ایران تحصیل
تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
تکمیل ظرفیت سراسری

ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی 1401

تکمیل ظرفیت سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بعد از انتشار اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری تعدادی از داوطلبان از قبولی خود راضی نیستند و دوست دارند در رشته یا دانشگاه دیگری تحصیل کنند. برخی دیگر نیز موفق به قبولی در هیچ کدام از رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته خود نشده اند و ترجیح می دهند منتظر اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه ها بمانند. بنابراین هنگامی که تعدادی از داوطلبان در رشته محل های قبولی خود ثبت نام نکنند ظرفیت بعضی از این رشته ها در دانشگاه های مختلف خالی می‌ماند و افراد دیگری می توانند از طریق اطلاعیه سازمان سنجش برای ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی از بین این رشته و دانشگاه ها اقدام کنند.
از این رو در این مقاله به بررسی اطلاعیه مرتبط با تکمیل ظرفیت کنکور، نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی، نحوه تقسیم رشته ها بر اساس کشوری و بومی، میزان تاثیر معدل در تکمیل ظرفیت و قوانین و شرایط ثبت نام در دوره های مختلف تکمیل ظرفیت دانشگاه ها خواهیم پرداخت. پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید و در صورتیکه نیاز به مشاوره بیشتر دارید با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 

داوطلبانی که شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را داشته باشند می توانند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ها اقدام کنند. برای این کار پس از ورود به سایت سازمان سنجش، باید بر روی گزینه سراسری از منوی سمت راست کلیک شود.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 

سپس در صفحه جدید باید بر لینک “تکمیل ظرفیت کنکور سراسری” مجدداً کلیک شود و هزینه ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت گردد.

پس از انجام مراحل فوق اطلاعات مورد نیاز باید در فایل اطلاعات شخصی وارد شده و همچنین فایل عکس پرسنلی داوطلب بارگذاری گردد تا فرم انتخاب کد رشته محل باز شده و داوطلب بتواند کد رشته محل های مورد علاقه خود را وارد نماید. اما نکته مهم اینکه در آخر کار باید حتما بر گزینه “تایید و ثبت نهایی” کلیک شود تا انتخاب رشته با موفقیت ثبت گردد.

مدارک لازم برای ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی ارائه مدارک زیر در هنگام ثبت نام الزامی می باشند.

 • 6 قطعه عکس پرسنلی 4*3
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 • اصل و کپی دیپلم متوسطه همراه با مهر و امضا آموزش و پرورش منطقه
 • اصل و کپی مدرک دیپلم نظام جدید
 • داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند (ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی)
 • فرم تاییدیه معدل برای افرادی که مدرک آن ها فاقد معدل است یا هنوز مدرک آنها صادر نشده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل ظرفیت پرستاری کلیک کنید.

شرایط و ضوابط ثبت نام تکمیل ظرفیت 

 • شرکت در آزمون کنکور سراسری اولین شرط برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری دانشگاه ها می باشد.
 • رشته و دانشگاهی که داوطلب می خواهد در آنجا ادامه تحصیل دهد، باید در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری ارائه شده باشد.
 • دریافت مدرک تحصیلی داوطلب قبل از 31 شهریور همان سال برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری الزامی می باشد.
 • مجاز به انتخاب رشته بودن داوطلب برای ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت ضروری است.
 • آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر دانشجو می باشند، در صورتی که در هر یک از رشته های تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند، پذیرش در رشته جدید در واقع پذیرش نهایی آنها خواهد بود. به همین دلیل به هیچ عنوان امکان ادامه تحصیل در رشته فعلی را نخواهند داشت.
 • متقاضیان آقا نباید از لحاظ نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل در دانشگاه داشته باشند.
 • در صورتیکه داوطلبان در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند و یا در تکمیل ظرفیت در هر یک از دانشگاه های پیام نور و همچنین غیر انتفاعی پذیرفته شده باشند، می توانند در رشته جدید ثبت نام نمایند و برای ادامه تحصیل دچار محدودیت نخواهند بود.
 • علاقه مندان بسته به نظام آموزشی خود باید یکی از مدارک پیش دانشگاهی، دیپلم نظام آموزشی جدید یا قدیم و یا کاردانی را داشته باشند.
 • امکان ثبت نام برای داوطلبانی که تا تاریخ 30 مهر ماه موفق به دریافت مدرک فارغ التحصیلی خود شده اند، وجود دارد.
 • پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری اگر داوطلبی در یک کد رشته محل پذیرفته شده و قصد شرکت در تکمیل ظرفیت بدون آزمون را دارد، در صورت پذیرش در این مرحله، قبولی قبلی لغو شده و مانند یک دانشجوی انتقالی با او برخورد می شود.
 • دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ندارند، اجازه ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت را نخواهند داشت.
 • متقاضیانی که تا پایان روز 30 بهمن ماه مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند، در صورت موافقت دانشگاه با شروع تحصیل آن ها از نیمسال دوم تحصیلی می توانند در فرایند تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

اطلاعیه

ثبت نام و تحصیل داوطلبان تا زمانی که از سوی دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مورد تایید نهایی قرار نگیرد، به صورت مشروط می باشد.

شرایط و ضوابط ثبت نام تکمیل ظرفیت 

مشاوره تکمیل ظرفیت کنکور 

پیرو اطلاعیه سازمان سنجش، ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در مهرماه آغاز می‌گردد. لذا متقاضیان ثبت نام برای اطلاع از میزان ظرفیت پذیرش در رشته‌های مختلف می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری که پس از نتایج اولیه کنکور منتشر می‌ شود، در رشته محل‌های مورد نظر خود به انتخاب رشته بپردازند.

اطلاعیه 

ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی دانشگاه ها به طور معمول در دو نوبت مهر و بهمن انجام می پذیرد و داشتن معدل لازم و دیگر شرایط تعیین شده توسط هر دانشگاه اساس پذیرش دانشجو خواهد بود.

 

البته لازم به ذکر است مشورت با یک مشاور اگاه که از تمامی شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاه ها اطلاع دارد و می تواند هوشمندانه به انتخاب رشته بپردازد می تواند قبولی داوطلبان را در رشته و دانشگاه دلخواهشان تضمین نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت داشتن هرگونه سوال و یا دریافت مشاوره بیشتر با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 

آن دسته از داوطلبان نظام جدید 3-3-6 که امتحانات دوازدهم آنان نهایی می باشد، مشمول طرح ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی خواهند بود و به همین دلیل میزان تاثیر سوابق تحصیلی آنان به میزان 30 درصد می باشد.

داوطلبان نظام قدیم که دیپلم خود را قبل از سال 84 دریافت نموده اند نیز مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی می باشند. میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای این دسته از داوطلبان 25 درصد می باشد و این میزان در معدل کل آنان موثر خواهد بود.

فارغ التحصیلان رشته های نظری که مدرک خود را در دوره پیش دانشگاهی در سال های تحصیلی 91 – 90 به بعد دریافت نموده اند در صورتی که یک یا چند درس از آنان به صورت نهایی بوده است، امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی را دارند اما میزان تاثیر این سوابق برای آنان 5 درصد خواهد بود.

تاثیر سوابق تحصیلی در تکمیل ظرفیت

نحوه پذیرش در تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی

با توجه به اینکه تعداد رشته های موجود در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری محدود می باشد، لازم است از تمامی نکات و نحوه پذیرش در هر یک از رشته ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید در رشته های مورد علاقه خود پذیرفته شوید.

تقسیم بندی ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی، بر اساس ظرفیت هر یک از مناطق بومی و همچنین سهمیه های هر یک از داوطلبان می باشد. بنابراین ظرفیت و همچنین نوع سهمیه در این انتخاب رشته می تواند در پذیرش و یا عدم پذیرش شما موثر واقع گردد. در ادامه نیز با نحوه تقسیم بندی و همچنین نوع پذیرش در زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی مطالبی ارائه خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

نحوه تقسیم رشته ها بر اساس کشوری و بومی

نحوه پذیرش برای هر یک از دانشگاه ها به دو صورت بومی و کشوری می باشد. رتبه کشوری منحصر به رشته هایی است که تنها در یک دانشگاه وجود دارند و به همین دلیل برای پذیرش در این رشته ها از تمامی داوطلبانی که در سطح کشور ثبت نام نموده اند پذیرش صورت می پذیرد. اما رشته های بومی بر اساس میزان پراکندگی رشته ها تقسیم می شوند و شامل سه نوع رشته های استانی، ناحیه ای و قطبی هستند، که تعریف آن ها به شرح زیر می باشد.

رشته های استانی : رشته هایی که در اغلب دانشگاه های استان های کشور وجود دارد، همانند رشته های حسابداری و …

رشته های قطبی : در واقع رشته های قطبی شامل رشته هایی هستند که در بیشتر نواحی وجود ندارند اما در چند ناحیه ای که کنار هم می باشند یک قطب را تشکیل می دهند. در زیر جدول قطب های کشور برای مشاهده شما عزیزان قرار داده شده است.

قطب های بومی  استان های تابعه
قطب 1 البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، گلستان، گیلان و مازندران
قطب 2 خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و کرمان
قطب 3  آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و همدان
قطب 4 اصفهان، چهارمحال بختیاری، یزد، ایلام، خوزستان و لرستان
قطب 5 بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان

رشته های ناحیه ای : رشته هایی که در بیشتر استان ها دایر نمی باشد اما در برخی از استان های همجوار، این رشته ها وجود دارد و داوطلبان می توانند بر اساس همین موضوع ثبت نام نمایند.

کشور ایران نیز به 9 ناحیه تقسیم می گردد و داخل هر ناحیه چند استانی که از نظر موقعیت مکانی در مجاورت هم هستند، قرار دارند که در زیر ناحیه های در برگیرنده هر استان را ذکر می کنیم.

ناحیه 1 ﺍﻟﺒﺮﺯ، ﺗﻬﺮﺍﻥ، ﺯﻧﺠﺎﻥ، ﺳﻤﻨﺎﻥ، ﻗﺰﻭﻳﻦ، ﻗﻢ ﻭ ﻣﺮﻛﺰﻱ
تاحیه 2 ﺁﺫﺭﺑﺎﻳﺠﺎﻥ ﺷﺮﻗﻲ، ﺁﺫﺭﺑﺎﻳﺠﺎ ﻥ ﻏﺮﺑﻲ ﻭ ﺍﺭﺩﺑﻴﻞ
ناحیه 3 ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ، ﭼﻬﺎﺭﻣﺤﺎﻝ ﻭ ﺑﺨﺘﻴﺎﺭﻱ ﻭ ﻳﺰﺩ
ناحیه 4 (ﺳﻴﺴﺘﺎﻥ ﻭ ﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥ) ﻭ ﻛﺮﻣﺎﻥ
ناحیه 5 ﺑﻮﺷﻬﺮ، ﻓﺎﺭﺱ، ﻛﻬﮕﻴﻠﻮﻳﻪ ﻭ ﺑﻮﻳﺮﺍﺣﻤﺪ ﻭ ﻫﺮﻣﺰﮔﺎﻥ
ناحیه 6 ﻛﺮﺩﺳﺘﺎﻥ، ﻛﺮﻣﺎﻧﺸﺎﻩ ﻭ ﻫﻤﺪﺍﻥ
ناحیه 7 (ﺍﻳﻼﻡ، ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ
ناحیه 8 ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺭﺿﻮﻱ، ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺷﻤﺎﻟﻲ ﻭ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺟﻨﻮﺑﻲ
ناحیه 9 ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ، ﮔﻴﻼﻥ ﻭ ﻣﺎﺯﻧﺪﺭﺍﻥ

تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کلیک کنید.

نحوه محاسبه سهمیه در پذیرش رشته های کشوری

ظرفیت هر یک از رشته های کشوری پس از اختصاص سهمیه های مربوط به خانوده های محترم ایثارگران و شاهد محاسبه و نسبت شرکت کنندگان در هر یک از سهمیه های موجود به تمامی شرکت کنندگان تعیین می شود. البته پس از کسر سهمیه رزمندگان، ظرفیت باقیمانده به نسبت حدود %80 داوطلب بومی و 20 % داوطلب غیربومی تقسیم می گردد.

منظور از کلمه آزاد در توزیع ظرفیت، آن است که در این قسمت داوطلبان بدون در نظر گرفتن سهمیه و یا نوع استان بومی و صرفاً بر اساس تقدم نمره کل در زیر گروه پذیرش می شوند. در برخی از رشته ها مانند تمامی رشته های هنر در دوره روزانه به علت محدودیت ظرفیت پذیرش گزینش بومی اعمال نمی شود. در واقع نوع گزینش این قبیل رشته ها کشوری است و شرط ورود داوطلبان به گزینش کدرشته های انتخابی برای داوطلبان سهمیه شاهد و رزمنده، کسب 75 % حدنصاب گزینش آزاد می باشد.

بررسی تحصیل در دانشگاه پیام نور

داوطلبانی که قصد استفاده از معافیت تحصیلی دارند حداکثر زمان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کاردانی 5 سال و برای سایر داوطلبان حدودا 10 سال می باشد و برخلاف دانشگاه های دوره روزانه، شرکت در کلاس های پیام نور اختیاری است.

میزان شهریه پیام نور برای پذیرفته شدگان رشته های با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه کم تر از دانشگاه های شبانه و همچنین دانشگاه آزاد است. دروس عملی در دانشگاه پیام نور به صورت حضوری و به طور معمول در پایان هفته تشکیل می شود پس اگر قصد ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور را دارید این نکات را مد نظر داشته باشید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دفترچه تکمیل ظرفیت آزاد کلیک کنید.

بررسی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

یکی از شرایطی که دانشگاه های شهید رجایی و فرهنگیان را از سایر دانشگاه ها متمایز می نماید، این است که این داوطلبان می توانند پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه به راحتی به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

البته برای پذیرفته شدگان پسر این دانشگاه معافیت از سربازی منظور خواهد شد. همچنین داوطلبانی که قبل از پذیرش در دانشگاه خدمت سربازی خود را به پایان رسانده باشند زمان خدمت سربازیشان به عنوان سابقه آن ها در سال های بعدی به حساب می آید.

بررسی تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی

داوطلبان پذیرفته شده در ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی دانشگاه غیر انتفاعی در صورت قبولی در هریک از رشته ها، لازم است شهریه ثابت و متغیر را برای هر یک از واحدهای دانشگاهی را پرداخت نمایند البته از نظر شهریه، وام های دانشجویی برای پذیرفته شدگان در نظر گرفته شده است. 

اطلاعیه 

دانشگاه های پیام نور تعهدی در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان ندارند.

بررسی تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان

تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان در واقع همانند تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشد به همین دلیل شما می توانید از تمامی امکانات دانشگاه های دولتی استفاده نمایید اما تحصیل در این دانشگاه ها نیازمند پرداخت شهریه مخصوص دانشگاه پردیس خودگردان است که از شهریه دانشگاه های آزاد نیز بیشتر می باشد.

پردیس بین الملل ارس

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شهریه دانشگاه پردیس خودگردان کلیک کنید.

اما نکته قابل توجه اینکه با توجه به بین المللی بودن این دانشگاه ها، بسیاری از دروس آن ممکن است به زبان انگلیسی تدریس شوند و در کل می توان گفت نقش مهارت شما در زبان انگلیسی بسیار با اهمیت می باشد. بهتر است قبل از ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی در دانشگاه پردیس بین الملل بر روی زبان انگلیسی خود و افزایش این مهارت کار کنید.

بررسی پذیرش بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی

 • آن دسته از داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید می باشند در صورتی که مدرک خود را تا پایان شهریور ماه اخذ نمایند، می توانند برای ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی رشته های بدون کنکور اقدام نمایند. همچنین دارندگان مدرک دیپلم نظام قدیم نیز می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.
 • همچنین برای آن دسته از داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش دارند نیز در صورتی که دارای مدرک کاردانی باشند، امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی در رشته های بدون کنکور وجود خواهد داشت.

اطلاعیه

شرط ضروری برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری داشتن شرایط مربوط به استعدادهای درخشان و شرط اصلی برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه های شهریه پرداز داشتن معدل بالا می باشد.

آخرین اخبار مرتبط با ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی

عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در رشته های با آزمون

شورای سنجش و پذیرش دانشجویان از سال 1397 اعلام کرده است مرحله تکمیل‌ ظرفیت کنکور سراسری برگزار نمی شود و تکمیل ‌ظرفیت رشته های با آزمون کنکور حذف شده است بنابراین با توجه به اینکه آخرین مرحله برگزاری تکمیل ظرفیت مربوط به سال 96 است و از سال 97 تکمیل ظرفیت کنکور سراسری حذف شده است پس پیش بینی می کنیم تکمیل ظرفیت در کنکور سال 1401 برگزار نشود.

اطلاعیه

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان هر سال برگزار می شود.

244 هزار صندلی خالی دانشگاه ها در پذیرش بدون کنکور

با وجود اینکه متقاضیان می‌توانند ۱۰۰ کدرشته را انتخاب کنند اما این ظرفیت طرفدار چندانی ندارد و  تنها حدود ۱۳ درصد از ظرفیت پذیرش تاکنون نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام کرده اند. از این میزان ظرفیت ۴ هزار و ۵۱۰ نفر به دوره روزانه، ۳ هزار و ۵۳۸ نفر به دوره نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان، ۸۱ هزار و ۵۰۵ نفر به دوره های پیام نور و ۱۵۵ هزار و ۱۸۷ نفر به دوره های غیرانتفاعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اختصاص دارد.

به این ترتیب از ظرفیت ۲۴۴ هزار و ۷۴۰ نفری پذیرش بدون کنکور تنها ۲ درصد ظرفیت به دوره روزانه (رایگان) اختصاص دارد و ۹۸ درصد به دانشگاه هایی اختصاص دارد که شهریه پرداز هستند.

صندلی خالی دانشگاه ها در پذیرش بدون کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کارنامه سبز کنکور کلیک کنید.

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی پرداختیم و در ابتدا نحوه ثبت نام، مدارک لازم ، شرایط و ضوابط ثبت نام تکمیل ظرفیت را بیان کردیم. سپس میزان تاثیر سوابق تحصیلی و نحوه پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها بر این اساس را شرح دادیم و پس از آن نحوه تقسیم رشته ها بر اساس کشوری یا بومی بودن را معرفی کرده و سهمیه هر کدام را توضیح دادیم. در آخر نیز تحصیل در دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی، فرهنگیان و پردیس خودگردان را بررسی کردیم.
اما نکته مهم این که شورای سنجش و پذیرش دانشجویان از سال 1397 اعلام کرده است مرحله تکمیل‌ ظرفیت کنکور سراسری برگزار نمی شود و تکمیل ‌ظرفیت رشته های با آزمون کنکور حذف شده است بنابراین با توجه به اینکه آخرین مرحله برگزاری تکمیل ظرفیت مربوط به سال 96 است و از سال 97 تکمیل ظرفیت کنکور سراسری حذف شده است پس پیش بینی می کنیم تکمیل ظرفیت در کنکور سال 1401 برگزار نشود.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد اما شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

برای دانلود فایلPDF مقاله کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور در چه سایتی امکان پذیر می باشد؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور در سایت sanjesh.org قابل مشاهده است.

شرط لازم برای پذیرش در دانشگاه سراسری با سوابق تحصیلی چیست؟

از سال 97 بر اساس مصوبات وزارت علوم، تکمیل ظرفیت کنکور سراسری رشته های با آزمون حذف شده است و شرط ضروری برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری داشتن شرایط مربوط به استعدادهای درخشان و معدل بالا می باشد.

آیا دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ندارند اجازه ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت را خواهند داشت؟

خیر دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم بدون مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی اجازه ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارند.

نظرات

 1. مهدیه
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

  سلام وقت بخیر
  آیا میتوان بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم (بهمن ماه) دانشگاه دولتی را انتخاب کرد؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام
   بله برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • مشاور براتی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقتتون بخیر
   خیرر.البته بعضی از رشته ها که خیلی پرمتقاضی نیستند براساس سوابق تحصیلی ارائه میشودولی تازمانیکه دفترچه کنکور سراسری براساس سوابق تحصیلی منتشر نشودقطعی نمیشودگفت که چه رشته هایی ارائه میشود وبالعکس.

 2. Ala
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

  ثبت نام بهمن رشته های بدون آزمون امسال برگزار میشه؟

  • مشاور بهروزی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام روزتون بخیر بله جهت اطلاع از شرایط ان تماس حاصل فرمایید

 3. Saina
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام وقتتون بخیر. تکمیل ظرفیت دانشگاه های غیر انتفاعی امسال کی آغار میشه ؟

  • مشاور محمدی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام وقت به خیر
   تکمیل ظرفیت هر ساله نیست و بستگی به شرایط پذیرش دانشگاه ها دارد.

 4. صفورا
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام وقت بخیرمن الان دوره روازنه قبول شدم ودردانشکده وابسته درس میخونم ولی روزانه اس ومن هیچ شهریه ای نمیدم میخاستم بدونم اگه تکمیل ظرفیت امسال ارائه بشه ومن بخام شرکت کنم نیازب انصراف ازدانشگاه داره یابرای ثبت نام نیازی نیس اگه قبول شم بعدانصراف بدم .؟واینکه اگه من قبول بشم روزانه درتکمیل طرفیت نیازی ب پرداخت شهریه نیس برای بهمن ماه؟واینکه اگه درتکنیل ظرفیت شرکت کنم ورشته دلخواهموقبول نشم یه رشتع دیگع قبل بشم تکلیف رشته فعلیم چی میشه؟من اگه تکمیل طرفیت همون رشته ای ک الان دارم تحصیل میکنم قبول بشم میتونم درساموباهاش تطبیق بدم چون ترم اولم وبهمن میشم ترم دوم یانه بایدانصراف بدم ازدانشگاه وازاول بخونم.؟ودراخراگه من تکمیل طرفیت قبول بشم چون این رشتع فعلیم روزانه اس من انصراف بدم وبرم تکمیل ظرفیت روزانه ک قبول شده باشم مشکلی ک پیش نمیادمثلااینکه بگن بایدشهریه بدم یااینکه نمیتونم ازروزانه انصراف بدم ورشته ای دیگع روروزانه دردانشگاه دیگه بخونم؟

  • JAVADI
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بعد از قبولی باید انصراف بدین.بستگی به دانشگاهی داره که قبول میشین.مشکلی به وجود نمیاد.
   جهت بررسی دقیق تر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 5. فریبا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۸

  لطفا کمکم کنید، عجله دارم
  سلام من دیپلم رشته کامپیوتر سال ۹۹_۹۸ رو دارم. الان میخوام برای کنکور کاردانی سال ۱۴۰۱ ثبت نام کنم کد سوابق تحصیلی میخواد الان نمیتونم کد سوابق تحصیلی رو بگیرم چکار کنم مگه کد سوابق تحصیلی برای رشته های نظری نبود، حتی کنکور سال ۹۹ شرکت کردم، قبول شدم و انصراف دادم الان چیکار کنم سامانه دیگه ای هم هست برای انصرافی ها چون هر دو سایت https://sahat.medu.ir/ و https://dipcode.medu.ir/ مینویسه شماره همراه شما مغایرت نداره درصورتی که مدرک دارم که همون شماره رو به مدرسه دادم. کمکم کنید

  • mansuri
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر در صورتی که دانش اموز نظام 6-3-3 هستید و تیک مربوطه را درست میزنید نیازی به وارد کردن کد سوابق تحصیلی نمی باشد .در صورت نیاز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 6. هانیه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام روزتون بخیر ،ایا برای انجام ثبت نام تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه باهنر شیراز محدودیت وجود دارد؟؟؟
  برای ثبت نام بدون آزمون در مهلت مقرر هر تعدادی سایت قبول ؟؟؟ میشه لطفاً راهنمایی کنین

  • heydari
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام وقتتون بخیر…بستگی به رشتتون دارد

 7. هانیه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام روزتون بخیر ،ایا برای انجام ثبت نام تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه باهنر شیراز محدودیت وجود دارد؟؟؟
  برای ثبت نام بدون آزمون در مهلت مقرر هر تعدادی سایت قبول میکنه؟؟؟ میشه لطفاً راهنمایی کنین

  • bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در مهرماه آغاز می‌گردد. دانشگاه‌های سراسری طبق بودجه بندی در هر سال ظرفیت پذیرش دانشجو در انتخاب رشته کنکور را مشخص می‌نماید بودجه بندی در هر سال ظرفیت پذیرش دانشجو در انتخاب رشته کنکور را مشخص می‌نمای

 8. هانیه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام روزتون بخیر ،ایا برای انجام ثبت نام تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه باهنر شیراز محدودیت وجود دارد؟؟؟
  برای ثبت نام بدون آزمون در مهلت مقرر هر تعدادی سایت قبول میکنه؟؟؟

  • alizadeh
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به اینکه هنوز دفترچه تکمیل ظرفیت منتشر نشده
   نمی توان به طور دقیق مشخص کرد.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید دفترچه تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی 1401 را پس از منتشر شدن مطالعه کنید و یا با مرکز مشاوره ایرانتحصیل تماس بگیرید.

 9. علی
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۷

  سلام دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد علوم تربیتی ۱۴۰۰ کی میاد و توی چه سایتی باید ثبت نام کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام
   وقت بخیر
   دفترچه ی تکمیل ظرفیت اومده
   سایت سنجش

 10. amir
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام راسته که تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد برای رشته های با ازمون برگزار نمیشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت به خیر
   طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد دفترچه تکمیل ظرفیت برای رشته های با آزمون ورودی بهمن ماه منتشر نمی شود.

 11. Abolfazl
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام و خسته نباشید من دانشجو ترم اول مترجمی زبانم بهم خبر دادن که معدل اشتباه وارد کردم و الان نمیتونم ترم بعد شرکت کنم درمورد اینکه تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم باید از دانشگاه درحال حاضر انصراف بدم یا خیر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام وقت بخیر بستگی به مقطع ورشته شما دارد

 12. ali
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام تکمیل ظرفیت پیرا پزشکی دانشگاه ازاد کی میاد

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر
   عموما دفترچه تکمیل ظرفیت برای بهمن ماه منتشر میشود باید سایت دانشگاه ازاد رو چگ بکنید تاریخ دقیق اعلام نشده

 13. Maryam
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

  سلام من امسال با سوابق دانشگاه روزانه قبول شدم اما زمان ثبت‌نام متوجه شدم که زمان شرکت در کنکور سراسری معدل نهایی دیپلمم اشتباه وارد سیستم شده به همین دلیل ثبت‌نام نکردم میخواستم بدونم که آیا میشه برای تکمیل ظرفیت ترم بهمن دانشگاه روزانه شهرمون انتخاب رشته کنم ودرصورت قبولی ثبت‌نام کنم آیا محرومیت یامشکلی برام ایجاد نمیشه توروخدا راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت بخیر با توجه به عدم ثبت نام محرومیتب ندارد و میتونید برای بهمن پثبت نام کنییدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 14. صبا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام من امسال با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم اما موقع ثبت‌نام متوجه شدم که معدل نهایی دیپلمم اشتباه وارد سیستم شده به همین خاطر ثبت‌نام نکردم حالا میخواستم بدونم که آیا میشه برای‌ تکمیل ظرفیت ترم بهمن دانشگاه روزانه شهرمون انتخاب رشته کنم ودرصورت قبولی ثبت‌نام کنم یا نه آیا محرومیت یا مشکلی برام ایجاد نمیشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر بله میتونین مشکل نداره برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 15. Maryam
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام من امسال با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم اما موقع ثبت‌نام متوجه شدم که معدل نهایی دیپلمم اشتباه وارد سیستم شده به همین خاطر ثبت‌نام نکردم حالا میخواستم بدونم که آیامیشه برای تکمیل ظرفیت ترم بهمن روزانه شهرمون انتخاب رشته کنم ودرصورت قبولی ثبت‌نام کنم یانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر بله منعی ندارد امکان ثبت نام داریدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 16. مینا
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام من امسال با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم اما موقع ثبت‌نام متوجه شدم که معدل نهایی دیپلمم اشتباه وارد سیستم شده به همین خاطر ثبت‌نام نکردم حالا میخواستم بدونم که آیا میشه برای تکمیل ظرفیت ترم بهمن دانشگاه روزانه شهرمون انتخاب رشته کنم ودرصورت قبولی ثبت‌نام کنم یانه لطفا توروخدا جواب بدین این سومین بار که سؤال موپرسیدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام وقت بخیر پاسخ داده شد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 17. صبا
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام من امسال با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم اما موقع ثبت‌نام متوجه شدم که معدل نهایی دیپلمم اشتباه وارد سیستم شده به همین خاطر ثبت‌نام نکردم حالا میخواستم بدونم که آیا موتونم برای تکمیل ظرفیت ترم بهمن دانشگاه روزانه شهرمون انتخاب رشته کنم ودرصورت قبولی ثبت‌نام کنم یانه

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت اعلام ثبت نام تکمیل ظرفیت سوابق تحصیلی میتوانید اقدام کرده و منتظر اعلام نتایج باشید.
   برای اطلاع از رشته ها و مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 18. مینا
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام من امسال با سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم اما موقع ثبت‌نام متوجه شدم که معدل نهایی دیپلمم اشتباه وارد سیستم شده به همین خاطر ثبت‌نام نکردم حالا میخواستم بدونم که آیا تونم برای تکمیل ظرفيت ترم بهمن روزانه شهرمون انتخاب رشته کنم ودرصورت قبولی ثبت‌نام کنم یانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقت بخیر بله باید مجدد ثبت نام کنید و انتخاب رشته برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 19. مهدی
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام تکمیل ظرفیت برای چه رشته هایی است مثلا من اتاق عمل ورادیولوژی در انتخاب رشته وارد کردم همین هارو برام میاره یا هردانشگاهی و هررشته ایی دوباره میتونم انتخاب کنم واصلا کی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر .
   احتمال اینکه تکمیل ظرفیت برای رشته های پیراپزشکی ارائه شود بسیار کم است .

 20. M
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام ، من پارسال دوازدهم بودم رشته تصویر سازی و جلوه رایانه ای ، معدل دیپلمم 19.91 هست ، کنکور 1400 رو ندادم ولی با سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ترم یک مهندسی کامپیوترم.
  آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه های فنی رشته کامپیوتر بدون آزمونه؟
  ، آیا میتونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه فنی ، رشته نرم افزار ، ثبت نام کنم ؟ اگه قبول شدم بعد از پیام نور انصراف بدم ؟
  اگه نمیشه میشه لطفا دلیلش رو بگید
  چون اگه نشه باید 1401 کنکور بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر اگر دانشگاه فنی قبول شوید میتوانید از پیام نور انصراف دهید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 21. Arash
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام.من در حال حاضر دانشگاه آزاد در مقطع ارشد در حال تحصیلم(ترم ۱).تکمیل ظرفیت وزارت بهداشت اعلام شده . من اگر انتخاب کنم و قبول بشم در تکمیل ظرفیت،،،هنوز میتونم در همون دانشگاه آزاد ادامه بدم؟یا قبولی قبلی کنسل میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام . کنسل میشود

 22. fateme
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

  سلام تکمیل ظرفیت ازاد کی میاد؟اصلا حتما میاد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر تکمیل ظرفیت ازاد رو باید از طریف سایت azmoon.org چک کنید

 23. محمد
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام تکمیل ظرفیت دانشگاه سرسری برگزار میشه!؟کی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

   سلام .تاریخ اعلام مشخص نیست . تز سایت سنجش پیگیر باشید

 24. zahra
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام تکمیل ظرفیت ازاد رشته های پیرا کی میاد

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام تاریخ دقیق مشخص نیست از طریق سایت ازاد پیگیر باشید

 25. ناشناس
  ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲

  سلام آیا دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ تکمیل ظرفیت داره و اگه داره چه موقع از سال برگزار میشه؟؟؟🤔

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقتتون بخیر فعلا اطلاعیه در این رابطه در سایت قرار داده نشده در صورت داشتن تکمیل ظرفیت از افراد حایز شرایط جذب می کند

 26. zahra
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴

  سلام ببخشید تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد کی میاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام وقت بخیر برای ورودی بهمن تا اخر ابان میاید و یا نهایتا هقته اول اذر

 27. fatemh
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام امسال تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری داریم ؟چه زمانی اعلام میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقتتون بخیر فعلا اطلاعیه در رابطه با تکمیل ظرفیت بر روی سایت سنجش قرار نگرفته ولی باید تو بازه ی ابان ماه باشد

 28. Arash
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳

  تکمیل ظرفیت چی شد کی میاد

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقتتون بخیر فعلا هیچ اطلاعیه در رابطه با تکمیل ظرفیت در سایت سنجش قرار داده نشده است.

 29. تانیا
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام ببخشید اگه ما واسه تکمیل ظرفیت شرکت کنیم ولی رشته دلخواه قبول نشیم تکلیف رشته قبلی چی میشه….

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام
   رشته قبلی رو همچنان میتونین شرکت کنید

 30. جاوید
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

  سلام.
  من ترم مهر رو دارم روزانه – دولتی میخونم ، اگه توی تکمیل ظرفیت روزانه-دولتی قبول بشم برای ترم بهمن و بعد اون ،نیاز به پرداخت شهریه هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام وقتتون بخیر خیر برای دانشگاه روزانه تحت هیچ شرایطی نیاز به پرداخت شهریه نیست

 31. سما
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام… تکمیل ظرفیت برای امسال برگزار میشه؟
  یا اگه شده کجا باید ثبت نام کنیم.. من توی سایت سنجش چیزی ندیدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام
   مشخص نیست.ابان ماه از سایت سنجش پیگیری کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت به خیر هنوز اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش منتشر نشده.
   اطلاعیه های سازمان سنجش را پیگیری بفرمایید.

 32. زیبا
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام .برا امسال تکمیل ظرفیت داریم کی ثبت نامش هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷

   سلام وقت به خیر دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری از سوی سازمان سنجش معمولا در بازه آبان ماه منتشر می شود.هرساله ارائه نمی شود و امکان دارد منتشر نشود.

 33. zansia
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

  دفترچه تکمیل ظرفیت توی خود سایت سنجش منتشر میشه؟ چون من سال های قبل اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت توی سایت سنجش ندیدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر بله دفترچه تکمیل ظرفیت دوره های روزانه و شبانه و پردیس های خودگردان از سایت سنجش منتشر می شود.

 34. ایمان اسلامی
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام.آیا برای سال۱۴۰۰ امکان تکمیل ظرفیت یا انتخاب رشته بی کنکور در سارسری هست؟راهی برای تقاضای برگزاری مجدد هست؟تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام امکان اینکه تکمیل ظرفیت گذاشته بشه خیلی ضعیفه و اگر بیاد ابان ماه اعلام میشود

 35. مهران
  ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام جواب دهی قبولی در تکمیل ظرفیت چه تاریخ ای هست

  • dr-naqizade
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۶

   سلام و وقت بخیر جواب قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری معمولا نیمه دوم دی ماه میزارن

مطالب مرتبط

تماس با مشاور