ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام امریه دانشگاه شریف 1403 + شرایط و رشته ها | ورود sharif.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
ثبت نام امریه دانشگاه شریف
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه شریف مانند تمام دانشگاه های دیگر از میان داوطلبان امریه سربازی نیرو می پذیرد. لذا کلیه کسانی که به سن قانونی ۱۸ سال به بالا رسیدند می توانند نسبت به ثبت نام امریه دانشگاه شریف 1403 اقدام کنند. استفاده از امریه سربازی به شما این فرصت را می دهد تا به جای خدمت در پادگان ها در یک ارگان، سازمان و یا موسسه معتبر دوره خدمت خود را سپری کنید.

همان طور که می دانید دریافت امریه سربازی می تواند نوعی سابقه خدمت برای دانشجویان به حساب بیایید. لذا شما با ثبت نام امریه دانشگاه شریف می توانید یک سابقه خدمت خوبی را به دست بیاورید. برای ثبت نام در این امریه سربازی لازم است شما در مورد رشته های مورد نیاز امریه دانشگاه شریف و شرایط امریه دانشگاه شریف اطلاعاتی را کسب کنید که برای این کار می توانید به سایت امریه دانشگاه شریف مراجعه کنید یا این که کلیه سوال های خود را در مورد این موضوع با کارشناسان ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در میان بگذارید.

زمان ثبت نام امریه دانشگاه شریف 1403

دانشگاه شریف نیز مانند دانشگاه های دیگر کشور در هر سال یک بار از میان داوطلبان مشمول خدمت سربازی به عنوان امریه نیرو جذب می کند. لذا کلیه کسانی که قصد دارند به امریه سربازی بروند باید در تاریخ مشخص شده برای ثبت نام به سایت امریه دانشگاه شریف به آدرس sharif.ir مراجعه کنند. این دانشگاه معمولا نیروی امریه خود را برای فعالیت در آزمایشگاه ها، کارگاه ها و فعالیت های آموزشی و پژوهشی می پذیرد. به همین دلیل کسانی که قصد دارند در امریه دانشگاه شریف ثبت نام کنند باید با آن ها آشنایی داشته باشند. در حال حاضر دانشگاه شریف برای جذب امریه خود از تاریخ 18 تیر ماه 1403 اعلامیه خود را منتشر کرده است و هم اکنون از میان داوطلبان خدمت سربازی نیرو جذب می کند که شما با ورود به سایت sharif.ir می توانید جهت ثبت نام امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف 1403 اقدام نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام امریه سازمان هواپیمایی و شرایط و رشته های مورد نیاز آن روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام امریه دانشگاه شریف

شرایط امریه دانشگاه شریف 1403

شما برای ثبت نام امریه دانشگاه شریف باید شرایط این دانشگاه را داشته باشید. شرایط امریه دانشگاه شریف به صورت کلی به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

برای آشنایی با امریه وزارت دفاع روی لینک بزنید.

شرایط عمومی ثبت نام امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف

شما برای نام نویسی امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف باید حداقل یکی از شرایط عمومی زیر را داشته باشید.

 • سرپرست خانوار و متاهل باشید.
 • جزو خانواده معظم شهدا یا ایثارگران با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه باشید.
 • داوطلب می تواند جزو نخبگان و نفرات برتر دانشگاه ها باشد.
 • یکی از شرایط امریه دانشگاه شریف این است که داوطلب می تواند جزو مددجویان بهزیستی یا کمیته امام خمینی باشد.

برای اطلاع از ثبت نام امریه سازمان بنادر و دریانوردی و شرایط و رشته های مورد نیاز آن روی لینک کلیک کنید.

شرایط خصوصی ثبت نام امریه دانشگاه شریف

افرادی که یکی از شرایط عمومی امریه دانشگاه شریف را داشته باشند باید برای تکمیل فرآیند نام نویسی خود کلیه شرایط خصوصی زیر را دارا باشند تا در امریه سربازی دانشگاه شریف 1403 شرکت کنند.

 • داوطلبان باید برگه اعزام به خدمت خود را بدون غیبت سربازی حتی برای یک روز دریافت کرده باشند.
 • مدرک تحصیلی آن ها باید حداقل کارشناسی باشد.
 • داوطلب باید یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری را در دانشگاه شریف گذرانده باشد.
 • مدرک تحصیلی در رابطه با یکی از رشته مورد نیاز امریه دانشگاه شریف داشته باشد.

با توجه به این که دانشگاه شریف جایگاه علمی بالایی دارد. برای داوطلبان امریه سربازی خود احتمالا شرط معدل نیز در نظر بگیرد. به طوری که هر کدام از داوطلبان با مقاطع تحصیلی مختلف باید شرط معدل خاصی برای ثبت نام امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف داشته باشند. دقت کنید که نام نویسی امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف شما در سایت این دانشگاه، به منزله قبولی شما در این فراخوان نخواهد بود. بلکه شما باید بعد از ثبت نام، در مصاحبه حضوری شرکت کرده و در گزینش عمومی موفق شوید. بعد از آن طبق تایید ستاد فرماندهی کل قوا می توانید در این امریه سربازی خدمت کنید.

"شرایط

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امریه سازمان آب و فاضلاب کشور روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام امریه دانشگاه شریف 1403

شما باید 8 مرحله مختلف را در سایت امریه دانشگاه شریف سپری کنید تا بتوانید در امریه این دانشگاه شرکت نمایید که این 8 مراحل به شکل زیر هستند:

 • مشخصات فردی
 • سایر مشخصات
 • وضعیت تحصیلی
 • خلاصه سوابق تحصیلی و کاری
 • مهارت ها و توانایی ها
 • هدف
 • معرف
 • مشخصات تماس

هر کدام از مراحل بالا بسیار آسان هستند که شما به راحتی می توانید آن ها را به صورت آنلاین در سایت امریه دانشگاه شریف به آدرس sharif.ir انجام دهید. حال اگر در مورد هر کدام از مراحل ثبت نام امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف مشکلی داشته باشید می توانید آن را با مشاوران ایران تحصیل در میان بگذارید.

برای اطلاع از امریه سربازی کلیک نمایید.

لیست رشته های مورد نیاز امریه دانشگاه شریف تهران

همان طور که در شرایط امریه دانشگاه شریف متوجه شدید افرادی که قصد دارند در این امریه نام نویسی کنند باید یکی از دانش آموختگان این دانشگاه باشند که با توجه به آن می توانید دریابید که فارغ‌التحصیلان تمامی رشته های مهندسی می توانند برای نام نویسی امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف اقدام کنند. با این حال می توان بیان کرد که دانشگاه شریف در سال های اخیر تنها از میان رشته های زیر اقدام به جذب سرباز امریه کرده است.

لیست رشته های مورد نیاز امریه دانشگاه شریف
مهندسی برق مهندسی مکانیک
مهندسی پلیمر مهندسی شیمی
مهندسی متالوژی مهندسی هوافضا
مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
مهندسی عمران مهندسی نفت
ریاضی فیزیک
شیمی مدیریت

برای امریه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  و شرایط و ضوابط آن روی لینک کلیک کنید.

دقت کنید که شما بعد از قبولی در امریه سربازی دانشگاه شریف در دانشکده های زیر مشغول به خدمت خواهید شد. لذا رشته تحصیلی شما باید مرتبط به محیط کاری و تحصیلی دانشکده های زیر باشد:

 • دانشکده مهندسی برق
 • دانشکده مهندسی صنایع
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده علوم ریاضی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده مهندسی کامپیوتر
 • معاونت فرهنگی اجتماعی
 • معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی (مراکز آموزشی و پردیس ها و حوزه تخصصی ستادی)
 • معاونت پژوهشی و فناوری (پژوهشکده ها و پارک علم و فناوری و حوزه تخصصی ستادی)
 • مرکز برنامه ریزی راهبردی و توسعه منابع

حال ممکن است لیست این رشته ها برای فراخوان جذب امریه دانشگاه شریف 1403 متفاوت باشد که شما جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد آن ها می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

لیست رشته های مورد نیاز امریه دانشگاه شریف تهران

برای اطلاع از ثبت نام امریه دانشگاه تهران و شرایط و فرم ثبت نام آن روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

دانشگاه صنعتی شریف تهران یکی از دانشگاه های بزرگ کشور است که هر ساله از میان داوطلبان اعزام به خدمت سربازی نیروی امریه جذب می کند. این دانشگاه نیز اعلامیه جذب امریه سربازی خود را از 18 تیر ماه 1403 منتشر کرده است. به طوری که شما می توانید در سایت امریه دانشگاه شریف به آدرس sharif.ir برای ثبت نام در آن اقدام نمایید. داوطلبان می توانند در این امریه سربازی نام نویسی کنند که شرایط امریه دانشگاه شریف را داشته باشند که یکی از شرایط آن ها این است که داوطلب دانش آموخته دانشگاه شریف باشد. حال در صورتی که شما تمام شرایط امریه دانشگاه شریف را داشته باشید می توانید با ورود به سایت sharif.ir در آن نام نویسی کنید.

با توجه به این که شرایط ثبت نام امریه دانشگاه شریف در چند مرحله مختلف است. لذا شما می توانید آن را به کارشناسان ایران تحصیل بسپارید یا اگر هر گونه سوالی در مورد مراحل مختلف نام نویسی امریه سربازی شریف 1403 داشته باشید می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

 

3/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراحل ثبت نام امریه دانشگاه شریف 1403 چگونه است؟

شما برای ثبت نام امریه دانشگاه شریف باید 8 مرحله مختلف را در سایت این دانشگاه سپری کنید که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

شرایط امریه دانشگاه شریف 1403 چیست؟

شما برای ثبت نام امریه سربازی دانشگاه صنعتی شریف باید شرایط عمومی و اختصاصی داشته باشید که در صورت داشتن حداقل یکی از شرایط عمومی و همه شرایط اختصاصی می توانید در امریه سربازی این دانشگاه ثبت نام نمایید.

ظرفیت پذیرش امریه سربازی دانشگاه شریف چند نفر است؟

ظرفیت پذیرش امریه سربازی دانشگاه شریف هر ساله با توجه به شرایط دانشگاه تغییر می کند که شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ها می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور