترممه است
  میخاستم سربازایم رو بخرم چه قیمته باید چکار کنم که بتونم بخرم سربازیم رو

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد

 8. Avatar photo فریدون و..... گفت:

  من پدرم در راه اسلام شهید دادم خود از ان تاریخ به بعد چندین سال متوالی تحت درمان اعصاب وروان وچندین عمل جراحی کم نتیجه داشتم مدارک همه موجود چه جوری انتظار داری تک فرزندم به اجباری بفرستم دوسال واندی .خود مسعولین این کار …..

  1. Avatar photo صادق گفت:

   درود من هفت سال فراری بودن که زنگ زدن باید برم دادسرا نظام
   وزنم ۱۵۰ دیابت هم دارم کبدمم هم چربه به نظرتون معاف میشم

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    با سلام
    برای شما کمیسیون پزشکی تشکیل می شود و بر حسب تشخیص کمیسیون معاف خواهید شد

    1. Avatar photo رضا فروزان گفت:

     سلام من الان46 سالم هیچ کسی روهم ندارم نه میتونم راه برم نه میتونم بدوم مطلقه هستم تنها دارم زندگی میکنم دست فروشم چیکار کنم

     1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

      سلام وقت بخیر
      فعلا موردی برای معافیت شما وجود ندارد

 9. Avatar photo آریا گفت:

  سلام،
  برای ایرانیان مقیم خارج چطور هست در حال حاضر ، بالاخره میتونن سربازی را بخرند یا نه ؟ چون در هر جا چیز دیگری نوشته شده متاسفانه.

  تشکر

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام خرید سربازی نداریم

   1. Avatar photo صادق گفت:

    درود من هفت سال فراری بودن که زنگ زدن باید برم دادسرا نظام
    وزنم ۱۵۰ دیابت هم دارم کبدمم هم چربه به نظرتون معاف میشم

 10. Avatar photo علی گفت:

  سلام من 35 سالمه. دو فرزند دارم. و مدرک کارشناسی. حدود 11 سال غیبت دارم. آیا معاف میشم؟

 11. Avatar photo حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  پسر من متولد بهمن 1383 هست و در حال حاضر درسال اخر دبیرستان در خارج از کشور تحصیل میکند . ایا برای معافیت تحصیلی میبایست اقدام میکردم ؟لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید.ایا در حال حاضر غایب محسوب میشود؟
  با تشکر

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقت بخیر ایشون باید تا بهمن 1402 نامه معافیت تحصیلی را دریافت کنند

 12. Avatar photo علیزاده گفت:

  سلام خسته نباشیدمن الان۳۱ سالمه متاهل هستم ویه فرزند دارم هرکجا هم میرم کارت خدمت میخوان بااین اوضاع هم نمیتونم برم خدمت میتونم بنظرتون معافیت یا خرید بکنم لطفا راهنماییم کنیم خیلی ممنون

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام فعلا قاونی برای خرید خدمت سربازی وجود ندارد

  2. Avatar photo صادق گفت:

   درود دوستان من ۷ سال فراری بودم که گرفتنم با فیش بیرونم زنگ زدن که بیا دادسرا نظام سیرجان
   وزنم ۱۴۷
   دیابت دارم
   کبدمم گرید ۳
   به نظرتون معاف میشم

 13. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام من ۳۷ سالمه دوساله که ازهمسر م جداشدم و حضانت فرزند ۹ ساله ام با من است آیامن معاف میشوم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دقیق نمیشه گفت براتون کمسیون تشکیل میدن

 14. Avatar photo حسین گفت:

  باسلام می خوامم معافیت کفالت بگیرم اما سال ۹۲ ترک یگان کردم. من چجوری میشه معافیت بگیرم.

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   افرادی که غیبت سربازی دارند امکان دریافت معافیت کفالت ندارند

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سربازی با مدرک دکتری1

  سربازی با مدرک دکتری + آخرین تغییرات ۱۴۰۲

  شرایط سربازی با مدرک دکتری مشخص شده است. افراد مشمولی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند و قصد ادامه تحصیل برای مقطع دکتری را دارند لازم است از شرایط  و قوانین با خبر باشند. علاوه بر این افراد دارای مدرک...
 • بیماریهایی که باعث معافیت سربازی میشود

  بیماریهایی که باعث معافیت سربازی میشود + 16 بیماری قطعی

  هر فردی که می خواهد به سربازی برود باید اطلاعاتی را در مورد لیست بیمارهایی که باعث معافیت سربازی میشود، کسب کند، زیرا روزانه اطلاعات مربوط به آن ها بروزرسانی می شود که لازم است شما برای بهره برداری از...
 • معافیت سربازی چشم

  معافیت سربازی چشم ۱۴۰۲ + مدارک آیین نامه جدید | ایران تحصیل

  معافیت سربازی چشم از جمله معافیت هایی است که در صورت دارا بودن شرایط به مشمولین اعطا می شود. برخی از بیماری های چشمی بسته به درجه حاد بودن می توانند منجر به معافیت پزشکی چشم دائم یا موقت فرد...
 • بخشش اضافه خدمت

  بخشش اضافه خدمت ۱۴۰۲ + بخشنامه جدید عفو رهبری

  تخلف در دوره سربازی، فرار از خدمت و یا داشتن غیبت از جمله مواردی هستند که منجر به اضافه خدمت می شوند. به همین دلیل بخشش اضافه خدمت از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در خصوص...
تماس با مشاور