تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1400-1401

ارشد فراگیر پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام در کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای آن دسته از داوطلبانی که شرایط ثبت نام را داشته باشند فراهم شده که این شرایط، توسط سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان می رسد.

کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دهند.

البته دقت داشته باشید که افراد متقاضی پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس لزوماً باید قبل از ثبت نام در سایت ثبت نام فراگیر پیام نور بدون آزمون از داشتن شرایط لازم برای نام نویسی اطمینان حاصل کنند.

تاریخ ثبت نام فراگیر پیام نور معمولاً‌ از طرف سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور خدمت داوطلبان اعلام می شود. در صورت داشتن شرایط و ضوابط ضروری امکان ثبت نام در مهلت تعیین شده برای هر فرد میسر است.

در این نوشته، با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با ثبت نام ارشد فراگیر در خدمت شما دوستان عزیز داوطلب هستیم. هر آنچه که در رابطه با زمان، نحوه و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ارشد فراگیر نیاز دارید را می توانید در این مقاله پیدا کنید.

 

ارشد فراگیر پیام نور

 

 

جهت اطلاع از شیوه ثبت نام در کارشناسی ارشد فراگیر و دریافت بهترین منابع آزمون فراگیر پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

 

فهرست محتوا

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در چه زمانی انجام می شود؟

به طور معمول، کسانی که نتوانسته اند در کنکور کارشناسی ارشد قبول شوند و به مؤفقیت برسند امکان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور دارند.

اما در رابطه با زمان ثبت نام فراگیر پیام نور باید خدمت شما عرض کنیم که تاریخ ثبت نام فراگیر پیام نور معمولاً در مهر ماه است.

به عبارت دیگر، در طول سال های گذشته شاهد ثبت نام ارشد فراگیر در سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور در مهر ماه بودیم.

البته در رابطه با زمان ثبت نام فراگیر پیام نور در سال جاری فعلاً‌ نمی توانیم به طور قطع بگوییم که این تاریخ ثبت نام فراگیر پیام نور در مهر ماه است.

این موضوع از آنروست که در طی چند ماه اخیر تمامی ثبت نام های آزمون های مختلف ورودی دانشگاه ها و حتی کنکورهای مختلف به علت شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

در رابطه با ثبت نام ارشد فراگیر هم با توجه به احتمال برگشت دوباره ویروس کرونا و تشدید بیماری در فصل پاییز فعلاً نمی توان نظری در رابطه با تاریخ ثبت نام فراگیر پیام نور داد و همچنان باید منتظر تصمیم سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور در این رابطه بمانیم.

 

جهت دریافت نمونه سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

آیا زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور تمدید هم می شود؟

به طور معمول و بعد از پایان یافتن زمان ثبت نام فراگیر پیام نور زمانی دوباره هم برای داوطلبان و متقاضیانی که به هر دلیلی مؤفق به ثبت نام ارشد فراگیر نشده اند در نظر گرفته می شود.

داوطلبان در این مهلت مجدد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور و با پرداخت هزینه درخواستی، ثبت نام خود را انجام دهند.

البته، داوطلبانی که قبلاً و در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کرده اند در حال حاضر می توانند فرم ثبت نام خود را بررسی کرده و در صورت داشتن مشکل یا بروز خطایی آن را اصلاح کنند.

 

ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور چگونه انجام می شود؟

آیا از نحوه ثبت نام ارشد پیام نور در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور مطلع هستید؟ آیا می دانید ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور چگونه انجام می شود؟

باید عرض کنیم که ثبت نام ارشد پیام نور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

 سایتی که به عنوان تنها سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور شناخته می شود.

هر فرد بعد از وارد شدن به سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور می تواند اقدامات لازم برای ثبت نام ارشد فراگیر را با طی مراحلی انجام دهد.

هر متقاضی ثبت نام ارشد پیام نور، باید در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور و با مراجعه به سایت، در ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر را از سامانه دانلود کند.

پس از دانلود این دفترچه نوبت به مطالعه کامل مندرجات آن و بررسی لیست رشته های گنجانده شده در دفترچه می رسد.

لازم به ذکر است که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور می توان توضیحاتی در رابطه با مواردی از جمله نحوه ثبت نام، شرایط و ضوابط و همین طور منابع مورد نیاز برای آزمون را پیدا کرد. 

پس از بررسی لیست رشته های ارائه شده در دفترچه راهنمای ثبت نام فراگیر، نوبت به انتخاب رشته مورد نظر و بعد ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در سایت به صورت بدون آزمون می رسد.

البته دقت داشته باشید که شروع ثبت نام در سایت ثبت نام فراگیر پیام نور بدون آزمون جهت پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس نیاز به پرداخت هزینه ثبت نام دارد.

هزینه ای که می توانید آن را در سایت ثبت نام فراگیر پیام نور بدون آزمون و به صورت اینترنتی پرداخت کنید.

اگر مایل به کسب اطلاعات دقیق تری در رابطه با ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور هستید می توانید از طریق تماس با مشاوران ایران تحصیل به این اطلاعات مهم و ضروری دست پیدا کنید.

 

برای پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس به چه مدارکی نیاز دارم؟

دقت داشته باشید که پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس بدون تهیه مدارک اعلام شده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

پس لزوماً باید در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور برای پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس جهت تهیه مدارک لازم اقدام کنید.

 

سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور

 

کلیه مدارک نشان دهنده فارغ التحصیلی داوطلب

  • مدرک کارشناسی جهت متقاضیان دو مقطع کارشناسی ناپیوسته و پیوسته
  • مدرک کاردانی جهت دانش آموختگان دوره کارشناسی ناپیوسته

 

کارت ملی و شناسنامه

برای درج اطلاعات درخواستی داوطلب در دسترس بودن شناسنامه و کارت ملی در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور ضروری است.

این گونه درصد خطای احتمالی در درج موارد درخواستی هم کاهش پیدا می کند.

 

عکس اسکن شده داوطلب

کلیه داوطلبان و متقاضیان باید پیش از وارد شدن به سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور و انجام مراحل پذیرش فوق لیسانس، عکس پرسنلی خود را به صورت اسکن شده در سایت ثبت نام فراگیر پیام نور بدون آزمون بارگذاری کنند.

 

سریال ثبت نام آزمون ارشد فراگیر

کلیه داوطلبان و متقاضیان ثبت نام و پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس باید در مهلت و تاریخ ثبت نام فراگیر پیام نور جهت دریافت شماره سریال ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اقدامات لازم را انجام دهند.

حتماً می پرسید که چگونه می توانم شماره سریال ثبت نام را در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور دریافت کنم؟

بعد از پرداخت هزینه درخواستی ثبت نام ارشد فراگیر به وسیله کارت های بانکی در زمان ثبت نام، می توانید شماره سریال ثبت نام را دریافت کنید.

 

ارائه فرم معدل جهت دانشجویان آخرین سال کارشناسی

گروهی از دانشجویانی که مشغول به تحصیل در آخرین سال از دوره کارشناسی خود هستند و تمایل به پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس و ثبت نام ارشد پیام نور را دارند باید میانگین کلیه واحدهای پاس شده را تا آخرین روز شهریور سال جاری در فرم مختص معدل وارد کنند و بعد از تأیید مرکز دانشگاهی محل تحصیل برگه را در نزد خود حفظ کنند.

 

دریافت تأییدیه متقاضیان دارای معلولیت از بهزیستی

در صورت معلول بودن داوطلب متقاضی ثبت نام ارشد پیام نور وی باید جهت تشکیل پرونده به سازمان بهزیستی مراجعه کند تا بند مرتبط با معلولیت برایش اعمال گردد.

 

اخذ تأییدیه مختص استفاده از دو سهمیه ایثارگران و رزمندگان

تمامی افراد داوطلبان مشمول دو سهمیه ایثارگران و رزمندگان لزوماً باید براساس موارد مندرج در دفترچه ارشد فراگیر پیام نور جهت اخذ تأییدیه سهمیه و یا دریافت کد پیگیری خود اقدامات لازم را از طریق ارگان های مربوطه انجام دهند.

 

قبل از انجام ثبت نام در دوره های فراگیر ارشد از لیست کامل رشته های ارائه شده، ظرفیت رشته ها و همین طور شرایط لازم برای انتخاب رشته مطلع شوید.

 

شرایط ثبت نام جهت پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس

ثبت نام فراگیر در گرو داشتن شرایط لازم برای پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس است.

در واقع، کلیه داوطلبان باید در مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته از شرایط در نظر گرفته شده جهت ثبت نام مطلع شوند.

 

شرایط عمومی ثبت نام

نداشتن فساد اخلاقی

اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی

داشتن توانایی جسمانی کافی متناسب با رشته مورد انتخابی

نداشتن عناد با جمهوری اسلامی

 

شرایط اختصاصی ثبت نام

داشتن مدرک کارشناسی که به تائید وزارت علوم رسیده باشد

دانشجویان سال آخر کارشناسی مدرک خود را باید تا 30 بهمن دریافت کرده باشند.

 

مقررات نظام وظیفه

براساس شرایطی که برای ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور مشخص شده است معافیت تحصیلی برای دانشجویان صورت نپذیرفته و داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.

سازمان سنجش جدول وضعیت نظام وظیفه را جهت اطلاع بیشتر دانشجویان در دفترچه راهنمای آزمون منتشر کرده است. بر طبق جدول زیر در صورتی که متقاضیان یکی از این شرایط را داشته باشند می توانند در ارشد فراگیر پیام نور شرکت نمایند.

کد وضعیت شرح وضعیت نظام وظیفه
1 داشتن کارت پایان خدمت هوشمند
2 داشتن کارت معافیت دائم هوشمند
3 افرادی که متولد سال 1354 یا قبل از آن هستند به شرط عدم تغییر سن
4 فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دارای برگ آماده به خدمت بدون مهر غیبت که زمان پذیرش و قبولی قطعی وی قبل از تاریخ اعزام به خدمت مندرج در برگ اعزام باشد.
5 دانشجوی سال آخر کارشناسی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 99 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل شود (فاقد غیبت سربازی).
6 داوطلبی که در سنوات مجاز تحصیلی در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده و از زمان فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش و شروع به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشد .
7 کارکنانی که متعهد به خدمت در وزارتخانه ها و سازمان ها هستند (فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد)
8 کارکنان پایور و کارکنانی که در نیروهای مسلح شاغل هستند.
9 طلاب علوم دینی دارای مدرک کارشناسی که موفق به دریافت معافیت تحصیلی از حوزه های علمیه معتبر شده اند.
10 مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت
11 سربازان در حال خدمت در نیروهای مسلح و سایر نهادها که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستند و فاقد غیبت قبل از اعزام می باشند. 
12 دانشجویان انصرافی دانشگاه ها که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا پذیرش آن ها بیش از یک سال سپری نشده باشد.

 

شیوه پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس چگونه است؟

آیا می دانید نحوه پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس چگونه است؟

در زمان پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس برای قبولی شما بیست درصد معدل دوره کارشناسی و هشتاد درصد هم نمره آزمون در نظر گرفته می شود.

مورد دیگر این که، در صورتی که فرد دانش آموخته دوره کارشناسی پیوسته باشد معیار و ملاک معدل کارشناسی و کاردانی وی است.

درج میانگین نمره های اخذ شده داوطلبان سال آخر مقطع کارشناسی تا آخرین روز شهریور سال جاری در فرم ثبت نام نیز ملاک دیگری برای پذیرش داوطلبان به شمار می رود.

 

آیا اطلاعی از لیست رشته های ارشد فراگیر دارید؟

برای انجام ثبت نام ارشد فراگیر باید در مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام و قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در سایت، نسبت به شناخت لیست رشته های ارشد فراگیر اقدام کنید.

با توجه به ارائه این لیست رشته ها در انواع گروه های آزمایشی در زمان ثبت نام فراگیر پیام نور پیشنهاد می کنیم جهت شناخت دقیق آن ها از کمک مشاوران تحصیلی ایران تحصیل در این زمینه استفاده کنید.

 

آیا امکان گذراندن دوره های آمادگی آزمون ارشد فراگیر پیام نور برای من وجود دارد؟

یکی از سؤالاتی که معمولاً‌ داوطلبان مایل به شرکت و ثبت نام ارشد فراگیر از ما می پرسند این است که آیا قبل از برگزاری آزمون ارشد فراگیر امکان شرکت در کلاس های مختلف برای آمادگی بیشتر را دارم یا خیر؟

بله این امکان برای شما دوستان عزیز وجود دارد که می توانید نهایت بهره را از آن ها ببرید.

کلاس هایی که می توانید با حضور در آن ها با سؤالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور آشنایی لازم را پیدا کنید و با فوت و فن پاسخگویی به سؤالات نیز آشنا شوید.

جهت شناخت بهترین مراکز آموزشی برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون ارشد فراگیر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای دریافت مشاوره پذیرش و قبولی در آزمون فراگیر ارشد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 99

 

مطالب مرتبط

شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

زمان آزمون فراگیر پیام نور

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر

قبولی در آزمون فراگیر پیام نور

زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور

4.4/5 - (5 امتیاز)

آیا امکان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور برای کلیه افراد متقاضی وجود دارد؟ 

امکان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور تنها برای افرادی امکان پذیر است که شرایط لازم برای ثبت نام را داشته باشند.

سامانه ثبت نام فراگیر پیام نور بدون کنکور چیست؟ 

سایت ثبت نام فراگیر پیام نور بدون آزمون سایت سازمان سنجش است.

زمان ثبت نام فراگیر پیام نور چه زمانی است؟ 

تاریخ ثبت نام فراگیر پیام نور معمولاً در مهر ماه هر سال است و داوطلبان می توانند در این مهلت تعیین شده برای ثبت نام اقدام کنند.

پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس پچه مزایایی دارد؟ 

از جمله مهم ترین مزایای پذیرش فراگیر پیام نور فوق لیسانس عدم شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه هاست.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور