ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تمدید معافیت تحصیلی + ورود به سایت صدور

تمدید معافیت تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پس از پایان سن 18 سالگی، تمامی آقایان مشمول خدمت سربازی می شوند و می بایست برای انجام وظیفه خود هر چه سریع تر اقدام کنند؛ در غیر این صورت مشمول غیبت خواهند شد که این غیبت از سربازی انواع جریمه ها را به همراه دارد. ولی اگر فرد قصد ادامه تحصیل داشته باشد، شرایط نظام وظیفه او به چه صورت خواهد بود؟ سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تسهیلات مختلفی را برای سربازان در نظر گرفته که یکی از این تسهیلات معافیت تحصیلی می باشد. چنانچه فرد قصد ادامه تحصیل داشته باشد، می تواند با استفاده از معافیت تحصیلی، وارد دانشگاه شده و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کند. نکته حائز اهمیت در این رابطه، زمان پایان یافتن و شرایط معافیت تحصیلی برای تمدید مجدد است. بعد از تمام شدن مهلت معافیت، لازم است تا فرد برای تمدید معافیت تحصیلی خود اقدام کند و وضعیت نظام وظیفه خود را بروز کند تا مشمول غیبت نشود.

در این مقاله شرایط مورد نیاز و نیز نحوه تمدید معافیت تحصیلی بیان شده است، با این حال چنانچه متقاضی کسب اطلاعات بیشتر هستید و یا سالی برای شما ایجاد شده است، می توانید با کارشناسان نظام وظیفه ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما، شما را به دقت راهنمایی خواهند کرد و در صورت نیاز، می توانند مراحل مورد نیاز را برای شما انجام دهند. 

 

منظور از معافیت تحصیلی چیست؟

همانطور که قبلا گفته شد، تمامی آقایان پس از اتمام 18 سالگی خود، مشمول خدمت سربازی می شوند و می بایست برای انجام ین وظیفه اجباری خود هر چه سریع تر اقدام کنند. ولی در برخی مواقع با پایان 18 سالگی، فرد مشمول تصمیم به ادامه تحصیل می گیرد و تمایل دارد تا در مقاطع بالاتر و در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل کند. در این صورت لازم است تا جستجو کند و پس از اطلاع از شرایط معافیت تحصیلی، برای دریافت معافیت خود اقدام کند. در این حالت مشمول غیبت از سربازی نخواهد شد و به صورت موقت معاف از سربازی بوده و می تواند به ادامه تحصیل خود بپردازد. 

منظور از معافیت تحصیلی چیست؟

یکی از نکات حائز اهمیت در خصوص معافیت تحصیلی، زمان پایان یافتن آن است. اگر فرد در سنوات مجاز و ارفاقی خود موفق به اتمام تحصیلات خود نشود، وضعیت نظام وظیفه وی چگونه خواهد بود؟ سنوات تحصیلی مجاز برای معافیت تحصیلی افراد از سربازی چگونه است؟ مدت زمان تمدید معافیت تحصیلی سربازی در هر مقطع چقدر است؟ شرایط معافیت تحصیلی برای تمدید زمان معافیت چیست؟ در این مقاله به بررسی کامل این سوالات خواهیم پرداخت. به همین دلیل نیز پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید. 

توجه داشته باشید که میزان معافیت تحصیلی اعطا شده به دانشجویان پسر، به مقطع تحصیلی آن ها نیز بستگی دارد. 

 

🔗 برای اطلاع از انواع معافیت های سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

چگونگی تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان

کلیه داوطلبان و دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان ملزم به برخورداری از برخی شرایط می باشد. آن دسته از دانش آموزانی که یک سال از مهلت معافیت تحصیلی آن ها گذشته است، نیازی به تمدید معافیت تحصیلی خود نخواهند داشت. اما آن دسته از مشمولینی که ملزم به تمدید معافیت می باشند، حتما باید در رابطه با شرایط معافیت تحصیلی و تمدید آن اطلاعات لازم را کسب کنند.

سازمان نظام وظیفه عمومی برای دانشجویان عزیز در هر یک از مقاطع تحصیلی شرایط خاصی را جهت معافیت مشخص کرده است که در صورت اتمام این بازه زمانی، لازم است نسبت به انجام اقدامات بعدی گامی برداشته شود. لازم به ذکر است که تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان تنها برای یک سال معتبر می باشد و در سال بعدی نیزبا توجه به شرایط دانشجو تصمیم گیری می شود.

چگونگی تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان

برای دریافت و یا تمدید معافیت تحصیلی لازم است تا متقاضی به صورت حضوری به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کند و یا به صورت آنلاین و غیر حضوری به اپلیکیشن پلیس من مرجعه کند و درخواست خود را ارائه دهد. نکته حائز اهمیت در این بخش، هماهنگ بودن با مدرسه و یا دانشگاه محل تحصیل می باشد تا نامه مربوط به اشتغال به تحصیل شما را ارائه دهند، در غیر این صورت مدارک کافی برای تمدید معافیت تحصیلی را نخواهید داشت. مشمولین گرامی توجه داشته باشند که در صورت داشتن سوال و یا نیاز داشتن به مشورت با مشاوری مجرب، می توانند با کارشناسان نظام وظیفه ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایند. مشاوران ما شما را به دقت راهنمایی خواهند کرد. 

فکرت درگیره چجوری معافیت سربازی بگیری؟

🔗 برای اطلاع از شرایط معافیت کفالت مادر مطلقه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سنوات تحصیلی مجاز برای معافیت تحصیلی در هر مقطع تحصیلی به چه صورت است؟

همانطور که قبلا گفته شد، با فرا رسیدن 18 سالگی، وظیفه خدمت سربازی به صورت اجباری به عهده آقایان گذاشته می شود و مگر در برخی مواقع که فرد مشمول شرایط استثنایی است، تمامی می بایست برای اعزام به خدمت سربازی خود اقدام کنند. چنانچه فرد پس از سن 18 سالگی قصد ادامه تحصیل داشته باشد، می تواند با کمک معافیت تحصیلی، به صورت موقت از انجام خدمت سربازی معاف شود و پس از اتمام تحصیلات خود به سربازی اعزام شود. 

لازم به ذکر است که در زمان دریافت معافیت تحصیلی، با توجه به مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید، سنواتی مجاز برای شما در نظر گرفته می شود که می بایست پیش از به اتمام رسیدن سنوات خود، تحصیلات خود را به پایان برسانید و مراحل لازم را برای اعزام به خدمت طی کنید. در غیر این صورت مشمول غیبت از سربازی خواهید شد و متحمل جریمه هایی از جمله اضافه خدمت و … می شوید. به همین دلیل نیز اطلاع داشتن از سنوات مجاز تحصیلی برای هر فردی که معافیت دریافت کرده است، الزامی است. 

سنوات تحصیلی مجاز برای معافیت تحصیلی در هر مقطع تحصیلی

در ادامه این بخش از مقاله می توانید سنوات مجاز را برای هر یک از مقاطع تحصیلی مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این جدول طبق آخرین قوانین و مقررات موجود در سایت سازمان نظام وظیفه نوشته شده است. 

سنوات تحصیلی مجاز برای هر مقطع تحصیلی
مقطع تحصیلی سنوات تحصیلی مجاز برای این مقطع تحصیلی
دانش آموزان (پایه تحصیلی دیپلم) حداکثر تا سن 20 سالگی تمام
مقطع تحصیلی کاردانی حداکثر دو سال و نیم
مقطع تحصیلی کارشناسی ناپیوسته حداکثر سه سال
مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال
مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته حداکثر پنج سال
مقطع تحصیلیکارشناسی ارشد پیوسته حداکثر شش سال
مقطع تحصیلی دکترای تخصصی حداکثر شش سال
مقطع تحصیلی دکترای پزشکی پیوسته حداکثر هشت سال

 

🔗 برای اطلاع از بیماریهایی که باعث معافیت سربازی میشود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مدت زمان سنوات تحصیلی ارفاقی برای هر مقطع تحصیلی

در قسمت قبلی مشاهده کردید که سنوات مجاز برای دانش آموزان و دانشجویان در هر مقطع تحصیلی به چه صورت است و این دسته از افراد تا چه زمانی مهلت دارند تا تحصیلات خود را تمام کنند و مراحل اعزام به خدمت خود را طی کنند. با این حال ممکن است برای شما مشمولین گرامی سوال ایجاد شود که آیا مدت زمانی نیز به صورت ارفاقی در اختیار دانش آموزان یا دانشجویان قرار می گیرد تا اگر تحصیلات خود را در بازه سنوات مجاز به اتمام نرساندن، بتوانند معافیت خود را تمدید کنند و تحصیلات خود را به اتمام برسانند؟ اگر پاسخ مثبت است، مدت زمان سنوات تحصیلی ارفاقی برای هر مقطع تحصیلی به چه صورت است؟

 مدت زمان سنوات تحصیلی ارفاقی برای هر مقطع تحصیلی

لازم به ذکر است که سازمان نظام وظیفه مدت یک سال را به صورت ارفاقی برای افراد در نظر گرفته است تا اگر نتوانستند در بازه سنوات مجاز تحصیلات خود را به اتمام برسانند، یک سال دیگر مهلت داشته باشند تا درس باقی مانده خود را تمام کنند. البته توجه داشته باشید که دریافت این یک سال زمان اضافی، مشروط بر تایید کمیسیون های دانشگاه می باشد و دانشجو می بایست برای هر نیمسال تحصیلی جداگانه درخواست تمدید معافیت تحصیلی بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر به جدول زیر توجه کنید. 

مدت زمان سنوات تحصیلی ارفاقی برای هر مقطع تحصیلی
مقطع تحصیلی سنوات تحصیلی مجاز برای این مقطع تحصیلی مدت زمان سنوات تحصیلی ارفاقی
دانش آموزان (پایه تحصیلی دیپلم) حداکثر تا سن 20 سالگی تمام یک سال
مقطع تحصیلی کاردانی حداکثر دو سال و نیم یک سال
مقطع تحصیلی کارشناسی ناپیوسته حداکثر سه سال یک سال
مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال یک سال
مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته حداکثر پنج سال یک سال
مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد پیوسته حداکثر شش سال یک سال
مقطع تحصیلی دکترای تخصصی حداکثر شش سال یک سال
مقطع تحصیلی دکترای پزشکی پیوسته حداکثر هشت سال یک سال

مشمولین گرامی توجه داشته باشند که در صورت داشتن سوال از هر یک از بخش های فوق می توانند با کارشناسان نظام وظیفه ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایند. متخصصین ما شما را در جهت رفع سوالات خود راهنمایی خواهند کرد. 

 

🔗 برای اطلاع از شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط تمدید مهلت معافیت تحصیلی دانشجویان پسر مشمول

در این بخش از مقاله به بررسی قوانین جدید سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص تمدید مهلت معافیت تحصیلی دانشجویان پسر مشمول خواهیم پرداخت که شامل 7 مورد می باشد. برای اطلاع از شرایط معافیت تحصیلی و تمدید آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

شرایط تمدید مهلت معافیت تحصیلی دانشجویان پسر مشمول

1️⃣ دانشجویان مشمول در مقاطع مختلف به شرطی می توانند از سنوات ارفاقی بهره مند شوند که امکان فراغت از تحصیل طی مدت سنوات ارفاقی را داشته باشند، لذا در صورت دارا بودن شرط زیر به صورت مرحله ای می توانند از ترم اول سنوات ارفاقی بهرمند شوند.

💡 نکته: در مقطع کارشناسی پیوسته به شرط آن که تعداد واحد های درسی گذرانده حداقل 111 واحد بوده و معدل کل نیز حداقل 11 باشد، می توانند از این سنوات ارفاقی استفاده کنند. 

2️⃣ چنانچه مشمول تا پایان ترم اول سنوات ارفاقی موفق به فراغت از تحصیل نگردد، با ادامه تحصیل وی به شرطی در ترم دوم سنوات اضافی موافقت می شود که حداقل تعداد واحد های درسی معینی (11واحد) را در ترم اول با شرط معدل کل (11) گذرانده باشد.

3️⃣ چنانچه دانشجویان مشمول حداکثر تا پایان سنوات ارفاقی موفق به فراغت از تحصیل گردند، از یک سال فرجه مهلت معرفی برخوردار بوده و در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

 

برای اطلاع از چگونه معافیت تحصیلی بگیریم روی لینک کلیک کنید.

 

4️⃣ چنانچه دانشجو نتواند تا پایان یک سال سنوات ارفاقی فارغ التحصیل شود، صرفا در صورت داشتن پیشرفت تحصیلی در سنوات ارفاقی و امکان فراغت از تحصیل طی مهلت معرفی، مجوز ادامه تحصیل در مهلت معرفی بدون غیبت فراهم خواهد شد و در صورت عدم معرفی مشمول در مهلت قانونی (یک سال معرفی) وی وارد غیبت خواهد شد.

5️⃣ طبق آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی، فارغ التحصیل شدن در مهلت یک سال معرفی، مجوزی برای صدور معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر نخواهد بود. بنابراین چنانچه دانشجو در مهلت معرفی فارغ التحصیل شود، به هیچ وجه حق ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را نداشته و تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دائم شرایط برخورداری از معافیت تحصیلی را نخواهد داشت.

6️⃣ در صورتی که دانشجو در مهلت معرفی هم نتواند فارغ التحصیل شود، وارد غیبت می گردد و به تناسب مدت تاخیر از 01 روز تا 181 روز اضافه خدمت وی به صورت سامانه ای و هوشمند درج خواهد شد. بدیهی است در این صورت مشمول تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه را نداشته و صرفا بایستی با غیبت به خدمت اعزام گردد.

7️⃣ این ضوابط از مورخ 1395/07/01 لازم الاجرا است. (معافیت تحصیلی در مقطع کارشناسی 5سال می باشد.)

 

🔰 شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزان عبارت است از:

شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزان

در این بخش از مقاله می توانید شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزان را به طور ویژه مشاهده کنید که عبارت است از:

🔸 توجه داشته باشید که مهم ترین شرط برای دریافت معافیت تحصیلی، پیوسته و پشت سر هم بودن دوره تحصیلی می باشد. به عبارت دیگر نباید وقفه ای در طول دوران تحصیلی افتاده باشد. 

🔸 چنانچه دانش آموزی ترک تحصیل کند یا فارغ التحصیل شود؛ تنها 4 ماه فرصت دارد تا تمامی مراحل مورد نیاز برای اعزام به خدمت خود را سپری کند. چنانچه بیش از 4 ماه این مدت طول بکشد، وی مشمول غیبت خواهد شد و از جریمه های مربوطه برخوردار خواهد شد. 

🔸 توجه داشته باشید که اگر دانش آموز خود تصمیم به ترک تحصیل گرفته باشد، تا 2 ماه فرصت دارد که مجددا برای ادامه تحصیل خود اقدام کند و به تحصیل بازگردد. 

🔸 دانش آموزان مشمول خدمت سربازی، اگر ترک تحصیل کرده باشند یا به صورت غیر حضوری درس خوانده باشند، می بایست تا به اتمام نرسیدن سن 18 سالگی خود به مدرسه بازگردند و یا به تحصیل حضوری مشغول شوند. لازم به ذکر است که تنها در این صورت است که می توانند از شرایط معافیت تحصیلی دانش آموزی بهره مند شوند. 

💡 نکته مهم: توجه داشته باشید که چنانچه دانش آموزی مشمول غیبت سربازی شده باشد، مجاز به ادامه تحصیل نخواهد بود. در این صورت بهتر است تا مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود را در اولویت قرار دهند. مشمولین گرامی چناچه در رابطه با این بخش نیاز به مشورت با یک متخصص داشتید، می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. مشاوران مجرب ما شما را راهنمایی خواهند کرد. 

 

🔗 برای اطلاع از شرایط معافیت سه برادری نظام وظیفه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

سامانه تمدید معافیت تحصیلی ایران تحصیل

سامانه تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان ایران تحصیل در اختیار تمامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز قرار دارد تا با توجه به آن بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز مختلف و صرفا تنها با یک تماس برای اخد معافیت و یا تمدید آن اقدام کنید. مشاورین نظام وظیفه مرکز مشاوره ایران تحصیل با توجه به شرایط شما می توانند راه های نسبی را پیش رویتان قرار دهند.

آن دسته از دانش آموزان و یا دانشجویانی که مشمول خدمت سربازی می باشند، لازم است ابتدا در رابطه با شرایط تمدید یا صدور انواع معافیت های تحصیلی اطلاعات لازم را کسب کنند. تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان با توجه به زمان مناسب لازم است صورت پذیرد. زیرا چنانچه در این امر کوتاهی کنید و یا اینکه به موقع اقدام نکنید، مشمول غیبت سربازی خواهید شد. 

سامانه تمدید معافیت تحصیلی ایران تحصیل

کلیه مشمولین گرامی می توانند برای کسب اطلاع در رابطه با تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان از متخصصین و مشاورین ایران تحصیل کمک دریافت کنند. متخصصین ما همه روزه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. برای مشورت با متخصصین ایران تحصیل کافیست تا با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. مشاوران ما با توجه به شرایط حال حاضر شما، بهترین راهکار ها را ارائه خواهند داد. 

 

🔗 برای اطلاع از شرایط معافیت پزشکی سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

اخبار مرتبط با معافیت تحصیلی

📢 مشکلات ثبت درخواست معافیت تحصیلی به دلیل کندی اینترنت است:

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: مشمولان سربازی نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود پیش از آنکه وارد غیبت شوند، اقدام کنند.

سرهنگ فتح‌ الله ندرلو، با اشاره به نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای پذیرفته‌ شدگان در کنکور، اظهار کرد: برخی دانشجویان جدیدالورود در ثبت درخواست معافیت تحصیلی به مشکل برخورده‌ اند. اگر نارضایتی و مشکلی است به دلیل کندی اینترنت است و سامانه مشکلی ندارد، به همین خاطر پیگیر رفع کردن این مشکل هستیم و به دانشگاه‌ ها درخواست داده‌ ایم که فرصت سه ماهه بدهند اما فی‌ الحال تایید نشده و نتیجه متعاقباً اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

وی درباره آن‌ دسته از مشمولان سربازی که امسال در کنکور پذیرفته شده و قصد ورود به دانشگاه را دارند، گفت: بر اساس قانون کسانی که به سن 18 سال می‌ رسند باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کنند و بر همین اساس این افراد یا باید به خدمت سربازی بروند یا اگر مشمول انواع معافیت هستند از آن استفاده کرده و کارت معافیت دریافت کنند.

ندرلو ادامه داد: قانون به این افراد فرصت داده که ادامه تحصیل دهند و در همین راستا کسانی که در دانشگاه قبول شوند، می‌ توانند تا مقطع دکترا به تحصیل خود ادامه داده و در واقع از معافیت موقت تحصیلی بهره‌ مند شوند؛ البته این افراد باید به سال‌ های مجاز برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی و دیگر مقررات مربوطه توجه کافی را داشته باشند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: افرادی که امکان دسترسی به این دو سامانه (سامانه سخا یا نرم‌افزار «پلیس من») برای‌ شان فراهم نیست و نمی‌ توانند از طریق نرم‌ افزار پلیس من یا سایت سخا درخواست تحصیلی خود را ثبت کنند، می‌ توانند به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و از این طریق درخواست خود را ثبت کنند.

 

خلاصه مطلب

با اتمام 18 سالگی در آقایان، وظیفه ای اجباری به نام خدمت سربازی به عهده آنان گذاشته می شود، به همین دلیل نیز افراد مشمول می بایست هر چه سریع تر برای ارسال دفترچه اعزام به سربازی خود اقدام کنند مگر اینکه بخواهند از برخی تسهیلاتی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای مشمولین در نظر گرفته استفاده کنند مانند معافیت تحصیلی. این نوع از معافیت، به فرد مشمول امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و ورود به دانشگاه را می دهد تا فرد بتواند به صورت موقت معاف از خدمت شده و در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل کند. چنانچه معافیت تحصیلی خود را پیش تر دریافت کرده اید، می بایست نسبت به زمان پایان یافتن آن دقت داشته باشید و در زمان مناسب برای تمدید معافیت تحصیلی خود اقدام کنید. عدم تمدید معافیت، سبب می شود تا فرد مشمول غیبت سربازی شده و با اضافه خدمت و سایر جریمه ها روبه رو شود.

البته توجه داشته باشید که دریافت معافیت تحصیلی، برخورداری از برخی شرایط را می طلبد. در این مقاله به بررسی کامل شرایط معافیت تحصیلی و نحوه تمدید آن پرداختیم. مشمولین گرامی می توانند با مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات جامعی در خصوص تمدید معافیت تحصیلی کسب کنند. توجه داشته باشید که چنانچه در هر یک از مراحل تمدید معافیت با مشکل مواجه شدید و یا امکان انجام مراحل را نداشتید، می توانید با کارشناسان نظام وظیفه ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما، می توانند مراحل مورد نیاز را برای شما انجام دهند. همچنین در صورت بروز خطا و یا داشتن سوال می توانید علاوه بر تماس تلفنی، برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما مشمولین گرامی در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی مشاوران ما پاسخ داده خواهند شد.

 

📥 برای دانلود پی دی اف کامل مقاله تمدید معافیت تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

2.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت زمان تمدید معافیت تحصیلی در مقاطع دانشگاهی چقدر است؟

پس از ورود به دانشگاه و آغاز تحصیلات، چنانچه نیازمند تمدید معافیت تحصیلی بودید، در صورت داشتن شرایط مورد نیاز می توانید تا یک سال دیگر معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله فوق مراجعه کنید. 

یک دانش آموز حداکثر چند بار می تواند معافیت تحصیلی خود را تمدید کند؟

هر دانش آموز تنها دو بار می تواند نسبت به تمدید معافیت تحصیلی خود اقدام کند. (البته در صورت داشتن شرایط مورد نیاز می تواند معافیت خود را تمدید کند) برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از جزئیات تکمیلی، به مقاله فوق مراجعه کنید.

افرادی که از ادامه تحصیل خود انصراف می دهند، می توانند در همان مقطع در رشته ای دیگر درس بخوانند؟

خیر؛ متاسفانه مشمولین خدمت سربازی پس از انصراف از تحصیل، می بایست برای اعزام به خدمت خود اقدام کنند در غیر اسن صورت مشمول غیبت خواهند شد. چنانچه تقاضای کسب اطلاعات بیشتری را دارید، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «تمدید معافیت تحصیلی + ورود به سایت صدور»

 1. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام من رشته نرم و افزار برنامه نویسی هستم امسال کاردانی میگیرم چطوری میتوانم معافیت تحصیلی رو تمدید کنم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تمدید معافیت خود به پلیس +10 مراجعه نمایید

 2. Avatar photo پارسا گفت:

  با سلام و وقت بخیر. من تا اخر بهمن 1402 مهلت معافیت تحصیلی ام تمام میشود منتها من قصد شرکت در کنکور یا استعداد درخشان دکترا سال 1403 را دارم. راهکار مشکل من چیست؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   تماس بگیرید با مشاوران شما را راهنمایی کنند

 3. Avatar photo محمد رضا گفت:

  من تا حالا برای دیپلم دوبار معافیت گرفتم دی ماه 1402 20سالم میشه میتونم تا دی ماه معافیت بگیرم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   در صورت موافقت نظام وظیفه میتوانید برای دریافت معافیت اقدام فرماییدبرای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 داخلی 104(رفیعی) تماس بگیرید.

 4. Avatar photo محمد رضا گفت:

  من تا حالا برای دیپلم دوبار معافیت گرفتم دی ماه 1402 20 سام میشه میتونم تا دی ماه معافیت بگیرم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه تا حداکثر 20 سالگی برای اخذ مدرک دیپلم مجاز هستید.

 5. Avatar photo رضا جمشیدی گفت:

  بنده کارشناسی رادمان کردم درکنکوردانشگاه فرهنگیان قبول شده ام برای معافیت چه کار کنم همه جا رفته ام

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   برای اقدام برای معافیت باید به پلیس +10 مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مدارک لازم برای معافیت ایثارگری چیست؟

  مدارک لازم برای معافیت ایثارگری چیست؟ آیین نامه 1402 | ایران تحصیل

  غالباً مشمولان خدمت نظام وظیفه این سوال را دارند که مدارک لازم برای معافیت ایثارگری چیست؟ یکی از انواع معافیت‌های خدمت سربازی، معافیت ایثارگران است و مشمولانی که مایلند از این طریق کارت معافیت سربازی خود را دریافت کنند، باید...
 • آیا معافیت کفالت آموزشی دارد؟

  آیا معافیت کفالت آموزشی دارد؟ شرایط جدید 1402 | ایران تحصیل

  آیا معافیت کفالت آموزشی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که معافیت کفالت به شما امکان معافیت از دوره آموزش نظامی را می‌دهد، که می‌تواند برای افرادی که به دنبال معافیت از خدمت هستند یا تمایل به دریافت کارت معافیت دارند،...
 • معافیت 28 ماه ایثارگری

  معافیت 28 ماه ایثارگری + شرایط قانون جدید 1402

  سازمان نظام وظیفه کشور هر ساله قوانین جدیدی را برای معافیت سربازی در نظر می گیرد. برای سال جاری نیز معافیت 28 ماه ایثارگری را در نظر گرفته است. طبق این قانون کسانی که یکی از والدین آن ها سابقه...
 • چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟

  چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟ راهنما گام به گام

  چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟ یکی از سؤالات مهم و اساسی دانش‌آموزان و دانشجویان می‌باشد. با توجه به اشتیاق جونان به ادامه تحصیل و اجباری که بر گذراندن دوره خدمت سربازی برای تمامی آنان وجود دارد، بسیاری از داوطلبان کنکور در...
تماس با مشاور