ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۲ + اخرین مهلت

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، در بین داوطلبان از دانشگاه های سراسری دارای داوطلبان بیشتری می باشد. این کنکور در شش گروه رشته ای ، علوم انسانی ، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، آزمایشگاهی منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی برگذار می شود. داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، با کسب نمره قبولی لازم می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. در بازه زمانی مشخص متقاضیان می توانند از کد رشته های محل که در دفترچه انتخاب رشته درج شده است انتخاب خود را انجام دهند. این انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و پرورش دانشگاه آزاد ثبت می شود.

 

ثبت نام مجدد انتخاب رشته آزاد، این امکان برای آن دسته از افراد بسیار مهم است که در بازه زمانی تعیین شده برای ثبت نام ب نا به هر دلیلی موفق نشده اند انتخاب رشته خود را ثبت کنند. سازمان سنجش و پرورش به همین منظور که برخی در بازه زمانی تعیین شده نتوانسته اند نسبت به ثبت نام اقدام کنند هر ساله چند روزی را به بازه زمانی ثبت نام اضافه می کند. شما می توانید برای اطلاع از زمان مجدد برای ثبت نام و نحوه ثبت نام مجدد رشته های ارشد سال جاری تا پایان این مقاله با ایران تحصیل همراه باشید.

 

ثبت نام مجدد انتخاب رشته آزاد داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل مورد نظر بوده اند، ولی موفق به اولویت بندی رشته های محل مورد علاقه خود نشده اند با قصد تعویض و ویرایش آنها را دارند، می توانند تا تاریخ مجدد که تعیین شده به سایت سنجش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و نسبت به انتخاب رشته محل مورد علاقه خود اقدام کنند.

 

برای اطلاع از ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام مجدد ارشد آزاد

مهلت ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۲  

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد تقریبا بلافاصله بعد از گذشت ۱ ماه بر روی سایت سنجش قرار میگیرد و دو یا سه روز بعد زمان برای انتخاب رشته می باشد. متقاضیان بعد از این که از مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ مطلع شدند باید به سایت سنجش مراجعه کنند. با توجه به علاقه و رتبه ای که دارند انتخاب رشته کنند و رشته های خود را اولویت بندی کنند. فرم انتخاب واحد در این بازه زمانی بر روی سایت سنجش قرار داده شده است. داوطلبان مجاز می باشند که ۱۰۰ رشته محل مورد علاقه خودشان را انتخاب کنند. داوطلبان بایستی باید قبل از اینکه فرم انتخاب رشته خود را پر کنند دفترچه را دانلود کرده و به طور دقیق و کامل مطالعه کنند تا از تمامی بخش های مختلف آن آگاهی داشته باشند.

سال های گذشته زمان انتخاب واحد معمولا در شهریور ماه می باشد و بعد از آن مدت مهلت مجدد اعلام می گردد تا داوطلبان جا مانده که به هر دلیلی نتوانسته اند اقدام به انتخاب رشته کنند اینک انتخاب کنند. آخرین مهلت ثبت انتخاب رشته همواره از سایت سازمان سنجش اعلام می گردد و در صورت لزوم این بازه زمانی تمدید می گردد که داوطلبان باید منتظر بمانند تا در مهلت تمدید انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۲ بتوانند در این مرحله شرکت کنند. توصیه بسیار مهم برای داوطلبان زمان پر کردن برگه با فرم انتخاب رشته، در اول فرم و برگه پیش نویس را پر کنند تا دچار خطا و اشتباه نشوند این فرم می تواند کمک بسیار مهمی به داوطلبان در هنگام انتخاب رشته کند.

 

تمدید مهلت ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۲

همواره سازمان سنجش و پرورش کشور با اعلام اطلاعیه ای بر روی سایتش زمان انتخاب رشته را اعلام می کند. تا داوطلبان از این بازه زمانی مطلع شوند. به دلیل شیوع کرونا فرایند های بر گذاری کنکور و انتخاب رشته و دیگر مراحل با تاخیر روبه رو شد و داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه اقدام به انتخاب رشته و اولویت بندی رشته های محل خود  کردند و برای جا ماندگان از انتخاب رشته چند روز دیگر در نظر گرفته شد و به بازه زمانی برای انتخاب رشته اضافه شد به طور تقریبی زمان انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد ۱۰ روز می باشد که معمولا در شهریور ماه است. معمولا مهلت مجدد برای ثبت انتخاب واحد بر روی سایت که ۱۰ روز می باشد که امسال نیز مانند سال های گذشته این مدت تمدید بر روی سایت قرار داده می شود.   

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

             

                                   برای اطلاع از آخرین مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن کلیک کنید.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

داوطلبان بایستی قبل از اینکه اقدام به انتخاب رشته محل و مورد علاقه خود کنند و آنها را اولویت بندی کنند، بایستی تمامی مطالب درج شده در دفترچه انتخاب رشته مانند شرایط عمومی و خصوصی، ضوابط پذیرش دانشجویان، نحوه ثبت نام و … را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنند تا از تمامی بخش ها آگاهی کامل را داشته باشند و سپس اقدام به انتخاب رشته کنند.

داوطلبان باید ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شده از منوی سمت راست گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب کنند. در صفحه ای که پیش روی آنها قرار دارد، روی لینک فعال انتخاب رشته های تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۲ کلیک کنند. فشردن گزینه خرید کارت جهت پرداخت هزینه این فرایند اطلاعات خواسته شده را باید به صورت یکی از روش های خواسته شده پر کنند و کلید جستجو را بزنند. از جمله روش ها، شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام، شماره پرونده و شماره داوطلبی و کد ملی دو روش جستجو هستند.

اینک داوطلبان می توانند کد رشته های محل خودشان را به ترتیب اولویت بندی بر اساس علاقه و نمره ای که کسب کرده اند در فرم انتخاب رشته وارد کنند. نکته مهم این است که بعد از وارد کردن کد رشته های محل و مورد علاقه و تایید نهایی سامانه یک کد ۱۶ رقمی در اختیار داوطلبان قرار می دهد. عدم دریافت آن نشان دهنده عدم تکمیل فرم انتخاب رشته می باشد.

داوطلبان می توانند برای اینکه شانس قبولی بالاتری در کد رشته های انتخابی داشته باشند با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط بوده و در خواست راهنمایی کنند. اگر داوطلبی در هیچ یک از کد رشته های محل انتخابی خود قبول نشدن و یا در رشته ای قبول شدن که مورد رضایتش نبود، در آن صورتی که کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال جاری اجرا شود، می تواند در این مرحله شرکت کند و یکی از رشته های ارائه شده و درج شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را انتخاب کند و به تحصیل خود ادامه دهد.

 

برای اطلاع از ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

نحوه ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۲

انتخاب رشته برای داوطلبان دانشگاه آزاد امری بسیار مهم می باشد که باید دقت بسیار زیادی داشته باشند. چرا که اگر در هنگام انتخاب رشته دچار مشکل شوند ممکن است نتوانند ادامه تحصیل دهند و باید منتظر زمان اعلام شده برای پذیرش بدون کنکور باشند. توصیه می شود داوطلبان در همان روز های اول تعیین شده برای انتخاب رشته، اولویت بندی و انتخاب رشته کنند.  داوطلبان می توانند برای اینکه دچار اشتباه نشوند با مشاوران مجرب در ارتباط باشند تا در هنگام انتخاب رشته به آنها کمک کرده تا اولویت بندی درستی در رشته های محل خود داشته باشند ایران تحصیل همواره در این راه به داوطلبان کنکور برای انتخاب رشته مشاوره می دهد تا متقاضیان بعدها دچار اشتباه و پشیمانی نشوند. متقاضیان برای ثبت انتخاب رشته خود باید بدین صورت عمل کنند.

در اول باید وارد سایت مرکز سنجش و پذیرش و امور تحصیلی دانشگاه آزاد شوند بر روی لینک سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد کلیک کنند. در مرحله بعدی باید دفترچه انتخاب رشته را دانلود کرده و به طور دقیق و کامل مطالعه کنند بعد از آنکه به طور دقیق مطالعه کردند کد رشته های محل خود را بر حسب علاقه نمره ای که کسب کرده اند اولویت بندی کنند در جایی یادداشت کنند. بعد باید وارد سایت شوند و کد ۷ رقمی که در پایین کارنامه قبولی آنها وجود دارد را وارد کنند در کادر دوم کد ملی و یا در صورت اتباع خارجی کد ۱۳ رقمی را وارد کرده سپس بر روی ورود کلیک کنند.

در این صفحه پیش رو تمامی مشخصات و اطلاعات شما نشان داده می شود قبل از اینکه شروع به پر کردن انتخاب واحد کنید باید هزینه ای که در پایین صفحه ذکر شده است را پرداخت کنید. برای پرداخت و طی فرایند بر روی پرداخت کلیک کنید. در اینجا به صفحه درگاه اینترنتی برای پرداخت منتقل می شوید. شما باید در آنجا اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و بر روی پرداخت کلیک کنید.

بعد از پرداخت هزینه تعیین شده شما اینک مجاز به انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل می باشید که باید به ترتیب علاقه و شرایط خود اولویت بندی کنید شما قبل از این که در اینجا انتخاب های خود را ثبت کنید به طور پیش فرض انتخاب های خود را انجام داده اید و می توانید در اینجا آنها را وارد کنید.

بعد از آنکه انتخاب رشته تمام شد داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته و کارنامه نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲  باشند تا از وضیعت قبولی و یا عدم قبولی خود آگاه شوند. متقاضیان می توانند با ورود به پایگاه الکترونیکی دانشگاه قبولی خود از زمان و نحوه ثبت نام آگاه شوند تا در زمان تعیین شده برای ثبت نام و نام نویسی خود اقدام کنند. داوطلبان پذیرفته نشده نیز می توانند منتظر زمان اعلام پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باشند.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به توصیف نحوه ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد پرداختیم. این درخواست درمیان دانشجویان تحصیل کرده در دانشگاه های سراسری بیشتر می باشد. کنکور مذکور در گروه های مختلفی انجام می شود. در صورتی که داوطلبان شرکت کرده در این آزمون نمره قبولی کسب نمایند می توانند اقدام به انتخاب رشته کنند. برای این عملیات بازه زمانی مشخصی در نظر گرفته می شود و این بازه در دفترچه درج می گردد.

 

مطالب مرتبط

آخرین مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن

راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

زمان و تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ + راهنما کامل

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ چه زمانی انجام می شود؟

زمانی که مهلت اولیه برای انتخاب رشته به اتمام برسد چند روز به تاریخ ثبت انتخاب رشته در سایت اضافه می شود. این تاریخ انتخاب رشته هر ساله توسط سازمان سنجش و آموزش دانشگاه آزاد اعلام می گردد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲  از چه سایتی امکان پذیر است؟

داوطلبان می توانند با ورود به سایت سنجش و پرورش و امور فارق التحصیلی دانشگاه آزاد نسبت به تکمیل مراحل مربوطه اقدام نمایند

آیا در مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می توان  به ویرایش کد رشته محل های انتخابی  پرداخت؟

جواب بله است و متقاضیان می توانند در زمان مهلت مجدد انتخاب رشته خود را ویرایش دهند.   

متقاضیان رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته امکان ویرایش دارند؟

جواب بله است امکان ویرایش اولویت های انتخابی برای داوطلبان در بازه زمانی مجدد تعیین شده وجود دارد، متقاضیان می توانند برای اطلاع از زمان مهلت مجدد برای انتخاب واحد با ایران تحصیل همراه باشید.   

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور