تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هرساله در دو نوبت مهر و بهمن، دانشجو جذب می‌نماید. شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 98 – 97  هرساله بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می‌گیرد. داوطلبانی که موفق به پذیرش در رشته‌های انتخابی خود در مرحله اولیه نشده‌اند، در زمان تکمیل ظرفیت می‌توانند اقدام به انتخاب رشته نمایند. تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شانس دوباره‌ای است که به داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه آزاد داده می‌شود. دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام بدون کنکور در برخی از رشته‌های بدون کنکور اقدام به پذیرش در دو نوبت مهر و بهمن‌ماه می‌نماید. رشته‌های تکمیل ظرفیت در دفترچه انتخاب رشته‌ای که بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می‌گیرد را می‌توانید انتخاب نمایید. میزان شهریه دانشگاه آزاد در سال‌های مختلف با میزانی افزایش همراه خواهد بود اطلاع از میزان شهریه دانشگاه آزاد 98 – 97 برای انتخاب رشته شما مهم و ضروری می‌باشد. در سایت ایران تحصیل و در این مقاله صد داریم در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و همچنین شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 98 – 97 برای شما مطالبی را ارائه دهیم.

جهت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و یا ثبت نام کاردانی نظام جدید از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

تکمیل ظرفیت آخرین شانس پذیرفته شدن شما در دانشگاه خواهد بود. دانشگاه‌های مختلف بنا به نیاز خود در رشته‌هایی که ظرفیت آن‌ها تکمیل‌نشده باشد، در زمان تکمیل ظرفیت، دانشجو می‌پذیرند. برخی از دانشگاه‌ها دانشجوهای پذیرفته‌شده در مرحله تکمیل ظرفیت را در مهرماه جذب و ثبت‌نام می‌نمایند و برخی دیگر از پذیرفته‌شدگان در بهمن‌ماه می‌توانند در دانشگاه ثبت‌نام نمایند. از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 98 – 97 به خوبی اطلاع کسب نمایید زیرا تکمیل ظرفیت، تنها شانس و آخرین شانس شما خواهد بود.

زمان و نحوه ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت از اواخر دی‌ماه آغاز می‌گردد. داوطلبان متقاضی شرکت در رشته‌های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می‌بایست در زمان مقرر به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامیazmoon.org ) مراجعه نمایند و پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت  آزاد  و مطالعه کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد، اقدام به انتخاب رشته نمایند. داوطلبانی که برای ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به سایت وارد می‌شوند، ابتدا باید کارت اعتباری را به صورت الکترونیک خریداری نمایند. پس از خریداری کارت، شماره‌سریالی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که این شماره سریال، درحکم اجازه ورود به ثبت‌نام خواهد بود. پس از ورود به ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در واردکردن اطلاعات دقت لازم را داشته باشید. همچنین از شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به خوبی اطلاع کسب نموده باشد. این تنها فرصت استثنایی را با انتخاب رشته اشتباه از دست ندهید. انتخاب رشته را بر اساس اولویت‌های علاقه خود انجام دهید. در مراحل ثبت‌نام چنانچه به مشکلی برخوردید و یا اینکه برای انتخاب رشته نیازمند مشاوره بودید، مشاورین ما همه‌روزه و در هر ساعت از شبانه‌روز حتی ایام تعطیل، در خدمت‌رسانی به شما آماده ارائه خدمت خواهند بود. برای اطلاع دقیق از ثبت‌نام نیز، می‌توانید در کانال سروش ما عضو شوید و یا با شماره‌های مندرج در سایت، تماس حاصل نمایید.

 

برای مشاهده و دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزاد 97 روی عبارت کلیک کنید .

 

شرایط ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در جلسه کنکور سراسری شرکت نموده‌اند و کارنامه برای آن‌ها صادرشده است، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیتثبت‌نام نمایند.در واقع دانشگاه‌های مختلف هرساله بنا به نیاز خود در رشته‌های مختلف و ا تعداد متفاوتی، از طریق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، دانشجو جذب می‌نمایند. اما کدام دسته از داوطلبان می‌توانند انتخاب رشته نمایند؟

  • داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نکرده‌اند، در مرحله تکمیل ظرفیت می‌توانند شرکت و انتخاب رشته نمایند.
  • داوطلبانی که به رشته‌ی پذیرفته‌شده خود علاقه‌ای ندارند، می‌توانند از طریق انتخاب رشته تکمیل ظریف، رشته انتخابی خود را تغییر دهند. البته داوطلبان به این نکته توجه نمایند که، در صورت پذیرفته شدن در رشته‌های تکمیل ظرفیت، رشته پذیرفته‌شده قبلی آن‌ها لغو خواهد گردید.
  • داوطلبان پذیرفته‌شده تکمیل ظرفیت مهرماه، حق ثبت‌نام در انتخاب رشته بهمن‌ماه را دارا نمی‌باشند.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که ثبت‌نام منحصر به داوطلبانی می‌باشد که در جلسه کنکور سراسری حضور داشته‌اند و کارنامه برای آن‌ها صادرشده است.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت

معمولاً در انتخاب رشته‌های مهر تعداد کد رشته‌های انتخابی بیشتر از بهمن‌ماه خواهد بود. اما در بهمن‌ماه نیز تعداد رشته‌ها کم نمی‌باشد و این شانس هنوز هم برای داوطلبان متقاضی وجود خواهد داشت. توصیه همیشگی مشاورین ایران تحصیل به داوطلبان، این است که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، نهایت دقت را به خرج دهید و بر اساس علاقه خود انتخاب نمایید. همان‌طور که خدمتتان عرض نمودیم، هیچ تضمینی در مورد اینکه ظرفیت‌ها و رشته‌های اعلام‌شده در تکمیل ظرفیت هرساله به یک منوال باشد، وجود نخواهد داشت. بنابراین بهتر است نهایت دقت خود را در زمان انتخاب رشته به خرج دهید و حتماً با مشاورین مجرب در این زمینه مشورت نمایید. قبل از انتخاب رشته نیز، ابتدا از شرایط دانشگاه‌ها به خوبی اطلاع لازم رادکسب نمایید و در بین رشته‌های موجود در بر اساس اولیت از رشته‌های محبوب خود در یک برگه یادداشت نمایید فراموش نکنید اگر می خواهید در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید، نباید تنها شانس خود را از دست دهید. در زمینه نقل و انتقال دانشگاه ازاد نیز می‌توانید در مورد محل پذیرفته‌شده خود اطلاع یابید. توصیه ما به داوطلبین این است که رشته‌های انتخابی ابتدایی شما از بین رشته‌هایی باشد که با توجه به رتبه کسب‌شده خود، امکان کمتری برای پذیرفته شدن شما وجود دارد. مشاورین مجرب ما همه‌روزه و حتی ایام تعطیل، در خدمت‌رسانی و مشاوره انتخاب رشته به شما داوطلبین محترم، آماده می‌باشند.

 

جهت تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و یا ثبت نام کاردانی نظام جدید از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
کانال اطلاع رسانی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

مطالب مرتبط :

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول

تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد 98 – 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد97-98

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 98 – 97 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.