ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته مدیریت بازرگانی و گرایشات آن یکی از پر درآمد ترین رشته ها در سراسر دنیا محسوب میشود. بسیاری از دانشجویان تلاش می کنند با اپلای کردن در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی، شانس خود را برای حضور در کشور های مورد نظرشان تست کنند. در این مقاله تلاش میشود با ارائه توضیحات تکمیلی در مورد بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور و توضیح مزایا و معایب آن به شما، یاری رسان شما باشیم. به صورت کلی رشته های مدیریتی و علی الخصوص رشته های بازرگانی و مدیریت MBA در کشور های خارجی دارای سود زیادی برای افراد است؛ زیرا افراد متخصص در این حوزه کم پیدا میشوند و سازمان ها و شرکت ها تلاش میکنند با دادن پاداش و حقوق مناسب این افراد را در مجموعه خود حفظ کنند. 

رشته مدیریت بازرگانی

رشته مدیریت بازرگانی، رشته ای است که به دانشجویان آموزش میدهد که افراد چگونه میتوانند با تجزیه محیط کار و سازمان و شناسایی تمام عوامل انسانی و محیطی میتوانند شرکت و سازمان را به سود برسانند و این افراد با بهره وری در سازمان میتوانند با کم ترین امکانات و داده ها به حداکثر سود مالی و سازمان برسند. تمام سازمان ها و شرکت های موفق امروزه، تمرکز و جایگاه ویژه ای برای بخش بازرگانی و انسانی در نظر دارند و افرادی که به دنبال سود اقتصادی در مجموعه های خود هستند به دنبال متخصصین این حوزه میروند. رشته مدیریت بازرگانی گرایشات زیادی دارد که از مهم ترین گرایشات آن میتوان رشته مدیریت MBA را نام برد. مدیریت بازرگان جزو 5 رشته برتر پول ساز در دنیا محسوب میشود و در کشور های اروپایی و آمریکایی به دلیل وچود شاخه های زیاد شغلی این رشته، فارغ التحصیلان در صورت داشتن شایستگی به سرعت استخدام میشوند و در ادامه مقاله تلاش کرده ایم با توضیح بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور شرایط را برای شما مشخص کنیم.

 

 

برای معرفی رشته MBA کلیک کنید.

 

مدیریت بازرگانی

بهترین گرایش رشته مدیریت بازرگانی برای مهاجرت

یکی از مهم ترین معیار هایی که دانشجویان باید در مورد آن به خوبی تحقیق کنند؛ انتخاب گرایش خود پس از انتخاب رشته مدیریت است. در این بخش سعی میشود به روز ترین اطلاعات و بهترین گرایشات مدیریتی را برای دانشجویانی که قصد اپلای دارند توضیح دهیم. دانشجویان با انتخاب گرایش خود میتوانند طیف وسیع و مشخصی برای کار کردن و انتخاب دانشگاه خود پیدا کنند. در جدول زیر گرایشات و درآمد های هر شاخه را برای شما قرار داده ایم.

عنوان درآمد  مشاغل مربوطه
مدیر کل یا عملیات میانگین حقوق سالانه : ۱۰۷۶۸۰ دلار مدیر عملیات-مدیر بازرگانی-مدیر فروشگاه
مدیر مالی میانگین حقوق سالانه : ۱۳۴۱۸۰ دلار مدیر ریسک-مدیر بیمه-مدیر ارشد مالی
مدیر فروش میانگین حقوق سالانه : ۱۳۲۲۹۰ دلار مدیر حسابداری-مدیر توسعه کسب و کار-مدیر فروش منطقه
مدیر منابع انسانی میانگین حقوق سالانه : ۱۲۱۲۲۰ دلار مدیر آموزش و توسعه- مشاور استخدام مدیر
تحلیلگر مدیریت میانگین حقوق سالانه : ۸۷۶۶۰ دلار مشاور مدیریت تحلیلگر فرآیند کسب و کار-تحلیلگر عملیات

بهترین دانشگاه های دنیا برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی

دانشجویانی که هدفمند هستند و در تلاش هستند به بیشترین درآمد و سود و حداکثر افتخارات در حوزه مدیریت و مدیریت بازرگانی برسند بعد از انتخاب گرایش خود باید با بهترین دانشگاه ها در عرصه مدیریت آشنا شوند و شانس خود را برای اپلای شدن در آن ها امتحان کنند. موسسه QS معتبر ترین موسسه برای سنجش دانشگاه های دنیا است و هر ساله با به روز رسانی معیار های سنجش خود آمار جدید و دقیق منتشر میکند؛ طبق آمار این موسسه ما چندین دانشگاه که در رشته مدیریت موفق هستند و در سال 2022 موفق بوده اند را برای شما قرار داده ایم.

 دانشگاه پنسیلوانیا دانشگاه استنفورد دانشگاه کمبریج مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
دانشگاه بوکّونی ایتالیا دانشگاه آکسفورد  مدرسه مدیریت پاریس HES دانشگاه کالیفرنیا برکلی
 دانشگاه شیکاگو دانشگاه هاروارد دانشگاه نیویورک دانشگاه کلمبیا
دانشگاه روتردام موسسه تکنولوژی فناوری ماساچوست مدرسه بیزینس لندن دانشگاه ملی سنگاپور

 

اطلاعیه: لیسانس مدیریت بازرگانی دارای ۱۳۴ واحد درسی است که برای ورود به بازار کار خارج از کشور طی کردن و تسلط تمامی این واحد ها لازم است.

 

بهترین دانشگاه های دنیا برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی

درآمد فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

به صورت کلی درآمد رشته های مدیریتی به ویژه رشته بازرگانی و گرایش MBA در سراسر دنیا زیاد است و همین امر باعث شده که فارغ التحصیلان رشته مدیریت با انگیزه و هدف دقیق به دنبال تحصیل و پس از آن استخدام در حوزه درسی خود باشند. در جدول زیر به صورت خلاصه از درآمد فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی در کشور های خارجی قرار داده ایم:

کشور میزان درآمد
آمریکا میانگین حقوق با مدرک مدیریت بازرگانی کمی بیش از ۷۳۰۰۰ دلار در سال است.
انگلستان میانگین حقوق ملی برای یک مدیر بازرگانی در بریتانیا ۴۲۴۶۱ پوند است.
کانادا متوسط حقوق مدیر بازرگانی در کانادا ۸۵۰۰۰ دلار در سال یا ۴۳.۵۹ دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح ورودی از ۶۵۰۰۰ دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر مدیران با تجربه تا ۱۱۷۷۳۰ دلار در سال درآمد دارند.
فرانسه میانگین حقوق یک مدیر بازرگانی در فرانسه ۴۵۰۰۰ یورو است.
سنگاپور متوسط حقوق مدیر تجاری در سنگاپور ۶۶۰۰۰ دلار سنگاپور در سال یا ۳۳.۸۵ دلار سنگاپور در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح اولیه از ۴۸۰۰۰ دلار سنگاپور در سال شروع می شود، در حالی که اکثر مدیران باتجربه تا ۹۶۰۰۰ دلار سنگاپور در سال درآمد دارند.
اسپانیا میانگین حقوق یک مدیر بازرگانی در اسپانیا ۴۹۸۰۲ یورو است.
استرالیا متوسط حقوق مدیر کسب و کار در استرالیا ۹۰۴۸۴ دلار در سال یا ۴۶.۴۰ دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح اولیه از ۶۴۲۴۵ دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر مدیران با تجربه تا ۱۳۱۶۲۵ دلار در سال درآمد دارند.

کشورهای متقاضی کار برای رشته مدیریت بازرگانی

رشته بازرگانی و گرایش های آن در تمامی کشور های دنیا به دلیل کمبود متخصص ماهر در حوزه بازرگانی و MBA دارای بازار کار مناسب و درآمد خوبی است. کشور های هلند، آلمان، کانادا، استرالیا و ایتالیا در تربیت مدیران ماهر و جذب این افراد در سراسر دنیا موفق ظاهر شده اند.

 

اطلاعیه: شرایط اپلای کردن و جذب مدیران در هر کشور طبق قانون اساسی کشور مورد نظر متفاوت است.

 

مزایا و معایب کار در خارج از کشور در حوزه مدیریت بازرگانی

مزایا:

 • میانگین درآمد بالا
 • امنیت شغلی
 • پیشرفت و ارتقا در صورت شایسته بودن
 • دادن تسهیلات و شرایط ویژه به کارمندان مهم
 • ارتباطات بین المللی

معایب:

 • نداشتن مزایا افراد بومی
 • وفق پیدا نکردنن با فرهنگ کشور
 • عدم تسلط به مهارت های ارتباطی و زبانی
 • عدم آشنایی کامل با بازار و محیط کاری کشور

مزایا و معایب کار در خارج از کشور در حوزه مدیریت بازرگانی

اخبار پیرامون رشته مدیریت بازرگانی

 • رشته مدیریت بازرگانی بین المللی راه اندازی شد!

هوشنگ عیدی، مدیر آموزش مرکز اتاق بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی  اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در مقطع کارشناسی راه اندازی شده است، این اقدام برای اولین بار در کشور صورت گرفته است. او با بیان اینکه راه اندازی این رشته به منظور کمک به عرصه بازرگانی بین الملل است، افزود: کارشناس در حوزه بازرگانی بین الملل کم بوده و یا به صورت تجربی انجام می‌شد. به گفته مدیر آموزش مرکز اتاق بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی؛ بازرگانی بین الملل، اصولی دارد و باید به صورت تخصصی آموزش داده شود.   عیدی تصریح کرد: اگر دانشجویان مطابق با سیاست‌های اتاق بازرگانی و روش‌هایی که در آنجا انجام می‌شود به صورت کاربردی آموزش داده شوند؛ مفید واقع خواهند شد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی کرده ایم به توضیح و  آنالیز بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور بپردازیم و به تحلیل  رشته مدیریت بازرگانی و گرایش های آن و مقایسه درآمدی در کشور های خارجی بپردازیم. تلاش کرده ایم با جمع آوری اطلاعات به صورت مفید و اعلام مزایا و معایب این رشته برای کار کردن در خارج از کشور اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم. تیم ایران تحصیل با داشتن مشاورین متخصص و مجرب در تلاش است که شما را در این مسیر یاری کند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

 

برای دریافت پی دی اف کامل مطالب این صفحه کلیک کنید.

 

2.7/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بهترین کشور های برای کار کردن در حوزه بازرگانی کدام ها هستند؟

به طور کلی کشور های آمریکا شمالی و اروپایا غربی بهترین مقاصد هستند؛ زیرا با کمبود افراد متخصص در این حوزه در گیر هستند. 

میانگین درآمد حقوق یک مدیر بازرگانی چه قدر است؟

به طور کلی میانگین حقوق مدیر بازرگانی در خارج از کشور حدودا 75000دلار در سال و 6200دلار در ماه است.

آیا مدیریت بازرگانی  فرصت های شغلی گوناگون دارد؟

بله؛ رشته مدیریت بازرگانی به دلیل گرایشات زیاد و طیف گسترده ای که دارد فرصت های شغلی  مناسبی را ارائه می دهد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور