ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

خرید خدمت سربازی ۱۴۰۲ + قانون جدید خرید خدمت

خرید خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تمامی مردان بالای 18 سال نیاز است که برای گذراندن دوره سربازی اقدام کنند. البته دو گروه هستند که از این امر مستثنی می شوند، گروه اول افراد دارای معافیت و گروه دو افرادی هستند که برای خرید خدمت سربازی اقدام می کنند. خرید خدمت در طول چند سال اخیر تغییرات بسیاری را داشته و هر بار نیز شرایط متفاوتی برای آن تعیین شده است. به طور مثال در سال های گذشته خرید خدمت شرط خاصی نداشت و افرادی که توانایی پرداخت هزینه آن را داشتند، می توانستند در ازای پرداخت هزینه تعیین شده برای خرید اقدام کنند؛ اما بعد از آن به صورت کلی خرید خدمت سربازی برای عموم ممنوع اعلام گردید. البته حذف این ممنوعیت چندی پیش در برنامه های مجلس قرار گرفت اما هنوز تغییری در این موضوع اعمال نشده است.

اگر قصد خرید خدمت سربازی را دارید بهتر است ابتدا از امکان و هزینه های آن اطلاعات لازم را بدست آورید. به علاوه از آنجایی که به صورت کلی قوانین سربازی همیشه در حال تغییر می باشد، توصیه می کنیم تا قبل از اقدام به کاری با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل فرمایید.

 

طرح پیشنهادی برای خرید خدمت سربازان فراری

در جلسه برگزار شده در تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۰، کمیسیون تلفیق، طرح خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ را برای سربازان غایب مطرح کرد. طبق این طرح دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود هستند.

آقای زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق نیز در خصوص این طرح به ذکر موارد زیر پرداختند که:
با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از ۵ سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال سن که انجام وظایف مقدس سربازی تحت تاثیر تحلیل قوای جسمانی برای آن ها امکانپذیر نیست، این افراد می توانند از طرح خرید خدمت سربازان فراری استفاده کنند. بر همین اساس نیز مشمولان با پرداخت مبالغ مشخص شده، امکان دریافت کارت معافیت از خدمت در زمان صلح را بدست می آورند.

همچنین مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

 

📢 اطلاعیه 📢

در حال حاضر طبق قوانین جاری کشور، خرید خدمت سربازی به طور کلی لغو شده است و تنها امکان خرید خدمت سربازی طی شرایطی برای مشمولان خارج از کشور فراهم می باشد.

خرید خدمت سربازان فراری

🔔 جهت اطلاع از مجازات سرباز فراری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

نظام وظیفه و سربازی از جمله مواردی هستند که همواره ذهن پسران را از 18 سالگی به بعد مشغول می کنند. در واقع، کلیه آقایان جهت تحصیل در دانشگاه یا خروج از کشور نیاز به تعیین وضعیت نظام وظیفه خود دارند.

اما در این میان سوالاتی نیز ممکن است به ذهن مشمولین نظام وظیفه خطور کند. از جمله این سوالات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

❓ آیا امکان خرید خدمت سربازی در حال حاضر برای مشمولین وجود دارد یا این که فراخوانی در این مورد داده شده است؟

❓ در صورتی که امکان خرید خدمت سربازی وجود داشته باشد قیمت خرید خدمت سربازی چقدر است؟

❓  آیا امکان خرید خدمت سربازان فراری یا قسط بندی آن وجود دارد؟ مهلت خرید خدمت سربازی تا چه زمانی است؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم ابتدا طرح خرید خدمت سربازی برای تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از پنج سال و افراد متأهل دارای حداقل 2 فرزند و بالاتر از 30 سال در مجلس مورد بررسی قرار گرفت که طی یک تبصره این مشمولان می توانستند نسبت به پرداخت جریمه نقدی اقدام کرده و کارت معافیت دریافت کنند اما به دلیل مبلغ بالای خرید خدمت سربازان فراری، این طرح توسط نمایندگان مجلس رد شد و به تصویب نرسید.

البته در سال 98 برای اولین بار دولت، قانونی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند وضع کرد که بر اساس این قانون افراد می توانستند با پرداخت جریمه نقدی، از خدمت سربازی معاف شوند و کارت پایان خدمت دریافت نمایند. اما از سال 98، جریمه غیبت سربازی در برنامه بودجه کشور دیده نشد.

🔔 جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک قرمز لینک نمایید. 🔔 

ارائه طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور به نمایندگان مجلس

همانطور که پیشتر نیز گفته شد اکنون تنها طرحی که می توان از آن به عنوان خرید خدمت سربازی یاد کرد مربوط به طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور است.
در این طرح افراد مشمول نظام وظیفه عمومی که در خارج از کشور مقیم هستند، چنانچه از زمان فراخوان آن ها به خدمت وظیفه عمومی حداقل ۵ سال گذشته باشد می‌ توانند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه غیبت، کارت معافیت سربازی خود را دریافت کنند.
مشمولان در این طرح که مورد بررسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت می توانند با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی جریمه نقدی خود را که معادل ریالی ۱۵ هزار یورو است پرداخت نمایند تا در تردد به کشور با مشکلی مواجه نشوند.

همچنین قرار است درآمد حاصل از خرید خدمت سربازان مشمول در خارج از کشور برای حمایت از سربازان مناطق مرزی و محروم مصرف گردد.

طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور

بررسی تبصره طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور

با توجه به اینکه تصویب و اجرای طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی، به نوعی تبعیض محسوب می شود و همچنین این طرح مغایر با اصل ۱۱۰ قانون اساسی و سیاست های کلی نظام قانون گذاری است، خرید خدمت سربازی مشمولان غایب خارج از کشور به تصویب نمایندگان مجلس نرسید زیرا نمایندگان مجلس معتقد بودند تصویب این طرح تاثیر لازم را نخواهد داشت و وضع جریمه ها به نفع اقشار متمول بوده و اقشار ضعیف توان پرداخت آن را ندارند.
البته طرح خرید سربازی مشمولان خارج از کشور به طور کلی در مجلس رد نشده است و طبق طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی، به مشمولان غایبی که بیشتر از ۸ سال در کشورهای خارجی مقیم هستند اجازه دریافت کارت معافیت از خدمت با پرداخت همان معادل ریالی ۱۵ هزار یورو داده می شود.

بررسی سفر مشمولان محصل خارج از کشور در سال ۱۴۰۲

مشمولان غایب در حال تحصیل در کشورهای خارجی می‌ توانند بعد از پایان دوران تحصیل خود (فارغ التحصیلی، انصراف یا اخراج از دانشگاه)، ودیعه لازم را واریز نمایند تا بتوانند دو بار در هر سال و به مدت سه ماه به کشور سفر کنند.

 

📢 اطلاعیه 📢
غیبت سربازان مشمول به خدمت که بیشتر از شش ماه باشد، یک سال محسوب می گردد.

استثناء در خرید خدمت سربازان تا سال 99 

هزینه خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب تا سال ۹۹

با عنایت به آنکه در سال ۱۳۹۹ قانون خرید خدمت سربازی لغو شد؛ آن دسته از مشمولانی که در سال ۹۷ اقدام به خرید سربازی کردند و در سال ۹۸ یک قسط از مبلغ خرید خود را پرداختند این فرصت را داشتند که تا پایان سال ۱۳۹۹ جریمه خود را پرداخت کرده و کارت پایان خدمت را دریافت نمایند.

البته نکته قابل توجه این بود که تمامی مشمولانی که در این طرح ثبت نام کرده بودند اما نسبت به پرداخت اقساط اقدامی انجام نداده بودند، مشمول خدمت نظام وظیفه محسوب می شدند و باید در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام می کردند.

کسری خدمت مشمولان غایب

🔔 جهت اطلاع از کسری خدمت مشمولان غایب بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

هزینه خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب تا سال 99

میزان مبلغ جریمه برای خرید خدمت سربازان فراری طبق مدرک تحصیلی این افراد در قانون بودجه سال 98 به صورت زیر بود:

📌 مشمولان زیر دیپلم: ۱۰ میلیون تومان
📌 مشمولان دیپلم: ۱۵ میلیون تومان
📌 مشمولان فوق دیپلم (کاردانی): ۲۰ میلیون تومان
📌 مشمولان لیسانس (کارشناسی): ۲۵ میلیون تومان
📌 مشمولان فوق لیسانس (کارشناسی ارشد): ۳۰ میلیون تومان
📌 مشمولان دکترای عمومی علوم پزشکی: ۳۵ میلیون تومان
📌 مشمولان دکترای تخصصی غیر از علوم پزشکی: ۴۰ میلیون تومان
📌 مشمولان پزشکان متخصص و بالاتر: تا ۵۰ میلیون تومان

اخبار پیرامون طرح خرید خدمت سربازی

✅ معافیت مشمولان متاهل ۳۵ سال به بالا در سال ۱۴۰۲ 

در ابتدا قرار بود طرح جبرانی مجلس برای مشمولان غایب بالای ۳۰ سال تصویب شود که این طرح بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت. طبق طرح مشمولان غایب بالای ۳۵ سال، سربازان غایب و یا فراری متاهل که دارای دو فرزند بودند و بیش از سی و پنج سال سن داشتند، می توانستند بدون پرداخت مبلغ جریمه از خدمت سربازی معاف شوند. اما این طرح نیز همچون طرح های دیگر خرید خدمت سربازان فراری در مجلس به تصویب نرسید و اکنون نیز طرحی مبنی بر معافیت مشمولین متاهل بالای ۳۵ سال در دستور کار نیروهای مسلح کشور وجود ندارد.

 

🔔 جهت اطلاع از بهترین زمان پست دفترچه سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

✅ اخد مالیات بیشتر از مشمولان غایب 

طرح دوم نمایندگان با عنوان جدیدی به تازگی مورد بررسی قرارداده شده است که در آن مشمولین غایب باید مالیات بیشتری بپردازند. در این طرح هر مشمول غایبی که بیش از 28 سال سن داشته باشد تا سن 50 سالگی، 50 درصد بیشتر از مشمولانی که سربازی رفته اند مالیات پرداخت خواهد کرد.

در این طرح افراد بین 18 تا 50 سال، مشمول در نظر گرفته می شوند. این میزان برای سند زدن، مسافرت خارجی، اخذ گواهینامه و خدمات دیگر گرفته می شود. به طور مثال، اگر برای مسافرت به خارج کشور بیست میلیون تومان وثیقه نیاز باشد. این افراد بایستی سی میلیون تومان وثیقه نزد نظام وظیفه امانت بگذارند.

اما این طرح نیز تنها در حد پیشنهاد باقی ماند و هنوز به تصویب نمایندگان مجلس نرسیده و اجرایی نشده است.

اخبار پیرامون طرح خرید خدمت سربازی

🔔 جهت اطلاع از معافیت های عجیب سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید. 🔔

 

پادکست صوتی مقاله 🎧

خلاصه مطلب 📝

بسیاری از افراد ممکن است نتوانند به دلایل مختلفی برای خدمت سربازی اقدام کنند. بنابراین در این مقاله به طور کامل در مورد خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ توضیح دادیم و قوانین جدید خرید خدمت سربازان فراری را نیز بررسی کردیم.
طی اطلاعیه های جدید ذکر شده در این مقاله طرح پیشنهادی خرید خدمت به طور کلی لغو شده است و اکنون تنها امکان خرید سربازی برای مشمولان خارج از کشور فراهم می باشد که بیشتر از ۸ سال در کشورهای خارجی سکونت داشته باشند و مبلغ جریمه خود را پرداخت کنند.
البته در خصوص خرید خدمت سربازی تا سال ۹۹ نیز استثنایی وجود داشت که در متن مقاله به طور کامل آن را توضیح دادیم.
در آخر نیز اخبار مربوط به طرح خرید خدمت سربازان فراری را برای اطلاع شما عزیزان بیان نمودیم.
امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. شما همراهان گرامی چنانچه در خصوص خرید خدمت سربازی، اخذ امریه، شرایط معافیت یا کسری مدت اعزام به خدمت و…  سوالی دارید می توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید یا سوال خود را به صورت کامنت در انتهای همین مقاله برای ما بنویسید تا مشاوران کار آزموده ایران تحصیل در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

🔔 برای دانلود فایل پی دی اف مقاله خرید خدمت سربازی روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

 

4.1/5 - (36 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ وجود دارد؟ 

طرح خرید خدمت سربازی در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است. جهت اطلاع از جزئیات وارد سایت شوید.

قیمت خرید خدمت سربازی چقدر است؟ 

خرید خدمت سربازی مشمولان غایب که خارج از کشور هستند با پرداخت معادل ریالی ۱۵ هزار یورو ممکن می باشد.

آیا مشمولان غایب درحال تحصیل می توانند به کشور سفر کنند؟

بله این افراد می‌ توانند ودیعه لازم را واریز نمایند تا بتوانند دو بار در هر سال و به مدت سه ماه به کشور سفر کنند.

نظرات

 1. امیر عسکری
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام من سرباز فراری هستم الان تو ۱۴۰۲میتونم خدمت رو بخرم

  • rezai
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر . فعلا خرید خدمت نداریم

 2. صابر
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام ۳۸ سالمه.خرید خدمت کردم سال ۹۸،ولی نتونستم پرداخت کنم.الان چه کنم.

  • مشاور اقازاده
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۳

   وقت بخیر
   درحال حاضر خرید خدمت سربازی لغو شده است شما اکر در ابلاغیه جدید دارای شرایط باشید میتوانید اقدام کنید زیر 40 سال داشتن 4فرزند معافیت

 3. مصطفی
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام من پدرم فوت کردن مادرمم ۷۰ سالشون هس و پاشون هم از کار افتاده س ایا میتونم برای کفالت معافیت بگیرم؟غیبت هم ندارم ولی یکی از داداشام بخاطر مادرم زمانی ک پدرم زنده بودن معافیت گرفته ولی الان هم داداشم داماد شده رفته و هم پدرم فوت شده ایا معاف میشم یان؟دوتاداداش دیگه هم دارم خدمت کردن..

  • مشاور محمدی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   شرط گرفتن معافیت کفالت نداشتن برادر بالای 18 سال است.

 4. رضا
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام من دو سه ساله فراری هستم امکان خرید هست ؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۲

   وقت بخیر
   نیازه شرایط شما بررسی شود

  • مشاور حمامی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقتتون بخیر خیر

 5. حسین
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۱

  باسلام آیا امسال اجازه پرداخت اقساط باقیمانده طرح جریمه 97 به قبل را می هند.

  • rezai
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۹

   سلام وقت بخیر . خیر متاسفانه اما اگر قانون جدید بزارن امکان پذیر میباشد

 6. رضا
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۴۶

  سلام من سال 96 خدمت سربازی را خریدم اما تعداد2قسط من هنوز باقی مانده که بخاطر شرایط بد مالی در این چند سال نتوانستم پرداخت کنم الان وضعیت من چگونه است آیا میتوانم آقای باقی مانده را پرداخت کنم و کارت پایان خدمت بگیرم سن 43 سال دارای 2فرزند هستم ممنونم

  • tahmasebi
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام دوست عزیز متاسفانه خرید خدمت در حال حاضر وجود ندارد و شما نمیتونید با پرداخت باقی قسط هاتون کارت دریافت کنید. برای مشاوره ی دقیقتر میتونید به نظام وظیفه مراجعه کنید.

 7. رضا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۰

  باسلام من فقط دو تا قسط دارم من سال 97 خریدم آیا امکان پرداخت هست.

  • tahmasebi
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام دوست عزیز خیر متاسفانه امکان خرید خدمت وجود ندارد.

 8. امیر حسین رحیمی
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام خسته نباشید من کارت پایان خدمت دارم ولی معافیت پزشکی گرفتم الان هم به مشکل خوردم چجوری میتونم باطل کنم

  • مشاور محمدی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت به خیر
   به نظام وظیفه مراجعه کرده و درخواست ابطال معافیت پزشکی دهید.

 9. عطا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۱

  باسلام این طرح جدید دولت برای اصلاح قانون سربازی و معافیت مالیاتی و نیروهای مازاد چی هست. من سی ساله چطور می توانم استفاده کنم.البته مجرد هستم.

  • rezai
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۵

   سلام وقت بخیر . هنوز اعلام نگردیده و تصویب نشده

 10. nrgsmynayy74@gmail.com
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام وقت بخیر
  بنده تک فرزند هستم، متاهل دارای دو فرزند، سن خودم ۳۷،سن پدرم ۶۶،میتوانم کفالت معافیت تک فرزندی بگیرم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۴

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن 4 فرزند زیر 40 سال سن و 3 فرزند بالای 40 سال امکان معافیت وجود دارد . اما برای معافیت کفالت چون غیبت دارید نمی توانید اقدام کنید

 11. nrgsmynayy74@gmail.com
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقت بخیر
  بنده تک فرزند هستم خواهر برادری ندارم، متاهل دارای دو فرزند، سن خودم ۳۷،سن پدرم ۶۶،میتونم کفالت معافیت تک فرزندی بگیرم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن 4 فرزند زیر 40 سال سن و 3 فرزند بالای 40 سال امکان معافیت وجود دارد . اما برای معافیت کفالت چون غیبت دارید نمی توانید اقدام کنید

 12. عباس
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۴

  باسلام بدلیل بیماری نتوانستم قسط خرید خدمت بدهم و پرونده مرا باطل کردند. آیا راهی هست چون متاسفانه سایت بسته است تا دوباره ثبت‌نام کنم‌.

  • مشاور محمدی
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت به خیر
   خرید خدمت طی چند سال اخیر اعلام نشده است.منتظر اخبار و اطلاعیه ها باشید.

  • ‌یوسف
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۸

   با سلام آیا سربازی اختیاری میشود

   • مشاور صادقی
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

    خیر

 13. علی سلیمانی
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام وقتتون بخیر من به تازگی فارغ‌التحصیل شدن مدرکم کاردانی دانشگاه دولتی است میخواستم بدونم راهی یا امکان این که سربازی رو خرید هست یا اینکه میشه جای خدمت جایی کار کرد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت به خیر
   خرید خدمت اعلام نشده است.با حداقل مدرک کارشناسی میتوانید برای امریه اقدام نمایید.

 14. ابوالفضل خیوه‌لی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۳

  سلام آیا کسی که مادر پدرش طلاق گرفته باشد و متاهل باشد میزارند خدمت کنند یانه

  • مشاور محمدی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقت به خیر
   افرادی که پدر و مادرشان از یکدیگر جدا شده و مادر مجددا ازدواج نکرده باشد میتوانند برای معافیت کفالت اقدام نمایند.

 15. شایان
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۲

  باسلام آیا اقساط خرید خدمت قبلی ها تمدید شده است و اصلا احتمال تمدید وجود دارد.

  • rezai
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۳

   سلام وقت بخیر . بله به پایان رسیده

   • ‌یوسف
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۷

    با سلام آیا سربازی اختیاری میشود

    • مشاور صادقی
     ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

     سلام
     خیر

 16. علی
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام.اقا من متولد71هستم الان 13سال غیبت دارم الان 32سالمه میشه خرید سربازیم رو

  • rahdar
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر.
   خیر متاسفانه امکان خرید خدمت وجود ندارد.

 17. جاواد
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۲

  سلام یه سوال داشتم من سنم ۲۱ ساله و دانشگاه ترم ۲ هستم که انصراف دادم برای رفتن به خدمت.
  آیا اعزام به خدمتم سریع صورت میگیره مثلا ماه خرداد ثبت نام کنم و اعزامم تیر یا مرداد بشه ممنون میشم جواب بدید.

  • مشاور ابراهیمی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۷

   سلام در طی یک سال گپ تحصیلی فرصت دارید برای اقدام برای نظام وظیفه

  • اکبر
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام من فردا برم نظام وظیفه برای خدمت ثبت نام کنم چند ماه بعد به خدمت اعزام میشم سال تولدم ۱۳۸۰/۰۹/۱۹

   • مشاور اقازاده
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

    سلام وقت بخیر
    اگر در اردیبهشت ماه اقدام کنید احتمالا تعزام شما برای ماه اواخر خرداد تیر میباشد

   • مشاور ابراهیمی
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۴

    سلام
    معمولا چندان زمان نمیبرد
    برای اطلاعات دقیق تر به پلیس+10 مراجعه کنید

    • میرزاپور
     ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۱

     سلام درود من دو فرزند دارم سن 27پدرم مستعضف هست آیا میتونم کفالت بگیرم ممنون از شما)

     • مشاور محمدی
      ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۱

      سلام وقت به خیر
      طبق قانون جدید معافیت برای افرادی که حداقل 40 سال و سه فرزند دارند امکان پذیر است.

 18. محمد
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۶

  ببخشید دوباره پیام دادم متهل بودم و هستم چهار فرزند هم دارم بازم ممنون میشم راهنمایی کنید…سپاس

  • rahdar
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   خیر طرحی برای خرید خدمت وجود ندارد و خبری از طرحی برای خرید خدمت نیست.

 19. محمد
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام وقت بخیر متولد ۶۷ هستم سال ۸۶ بعد از آموزش مرکتب جرمی شدم ودر زندان بودم بعد از آزادی رفتم خدمت که چندماه بیشتر نتونستم خدمت کنم حدودا ۷ یا ۸ ماه خدمت کردم چون روح روانم تو زندان خراب شده بود تو پادگان اقدام به خودکشی کردم که خوشبختانه دوستان به موقع رسیدن همراه یک برگه از پادگان به بیمارستان ۵۰۶ ارتش که مراجعه کنم ولی متاسفانه انقدر تخریب ذهنی داشتم که تا به امروز پیگیری نکردم و نرفتم و الان سرباز فراری هستم الان میخام مهاجرت کنم به یه کشور دیگه چطوری میتونم پایان خدمتم رو بگیرم معافیت میدن بهم یا خرید؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • tahmasebi
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام دوست عزیز فعلا قانونی در کشور برای خرید خدمت وجود ندارد، شما باید به نظام وظیفه مراجعه کنید تا برای پرونده ی پزشکیتون تصمیم گیری شود و اگر بیماری روانی برای شما تشخیص داده شود میتونید از معافیت پزشکی استفاده کنید.

 20. رضا
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۴۳

  باسلام من دو میلیون تومان بدهکار هستم. آیا امسال امکان پرداخت مجدد را خواهند داد یا نه . حوزه جواب درست و حسابی نمیده . موندم اگر اجازه دوباره ندهند پولم رو چطور پس بگیرم .

  • مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقت به خیر
   اطلاعیه ای جدیدی مبنی خرید خدمت سربازی اعلام نشده است.

 21. پیام
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام ببخشید من متولد ۷۷ هستم میتونم سربازی رو بخرم

  • مشاور محمدی
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر اطلاعیه ای در رابطه با خرید خدمت اعلام نشده است.

 22. عباس
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۳

  باسلام
  آیا اقساط ثبت‌نام کنندگان قبل تمدید شده است.یعنی امسال اجازه پرداخت می دهند.

  • مشاور محمدی
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت به خیر
   در رابطه با خرید خدمت و یا تمدید مهلت پرداخت اقساط اطلاعیه ای جدیدی منتشر نشده است.

 23. حسین
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام خسته نباشید من درحال خدمت هستم
  ایا الان میشه من خدمتم رو بخرم

  • مشاور محمدی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر طرحی برای خرید خدمت اعلام نشده است.

 24. حسین
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۵

  سلام خسته نباشید من الان در حال خدمت هستم میخواستم بدونم الان میشع خدمت سربازی رو خرید

  • مشاور محمدی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر طرحی برای خرید خدمت اعلام نشده است.

 25. trtiran65@gmail.com
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام من الان تو سربازی هستم ۶ ماه خدمت می توانم خرید کارت سربازی کنم

  • rahdar
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام وقت بخیر.
   متاسفانه چیزی به اسم خرید خدمت نداریم متاسفانه.

 26. ناشناس
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام وقت بخیر
  متولد 64 هستم آیا میتونم الان خرید سربازی رو انجام بدم

  • مشاور اقازاده
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که بخشودگی سنی به مرحله اجرا برسد شما میتوانید اقدام کنید

 27. حسین
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

  ببخشید این اواخر آیا اقساط تمدید شده است. چون میگن پارسال مهلتش تموم شده.

  • مشاور محمدی
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام وقت به خیر
   اطلاعیه جدیدی در رابطه با خرید خدمت اعلام نشده است.

 28. عباس
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

  س من خریدخدمت 97هستم وآخرین قصدم سال1400بود،حالارفتم میگم کارتم چرانمیاد؟ میگن یک قصدت توسط بانک برگشت خورده!حالاازاون موقع هی میگن امروزخبرمیرسه فردامیرسه ازاون موقع الان 11ماه خبری نشده!!ب خداموندم چکارکنم،حتی نامه هم ب تهران زدیم آماجوابی ندادند،شمابگین من چکارکنم؟؟لطفا کمکم کنیدمخصوصامشاوره نظام وظیفه لطف میکنین؟؟.من فقط یک شماره حساب میخام بخاطر اون یک قصدم ک توسط اشتباه بانک برگشت خورده،همین؟

  • مشاور صادقی
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام دوست عزیز وقت تون بخیر
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون لطفا با مشاورین مرکز تماس بگیرید

  • محسن
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   منم همین مشکل رو دارم نظام وظیفه هم میرم به آدم عقده ای اونجاست میگم حداقل پولمو پس بدین میگه پولتو بعد از اینکه رفتی خدمت و برگشتی پس میدیم یعنی یه مامور که دست چپ و راست خودشو نمیدونه

   • مشاور ملکی
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

    سلام دوست عزیز
    شرایط اولیه شما باید مورد بررسی قرار گیرد
    جهت اطلاع بیشتر با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 29. محمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  من پایه خدمتی 99/3هستم نزدیک دو ماه خدمت کردم یه ماه آموزشی و یه یک‌ماه سریگانم اون موقع خدمت ۲۱ ماه بود ولی الان ۲۴ ماه شده من بعد از اون تازه دارم خدمتمو ادامه میدم من همون ۲۱ ماهو باید خدمت کنم یا ۲۴ ماه خدمت کنم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت بخیر
   باید از یگان محل خدمت خود استعلام بگیرید ولی به احتمال زیاد 21 ماه خواهد بود .

 30. مشاور عیسائی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام وقت بخیر
  جهت کسب اطلاعات در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 31. علی سالمی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۴

  متولدین 1365

  • مشاور جوادی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای سن 50 سال معافیت صادر میشه.

 32. محسن
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام من سال 83 چهارده ماه خدمت کردم مادرم فوت کرد دگه نرفتم الان دوتا بچه دارم 40سالمه چکار کنم

  • مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام وقت بخیر شما به عنوان فرار از خدمت محاسبه میشوید جهت مشاوره بیشتر و بررسی شرایط شما با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام دوست عزیز متاسفانه شما سرباز فراری محسوب مشوید، برای ادامه ی خدمتتون باید دوباره به پلیس +10 مراجعه کنید تا دوران غیبتتون بیشتر از این زمان نشود. اما برای تاهل و صاحب فرزند بودنتون شامل کسری خواهید شد.

 33. محسن
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۵

  سلام..بنده سال ۹۸ به صورت اقساطی اقدام به خرید خدمت مقدس سربازی کردم اما قسط آخر رو دو بار پرداخت کردم برگشت خورد ودیگه بخاطر سهل انگاری ومسائل مالی نتوانستم قسط آخر رو
  پرداخت کنم..باید چکار کنم

  • rahdar
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

   سلام وقت بخیر.
   باید به نظام وظیفه مراجعه کنید و تعیین تکلیف کنید.

   • وحید
    ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

    منم ۶۰درصد قسط هارو تو سال ۹۸پرداخت کردم و قسط آخر رو تو سال۱۴۰۱پرداخت کردم الان قبول نمی‌کنند میگن باید قسط آخر رو سال ۱۴۰۰ پرداخت میکردی

    • مشاور صادقی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

     سلام
     بله درست میگن

 34. دانیال
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام ایا امکان برگشتن به دانشگاه بعد از اموزشی وجود دارد؟

  • rahdar
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام وقت بخیر .
   بله اگر در دانشگاهی پذیرفته شوید میتوانید از ایست خدمت بهره ببرید و به تحصیل برگردید

   • علیرضا
    ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۸

    سلام‌ خسته‌نباشید من دوماه‌ اموزشی‌بودم‌ و‌۱ماه‌خورده‌ای‌تو‌یگان‌بودم‌ والان‌ بهم‌مرخصی دادن‌‌گفتم‌نمیتونم‌ والان‌ فراری حساب‌میشم میخواستم‌ میشه‌ الان‌خرید

    • tahmasebi
     ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

     سلام دوست عزیز فعلا قانونی برای خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

   • علیرضا
    ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۹

    سلام‌ خسته‌نباشید مندوماه‌اموزشی‌بودم‌ و‌۱ماه‌خورده‌ای‌تو‌یگان‌بودم‌ والان‌ بهم‌مرخصی دادن‌‌گفتم‌نمیتونم‌ والان‌ فراری حساب‌میشم میخواستم‌ میشه‌ الان‌خرید

    • مشاور ابراهیمی
     ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

     سلام
     درحال حاضر قانون خرید سربازی برداشته شده است

 35. حامد
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام من ۳۷ سال سنم هست بنا به دلایلی نتونستم خدمت سربازی برم حالا من دو فرزند دارم میخوام ببینم معافیت شامل حالم میشه یا نه

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   داشتن فرزند موجب معافیت نمیشود
   برای بررسی دقیق تر شرایط تون تماس بگیرید

 36. خدانور
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  باسلام آیا این اواخر طرحهایی برای تعیین تکلیف مشمولان بالای سی ساله هست.

  • rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر.
   فعلا هیچ گونه طرح خرید یا عفوی وجود ندارد دوست عزیز.

 37. مشاور جوادی
  ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام وقت بخیر
  دوست گرامی فعلا به علت دلایلی خرید سربازی برداشته شده.

 38. رضا
  ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۵

  باسلام ببخشید طرح معافیت سنی کی اجرا میشه که مجلس گفته بودند.

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر اطلاعیه جدیدی منتشر شده.پیگیر اخبار و اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه باشید.

 39. شایان
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

  باسلام.ثبتنام کنند گام دوره قبل که قسط معوق دارند آیا فرصت مجدد خواهند داد چون نظام وظیفه گفته که پارسال مهلتش تموم شده.

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

   سلام وقت بخیر
   بر اساس آخرین قوانین نظام وظیفه امکان خرید سربازی وجود ندارد .

 40. حسین
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

  باسلام.ثبتنام‌ کنندگان 97 به قبل که در طرح خرید ثبتنام کردند و بدهکار هستند آیا می‌توانند مابقی پول را واریز و کارت بگیرند .بهار رفتم گفتند که پارسال مهلتش تموم شد.

  • مشاور جوادی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید از خود نظام وظیفه استعلام بگیرین.

 41. رضا
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  باسلام لطفاً درباره ثبتنام کنندگان خرید خدمت سال 97 به قبل توضیح دهید.من از شهرستان هستم. نظام وظیفه میگه کسانیکه قسط ندادند پرونده سون باطل شده و کسانیکه قسط معوق دارند هم پارسال مهلتشون تموم شده . لطفاً شما مشاوران عزیز تهرانی توضیح دهید که چه کنیم.

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام چون فعلا در حال حاضر خرید خدمت سربازی نداریم اگر قبلا قسطی پرداخت کردید باید از سازمان وظیفه عمومی پیگیری کنید

 42. شایان
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  باسلام لطفاً درباره طرح جدید مجلس برای خرید خدمت هم توضیح دهید و هم آیا ثبتنام کنندگان 97 به قبل که قسط ندادند آیا می‌توانند دوباره پرداخت کنند . چون نظام وظیفه میگه که کلا مهلت تمام شده است.

  • مشاور رضایی
   ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   باسلام و احترام فعلا در رابطه با خرید خدمت تصمیم گرفته نشده .

   • حسین
    ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

    ببخشید تمدید اقساط ثبت‌نام کنندگان 97 به قبل الان هست.چون می گفتند که پارسال مهلتش تموم شده.

    • مشاور رضایی
     ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

     سلام اگر اطلاعیه داده بشود جهت تمدید اقساط خرید سربازی میتوانید اقدام بفرمایید اما برای امسال هنوز اطلاعیه داده نشده

  • محسن زمانی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وخسته نباشید من۳۶سال سن دارم دوفرزند هم دارم ایا طرحی برای خرید سربازی وجود دارد ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • مشاور رضایی
    ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

    با سلام و احترام تا به امروز اطلاعیه در رابطه با خرید خدمت عنوان نگردیده

 43. سعید
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  با سلام
  من در طرح جریمه غیبت شرکت کردم و قبل از ۹۸ نیمی از جریمه هم پرداخت کردم و دیگه پرداخت نکردم.اگه الان بقیه جریمه رو پرداخت کنم میشه معافیت بگیرم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام وقت بخیر بایدحتما از سازمان وظیفه عمومی استعلام بگیرید

 44. بهروز
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام من تقریبا ۸سال از خدمت دوبار فرار کردم ۱۶ماه هم خدمت کردم اگه خودمو معرفی کنم این ۱۶ ماه جزو خدمت حساب میشه؟؟؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر
   اگر خودتون رو معرفی کنید ممکنه برای شما تخفیفی در نظر بگیرند ولی اینکه کلا بخشیده شوید امکان ندارد

 45. رضا
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام من ۲۰ ماه خدمت کردم و سابقه بیمه تامین اجتماعی هم دارم اما برای من مدت زمان کمتری اعلام شده و اجازه خرید خدمت سربازی هم بهم نمیدهند لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم

  • ariya iranikhah
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت بخیر طبق قوانین جدید تحت هیچ شرایطی امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 46. امین
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام من یک پدر از کار افتاده دارم اما بهم معافیت سربازی نمیدهند. بر اساس قوانین جدید خرید خدمت سربازی ب صورت اقساط هم وجود دارد؟؟

  • ariya iranikhah
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت بخیر، خیر متاسفانه امکان خرید خدمات سربازی در حال حاضر به هیچ صورتی امکان پذیر نیست.

 47. ف.ملکی
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

  سلام وقت بخیر. کسی که دفترچه رو ارسال کرده باشه و قرار باشه برای دی ماه اعزام بشه هنوز وقت داره برای خرید سربازی؟(هنوز نگفتن قراره کجا بیوفته)

  • مشاور صادقی
   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام
   در سالهای اخیر اصلا امکان خرید خدمت وجود نداره

 48. فردین دیناروند
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۱

  سلام خدمت تمام مردم جمهوری اسلامی عزیزم.. جانم فدای رهبرم من ناموس وطنم رو دوست دارم تا پای جان. از وطن وناموسم دفاع مبکنم. من ۳۰سال سن دارم.. اقا من مملکتم کشورم و دینم رو دوست دارم برای لخت شدن ناموسم به خیابون نمیام بر علیه تمام اختشاش گرا مبکوشم نابودتان میکنم بدبختا حالیتون نیست چه کشور با امنیت خوبی داریم… ایا واقعا صحت داره خرید خدمت من فردین دیناروند متولد 1372/12/14ساکن استان لرستانم.. متاهلم. داری یک فرزنده.. خدا کنه واقعیت داشته باشه اخه شرایط مالیم اصلا خوب نیست دوست دارم هر طور شده قرض کردم هرکاری کردم بخرمش.. پدرم تحت نظر بهزیستیه. مشه ترو خدا یکی از مسعولینم جوابم بده.. خیلی خوشحالم دارم دیونه میشم از زوغ اگه واقعیت داشته باشه

  • tahmasebi
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام دوست عزیز خرید دوره ی خدمت سربازی فعلا در قانون نظام وظیفه اجرا نمیشود، شما اگر وارد غیبت نشده باشید میتونید برای کفالت پدر اقدام کنید.

   • عیسی
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

    میگن متولد 72 هستن بعد شما میگی اگر وارد غیبت نشده باشید ؟ خخخ

 49. علی
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من اسفندسال ۹۷ثبت نام کردم برای خرید خدمت اما اون موقع پولی نداشتم واسه همین پیگیری نکردم
  بعد یجاخوندم اگه تا پایان ۹۸یه قسط رومیدادم میتونستم باز بخرم اما من یه قسط روهم ندادم
  میخواستم بدونم باز میتونم پیگیری کنم برای خرید چون یکی میگفت اسمت چون ثبت شده اشنا داشته باشی میتونی بخری
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور جوادی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به نظام وظیفه استان مراجعه و پیگیری کنید.

   • شایان
    ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

    ببخشید من رفتم گفتند که بکلی مهلت پرداخت تمام شده است و بویژه قسط نداده ها پرونده شون باطل شده است و راهی جز ثبتنام دوباره نیست اونم اگر اجرا کنند.

    • مشاور جوادی
     ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی با توجه به اینکه در حال حاضر بنا بر تشخیص نظام وظیفه فعلا طرح خرید سربازی برداشته شده

  • سلام دوست عزیز کجا خوند ای که کسانی که یه قسط دادن میتونن بقیه رو پرداخت کنند
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۴

   دوستان من ۷۰درصد جریمه رو سال ۹۸پرداخت کردم و ۳۰درصد باقی مانده رو سال ۱۴۰۱ پرداخت کردم ، آیا کارت من صادر میشه ممنون میشم جواب بدید

   • rahdar
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

    سلام وقت بخیر
    از نظام وظیفه استان استعلام بگیرید و اگر طبق مقررات پرداخت کرده باشید بله کارت شما صادر میشود.

    • رضا
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     من ثبت‌نام کردم و چون قسط ندادم گفتند که بطور کلی پرونده ت حذف شده و هم بکلی مهلت پرداخت اقساط هم پارسال تموم شده.

     • مشاور رضایی
      ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

      سلام وقت بخیر برای خرید خدمت فعلا اطلاعیه داده نشده و تصمیم نهای گرفته نشده

    • ویسی
     ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

     سلام دوست عزیز طبق مقررات یعنی سال ۱۴۰۰باید پرداخت میکردم ولی من یه قسط. و سال ۱۴۰۱ پرداخت کردم میگن قبول نیست باید سال ۱۴۰۰پرداخت میکردی

     • مشاور جوادی
      ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

      سلام وقت بخیر
      دوست گرامی شما باید به نظام وظیفه مراجعه کنید و در صورت امکان مجدد ادامه خرید رو انجام بدین.

    • ویسی
     ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

     طبق مقررات یعنی چی دوست عزیز من سی درصد باقی مانده رو سال ۱۴۰۱ پرداخت کردم ولی ۷۰درصد باقیمانده رو سال ۹۸پرداخت کردم

     • مشاور جوادی
      ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

      سلام وقت بخیر
      دوست گرامی به علت پاره ای از دلایل نظام وظیفه طرح خرید خدمت رو متوقف کرده.ممکنه در آینده مجدد طرح اجرا بشه.

  • ویسی
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

   منم همین مشکل رو داشتم من ۷۰درصد جریمه رو داده تو سال ۹۸ ولی ۳۰درصد باقیمانده رو تو سال ۱۴۰۱ دادم نظام وظیفه قبول نکرد

   • مشاور جوادی
    ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی به علت پاره ای از دلایل نظام وظیفه طرح خرید خدمت رو متوقف کرده.ممکنه در آینده مجدد طرح اجرا بشه.

 50. علی احسام
  ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من 20 سالمه 19 ماه خدمت کردم خیلی بم فشار اومده واقعا نمیتونم خدمت کنم بقیشو میشه خرید؟

  • مشاور ملکی
   ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   خیر.امکان خرید سربازی وجود ندارد.

 51. mohamad
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام
  برای کسانی که خارج از ایران هستند و زبان فارسی بلد نیستند و فرهنگ را نمیدانند که از خود به درستی محافظت کنندو هیچ پول و خدمتی از ایران نگرفته اند و قرار نیست ایران کار کنند و به ایران بیایند مدت زیادی بمانند از کار کردن و زندگی عقب میافتند خریدسربازی به یورو خواستن این همه پول فقط باعث بدبین شدن به ایران و نیامدن به ایران هستند.
  نماینده های مجلس اشتباه میکنند با تصورات واهی خود که فکر میکنند از اسمان یورو میریزدو نمیدانند خرج و برج در خارج به جه صورت است حقوق مهم نیست قدرت خرید مهم است و به نظر جوان ها انها میخواهند از کسانی که خارج هستند باج بگیرند به نظر من باید بگویند هرکسی که ایران تحصیل نکرده فقط در شرایطی که میخواهد کار کند در ایران باید سربازی برود .

  • مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام ممنون ازصحبتتون برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 52. عسـکر
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام من 42سالمه سه تا فرزند دارم آیا معافیت شامل مت هم میشه؟ با تشکر

  • مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی هنوز این طرح به تصویب نرسیده

 53. رضا احمدی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  من سه سال پیش برای جریمه خدمت اقدام کردم پلیس +۱۰ مدارک تکمیل کردم موقع جریمه بود متولد ۱۴ فروردین ۱۳۶۳ هستم داری فرزند یه پیامک اول اومد نوشت جریمه ۱۷ ملیون دویتره یه پیامک اومد منتفی شد جریان چیه

  • مشاور محمدی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت به خیر
   جریمه خدمت سربازی توسط نظام وظیفه تعیین می شود.

   • یعنی چی جریمه توسط نظام وظیفه تایید میشه
    ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

    سلام یعنی چی قیمت توسط نظام وظیفه تایید میشه

    • مشاور جوادی
     ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی طبق قوانین خرید سربازی برای مقاطع تحصیلی مختلف مبالغ متفاوت هست.

   • سلام چطور توسط نظام وظیفه انجام میشه
    ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

    سلام وقت بخیر ،ببخشید جریمه توسط نظام وظیفه تعیین میشه یعنی چی ،چه جریمه ای ؟؟

    • مشاور فتح اللهی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

     سلام وقت بخیر یعنی اگر قصد خرید خدمت سربازی را داشته باشید و قبل از سال 98 اقدامی کرده بودید برای تعیین وضعیت باید از سازمان وظیفه عمومی اقدام کنید

   • وحید
    ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

    سلام وقت بخیر ،ببخشید جریمه توسط نظام وظیفه تعیین میشه یعنی چی ،چه جریمه ای ؟؟

 54. مهدی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام خسته نباشید بخاطر مشکلات خانوادگی نونتستم ادامه خدمت بدم من ۸ ماه خدمت کردم سال ۸۶ الان ۱۵ سال از فرارم میگذره امکان خرید خدمت هستش

  • مشاور کریمی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام اول بایدبریدتکلیف فراری بودنتونومشخص ودرست کنیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 55. علیرضا
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۲

  سلام من دانشجویی روزانه رشته برقم دوبار از دانشگاه انصراف دادم باراول از پیام نور وبار دوم از برق، کنکور دادم قبول نشدم وچون معافیت هم صادر نشد برگشتم دانشگاه قبلی ام.ایا بعد فارغ تحصیلی ام از برق میتونم دوباره کنکور بدم.

  • behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 56. رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۶

  سلام برادرم ۲۶ سالشه تاحالا خدمت نرفته ۴ ساله ازدواج کرده و یه فرزند داره پاش هم پلاتینه ایا معاف میشه یا باید بره خدمت

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام فعلا هیچگونه مصوبه برای خرید خدمت سربازی اعلام نشده است و در صورت اعزام میتواند کسری خدمت بگیرد

 57. رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۵

  سلام برادرم ۲۶ سالشه تاحالا خدمت نرفته ۴ ساله ازدواج کرده و یه فرزند داره پاش هم پلاتینه ایا معاف میشه یا باید بره خدمت یا میشه خدمتو خرید ایا راهی هست که نتونه بره خدمت و معافش کرد

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام فعلا هیچگونه اطلاعیه از سوی سازمان وظیفه عمومی اعلام نشده است

 58. sadaf
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام وقت بخیر یکی ۳ ماه خدمت کرده اما الان تو این اوضاع خانوادش میترسن پسرشون بره سربازی والان تصمیم گرفتن که پسرشون دیگه نره وبه جای سربازی درسشو ادامه بده من میخواستم بدونم اگه برگرده ودرسشو ادامه بده میتونه کارت پایان خدمتشو بگیر ؟؟؟

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر . نه این امکان وجود ندارد

 59. دانیال کارگر
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام کسی ک رفته خدمت اموزشی نتونسته بمونه برگشته باز میتونه بخره

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام خرید خدمت سربازی فعلا انجام نمیشود

 60. حسین
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۱

  سلام خسته نباشید من متولد ۶۴ هستم وداره سه فرزند دختر چگون میتوانم کاری کارتم انجام بدم ممنون میشم جواب بدین

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام وقت بخیر . فعلا خرید خدمت انجام نمیشود

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام فعلا برای خرید خدمت سربازی هیچ طرحی اعلام نشده است

 61. Scooter
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  با سلام من سایت شما رو دیدم حقیقتش یه رفیقی دارم 6 یا 7 سال فراری هست کلا چهار پنج ماه خدمت کرده ایا میتونه بده پلیس +10 بگه میخاد بقیه شو تو شهر خودش خدمت کنه یا باید زنگ بزنه به فرمانده یا کلا باید بره پیش فرمانده کلا شرایطشو اگه میشه کامل بهم بگین تا بهش بگم

  • bahraii
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت بخیر باید به یگانی که خدمت میکرده مراجعه کنه

   • Scooter
    ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۲

    خب بده یگان خودش میتونه پول بده به فرمانده بیاد شهر خودش یا کلا میشه توضیح بدین چطور میتونه شهر خودش خدمت کنه چون کسی نیست کار کنه تو خانوادش ولی شهر خودش خدمت کنه از صبح میره تا بعد ظهر بعد ظهر کار پیدا کنه بده سر کار لطفا کامل توضیح بدین برام ممنون ازتون

    • obeidavi obeidavi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 62. محمد
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

  سلام من از دانشگاه مقطع ارشد انصراف دادم ومتاهل هستم یعنی 7سال غیبت دارم امکان خرید سربازی رو دارم؟درسال 1402؟

  • isaei
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 63. رسول
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۷

  آیا امکان‌خرید سربازی در سال ۱۴۰۱ برای همه غایبین میسر است؟

  • mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقت به خیر
   در صورت اعلام از سوی نظام وظیفه شرایط خرید اعلام می شود.

  • javadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام دوست گرامی
   متاسفانه فعلا این مورد برداشته شده.

 64. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۲

  آیا طرح مالیات بر امنیت تصویب شده است؟

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 65. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۱

  آیا همه مشمولین غایب می توانند سربازی خود را بخرند؟

  • gholizadegan
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام روزتان بخیر در حال حاظر خرید سربازی برداشته شده است شما میتوانید از کسری و معافیت پزشکی و یا معافیت تحصیلی و کفالت و موارد دیگری که شرایطش را دارید استفاده کنید

 66. عرفان
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام من سربازهستم الان تقزیبا ۴ ماه خدمتم پدر و مادرم فوت شده و تقریبا ۸ ساله ک تنها زندگی میکنم و الان بدهی و قرض تمام زندگیم رو گرفته از چ راهی میتونم معافی بگیرم

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   جهت بررسی وضعیتتون با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

   • بلوچ
    ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

    سلام ودرود برشما عزیزان بنده ۴۲ سال سن دارم و وصاحب پنج فرزند هستم کارگر ساده هستم بیماری اعصاب دارم ازبچگی این مشکل دارم سال ۷۸ مثل تشنج دست وپا راست میگرفت تایک دقیقه همان سال مشهد دکتری رفیم عکس سرم گرفت مریضی تشخیص داد آمپول وقرص بعم داد چندبار رفتم قرص کاربامازپین وقتی وقتی استفاده کن فقط دست وپا کمی میلرزید سال ۸۱رفتم معافی پزشکی بگیرم گفتن معاف رزم هستی الان بدتر میلرزداز نظر اعصابی بدترم افسردگی راهنمای کنید دوستان معافیت سنی باشه یا خرید گرهی از زندگیمان کارم نگهبانی بوده الان اخراجم کرده واقعا دیگه مانده ام راهنمایم کنید اجرتان باخداست

    • maleki
     ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت بخیر
     پرای مشاوره و راهنمایی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • sadaf
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر یکی ۳ ماه خدمت کرده اما الان تو این اوضاع خانوادش میترسن پسرشون بره سربازی والان تصمیم گرفتن که پسرشون دیگه نره وبه جای سربازی درسشو ادامه بده من میخواستم بدونم اگه برگرده ودرسشو ادامه بده میتونه کارت پایان خدمتشو بگیر ؟؟؟

   • abbasi
    ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

    سلام مجاز نیست

 67. مراد
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۹

  سلام.وقت.بخیر
  .خداکنه.کسی.باشه.جواب.منوبد
  بنده.متولد۱۳۶۵هستم.داری.سه.فرزندفرزنددوم.بنام.بهار۷ساله
  هست.ازودن.تولدداری.معلولیت.شنوای.وگفتارخلیی.شدید
  میباشدبنده.درخاست.معافیت.دادم.ازماده.۴۴قانون.اساسی
  بهزیزستی.استفاده.کردم.کمسیون.پزشکی.رفتم.استان.اهواز
  بچه.منوتایید.کردن.جوابش.امده.نظام.وظیفه.شهرستان.دزفول
  حالایه.پرگه.زدن.رومدارک.من.بنام.توجیه.غیبت.دوبارارسال.شده
  نظام.وظیفه.استان.اهوازاونجارای.منفی.دادن.اخه.چرابچه
  من.کاشت.حلزون.انجام.داده.من.بایدچهکارکنم.شماروبخداکمک
  کنیدبابامن.مشگل.دارم.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 68. Kourosh
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام و درود خدمت شما.
  در آخرین پاراگراف این صفحه توضیح دادین که برای کسانی که فراری و غائب هستن،در زمان مسافرت خارجی،اخذ گواهینامه و سایر خدمات دولتی،شامل پرداخت ۵۰درصد اضافه مالیات میشوند!!!
  آیا هنوز این قانون معتبر هست یا خیر؟
  یعنی کسانی که کارت پایان خدمت ندارند هم میتوانند با قید وسیقه از کشور خارج شوند؟
  ممنون میشم توضیح بیشتری بدین،بنده در شرایطی نیستم که بتونم تماس بگیرم🙏🙏🙏

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام روزبخیر
   متاسفانه این طرح الان دیگه اجرا نمیشه دوست عزیز.
   اگر کارت پایان خدمت ندارین و دانشجو هم نیستین امکان خروج از کشور وجود نداره.

 69. محمد علی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  خرید سربازی را برای همه مشمولان .قرار دهید

  • bahraii
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   • امید
    ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

    سلام من سال 97 برای خرید خدمت اقدام کردم و مدارک و مبلغ 1 میلیون پول دادم برای خرید و امضا تصویه خدمت هم از پادگان جمع کردم ولی برای اقساط مشکلی پیش اومد و نتونستم پول پرداخت کنم تا الان که وضع بهتر شده.
    الان برم دنبالش راهی هست برای خرید اقدام کنم ادامشو با جریمه بدم؟

    • مشاور جوادی
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی برای پیگیری خرید سربازی باید حضورا به مراکز مربوطه که قبلا مراجعه کردین مراجعه فرمایید.

  • karimi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام به نظام وظیفه پیشنهاددهیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام روزتان بخیر حتما

 70. سلطان
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۶

  سلام شما گفتید که یه خبرایی هست واسه کسایی ک نرفتن خدمت یا فراری هستن کسایی ک پست کردن چرا یه فکری نمیکنن واسه این آدما حتما مشکل خانوادگی دارن یا بیماری خاص داریم ک نمیتونیم به ادامه خدمت بریم تورو به هرکی میپرستید راه حل بزارید واسه من ن بلکه واسه همه کسایی مشکل دارن نمیتونن برن بخاطر هر دلایلی معامفیت نخواستیم شده باشه میخرم به هر قیمتی ک باشه با تشکر

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 71. سلطان
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۵

  سلام شما گفتید که یه خبرایی هست واسه کسایی ک نرفتن خدمت یا فراری هستن کسایی ک پست کردن چرا یه فکری نمیکنن واسه این آدما حتما مشکل خانوادگی دارن یا بیماری خاص داریم ک نمیتونیم به ادامه خدمت بریم تورو به هرکی میپرستید راه حل بزارید واسه من ن بلکه واسه همه کسایی مشکل دارن نمیتونن برن بخاطر هر دلایلی معامفیت نخواستیم شده باشه میخرم به هر قیمتی ک باشه با تشکر

 72. آرش نعمانی
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  (((سلام مجدد معذرت میخوام کسی نیست این دوتا سوال منو جواب بده؟)))
  – من 1 سال و 8 ماهه که به دلیل مشکلاتی از سربازی فرار کردم.
  – حدود 34 سال سن دارم که دیگه سن کمی نیست.
  – به بیماری همورویید مبتلا هستم و 5 گواهی تایید بیماری از بیمارستان خانواده ارتش دارم ( در بیمارستان گفتن برای همورویید کمیسیون پزشکی تشکیل نمیشه )
  – سن پدرم 65 سال و پدرم مبتلا به به بیماری قند خون و فتق روده جراحی شده و بهبود نیافته هستش و نیاز به مراقبت و رسیدگی داره.
  حالا من دو سوال دارم :
  یک : اگه من خودمو معرفی کنم و دادگاه برام تشکیل بشه آیا با ارائه دادن این مدارک بیماری و با توجه به سن بالای 30 سال فرار از سربازیم عذر موجه میشه؟
  دو : میتونم در دادگاه بخاطر سن بالای 30 سال خودم و بیماری همورویید خودم و بیماری پدرم به قاضی بگم دیگه قادر به ادامه خدمت سربازی نیستم؟
  ممنون اگه جواب دقیق بدید.
  (((ببخشید 3 بار پرسیدم جواب داده نشده)))

  • behrouzi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   بله دادگاه تشکیل میشه براتون ولی باید قاضی رو متقاعد کنید متن داخل مقاله را مطالعه کنید وتماس بگیرید

 73. آرش نعمانی
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  (((ببخشید این سوال من منتشر شده ولی جوابی بهش داده نشده!!!)))

  – من 1 سال و 8 ماهه که به دلیل مشکلاتی از سربازی فرار کردم.
  – حدود 34 سال سن دارم که دیگه سن کمی نیست.
  – به بیماری همورویید مبتلا هستم و 5 گواهی تایید بیماری از بیمارستان خانواده ارتش دارم ( در بیمارستان گفتن برای همورویید کمیسیون پزشکی تشکیل نمیشه )
  – سن پدرم 65 سال و پدرم مبتلا به به بیماری قند خون و فتق روده جراحی شده و بهبود نیافته هستش و نیاز به مراقبت و رسیدگی داره.
  حالا من دو سوال دارم :
  یک : اگه من خودمو معرفی کنم و دادگاه برام تشکیل بشه آیا با ارائه دادن این مدارک بیماری و با توجه به سن بالای 30 سال فرار از سربازیم عذر موجه میشه؟
  دو : میتونم در دادگاه بخاطر سن بالای 30 سال خودم و بیماری همورویید خودم و بیماری پدرم به قاضی بگم دیگه قادر به ادامه خدمت سربازی نیستم؟
  ممنون اگه جواب دقیق بدید.

 74. آرش نعمانی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

  با سلام و خسته نباشید.
  – من 1 سال و 8 ماهه که به دلیل مشکلاتی از سربازی فرار کردم.
  – حدود 34 سال سن دارم که دیگه سن کمی نیست.
  – به بیماری همورویید مبتلا هستم و 5 گواهی تایید بیماری از بیمارستان خانواده ارتش دارم ( در بیمارستان گفتن برای همورویید کمیسیون پزشکی تشکیل نمیشه )
  – سن پدرم 65 سال و پدرم مبتلا به به بیماری قند خون و فتق روده جراحی شده و بهبود نیافته هستش و نیاز به مراقبت و رسیدگی داره.
  حالا من دو سوال دارم :
  یک : اگه من خودمو معرفی کنم و دادگاه برام تشکیل بشه آیا با ارائه دادن این مدارک بیماری و با توجه به سن بالای 30 سال فرار از سربازیم عذر موجه میشه؟
  دو : میتونم در دادگاه بخاطر سن بالای 30 سال خودم و بیماری همورویید خودم و بیماری پدرم به قاضی بگم دیگه قادر به ادامه خدمت سربازی نیستم؟

 75. کامی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۷

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر دوست عزیز . بنده بعد از فوت پدر از طریق کمیته امداد اقدام کردم برای معافیت کفالت سال 99 بهم گفتن بهت تعلق میگیره . بعد از پیگیری کارهای اداری مربوط به پرونده رو که انجام دادم پرونده ارسال شده استان دقیقا در مدت زمان اوج کرونا و تعطیلات کرونایی بوده تا اینکه در تاریخ 1400/04/01 جوابیه نامه و پرونده اومده از استان موافقت کردن .و بعد از اون نامه رو بردم طبق روال اداری تحویل نظام وظیفه دادم اما مسئول قسمت نظام وظیفه گفتن نمیشه و بهتون تعلق نمیگیره حتی پرونده بنده رو حذف کردن .و منم نمیدونستم به کجا مراجعه کنم .تا اینکه به استان رفتم ،از استان گفتن موافقت شده و نامه هم تو سیستم ثبت هس مشکلی نیس .باز برگشتم به شهرستان خودم سیستان و بلوچستان (شهرستان کنارک) ولی بازم بهم گفتن نمیشه الان غیبت داری 46 روز .باید بری توجیه غیبت کنی . من یه سرپرست خانواده 6 نفره هستم ولی متاسفانه با شراایطی ک داشتم اینجوری دستی رفتم تو غیبت .خدایی راه حلی هم نمیدونم باید چکارکنم .الان باید کجا برم توجیه غیبت کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید دوست عزیز .

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام روزبخیر
   باید به پلیس +10 مراجعه کنید و مدارک مربوطه را همراه خودتون ببرین
   که در ابتدا باید دفترچه پست کنید و همزمان توجیح غیبت انجام بدین.

  • امیر حسین
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

   سلام.لطفا راهنمایی کنید.من 36سالمه .10سال و بیشتر از فرار از خدمتم گذشته.حین خدمت برای مشکل اعصاب اعزام به بیمارستان گرفتم ولی دکتر اونجا با بهانه ی اینکه برو جوون بعدا نمیتونی کار دولتی بگیری منو معاف از رزم کرد که اون هم مفت گرون بود .الان 15ساله پنیک شدید و مداوم دارم.مشکلات عصبی .و افسردگی و دو قطبی و هراس دارم.4تا دیسک کمرم زده بیرون.کمر درد های شدید دارم.پدرم بالای شصت ساله خرج خونه پای منه تک پسرم.تمام دندانهام خراب شدن .تو خرج خودم موندم با این دردام.خرج خونه و اجاره خونه هم هست.از پدرم کاری بر نمیاد.واریکوسل هم داشتم که اون هم معاف از رزم دادن .لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم معافیت بگیرم و لا اقل یک مشکل از مشکلاتم کم بشه شاید بتونم کاری کنم.نمیتونم جایی بیمه بشم.لطفا راهنمایی کنید.

   • obeidavi obeidavi
    ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

    سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 76. Amir
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام من ۲۱ سالمه کارشناسی پیوسته میخونم
  میتونم خدمت ام رو بخرم؟؟

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیردر حال حاضر قانون خرید سربازی اعلام نشده است.

 77. سهند
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  با عرض سلام خسته نباشید بنده ۲۸سالم از خدمت فرار کردم امکان خرید وجود داره

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 78. رضا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام ۳۴ سالمه و متاهل و دارای یک فرزند می‌باشم آیا برای خرید خدمت میتوانم اقدام بکنم

  • rahimi
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر امکان خرید سربازی امکان پذیر نیست

 79. رشیدی
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام خسته نباشید بنده 34سالمه و مجردم و تنها زندگی میکنم من با این شرایط چطور برم خدمت سربازی آیا امکانش هست کارت پایان خدمت را بخرم ممنون میشم جواب بدین

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 80. محمد
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

  سلام من ۳۹ سالم هستش و حدودا ۲۲ساله از خدمتم میگذره و غایب هستم سال ۹۸ یک قسمت واریز کردم وبهم گفته بودن پیش از ۱۴۰۱ واریز کن مابقی را من ۵روز از سال جدید رفته بود واریز کردم یعنی ۵ روز دیر شد وارد سال جدید شدیم ولی ۱۹ میلیون را که واریز کردم الان ۶ ماه هستش تو حساب خزانه هستش به نظام وظیفه مراجعه کردم میگه باید صبر کنی الان ۶ ماه هستش که واریز کردم پول هم برگشت نخورده متاهل هم هستم

  • isaei
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 81. محمد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۰

  سلام
  متاهل و دارای دو فرزند هستم ۳۸ ساله.سال ۹۷ هم برای خرید اقدام کردم اما به دلیل نداشتن ۸ سال غیبت.، واریزی نداشتم.معافیت شامل بنده میشه یا خیر؟تشکر از توجه شما

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   غیبت داشتید خیر ولی مورد خاصیه خود نظام وظیفه پیگیری کنید

   • سعید
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

    سلام من از سال ۹۵ غایب هستم
    امروز از کلانتری ی برگه اومد ک باید خودتو معرفی کنی و اینکه گزارش دادنش هم از سمت زن سابقم بوده که سر مهریه باهاش مشکل خوردم
    سوالم اینه: اول اینکه برادر خودشم سربازی نرفته منم میتونم گزارش بدم اونو؟
    حالا در مورد خودم آیا واقعا بعد ده روز باید برم اقدام کنم یا فقط ی اخطار عادی هست که می‌خواسته منو بترسونن
    الان من چیکار کنم

    • isaei
     ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

     سلام اگر فقط غیبت سربازی دارید و فرار از خدمتی نیستید خیلی نمیتونه مشکل ساز باشه ولی اگر فرار از خدمتی هستید باید خودتونو معرفی کنید

 82. Abolfazl
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۱

  باسلام و خسته نباشید من دانشگاه ثبت نام کردم و ۲۳سالم هست مدرک نگرفتم الان هم ۶ماه مشمولم .میش خرید از سن ۱۸سالگی برام حساب میش یانه

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام خیر راهی برای خرید وجود ندارد ولی میتوانید معافیت و کفالت و…بگیرید اگر واجد شرایط هستید در صورت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 83. سید علاءالدين الموسوي
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  السلام علیکم من ازاهالی خوزستان سرباز نرافتم ۳۶سالمه کارگر فلکه ۴بچه دارم یکی عمل میخاد چطور برم سربازی کی خرج خونه میده کی خرج عمل دخترم بهم بده نه خونه دارم نه حقوق ثابت دارم ۰۹۳۰۶۱۲۶۶۶۸

 84. سلطان
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۵

  سلام خسته نباشید من تو فرار هستم متاهلم هستم اگه طرح جدید بیاد احتمالش هست واسه سربازای فراری هم بشه خریدش یا اگه میشه چند سال باید از فرار بگزره خیلی ممنون

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت بخیر در خصوص خرید سربازی فعلا هیچ خبری اعلام نشده است

  • eshghabadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر ..بله احتمالش هست

 85. علی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام وقتتون بخیر
  الان میشه خرید؟یا امکانش نیست؟

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر
   خیر

   • عباس
    ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۲۸

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارکنان عزیز .عزیز جان من یک مشکلی داشتم که می خواستم با شما مطرح کنم و برای من راه حلی در نظر بگیرید. من سال۸۷ مشمول ب خدمت شدم و دوماه آموزشی مرو من انجام دادم بعد از دوماه آموزشی من تقسیم به یگان شدم و یکم هم تو یگانه خدمت کردم که متاسفانه به خاطر بعضی از مسائل خصوصی و خانوادگی نتونستم ادامه خدمت بدم. تا الان میخواستم بدونم که شرایطی وجود داره برای خرید خدمت من.
    ناگفته نمونه که اون زمانی که سال ۹۸ ۹۹ دولت اعلام کرد برای سرباز های فراری که میخوان خدمتشون را خریداری کنند برم پلیس +۱۰ و از این جور حرفا .من رفتن ثبت نام کردم از پلیس۱۰ به من نامه دادن من رفتم پادگانی که خدمت میکردم. پادگان یگان از اونجا دوباره نامه بهم دادند بردم میدون سپاه .حتی فکر کنم که نامه رو هم به میدان سپاه قسمت سربازان فرااری بردم و تایید کردن و تا آنجا که یادمه گفتن برگرد پلیس۱۰ برای قسط بندی.که موقع برگشت با موتور تصادف کردم ومن تصادف کردم و نزدیک ۱۳ روز تو کما بودم و۴۳روز icu و۱۶ روز هم بخش بودم. تا به خودم اومدم ۲ سال از ماجرا گذشتن دیگه من نامه رو برسونم به پلیس۱۰ برنامه از این قضیه سه چهار سال میگذره میخواستم یه راهنمایی منو بکنید ممنون تو میشم در حقم لطف بزرگ رو بکنید که من را راهنمایی بکنید ‌چون من هم قصد ادامه تحصیل دارم و به خاطر نداشتن پایان خدمت دستم از همه جا کوتاهه. .الان بعنوان خرید اقساطی خدمت در پلیس ۱۰ پرونده ثبت شده دارمم.
    این شماره تماسه بندس
    09221990737✓
    09021977737✓
    09121977737
    09021977738
    09102334437✓
    اونایی که تیک خورده هر موقع خواستید میتونید تماس بگیرید.
    اگر هم که تو همینجا میشه منو راهنمایی کنید که خیلی خیلی ممنونم

    • مشاور محمدی
     ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۸

     سلام وقت به خیر
     در حال حاضر اطلاعیه ای در رابطه خرید خدمت اعلام نشده است.

 86. عباس طرفی
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

  باعرض سلام و ادب
  بنده 41 سالمه متاهل دارای 2 فرزند سال‌79 در نیروی انتظامی استخدام شدم بعد از 2سال اخراج شدم و به خدمت سربازی نرفتم سوالم اینکه این طرح شامل من میشه ممنون.

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام روزبخیر
   این طرح هنوز تصویب نشده.

 87. رضا
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام ۲۵ سال از فرار از خدمت بنده گذشته و متاهل دارای دو فرزند هستم امیدی هست برای دریافت معافیت

  • eshghabadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر ..باید منتظر قانون بمانید

 88. رضا
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام بنده بالای ۲۵ سال از فرار از خدمتم گذشته متاهل و دو فرزند دارم امیدی هست ممنون

  • رضا
   ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام ۲۵ سال ازفرار بنده گذشته متاهل و دارای ۲ فرزند هستم امیدی هست

   • eshghabadi
    ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

    سلام وقت بخیر..بستگی داره تصویب شه یا نه

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام روزبخیر
   اگر این طرح به صورت قطعی تصویب بشه
   بله

 89. محمد
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام من فراری سال 95هستم 5ماه خدمت کردم مرخصی اومدم و نرفتم .28سال سنمه متاهل دارای یک فرزند پسر هستم ایا با این شرایط میتوانم خدمتمو خریداری کنم یا نه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید. وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود.

 90. ملازهی
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  باسلام من ۳۲ سالمه متاهل دارای ۲ فرزند برای خدمت نرفتم ایا الان مشمول این طرح خرید سربازی هستم یا نه؟

  • gholizadegan
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام روز بخیر باتوجه به شرایط شما بستگی دارد

 91. هیمن خضری
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۵

  سلام، من یک سال و نیمه فراری هستم بیست سال و خورده ای سنمه، پدرم فوت کرده و فقط خودم و مادرم تنهایی زندگی میکنیم سه برادر دارم همشون خدمت رفتن و متاهل هستن و تو شهرهای دیگه زندگی میکنن و منم با مادرم هستم و خرج خونه و مادرم رو به عهده دارم، آیا برای من شرایط معافیت وجود دارد؟

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام شما چون فراری محسوب میشوید خیر

 92. آرش
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام من ۳۱ سال سن دارم و در حال خدمتم اگه طرح معافیت بالای ۲۸ سال بیاد شامل حال من میشه؟

  • alizadeh
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام وقت بخیر . باید منظر بود

 93. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام من سال ۹۳ از خدمت فرار کردم ۴ ماه مونده رود که تموم شه خدمتم. و ۳ ساله که ازدواج کردم الان شرایط من چی میشه باید برم خدمت یا جریمه بدم؟
  واینکه پسر بزرگ خانواده هستم و پدرم شرایط کار رفتن براش خیلی سخته هم دیسک کمر و تنگی کانال و داره وباید عمل شه اگه میشه منو راهنمایی کنید

  • gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام روزتون بخیر بله شما باید برید خدمت سربازی

   • علی
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۰

    همون ۴ ماه رو میرم یا اضافه خدمت هم بهم میخوره؟
    یعنی اگر مدارک پزشکی پدرمم رو هم ببرم فایده نداره؟

 94. خدایا عاقبتم چه خواهد شد
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۳

  سلام خسته نباشید من دیگ خدایی خسته شدم پدرم ۳۰ درصد سوختگی دارد توانایی کار کردن ندارد کار افتادس تک پسرم خرج خانوادم بر عهده من هستش متاهلم هستم قسط وام و قسط خونه خودم و مادرم اینا رو میدم تورو به هرکی میپرستید راضیم یدونه کلیمو بدم فقط راحت زندگی کنم خسته شدم از این ک سرباز فراری هستم کی میشه اقدام به خرید کرد پس

  • rahimi
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت شما بخیر. متشکرم از پیامتون. شما جدای از بحث خرید خدمت سربازی حتی میتونید برای معافیت هم اقدام کنید اگر شرایط لازم رو داشته باشید.

   • خدایا عاقبتم چه خواهد شد
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۱

    بعد این ک فقط من تو چهار ماه خدمت بودم فرار کردم هرکاری هم کردم که انتقالی بدن به شهرم نکردن این کارو میتونم بازم دنبال معافیت یا اگه طرح جدید بیاد واسه خرید اقدام کنم ممنونم جواب منو بدین

    • bagheri
     ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸

     سلام وقت بخیر جهت اطلاع بیشتر ایین نامه معافیت از خدمت پزشکی را با دقت مطالعه کنید.

 95. امین
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

  سلام خسته نباشید و وقتتون بخیر
  خرید خدمت یا طرح مالیات مشمولان غایب شهریور‌ماه حتما ابلاغ میشه، تورو خدا یه جواب کامل بدید که مطمئن بشم و کی اعلام میشه ؟!

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

   سلام وقت بخیر . تاریخش اعلام نشده

 96. ایران
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۴

  سلام بنده اعزامی سال 1390بودم رفتم سربازی وبرای سربازیم 3ماه مونده بود که درگیر مشکلات خوانواده شدم ونتونستم برم ادامه بدم الانم نزدیک به 10ساله سربازیمو نرفتم یعنی سرباز فراریم ازدواج کردم دو فرزند دارم سنم بالای 30سال هست ایا معاف میشم یا نه ممنون میشم جواب بدید

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

   سلام وقت بخیر . ترجیحا منتظر مصوبات جدید باشید برای شهریور ماه برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 97. مریم
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام وقت بخیر همسربنده جهت خرید سربازی سال ۹۷اقدام کرده ولی پیگیر واریزی نشده میخاستم بدونم میتونه الان ادامه ی درخواست سال ۹۷رو پیگیری کنه؟؟

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • سلام کسایی ک تشنج کردن معاف میشن؟
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

    سلام کسایی ک تشنج کردن معاف میشن؟

    • karimi
     ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 98. یاوری
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۲

  سلام خسته نباشید
  من ۹ ساله غیبت دارم و اصلا دفترچه پست نکردم.
  آیا امیدی هست که ابلاغیه یا مصوبه ای برای خرید کارت خدمت برای افرادی مثل من بگذراند؟
  برای کسانی که بیشتر از ۸ سال غیبت دارن آیا امیدی هست؟

  • ranjbar
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقتتون بخیر
   برای پاسخگویی به سوال شما اطلاعات بیشتری نیاز است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 99. روح االه دیبا
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام من قبلا یه قسط رو پرداخت کردم و بعد قط اخر رو پنجم فروردین پرداخت کردم چرا پول به حساب نمیشینه

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

   با سلام به صورت حضوری اول به بانک مورد نظر بعد به نظام وظیفه مراجعه نمایید

 100. آرش نعمانی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام و خسته نباشید برای چندمین بار سوال پرسیدم جواب داده نشد
  من 1 سال و 6 ماه هست فراری هستم و 2 بار هم اومدن دنبالم نبودم بیخیال شدن.
  دارای 4 گواهی از بیمارستان خانواده ارتش هستم که اثبات میکنه همورویید دارم ولی گفتن برای همورویید کمیسیون تشکیل نمیشه.
  میخواستم ببینم اگه دستگیر بشم چه حکمی برای من میدن؟

  • ranjbar
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقتتون بخیر
   سرباز فراری محکوم به حبس از ۳ ماه تا یک سال یا ۳ ماه تا یک سال اضافه خدمت می شوند.
   برای بررسی دقیق تر شرایط لطفا مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 101. سعید حیدری
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام ، من چند‌ بار سوال پرسیدم ولی جواب داده نشد.
  سوالم این بود آیا شهریور امسال(۱۴۰۱) باز هم طرح جدیدی برای سربازی اعلام میشه؟
  لطفا جواب منم بدید ، با تشکر از سایت خوبتون

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام امکان معافیت برای شما وجود دارد

   • سعید حیدری
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

    سلام مجدد ، ببخشید جسارتا جواب سوال من چیز دیگه ایه ، من پرسیدم آیا شهریور امسال ۱۴۰۱ باز هم طرح جدیدی برای سربازی اعلام میشه؟

    • bagheri
     ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

     با سلام اطلاعه جدید قراره شهریور ابلاغ شه

 102. سعید حیدری
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام خسته نباشید ، ببخشید من تو نظرات که دیدم جواب دادید نوشتید امسال شهریور اطلاعیه جدید سربازی ابلاغ میشه ، ینی شهریور امسال درباره سربازی باز یک‌ قانون جدید میاد؟

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

   سلام بله برای کسب اطلاعات مربوطه به مقالات سایت رجوع شود

 103. آرش نعمانی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۸

  سلام مجدد ببخشید میشه جواب منم بدید؟
  یکبار دیگه هم میپرسم
  من 1 سال و 6 ماهه که فرار کردم ولی 4 گواهی معتبر از بیمارستان خانواده ارتش دارم که ثابت میکنه من همورویید دارم و به من گفتن کمیسیون پزشکی براش تشکیل نمیشه.
  2 بار هم اومدن دنبالم من نبودم و بیخیال شدن رفتن
  اگه باز بیان منو دستگیر کنن یا تو خیابون دستگیرم کنن چه مجازاتی برای من در نظر میگیرن؟

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام اضافه خدمت زندان مالی برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 104. آرش نعمانی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

  با سلام و خسته نباشید
  مدت 1 سال و 6 ماهه که سرباز فراری هستم و تا حالا 2 بار هم اومدن دم خونمون و من نبودم و بیخیال شدن و رفتن.
  به بیماری همورویید مبتلا هستم و 4 نسخه معتبر از بیمارستان خانواده ارتش دارم ولی گفتن همورویید واسش کمیسیون پزشکی تشکیل نمیشه و بیشتر وقتا موقع دستشویی رفتن خونریزی دارم.
  سوال من اینه : اگه منو دستگیر کنن حالا به هر شکلی چه دم خونه بیان ببرن چه تو خیابون دستگیرم کنن چه مجازاتی برای من در نظر میگیرن؟
  با تشکر از سایت خوبتون.

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر سرباز فراری محکوم به حبس از ۳ ماه تا یک سال یا ۳ ماه تا یک سال اضافه خدمت می شوند.

 105. موسی۱۳۵۷
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  با سلام وخسته نباشید
  بنده متولد۱۳۵۷هستم متاهل و داری یک فرزند و شغل ام کارگر فصلی و مستاجر هستم از تمام بدبختی ها و گرفتاری دنیارو هم دارم.
  درسال ۱۳۷۶ به خدمت رفتم بعد۶ماه فرار کردم چون پسر بزرگ خانواده و۷برادر و خواهر از خودم کوچکتر بود و پدرم کارگر ودر آن زمان ۵۹سال داشت چندباره دستگیر و اضافه خدمت خوردم دادسرای نظامی از تحقیقات محلی که به عمل آوردن مشخص شد تمام گفته هایم درست است وبه خاطر کمک حال پدر و مریضی سرطان مادرم حتی دادسرا برایم معافیت درخواست کردن ولی به خاطر این که در زمان اعزام پدرم۵۹ سال داشت موافقت نشد.
  الان ۴۴سال دارم و هیچ دندان طبیعی ندارم و چندسال قبل تصادف کردم از پای راست رباط صلیبی پارگی و نی درشت پا واز پای چپ پارگی رباط صلیبی و مینیسک شدم الان هم کار افتاده شدم و مددجو کمیته امداد هستم حال با این شرح خلاصه میتونم معافیت درخواست کنم.
  ۱.ایا میشه بدون رفتن به یگان خدمت ام که اراک است دنبال کارهایم باشم؟
  ۲.چون مستاجر و متاهل هستم معافیت شامل حالم میشه؟
  ۳.با بیماری و مشکلات بدنی که دارم میشه معافیت پزشکی گرفت؟
  ۴.واقعا به غیر شهر خودم که سمت مشهد است نمیتونم جای دیگه دنبال پرونده ام باشم ایا راهی هست بدون مراجعه به یگان خدمتی در شهر و استان خودم دنبالت معافیت پزشکی باشم.
  ۵.اصلا مشخص میشه که ۲۶سال پیش به خدمت رفتم و۶ماه خدمت کردم؟
  اگه لطفا کنید پاسخ بدید ممنون میشم یک این فکر بزرگ خلاص بشم

  • موسی۱۳۵۷
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

   ببخشید کسی نیست جواب سوال من رو بده
   مگه سوال من این قدر سخت است
   یا حوصله جواب دادن ندارید
   اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم با تشکر از اساتید گرامی که دستی بر آتش دارن جواب سوال من بدن خدا توفیقشان بده

   • karimi
    ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

    سلام درحال حاضرخریدخدمت وجودنداره برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • سرهنگ پادگان اراک
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

    سلام موسی تو اگه حتی بمیری باید خدمت کنی .اینقدر هم ننه من غریبه در نیار فردا بیا پادگان تا هشت سال خدمت و اضافه را شروع کنی

    • heydari
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

     سلام سرهنگ..اجازه بدید مشاورا پاسخ بدن

 106. حمید
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام ببخشید من سال ۹۷ طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کردم و چند قسط پرداخت کردم وبقیش مونده،میخواستم ببینم الان دیگه نمیتونم الباقیش را پرداخت کنم و کارتما بگیرم،خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون

  • fathollahi
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام اگر اقدام کرده بودید میتونید به نظام وظیفه مراجعه کنید

 107. علی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام و عرض خسته نباشید ..
  بنده متولد ۱۳۵۶ هستم و در سال ۷۶ اعزام شدم و بعد از ۲۰ ماه خدمت تقریبا یکی دو ماه مانده بود بنا ب دلایلی مجبور ب ترک خدمت شدم ممنون میشم من و راهنمایی کنید

  • fathollahi
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

   سلام فعلا اطلاعیه ای برای خرید خدمت سربازی اعلام نشده است

 108. پوریا
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  باسلام و عرض ارادت من متولد ۷۳ هستم از سال ۹۵ متاهلم و همون سال هم مشمول خدمت شدم الان برای خرید چطور باید اقدام کنم

  • fathollahi
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام فعلا برای خرید خدمت سربازی طرحی اعلام نشده است

  • بانو
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   سلام بنده همسرم متولد 1365 سال 86 اعزام ب خدمت شد ولی فرار کرد و دوباره عفو رهبری خورد بازم رفت و چهار ماه مونده که تموم کنه فرار کرد الان ی دختر 13ساله داریم aclپاش پاره شده کامل ایا میتونه معافیت بگیره 15ساله ک خدمت نرفته
   ممنون.

   • bagheri
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

    با سلام چون فرار داشته اول باید وضعیت فرارش مشخص شود

  • محسن
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

   سلام خسته نباشید .من آخرتی سال ۹۳که برج ۱۲میشد رفتم خدمت و سال ۹۴که اخراش بود برج۱۱فرار کردم به دلیل وضع مالی در خانه هم ۲خواهر یک برادریم و پدر هم ۴۸سال دارد خلاصه وضع مالی خوبی نداریم خودم هم متاهل هستم با ۲فرزند پسر سن خودم هم ۲۶هس و از کمر درد داشتم رفتم دکتر امرای دادم گفتن ۳تا دیسک داری که۲تاش پاره شده رفتم عمل کردم میخواستم بدونم من معاف میشم

   • مشاور صادقی
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

    سلام
    شرایط معافیت شما از دو جنبه ی کفالت و پزشکی قابل بررسی هست
    اما در درجه اول فرار از خدمت تون باید توجیحه بشه
    برای بررسی دقیق وضعیت لطفا با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 109. محمد
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

  با سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من 22 ساله‌هستم کلا خدمت قصدم نیست برم‌ خاستم بدونم برای بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی به مشکل بر میخورم میتونم بیمه واریز کنم بدون کارت پایان خدمت؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام بله میتونید بیمه واریز کنید

 110. نیما
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام طرح معاف دوفرزند زدین تصویب شده اما تو پاسخ میگین الکیه یا اینکه سایت دروغه ،، ایا سه تا انگشت بزرگ دست چپ من تاندوم عصب پاره شده حس نداره شامل معاف میشه

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   برای معافیت دو فرزند لغو شد و اطلاعیه جدید خرید سربازی با شرایط دیگر در شهریو ابلاغ میشود

   • آرش نعمانی
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

    ببخشید درباره ی اینم توضیح میدید؟ درباره ی اطلاعیه ی جدید خرید سربازی در شهریور

   • آرش نعمانی
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۷

    یعنی منظور شما اینه که شهریور امسال یک قانون جدید درباره ی سربازی میاد؟

    • bagheri
     ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

     با سلام قرار است بررسی مجدد انجام شود

 111. رضا
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

  با سلام
  من یک سرباز شش ماه خدمت ، تک فرزند هستم . پدرم ۶۵ سال سن دارد ، خودم هم پایم شکسته و پلاتین داخلش است .
  آیا امکان معافیت وجود دارد؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام اگر کمیسیون پزشکی مشکل پای شما رو تایید کنه میتونید شانس معافیت داشته باشید

 112. رضا
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  با سلام
  من یک سرباز شش ماه خدمت هستم ، اعزامیه ۱۴۰۰/۱۰/۱ هستم .
  با توجه به سن پدر که ۶۵ سال دارد و امکان کار کردن برای او دشوار است ، امکان معافیت برای من وجود دارد؟

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت جسمانی پدر باید مورد تایید نظام وظیفه باشد ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 113. حمید
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام من۳۶سالمه مجردم وسربازی هم نرفتم تکلیف من چی میشه و آیا الان نیاز هست برم سربازی؟

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   با سلام امکان خرید خدمت سربازی 1401 وجود ندارد

 114. مه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من متولد 83 هستم و ماه دیگه در خارج کشور اقدام به تحصیل میکنم و اقامت اون کشور رو دارم
  سوال اول اینکه چطوری میتونم خدمت رو بخرم که به راحتی برم و به ایران بتونم هم بیام؟!
  و اینکه تو این مدت من میخوام درس رو کامل تموم کنم تو این مدت تحصیل در خارج کشور میشه به ایران به دیدن خانوادم بیام و تا چ موقع ادامه پیدا میکنه؟!
  و اقامت کشور رو قبل از اینکه تحصیل کنم دارم، این کمکی در خرید سربازی نمیکنه و حتی اگر به سن لازم نرسیدم که بخرم تو این مدت ادامه تحصیل میتونم برگردم و خانوادم رو ببینم یا به مشکل بر میخورم؟!
  ممنون میشم پاسخم رو سریعتر بدید
  با تشکر

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام وقت بخیر در حال حاضر شایط خرید خدمت فراهم نیست برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 115. مهدی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من 17سالمه و ماه دیگه میخوام خارج کشور ادامه تحصیل پیدا کنم، وثیقه مورد نیاز رو هم میزارم
  فقط سوال بنده این است که چیکار باید بکنم که بخرمش،
  تا به راحتی بتونم خارج برم و به دیدن اقوام هی برگردم؟
  و سوال دوم اینه که تو این مدت تحصیل میشه برگردم ایران و خانوادم رو ببینم و این امر تا لیسانس امکان پذیرهه؟!

  • haghipor
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   سلام وقت بخیر
   رفت و آمد شما به کشور تا زمانی که معافیت تحصیلی داشته باشید منعی ندارد

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر خرید خدمت در حال حاضر وجود ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 116. اسرا
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام وقت بخیر همسرم متولد1368هست از دوری سربازی فقط اموزشی رفته چون متاهل بود نتونست ادامه بده الان بالای 30سال هست داری دو فرزند ایا میشه معافیت بگیره یا اونه بخره لطفا راهنمایم کنید

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

   با سلام خرید خدمت سربازی 1401 شهریور ابلاغیه جدیدش میاید و شما دارای فرار از سربازی هستید

 117. abolfazl
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام وقت بخیربنده سال 89 رفتم خدمت به دلایلی نموندم والان سربازفراری هستم همسرم بیماریه صرع داره تشنج میکنه زیرپوشش بهزیستی هستش پرونده بستری بیمارستان داره همه مدارک مربوط به بیماریش هست ایاامکان داره کفالت همسرم بشم معافیت بگیرم

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

   سلام وقت بخیر باید معاینه بشوید از سوی کمیسیون پزشکی برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 118. سجاد
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام خسته نباشید من سال ۹۶از خدمت فرار کردم و الان نزدیک ۵ساله ک فراریم دیروز منو گرفتن و تا ۴روز دیگ بهم‌محلت معرفی ب پاسگاه رو‌دادن
  میخاستم بدونم جریمه و اضاف خدمت بهم میخوره و اگه میخوره چقد هست؟

  • ekhlasi
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   با سلام وقت بخیر مقدار جریمه بر اساس روزهای غیبت و علت غیبت شما تعیین میشود و اکنون برای هر روز 3 روز اضافه خدمت تعلق میگیرد

 119. علیرضا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام ممنون میشم جواب بدین.بنده متولد4ابانماه 1371هستم.یعنی30سالمه.سال90یا91سربازی رفتم اون زمان متاهل بودم دوماه اموزشی روگذروندم یگان هم رفتم.طی خدمت باهمسرم به مشکل خوردم بخاطروضع مالی شرایط سختی بودکه مجبورشدم فرارکنم حدود9سال هست غیبت دارم همون زمان تصادف کردم پای چپم ازپایین تازانو پلاتین داره.واینکه همسرموهمون بعدتصادف ازمن جداشدطلاق گرفت.ازهمسرسابقم یه بچه دارم دختره.ولی پیش خودشه.الان2سالی هست ازدواج کردم.ولی بخاطرپرداخت قسط وام واجاره خونه وخرجی ومشکلات دیگه ای نمیتونم لحظه ای برم سربازی وگرنه مجبوربه جداشدن میشم.زندگیمون روهواست.پدرم جانبازولی حقوق نمیگیره لطفابگیدعاقبتم چی میشه امکان معافیتم به چه صورته داشتن کارت پایان خدمت برام ازنون شبم واجبتره چیکارکنم؟

  • ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام وقت بخیر در حال حاضر خرید خدمتی وجود ندارد منتظر اطلاعیه از سوی نظام وظیفه باشید

 120. علیرضا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام ممنون میشم جواب بدین.بنده متولد4ابانماه1370هستم.یعنی30سالمه.سال90یا91سربازی رفتم اون زمان متاهل بودم دوماه اموزشی روگذروندم یگان هم رفتم.طی خدمت باهمسرم به مشکل خوردم بخاطروضع مالی شرایط سختی بودکه مجبورشدم فرارکنم حدود9سال هست غیبت دارم همون زمان تصادف کردم پای چپم ازپایین تازانو پلاتین داره.واینکه همسرموهمون بعدتصادف ازمن جداشدطلاق گرفت.ازهمسرسابقم یه بچه دارم دختره.ولی پیش خودشه.الان2سالی هست ازدواج کردم.ولی بخاطرپرداخت قسط وام واجاره خونه وخرجی ومشکلات دیگه ای نمیتونم لحظه ای برم سربازی وگرنه مجبوربه جداشدن میشم.زندگیمون روهواست.پدرم جانبازولی حقوق نمیگیره لطفابگیدعاقبتم چی میشه امکان معافیتم به چه صورته داشتن کارت پایان خدمت برام ازنون شبم واجبتره چیکارکنم؟

 121. شايان شاهيني
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام
  من تنگي كانال نخاع دارم و ليسانس دارم
  معاف دائم ميشم؟

 122. عباس
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۰

  سلام سرباز فراری هستم جای دور افتادم نتونستم خدمت بمونم امکان هست دوباره دفترچه پست کنم ممنون میشم جواب بدید..

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت خوش . بله می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 123. میثم
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر احتمال اینکه قانون خرید دوباره تصویب بشه چقدره؟

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   با سلام احتمال خرید خدمت سربازی 1401 پایین است

 124. علی
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  آیا ممکنه تا یکی دوسال آینده دوباره طرح خرید رو بزارن؟

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام احتمالش هست دوباره طرح خرید خدمت سربازی رو اجرا کنند

 125. سجاد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام خسته نباشید
  من متاهل و 2 تا بچه دارم و سرباز غایب هستم چطور میتونم معافیت بگیرم ممنون

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   با سلام خرید خدمت سربازی 1401 وجود ندارد برای راهنمایی معافیت نسبت به شرایط شما با مرکز تماس بگیرید

 126. محمد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام.
  اگر کسی دو زن داشته باشد و یکی از زنانش چند فرزند داشته باشد شرایط معافیت رو داره؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

   با سلام وقت بخیر تاکنون چنین قانونی برای معافیت نیامده است

 127. امیر
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سللم به نظرتون ممکنه طرح خرید سربازی رو تا دوسال دیگه دوباره اجرا کنن؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   با سلام وقت بخیر احتمال دارد

 128. سپیده اکبری
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام وقتتون بخیر یه سوالی داشتم خدمتتون اگر امکانش هست ممنون میشم جواب بدین
  نامزد من سال ۹۱.۹۲ سرباز بوده و به خاطر شرایطی که براش پیش اومد پدرش مریض شد نتونست دیگه بره و بدون هیج اطلاعی خارج شد دیگه ب پادگان نرفت و چند سال بعدش هم پدرش فوت شد و الان خرج خونه مادرش و خواهرش باهاشه و چند وقت دیگه عقد هم میکنیم
  خواستم ببینم با این اوصاف میتونه معافیتشو بگیره تک پسر هم هست

  • ekhlasi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام وقت بخیر دوست عزیز خیر

 129. غریبه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۲

  با سلام من مهر ۹۳از خدمت فرار کردم الان متاهلم و یک بچه دارم حدود ۸سال میشه غیبت دارم برای من امکان معافیت یا خرید وجود داره ممنون میشم به سوالم جواب بدین.

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   با سلام خرید خدمت سربازی 1401 دیگر وجود ندارد

 130. میثم
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام من متلود 1376 هستم یعنی الان 25 سال سن دارم

  و اصلا سربازی نرفتم یعنی حتی دفترچه هم پست نکردم اگه میشه بهم بگید که میتونم سربازی رو بخرم یا نه مدرک تحصلیی من دیپلم ردی هستم
  خواشهن جواب بدید و بگید قیمت خرید سربازی چقدر هستش ممون میشم

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

   سلام وقت بخیر .خرید سربازی ممکن نیست برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 131. ش.ف
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

  سلام من ازشهرستان زنگ میزنمدببخشیدچرا با این شماره زنگ میزنیم که خودتون گفتین میگه درشبکه این شماره نیست پس برای سوال کجا زنگ بزنیم بعد یه سوال داشتم کسانی که لیسانس گرفتن بتازگی میتونن سربازی روبخرن شرایطش چطوره ودیگه اینکه فردی که کف پاش صاف باشه می تونه معاف بشه؟لطفا جوابم روبدید باتشکر

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   سلام در حال حاضر شرایطی برای خرید خدمت سربازی اعلام نشده است.

 132. محمد
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

  با سلام .بنده متولد سال1361 هستم و در سال 1384 از خدمت فرار کردم . و مجردم (طلاق دادم همسرم رو 10 سال هستش).

  • محمد
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

   آیا مشمول به دریافت معافیت میشوم؟

   • haghipor
    ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

    سلام وقت بخیر
    امکان خرید دوره خدمت سربازی برای شما نیست

 133. ارمین
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  سلام خسته نباشید متولد ۷۱ هستم و تا سال ۹۶ دانشجو بودم و دفترچه پست نکردم میتوام بدونم آیا خرید میشه انجام داد و اگر نمیشه اگر بخوام برم میتونم با توجه به اینکه پدرم ۳۵ ماه جبهه رفته ولی ۹ ماهشو برادرم استفاده کرده میشه ما بقیشو استفاده کرد و ایا راه حلی وجود داره برای معافیت

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام فعلا که خرید خدمت انجام نمیشود و برای کسری ایثارگری هم میتونید مابقی ماه های ایثارگری پدرتون رو استفاده کنید

 134. مهدی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  با سلام من ۴۴ سال دارم متاهل و دارای یک فرزند هستم سربازی نرفتم و غایب هستم .آیا معافیتی به من تعلق میگیرد

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

   با سلام خرید خدمت سربازی 1401 وجود ندارد و تنها معافیتی که تعلق میگیرد پزشکی است

 135. احمدی
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

  ببخشید کسی که دوماه آموزشی را رفته دیک ادامه نداده و الان ازدواج کرده متولد ۷۳ است چگونه است؟معافیت

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   سرباز فراری محسوب میشود و اضافه خدمت میگیرد و باتوجه به فراری بودن امکان گرفتن معافیت ندارد.

 136. امیر.خسروی
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۱

  سلام من پوکی استخوان لگن دارم با درجه۳/۵_ و طبق قانون معاف هستم درصورتی ک تست تراکم گرفته شده در بیمارستان ناجا متفاوت باشه با اونکه خودم گرفتم ایا امکان اعتراض و گرفتن آزمایش دوباره هست یا نه؟

  • ekhlasi
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام وقت بخیر بله یک بار حق اعتراض به نتیجه پزشکی دارید

 137. ابوالفضل ملایی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام من یه سربازم نمیتونم خدمت کنم اعزامی ۱/۱۰/۱۴۰۰ هستم عصاب روانم مغزم جواب نمیده میخوام بدونم میتونم کارت قرمز بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   از طریق بهیاری در نظام وظیفه اقدام کنید و نسبت به مشکل شما رای صادر میشود

 138. یونس
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۱

  سلام من برای خرید سرباری اقساطی اقدام کردم واولین قسط را واریز کردم دیگه پیگیرش نشدم ایا امکان داره دوباره پگیرش شم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام وقت به خیر
   اطلاعیه خرید خدمت سربازی به تازگی اعلام نشده.برای پیگیری درخواست قبلی به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کنید.

 139. آرش نعمانی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام ، لطفا سوال منم جواب بدید ، چند بار پرسیدم ولی جواب ندادید
  من 33 سالمه و سال 99 سرباز فراری هستم ، آیا ممکنه مدارک هویتی و حساب بانکی من مسدود بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام خیر برای سربازان فراری همچین اتفاقی نمیفتد

 140. سعید حیدری
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام ، منم ۲ ساله سرباز فراری هستم و یه سوالی مشابه سوال بعضی دوستان دارم و سوالم اینه که آیا مدارک هویتی و حساب بانکی سربازای فراری مسدود میشه یا نمیشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام ن

 141. آرش نعمانی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۷

  با سلام
  من 33 سال سن دارم مجرد هستم و از سال 99 تا الان (سال 1401) از خدمت سربازی فرار کردم ، سوال من اینه آیا تمام مدارک و حساب بانکی من مسدود میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام ن

 142. هستی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۸

  پسرم مشکل اعصاب و روان داره و خیلی حالت تهاجمی به افراد خانواده داره و یکسالی هست از خدمت فرار کرده
  چکار میتونم برا معافیت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   برای معافیت پزشکی میتواند اقدام کند به تاحتما بالا کارت قرمز بهش تعلق بگیرد

 143. پویا
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  درود من متولد 61 هستم و دفترچه خدمت هم دریافت نکردم و غایب بودم سال گذشته دو قسط از مبلغ جریمه دیرکرد پرداخت کردم و بقیه رو پرداخت نکردم . دوسوال دارم . 1 باتوجه به تصادفی که داشتم و پلاتین تو پای راستم هست میتونم معاف بشم یا خیر ؟ 2 الان چه هزینه ای باید پرداخت کنم که معاف بشم ؟ سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت به خیر
   معافیت پزشکی برای پلاتین پا صادر می شود اما بستگی به میزان آن دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 144. Jamshid
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام و عرض ادب من متولد 11\11\73هستم ۶سالی هست ک به دلیل مشکلاتی از خدمت فرار کردم و الان متاهلم و دوتا فرزند دارم ایا امکان داره معاف بشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام خیراین قانون تصویب نشده وخودتونم بایدمعرفی کنید

 145. مهدی مشایخی
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۴

  سلام وقتتون بخیر من ۳۶ سالمه و اینکه متاهل هستم و دارای دو فرزند.میخواستم ببینم معافیت میتونم بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

   خیر فقط کسری خدمت میتوانید بگیرید

 146. Bahram
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام من ۳۳ سال سن دارم میتونم خدمتم رو بخرم مدرکم سیکل هست؟اگه امکانش هست قیمتش چنده؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام
   در حال حاضر تصویب نشده تا شما بتونید برای خرید خدمت اقدام کنید

 147. فتحی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  همسر بنده سال ۹۵ رفتن خدمت و بعد ۶ ماه فرار کردن متولد ۷۶ هستن الان میخوان اقدام کنن دوباره برن سربازی با توجه به متاهل بودن شهر خودش میوفته ؟
  و اینکه قوانین جریمه اش به چه صورت هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت به خیر
   خدمت سربازی برای فراری های متفاوت است.باید به پادگان خدمتی خود مراجعه کرده و از آنجا اقدام کنند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 148. بهروز
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

  با سلام
  برای کسی با سن ۲۹ سال
  که مادرش تحت پوشش بهزیستی هست به مدت بیش از ۲۰ سال به دلیل مشکل اعصاب و روان
  و پدر تحت پوشش کمیته امداد و سن ۶۶ سال البته شاغل
  ولی یک برادر بزرگتر مجرد هم دارد که خدمت کرده است
  آیا امکان معافیت دارد؟
  اگر خیر در صورت اعزام به خدمت امکان بخشش اضافه خدمت که احتمالا شش ماه شامل حالش میشه چطور؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام
   اگر توجیه غیبت کنید میتوانید برای معافیت کفالت پدر اقدام کنید که به انتخاب پدر یکی از فرزندان پسر شرایط کفالت پیدا میکند

 149. شایان حقوردی
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام بنده ۷ سال غیبت دارم و تاحالا دنبال خدمت نرفتم اما پدرم فوت کرده و تکپسرم ایا امکان معافیت هست با توجه به ۷ سال غیبت

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر
   برای اخذ معافیت کفالت نباید غیبت داشته باشید در صورتی که بتوانید توجیح غیبت انجام دهید امکان دریافت معافیت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 150. مسعود
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۱

  سلام من متولد ۱۳۶۶هستم متاهل ویک فرزند دارم سال ۸۴یا۸۵رفتم خدمت ۴ روز بعد فرار کردم وپارسال جراحی زانو داشتم که مینیکس زانوم رو تخلیه کردن وتقریبا مفصل زانومم تحلیل رفته ورباطم هم ۶۰الی ۷۰درصد پاره بود که به تشخیص پزشک جراحی نکردن وهمینجوری پاره هست…میخواستم ببینم میتونم معافیت دائم بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   با سلام.اگر ACL و PCL شما پارگی داشته و یا یکی از موارد مذکور پارگی و دیگری کش امده باشد امکان دریافت معافیت را دارید.

 151. ابوالفضل
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

  با سلام
  بنده ۴۰ سالمه و خدمت سربازی نرفتم ، حدود ۷سال پیش با موتورسیکلت تصادف کردم و پای راستم ۳۴سانت پلاتین داره، سه سال پیش ازدواج کردم الانم یک دختر دارم ، میخوام ببینم راهی برای معافیتم هست یا نه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام وقت بخیر
   بله به احتمال خیلی زیاد معاف هستید .

 152. حسین رحیمی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۲

  سلام من متولد 1366هستم سال 88رفتم خدمت همون سال فرار کردم مدرک تحصیلی هم سیکل هست الان هم مدارکم مسدود شده میتونم برای خرید سربازی اقدام کنم یا نه اگه آره چقدر باید هزینه کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

   با سلام.در حال حاظر امکان خرید خدمت وجود ندارد.

   • سعید یار
    ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

    با این حساب فکر میکنم احتمال خرید امسال یا سال اینده وجود داره

 153. سجاد خیرخواه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۲

  سلام حدود ۱۵ سال است که کارت معافیت کفالت گرفتم آیا قانونی وجود دارد که بیمه دوسال سربازی را خریداری کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   با سلام.به دفاتر نظام وظیفه استان خود مراجعه نمایید.

 154. محمد بهرام زاده 1364
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام من واجد شرایط معافیت خدمت هستم وطبق اطلاع رسانی عمومی که باید برای ارسال مدارک در سال جدید به دفاتر پلیس+10مراجعه کرد من رفتم و متاسفانه میگن هنوز بخشنامه ای در این مورد به ما نرسیده
  حالا سوال بنده اینه که آیا این طرح به تصویب رسید یانه و اینکه اگر اوکی شده کی به دفاتر اعلام میشه وما برای تشکیل پرونده باید مراجعه کنیم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   طرح خرید سربازی لغو شد

   • محمد بهرام زاده
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

    الان معافیت متاهلان دارای دو فرزند لغو شده

 155. علی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۶

  سلام اینجانب متولد10/01/1359هستم وسال78رفتم خدمت چندماهی راهم خدمت کردم ولی بعلت مشکلات خانوادگی نتونستم ادامه بدهم همسرم طلاق گرفت وسرپرستی 2فرزندم برعهده من بودالان هم دخترم ازدواج کرده و3نوه دارم میخواهم بدانم من هم معاف میشوم درضمن ازهمسراول جداشده ام ودوباره تجدیدفراش کردم لطفا پاسخ من رابدهیدممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی برای شما وجود ندارد . میتوانید تا 48 سالگی صیر کنید . برای دریافت مشاوره بیشتر هم میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 156. محمد
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام خسته نباشید من 23 سالم است و دفترچه پر نکردم و نفرستادم میتونم سربازیمو بخرم الان؟ و اگر ن حداقل چند سالگی میتونم اقدام به خرید کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام وقت بخیر خیر با سن 30 به بالا اکر 2 بچه داشته باشید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر
   قانون خرید سربازی هنوز مصوب نشده و معلوم نیست کی تصویب بشه

 157. مهدی
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام خسته نباشید،
  بنده سال ۹۳ اعزام شدم،۸ ماه خدمت کردم و الان تقریبا ۸ سال از فرار از خدمتم میگذره و در حال حاضر ۲۸ سال سن دارم، میخواستم مطلع بشم،احتمالا میتونم اقدام به خرید کنم؟
  ممنون میشم از اطلاعتون‌.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر خرید خدمت نداریم

   • ارش
    ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۶

    ایا امکانش هست بجای مشمول شخص دبگه ای بره خدمت کنه ؟

    • karimi
     ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

     خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر هنوز قانون خرید خدمت سربازی مصوب و تایید نشده است.

 158. مهدی
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام خسته نباشید،
  بنده سال ۹۳ اعزام شدم،۸ ماه خدمت کردم و الان تقریبا ۸ سال از فرار از خدمتم میگذره ، میخواستم مطلع بشم،احتمالا میتونم اقدام به خرید کنم؟
  ممنون میشم از اطلاعتون‌.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام خرید خدمت وجود ندارد

 159. subziroo
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

  سلام.من دو تا سوال داشتم ،اول اینکه نقرس ،کاهش شنوایی یک گوش دارم حالا برای معافیت چطور اقدام کنم پدر ضمن اگر معاف نشدم به من که 12 سال غیبت دارم حقوق سربازی میدهن

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر حقوق تعلق می گیره و بحث معتفیت باید بروید پلیس +10 و درخواست معافیت پزشکی بدهید

 160. کاظم
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام وقت بخیر بنده 36سال دارم سال 83خدمت رفتم 17 روز آموزشی بودم بعد نرفتم متأهل و دارای 2فرزند هستم معافیت ویاخرید خدمت شامل من میشه باتشکرفراوان

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت به خیر
   خرید خدمت سربازی و دریافت کارت پایان خدمت برای افراد دارای حداقل 8 سال غیبت و حداقل 30 ساله و متاهل اعلام شده است.
   برای پیگیری به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 161. عباسی
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۷

  سلام من سال ۸۰ ازخدمت فرار کردم سه ماه اموزشی راگذراندم ویک ماه به در یگان جدید وبعد از ان به دلیل مشکلات نتونستم ادامه خدمت بدهم وفرار کردم ایا امکان معاف شدنم هست الانم متاهلم وشش تا بچه دارم چکار باید بکنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام
   قانون جدید برای خرید سربازی هنوز اجرایی نشده در صورت عدم تغییر شما شرایط خرید سربازی را دارین

 162. Sajjadturk
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۶

  سلام وقت بخیر بنده سال ۱۳۹۱ ۴ماه خدمت کردم فرار کردم الانم دوتا بچه دارم ،آیا بنده رو معاف میگیره یا نه؟ لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام. قوانین خرید خدمت سربازی 1401 در حال حاضر به مرحله اجرایی نرسیده است .

 163. ali p
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام من سال ۸۳ سرباز بودم بعداز اموزشی یک ماه در یگان خدمتم بوذم بعد فرار کردم الان ۳۷ سال دارم دوتا فرزندم دارم معافیت خدمت سربازی به من تعلق میگیره یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   برای خرید خدمت سربازی میتوانید به صورت حضوری به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 164. ali
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام چند سال خارج از کشور بمونی و غیبت بخوری میشه سربازی خرید ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   خرید خدمت سربازی هنوز اعلام وتصویب نشده اما طبق سال های قبل داشتن حداقل هشت سال غیبت برای خرید خدمت الزامی است.

 165. Amirqarecheloei@gmail.com
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۶

  سلام من سال ۸۶ سرباز بودم آموزشی تموم شد فرار کردم ۳۲ سالمه یک فرزند دارم چیکار باید کنم

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقت بخیر
   سرباز فراری محسوب میشین و برای خرید خدمت هم شامل شما نمیشود

  • محمد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام فرزند من متولد سال۷۵ تا بهمن سال گذشته مشغول تحصیل بود و از سنوات تحصیلی هم استفاده نموده الان دارای مدرک کارشناسی میباشد گفتند ۶ ماه مهلت داری دفترچه اخذ و به خدمت اعزام شوی. لازم به ذکر است من کارت ایثارگری ( ۲۴ ماه رزمندگی ) هستم در صورت دریافت دفترچه آماده به خدمت امکان دریافت پاسپورت و سفر ۲۰ روزه جهت دیدار مادرش که ساکن خارج از کشور هست را دارد؟

   • کارشناس ارشد
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

    با سلام.در صورت اشتغال به خدمت امکان خروج از کشور وجود ندارد.

 166. محمد
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام من ۶ماه خدمت کردم الان ۵سال از نرفتنم میگذره ایا میتونم بخرم سربازیو یا بعد ۸سال میتونم اقدام کنم برای خرید؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام
   بعله 8سال میباشد ولی باید منتظر مصوبه جدید باشید

 167. سجاد
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۰

  سلام مدرک تحصیلی سیکل 9سال فراری میتونم خدمت بخرم و

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام . برای آیین نامه خرید خدمت برای سال 1401 مصوبه ای اعلام نشده است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 168. محمد
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۷

  سلام. من5سال سابقه بیمه دارم وسال 92تا 94دوسال خدمت بودم. واسه خرید سابقه چقد پول باید بدم. متوسط حقوق این دوسال هم 4500بود

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام درحال حاضرخریدخدمت وجودنداره

 169. kia
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۷

  با درود .من سال ۸۲ خدمت رفتم یک روز اموزشی بودم و فرار کردم الان ۱۸ سال از اون گذشته و متاهل هستم و با دو تا بچه.آیا میشه معاف بشم

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

   خیر شما اول باید خود را معرفی کنید طبق نظر کمسیون سه رای صادر میشه
   1:جریمه نقدی
   2:بازداشت
   3:اصافه خدمت
   بعد از ان بقیه مراحل را طی کنید

 170. احمد
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام من ۱۹ سال و دارای مدرک دیپلم دارم ایا میتوانم سربازی را بخرم اگر میتوانم چه جوری و قیمتش چنده

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام فعلا امکانش وجود نداره

 171. شهاب
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام من متولد ۱۳۵۶ هستم و چند ماهی هم خدمت کردم ولی ادامه ندادم الان چطوری میتونم تکلیف خودم رو روشن کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

   به شما معافیت رهبری داده اند به مراکز نظام وظیفه به صورت حضوری مراجعه کنید

 172. سیدحمزه
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۷

  سلام وقت شما بخیر من متولد ۱۳۶۱ هستم ودر سال ۱۳۸۰ به خدمت رفتم وبعد از تمام شدن اموزشیم که در ۰۵کرمان بودم به لشکر ۸۸ زاهدان منتقل شدم وبعد از ان من را درپادگان خاش تقسیم کردند اما بعد ازیک ماه از تقسیمم از خدمت فرار کردم والان سرباز فراریم وشش تا بچه دارم ایا قانون معافیت شامل حال من میشود خواهشا پاسخ من را بدهید ممنون میشم چون واقعا گیر افتادم وبه کارت پایان خدمت احتیاج پیدا کردم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر
   طبق اصلاحات جدید برای خرید خدمت سربازی سن بالای 30 سال و داشتن 2فرزند معافیت هست اما در حال حاضر این قانون تصویب نشده

 173. علی
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام من ۲۸ سالمه و یک فرزد دارم آیا برای طرح معافیت دوفرزندی باید حتما ۳۰ ساله باشم؟
  امکانش نیس با سن ۲۸ سالگی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

   سلام وقت بخیر
   امکان معافیت دوفرزندی قبل از 30 سال وجود ندارد . برای دریافت مشاوره درخصوص خرید خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 174. مجید
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام برای معافیت خدمت برای متاهل از سال ۸۰ تا الان با دو فرزند کارت سربازی داده میشه.تصویب شده این طرح

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقت بخیر باید بالای 30 سال باشن و غیبت داشته باشن بالای 5 سال برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 175. رمضان
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۱

  ۸ساله از خدمت فرار کردم ۲۸سال سن دارم مجرد هستم مدارک تحصیلیم ابتدای الان باید ۲۵۰میلیون پول بدم واسه خرید خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقت بخیر
   فعلا طرح خرید خدمت سربازی رو تصویب نکردن

 176. اميرمحمد
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

  براي اين طرح جديد خير سربازي حتما بايد ٥ سال غيبت داشته باشيم؟ من امسال از سال سوم كارشناسي انصراف دادم . الان غيبت من از تايم انصراف به بعد حساب ميشه يا از سال اول دانشگاه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   از یک سال بعد از انصراف وارد غیبت شده اید

 177. امید
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام من سال ۸۸ رفتم خدمت بعد یک سال فرار کردم الان میتونم با این قانون جدید که اومد خدمت بخرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره درخصوص خرید خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 178. محسن
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴

  باسلام یه سوال داشتم بنده سال ۸۳اموزشی رو انجام دادم رفتم یگان روز اول یگان متاهل بودم روز اول باخبر شدم همسرم بیمارستان هست واز همونجا برگشتم چند سال بعد دوباره رفتم خود معرف زندان و باز داشت و کاری ندارم دوباره خواستم برم پادگان دخترم فوت شده بعد از اون دوباره چند مرحله همسرم بعلت مشکل کلستاتو م گوش جراحی شد چون هنگام راه رفتن تعادل نداره نتونستم ادامه خدمت رو بدم اون موقع هم که خرید انجام دادم ولی پولش رو نداشتم پرداخت کنم الان همسرم معلول متوسط هست خودم هم کامل دندان ندارم دوتا بچه دارم مستاجر چکار باید کنم اگه میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام
   در حال حاضر قانون خرید سربازی تصویب نشده است

   • حسین
    ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

    سلام خسته نباشید من ۳۸ سال دارم ودراه ۳فرزند دختر هستم راهی هست که من معافیت بگیرم سال ۹۴مدرارگم برای پلیس۱۱۰ فرستادم برای خرید ولی بخاطر نداشتن پول نرفتم کارش انجام بدم ولی جوابش از تهران امدبود که شما می‌تواند بخرید الان راهی هست

    • karimi
     ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 179. ن
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  فکری ب حال مشمولان داخل ایران بکنین مشمولان ضعیف و کم درآمد یه اقساط ویژه درنظر بگیرید

 180. رضا
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام
  من سنکوپ وازوواگال دارم و سه چهار بار غش کردم کف دست و پاهام عرق میکنن طوری که عرق مثل آب چکه می‌کنه استرس و اظطراب خفیف دارم طوریکه که باعث تپش قلب میشه آیا معاف میتونم بشم یا معاف از رزم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر برای گرقتن معافیت سربازی و معافیت پزشکی باید به تایید کمیشیون پزشکی نظام وظبفه و بسته به شدت بیماری دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 181. رضا
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۲

  سلام من سنکوپ وازوواگال دارم و سه چهار بار غش کردم کف دست و پا هام عرق میکنن طوری که عرق مثل آب می‌کنه استرس و اظطراب شدید دارم و طوریکه باعث تپش قلب شدید میشه و نمیتونم کارهام رو درست انجام بدم آیا من معاف میتونم بشم یا معاف از رزم میشوم؟؟؟؟

 182. رضا
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام
  من بیماری سنکوپ وازوواگال دارم و سه چهار بار غش کردم کف دست و پاهام عرق میکنن طوری که عرق مثل آب چکه می‌کنه استرس و اظطراب خفیف دارم که باعث تپش قلب شدید میشه آیا معاف دائم میشوم یا معاف از رزم میشوم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر بستگی داره که بیماریتون در چه درجه ای باشه و نظر پزشک معتمد چی باشه

 183. Amiri
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۵

  سلام وقت بخیر،برادرمن سال ۹۵،معافیت اعصاب وروان گرفت ،آیا برای میتونه معافیتش باطل کنه وسربازی اش بخره.

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقت بخیر خیر شرایط خرید خدمت سربازی رو ندارن

 184. مهدی
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

  سلام من ۱۷ ماه خدمت کردم بعدش فرار کردم
  ارنج دستم از ناحیه الوکرانون و رادیوس و الونا خرد شده دستم تا زاویه ۴۵ درجه بیشتر باز نمیشه چرخش هم نداره آیا من میتونم معافیت بگیرم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام .بله

 185. Saeid firouzi
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام من بعد دوره سه ماهه آموزشی مرخصی اومدم و به دلیل سکته پدر و داشتن۴ خواهر و برادر ۴،۵ساله نتونستم سر خدمت برگردم در حال حاضر تحت پوشش کمیته امداد هستم مادر و بچه برادرم که پدرش فوت کرده ومادرش عروسی کرده و رفته رو تحت تکلف دارم و خودم دوتا فرزند ده ودوساله دارم چطوری میتونم معافی بگیرم اصلا میشه مدرک تحصیلیم پنجم ابتدایی

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام
   وقت بخیر
   لطفا با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 186. زهرا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام،شوهرم ۶ماه از خدمتش مونده بود که فرار کرده،الان حکم جلبشو گرفتن،میخواستم ببینم میشه بقیشو خرید،چون اگر بخواد سربازی انجام بده خیلی گرفتار میشیم،مدرک لیسانس داره،اگر امکان همچین چیزی وجود داره میشه راهنمایی کنید،باید کجا بریم،چیکار کنیم،ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر دردرجه اول باید برن یگانشون تا بقیه خدمتشون رو بگذرونن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • علیرضا
    ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۰

    سلام من متولد ۷۷ هستم و تا الان اقدامی به سربازی نکردم و میخواستم بدونم شرایط هست برای من که بخرم

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

     سلام وقت بخیر خرید خدمت سربازی از سال 97 ممکن نیست

 187. رضا
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام برای خرید خدمت سرباز فراری ها چه مدت یا زمانی برای خرید کافیه؟ من پنج ماهه فرار کردم میشه اقدام کنم یا باید چتد سال بگذره

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقت بخیر خرید خدمت سربازی از سال 97 به بعد امکانش نیست برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 188. سعید
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰

  سلام من سال ۹۲ از خدمت فرار کردم ۱۵ماه خدمت بودم اون موقم متاهل بودم الان بچه دارم ایا میشه برای خریداقدام کرد چطور واز کجا باید شروع کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر برای خرید خدمت باید اول بابت فراری بودن خودتون رو به ارگان معرفی کنید

 189. مهدی
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

  کجا باید اقدام کرد

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر برای خرید سربازی باید به پلیس +10 مراجعه کنید

 190. مهدی
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام علیک ایا طرح خرید پایان خدمت هست معرفی بفرمایید تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت بخیر برای مشاوره خرید خدمت با مرکز تماس بگیرید

 191. سید مهدی موسوی
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سرباز فراری کجا زندانی میشه جا مخصوص داره یا زندان های معلومی؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام
   باید شراط شما توسط مشاوران ما بررسی بشه

 192. جواد
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام
  باید چه مدت سرباز فراری باشی تا بتونی برای خرید اقدام کنیم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام برای خرید خدمت سربازی باید حداقل هشت سال غیبت داشته باشید نه فرار از خدمت.

 193. احمد
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۶

  سلام من سال ۸۷ از خدمت فرار کردم و سال ۹۷ برای خرید خدمت به حوزه نظام وظیفه مراجعه کردم و یک برگه به من دادن که به یگان خدمتی مراجعه کنم و تسویه بگیرم ولی به دلیل مشکل مالی نتونستم مسیر رو طی کنم ایا الان میتونم اقدامی کنم ؟
  متاهل هستم و یک فرزند هم دارم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقت به خیر
   مصوبه خرید خدمت سربازی اعلام شده،برای پیگیری میتوانید به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه نمایید.
   یا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • احمد
    ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۲

    یعنی من میتونم برای خرید خدمت اقدام کنم ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

     سلام .خیر

 194. سجاد
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام بنده سال ۹۵ اعظام شدم و ۹۶ فرار کردم متولد ۱۳۷۷ هستم این قانون ب من تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 195. Sajad
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

  سلام و خسته نباشید
  من سال ۹۵ اعظام شدم ۹۶ فرار کردم
  این قانون جدید ب من تعلق میگیره ؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقتتون بخیر یه سری از قوانین در سال 1397 برداشته شده جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 196. sina.volvo750@gmail.com
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

  سلام من 25/2/1400 فرار کردم ایا میتونم از خرید خدمت بهره مند بشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقتتون بخیر یه سری از قوانین نظام وظیفه از سال 1397 به بعد برداشته شده اند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 197. قادر
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۰

  سلام‌من متولد ۷۸ هستم و اعزامی 98/2/19هستم و 98/7/5فرار کردم و تا الان نرفتم و ۲ سال و خورده ای رد شده
  از اخرین مدرک تحصیلی مجاسبه میشه برای خرید خدمت یا ۸ سال غیبت کامل؟‌
  اخه مدرک تحصلیم مال سال 91 هست .سیکل

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر برای خرید خدمت سربازی باید 8 سال بگذرد از تاریخ مشمول شدنتون

 198. حامد خانی
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۴

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متولد سال 71هستم و در سال 93کارت معافیت ماده 32بند 11دریافت کرده ام حال به خاطر محدودیت های این معافیت اقدام به باطل کردن آن کرده ام و به احتمال 80/درصد باطل خواهد شد سوال بنده از حضرات این است چنانچه معافیت بنده باطل شود و طرح خرید خدمت احیا بشود و امکان خرید خدمت باشد آیا بنده میتوانم از طرح خرید خدمت بهره مند بشوم با توجه به سنم که 29هست و در سال 92اسفند کارشناسی فارغ التحصیل شده ام
  ممنون و سپاسگذارم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   با سلام
   مصوبه خرید خدمت سربازی اعلام شده است ولی هنوز تایید نشده.در صورت تایید و منتشر شدن اطلاعیه با توجه به مدرک تحصیلی و داشتن حداقل 8 سال غیبت میتوانید برای خرید خدمت سربازی اقدام نمایید.

   • حامد خانی
    ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

    بنده که از سال 92مشمول بودم ولی در این مدت معافیت داشتم الان با توجه به باطل شدن معافیت بنده آیا میتوانم در صورت احیای طرح خرید خدمت از این طرح بهره مند بشم
    ممنون

    • کارشناس ارشد
     ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

     سلام وقت بخیر برای خرید خدمت سربازی در صورتی که مشمول شرایط باشید بله امکانش هست اگر به تصویب برسه

 199. عباسی
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام من بیست سال سرباز فراری هستم ایا امکان خرید خدمت برای من هست

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت به خیر
   مصوبه خرید خدمت سربازی برای اشخاصی که حداقل 8 سال غیبت دارند اعلام شده ولی هنوز به تصویب نهایی نرسیده.از طریق پلیس +10 پیگیری نمایید.

 200. هومن
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متولد سال 71هستم و در سال 93کارت معافیت ماده 32بند 11دریافت کرده ام حال به خاطر محدودیت های این معافیت اقدام به باطل کردن آن کرده ام و به احتمال 80/درصد باطل خواهد شد سوال بنده از حضرات این است چنانچه معافیت بنده باطل شود و طرح خرید خدمت احیا بشود و امکان خرید خدمت باشد آیا بنده میتوانم از طرح خرید خدمت بهره مند بشوم با توجه به سنم که 29هست و در سال 92اسفند کارشناسی فارغ التحصیل شده ام
  ممنون و سپاسگذارم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام فعلا قانون خرید خدمت سربازان وجود ندارد.

 201. هادی
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متولد سال 71هستم و در سال 93کارت معافیت ماده 32بند 11دریافت کرده ام حال به خاطر محدودیت های این معافیت اقدام به باطل کردن آن کرده ام و به احتمال 80/درصد باطل خواهد شد سوال بنده از حضرات این است چنانچه معافیت بنده باطل شود و طرح خرید خدمت احیا بشود و امکان خرید خدمت باشد آیا بنده میتوانم از طرح خرید خدمت بهره مند بشوم با توجه به سنم که 29هست و در سال 92اسفند کارشناسی فارغ التحصیل شده ام
  ممنون و سپاسگذارم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام فعلا قانون خرید خدمت سربازان وجود نداره

  • امیر
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وققتون بخیر من دانشجو کارشناسی هستم و ۲۰ سالمه
   میخوام بدونم شرایطی هست که خدمت سربازی رو بخرم؟؟
   پدرم ایثارگری ۵٪داره و خودمم تک فرزندم.. .
   اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم🙏

   • کارشناس ارشد
    ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

    سلام وقت بخیر برای خرید سربازی باید 8 سال غیبت داشته باشید

 202. حامد خ
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متولد سال 71هستم و در سال 93کارت معافیت ماده 32بند 11دریافت کرده ام حال به خاطر محدودیت های این معافیت اقدام به باطل کردن آن کرده ام و به احتمال 80/درصد باطل خواهد شد سوال بنده از حضرات این است چنانچه معافیت بنده باطل شود و طرح خرید خدمت احیا بشود و امکان خرید خدمت باشد آیا بنده میتوانم از طرح خرید خدمت بهره مند بشوم با توجه به سنم که 29هست و در سال 92اسفند کارشناسی فارغ التحصیل شده ام
  ممنون و سپاسگذارم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام فعلا که قانون خرید خدمت سربازان برداشته شده

 203. حامد
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام من مدت ۱۹ ساله غیبت دارم و متاهل و دارای یک فرزند ۱۶ ساله هستم آیا خرید خدمت به من تعلق میگیره و چطور باید انجامش بدم

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام
   در حال حاضر طرح فعالی برای خرید خدمت موجود نیست

 204. حامد
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متولد سال 71هستم و در سال 93کارت معافیت ماده 32بند 11دریافت کرده ام حال به خاطر محدودیت های این معافیت اقدام به باطل کردن آن کرده ام و به احتمال 80/درصد باطل خواهد شد سوال بنده از حضرات این است چنانچه معافیت بنده باطل شود و طرح خرید خدمت احیا بشود و امکان خرید خدمت باشد آیا بنده میتوانم از طرح خرید خدمت بهره مند بشوم با توجه به سنم که 29هست و در سال 92اسفند کارشناسی فارغ التحصیل شده ام
  ممنون و سپاسگذارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وفت بخیر
   هنوز اطلاعیه و شرایطی برای خرید کارت ذکر و تایید نشده است.

 205. زهرا
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹

  سلام
  همسرم بیشتر از ۸ سال هست که غیبت سربازی داشتن.
  قبلاً برای خرید خدمت اقدام کردیم به مرحله واریز وجه رسیدیم چون پرداختش در توان مون نبود واریز نکردید
  میتونیم امسال اقدام کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر خرید خدمت سربازان تا سال 97 بود.برای اطلاع از قانون جدید سال 1400 با ما تماس بگیرید.

 206. علی
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام، خسته نباشید. طرح جدید چند تبصره داره. آیا امکان حذف تبصره ها وجود داره؟ چون من متولد ۷۱ هستم و سال ۹۴ از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. اگر تبصره ۵ اجرا بشه می تونم معاف بشم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر.جهت اطلاع از شرایط خرید خدمت سربازان و قانون جدید سال1400 با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

 207. مهدی
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۵

  سلام خسته نباشید بنده متولد 64 هستم دارای یک فرزند، یا میتونم کارت پایان خدمتم رو بخرم یانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام بایددرخواست بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر خرید خدمت سربازی در صورت 8 سال غیبت امکان پذیر هستش

 208. نقی
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من متولد ٦٣ هستم متاهل و یک فرزند ١٥ سال از مشمول بودم گذشته زیره دیپلم هستم امکان خرید برای من فراهم شده امسال? چند سال پیش اقدام به ثبت نام کردم وای پول پیش نداشتم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر بله اطلاعیه مبنی بر خرید اومده ولی به تصوییب نهای نرسیده

 209. محمد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام من متولد ۷۱هستم و معافیت اعصاب وروان گرفتم میتونم معافیتم را ابطال‌ کنم و اقدام به خرید سربازی کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت به خیر نه متاسفانه معافیت براتون صادر شده و امکان ابطال و لغو وجود ندارد.

 210. ساسان
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۶

  با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم طرح خرید خدمت الان هست که مراجعه کنیم برای خرید خدمت من ۸ سال بیشتر از غیبت سربازیم گذشته ممنون اگر پاسخ گو باشید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام ب را یخرید خدمت سربازی این قانون خرید اطلاعیه و بیانیه اش اومده ولی به تصویب نهایی وقطعی نرسیده

 211. علی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۹

  سلام. من متولد ۶۲ هستم و متاهل. و بیشتر از ۱۵ سال است که از خدمت فرار کردم. دوره آموزشی و ۶ الی ۷ ماه دوره خدمتم رو سپری کردم.
  خواستم بپرسم هزینه جریمه برای من با مدرک دیپلم چقدر هست! و اینکه بعداز پرداخت جریمه میتونم برای معافیت یا خرید سربازی اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام با داشتن فرار از خدمت نمیتونید خرید خدمت سربازی رو انجام بدید اول باید جریمه فرار از خدمت را پرداخت کنید بعد برای خرید اقدام کنید

 212. رضا
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام،چطوری میشه اون جریمه۱۰درصدی ک برای بیشتر از ۸سال ساليانه حساب میشه حساب نکنن،آخه مبلغ زیادی میشه اونم برا افرادی ک بیکار یا درآمد پایین دارن ،ممنون

 213. جعفر هردان
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  با عرض سلام خدمت شما عزیزان من فقط مرحله آموزش خدمت سربازی رو طی کردم ولی به علت وضعیت مالی ونگهداری از خانواده نتوانستم خدمت سربازی رو کامل کنم من سال 86 سرباز بودم آلان چند سال گذشته من هنوز از مادر پیر و سه فرزند مواظبت میکنم لطفاً من رو راهنمای کنید

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام چون شما سرباز فراری هستید اول باید تکلیفش مشخص بشه بعد برای معافیت اقدام کنید

 214. یاسین ماجدی
  ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام خسته نباشید،من سال 88 بعد از گذراندن 9ماه خدمت فرار کردم امسال بعد از 12 سال فرار دوباره به خدمت برگشتم و حدودا 5 ماه از معرفی مجددم میگذره و دوباره الان تفریبا 15 روزه غیبت کردم و برنگشتم به خدمت و قصد خریدن خدمت رو دارم لطف کنید راهنماییم کنید که ایا امکان خریدنش هست یا نه؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام نه چون فرار از خدمت دارید باید اول جریمه فرار از خدمت را پرداخت کنید بعد برای خرید افدام کنید

   • Kamran akbari
    ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱

    خرید خدمت برای متولد ۱۳۶۴ که تا امسال ۱۲ سال غیبت داره،،متاهل دوتا فرزند داره ایا خرید خدمت وجود داره چقدر هزینه اش میشه

    • کارشناس ارشد
     ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

     سلام روز بخیر برای خرید خدمت سربازی چون بالای 8 سال غیبت دارید امکانش هست اماهزینه اش بستگی به اخرین مقطع تحسیلی داره

 215. Parham
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام خسته نباشید سرباز فراری هستم چگونه برگ اعزام بیمارستان از فرمانده یگان بگیرم؟؟ رهنمایی کنید منتظر جوابتون هستم

 216. Parham
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۸

  سلام خسته نباشید سرباز فراری هستم چگونه برگ اعزام بیمارستان از فرمانده یگان بگیرم؟؟

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام پرهام
   جهت راهنمایی کامل با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

  • هومن
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام اگه طرح خرید خدمت بیاد کسی که ۸سال ازفرارش نگذشته ولی ۸سال از سن مشمولیتش میگذره تعلق میگیره بهش؟

   • کارشناس ارشد
    ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

    سلام وقت به خیر یکی از شرایط خرید خدمت داشتن حداقل 8 سال غیبت است.این مدت از زمان مشمول شدن محاسبه می شود.

    • هومن
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

     راجب سرباز فراری از پادگان چی ؟اگه یکی ۲۷سالشه و زیردیپلم اما فرارش ۷سال و ۶ماه گذشته مشمول این طرح میشه؟

     • کارشناس ارشد
      ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

      سلام وقت بخیر برای خرید خدمت سربازی باید 8 سال از اخرین مدرک تحصیلی گذشته باشه و ضمن اینکه اگر زیر دیپلم بودن باید به پلیس +10 اقدام کنید موفق باشید

 217. پرهام
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳

  سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد چگونه از یگان نامه پزشک اعزام بیمارستان بگیریم؟؟ چون پرونده داخل بیمارستان دارم اول از دکتر نامه بگیرم به یگان بدم نامه اعزام بیمارستان بگیرم؟؟

 218. شیراز
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد میزان بدهی از نظام وظیفه پرداخت کنم معافیت میشم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام اول باید جریمه ای که دادسرا مشخص میکنه رو پرداخت کنید بعد برای معافیت سربازی افدام کنید

 219. Parham
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد می‌تواند خرید بیمه سربازی پرداخت کنم معافیت میشم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام اول باید جریمه ای که دادسرا مشخص میکنه رو پرداخت کنید بعد برای معافیت سربازی افدام کنید

 220. Parham
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۷

  اگر در نظام وظیفه میزان بدهی پرداخت کنیم کارت معافیت سرباز یگیریم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام بعد از پرداخت اخرین فسط میتونی کارت پایان خدمت سربازی رو بگیری

 221. Parham
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹


  بخوانید:
  #سهام عدالت
  #ارز دیجیتال
  #آمار کرونا
  تجارت‌نیوزجامعه
  تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:
  خرید بیمه سربازی با اقساط ۱۲ ماهه
  جامعه
  ۳۰ تیر , ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰

  خرید بیمه سربازی با اقساط ۱۲ ماهه
  مشمولان متولد سال ۸۲ امسال به خدمت سربازی می‌روند. فراخوان مشمولان سربازی سال ۱۴۰۰ اعلام شده است. اما همزمان با این خبر، شرایط جدید خرید بیمه خدمت سربازی هم عنوان شده است. اما شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چیست؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر کل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی شرایط خرید بیمه سربازی و نحوه پرداخت آن را توضیح داده است.

  به گفته مهدی شکوری، شرط خرید بیمه سربازی این است که فرد در حال حاضر بیمه‌پرداز بوده و قبل از تقاضا هم دارای دو سال سابقه بیمه داشته باشد. نرخ حق بیمه در این حالت ۳۰ درصد است که هفت درصد را از بیمه شده باید بپردازد و ۲۳ درصد دیگر را دولت باید پرداخت کند.

  براساس اظهارات شکوری، اگر فردی بخواهد خدمت سربازی خود را بخرد، نیازی به مراجعه حضوری ندارد و کلیه مراحل به صورت آنلاین برگزار می‌شود. افراد باید از طریق پایگاه اطلاعات سازمان نظام وظیفه، میزان بدهی خود را مشخص و نسبت به پرداخت آن اقدام کند. به گفته این مقام مسئول، فرد می‌تواند بدهی خود را به صورت نقد پرداخت کند و یا به صورت اقساط.

  مهدی شکوری به باشگاه خبرنگاران گفته اگر فردی بدهی خود برای خرید بیمه سربازی را نقدا پرداخت کند، در همان روزی که مبلغ را واریز می‌کند، می‌تواند سابقه خود را هم بگیرد. اما پرداخت بدهی و خرید سربازی صرفا نقدی انجام نمی‌شود و به صورت اقساط هم امکان‌پذیر است.

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام بعد از پرداخت اخرین فسط میتونی کارت پایان خدمت سربازی رو بگیری

 222. Parham
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۰

  خرید بیمه سربازی با اقساط ۱۲ ماهه آیا معافیت می‌شود از خدمت؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام بعد از پرداخت اخرین فسط میتونی کارت پایان خدمت سربازی رو بگیری

 223. Parham
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

  لطفا لطفا خواهشا خواشا جواب بدید میگم کارت پایان خدمت جعلی شرایط چطوری است و آیا استفاده می‌شود یا میشه استفاده کنم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام خیر اصلا نمیتونید

 224. Parham
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۰۷

  سلام خسته نباشید میگم اگر کارت پایان خدمت جعلی شرایط چطوری است و آیا استفاده می‌شود یا میشه استفاده کنم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام جهت دریافت مشاوره در مورد خدمت سربازی با مرکز مشاوران تماس بگیرید

 225. Parham
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  شرایط کارت پایان خدمت جلعی چطور است؟؟ آیا استفاده کرد؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام خیر

 226. Parham
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۹

  سلام خسته نباشید میگم سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم پذیرش کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام در طول خدمت سربازی نمیشه دوبار درخواست پذیرش داد

 227. Parham
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۲۰

  سلام خسته نباشید میگم اگر سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم پذیرش کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلامه در طول خدمت سربازی نمیشه دوبار درخواست داد

 228. Parham
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام خسته نباشید میگم سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم؟؟ ممنون راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام خیر در حین خدمت سربازی یا فرار از خدمت نمیشه مجدد دفترچه ارسال کنید.

 229. شیراز
  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  جریمه چند هست بار اول چنده هست و جریمه سربازی فراری چطور است؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

   سلام برای سرباز فراری دادگاه تشکیل میشه ونسبت به مدت فرار و شرایط سرباز براش حکم صادر میشه

 230. شیراز
  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

  جریمه سرباز فراری چطور است و قیمت جریمه چند هست بار اول؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶

   سلام جریمه رو قاضی در دادگاه نسبت به شرایط و تعداد روزهای فرار از خدمت سرباز مشخص میکنه

 231. کازرون
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

  اگر سرباز فرار فرار باشد چگونه چندروز فرار کرده باشه باید کجا مراجعه کنه نظام وظیفه یا پلیس 110 یا نیروی انتظامی کجا مراجعه کنند؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام مدت غیبت اگر 15 روز شود فراری محسوب میشود

 232. Parham
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۹

  سلام اگر سربازی فرار باشد نیروی انتظامی یک هفته یا یک سال کی بیان دنبال سرباز فراری بگیرنش؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام بستگی داره خیلی زمان خاصی رو اعلام ونمیکنن

 233. مهدی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام میخوام خدمت بخرم الان معاف از تحصیلم چه باید کرد به کدام دفتر باید اقدام کرد ی پدر و مادر ۵۰ سال به بالا دارم و ی خواهر ۲۱ ساله در خانه چه اقدامی برای خرید باید کرد

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام نه خیلی بعیده که کسری خدمت بهت بدن

   • محمد
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۳

    سلام خسته نباشید من دوسال پیش بعد تموم‌کردن‌آموزش دیگ نتونستم برم خدمت
    الان دوسال هستش که فراری هستم الان یعنی امکان خرید خدمت سربازی واسه من وجود نداره؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

     سلام
     هم اکنون امکان خرید سربازی برای کسانی فراهم است که بیشتر از 8 سال غیبت دارند

     • مهدی
      ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۰

      کجا باید اقدام کرد

     • کارشناس ارشد
      ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

      سلام وقت بخیر برای خرید سربازی باید از طریق پلیس +10 اقدام کنید

 234. ایرج
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام .پسرم یکسال خدمت کرد ودیگه ترک خدمت کرده.چجوری میشه بقیه خدمتشو خرید

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام فرار از خدمت داره برای همین باید دادسرا قاضی براش تعیین کنه

   • مهدی.
    ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

    خسته نباشید. من فرزند 4 خانواده تو پسرها هستم. مادرم ۱۸ سال است که فوت کرده وبخاطر شرایط بد روحی نتوانستم درست زندگی کنم چه برسه که برم خدمت. برادرام سربازی رفتن و یکی هم خریده خدمتشو. پدرم هم نزدیک 7۰سال دارد. وتوان کار را چن سالی است که ندارد.حتی در طرح مشمول غایب هم ثبت نام کردم ولی بخاطر مدرک تحصیلی بالتری که نظام وظیفه برایم زده که مبلغ پرداختیم چن برابر بیشتر شده نتوانستم پرداخت کنم. حتی چن بار پیگیر شدم که مدرکمن زیر دیپلم است ولی فوق دیپلم زده نظام وظیفه اما ج پرسنل پلیس +۱۰ این بود که چون ثبت شده و مبلغ تعیین شده نمیتونی کاری بکنی. میتونم کفالت پدرمو بگیرم یا مدرک تحصیلمو درست کنن وجریمه رو پرداخت کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید منو؟!

    • gholizadegan
     ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

     سلام وقت بخیر . شما در ابتدا باید توجیه غیبت کنید و از طرح معافیت کفالت مددجویان استفاده کنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور