ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قبل از ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی باید اطلاعاتی را نسبت به ثبت نام در دانشگاه به دست بیاورید. لازم به ذکر است بدانید ما در این مقاله تصمیم داریم اطلاعات کاملی نسبت به ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در اختیار شما قرار دهیم. از سوی دیگر شرایط زمان و نحوه ثبت نام ثبت نام را هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. تا شما بتوانید با آگاهی کامل برای ثبت نام اقدام کنید.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم که یک راهنمای تصویری کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد که تمام مراحل ثبت نام با استفاده از متن و تصویر به صورت جامع توضیح داده خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور و بسیاری از موارد دیگر را ذکر خواهیم کرد.

در نهایت اگر قصد دارید اطلاعات کامل نسبت به موارد ذکر شده همچون پذیرش بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی ، زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و  سایت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور به دست بیاورید پیشنهاد تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید. زیرا اطلاعات موجود در این مقاله می تواند در هنگام ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی به شما کمک شایانی کند.

 

اطلاعیه

با استفاده از آموزش تصویری ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی، برای ثبت نام اقدام کنید تا اشتباهی رخ ندهد

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی مقطع کاردانی

می خواهید بدون کنکور ثبت نام کنید با با کنکور؟ برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی دو مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی در نظر گرفته شده است.  به این معنا که شما می توانید برای ورودی مهر و یا بهمن ماه برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی اقدام کنید.  در رابطه با زمان ثبت نام مهر ماه در دوره بدون کنکور غیرانتفاعی برای ورود به دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور در سال جاری باید خدمت شما عرض کنیم که این زمان قرار بود از بیستم اسفند ماه آغاز شود و تا پایان شهریور ادامه داشته باشد. 

اما به علت شیوع بی رویه ویروس کرونا در ایران این زمان به وقت دیگری موکول شد. در واقع باید عرض کنیم که احتمالاً این ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی در دوره بدون کنکور در همان مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته با‌ آزمون  دانشگاه ها انجام شود. 

خوشبختانه در برخی از رشته های این دانشگاه امکان ثبت نام و انتخاب رشته برای خیلی از لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی امکان پذیر است. به همین دلیل، بدون هیچ گونه مشکلی می توانید ثبت نام و انتخاب رشته کنید. اما ثبت نام با آزمون غیرانتفاعی در مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی یعنی در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می شود. 

 

جهت اطلاع نسبت به لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

شما ممکن است فارغ التحصیل رشته های جدید بدون کنکور نظام جدید ترم مهر و بهمن باشید یا فارغ التحصیل رشته های کاردانی دانشگاه های غیر انتفاعی باشید.
به همین دلیل، می توانید برای یکی از ترم مهر و بهمن در سایت سنجش ثبت نام و انتخاب رشته کنید و فقط براساس شرایط لازم از جمله معدل دیپلم خود در این دانشگاه پذیرفته شوید و به ادامه تحصیل بپردازید.

برای ثبت نام بدون کنکور به هیچ عنوان نیازی نیست که به صورت حضوری مراجعه کنید. در هر رشته ای که می خواهید ثبت نام کنید. فقط کافیست که به سامانه ثبت نام بدون کنکور غیر انتفاعی مراجعه کنید. 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به رشته های جدید بدون کنکور نظام جدید ترم مهر و بهمن بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

چگونگی ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

خب از اینجا به بعد قضیه کمی جدی تر می شود. حالا نوبت داوطلبانی است که میخواهند برای تحصیلات تکمیلی خودشان دانشگاه غیر انتفاعی را انتخاب کنند.
 اینجا هم شما با دو نوع ثبت نام می توانید کارتان را انجام بدهید و در رشته مورد علاقه پذیرفته شوید. می توانید برای ثبت نام غیر انتفاعی از رشته های ارشد بدون کنکور  استفاده کنید.
البته اگر شرایطش را دارید. باید بگوییم که قبولی در ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی به همین راحتی ها هم نیست. 
 دانشگاه ها معمولاً برای پذیرش استعداد درخشان دانشجویان خودشان را پذیرش می کنند و معمولاً طی فراخوانی نسبت به جذب دانشجویان با استعداد اقدام می کنند.

 

ثبت نام غیر انتفاعی دکتری

شرایط زمان و نحوه ثبت نام برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری با هم متفاوت هست. داشتن رزومه و همچنین سوابق تحصیلی مناسب برای دانشجویان و همچنین فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد که می خواهند در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهند بسیار ضروری به نظر می رسد.

در واقع، بدون داشتن این رزومه نمی توانید در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید. برای ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه غیر انتفاعی همانطور که می دانید لازم است شهریه دکتری را پرداخت نمایید. فقط توجه داشته باشید که قبل از ثبت نام غیر انتفاعی ابتدا در رابطه با میزان شهریه این دانشگاه اطلاعات لازم را به دست آورید.

 

اطلاعیه

ثبت نام غیر انتفاعی به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه سنجش و آموزش کشور در زمان مقرر برای هر یک از مقاطع تحصیلی و رشته های موجود صورت می گیرد.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

شرایط زمان و نحوه ثبت نام

همانطور که ذکر گردید، شرایط زمان و نحوه ثبت نام در مقاطع مختلف تحصیلی می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل، آگاهی از اطلاعیه های مختلف می تواند به شما کمک کند تا بتوانید از زمان ثبت نام اطلاع پیدا کنید برای ثبت نام غیر انتفاعی رشته های مختلفی وجود دارد که هر یک از داوطلبان می توانند آن ها را انتخاب کنند. 

چنانچه مایل به ثبت نام غیر انتفاعی در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری دانشگاه های غیر انتفاعی هستید، ابتدا خود را برای مصاحبه آماده کنند و از زمان مصاحبه حضوری اطلاع یابید. مدارک لازم برای ثبت نام حضوری در هر یک از مقاطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل، برای ثبت نام آزمون دکتری لازم است در زمان مقرر اقدام کنید.

در قسمت زیر دو جدول زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی مهر ۱۴۰۲ و زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ۱۴۰۲ درج شده است به شما نمایش داده می شود تا بتوانید با دید باز تری برای ثبت نام اقدام کنید.

زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی مهر ۱۴۰۲

مقطع زمان آغاز ثبت نام سال ۱۴۰۲ زمان پایان ثبت نام سال ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته 14 تیر 21 تیر
کاردانی ناپیوسته مرداد ماه اعلام نشده
کارشناسی پیوسته مرداد ماه اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته 29 خرداد 5 تیر

زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ۱۴۰۲

مقطع زمان آغاز ثبت نام سال ۱۴۰۲ زمان پایان ثبت نام سال ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته اعلام نشده اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته اعلام نشده اعلام نشده
کارشناسی پیوسته اعلام نشده اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته اعلام نشده اعلام نشده

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

در این قسمت از مقاله قصد داریم یک راهنمای تصویری کامل برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید با گذراندن تمام مراحل راحتی ثبت نام را انجام دهید این نکته را در نظر داشته باشید که ما  از هیچ یک از مراحل چشم پوشی نکرده‌ایم و مراحل به صورت ۱۰۰% کامل و جامع به شما توضیح داده خواهد شد در نتیجه پیشنهاد می کنیم این بخش از مقاله را با دقت بیشتری مطالعه و مشاهده کنید.

چگونه ثبت نام را انجام دهیم؟

برای ثبت نام در گام اول باید وارد وب سایت رسمی سازمان سنجش شوید. لازم به ذکر است بدانید که برای وارد شدن به این وب سایت تنها کافی است عبارت سازمان سنجش را در گوگل جستجو نمایید. در ادامه بعد از جستجو کردن این عبارت یک لینک به نام سازمان سنجش آموزش کشور توسط گوکل به شما نمایش داده می شود که در تصویر زیر در کارت زرد رنگ قرار دارد. شما با کلیک کردن بر روی این لینک وارد وب سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور می شوید و می توانید برای ثبت نام اقدام کنید.

چگونه ثبت نام را انجام دهیم؟

چگونه ثبت نام را انجام دهیم؟

انتخاب منوی سراسری

حال که وارد وب سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور شده اید باید از منوی سمت راست این وب سایت گزینه سراسری را انتخاب کرده و در ادامه بر روی عبارت ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو که در تصویر زیر در کادر قرمز رنگ قرار دارد کلیک کنید. این نکته را در نظر داشته باشید بعد از انتخاب این عبارت یک صفحه جدید برای شما باز می شود که در آن شرایط، جدول زمانی و نکات مهم قید شده است. بعد از مشاهده این صفحه باید بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنید تا بتوانید به مرحله بعد راه پیدا کنید.

انتخاب منوی سراسری

انتخاب منوی سراسری

عکس را آپلود کنید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید باید عکس خود را در سایت رسمی سازمان سنجش بارگذاری نمایید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید در قسمت چپ تصویر که در قسمت زیر قابل مشاهده است نکات بسیار مهمی قرار دارد که شما باید قبل از آپلود کردن تصویر به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه باید با استفاده از گزینه choose file تصویر خود را وارد کنید. در مرحله بعد می توانید در کاری که با شماره ۳ مشخص شده است عکس را مشاهده کنید و اگر تصویر مورد تایید شما بود بر روی گزینه ای که شماره ۴ نشانه گذاری شده است کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

عکس را آپلود کنید

عکس را آپلود کنید

تکمیل فرم

در انتهای کار یک صفحه جدید برای شما باز می‌شود که باید اطلاعات مورد نیاز همچون نام، نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت و غیره را در آن به صورت دقیق وارد کنید. بعد از تکمیل کردن این فرم یک صفحه برای شما باز می‌شود که باید کد رشته محل را انتخاب کرده و در آن وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه تایید کلیک نمایید تا ثبت نام شما انجام شود.

تکمیل فرم

تکمیل فرم

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی چیست؟

برای انجام ثبت نام همانطور که می دانید لازم است که ابتدا برای ثبت نام الکترونیک اقدام کرده و پس از آن برای ثبت نام حضوری مراجعه کنید. مدارکی که برای مراجعه حضوری لازم را دارید. توجه به چند نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اولاً اینکه این مدارک برای ثبت نام در برخی از مقاطع متفاوت است. 

دوماً این که زمانی شما نیاز به اطلاع از این مدارک دارید که در انتخاب رشته مورد نظر پذیرفته شده باشید. مدارک لازم برای ثبت نام غیر انتفاعی حضوری شامل مدارک فارغ التحصیلی، اطلاعات شخصی و غیره می شود. 

 

اطلاعیه 

سایت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور مربوط به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد

 

اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

بر اساس اعلام سازمان سنجش افرادی که قصد دارند در مهر ماه سال ۱۴۰۲ وارد دانشگاه شوند باید به صورت انلاین ثبت نام خود را انجام دهند.

افرادی مجاز هستند در این آزمون شرکت کنند که فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید 3-3-6 و دیپلم نظام قدیم باشند.

مطابق با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور افرادی دارای شرایط اعلام شده نباشند برای ثبت نام مجاز نیستند.

 

نحوه ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی

خلاصه مطلب

برای دانلود فایل PDFاین مقاله بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.
5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ چیست؟

برای ثبت نام باید هر داوطلب دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشد که در مقاله ذکر شده است.

سایت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور چیست؟

برای ثبت نام باید به وب سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید که لینک مستقیم وب سایت در مقاله وجود دارد.

مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی در دوره با آزمون معمولاً چه زمانی است؟ 

مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی در دوره با آزمون در مرداد ماه است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)