ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تست آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی + تفسیر مفصل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۱ آبان ۱۴۰۲
تست آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی در دهه‌های اخیر به عنوان یک ابزار محبوب در زمینه روانشناسی و روانپزشکی ظهور کرده‌اسد. این تست‌ها با استفاده از سوالات و وظایف مشخص، به افراد کمک می‌کنند تا راهی جدید برای فهم بهتر خود و دیگران پیدا کنند.

این تست 87 سوال دو گزینه‌ای و 10 سوال 6 گزینه ای دارد که هرکدام از آنها جنبه‌ای از شخصیت شما را هدف میگیرد. پاسخ شما به این سوالات تعیین میکند شخصیت شما در کدام یک از دسته بندی های استانداردی که برای این تست تعریف شده است تعلق دارد.

این تست‌ با استفاده از سوالات مشخص، به افراد کمک می‌کند تا راهی جدید برای فهم بهتر خود و دیگران پیدا کنند و در مسیر رشد فردی و بهبود روابط میان فردی پیشرفت کنند. در این مقاله، با تمرکز بر تست‌های آنلاین خودشناسی و شخصیت‌شناسی، به بررسی اهمیت و فواید آنها در فرآیند خودشناسی و توسعه شخصی می‌پردازیم.

معرفی تست آنلاین خودشناسی ایران تحصیل

شخصیت، به مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، رفتارها، باورها و الگوهای روانی که یک فرد را تشکیل می‌دهند، اطلاق می‌شود. در عین حال، خودشناسی به معنای آگاهی از احساسات، نیازها، قدرت‌ها و ضعف‌های خود است. با داشتن آگاهی درباره خود، می‌توانیم بهبودی در زندگی روزمره و ارتباطات میان فردی خود داشته باشیم.

تست‌های آنلاین خودشناسی معمولاً به صورت پرسشنامه‌های روانشناسی مختلف ارائه می‌شوند. این تست‌ها به افراد کمک می‌کنند تا الگوهای ذهنی خود را درک کنند و رویکردهای جدیدی در مسیر توسعه شخصی خود بیابند.

تست آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی ایران تحصیل یکی از معروف‌ترین و معتبرترین آزمون‌های شخصیتی حال حاضر است. این آزمون بر اساس تئوری‌های روانشناسی کارل گوستاو یونگ و ایزابل بریگز مایرز توسعه یافته است.

معرفی تست آنلاین خودشناسی ایران تحصیل

هدف اصلی این تست، شناخت و توصیف تفاوت‌های شخصیتی افراد است. با پاسخ دادن به سوالات آزمون شخصیت آنلاین ایران تحصیل، شما به یکی از ۱۶ نوع شخصیتی تعلق می‌گیرید که بر اساس چهار بُعد اساسی شخصیت شناسایی می‌شود.

این چهار بعد از قرار زیر هستند:

 • درون گرایی یا برونگرایی
 • شهودی یا حسی
 • احساسی یا منطقی
 • قضاوتی یا ادراکی

تفسیر آزمون خودشناسی و شخصیت آنلاین

پس از انجام این تست تایپ شخصیتی شما در قالب یک کد 4 حرفی به شما ارائه میشود. این کد نشان میدهد ذهن شما از بین هر زوج مولفه فوق بیشتر به کدام نزدیک است. این تقابلات بین مولفه‌ها، موارد مهمی که نیاز است در رابطه با تیپ شخصیتی خود بدانید را با برچسب شخصیتی شما نمایش میدهند.

این برچسب یک کد بین‌المللی است که در هرجای جهان برای روانشناسان و مشاوران قابل شناسایی است. در کنار این کد، نموداری در نظر گرفته شده تا کاربر بتواند ببیند در هرکدام از مولفه‌های تست چه مقدار سهم دارد.

تفسیر تست آنلاین شخصیت شناسی و خودشناسی

در ادامه با هر بخش از جزئیات تفسیر آزمون خودشناسی و شخصیت‌شناسی آنلاین خواهیم پرداخت.

جزئیات شخصیتی شما در تفسیر تست خودشناسی

در بخش بعدی تفسیر، مقابله بین زوج مولفه‌های تست شخصیت شناسی آنلاین ایران تحصیل آمده است. برای مثال شما میتوانید مشاهده کنید شما چند درصد برونگرا و چند درصد درونگرا هستید. در واقع یکی از مزایای این تست عدم قطعیت آن در خصوص معرفی تیپ شخصیتی شماست و تمامی تحلیل‌ها نسبی است.

ویژگی‌های شخصیتی تست خودشناسی آنلاین

در بخش بعدی تفسیر، میتوانید مشاهده نمایید تیپ شخصیتی شما چند درصد از جمعیت را تشکیل میدهند. این مورد به شما نشان میدهد تا چه میزان شخصیت شما در اجتماع خاص است و تا چه حد جامعه از حضور شخصی با تیپ شخصیتی شما شگفت زده میشود!

درصد فراوانی تیپ شخصیتی خودشناسی

در تفسیر این تست بخشی در نظر گرفته شده تا تیپ شخصیت شما بطور خلاصه معرفی شود. معمولا این بخش با جمله‌ای از بزرگان به شما در خصوص کلیت شخصیت شما اطلاعات میدهد.

معرفی کلی شخصیت در آزمون آنلاین خودشناسی

بررسی صفات شخص در تفسیر تست شخصیت آنلاین

یکی دیگر از بخش‌های اختصاصی تست شخصیت آنلاین ایران تحصیل توضیحات مفصل در خصوص صفات شخصیتی و ویژگی‌های شماست. در این بخش شما میتوانید شناخت کاملی از نحوه برخوردتان در شرایط مختلف را مشاهده کنید که به خودشناسی کمک بزرگی میکند.

صفات شخصیتی در تفسیر آزمون شختصیت

در ادامه این صفات در قالب کلیدواژه هایی ارائه میشود که بطور خلاصه شخصیت شما را شکل میدهد. ممکن است برخی صفات را در این لیست ببینید که تا بحال به آن توجه نکرده بودید. پس از آن به بررسی نقاط ضعف شخصیتی شما پرداخته خواهد شد.

ویژگی ها و نقاط ضعف در تفسیر آزمون خودشناسی

تیپ شخصیتی روابط عاشقانه در تست خودشناسی آنلاین

ویژگی‌های شخصیتی هرکس در رابطه با دیگران، آن هم از زاویه دید یک تست معتبر جهانی میتواند گوشه‌هایی از ذهن را نمایانگر باشد که تا به حال برداشت صحیحی از آن نداشته‌اید. در تست شخصیت‌شناسی ایران تحصیل نیز این مهم در قالب یک بخش اختصاصی تدارک دیده شده است که بسته به تیپ شخصیتی هر شخص و درصد هر یک از مولفه‌ها متمایز است.

خودشناسی روابط بین فردی آنلاین

بسیاری از عزیزان قبل از ازدواج و یا برای شناخت خود و یا طرف مقابل خود در روابط عاطفی برای انجام این تست اقدام میکنند. از همین رو یکی از بخش‌های تفسیر تست خودشناسی مربوط به شناخت ویژگی‌های شخصیتی در روابط عاشقانه است.

این بخش از تفسیر در خصوص نوع برخورد شما با ازدواج، آشنایی‌های پیش از آن، راه‌های شناخت همسر آینده و… است که در آخر با لیستی از سایر تیپ‌های شخصیتی که با شما تطابق دارند، به ترتیب اولویت کامل میشود.

خودشناسی روابط عاشقانه آنلاین

مزایای تست شخصیت آنلاین در محل کار

بسیاری از شرکت‌های نوین از کارمندان خود در هنگام استخدام درخواست میکنند کد چهار حرفی تیپ شخصیتی خود را ارائه دهند. از این رو انجام این تست امروزه برای بسیاری از کارجویان اهمیت پیدا کرده است.

اما این مورد تنها فایده این تست برای کارجویان نیست چرا که در بخش مستقلی از تفسیر شما با ویژگی‌های دقیق رفتاری و شخصیتی خود در محل کار مواجه میشوید که پس از سالها پژوهش و آزمون و خطا در دسترس شما قرار میگیرد.

خودشناسی روابط کاری آنلاین

در بخش بعدی که مجددا مربوط به حوزه اخلاق کاری است، نقاط ضعف و قدرت شما به صورت موردی آورده شده است که با استفاده از آن میتوانید این نقاط قوت کاری را تقویت کرده و برای از بین بردن نقاط ضعف خود در کار همت کنید.

نقاط قوت و ضعف خودشناسی در مجیط کار

یکی از مهمترین مزایای تست خودشناسی ایران تحصیل ارائه لیستی از مشاغل همخوان با شما در دسته بندی های مختلف است. این لیست شما را از سردرگمی در هنگام انتخاب شغل نجات میدهد.

این بخش از تحلیل و تفسیر تست شخصیت و خودشناسی آنلاین برای دانشجویانی که قصد انتخاب رشته دارند و یا دانش‌آموزانی که در شرف انتخاب گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی و…) هستند نیز کارایی فراوان دارد و میتواند از بروز مشکلات تحصیلی نظیر کسالت و بی حوصلگی، عدم علاقه به رشته انتخابی، انصراف از تحصیل و… جلوگیری میکند.

مشاغل متناسب با شخصیت در تفسیر تست آنلاین خودشناسی

هدف تست شخصیت و خودشناسی آنلاین

استفاده از تست‌های آنلاین خودشناسی می‌تواند به شما در راه یافتن به خودشناسی عمیق‌تر و فهم بهتری از خود کمک کند. این تست‌ها امکان می‌دهند تا الگوهای رفتاری و شخصیتی خود را شناسایی کنید و به فهم بهتری از عواملی که بر تصمیم‌گیری‌ها و رفتارهایتان تأثیر می‌گذارند، دست یابید. فواید استفاده از تست‌های آنلاین خودشناسی عبارتند از:

 • شناخت بهتر از خود: با انجام تست‌های آنلاین خودشناسی، می‌توانید به شناخت عمیق‌تری از خود دست یابید. این تست‌ها به شما امکان می‌دهند تا بیشتر درباره نقاط قوت، ضعف‌ها، ارزش‌ها و باورهایتان بدانید.
 • بهبود روابط شخصی: با شناخت بهتر از خود و فهم بهتری از الگوهای رفتاری‌تان، می‌توانید در ارتباطات شخصی خود بهبودی برقرار کنید. با شناخت خود و دیگران، می‌توانید بهتر درک کنید که چگونه می‌توانید با دیگران هماهنگ شوید و روابط موثری برقرار کنید.
 • توسعه شخصی: تست‌های آنلاین خودشناسی می‌توانند به شما در توسعه شخصی کمک کنند. با شناخت بهتر از خود، می‌توانید بر روی نقاط ضعف خود کار کنید و به ارتقای مهارت‌ها و قابلیت‌هایتان بپردازید.
 • راهنمایی در انتخاب شغل و انتخاب رشته: با شناخت بهتر از خود و شخصیت‌تان، می‌توانید در انتخاب شغل و مسیر زندگی خود تصمیمات بهتری بگیرید. فهم بهتر از علاقه‌ها، استعدادها و مهارت‌هایتان می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت شغلی کمک کند.

مزایای تست شخصیت و خودشناسی آنلاین 

 


خلاصه مطلب

تست‌ آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی ایران تحصیل ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می‌کند تا بهبودی در فهم بهتر خود و دیگران داشته باشید. با استفاده از این تست‌، می‌توانید به شناخت عمیق‌تری از خود دست یابید و در مسیر توسعه شخصی و بهبود روابط شخصی پیشرفت کنید. همچنین، این تست‌ می‌توانند به شما در انتخاب شغل مناسب و مسیر زندگی کمک کنند.

به طور کلی، تست‌ آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی یک نگاه عمیق‌تر به خود و دیگران را در شما ایجاد میکند. این مهم به شما امکان می‌دهد الگوهای رفتاری و شخصیتی خود را شناسایی کنید و درک بهتری از عواملی که بر تصمیم‌گیری‌ها و رفتارهایتان تأثیر می‌گذارند، پیدا کنید.

با توجه به اهمیت خودشناسی و شخصیت‌شناسی در رشد فردی و بهبود روابط، توصیه می‌شود به منظور بهبود زندگی خود و تحقق اهداف شخصیتی، از این تست‌ها بهره‌ ببرید.

برای دانلود PDF مقاله تست آنلاین خودشناسی و شخصیت شناسی روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون خودشناسی و شخصیت شناسی مجموعا چند سوال دارد؟

این آزمون یک پرسشنامه 87 سوالی 2 گزینه ای دارد.

میزان اعتبار تست خودشناسی و شخصیت شناسی چقدر است؟

این تست در بین روانشناسان و مشاوران کاملا معتبر است و نتیجه خودشناسی و شخصیت شناسی ایران تحصیل را میتوانید به انواع کلینیک‌های درمانی، مراکز مشاوره، روانشناسان و... ارائه دهید.

تفسیر تست خودشناسی و شخصیت شناسی شامل چه مواردی است؟

تفسیر این آزمون طیف گسترده‌ای از اطلاعات تیپ شخصیتی، روابط کاری، نوع روابط عاطفی، راهکارهای بهبود شخصیت و... را شامل میشود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آزمون صلاحیت بالینی

  زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی و دندانپزشکی 1403

  آزمون صلاحیت بالینی، یک آزمون برای ارزیابی توانایی بالینی فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی بعد از کارورزی می باشد. این آزمون، یکی از مراحل مهم و اصلی برای ورود به حرفه پزشکی به حساب می آید. هدف از آموزش بالینی در دوره...
 • ثبت نام آزمون msrt

  ثبت نام آزمون msrt سال 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  داوطلبانی که قصد شرکت و ثبت نام آزمون msrt دارند، باید ابتدا به سایت سجاد که نشانی آن portal.saorg.ir مراجعه نمایید. سپس با نام‌نویسی در این سایت، اجازه ورود و ثبت نام آزمون msrt را پیدا کرده و مراحل لازم...
 • کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش

  دریافت کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش + مشاهده sanjesh.org

  قبل از اینکه در مورد مشاهده کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش توضیح دهیم، ابتدا باید بگوییم که آزمون آزمایشی سنجش چیست؟ امروزه به دلیل رقابت سنگینی که در کنکور سراسری وجود دارد، برخی از موسسات، آزمون های آزمایشی مختلفی براساس...
 • ثبت نام آزمون وکالت

  ثبت نام آزمون وکالت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  ثبت نام آزمون وکالت توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می‌گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون‌ها شرکت نمایند. طبق اطلاعیه جدید، متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت...
تماس با مشاور