تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد 1401 + اخرین مهلت | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، کنکور کارشناسی ارشد از آزمون های سراسری پرطرفدار در میان داوطلبان می باشد که در گروه های آزمایشی فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی برگزار می گردد. افرادی که در این آزمون شرکت کرده و با کسب نمره قبولی لازم مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در زمان مشخص شده، کد رشته های مورد نظر خود را که از دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد استخراج نموده اند، در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به ثبت برسانند.

با توجه به این که برخی از افراد موفق به انتخاب رشته در زمان اعلام شده نمی شوند‏، سازمان سنجش آموزش کشور معمولا هر ساله مدت زمانی که جهت آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد سایت سنجش در اختیار متقاضیان قرار می دهد را تمدید می کند. جهت اطلاع از تاریخ مجدد و نحوه انجام ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد سال جاری تا پایان این مقاله با ایران تحصیل همراه باشید.

آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ که در موعد مقرر موفق به اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود نشده و یا قصد ویرایش آن ها را دارند، می توانند تا ۱۶ شهریور به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل مورد علاقه خود و ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد اقدام نمایند. 

برای اطلاع از ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

داوطلبان بعد از مطلع شدن از مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد سایت سنجش ۱۴۰۰ باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود بپردازند. در این بازه زمانی فرم اینترنتی انتخاب رشته بر روی سایت sanjesh.org قرار گرفته و امکان درج ۱۰۰ کد رشته محل را برای داوطلبان فراهم می کند. متقاضیان می بایست پیش از تکمیل فرم مذکور، دفترچه کارشناسی ارشد ( شماره ۲ ) را دانلود نموده و به مطالعه بخش های مختلف آن بپردازند.

زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰ از ۱۰ شهریور آغاز و تا ۱۶ شهریور تمدید شد.

گفتنی است آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ نیز از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شده و در صورت لزوم تمدید می گردد. داوطلبان برای جلوگیری از هرگونه خطا و اشتباه در این فرآیند می توانند از فرم پیش نویس انتخاب رشته کارشناسی ارشد مود در دفترچه راهنمای ارشد کمک بگیرند.

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ را مشخص کرده و در اختیار داوطلبان قرار می دهد. سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان های کشور و تاخیر در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد تمامی مراحل بعدی نیز به تعویق افتاد و داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه موفق به اولویت بندی انتخاب های خود شدند که به دنبال محدودیت زمانی و درخواست جاماندگان از انتخاب رشته کارشناسی ارشد شاهد تمدید چند روزه این فرآیند بودیم. حال زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در ۱۰ شهریور ماه می باشد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

پیش از این که دفترچه راهنمای انتخاب رشته مربوطه را که علاوه بر کد رشته ها، شامل ضوابط پذیرش دانشجویان نیز می باشد، دریافت کرده و با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. سپس با طی مراحل زیر اقدام به انتخاب رشته نمایید.

● ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.
● در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰” کلیک نمایید.
● اطلاعات مورد درخواست را به یکی از روش های زیر در کادرهای مربوطه وارد کرده و کلید “جستجو” را بفشارید.
● از طریق درج کردن شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
● به روش وارد نمودن شماره پرونده و شماره داوطلبی و کد ملی
● اکنون می بایست کد رشته های مورد نظر را به ترتیب اولویت بندی در فرم انتخاب رشته خود ثبت کنید.
● توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی رشته های انتخابی، سامانه یک “کد ۱۶ رقمی” در اختیارتان قرار می دهد و عدم دریافت آن، به منزله عدم تکمیل روند انتخاب رشته می باشد.

برای این که شانس موفقیت خود در قبولی رشته مورد نظر افزایش دهید، می توانید از مشاوران انتخاب رشته کارشناسی ارشد کمک بگیرید. در صورتی که علی رغم تلاش بسیار، در هیچ یک از انتخاب های خود مورد پذیرش قرار نگرفتید و یا از رشته محل پذیرفته شده رضایت ندارید، چنانچه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور برای سال جاری اجرا شود، می توانید در این مرحله شرکت نموده و در یکی از رشته های ارائه شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور به تحصیل بپردازید.

 

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

طبق روال هرسال نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰ پس از سپری شدن حدود یک ماه از زمان آزمون، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در نتیجه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در زمان مقرر و با رعایت یک سری از نکات کدرشته های مورد نظر خود را با رعایت اولویت بندی در سامانه سازمان مذکور ثبت نمایند. توجه کنید داوطلبانی که علاوه بر دانشگاه های سراسری قصد شرکت در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ را نیز دارند‏، بایستی به صورت مجزا در مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ و از طریق سایت اختصاصی دانشگاه آزاد فرآیند انتخاب رشته خود را به انجام برسانند. جهت اطلاع از زمان دقیق و همچنین مراحل انتخاب رشته دانشگاه های سراسری تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری در سال ۱۴۰۰ در اواسط مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

هر ساله پس از زمان اعلام نتایج کنکور سراسری، داوطلبان باید با مطالعه دقیق توضیحات کارنامه کنکور و توضیحات موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود، نسبت به انتخاب کد رشته اقدام کنند. داوطلبان می توانند در فاصله بین ۱۴ الی ۱۸ مرداد ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org جهت تکمیل فرم انتخاب رشته اقدامات لازم را به انجام برسانند.
البته سازمان سنجش آموزش کشور معمولا فرصتی در حدود ۲ الی ۳ روز را نیز تحت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا افرادی که در زمان مشخص موفق به درج کد رشته های خود نشده اند، بتوانند در این فرآیند شرکت کنند. با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده بر روی سایت این سازمان، متقاضیانی که قبلا ثبت نام نموده یا نکرده اند نیز می توانند در این فرصت باقی مانده با مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه و اصلاحیه آن تا روز ۲۱ مرداد، به ثبت کد رشته های مورد نطر یا ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

انتخاب رشته کنکور سراسری امری مهم و حساس است‏، نیازمند دقت عمل زیادی نیز می باشد، چرا که هرگونه اشتباه در انتخاب رشته، یقینا آینده تحصیلی و شغلی فرد را تغییر خواهد داد. بهره گیری از مشاوره انتخاب رشته کنکور و یا واگذاری این فرآیند به کادری تخصصی و مجرب، یکی از راه هایی است که باعث افزایش شانس قبولی فرد در رشته مورد نظر می گردد اما در صورتی که می خواهید خود فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری را به انجام برسانید، می توانید مطابق با مراحل گام به گام زیر نسبت به درج کد رشته ها اقدام نمایید.

■ مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست
■ انتخاب عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰”
■ فشردن گزینه “خرید کارت” جهت پرداخت هزینه این فرآیند
■ فعال نمودن تیک مربوط به لینک “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیر انتفاعی آزمون سراسری ۱۴۰۰” و سپس کلیک بر روی دکمه “تایید و ادامه”
■ درج کردن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک و بعد فشردن کلید “تایید و ادامه”
■ فعال کردن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”
■ ثبت نمودن اطلاعات کارت بانکی و سپس فشردن دکمه “پرداخت”
■ بازگشت به صفحه ابتدایی نام نویسی، انتخاب عبارت “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را مطالعه نموده ام” و سپس کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

حدودا یک ماه پس از اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری، نتایج این مرحله منتشر شده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. چنانچه پس از مشاهده نتیجه خود نسبت به رشته محل پذیرفته شده رضایت نداشتید، می توانید نسبت به ثبت درخواست یا اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰ به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه نمایید.

چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد سایت سنجش برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

ببرای اطلاع از ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

آخرین مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن

راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

زمان و تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد سایت سنجش

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور