ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام کنکور عملی هنر 1403 {زمان، شرایط} | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۵ خرداد ۱۴۰۳
ثبت نام کنکور عملی هنر
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

گروه آزمایشی هنر، یکی از رشته‌های کنکور سراسری است که شامل پنج زیر گروه با ضرایب متفاوت دروس اختصاصی است. پس از برگزاری کنکور و اتمام مهلت انتخاب رشته، برای بیشتر رشته‌های این گروه، آزمون عملی برگزار می‌شود. داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون عملی کنکور هنر را دارند، باید از جزئیات مربوط به ثبت نام کنکور عملی هنر، برگزاری آزمون، زمان و نحوه پرداخت هزینه و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی مطلع باشند. ما در طول مقاله اطلاعاتی را در خصوص تاریخ ثبت نام کنکور عملی هنر به شما عزیزان خواهیم داد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آزمون عملی کنکور هنر چیست ؟

پذیرش در برخی از رشته‌های گروه هنر با شرایط خاص و به صورت متمرکز انجام می‌شود. این رشته‌ها شامل نقاشی، آموزش هنر، طراحی پارچه، لباس و صنعتی، ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، آهنگسازی، مجسمه‌سازی، عکاسی و… می‌باشند. آزمون عملی این گروه فقط یک بار در سال برگزار می‌شود و هر داوطلب فقط امکان شرکت در دو مجموعه آزمون عملی را دارد. نمره آزمون عملی با ضریب ۱۲ در نمره کل آزمون اختصاصی برای پذیرش محاسبه خواهد شد.

برای قبولی نهایی در رشته‌های هنری، داوطلبان باید در دو مرحله از کنکور شرکت کنند. مرحله اول شامل امتحان تستی است که برای همه داوطلبان مشترک است. در مرحله دوم، داوطلبان باید در آزمون عملی شرکت کنند و حداکثر دو مجموعه رشته تحصیلی را انتخاب کنند. برای شرکت در آزمون عملی، باید هزینه مربوطه را پرداخت کنند. پس از این مراحل، داوطلبان به مصاحبه دانشگاه انتخابی دعوت می‌شوند.

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر روی لینک کلیک کنید.

آزمون عملی کنکور هنر چیست ؟

برای اطلاع از رشته های کنکور هنر  کلیک نمایید.

رشته های کنکور عملی هنر 1403

لیست رشته های کنکور عملی هنر در سال جاری به شرح زیر می باشد:

ارتباط تصویری آموزش هنر بازیگری
طراحی لباس نقاشی نوازندگی موسیقی ایرانی
ادبیات نمایشی طراحی صنعتی کتابت نگارگری
کنکور عملی گرافیک طراحی پارچه مجسمه سازی
کنکور عملی سینما طراحی صحنه عکاسی
آهنگسازی نمایش عروسکی

زمان ثبت نام آزمون عملی هنر

کنکور سراسری هنر در دو نوبت برگزار می‌شود و زمان ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر نیز در دو بازه زمانی اعلام می‌گردد. داوطلبان پذیرفته‌شده‌در رشته‌های دارای آزمون عملی باید در این آزمون شرکت کرده و نمره قابل قبولی کسب کنند تا بتوانند در دانشگاه مورد نظر پذیرش شوند.

متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. تاریخ ثبت نام کنکور عملی هنر سال سال گذشته از تاریخ 14 تیرماه الی 19 تیر ماه بوده است و زمان توزیع کارت در 27 مرداد ماه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر اشتباه در ثبت نام کنکور کلیک کنید.

شرایط ثبت نام کنکور عملی هنر

⏪ عدم شرکت فرد در آزمون عملی کنکور هنر، بیانگر انصراف وی از ادامه تحصیل در آن رشته به شمار می‌رود. آزمون مذکور در هیچ یک از رشته‌ها قابل تمدید یا تکرار نمی باشد و انجام آن به صورت انفرادی نیز امکان‌پذیر نیست

⏪ داوطلبان مجاز هستند که ۱۵۰ کد رشته را از رشته‌های موجود در دفترچه کنکور انتخاب کنند. فقط افرادی می‌توانند در آزمون عملی کنکور هنر شرکت کنند که کد رشته‌های مربوطه را انتخاب کرده اند. پذیرش در ۱۸ رشته از گروه هنر و علوم ورزشی به شرط کسب نمره حدنصاب در آزمون علمی است. داوطلبان می‌توانند در موعد مقرر اطلاعات خود را ثبت کنند.

⏪ برای شرکت در آزمون عملی کنکور هنر، باید چند روز پس از برگزاری کنکور سراسری هنر، نام خود را ثبت کنید. زمان دقیق ثبت نام هنوز مشخص‌نشده‌است و به محض تعیین، در این مطلب اعلام خواهد شد. داوطلبان باید در زمان مقرر به سایت سنجش به نشانی sanjesh. org مراجعه و نام خود را برای آزمون عملی کنکور هنر ثبت کنند.

هزینه ثبت نام کنکور عملی هنر 1403

آزمون عملی کنکور هنر فقط برای بعضی از رشته‌ها و برای داوطلبانی که در کنکور هنر حضور داشته و هزینه آزمون را پرداخت کرده‌اند، برگزار می‌شود. قبل از آزمون، داوطلبان باید کارت ورود به جلسه را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند و در زمان مقرر به محل آزمون بروند. در این آزمون، توانایی و مهارت داوطلبان در رشته مربوطه ارزیابی می‌شود. آمادگی قبل از آزمون می‌تواند به افزایش شانس قبولی کمک کند.

در سال گذشته، هزینه عملیاتی برای آزمون‌های تخصصی با شرایط خاص کنکور هنر برای هر دسته ۲۲۵ هزار تومان تعیین گردید. علاقمندانی که تمایل به شرکت در دو دسته از آزمون‌ها داشتند، می‌بایست هزینه ۴۵۰ هزار تومانی را پرداخت می‌نمودند. تاکنون هزینه آزمون عملی کنکور سال ۱۴۰۳ اعلام نگردیده است. به محض اعلام شدن هزینه، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون عملی هنر

برای اطلاع از معرفی زیرگروه های رشته هنر  و همچنین دفترچه انتخاب رشته هنر  کلیک نمایید.

وسایل مورد نیاز برای کنکور عملی هنر 1403

در این قسمت به نیازهای مورد نیاز برای شرکت در یک آزمون عملی می‌پردازیم. وسایل مورد نیاز شامل تخته شاسی به ابعاد A۳، مدادهای رنگی، سیاه، طراحی و اتود، پاک‌کن، تراش، خط‌کش، گونیای کوچک، پرگار و گیره‌های کاغذی است.

همچنین داوطلبان باید پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل شناسنامه یا کارت ملی را همراه داشته باشند.

طرح‌های مقدماتی و اتود‌های اولیه نیز ارزیابی خواهند شد. عدم حضور در آزمون به منزله انصراف تلقی خواهد شد.

این آزمون برای رشته‌های تحصیلی ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، موسیقی نظامی، مجسمه‌سازی و عکاسی برگزار می‌شود و فقط در تهران برگزار خواهد شد.

همچنین داوطلبان مجاز به حمل وسایل اضافی مانند کتاب، جزوه، تلفن همراه و وسایل الکترونیکی با دوربین نیستند. استفاده از کتاب طراحی، کاغذ غیرمجاز، تصاویر متفرقه، پرسش و پاسخ و کمک به دیگران در آزمون و پروژه، ممنوع است. استفاده از وسایلی مانند ماژیک، لاک الکلی، روان نویس، رنگ‌های پودری و مایع، خودنویس و غیره نیز ممنوع است. همچنین کولاژ کردن، چسباندن و نصب مصالح متفرقه بر روی پروژه‌ها ممنوع است.

نحوه ثبت نام کنکور عملی هنر 1403

داوطلبان واجد شرایط برای ثبت نام در آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳ باید سریال نام نویسی را خریداری کنند. این خرید از طریق اینترنت و با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می‌شود. عدم ثبت نام در مهلت مقرر به منزله انصراف از پذیرش در رشته مورد نظر تلقی می‌شود. مراحل ثبت نام در متن مقاله به صورت تصویری آمده است.

پس از اعلام تاریخ ثبت نام کنکور عملی هنر، افراد باید ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  شوند.

وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  شوند.

سپس بر روی گزینه ” سامانه جامع آزمون سراسری سال 1403 و دریافت کارت ورود به جلسه ” کلیک نمایند.

سامانه جامع آزمون سراسری سال 1403

پس از انتخاب باید کد ملی و همچنین رمز عبور خود را وارد کرده و وارد ناحیه کاربری خود شوند.

وارد کردن کد ملی و همچنین رمز عبور

در مرحله بعدی پس از ورود به ناحیه کاربری باید اعلام علاقه مندی به آزمون عملی ها انتخاب کرده و سپس با انتخاب گزینه سریال کارت آزمون عملی را خریداری کرده وارد بخش پرداخت کارت آزمون علمی شوند.

سپس باید نوع آزمون عملی میان هنر و علوم ورزشی را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه تایید کلیک نمایند.

پس از خرید کارت آزمون ورودی شما باید به بخش ناحیه کاربری خود برگشته و سریال کارت خریداری شده را وارد نمایند و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

برای آگاهی و آشنایی با راهنما انتخاب رشته کنکور هنر کلیک نمایید.

مصاحبه آزمون عملی کنکور هنر چگونه است؟

مصاحبه آزمون عملی کنکور هنر با توجه به رشته ها، متفاوت است که ما به برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

مصاحبه آزمون عملی کنکور هنر
نمایش عروسکی ارائه نمونه کار در زمان مصاحبه

بیشتر سوالاتی که در این مصاحبه پرسیده می شود در خصوص زمینه کار عروسکی و یا کارگردان هایی که در این زمینه فعالیت دارند.

اگر شما خلاقیت فردی در کار نمایش عروسکی دارید و می توانید به خوبی با عروسک و ابزار ها کار نمایید می توانید بر روی قبولی در این مصاحبه امید وار باشید.

ادبیات نمایشی دیالوگ نویسی از یک تصویر

تحلیل کردن یک داستان و یا یک نمایش نامه

ارائه نمونه نویسندگی در زمان مصاحبه امتیاز محسوب می شود.

بازیگری و یا  کارگردانی بازی کردن یک مونولگ با توجه به یم متن و یا نمایشنامه

بازی مردن یک نقش و یا خواند یک آواز و یا متن به درخواست داوران

طرح اجرایی برای یک متن یا طرح در صورتی که شما رشته کارگردانی باشید.

اگر شما سایقه اجرا داشته باشید به عنوان امتیاز در نظر گرفته خواهد شد.

 عکاسی شما در این مصاحبه باید یک گوشی هوشمند که دارای اینترنت و همچنین شارژ کامل است داشته باشید.

ارائه نمونه عکس های گرفته شده مزیت محسوب می شود.

طراحی صحنه طراحی دستی برای این آزمون مهم بوده و شما باید بتوانید پلان طراحی نمایید و توجه ویژه ای به جزئیات آن مانند نور، لباس و .. خواهد شد.
طراحی لباس رشته هایی مانند طراحی لباس، طراحی پارچه، نقاشی و .. به صورت گروهی می باشد و شما باید موضوع داده شده را به خوبی طراحی نمایید و طراحی شما از نظر هنر و هم از نظر فنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
موسیقی ایرانی در این مرحله مصاحبه سرايش و نوایی شما کامل مورد بررسی قرار می گردد.

همچنین شما باید یک قطعه موسیقی با یکی از سازهای ایرانی بزنید

قطعه نوازی داشته باشید و ….

موسیقی جهانی در موسیقی جهانی شما باید یک ملودی خوانده و یکی از سازهای موجود در اركسترهای سمفویکی  را اجرا نمایید البته سازهای ضربی در این گروه قرار ندارند.

شما باید توانایی اجرای سه قطعه دوره­ های باروک، کلاسیک و رومانتیک را داشته باشید

و…

برای کسب اطلاع بیشتر از تمامی موارد مصاحبه عملی می توانید با متخصصین این رشته ها در ایران تحصیل در ارتباط باشید. برای این کار کافی است با شماره  9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از مهاجرت از طریق رشته هنر کلیک نمایید.

اخبار پیرامون تاریخ ثبت نام کنکور عملی هنر

 • اطلاعاتی در خصوص زمان ثبت نام آزمون عملی هنر

داوطلبان مجموعه رشته‌های تحصیلی هنری کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ که دارای آزمون طراحی هستند، باید در آزمون عملی شرکت کنند. این آزمون در روز جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۳ در ۱۱ شهر کشور برگزار خواهد شد. فرآیند برگزاری آزمون برای برخی رشته‌ها صبح و برای برخی دیگر بعدازظهر همان روز خواهد بود. کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه ۲۵ مرداد قابل پرینت خواهد بود. افرادی که در زمان مقرر علاقمندی خود را اعلام نکرده‌اند، در این مرحله اقدامی انجام نخواهند داد.

خلاصه مطلب

قبولی در رشته‌های کنکور هنر کار آسانی نیست و برخی از این رشته‌ها مانند عکاسی، طراحی لباس، سینما و کارگردانی آزمون عملی دارند. برای قبولی، علاوه بر کسب نمره حدنصاب در کنکور سراسری هنر ۱۴۰۳، باید در مرحله مصاحبه یا آزمون عملی نیز نمره قابل قبولی کسب کرد. ثبت نام کنکور عملی هنر از طریق سایت سازمان سنجش با پرداخت هزینه انجام می‌شود. ما در طول مقاله در این خصوص و درباره تاریخ ثبت نام کنکور عملی هنر اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر در زمینه مراحل ثبت نام و یا سوالات آزمون مصاحبه در زمان ثبت نام آزمون عملی هنر  دارید، می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره  9099075307 در میان بگذارید.

برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک نمایید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تاریخ دقیق برگزاری آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳ کی قرار است باشد؟

زمان تعیین‌شده‌برای برگزاری کنکور هنر ۱۴۰۳ در حال حاضر قطعیتی ندارد. با اعلام رسمی در وبسایت ایران تحصیل، اطلاعات مربوطه منتشر خواهد شد.

تعداد سوالات کنکور هنر چند است؟

کنکور سراسری هنر شامل ۲۴۰ سوال است که از این تعداد ۱۶۵ سوال اختصاصی و ۷۵ سوال عمومی است.

تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون عملی کنکور کی می باشد؟

تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی از طریق این مقاله منتشر خواهد شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور

  نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور 1403 | ایران تحصیل

  دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل یکی از بهترین روش‌هایی بسیار مفید برای داوطلبان کنکور سراسری به شمار می‌رود. با استفاده از این تاییدیه، داوطلبان می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه کنکور خود داشته باشند. همان طور که می‌دانید،...
 • بانک سوالات کنکور هنر

  بانک سوالات کنکور هنر

  قبولی در کنکور هنر تنها با کسب رتبه دو یا سه رقمی امکان پذیر است، اما در صورتی میتوانید این رتبه را کسب نمایید که بانک سوالات کنکور هنر را به خوبی مطالعه نمایید. ما امکان دانلود رایگان سوالات و...
 • شرکت نکردن در آزمون عملی هنر

  شرکت نکردن در آزمون عملی هنر + بخشنامه 1403 | ایران تحصیل

  افرادی که قصد تحصیل در رشته های هنری را دارند، می بایست در گروه آزمایشی جدا و شناوری به نام هنر شرکت کنند. کنکور سراسری گروه آزمایشی هنر در برخی از رشته ها، برخلاف سایر کنکور ها از دو مرحله...
 • دانشگاه هنر تهران

  دانشگاه هنر تهران + رشته های بدون کنکور ۱۴۰۳

  دانشگاه هنر تهران با توجه به اهداف آموزشی خود، مسئولیت برنامه‌ریزی، انجام خدمات آموزشی و نظارت را بر عهده دارد. سایت دانشگاه هنر تهران نیز خدمات مجازی مختلفی را برای دانشجویان و اساتید ارائه می‌دهد که به دانشجویان در امور...
تماس با مشاور