تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
بخشش اضافه خدمت

بخشش اضافه خدمت 1400 + نامه بخشنامه جدید عفو رهبری

بخشش اضافه خدمت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی چیست؟ آیا با بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی آشنایی دارید؟ بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده چیست؟ در آخرین اخبار از بخشش اضافه خدمت در مورد چه مسائلی صحبت شده است؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که بخشش اضافه خدمت چیست؟ چه شرایطی دارد و نامه بخشش اضافه خدمت شامل چه مواردی می شود؟ برای بررسی این موارد در ادامه همراه ما باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با 180 روز اضافه خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط بخشش اضافه خدمت سربازان

ما در این قسمت قصد داریم آخرین اخبار و بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا جزییات مربوط به آخرین اخبار را بررسی کنیم.

 

 

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی

 

 

آخرین اخبار از نحوه حذف اضافه خدمت

در این قسمت همراه ما باشید تا آخرین اخبار مرتبط با نحوه بخشش را بیشتر بررسی کنیم.

آخرین اخبار در تاریخ 21 مهر 1400

رئیس سازمان وظیفه ناجا اعلام کرده است که به مناسبت هفته نیروی انتظامی، اضافه خدمت سربازان به شرط رضایت فرماندهان بخشیده خواهد شد.  در واقع بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده انجام شده و با رضایت وی صورت می گیرد. بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده به صورتی است که برای مجردها یک دوم و برای متاهلین دو سوم می باشد. به علاوه در بخشنامه جدید  سنواتی آمده است که، به همه سربازان مرخصی تشویقی اعطا خواهد شد. سربازان نیروهای مسلح نیز براساس ابلاغیه های ستاد کل نیروهای مسلح می توانند بخشش اضافه خدمت بگیرند.

آخرین اخبار در تاریخ  22 شهریور

سردار تقی مهری براساس بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی اعلام کرده بود که اگر مشمولین در حین خدمت از وضعیت انضباطی خوبی برخوردار باشند و همچنین دارای حسن اخلاق، حسن رفتار و یا دیگر موارد باشند، اضافه خدمت آن ها بخشیده خواهد شد.

البته در بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی 29 بند وحود دارد که علاوه بر رعایت نظم و حسن اخلاق، لازم است موفق به ثبت و یا تولید محصول جدید، تولید مقاله علمی و غیره نیز شده باشند تا بتوانند از این بخشودگی استفاده کنند.

از جمله شرایط دیگری که برای عفو سربازان عنوان شده، شامل موارد زیر می شود: این افراد باید حافظ حداقل یک جز از قران بوده باشند و همچنین علوم قرآنی را در سطوح علمی استانی بدانند.

از جمله شرایط دیگر می توان به سربازهایی اشاره کرد که در خانواده های ایثارگر هستند و پدرشان در حبس است که البته نباید دلایل حکومتی و امنیتی داشته باشد.

مشمولینی که به مدت یک سال از محل خدمت خود را در مناطق با فاصله بیشتر از 300 کیلومتر فاصله گذرانده باشند نیز می توانند از بخشش بهره مند شوند.

 

 

نمونه نامه عفو اضافه خدمت

ما در این قسمت قصد داریم به بررسی یک نمونه نامه بخشش اضافه خدمت بپردازیم که البته قبل از آن شرایط بخشش اضافه خدمت را بررسی خواهیم کرد.

افرادی که دارای شرایط زیر هستند بین 3 تا 6 ماه بخشودگی خواهند داشت و اگر دارای شرایط زیر باشید می توانید با فرستادن نامه بخشش اضافه خدمت از این خدمات استفاده کنید.

 • اگر یکی از اعضای خانواده مانند پدر،مادر، برادر، خواهر و همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر باشند.
 • اگر جانبار 5 درصد و بالاتر باشند.
 • اگر پدر یا برادر افراد اسیر یا جانباز 20 درصد و بالاتر باشد.
 • اگر فرد در مناطق محروم به مدت حداقل 6 ماه انجام وظیفه کرده باشید.
 • اگر فرد مشمول به علت بروز بلاهای طبیعی و یا حوادث خود یا یکی از اعضای درجه یک خانواده خود را از دست داده باشد.
 • اگر پدر، مادر، همسر یا فرزند آن ها تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشد.
 • اگر در 6 ماه آخر خدمت، سن پدر فرد مشمول بیش از 60 سال شده باشد.

در صورتی که یکی از شرایط فوق را دارید می توانید از نمونه نامه بخشش اضافه خدمت برای درخواست بخشش اقدام کنید.

ریاست محترم حوزه ….

بدین وسیله اعلام می دارم اینجانب فرزند … متولد… دارای مدرک تحصیلی … از تاریخ … مشمول نظام وظیفه شده ام.

پدر اینجانب با سن … در جنگ تحمیلی ایران و عراق به مدت… را در جبهه حضور داشت و اکنون به مدت…. است که به بیماری قلبی مبتلا است.

اینجانب مطابق بند الف ماده 44 قانون نظام وظیفه، کفیل محسوب می شوم و مطابق با مدارکی که ارسال کرده ام درخواست رسیدگی به معافیت کفالت خود را دارم.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از اضافه خدمت سرباز فراری کلیک کنید.

 

 

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی

ما در این قسمت قصد داریم به بررسی بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی بپردازیم که مربوط به 22 بهمن سال 1400 می باشد. اگر قصد گرفتن بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی برای 22 بهمن را دارید، در ادامه همراه ما باشید تا از شرایط آن اطلاعات لازم را بدست آورید.

افرادی که وارد دوران غیبت می شوند، پس از ورود  به خدمت ممکن است مشکلات بسیاری را داشته باشند. ما در این قسمت قصد داریم به بررسی یکی از راه حل های این موضوع که مربوط به بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی است، بپردازیم.

بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی عموماً در تاریخ های خاصی مانند اعیاد، دهه مبارک بهمن و ماه رمضان داده می شود.

توجه داشته باشید که برخوردار شدن از عفو رهبری سربازی تنها به معنای بخشیده شدن جریمه های نقدی و اضافه خدمت و است و امتیازات بازگردانده نخواهد شد.

 

 

بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی

 

 

 اضافه خدمت سنواتی چیست؟

بخشیده شدن غیبت سربازی یکی از دغدغه های اصلی کارکنان وظیفه است.

این افراد که دارای غیبت هستند، امکان استفاده از تسهیلان، انواع معافیت ها، کسری و بسیاری موارد دیگر را نخواهند داشت.

اضافه خدمت شامل دو نوع است:

اضافه خدمت سنوانی برای افرادی است که 3 ماه غیبت داشته اند. این افراد سه ماه جریمه خواهند شد. اگر غیبت این افراد بین 3 ماه تا 1 سال باشد، شش ماه اضافه خدمت خواهند داشت و اگر فرد بیشتر از 1 سال غیبت داشته باشد به دادسرا فرستاده خواهد شد.

اما نوع دیگری از اضافه خدمت نیز وجود دارد که سربازان در حین خدمت غیبت کرده اند. در این حالت به ازای هر روز غیبت، 3 روز اضافه خدمت جریمه خواهد شد.

در این حالت ها بخشش  توسط فرمانده انجام خواهد شد و فرمانده فردی است که می تواند تشخیص دهد فرد دارای شرایط برای بخشیده شدن هست یا خیر!

 

 

مشمولان غایب و خرید خدمت سربازی

در صورتی که پس از ارسال نامه بخشش اضافه خدمت نتوانستید، بخشش را بگیرید، چه راه دیگری وجود دارد؟ برخی افراد در این حالت به خرید خدمت سربازی فکر می کنند. اما طبق آخرین خبرهای منتشر شده مشخص شده است که تا کنون هیچ دستورالعملی برای خرید سربازی ابلاغ نشده و وجود ندارد. مشمولان غایب نباید منتظر خرید سربازی نمانند و تا به امروز هیچ خبری مبنی بر خرید خدمت سربازی ابلاغ نشده است.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از کار در وزارت دفاع کلیک کنید.

 

 

اضافه خدمت غیبت سربازی چقدر است؟

غیبت سربازی یکی از مواردی است که بسیاری از مشمولین ممکن است با آن مواجه باشند. هر فرد مشمولی که به سن 19 رسیده و به پایان 18 سالگی نزدیک می شود، لازم است برای وارد شدن به خدمت اقدام نماید افرادی که از اقدام برای این کار خودداری می کنند، مشمولین غایب در نظر گرفته خواهند شد.

مشمول غایب به گروهی گفته می شود که بعد از رسیدن به 18 سالگی برای اعزام به خدمت غیبت نمی کند. این غیبت می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد که از جمله آن ها می توان به عدم آگاهی و یا مشکلات دیگر اشاره کرد. یک سری از افراد در حال تحصیل هستند که باید بلافاصله بعد از اتمام تحصیل برای وارد شدن به دوره سربازی اقدام نمایند. اما افرادی که قصد استفاده از معافیت های تحصیلی را دارند باید به تحصیل در مقاطع بالاتر ادامه دهند. اگر فردی به جز تحصیل به دلایل دیگر برای سربازی اقدام نکند، شامل جریمه نیز خواهد شد که باید برای پرداخت آن اقدام نماید.

 

 

نامه بخشش اضافه خدمت

 

 

قوانین غیبت سربازی را میدانید!

در کشور ما سن اعزام به خدمت از 18 سالگی آغاز شده و تا 50 سالگی نیز ادامه دارد. افراد تا قبل از سن 50 سالگی نیاز است، بدون داشتن معاذیر قانونی، برای آن اقدام نمایند. حال افرادی که از روی عمد برای این دوره اقدام نمی کنند، غایب شمرده می شوند. این غیبت به غیبت اولیه معروف است و زمان محاسبه آن از زمانی است که فرد به سن مشمولیت می رسد.

 

 

محاسبه غیبت خدمت سربازی

1) تمامی دانش آموزان و دانشجویان داخل و خارج از کشور، در صورتی که یک سال پس از فراغت از تحصیل جهت خدمت سربازی اقدام نکنند، مشمول غیبت شمرده خواهند شد.

2) اگر فردی قبل از سن ۱۸ سالگی انصراف از تحصیل داده باشد و پس از رسیدن به سن قانونی، ظرف ۶ ماه اقدامات لازم را جهت اعزام خدمت انجام نداده باشد، غایب محسوب خواهد شد.

3) افرادی که اقدامات اولیه را انجام می دهند اما به هر دلیلی در زمان مقرر حضور نمی یابند، غایب شمرده خواهند شد.

4) افرادی که تابعیت خارجی دارند و همزمان تابعیت تحصیلی دریافت می کنند، 6 ماه پس از دریافت تابعیت خود اگر معرفی نشوند، غایب شمرده خواهند شد.

5) گروه آخر مشمولین غایب نیز افرادی هستند که بیشتر از حد مجاز ادامه تحصیل داده و خود را معرفی نکرده اند.

 

 

غیبت در حین انجام خدمت سربازی

نوع دیگری از غیبت، غیبت حین انجام خدمت است. این افراد سرباز فراری شناخته شده و نام نظامی آن ها نَهَست می باشد. البته سرباز فراری به افرادی گفته می شود که بدون هماهنگی از محل خدمت خود خارج شوند و دیگر هم بازنگردند. به علاوه افرادی که با اخذ مرخصی تا مدت معلومی از محیط نظامی خارج شده و طی زمان تعیین شده بازنگردند، غایب شناخته خواهند شد.

 

 

محرومیت های غیبت سربازی چیست؟

افراد غایب نه تنها شامل اضافه خدمت و یک سری جریمه های نقدی می شوند، محرومیت های زیر نیز شامل حال آن ها خواهد شد.

این افراد نمی توانند در آزمایش رانندگی شرکت کنند.

این افراد امکان دریافت هرگونه وام را نخواهند داشت.

این افراد نمی توانند برای انتخابات مجلس و شوراها شرکت کنند.

‌تحویل اصل گواهینامه یا پایان‌نامه دوره‌های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه به آن ها داده نخواهد شد.

امکان صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکتهای تعاونی برای آن ها وجود ندارد.

‌امکان ثبت هر گونه نقل و انتقال غیر قهری اموال به طور مستقیم و غیر مستقیم در دفاتر اسناد رسمی برای آن ها وجود ندارد.

‌امکان دریافت مستمری از سازمانهای دولتی و وابسته و نهادهای قانونی برای آن ها وجود ندارد.

امکان استخدام به هر صورت (‌رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت) در وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی برای آن ها وجود ندارد.

 

 

شرایط نظام وظیفه برای ادامه تحصیل

از آنجایی که دلیل غیبت بسیاری از مشمولین ادامه تحصیل است. ما در این قسمت قصد داریم به بررسی شرایط نظام وظیفه برای ادامه تحصیل بپردازیم. غیبت و کنکور رابطه مستقیم با هم دارند. هر زمان که مشمولین در کنکور سراسری و آزاد شرکت می کنند تا زمانی که هنوز جواب قطعی اعلام نشده است لازم است برای سربازی اقدام کنند. اگر فردی این کار را انجام ندهد، غایب شناخته خواهد شد. از طرف دیگر افرادی که بعد از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا از دانشگاه اخراج می شمد، تا یک سال فرصت خواهند داشت که نسبت به تعیین وضعیت خود اقدام لازم را انجام دهند.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب به بررسی  اینکه نامه بخشش اضافه خدمت چیست و از چه قسمت هایی تشکیل شده و بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی در چه شرایطی اعمال می شود، پرداختیم. جزییات بخشنامه جدید بخشش اضافه خدمت سنواتی نیز بررسی گردید و نحوه بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده نیز ارائه شد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با 180 روز اضافه خدمت داشتید، می توانید از با کارشناسان ما کمک بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آخرین اخبار اضافه خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

قانون جدید معافیت تحصیلی 

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت 

امریه خدمت سربازی 

امریه سربازی سپاه 

بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده

آیا بخشش اضافه خدمت توسط رهبری انجام میشود؟

این بخشش توسط رهبری در طی روزهای خاص انجام می شود.

آیا بخشش اضافه خدمت توسط فرمانده انجام می شود؟

بله گاهی توسط فرمانده انجام می شود.

آیا هنگام بخشش اضافه خدمت امتیازان نیز بخشیده می شود؟

خیر امتیازات بخشیده نخواهد شد.

آیا افرادی که پدر بالای 60 سال دارند مشمول بخشش اضافه خدمت می شوند؟

بله این یکی از شرایط مشمول بخشش شدن است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. حمزه
  26 آبان 1400 ساعت 04:28

  خدمت قانونی من ۲۴ اذر ۱۴۰۰ تموم شد و نامه رضایت خدمتی از فرمانده پاسگاه گرفتم پدرمم ایثار گر هستش و داداشمم وسطای خدمتم فوت کرد ۱۸۰ روزم اضفا پشت دفترچه ای دارم میخام ببینم کلش بخشیده میشه یا ن؟!
  مورد انظباتی هم نداشتم تو خدمت

  • کارشناس ارشد
   2 آذر 1400 ساعت 19:30

   سلام بله اگر تایید کنند بخشش اضافه خدمت هم میخوره و میتونید تسویه با یگان ر اانجام دهید

ایران تحصیل
تماس با مشاور