ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت کدامند؟

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته تحصیلی در مسیر مهاجرت یکی از کلیدی‌ترین تصمیمات متقاضیان است. این یک انتخاب سرنوشت‌ساز محسوب می‌شود که تاثیر مستقیمی بر موفقیت و شکوفایی شما خواهد داشت. برخی رشته‌های علوم انسانی به‌ دلیل ویژگی‌ها و دانشی که ارائه می‌دهند گزینه‌های بهتری برای مهاجرت و ادغام سریع بعد از پایان تحصیل در جوامع جدید به‌حساب می‌آیند. به‌این‌ترتیب ورود به بازار کار و کسب موفقیت‌های پی‌در‌پی نیز سریع‌تر اتفاق می‌افتند. از جمله علومی که این ویژگی‌ها را دارند و به‌عنوان بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت شناخته می‌شوند باید به رشته‌های روابط بین‌الملل، مدیریت منابع انسانی، علوم اجتماعی، روانشناسی، اقتصاد و جغرافیا اشاره کرد. اگر می‌خواهید قبل از مهاجرت با جزییات این رشته‌ها و مهارت‌های آن‌ها آشنا شوید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

رشته روابط بین‌الملل؛ بهترین رشته انسانی برای ساختن پل میان فرهنگ‌ها

رشته روابط بین‌الملل (International Relations) به دلیل فهم نیازها و تعاملات بین کشورها، دیپلماسی، حل‌و‌فصل مناقشات بین‌المللی و توانایی مدیریت امور بین‌المللی، به‌عنوان یکی از بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت شناخته می‌شود. همچنین فارغ‌التحصیلان این رشته موقعیت‌های شغلی متنوع و مناسبی دارند. به‌عنوان مثال می‌توانید در سفارتخانه‌ها، سازمان‌های بین‌المللی، شرکت‌های چند‌ملیتی، موسسات مطالعات استراتژیک و سازمان‌های غیردولتی (NGOs) مشغول به کار شوید.

این رشته در کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلستان بسیار محبوب است و جایگاه بالایی دارد. بعد از فارغ‌التحصیلی در این رشته فرصت‌های مناسبی برای ورود به بازار کار خواهید داشت. شاید برایتان این سوال پیش آمده است که «ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشه » و آیا امکان کار بعد از تحصیل در این کشور وجود دارد؟ باید بگوییم که مدت اعتبار ویزا به اندازه سال‌های تحصیلتان است. در‌صورتی‌که بعد از پایان تحصیل بتوانید از یک کارفرمای بومی پیشنهاد کاری بگیرید، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری وجود دارد.

مهاجرت با رشته منابع انسانی؛ راهی مناسب برای ورود به دنیای مدیریت

با‌توجه‌به اهمیت منابع انسانی در هر سازمان مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management) یکی از تخصص‌های مورد‌نیاز برای هر شرکت و سازمانی محسوب می‌شود. افراد بعد از تحصیل در این رشته مهارت‌های مدیریتی، ارتباطات بین فردی و نگرش تحلیلی را کسب می‌کنند. فارغ‌التحصیلان مدیریت منابع انسانی می‌توانند در بخش‌های منابع انسانی شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و موسسات آموزشی مشغول به کار شوند. همچنین امکان این را دارید که به‌عنوان و مشاور منابع انسانی فعالیت داشته باشید. یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا و هر کشور دیگری برای تحصیل در این رشته تسلط به زبان انگلیسی یا زبان بومی آن کشور است.

علوم اجتماعی؛ بهترین رشته انسانی برای مهاجرت برای فهم عمیق جوامع مختلف

رشته علوم اجتماعی (Social Sciences) شامل زیرشاخه‌های مختلفی مانند جامعه‌شناسی، روان‌شناسی اجتماعی و اقتصاد اجتماعی می‌شود. با فراگیری این علم فهم عمیق‌تری از جوامع و فرهنگ‌ها خواهید داشت. تنوع بالا و فرصت‌های شغلی خالی متفاوت در گوشه‌وکنار دنیا باعث شده است که علوم اجتماعی به یکی از بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت تبدیل شود. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند تحقیقات اجتماعی و مشاوره اجتماعی انجام دهند یا در سازمان‌های غیردولتی و بخش‌های مدیریتی دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.

رشته زبان‌شناسی؛ بهترین رشته انسانی برای برقراری روابط موثر بین‌المللی

رشته زبان‌شناسی (Linguistics) منجر‌به فهم عمیق‌تر زبان‌ها، ارتباطات بین‌فرهنگی می‌شود. همچنین با مطالعه این رشته توانایی یادگیری زبان‌های جدید را کسب خواهید کرد. برخورداری از این مهارت در جوامع چندفرهنگی و محیط‌های بین‌المللی اهمیت بالایی دارد. به‌ همین دلیل زبان‌شناسی به ‌عنوان یکی از بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت شناخته می‌شود. فارغ‌التحصیلان زبان‌شناسی می‌توانند به‌عنوان مدرس زبان یا مترجم مشغول به کار شوند. همچنین فرصت‌های شغلی مناسبی برای کار در شرکت‌های فناوری و ارتباطات برای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ وجود دارد.

مهاجرت برای تحصیل در رشته اقتصاد؛ راهی برای انتخاب بهترین راهبردهای اقتصادی

رشته اقتصاد (Economics) به بررسی رفتارهای اقتصادی، تولید و توزیع منابع و آثار سیاست‌های اقتصادی بر جامعه می‌پردازد. متخصصان این رشته نقش مهمی در تحلیل رشد اقتصادی و تصمیم‌گیری‌های مدیران دارند. بعد از فارغ‌التحصیلی در این رشته می‌توانید در بانک‌ها، شرکت‌های مالی، سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های تحقیقاتی مشغول به کار شوید. تنوع شغلی بالا و درآمد مناسب از دلایل قرارگیری اقتصاد در لیست رشته‌های انسانی پر‌طرفدار برای مهاجرت است.

جغرافیا؛ بهترین رشته انسانی برای مدیریت منابع طبیعی

یکی از رشته‌های انسانی پرطرفدار برای مهاجرت جغرافیا (Geography) است. مطالعه جغرافیا به فهم مکان‌ها، مسائل محیطی، تغییرات آب‌و‌هوا و ارتباطات بین مکانی می‌پردازد. فردی با این تخصص‌ها می‌تواند می‌تواند به بهبود مدیریت منابع طبیعی کمک کرده و آثار توسعه را در جامعه بررسی کند.

فارغ‌التحصیلان جغرافیا می‌توانند در سازمان‌ محیط زیست، شرکت‌های مهندسی و سازمان‌های مسکن و توسعه شهری مشغول به کار شوند. تدریس جغرافیا در مدارس و دانشگاه‌ها نیز یکی از فرصت‌های عالی شغلی برای فارغ‌التحصیلان رشته جغرافیا است.

مهاجرت برای تحصیل در رشته روانشناسی؛ راهی مناسب برای خدمت‌رسانی به مردم گوشه‌وکنار دنیا

رشته روان‌شناسی (Psychology) به بررسی رفتارها، عقاید و احساسات افراد می‌پردازد. فهم عمیق از روابط انسانی، رهبری و مهارت‌های ارتباطی در هر جامعه‌ای اهمیت دارند. به همین دلیل مهاجرانی که در رشته روانشناسی فارغ‌التحصیل شده‌اند، شرایط مناسبی برای اشتغال و ادغام در جامعه جدید خواهند داشت. یک روانشناس می‌تواند در بخش‌های مختلفی هم‌چون حوزه‌های مشاوره روان‌شناختی، بهداشت روانی، بخش سلامت و آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها مشغول به فعالیت شود.

کارشناسان ویزا‌موندیال همراهان مطمئن برای شناخت بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت

در این مقاله با بهترین رشته‌ های انسانی برای مهاجرت آشنا شدیم. این رشته‌ها به‌ دلیل فرصت‌های ویژه‌ای که برای فهم علوم مختلف،‌ شناخت از جوامع، فرهنگ و روابط انسانی به‌وجود می‌آورند در سراسر دنیا محبوب و قابل احترام هستند. از طریق مهاجرت برای تحصیل در این رشته‌ها، فرصتی مناسب برای ادغام با فرهنگ‌های جدید و ورود به بازار کار بین‌المللی خواهید داشت. البته توجه به این نکته را فراموش نکنید که لیست این رشته‌ها ممکن است در کشورهای مختلف کمی متفاوت باشد؛ بنابراین بهتر است در این راه از کارشناس و متخصص در امور مهاجرت کمک بگیرید.

کارشناسان ویزا موندیال با‌توجه‌به شرایط، سوابق تحصیلی و توانمندی‌هایتان بهترین رشته انسانی برای مهاجرت را به شما معرفی خواهند کرد. به‌این‌ترتیب در مسیری گام برمی‌دارید که موفقیت شما را تضمین می‌کند. برای دریافت اطلاعات تماس و رزرو زمان مشاوره به سایت این موسسه به آدرس visamondial.com مراجعه کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • بهترین آموزشگاه کنکور در کشور

  کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است؛ بنابراین باتوجه‌به رقابت زیاد بین داوطلبان و اهمیت این آزمون در آینده شغلی آن‌ها، پیشنهاد ما شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه کنکور کشور (آکادمی مسگرینو) است که توسط مهندس...
 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
 • انتخاب واحد سامانه گلستان

  انتخاب واحد سامانه گلستان 1403 + زمان – راهنما kut.ac.ir

  دانشجویان دانشگاه سراسری، پیام نور و فرهنگیان برای انتخاب واحد سامانه گلستان می‌بایست وارد آدرس اینترنتی دانشگاه golestan.kut.ac.ir شوند. این سامانه در حال حاضر در اختیار کلیه دانشجویان نام برده شده قرار گرفته تا از این طریق بتوانند برای انتخاب...
 • راهنما اولویت بندی انتخاب رشته نهم 1403 + الف و ب چیست؟

  اولویت بندی انتخاب رشته از مراحل فرآبند هدایت تحصیلی می باشد. آموزش و پرورش چند سالی است که اقدام به راه اندازی سیستم هدایت تحصیلی برای دانش آموزان سال نهم نموده است تا دانش آموزان با توجه به علاقه مندی...
تماس با مشاور