ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

انتخاب واحد سامانه سجاد 1403 + کد دروس و راهنما

انتخاب واحد سامانه سجاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب واحد سامانه سجاد در سایت portal.saorg.ir انجام می‌شود. این سامانه برای امور دانشجویی دانشجویان داخل و خارج از کشور راه اندازی شده است. از این رو برای انتخاب واحد، ابتدا می‌بایست برای ثبت نام در سامانه سجاد که نام اصلی آن “سامانه جامع امور دانشجویان” است، وارد شده و پروفایل کاربری خود را بسازید.

با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می‌توانید به خدمات مهم این سامانه که یکی از آن‌ انتخاب واحد است، دست یابید و به جای مراجعه حضوری به دانشگاه علمی کاربردی، با رجوع به سامانه انتخاب واحد سجاد از این امکان به صورت مجازی بهره‌مند شوید.

چنانچه سوالی درباره ثبت نام و انتخاب واحد در سامانه جامع امور دانشجویان داشتید، می‌توانید با مشاوران باتجربه ما در ایران تحصیل با شماره تلفن ثابت 9099075307 تماس حاصل نمایید تا با کسب اطلاعات بیشتر در زمان مقرر شده برای انتخاب واحد وارد سایت سجاد شوید.

سامانه امور دانشجویی سجاد

انتخاب واحد سامانه سجاد در سایت portal.saorg.ir قابل انجام است. کلیه دانشجویانی که در داخل کشور و خارج از کشور مشغول تحصیل هستند نیز می‌توانند وارد این سامانه شوند و برای انتخاب واحد، شرکت در آزمون زبان MRST، ارزشیابی اساتید و دریافت کد تاییدیه تحصیلی اقدام کنند.

☑️ البته تنها دانشجویانی که در سایت سجاد ثبت نام نموده‌اند و نام کاربری و رمز عبور دارند نیز می‌توانند از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند. سامانه جامع امور دانشجویان زیر نظر وزارت علوم به منظور در دسترس قرار دادن برخی امکانات باتوجه به نیاز کاربران، راه اندازی کرده است و میز خدمت آن نسبت به دیگر سامانه‌ها متفاوت می‌باشد.

☑️ از این رو کلیه متقاضیانی که به دنبال انتخاب واحد در این سامانه هستند، ابتدا باید بادقت تمامی اطلاعات و مشخصات خود را به هنگام ثبت نام وارد کنند تا در زمان انتخاب واحد با مشکلاتی نظیر در دسترس نبودن خدمات سامانه سجاد مواجه نشوند.

چنانچه درباره انتخاب واحد، تمدید گواهینامه و آزاد سازی مدرک از طریق سایت امور دانشجویی سجاد را دارید، می‌توانید همین حالا برای رفع سوالات خود با کارشناسان پاسخگو ایران تحصیل تماس بگیرید تا در اینباره بهتر راهنمایی شوید.

سامانه امور دانشجویی سجاد

زمان انتخاب واحد در سامانه سجاد

سامانه جامع امور دانشجویان برای دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی، پردیس خودگردان و فنی حرفه‌ای است و شامل دانشگاه آزاد نمی‌شود. بنابراین دانشجویان و علاوه بر آن اعضای هیات علمی که در خارج و یا داخل ایران هستند نیز می‌توانند وارد این سامانه شوند و از امکانات آن که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، استفاده کنند.

☑️ انتخاب واحد سامانه سجاد امور دانشجویان به آدرس اینترنتی portal.saorg.ir یکی از مزایای در نظر گرفته شده از سوی وزارت علوم می‌باشد. همچنین انتخاب واحد عموما در دو نیمسال تحصیلی قبل از مهر ماه و قبل از دی ماه است، اما زمان انتخاب واحد در هر دانشگاه متغیر بوده و پس از پایان امتحانات ترم توسط مسئولین دانشکده اعلام می‌شود.

☑️ از این رو دانشجویان دانشگاه‌های نام برده شده لازم است پس از پایان ترم درباره زمان انتخاب واحد در سامانه سجاد پرس و جو کنند تا در بازه زمانی مقرر شده وارد کارتابل خود شوند. دانشجویان در صورتی که سوالی درباره نحوه ورود، ثبت نام و انتخاب واحد داشته باشند، می‌بایست با مشاوران حرفه‌ای آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرند تا راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

نحوه انتخاب واحد در سامانه سجاد

برای انتخاب واحد در سامانه سجاد می‌بایست وارد حساب کاربری خود شوید و یا از طریق سایت رسمی دانشگاه اقدام کنید. دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند با ورود به سایت puast.ir انتخاب واحد ترم تحصیلی‌شان را انجام داده و پس از اتمام فرآیند نام نویسی، از برنامه هفتگی و ساعت کلاس‌های تخصصی و عمومی‌شان پرینت بگیرند.

انتخاب واحد سجاد در سامانه مرکز شهرداری پیشوا علمی کاربردی، به صورت زیر است:

☑️ ابتدا وارد سامانه علمی کاربردی به آدرس puast.ir شوید و گزینه ادامه مطلب را انتخاب نمایید.

☑️ به قسمت آخر صفحه بروید و سپس وارد گزینه “دانلود برنامه پیشنهادی برای کلیه رشته‌ها” شوید.

برنامه پیشنهادی کلیه رشته‌ها

☑️ بعد از مشاهده برنامه پیشنهادی می‌توانید انتخاب واحد سامانه سجاد را انجام دهید.

برنامه پیشنهادی فناوری اطلاعات

☑️ بر روی گزینه انتخاب واحد از منو سمت راست کلیک کرده تا لیست دروس را مشاهده نمایید.

انتخاب واحد سامانه سجاد

☑️ بعد از انتخاب واحد به قسمت پایین صفحه بروید. مجموع واحدها را بررسی کنید و گزینه ثبت را برگزینید.

ثبت دروس برای انتخاب واحد

☑️ پس از انجام این مراحل می‌توانید برنامه هفتگی مورد نظر را از منو سمت راست تماشا کنید.

مشاهده برنامه هفتگی انتخاب واحد سامانه سجاد

چنانچه پس از مطالعه مطالب بالا سوالی درباره انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی و یا دانشگاه‌های دیگر و همچنین مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه سجاد داشتید، می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای ما در ایران تحصیل با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره انتخاب واحد در سامانه امور دانشجویی سجاد

سامانه سجاد تحت نظر وزارت علوم راه اندازی شده تا خدماتی مانند تاییدیه تحصیلی و انتخاب واحد را در اختیار دانشجویان داخل ایران و خارج از ایران ارائه دهند. از این رو دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، علمی کاربردی، پیام نور و غیرانتفاعی لازم است در این سامانه ثبت نام کنند.

داوطلبان پس از ثبت نام در سایت سجاد به آدرس puast.ir، می‌بایست برای فعال شدن حساب در اسرع وقت، اطلاعات شخصی خود را در سامانه امور دانشجویی سجاد تکمیل کنند. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، تاهل، جنسیت، سریال شناسنامه، کارت نظام وظیفه و یا معافیت از خدمت است. همچنین متقاضیان بایستی تصویر کارت ملی خود را در سامانه بارگذاری کنند.

سپس برای تکمیل  اطلاعات تحصیلی لازم است همان مراحل را پیش بروند تا بتوانند برای انتخاب واحد، شرکت در آزمون زبان، تمدید گواهینامه و غیره در سامانه سجاد اقدامات لازم را انجام دهند. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل که آماده پاسخگویی هستند، تماس حاصل نمایید.


 

خلاصه مقاله انتخاب واحد سامانه سجاد

در این مقاله درباره انتخاب واحد سامانه سجاد، زمان و نحوه انتخاب واحد توضیحاتی ارائه دادیم. دانشجویان دانشگاه‌های سراسری، غیرانتفاعی، علمی کاربردی به جز دانشگاه آزاد، برای انجام برخی امور و دریافت خدمات غیرحضوری می‌توانند وارد سایت امور دانشجویی سجاد به آدرس puast.ir شوند.

در ضمن این سامانه دارای امکاناتی است که دانشجویان داخل و خارج از ایران می‌توانند به صورت مجازی از آن بهره‌مند شوند. اگر سوالی درباره انتخاب واحد و نحوه انجام آن دارید، همین حالا می‌توانید با مشاورین حرفه‌ای ما با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت و دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه امور دانشجویی سجاد کدام است؟

سایت امور دانشجویی سجاد به آدرس puast.ir می‌باشد.

انتخاب واحد در سامانه سجاد کدام دانشگاه را شامل نمی‌شود؟

دانشجویان دانشگاه آزاد نمی‌توانند در سامانه امور دانشجویی سجاد انتخاب واحد کنند.

زمان انتخاب واحد سامانه سجاد چه تاریخی است؟

زمان انتخاب واحد در سایت سجاد در نیمسال اول و نیمسال دوم تحصیلی متغیر می‌باشد.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
 • نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن در کنکور

  نحوه محاسبه سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403

  سهمیه حافظان قرآن کنکور 1403 دچار تغییر شد. در سال‌های گذشته حافظان قرآن کریم می‌توانستند در آزمون ورودی این دانشگاه از امتیازات ویژه و تسهیلات خاصی تحت عنوان سهمیه حافظان قرآن کریم در کنکور سراسری، بهره‌مند شوند. این امکان برای...
 • سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

  کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان...
تماس با مشاور