ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 شرایط ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ اعلام شد. کلیه افراد متقاضی اخذ مهمانی در دانشگاه های دیگر الزاماً باید از این شرایط مطلع باشند سپس جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. البته دانشجویان تنها در بازه زمانی خاصی قادر به انجام مراحل ثبت نام و ارائه مدارک خواهند بود و پس از آن با درخواست آن ها موافقت نمی شود. اگر می خواهید بدانید که مهلت مهمان شدن در دانشگاه پیام نور چقدر است و چگونه می توان راحت تر آن را اخذ کرد می توانید از متخصصین تحصیلی ما راهنمایی بگیرید.

 

 

 

برای آشنایی با شرایط و زمان ثبت نام مهمانی در مراکز دانشگاهی پیام نور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

جهت اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چرا ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور ؟

 

 

 

چرا ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور ؟

چرا ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور ؟

 

در مواردی ممکن است دانشجو به هر دلیلی قادر به ادامه تحصیل در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده نباشد و تصمیم بگیرد واحدهای درسی خود را در دانشگاه دیگری بگذارند.

برای این کار می تواند با استفاده ار یکی از طرق اخذ انتقالی یا اخذ مهمان به یک دانشگاه دیگر برود.

دانشجویی که از انتقالی استفاده می کند، شامل یک سری قوانین در زمانه تطبیق دروس، میزان معدل و اخذ مدرک تحصیلی می شوند که با شرایط مهمانی دارای تفاوت هایی است. اما متقاضیان ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور می تواند از دو گزینه مهمان دائم و مهمان موقت بهره ببرد.

البته توجه داشته باشید که هر دانشگاهی آیین نامه های خاص خود را در این زمینه دارد.

برای مثال، پذیرش دانشجوی مهمان در دانشگاه سراسری با آزاد یا پیام نور متفاوت است. بنابراین، قبل از هر چیز از شرایط مربوطه آگاه شوید تا درخواستتان با سرعت و سهولت بیشتری به موافقت منجر شود.

 

 

برای ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور دانشجو با در دو مرحله حضوری و غیر حضوری اقدام نماید

 

مهلت ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

مانند هر روند اداری دیگری، زمان ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نیز در بازه زمانی مشخصی قابل انجام است.

تاریخ مقرر شده برای این چنین مواردی به طور معمول در تقویم آموزشی سامان اطلاع رسانی این دانشگاه درج می شود.

امسال نیز همچون سال های گذشته، زمان ثبت نام مهمانی نیمسال اول این دانشگاه از 3 شهریور آغاز شد و تا 8 مهرماه 99 ادامه داشت. 

زمان ثبت در خواست جهت اخذ مهمانی در نیمسال دوم نیز از 99/11/02 لغایت 99/11/26 خواهد بود. به نظر می رسد که این بازه زمانی مناسب باشد و توصیه می شود که متقاضیان در این مهلت داده شده حتما برای ثبت درخواست خود اقدام نمایند، چرا که احتمالاً این زمان تمدید نمی شود.

 

 

نحوه ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

فردی که در دانشگاه پیام نور تحصیل می کند، همانند فرایند ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد و سایر مؤسسات آموزش عالی، باید طی دو مرحله درخواست مهمان یا انتقالی خود را تحویل دهند.

در مرحله اول، ثبت نام به صورت حضوری خواهد بود. بدین گونه که فرد به واحد دانشگاهی محل تحصیل خود مراجعه کرد و همه مراحل و مدارک لازم را ارائه می دهد.

در مرحله دوم، لازم که با ورود به سامانه نقل و انتقال دانشجویی از از طریق اینترنت جهت دریافت نتیجه نهایی گزینه های خواسته شده را تکمیل کند.

گفتنی است که تا زمانی که وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور مشخص نشود، امکان انتخاب واحد وجود ندارد.

 

 

راهنمای اخذ مهمانی دانشگاه پیام نور

تکمیل ثبت نام و اخذ مهمانی، از طریق ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور ممکن خواهد بود. برای این منظور بایستی مراحل زیر را طی کرد.

 • جستجوی آدرس سامانه گلستان به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir
 • انتخاب گزینه ورود به سیستم 
 • وارد کردن شماره دانشجویی و رمز ورود
 • کلیک بر روی گزینه آموزش، دانشجو، درخواست ها، تقاضای انتقال و مهمان
 • کلیک بر روی باکس تقاضای انتقال و انتقال و نهایتا ورود به صفحه اصلی 

نکته مهم این قسمت، وارد نمودن وضعیت تایید دانشگاه مبدا و وضعیت تایید دانشگاه مقصد  است. چرا که در صورت ثبت این موارد نتایج نهای درخواست مهمانی برایتان ارسال می شود.

 

برای کسب اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

شرایط پذیرش ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

 

 

مهلت مهمان شدن در دانشگاه پیام نور

مهلت مهمان شدن در دانشگاه پیام نور

 

 

مسلماً دانشگاه پیام نور برای قبول درخواست مهمانی هر دانشجو، شرایطی را در نظر گرفته است که تنها در صورت داشتن آن ها به او مهمانی تعلق می گیر. این شرایط در 5 ماده جمع آوری شده است که در جدول زیر ارائه شده اند.

 

 

 ماده 1
 •  محل اشتغال دائم دانشجوی دختر در زمان دانشجویی در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد واقع شده باشد.
 • سرپرست خانواده دانشجو فوت کرده یا دچار معلولیت شدیدی گردد، به طوری که فرد در دوران دانشجویی به عنوان کفیل خانواده محسوب شود.
 • دانشجو در طول دوره دانشجویی دچار معلویت هایی شود که در تحصیل او تاثیر گذار باشد
 • دانشجو دارای یک بیماری خاص باشد، که البته این مورد نیاز به تأیید مراجع ذی صلاح دارد.
 • محل اشتغال دانشجو و یا همسر وی به مکان دیگری تغییر کرده باشد. البته باید دلایل و مدارک لازم ارائه گردد.

 

ماده 2
 •  اخذ مهمان از ناحیه بالا به پایین بلامانع است.
 ماده 3
 • دانشجو تنها در صورتی می تواند به دانشگاه های دیگر هم گروه خود برود که دروس در نیمسال پایانی (ترم آخر) ارائه نشده باشد. در این صورت موافقیت دانشگاه مبدا و مقصد بلامانع است.
 ماده 4: اخذ مهمانی دانشجویان دوره کارشناسی در مرکز بین الملل برون مرزی دانشگاه پیام نور به داخل کشور
 • دانشجویی کارشناسی که متقاضی مهمان دائم یا موقت است، بایستی بعد از سپری کردن یک نیمسال تحصیلی و 12 واحد درسی در مرکز بین الملل  با احتساب نمره های مردودی 12 درخواست مهمانی دهد.
 • فردی که قصد اخذ مهمان دائم یا موقت دارد، باید حداقل 45 روز قبل از شروع نیمسال تحصیلی بر اساس تقویم آموزشی، ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور خود را تحویل دهد. 
 • دانشجوی دوره کارشناسی که موفق به اخذ مهمانی در دانشگاه های پیام نور کشور شده است، موظف است تا 50 درصد شهریه متغیر و ثابت دانشگاه مبدا را در ابتدای هر نیمسال تحصیلی در وجه ریالی مطابق با نزخ ارز مرکز مبادلات پرداخت نماید.
 • دانشجویی که به صورت مهمان موقت یا دائم در یکی از مراکز دانشگاه پیام نور داخلی تحصیل می کند، برای اخذ مدرک تحصیلی بایستی در امتحان مرکز بین املل شرکت نموده و نمره مجاز و قبولی را کسب کند.
 • چنانچه با درخواست مهمان دائم یا موقت دانشجو از سوی مرکز بین الملل موافق شود، فرد باید موضوع در شورای آموزشی استان مقصد مطرح تا نسبت به ثبت نام و اخذ شهریه مربوطه اقدام نمایند.

 

 

شهریه اخذ مهمانی در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

در سال های گذشته اگر یک دانشجوی دانشگاه پیام نور از تسهیلاتی همچون مهمانی یا انتقالی استفاده می کرد، موظف بود که شهریه دانشگاه پیام نور را در دانشگاه مقصد با ضریب بالاتری بپردازد. اما خوشبختانه بعد از اعتراضاتی که دانشجویان به این قانون داشتند، مسئولین ذیربط تغییراتی را در آیین نامه اجرا نمودند که می توان آن ها را به شرح زیر توصیف کرد.

 

 1. دانشجویانی که موفق به اخذ مهمانی  موقت یا دائم  در یکی مراکز چهارگانه دانشگاه های پیام نور تهران ( یعنی پیام نور تهران شمال، پیام نور تهران جنوب، پیام نور تهران شرق و پیام نور تهران غرب) می شوند، باید شهریه متغیر را با ضریب 1/3 پرداخت نمایند. 
 2. دانشجویان دانشگاه پیام نور که در یکی از مراکز استان و یا شهرهای پاکدشت،ورامین، دماوند، ری و لواسان به آن ها مهمان موقت یا دائم تعلق گرفته است، شهریه را باید با ضریب 1/2 واریز کنند.
 3. افرادی که در یکی از مراکز با نواحی پایین تر به بالاتر به غیر از شهرهای قید شده در بند 1 و 2 مهمان موقت یا دائم بگیرند، شهریه متغیر آن ها بدون ضریب است.

البته در مواردی دانشجویان به علت آشنایی نداشتن با روند محاسبه شهریه و یا میزان هزینه مورد تحصیل در دانشگاه مقصد، دچار پشیمانی یا مشکلاتی می شوند، که توصیه می شود حتماً از قبل با یک مشاور تحصیلی خبره مشورت کنند.

 

 

تفاوت مهمانی و انتقالی در چیست؟

برای برخی از افراد تفاوت میان مهمان و انتقالی مبهم است. تفاوت های ریز و درشتی بین این دو وجود دارد.

اما اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، می توان گفت که به آیین نامه نقل و انتقالات فردی که برای دانشگاه دیگری انتقالی می گیرد، تحصیل خود را به طور کلی در دانشگاه دیگری ادامه خواهد داد و بعد از فارغ التحصیلی مدرک وی توسط دانشگاه مقصد صادر می گردد. 

اما برای فردی که در ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور شرکت کرده و درخواستش پذیرفته شده است، می تواند متناسب با شرایط از مهمانی موقت یا دائم استفاده کند.

همچنین، مهلت مهمان شدن در دانشگاه پیام نور برای دانشجویی که مهمان موقت می گیرد، تنها چند واحد یا چند ترم خواهد بود و باید شهریه نوبت دوم را پرداخت نماید. 

مهمان دائم نیز، همانطور که از نام آن بر می آید تا آخر دوره تحصیلی در دانشگاه مقصد خواهد بود، با این تفاوت که مدرک توسط دانشگاه مبدا صادر می گردد.

 

 

برای اخذ انتقالی دانشگاه پیام نور چه شرایطی لازم است؟

همانطور که گفته شد قوانین مربوطه به انتقالی و مهلت مهمان شدن در دانشگاه پیام نور با یکدیگر متفاوت است. در زیر این شرایط را مرور می کنیم:

 1. هیچ منعی برای ادامه تحصیل در دانشگاه مبدا برای دانشجو وجود نداشته باشد.
 2. رشته تحصیلی که دانشجو در دانشگاه مبدا مشغول تحصیل آن است، در دانشگاه مقصد نیز وجو داشته باشد.
 3. فرد متقاضی، حداقل 12 واحد درسی را با حداقل معدل 12 در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.
 4. دانشجویان رشته های پیام نور می توانند برای دانشگاه هایی دیگری همچون غیر انتفاعی یا نیمه حضوری مهمانی بگیرند و این امر بلامانع است.

 

 

آیا می توان در مقطع کارشناسی ارشد مهمانی پیام نور گرفت؟

از آنجا که دانشجویان مقطع ارشد و دکترا در دانشگاه پیام نور، امکان استفاده از تسهیلات انتقالی ندارند، این دانشگاه شرایطی را فراهم کرده تا افراد مذکور بتوانند از مهمانی دئم یا موقت استفاده نمایند. 

بدین ترتیب دانشجویان رشته های ارشد فراگیر پیام نور برای اخذ مهمانی اقدام نمایند. این افراد می توانند کمتر از نصف واحدهای دریس خود را در دانشگاه مبدا بگذارنند. 

اگر دانشجوی ارشد پیام نوری بخواهد یکی از دانشگاه های دولتی یا غیر دولتی میهمانی اخذ کند، در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد بلامانع خواهد بود.

البته تا زمانی که واحدهای درسی مربوطه در مرکز دانشگاه ارائه می گردد، نمی توان در دانشگاه های دولتی دیگر مهمانی گرفت. البته گفتنی است که در نیمسال اول به دانشجویان ارشد پیام نور، مهمانی تعلق نمی گیرد. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به نحوه، و شرایط لازم جهت ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور پرداختیم و و دیدیم که زمان بندی و مهلت مهمان شدن در دانشگاه پیام نور به چه صورت است.

چنانچه شما نیز از جمله دانشجویانی هستید که قصد برخورداری از تسهیلاتی همچون انتقالی و مهمانی موقت و دائم را دارید، می توانید برای تسهیل هر چه بیشتر و سرعت دادن به مراحل اداری آن با کارشناسان ما در ایران تحصیل از طریق شماره تماس های موجود در سایت در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نموده و راهنمایی بگیرید.

 

 

جهت کسب آگاهی از مدارک و مهلت ثبت نام مهمانی دائم و موقت دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

 

مطالب مرتبط

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه پیام نور

دریافت دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور

نحوه پذیرش غیرحضوری دانشگاه پیام نور

شرایط اخذ انتقالی از دانشگاه پیام نور 

ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور چه زمانی است؟

زمان ثبت نام برای نیمسال اول از اوایل شهریو تا اوسط مهر و برای نیمسال دوم از نیز در بهمن است.

چگونه برای مهمانی پیام نور ثبت نام کنیم؟

متقاضیان بایستی در طی دو مرحله حضوری و غیر حضوری درخواست خود را به ثبت برسانند.

آیا در مقطع ارشد نیز می توان در دانشگاه پیام نور مهمانی گرفت؟

بله این افراد تحت شرایطی خاصی می توانند مهمانی بگیرند. برای اطلاع بیشتر می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

میزان شهریه بعد از اخذ مهمانی پیام نور چگونه است؟

تغییرات مربوط به شهریه مهمانی پیام نور در این مقاله آمده است. 

 

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)