انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی به صورت اینترنتی امکان پذیر است. برای ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد کافی است رمز عبور و همچنین شماره دانشجویی خود را وارد نمایید. در ادامه برای هر یک از داوطلبان راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه آزاد را ارائه خواهیم نمود. دانشجویان جدیدالورود نیازی به ورود به سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد نخواهند داشت. لازم به ذکر است که نحوه انتخاب رشته برای داوطلبانی که جدید الورود می باشند متفاوت می باشد.

 

 

برای انجام انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی – اطلاع از نحوه پرداخت شهریه، اطلاع از نحوه رفع مشکلات با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

چگونه بهترین انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی را داشته باشیم؟

 

چگونه بهترین انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی را داشته باشیم؟
چگونه بهترین انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی را داشته باشیم؟

 

همانطور که ذکر گردید، پس از ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد انتخاب واحد شما آغاز می گردد. توجه داشته باشید که امکان انتخاب رشته تنها در زمان تعیین شده آن امکان پذیر است و در صورتی که در زمان دیگری جهت انتخاب رشته اقدام نمایید، سامانه بسته خواهد شد و تمامی کلاس ها ظرفیت آن تکمیل خواهد شد.

برای بسیاری از دانشجویان اهمیت کلاس های عمومی نسبت به سایر کلاس هاص تخصصی کمتر می باشد و صرف تکمیل واحدهای خود ممکن است در این کلاس ها حضور یابند. بنابراین اگر شما نیز جزو این دسته از دانشجویان می باشید، حتما در همان روزهای ابتدایی نسبت به انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایید تا در کلاس های اساتیدی حضور یابید که سخت گیری کمتری دارند و در عین حال امتحان راحت تری را نیز خواهند داشت.

نکته بسیار مهم دیگری که باید برای انجام انتخاب رشته مد نظر قرار دهید، روز امتحان و تشکیل کلاس های آن می باشد. به عنوان مثال ممکن است در انتخاب واحد شما در یک روز سه امتحان عمومی و تخصصی داسته باشید که در این صورت نحوه مطالعه شما سخت خواهد شد و همچنین در صورت عدم مطالعه دقیق ، در معدل شما تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین قبل از انتخاب تائید نهایی حتما نگاهی به زمانبدی امتحان آن داسته باشید.

 

نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد برای داوطلبان جدیدالورود چگونه است؟

برای انجام انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی جدیدالورود دانشجویان نیازی به ورود به سامانه و همچنین انتخاب واحدهای مختلف نخواهند داشت. به طور معمول دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای دانشجویان ترم اولی خودشان اقدام به انتخاب رشته می نمایند. تعداد واحدهای در نظر گرفته شده برای رشته های مختلف در ترم اول متفاوت می باشد. اما به طور معمول برای مقطع کارشناسی 14 تا 17 واحد در نظر گرفته می شود.

در مقاطع کارشناسی ارشد نیز در صورتی که ثبت نام اینترنتی شما در سایت به انجام رسیده باشد، شما در سامانه ثبت نام نموده اید و دانشگاه خود برای انتخاب واحد شما اقدام خواهد نمود. رمز عبور و نام کاربری به طور معمول شماره دانشجویی و شماره ملی شما در نظر گرفته شده است. در صورتی که هنوز برای انجام ثبت نام اینترنتی در دانشگاه اقدام ننموده اید، ما راهنمای تصویری را برای شما در ادامه خواهیم آورد.

در مقطع دکتری نیز، آن دسته از داوطلبانی که موفق به پذیرش در این دانشگاه شده اند، و در سایت این دانشگاه برای انجام ثبت نام اینترنتی اقدام نموده اند، می توانند پس از ورود به سایت از تعداد واحدهای انتخابی دانشگاه مطلع شوند و جدول زمانبدی دانشگاه را مشاهده نمایند. نحوه ثبت نام اینترنتی دانشجویان جدید الورود مقطع دکتری نیز در ادامه ارائه خواهد گردید.

 

نحوه ثبت نام اینترنتی دانشجویان جدید الورود دکتری

همانطور که ذکر گردید، قبل از انتخاب واحد دانشگاه آزاداسلامی باید در سایت این دانشگاه ثبت نام نمایید. مراحل انجام ثبت نام را به طور کلی می توان به سه دسته ثبت نام اینترنتی ، بررسی مدارک و مسائل مربوط به مشمولین برادر تقسیم نمود. پس از انجام ثبت نام حضوری لازم است برای تشکیل پرونده خود به واحدهای مختلف این دانشگاه مراجعه نمایید. شماره دانشجویی به عنوان نام کاربری و همچنین شماره شناسنامه به عنوان رمز عبور شما در نظر گرفته شده است.

برای ورود به به سایت و انجام ثبت نام اینترنتی و پرداخت شهریه دانشگاه لازم است در این سایت اقدام به ثبت نام نمایید. در صورتی می توانید پرینت انتخاب واحد را در سایت داشته باشید که شهریه را پرداخت نموده باشید. دانشجویان جدید الورود پس از در دست داشتن برگه انتخاب واحد به اداره امور دانشجویی مراجعه نموده و کارت دانشجویی خود را دریافت نمایید. دانشجویان مقطع دکتری باید تعهد نامه را به هنگام ثبت نام تکمیل نمایند. برای دانشجویانی که تغییر رشته داده اند، دروس جبرانی را باید بگذارنند.

 

 

راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه آزاد

همانطور که ذکر گردید، برای ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد ابتدا وارد سایت شوید و رمز عبور و نام کاربری خود را وارد نمایید. پس از ورود به سامانه با تصویری همانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

 

راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه آزاد
راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه آزاد

 

در صورتی که رمز خود را فراموش نموده اید و یا با خطای رمز عبور شما اشتباه است مواجه می شوید، به کارشناس آموزش گروه مربوط خود جهت دریافت رمز عبور مراجعه نمایید.

 

 

انجام ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی تنها بر اساس زمانبندی اعلام شده که توسط آموزش اعلام می گردد امکان پذیر است. قبل از انجام انتخاب رشته دقت داشته باشید که به چارت درسی واحدهای ارائه شده دانشگاه خود مراجعه نمایید. کد هر یک از دروس بر اساس چارت درسی تعیین شده است که حتما قبل از انتخاب رشته آن را تطبیق دهید. در صورتی که اشتباهی در این زمینه رخ دهد، نیاز به تظبیق دروس خواهید داشت و دچار دردسرهای بعدی خواهید شد. در صورتی که قصد دارید حذف اضافه را برای هر یک از واحدها انتخاب نمایید، مجاز به غیبت در این دروس نخواهید بود.

 

پس از ورود به سایت بر روی اوتاماسیون اداری کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه وارد امور آموزشی خواهید شد.

 

در این صفحه روی گزینه انتخاب واحد کلیک کنید و حذف و اضافه را انتخاب نمایید.

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، لیست تمامی دروسی که برای شما دانشجوی محترم قابل اخذ می باشد، ارائه شده است. به عنوان مثال در صورتی که مایل به انتخاب درس سیستم های خبره می باشید، بر روی آیکون “+ ” کلیک کنید و به صفحه مربوط به درس ارائه شده وارد شویم.

 

 

همانطور که در جدول مشاهده می نمایید، این درس در دو گروه قابل ارائه می باشد. توجه داشته باشید که درس مربوطه در دو گروه در ساعت های متفاوتی ارائه می باشد و همچنین مکان برگزاری کلاس ها و زمان امتحان نیز متفاوت می باشد. در صورتی که کد درسی ارائه شده در این جدول با کد درسی موجود در چارت شما متفاوت می باشد، در انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی همان درسی را انتخاب نمایید که چارت درسی شما با آن یکی است.

 

 

چنانچه درسی تنها در یک جنسیت خاص ارائه شود ، در صورتی که جنسیت شما با نوع تعریف شده سیستم یکی نباشد، امکان ورود به این رشته را نخواهید داشت. که در این صورت با خطای “این گروه فقط برای جنسیت مرد یا زن می باشد” مواجه خواهید شد.

 

 

در صورتی که در انتخاب خود دچار اشتباهی شده اید می توانید بر روی آیکون تعیین شده برای حذف واحد مورد نظر، اقدام به حذف واحد مورد نظر نمایید.

 

 

پس از کلیک بر روی حذف گزینه مورد نظر، پیغامی مبنی بر اینکه آیا مایل هستید این درس را حذف نمایید، یا خیر برای شما ظاهر خواهد شد که در صورت اطمینان می توانید بر روی گزینه تائید کلیک کنید.

 

 

همانطور که ذکر گردید، به هنگام انتخاب در سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد به این نکته دقت داشته باشید که امتحانات دروس انتخابی شما با یکدیگر تداخل نداشته باشند. زیرا در این صورت برای انتخاب آن با خطایی مبنی بر خطای عدم همخوانی مواجه خواهید شد.

 

 

برای نهایی نمودن و ثبت قطعی انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی خود بر روی گزینه ثبت نهایی انتخاب واحد کلیک نمایید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر، انتخاب واحد شما نهایی شده است. در صورتی که بر روی گزینه تثبیت نهایی کلیک نمایید، سامانه انتخاب واحد شما را نهایی خواهد شد و از وضعیت تثبیت نشده به تثبیت شده تغییر خواهد یافت.

 

معانی پیغام های متداول در سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد

در صورتی که شماره دانشجویی شما تعریف نشده باشد، لازم است به گروه مربوط به رشته خود مراجعه نمایید.

پیغام عدم محاسبه شهریه : در صورتی که امور مالی دانشکده ، مطابق با روال تعیین شده برای تعیین محاسبه انتخاب واحد، اقدام ننموده باشد، شما با این خطا مواجه خواهید شد.

پیغام لطفاً در زمان تعیین شده مراجعه نمایید : در صورتی که ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد برای شما در زمان تعیین شده و مقرر در سایت نمی باشد، نمی توانید به سامانه ورود یابید.

پیغام وضعیت ترمی باید عادی باشد لطفاً به آموزش مراجعه شود : آن دسته از دانشجویانی که در ترم های گذشته وضعیت تحصیلی آنان ترم عادی نبوده است، بدین معنا که به صورت مرخصی، ‌عدم مراجعه، حذف ترم، محروم… بوده اند، امکان ثبت نام برای انتخاب واحد را نخواهند داشت و باید به گروه مراجعه نمایید.

پیغام وضعیت مشخصات دانشجو باید عادی باشد : این خطا در زمان انتخاب واحد نیز، به عدم عادی بودن وضعیت دانشجو مربوط می شود. برای اینکه اجازه ثبت نام را داشته باشید، و تغییر وضعیت خود می توانید با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

انتخاب واحد اولیه ثبت نشده لطفاً به آموزش مراجعه نمایید : یکی از اصولی که در رابطه با نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد باید رعایت نمایید، انتخاب واحد اولیه یادگیری می باشد، در صورتی که واحد اولیه نداشته باشید، اجازه حذف و اضافه به شما داده نمی شود.

مشمول دانشجویان با تاخیر ثبت نام نمی باشید: اگر به هنگام ثبت نام، در صورتی که تاخیری برای دانشجویانی که انتخاب واحد اولیه داشته اند و تعداد واحدهای آنان بالای 10 واحد باشد، داده می شود.

نکات مهم در رابطه با انتخاب واحد دانشگاه آزاد که باید رعایت نمایید:

در صورتی که بیش از دو ترم مرخصی گرفته باشید، امکان ثبت نام را نخواهید داشت.

اگر درسی معرفی به استاد دارید و هنوز واحد تعیین شده را پاس ننموده اید، مطابق با قوانین نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد امکان ثبت نام برای انتخاب واحد را نخواهید داشت.

در صورتی که ترم جبرانی گرفته اید، نمی توانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

در صورتی که وضعیت ترم شما نامشخص باشد، امکان ثبت نام را نخواهید داشت.

چنانچه نامه میهمانی شما ثبت نشده باشد، نمی توانید برای انتخاب واحد انتخاب نمایید.

 

راهنمای پرداخت شهریه برای انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی

با توجه به اینکه پرداخت شهریه برای انتخاب واحد الزامی می باشد، لذا برای پرداخت شهریه دانشگاه خود به سامانه مورد نظر مراجعه نموده و پس از آن از طریق مسیر لینک ثبت نام، امور مالی، پرداخت شهریه اقدام به پرداخت شهریه مطابق با میزان تعیین شده دانشگاه بپردازید. امکان پرداخت شهریه با توجه به تمامی کارت های عضو شبکه شتاب امکان پذیر است اما درگاه های پرداخت تعیین شده از سوی دانشگاه ، درگاه بانک ملی و بانک پارسیان می باشد و لزومی در رابطه با اینکه کارت پرداختی به نام دانشجو باشد، وجود نخواهد داشت.

آن دسته از دانشجویانی که پرداخت شهریه آنان به صورت الکترونیک و از طریق بانک ملی و ملت انجام می شود، حتما بر روی گزینه بازگشت به صفحه پذیرنده کلیک نمایند. در غیر این صورت مبلغ مورد نظر به حساب دانشجو واریز نمی شود و همچنان شما به عنوان بدهکار خواهید بود. برای رفع و همچنین جلوگیری از خطاهای احتمالی جهت انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران دانشگاه آزاد ما تماس خاصل نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نماییم. همچنین راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه آزاد را برای تمامی دانشجویان ارائه نمودیم. در صورتی که مشکلی در ورود به سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد دارید می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما علاوه بر ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد ، به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

ورود به سامانه سیدا دانشگاه آزاد آزمون های آنلاین

سامانه ساجد دانشگاه آزاد

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور 99

انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی

ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد

تعداد انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان چند واحد است؟

تعداد انتخاب واحد بسته به معدل شما می تواند متفاوت باشد. اما از 12 تا 24 واحد می تواند متفاوت باشد.

 

چگونه می توانم برای ورود به سامانه انتخاب واحد اینترنتی دانشگاه آزاد وارد شویم؟

تمامی راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه آزاد را در سایت قرار داده ایم که پس از ورود به سایت می توانید آن را مشاهده نمایید.

 

آیا پرداخت شهریه در سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد امکان پذیر است؟

بله. در صورتی که نکات مهم به هنگام پرداخت شهریه را رعایت ننمایید، حتی در صورت پرداخت شهریه، بدهی شما کم نخواهد شد.