ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بخشش اضافه خدمت 1401 + نامه بخشنامه جدید عفو رهبری

بخشش اضافه خدمت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی چیست؟ آیا با بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی آشنایی دارید؟ بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده چیست؟ در آخرین اخبار از بخشش اضافه خدمت در مورد چه مسائلی صحبت شده است؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که بخشش اضافه خدمت چیست؟ چه شرایطی دارد و نامه بخشش اضافه خدمت شامل چه مواردی می شود؟ برای بررسی این موارد در ادامه همراه ما باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با 180 روز اضافه خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط بخشش اضافه خدمت سربازان

ما در این قسمت قصد داریم آخرین اخبار و بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا جزییات مربوط به آخرین اخبار را بررسی کنیم.

 

 

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی

 

 

آخرین اخبار از نحوه حذف اضافه خدمت

در این قسمت همراه ما باشید تا آخرین اخبار مرتبط با نحوه بخشش را بیشتر بررسی کنیم.

آخرین اخبار در تاریخ 21 مهر 1401

رئیس سازمان وظیفه ناجا اعلام کرده است که به مناسبت هفته نیروی انتظامی، اضافه خدمت سربازان به شرط رضایت فرماندهان بخشیده خواهد شد.  در واقع بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده انجام شده و با رضایت وی صورت می گیرد. بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده به صورتی است که برای مجردها یک دوم و برای متاهلین دو سوم می باشد. به علاوه در بخشنامه جدید  سنواتی آمده است که، به همه سربازان مرخصی تشویقی اعطا خواهد شد. سربازان نیروهای مسلح نیز براساس ابلاغیه های ستاد کل نیروهای مسلح می توانند بخشش اضافه خدمت بگیرند.

آخرین اخبار در تاریخ  22 شهریور

سردار تقی مهری براساس بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی اعلام کرده بود که اگر مشمولین در حین خدمت از وضعیت انضباطی خوبی برخوردار باشند و همچنین دارای حسن اخلاق، حسن رفتار و یا دیگر موارد باشند، اضافه خدمت آن ها بخشیده خواهد شد.

البته در بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی 29 بند وحود دارد که علاوه بر رعایت نظم و حسن اخلاق، لازم است موفق به ثبت و یا تولید محصول جدید، تولید مقاله علمی و غیره نیز شده باشند تا بتوانند از این بخشودگی استفاده کنند.

از جمله شرایط دیگری که برای عفو سربازان عنوان شده، شامل موارد زیر می شود: این افراد باید حافظ حداقل یک جز از قران بوده باشند و همچنین علوم قرآنی را در سطوح علمی استانی بدانند.

از جمله شرایط دیگر می توان به سربازهایی اشاره کرد که در خانواده های ایثارگر هستند و پدرشان در حبس است که البته نباید دلایل حکومتی و امنیتی داشته باشد.

مشمولینی که به مدت یک سال از محل خدمت خود را در مناطق با فاصله بیشتر از 300 کیلومتر فاصله گذرانده باشند نیز می توانند از بخشش بهره مند شوند.

 

 

نمونه نامه عفو اضافه خدمت

ما در این قسمت قصد داریم به بررسی یک نمونه نامه بخشش اضافه خدمت بپردازیم که البته قبل از آن شرایط بخشش اضافه خدمت را بررسی خواهیم کرد.

افرادی که دارای شرایط زیر هستند بین 3 تا 6 ماه بخشودگی خواهند داشت و اگر دارای شرایط زیر باشید می توانید با فرستادن نامه بخشش اضافه خدمت از این خدمات استفاده کنید.

 • اگر یکی از اعضای خانواده مانند پدر،مادر، برادر، خواهر و همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر باشند.
 • اگر جانبار 5 درصد و بالاتر باشند.
 • اگر پدر یا برادر افراد اسیر یا جانباز 20 درصد و بالاتر باشد.
 • اگر فرد در مناطق محروم به مدت حداقل 6 ماه انجام وظیفه کرده باشید.
 • اگر فرد مشمول به علت بروز بلاهای طبیعی و یا حوادث خود یا یکی از اعضای درجه یک خانواده خود را از دست داده باشد.
 • اگر پدر، مادر، همسر یا فرزند آن ها تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشد.
 • اگر در 6 ماه آخر خدمت، سن پدر فرد مشمول بیش از 60 سال شده باشد.

در صورتی که یکی از شرایط فوق را دارید می توانید از نمونه نامه بخشش اضافه خدمت برای درخواست بخشش اقدام کنید.

ریاست محترم حوزه ….

بدین وسیله اعلام می دارم اینجانب فرزند … متولد… دارای مدرک تحصیلی … از تاریخ … مشمول نظام وظیفه شده ام.

پدر اینجانب با سن … در جنگ تحمیلی ایران و عراق به مدت… را در جبهه حضور داشت و اکنون به مدت…. است که به بیماری قلبی مبتلا است.

اینجانب مطابق بند الف ماده 44 قانون نظام وظیفه، کفیل محسوب می شوم و مطابق با مدارکی که ارسال کرده ام درخواست رسیدگی به معافیت کفالت خود را دارم.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از اضافه خدمت سرباز فراری کلیک کنید.

 

 

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی

ما در این قسمت قصد داریم به بررسی بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی بپردازیم که مربوط به 22 بهمن سال 1401 می باشد. اگر قصد گرفتن بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی برای 22 بهمن را دارید، در ادامه همراه ما باشید تا از شرایط آن اطلاعات لازم را بدست آورید.

افرادی که وارد دوران غیبت می شوند، پس از ورود  به خدمت ممکن است مشکلات بسیاری را داشته باشند. ما در این قسمت قصد داریم به بررسی یکی از راه حل های این موضوع که مربوط به بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی است، بپردازیم.

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی عموماً در تاریخ های خاصی مانند اعیاد، دهه مبارک بهمن و ماه رمضان داده می شود.

توجه داشته باشید که برخوردار شدن از عفو رهبری سربازی تنها به معنای بخشیده شدن جریمه های نقدی و اضافه خدمت و است و امتیازات بازگردانده نخواهد شد.

 

 

بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی

 

 

 اضافه خدمت سنواتی چیست؟

بخشیده شدن غیبت سربازی یکی از دغدغه های اصلی کارکنان وظیفه است.

این افراد که دارای غیبت هستند، امکان استفاده از تسهیلان، انواع معافیت ها، کسری و بسیاری موارد دیگر را نخواهند داشت.

اضافه خدمت شامل دو نوع است:

اضافه خدمت سنوانی برای افرادی است که 3 ماه غیبت داشته اند. این افراد سه ماه جریمه خواهند شد. اگر غیبت این افراد بین 3 ماه تا 1 سال باشد، شش ماه اضافه خدمت خواهند داشت و اگر فرد بیشتر از 1 سال غیبت داشته باشد به دادسرا فرستاده خواهد شد.

اما نوع دیگری از اضافه خدمت نیز وجود دارد که سربازان در حین خدمت غیبت کرده اند. در این حالت به ازای هر روز غیبت، 3 روز اضافه خدمت جریمه خواهد شد.

در این حالت ها بخشش  توسط فرمانده انجام خواهد شد و فرمانده فردی است که می تواند تشخیص دهد فرد دارای شرایط برای بخشیده شدن هست یا خیر!

 

 

مشمولان غایب و خرید خدمت سربازی

در صورتی که پس از ارسال نامه بخشش اضافه خدمت نتوانستید، بخشش را بگیرید، چه راه دیگری وجود دارد؟ برخی افراد در این حالت به خرید خدمت سربازی فکر می کنند. اما طبق آخرین خبرهای منتشر شده مشخص شده است که تا کنون هیچ دستورالعملی برای خرید سربازی ابلاغ نشده و وجود ندارد. مشمولان غایب نباید منتظر خرید سربازی نمانند و تا به امروز هیچ خبری مبنی بر خرید خدمت سربازی ابلاغ نشده است.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از کار در وزارت دفاع کلیک کنید.

 

 

اضافه خدمت غیبت سربازی چقدر است؟

غیبت سربازی یکی از مواردی است که بسیاری از مشمولین ممکن است با آن مواجه باشند. هر فرد مشمولی که به سن 19 رسیده و به پایان 18 سالگی نزدیک می شود، لازم است برای وارد شدن به خدمت اقدام نماید افرادی که از اقدام برای این کار خودداری می کنند، مشمولین غایب در نظر گرفته خواهند شد.

مشمول غایب به گروهی گفته می شود که بعد از رسیدن به 18 سالگی برای اعزام به خدمت غیبت نمی کند. این غیبت می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد که از جمله آن ها می توان به عدم آگاهی و یا مشکلات دیگر اشاره کرد. یک سری از افراد در حال تحصیل هستند که باید بلافاصله بعد از اتمام تحصیل برای وارد شدن به دوره سربازی اقدام نمایند. اما افرادی که قصد استفاده از معافیت های تحصیلی را دارند باید به تحصیل در مقاطع بالاتر ادامه دهند. اگر فردی به جز تحصیل به دلایل دیگر برای سربازی اقدام نکند، شامل جریمه نیز خواهد شد که باید برای پرداخت آن اقدام نماید.

 

 

نامه بخشش اضافه خدمت

 

 

قوانین غیبت سربازی را میدانید!

در کشور ما سن اعزام به خدمت از 18 سالگی آغاز شده و تا 50 سالگی نیز ادامه دارد. افراد تا قبل از سن 50 سالگی نیاز است، بدون داشتن معاذیر قانونی، برای آن اقدام نمایند. حال افرادی که از روی عمد برای این دوره اقدام نمی کنند، غایب شمرده می شوند. این غیبت به غیبت اولیه معروف است و زمان محاسبه آن از زمانی است که فرد به سن مشمولیت می رسد.

 

 

محاسبه غیبت خدمت سربازی

1) تمامی دانش آموزان و دانشجویان داخل و خارج از کشور، در صورتی که یک سال پس از فراغت از تحصیل جهت خدمت سربازی اقدام نکنند، مشمول غیبت شمرده خواهند شد.

2) اگر فردی قبل از سن ۱۸ سالگی انصراف از تحصیل داده باشد و پس از رسیدن به سن قانونی، ظرف ۶ ماه اقدامات لازم را جهت اعزام خدمت انجام نداده باشد، غایب محسوب خواهد شد.

3) افرادی که اقدامات اولیه را انجام می دهند اما به هر دلیلی در زمان مقرر حضور نمی یابند، غایب شمرده خواهند شد.

4) افرادی که تابعیت خارجی دارند و همزمان تابعیت تحصیلی دریافت می کنند، 6 ماه پس از دریافت تابعیت خود اگر معرفی نشوند، غایب شمرده خواهند شد.

5) گروه آخر مشمولین غایب نیز افرادی هستند که بیشتر از حد مجاز ادامه تحصیل داده و خود را معرفی نکرده اند.

 

 

غیبت در حین انجام خدمت سربازی

نوع دیگری از غیبت، غیبت حین انجام خدمت است. این افراد سرباز فراری شناخته شده و نام نظامی آن ها نَهَست می باشد. البته سرباز فراری به افرادی گفته می شود که بدون هماهنگی از محل خدمت خود خارج شوند و دیگر هم بازنگردند. به علاوه افرادی که با اخذ مرخصی تا مدت معلومی از محیط نظامی خارج شده و طی زمان تعیین شده بازنگردند، غایب شناخته خواهند شد.

 

 

محرومیت های غیبت سربازی چیست؟

افراد غایب نه تنها شامل اضافه خدمت و یک سری جریمه های نقدی می شوند، محرومیت های زیر نیز شامل حال آن ها خواهد شد.

این افراد نمی توانند در آزمایش رانندگی شرکت کنند.

این افراد امکان دریافت هرگونه وام را نخواهند داشت.

این افراد نمی توانند برای انتخابات مجلس و شوراها شرکت کنند.

‌تحویل اصل گواهینامه یا پایان‌نامه دوره‌های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه به آن ها داده نخواهد شد.

امکان صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکتهای تعاونی برای آن ها وجود ندارد.

‌امکان ثبت هر گونه نقل و انتقال غیر قهری اموال به طور مستقیم و غیر مستقیم در دفاتر اسناد رسمی برای آن ها وجود ندارد.

‌امکان دریافت مستمری از سازمانهای دولتی و وابسته و نهادهای قانونی برای آن ها وجود ندارد.

امکان استخدام به هر صورت (‌رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت) در وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی برای آن ها وجود ندارد.

 

 

شرایط نظام وظیفه برای ادامه تحصیل

از آنجایی که دلیل غیبت بسیاری از مشمولین ادامه تحصیل است. ما در این قسمت قصد داریم به بررسی شرایط نظام وظیفه برای ادامه تحصیل بپردازیم. غیبت و کنکور رابطه مستقیم با هم دارند. هر زمان که مشمولین در کنکور سراسری و آزاد شرکت می کنند تا زمانی که هنوز جواب قطعی اعلام نشده است لازم است برای سربازی اقدام کنند. اگر فردی این کار را انجام ندهد، غایب شناخته خواهد شد. از طرف دیگر افرادی که بعد از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا از دانشگاه اخراج می شمد، تا یک سال فرصت خواهند داشت که نسبت به تعیین وضعیت خود اقدام لازم را انجام دهند.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب به بررسی  اینکه نامه بخشش اضافه خدمت چیست و از چه قسمت هایی تشکیل شده و بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی در چه شرایطی اعمال می شود، پرداختیم. جزییات بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی نیز بررسی گردید و نحوه بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده نیز ارائه شد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با 180 روز اضافه خدمت داشتید، می توانید از با کارشناسان ما کمک بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آخرین اخبار اضافه خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

قانون جدید معافیت تحصیلی 

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت 

امریه خدمت سربازی 

امریه سربازی سپاه 

بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده

3.1/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا بخشش اضافه خدمت توسط رهبری انجام میشود؟

این بخشش توسط رهبری در طی روزهای خاص انجام می شود.

آیا بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده انجام می شود؟

بله گاهی توسط فرمانده انجام می شود.

آیا هنگام بخشش اضافه خدمت امتیازان نیز بخشیده می شود؟

خیر امتیازات بخشیده نخواهد شد.

آیا افرادی که پدر بالای 60 سال دارند مشمول بخشش اضافه خدمت می شوند؟

بله این یکی از شرایط مشمول بخشش شدن است.

نظرات

 1. محمود هاشمی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام خستع نباشید
  من 3ماه اضاف ثنواتی دارم
  پدرم هم بالای 60سال هستش
  راهی برای بخشس هستش

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام وقت بخیر
   شما باید غیبت خود را توجیه نمایید . موارد توجیه غیبت بیان شده است .

 2. سیدمحمدحسین موسوی زاده
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

  سلام من سرباز اذر ۹۶هستم و تو اضاف خدمت بودم که فرار کردم الانم سر یگان خدمتیم هستم افع رهبری شامل بنده هم میشود؟

  • tahmasebi
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام دوست عزیز برای قانون عفو رهبری نمیتوان نظر قطعی داد شما باید منتظر 22 بهمن ماه باشید تا متوجه این امتیاز بشید.

 3. مجید
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام
  یه خبر شنیدم مبنی بر اینکه فقط تا اخر امسال میشه کسری ایثارگری را استفاده کرد میخواستم بدونم ایا درسته؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت بخیر
   هنوز از طریق مراجع قانونی این مورد تایید نهایی نشده است

 4. امیر کثیری
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام ببخشید یه سوال دارم جواب بدین خیلی ممنون میشم
  من فقط بخاطر ۲ روز دیر ثبت کردن دفترچه سه ماه اضافه خدمت پشت دفترچه دارم و پدرمم ۲۴ ماه ایثارگری داره خودمم تک فرزندم
  الان میگن که بخشنامه جدیدی آمده که مشمولان دارای غیبت هم میتوانند کسری ایثارگری والدین رو بگیرند درسته یا نه ؟؟؟

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین جدید اعلام شده مشمولین غایب هم میتوانند از کسری خدمت ایثارگری پدرانشان استفاده کنند.

 5. سرباز
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳

  نه اخرین ماه خدمتم هس الان

 6. nasiri
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۰

  سلام وقت بخیر
  همسر بنده تک فرزند و سربازارتش هستن،۶ماه اضافه خدمت پشت دفترچه داره،اگه اضافه خدمته پشت دفترچه رو‌ببخشن همسرم میتونه ازجبهه پدرش استفاده کنه و کسری بگیره و خدمتش تموم بشه،ما باید ب کجا مراجعه کنیم که ببخشن پشت دفترچه رو؟با تشکر ازشما

  • tahmasebi
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۰

   سلام دوست عزیز شما الان هم میتونید برای کسری خدمت اقدام کنید و در قدم اول باید به یگان مربوطه یعنی محل خدمت فعلی بخش منابع انسانی مراجعه کنید و اسناد مربوطه را ارایه کنید تا به پرونده کسری شما رسیدگی بشود.

 7. Alirezasoofi1380
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸

  سلام من سرباز سپاهم و داخل شهر خودم خدمت میکنم و روز برگ هستم و بعضی روز ها غیبت کردم وبعضی روز ها هم دیر می‌رسیدم پادگان و غیبت میخوردم میخواستم بدونم غیبت هام بخشیده میشه

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین

 8. محمد اسحاقیان
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام سرباز انتظامی هستم 6ماه پشت دفترچه ای داشتم نصفشو بخشیدن. برای استفاده از جبهه پدرم که 28ماه منطقه مرزی بوده و سنش بالای 60کسری تعلق میگیره یا خیر

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • هادی
   ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام. وقت بخیر. من سرباز نیروی انتظامی هستم. آیا به مناسبت هفته نیروی انتظامی اضافه خدمت سنواتی (پشت دفترچه ای ) سربازان بخشیده می شود؟

   • isaei
    ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. صابر
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام خسته نباشید من باید یکم شهریور امسال میرفتم خدمت ولی کرونا گرفتم و مدارکم مورد قبول واقع نشد و هفته بعدش دوباره دفترچه پست کردم و تاریخ عزامم یکم آبان شد میخواستم ببینم چقدر اضافه خدمت خوردم و امکان بخشیده شدن هست یا نه ممنونم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر به فرمانده سپاه تان بستگی دارد

 10. سرباز ارتش
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام من اعزامی ۱۴۰۰/۵/۱هستم ۶ماه پشت دفترچه ای دارم و۴روزهم نهصت دارم وپدرم کارت ایثارگری داره وبالای ۶۰سال سن داره ودرمنطقه عملیاتی هم خدمت میکنم آیابخشیده میشه سنواتم

  • obeidavi obeidavi
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 11. محمد امین اکبری
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

  من سرباز نیروی انتظامی هستم وبه دلیل بستری های طولانی مدت برادر سیزده ساله ام که مدت زیادی هم دیالیز میشد در بیمارستان وهمراه بودن با ان و فوت ایشان ناخواسته در طول خدمت ۱۲۰ روز غیبت دارم آیا برای بخشش راهی هست لطفا راهنمایی کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • javadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام روزبخیر
   باید با مدارک کامل پزشکی به پلیس +10 مراجعه کنید.

 12. mohamm
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام دوتا سوال داشتم ، یکی اینکه با ۳ ماه پشت دفترچه ای که دارم میتونم کسری بسیج رو بگیرم ؟ و دوم اینکه ایست خدمت تحصیلی میتونم بزنم؟

  • behrouzi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام باید شرایطتون بررسی شود برای اطلاعات بیشتر از بخش نامه های جدید تماس بگیرید

 13. یوسف سلیمانی
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام من اعزام۹۹/۱۲/۱هستم ۶ ماه اصاف پشت دفترچه دارم سرباز ارتشم و تو منطقه قصرشیرین خدمت میکنم میخواستم ببسنم اگ فرمانده بخواد میتونه کل صنواتهامو ببخشه.؟ چون الان میگن بخشنامه اومده و دوماه بیشتر نمیبخشن درضمن کمیته امداد هستیم شرایط فرق نمیکنه؟

  • mansuri
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام جناب سلیمانی فعلا با شرایطی که شما دارین بخشش نامه خرید سربازی تایید نشده

 14. محمد
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام من موعد پست دفترچم برج ۱۱ سال ۹۹ بوده تقریبا ۱۰ الی ۱۲ روز دیر پست کردم که کرونا گرفته بودم نامه کرونامم دارم سه ماه اضافه پشت دفترچه خورده بهم خواستم بدون چطور باید اقدام کنم و پس از درست شدنش از یه ماه تشویقی سردار بابت کسانی که اضافه ندارن برخوردار میشم یا خیر متشکرم اعزامی خرداد ۱۴۰۰ هستم

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام خیرممکن فرمانده ببخشه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 15. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام سرباز سپاه هستم شش ماه اضافه خدمت پشت دفتر چه ای داشتم که چهار ماه با عفو رهبری بخشیده شده برای دو ماه باقی مانده اقدام کردم که سردار فرمانده یگان خدمتی ببخشه مراجعه کردم به نیرو انسانی محل خدمت برای گردش دوره میگه چون یک بار رده بالاتر دستور عفو داده رده پائین تر نمیتونه ببخشه آیا چنین چیزی درسته؟در ضمن اعزام شهریور ۱۴۰۰هستم

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بخشش اضافه خدمت فقط یک بار ( دو سوم ) صادر میشود و برای اضافه آن باید با موافقت پلیس +10 توجیه خدمت انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 16. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام سرباز سپاه هستم شش ماه اضافه خدمت پشت دفتر چه ای داشتم که چهار ماه با عفو رهبری بخشیده شده برای دو ماه باقی مانده اقدام کردم که سردار فرمانده یگان خدمتی ببخشه مراجعه کردم به نیرو انسانی محل خدمت برای گردش دوره میگه چون یک بار رده بالاتر دستور عفو داده رده پائین تر نمیتونه ببخشه آیا چنین چیزی درسته؟در ضمن اعزام شهریور ۱۴۰۰هستم

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بخشش اضافه خدمت فقط یک بار ( دو سوم ) صادر میشود و برای اضافه آن باید با موافقت پلیس +10 توجیه خدمت انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 17. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام سرباز سپاه هستم شش ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای داشتم ک چهار ماه آن با عفو رهبری بخشیده شده برای دو ماه باقی مانده اقدام کردم که سردار فرمانده یگان خدمتی ببخشه مراجعه کردم به نیروی انسانی برای گردش دوره بگیرم میگه چون رده بالا دستور عفو داده رده زیر دست نمیتونه باقی مانده رو ببخشه آیا چنین چیزی درست میگن؟در ضمن اعزام شهریور ۱۴۰۰هستم

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بخشش اضافه خدمت فقط یک بار ( دو سوم ) صادر میشود و برای اضافه آن باید با موافقت پلیس +10 توجیه خدمت انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 18. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام سرباز سپاه هستم شش ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای داشتم ک چهار ماه آن با عفو رهبری بخشیده شده برای دو ماه باقی مانده اقدام کردم که سردار فرمانده یگان خدمتی ببخشه مراجعه کردم به نیروی انسانی برای گردش دوره بگیرم میگه چون رده بالا دستور عفو داده رده زیر دست نمیتونه باقی مانده رو ببخشه آیا چنین چیزی درست میگن؟در ضمن اعزام شهریور ۱۴۰۰هستم

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بخشش اضافه خدمت فقط یک بار ( دو سوم ) صادر میشود و برای اضافه آن باید با موافقت پلیس +10 توجیه خدمت انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 19. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام سرباز سپاه هستم شش ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای داشتم ک چهار ماه آن با عفو رهبری بخشیده شده برای دو ماه باقی مانده اقدام کردم که سردار فرمانده یگان خدمتی ببخشه مراجعه کردم به نیروی انسانی برای گردش دوره بگیرم میگه چون رده بالا دستور عفو داده رده زیر دست نمیتونه باقی مانده رو ببخشه آیا چنین چیزی درست میگن؟

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بخشش اضافه خدمت فقط یک بار ( دو سوم ) صادر میشود و برای اضافه آن باید با موافقت پلیس +10 توجیه خدمت انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 20. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام سرباز سپاه هستم شش ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای داشتم ک چهار ماه آن با عفو رهبری بخشیده شده برای دو ماه باقی مانده اقدام کردم که سردار فرمانده یگان خدمتی ببخشه مراجعه کردم به نیروی انسانی برای گردش دوره بگیرم میگه چون رده بالا دستور عفو داده رده زیر دست نمیتونه باقی مانده رو ببخشه آیا چنین چیزی درست میگن؟

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بخشش اضافه خدمت فقط یک بار ( دو سوم ) صادر میشود و برای اضافه آن باید با موافقت پلیس +10 توجیه خدمت انجام دهید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

   • علی
    ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

    سلام وقت بخیر من 180روز اضافه خدمت پشت دفترچه ای دارم فقط چند ماهی دیر رفتم خدمت. پدرم منطقه عملیاتی خدمت کرده کسری داره من اگه اضافه م کامل پاک شه اون‌موقع میتونم از کسری پدرم استفاده کنم؟

    • tahmasebi
     ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

     سلام دوست عزیز شما در حال حاضر هم میتوانید برای اعمال شدن کسری اقدام کنید و طبق قانون جدید نظام وظیفه استفاده از کسری خدمت با کارت ایثار برای مشمولین غایب امکانپذیر میباشد.

 21. علی صدارت
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  باسلام
  باتوجه به بخشش چهارماه اضافه خدمت آیا سردار فرماندهی سپاه استان میتواند اضافه مرا ببخشد تاریخ اعزام شهریور 1400

  • alizadeh
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر . طبق قوانین نظام وظیفه تا دو سوم بخشش اضافه خدمت بدست فرماندهی امکان پذیر است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 22. علی صادقی
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام.میشه یه نمونه متن برای درخواست بخشش اضافه خدمت به بنده بدید.ممنون

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام دسته فرماندتونه

 23. آرمین
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  با سلام
  بنده حین خدمتی بیمار و استعلاجی گرفتم ،متاسفانه ۱۰ رو از استعلاجی بنده تایید نشده و غیب برای بنده ثبت شده است
  امکان بخشش وجود دارد و چطور ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت بخیر . با مراجعه به بهداری و گرفتن نامه درخواست بخشش اضافه خدمت به ستاد فرماندهی یگان دهید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرماید

 24. سرباز
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام ،سرباز سپاه هستم و متاهل شیش ماه اضاف دفترچه ایی دارم با توجه ب اینکه متاهل هستم اضاف ها بخشیده میشه ،یکماه دیگه خدمت قانونیم تموم میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه قانون میثاق 6 برای سال 1401 اعلام نشد با مراجعه به فرماندهی یگان درخواست عفو دهید موفق باشید

 25. سرباز
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸

  سلام ،بنده سرباز سپاه هستم و متاهل شیش ماه اضافه دفترچه ای دارم با اینکه متاهل هستم اضاف بخشیده میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

   سلام وقت بخیر با توجه به اینکه قانون میثاق 6 برای سال 1401 اعلام نشد با مراجعه به فرماندهی یگان درخواست عفو دهید موفق باشید

 26. عبدالرضا
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

  با سلام من پدر یک سرباز هستم سوال من اینه که پسرم سرباز نیرو انتظامیه مرزبانی در منطقه سراوان خدمت می‌کنه ۷ ماه از خدمتش گذشته ۶ ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای داره آیا اگر این اضافه خدمتش بخشیده بشود ایثارگری من و ۱۹ ماه خدمت من در جبهه های جنگ تحمیلی آیا میشود کسری خدمت برای پسرم بگیرم اگر جواب بدهید خیلی متشکرم خداوند از عمرم کم کند و به عمر رهبر عزیزمان امام خامنه ای اضافه کند انشالله

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   شخصی که غیبت داشته باشد به او کسری خدمت تعلق نمیگیرد برای راهنمایی تماس بگیرید

 27. ابراهیم اربابی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۳

  سلام علیکم بزرگوار عبادات وطا عات قبول چرا اضافه خدمت سنواتی پشت دفترچه فرزندان ایثارگران شش ماه است بخشوده نمیشود ممکن است فرزندش در خدمت پدر که نیاز به تیمارداری وبردن دکتر داشته است لطفاً از مسولین بخواهید مگر ایثارگران گناه کرده‌اند تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   میتوانید اگر تک پسر بالای 18 سال خانواده هستید برای کفالت پدر اقدام کرده

 28. سرباز
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

  سلام من در سپاه خدمت میکنم من از ۱۶/۵سالگی ازدواج کردم
  تک پسر هستم پدرم سواد نداره سرپرست خانواده هستم نتونستم برم خدمت ۶ماه پشت دفترچه ای دارم الان دوتا بچه دارم ایااضافه پشت دفترچه ای من بخشیده میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام سربازفرارین الان

 29. علی
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام
  میخواستم بدونم اضافه خدمت سربازان متاهل رو میبخشن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام . با توجه به اطلاعیه نظام وظیفه با اجرایی شدن طرح میثاق 6 اضافه خدمت بخشیده میشود

 30. میلادربانی
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام وقت بخیر،من۱۸۰روز اضافه خدمت داشتم که ۴ماهش بخشیده شد،الان طبق بخشنانه جدید ۲ماه باقی ماندم بخشیده میشه یا نه؟؟ناگفته نماند که ۱۵روز نهست دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر
   بخشش اضافه خدمت باقی مانده شما به دست قرماندهی پادگان شما هست در صورت قبول شدن درخواست شما امکان بخشش اضافه خدمتتون هست

 31. میلاد ربانی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام خسته نباشید،من ۶ماه اضافه خدمت سنواتی داشتم که ۴ماهش بخشیده شد بانامه فرمانده گردان،ولی ۱۵روز نهست دارم طبق دستورات جدید ۲ماه باقیمانده من بخشیده میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بخشش اضافه خدمت باقی مانده شما به دست قرماندهی پادگان شما هست در صورت قبول شدن درخواست شما امکان بخشش اضافه خدمتتون هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر
   طبق بخشنامه جدید عفو رهبری برای نهست موردی ذکر نشده است

 32. امین
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام
  بنده سرباز سپاه مناطق محروم هستم دو ماه دیگه خدمت قانونیم تموم میشه عید ۱۴۰۱ متاهل شدم شیش ماه اضافه دفترچه ایی دارم،آیا با توجه به اینکه متاهل هستم بخشش به من تعلق میگیره؟با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام
   شرایط سنی تون هم ملاک قرار میگیره ولی میزان بخشش اضافه خدمت با توجه به شرایط شما مشخص میشه و به نظر قطعی نمیتوان در این زمینه اظهار کرد

 33. مهدی
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۳

  سلام
  در خصوص بخشودگی سنوات پشت دفترچه ای به مناسبت هفته ناجا بخشنامه ای ابلاغ شده؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام
   خیر ابلاغ نشده

   • مهدی
    ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۳

    پس ینی این بخشودگی همش حرفه؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

     سلام
     بعله

 34. مهدی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام من ۶ماه سنوات پشت دفترچه دارم که میگن سه ماهش در هفته ناجا بخشیده شده ، وقتی مراجعه میکنم نیروی انسانی میگن بخشنامه ای در این خصوص نیست ، حالا من باید از کجا پیگیری کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   بخشنامه ی بخشش اضافه خدمت در صورت اعلام به تمامی یگان ها اعلام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 35. مهدی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

  سلام من ۶ ماه سنواتی پشت دفترچه دارم وقتی به نیروی انسانی مراجعه میکنم میگن بخشنامه بخشودگی به مناسبت ناجا نیومده ، حالا من چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

   با سلام. از طریق مقالات سایت پیگیر بخشنامنه ها و طرح های جدید باشید.

 36. علی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

  سلام وقت بخیر
  بنده سه ماه اضاف خدمت دارم توی مناطق عملیاتی غیر درگیر خدمت میکنم اگه اضاف خدمت رو نبخشیدن در کل چندماه باید خدمت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام
   حداکثر اضافه خدمتی که درنظر میگیرند 6ماه میباشد

 37. محمدی
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام وقتتون بخیر
  بنده ۶ ماه اضافه پشت دفترچه ای دارم ، ۴ ماهش سال پیش بخشش خورد، الان اینجا گفتید که اگه پدرمون بالا ۶۰ سال باشه دو ماه دیگرش هم بخشش میخوره؟!

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   با سلام.بخش نامه ای در این خصوص وجود ندارد.

   • Alirezasoofi1380
    ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۱

    سلام من سرباز سپاهم و داخل شهر خودم خدمت میکنم و روز برگ هستم و بعضی روز ها غیبت کردم وبعضی روز ها هم دیر می‌رسیدم پادگان و غیبت میخوردم میخواستم بدونم غیبت هام بخشیده میشه

    • karimi
     ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 38. Arash
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۰

  اقا من دومین باره که فرار میکنم اولین بار شیش ماه دومین بار یک سال نیم باهام چیکار میکنن برم خودمو معرفی کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   با سلام.دادگاه نظامی برای شما تشکیل شده و بر حسب شرایط جریمه نقدی و یا زندان به شما تعلق میگیرد.

 39. امید
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام وقت بخیر من از سال ۹۶تا الان غیبت کردم اگه بخوام برگردم جریمه وزندانی دارد من متاهل وداری دوفرزندهستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام
   در صورت داشتن غیبت برای شما اضافه رد میشود اما زندانی شدن خیر اما اگر باتوجه به مصوبه جدید اگر بالای 30 سال سن دارید و دو فرزند در صورت اجرایی شدن امکان معافیت وجود دارد

 40. حمیدرضا
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

  سلامو خسته نباشید. ببخشید من سنوات دارم 6 ماه.. فرارهم از خدمت دارم سنوات من بخشیده میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام
   اگر در خصوص صنواتی که دارید بتوانید توجیه غیبت انجامن دهید احتمال اینکه برای شما کم کنند هست اما این ممکن درصدش کم باشد

 41. مهدی
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام خسته نباشی من ۱۸۰رواضافه پشت دفترچه دارم که قانون وظیفه ۴ماهش ببخشید آیا اون ۶۰روزبخشیده میشه نامه رضایت خدمتی دارم حسن اخلاق خوب بوده درطول خدمت اصلا مشکل انظباطی نداشتم ۷ماه مناطق عملیاتی بودم لطفا پاسخ دهید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰

   با سلام.در صورت تایید ان توسط فرمانده یگان بخشیده خواهد شد.

   • مهدی
    ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷

    خسته نباشی بابت بخشش اضافه دفترچه این ۲ماه که دارم خو ۷ماه مناطق عملیاتی بودم رضایت خدمتی دارم کمیته امدادتحت حمایتم مجردم گفتید که بع دستور فرمانده فرمانده کاری نداره بنظرت پیش کی اقدام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

     سلام
     سوال خود را دقیق تر بپرسین

  • امین
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام من سرباز پدافند هوایی ارتش هستم متاهل و دوتا فرزند دارم کلا کسری متاهلی و بسیجی ۱۳ ماه شده ولی ۶ ماه اضاف سنواتی دارم الانم دارم اضاف سنواتی رو میکشم یعنی ۲۲ بهمن برسه مابقی از اضاف سنواتی توسط رهبر بخشیده میشه؟؟

   • مشاور جوادی
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی اون میزان کسری که دارین از اضافه خدمت و اصل مدت زمان سربازی کم میشه.برای عفو رهبری هنوز چیزی اعلام نشده.

 42. یاسر فنجانی
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۷

  با سلام ببخشید بنده حین خدمت به صورت جدا یک چند روزی غیبت کردم آیا قابل بخشش هست؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام اگه توجیه غیبت کنیدبله

 43. سرباز
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام
  ببخشید اضافه خدمت سنواتی برای کسی که متاهل و فرزند ایثارگره بخشیده میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام . بخشش اضافه خدمت فقط از طریق فرماندهی صورت می گیرد . بخشنامه طرح میثاق 6 هم متعاقبا اعلام می شود

 44. سارا
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

  با سلام
  قانون حدید در مورد اضافه شدن مدت خدمت برای سربازان معاف رزم صحت داره؟؟
  اگه راسته برای اعزانی های چه تاریخی اعمال میشه؟؟
  ممنون میشم پاسخ دهید.

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام. این قانون در ستاد کل هنوز تصویب نشده و اطلاعیه ای مبنی براین موضوع منتشر نشده است.

 45. سرباز
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

  سلام.
  اضافه خدمت سنواتی برای متاهل و فرزند ایثارگر بخشیده میشه؟؟

 46. پویا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام خسته نباشید
  من بدلیل اینکه منتظر جواب کنکور بودم دچار ۱ ماه غیبت شدم الان میخوام دانشگاه ثبت نام کنم معافیت تحصیلی صادر نمیشه آیا امکان حل این مشکل هست؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

   سلام خیراکه نتونین توجیه غیبت کنیدخیر

 47. پیمان
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من شش ماه اضاف سنواتی دارم پدرم فوت شده ماردمم تحت پوشش کمیته امداده چطور میشه این اضافم بخشیده بشه

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت توجیه غیبت امکان پذیر میباشد که باید مراجعه به نظام وظیفه داشته باشید

 48. علی فلاح
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام من ۶ ماه اضاف دفترچه ای دارم و جای که خدمت میکنم از شهرم ۲۰۰۰ کیلومتر دورم تک فرزندم و در یگان خدماتی خدمت کردم کار کردم از اول خدمتم میخواستم ببینم این بخشنامه میثاق ۶ چیه میشه با نامه میثاق۶ اضافدفترچههامو بردارم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام
   در حال حاضر این قانون لغو شده ولی به احتمال زیاد 22بهمن یا 18 فروریدن مجددا قانون جدیدی تصویب بشه

   • توحید عالی نسب
    ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

    سلام من سرباز زندان هستم ، ۵۴ روز از خدمت قانونی ام مونده ولی متاسفانه سنواتی پشت دفترچه ای بمدت ۶ ما رو دارم و متاهل هستم و اینکه تقریا ۴۵ روز پیش نامه بخشش اضافه خدمت پشت دفترچه نوشتم و فرمانده هم با رونوشت رضایت کامل از من در حین خدمت فرستاد به اداره کل ولی هنوز جواب نامه نیومده . آیا بنظرتون همه ۶ ماه رو میبخشن؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید🙏

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

     سلام وقت به خیر
     بخشش اضافه خدمت بستگی به پادگان و نظام وظیفه دارد.برای پیگیری از یگان خدمتی خود اقدام نمایید.

 49. احمد
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  تورخدا ببخشین اضافه خدمت رو شمارو ب حضرت علی (ع) ببخشین بقران موندم سال ۹۷ پلاتین شانمو در اوردم ۹۸ موقع رفتن سربازیم بود خواهر فوت کرد ب رحمت خدا رفت ۹۹ اومدم ۶ ماه دفترچه ای خوردم ببخشین رهبر جانم فدایت ببخش که بتونم با روحه شاد خدمت کنم مادر مریض پدر از کار افتاده نون خوردنمون نیس تو خونه 😔😭💔 کارگری میکردم پول در میارم ببخشین توروخدا منم دلی دارم فرمانده پادگان نمیبخشه سردار استان سیتان بلوچستان نمیبخشه از ۶ ماه دوماه بخشیده ۴ ماه باید بکشم مادرم مریضه نمفهمه بابا خسته شدم روک بهتون بگم گوهخوردم اومدم خدمت لعنت ب این روزاا که تو پادگانم مادر داره درد مریضی میکشه کسی ندارم بهش اب غدا درس کنه خواهر رفت ب رحمت خدا شما یکم رحم داشته باشین ببخشین اضافه خدمت رو این ۲۲ بهمن اونی که پیام منو میخونی تورخدا قسمت دادم اینو ب رهبر برسون منکه دستم ب هیچ جا نمیرسه تویی که اینو میخونی دستت ب هرکجا میرسه برسون اینو 😭😭😭

 50. احمد
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام علیکم تورخدا اضافه دفترچه ای رو ببخشین مادر مریضه پا درد هس آرتروز پا دردی داره نمیتونه بلند شده خودم بلوچستان خدمت میکنم پدرم مریضه از درد دل من سرباز چ خبرداری رهبر تورخدا ببخش بقران ماندم خرجی قرص دارو های پدر مادرم ماندم مرخصی میام میرم بنایی میکنم تا پول خرجی خونه رو در میارم تا روزی که برم پادگام بنایی کار میکنم بخاطر کسیو ندارم ب مادر پدرم برسه تورخداا این ۲۲ بهمن ببخشین الان ۱۷ ماه خدمت کردم دیگه موندم بخاطر بی پولی هزاران فکر ب سرم زده دلم میخاد فرار کنم بخاطر اضافه خدمت چون ب مریضی مادرم برسم ببخشین تورخدا

 51. Reza
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام .. من سرباز هستم و 6 ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای دارم ..فرمانده یگان میگه که سه ماهش بخشیده میشه ولی سه ماه دیگشو باید بکشی ..
  خاستم ببینم هیچ راهی وجود نداره واسه بخشیده شدن 6 ماه؟! سه تا مدرک فنی حرفه ای دارم ..سرباز نمونه انتخاب شدم ..

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   با سلام.میتوانید توجیه غیبت انجام دهید

   • توجیه خدمت یعنی چه چطوری
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۸

    لطفا جواب بدهید

 52. میثم
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام ببخشید چند سال پیش یعنی فکر میکنم سال۹۶ بود که یک بخشنامه ای امده بود که جانبازانی که فرزند پسر دارند حتی اگر یک ساله هم باشه برای استفاده از کسر خدمت فرزنداشون اطلاعا تشون را ثبت کنید اون موقع پدرم اطلاعات من را نیز ثبت کرده ودوم بهمن ماه ۱۴۰۰ من اعزام به خدمت شده ام مخواستم ازتون بپرسم میتوانم از کسر خدمت جانبازی پدرم استفاده کنم این رو هم باید بگم که من به علت اینکه ۴روز دیرتر اقدام کرده ام ۳ ماه اضافه خدمت دارم ممنو میشم اگر راهنمایی ام کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام
   در صورت داشتن غیبت فقط در صورتی که پدرتون 30 امتیاز به بالا داشته باشد معاف میشوید
   اگر امتیاز پدرتون کمتر هست باید توجیه غیبت کنید و بعد از پاک شدن غیبت برای کسری خدمت اقدام کنید

 53. مهدی قانعی
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام من سرباز ارتش. هستم یعنی امسال عفو رهبری میخوره به خاطر دوسال کرونا ک شرایطش نبوده بیایم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام .عفو رهبری برای مشمولین غایب هنوز نداریم

 54. میثم
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۲

  سلام. من الان درحین خدمت هستم که180روز اضافه خدمت دفترچه دارم. باشرایط پدر در حبس و همچنین پدر ایثارگر،برای توجیح ازکجا باید اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام . این موارد ارتباطی با توجیه غیبت ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام غیبت داشته باشی نمیشه

 55. میثم
  ۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵

  سلام. من الان درحین خدمت هستم که180روز اضافه خدمت دفترچه دارم. برای توجیح این 180روز با شرایط پدر درحبس و پدر ایثارگر، از کجا باید اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام
   وقت بخیر
   فرمانده ی یگان محل خدمت

 56. پیرنیا
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

  باسلام.فرمانده مرزبانی اضافه خدمت کدوم سربازان رو گفتن بخشیدن شامل چه کسانی میشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر باید اعلامیه بررسی بشه برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 57. حسن
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام .من سرباز سپاه هستم در حین خدمت بدلایل مشکلات خانوادگی 6 ماه غیبت دارم آیا آنها بخشیده می‌شود

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر باید غیبتتون رو توجیه کنین

 58. سرباز کنارک
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  من الان در حال حاظر خدمت هستم بنده متاهل و دارای چهار فرزند و شیش ماه اظافه دفترچه دارم که چهار ماهش رو زدم دو ماه باقی مانده نامه رضایت خدمتی فرستادم‌ یک ماه نیمه جواب ندادن قبلا دو ماه منو بخشیده بودن بهاطر ولادت امام رضا باز‌ بخشنامه اومد که دو سوم بخشیده میشن اون دو ماه میگن لغوه تا جواب این نامه بباد ما بلاتکلیف موندیم چکار کنیم

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت به خیر
   در صورت بخخش اضافه خدمت و اعمال آن تنها از یگان و پادگان خود میتوانید پیگیر باشید.

   • مهدی
    ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

    سلام خسته نباشی من ۱۸۰رواضافه پشت دفترچه دارم که قانون وظیفه ۴ماهش ببخشید آیا اون ۶۰روزبخشیده میشه نامه رضایت خدمتی دارم حسن اخلاق خوب بوده درطول خدمت اصلا مشکل انظباطی نداشتم ۷ماه مناطق عملیاتی بودم لطفا پاسخ دهید ممنون

 59. محیا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام
  برادر من سه ماه خدمت هستش و 6 ماه هم اضافه خدمت داره سوالم اینه با وجود این غیبت کسری ایثارگری پدرم شاملش میشه یا خیر؟
  اگر که نمیشه با توجیه غیبت امکانش هست بتونه استفاده کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر با نظام وظیفه صحبت بکنن و غیبتشون رو توجیح بکنن و امکانش هست که تعلق بگیره

   • مهدی
    ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

    سلام خسته نباشی من ۱۸۰رواضافه پشت دفترچه دارم که قانون وظیفه ۴ماهش ببخشید آیا اون ۶۰روزبخشیده میشه نامه رضایت خدمتی دارم حسن اخلاق خوب بوده درطول خدمت اصلا مشکل انظباطی نداشتم ۷ماه مناطق عملیاتی بودم لطفا پاسخ دهید ممنون

 60. میثم
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام من متولد ۱۳۸۰ هستم وتا ۱۴۰۰/۷/۱۴ معافیت تحصیلی داشتم ودر تاریخ چهارم مهر ماه اقدام کرده ام اما ۳ ماه اضافه خدمت برام اومده یعنی چهطور شده من که زود تر از موعد اقدام کرده بودم حالا باید چی کار کنم تورا خدا کمکم کنید در ضمن پدر بنده جانباز ۲۵ درصد است

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   برای بررسی اضافه خدمت زده شده براتون باید مراجعه حضوری به نظام وظیفه داشته باشید و در صورت لزوم اعتراض بزنید.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 61. علی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام من سرباز سپاه هستم ودر شهرستان محل سکونت خدمت میکنم و180روز اضافه خدمت دفترچه ای دارم ایا فرمانده ناحیه سپاه میتواند همه را ببخشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام
   تا دو سوم اضافه خدمت را میتواند

 62. علی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵

  سلام من سرباز سپاه هستم ودر شهرستان خدمت میکنم و180روز اضافه خدمت دارم ایا فرمانده ناحیه سپاه میتواند همه را ببخشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام
   تا دو سوم اضافه خدمت را میتواند

 63. شهروز علیپور
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام من 180روز سنواتی دارم آیا بخشیده می شودمن یا روز نهست دارم آیا بخشیده میشود

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام .باید از طرف فرماندهی درخواست بخشش اضافه خدمت کنید

 64. حمزه
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۸

  خدمت قانونی من ۲۴ اذر ۱۴۰۰ تموم شد و نامه رضایت خدمتی از فرمانده پاسگاه گرفتم پدرمم ایثار گر هستش و داداشمم وسطای خدمتم فوت کرد ۱۸۰ روزم اضفا پشت دفترچه ای دارم میخام ببینم کلش بخشیده میشه یا ن؟!
  مورد انظباتی هم نداشتم تو خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام بله اگر تایید کنند بخشش اضافه خدمت هم میخوره و میتونید تسویه با یگان ر اانجام دهید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور