تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
انتخاب رشته مجدد پایه نهم

زمان و نحوه انتخاب رشته مجدد پایه نهم

انتخاب رشته مجدد پایه نهم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

بر طبق اطلاعیه صادره برای مدارس کشور امکان انتخاب رشته مجدد پایه نهم برای دانش آموزان مشغول به تحصیل فراهم شد. افرادی شرایط تعیین رشته مجدد پایه نهم را دارند که در امتحان تعیین رشته مجدد نهم برای یکی از دروس خود شرکت کرده و حد نصاب نمره را از درس مورد نظر کسب نکرده باشند.

 

پس از آن و در صورت کسب حد نصاب نمره در یکی از رشته های تحصیلی نمون برگ تعیین رشته مجدد در اختیار دانش آموز قرار داده می شود و وی می تواند انتخاب رشته مجدد پایه نهم خود را انجام دهد. بدین ترتیب، دانش آموز امکان ادامه تحصیل در رشته مورد نظرش را از مهر ماه بدون هیچ مشکلی خواهد داشت.

 

 

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته مجدد پایه نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط تعیین رشته مجدد پایه نهم

 

علت انجام انتخاب رشته مجدد پایه نهم چیست؟

باید عرض کنیم که الویت ها در هدایت تحصیلی ترتیب ثبت نام در مدارس مختلف است. به الویت الف در هر کدام از رشته ها یک هفته برای ثبت نام زمان می دهند.

در صورت وجود ظرفیت الویت ب نیز می توانند جهت ثبت نام اقدام کنند. اگر باز هم در این میان ظرفیت خالی وجود داشت الویت ج امکان ثبت نام را پیدا می کنند.

این شیوه برای تمامی رشته ها اعمال می شود و امکان دارد یک دانش آموز با داشتن امتیاز 80 در الویت ب قرار گرفته باشد و دیگری با داشتن امتیاز 60 در الویت الف قرار بگیرد.

حتماً می پرسید که چطور چنین چیزی ممکن است؟ باید خدمتتان عرض کنیم که این موضوع بستگی زیادی به تعداد متقاضیان وورد به رشته ها و رقابت بین آن ها دارد.

در این میان به طور معمول رشته های کاردانش و فنی حرفه ای به دلیل داشتن ظرفیت پذیرش بیشتر اکثر نفرات در الویت الف قرار دارند.

حال در این میان شماری از دانش آموزان در فرم های هدایت تحصیلی امتیازهای لازمه را بدست نیاورده اند و رشته هایی که امکان تحصیل در آن ها برایشان وجود ندارد به صورت هاشور خورده در فرم مشخص شده است.

اما علی رغم نداشتن شرایط انتخاب رشته مورد نظر باز هم دانش آموز مایل به ادامه تحصیل در آن رشته است. وی برای رسیدن به این خواسته باید امتیازات و شرایط تحصیل در رشته را بدست آورد.

از جمله روش های کسب این شرایط و امتیازات شرکت در امتحان تعیین رشته مجدد پایه نهم و پس از آن انتخاب رشته مجدد پایه نهم است.

به این صورت که دانش آموز درسی را که در آن مؤفق به کسب حد نصاب نمره نشده است را دوباره امتحان می دهد. پس از شرکت در امتحان وی می تواند اقدام به انتخاب رشته مجدد پایه نهم نماید.

 

 

 

انتخاب رشته مجدد پایه نهم فرصت دوباره برای افرادی است که امکان تحصیل در رشته مورد علاقه خود را پیدا نکرده اند

 

 

نحوه دادن درخواست برای انتخاب رشته مجدد پایه نهم

در صورتی که هر دانش آموز تمایل به شرکت در امتحان تعیین رشته مجدد نهم را داشته باشد تقاضای خود را به مسئول مدرسه انتقال می دهد.

پس مسئول مدرسه درس یا حتی دروس دارای شرایط برای شرکت در امتحان تعیین رشته مجدد را برای وی مشخص می کند تا از آن ها آزمون مجدد به عمل بیاید.

پس از شرکت در آزمون و مشخص شدن نمره دانش آموز امکان انتخاب رشته مجدد پایه نهم به وی داده می شود و نمون برگ فرم تقاضای تعیین رشته مجدد در اختیار وی قرار داده می شود.

 

 

 

امتحان تعیین رشته مجدد نهم

 

امتحان تعیین رشته مجدد نهم چه زمانی برگزار می شود؟

در مورد تاریخ امتحان تعیین رشته مجدد نهم باید عرض کنیم که این زمان دقیقاً همزمان با آزمون دانش آموزان تجدیدی و در شهریور ماه برگزار می شود.

پس توجه داشته باشید که امکان شرکت در امتحان تعیین رشته مجدد نهم و انجام انتخاب رشته مجدد پایه نهم در خرداد ماه برای دانش آموزان وجود ندارد.

 

 

نکات مهم

. دفتر امتحانات ( دفتر ارزشیابی تحصیلی تربیتی) در مدرسه هایی که در آن دانش آموزان متقاضی هدایت تحصیلی مشغول به تحصیل هستند بعد از اتمام ارزشیابی های انجام شده در شهریور ماه چاپ گردند.

. در صورتی که در یک مدرسه تمامی دانش آموزان در خرداد ماه قبول شده باشند و به هیچ وجه دانش آموز دارای تجدیدی نداشته باشند باید به اداره آموزش و پرورش منطقه جهت ارسال اوراق امتحان دروس به تعداد ضروری را برای آن ها ارسال کنند.

زیرا در این صورت تنها شاهد برگزاری امتحان تعیین رشته مجدد نهم برای افراد مایل انتخاب رشته مجدد پایه نهم در این مدارس هستیم.

 

 

آیا می دانید که برای هر کدام از دروس چه نمره ای را باید کسب کنید؟

باید عرض کنیم که حد نصاب نمره برای تعیین رشته از ترکیب نمرات دانش آموز در سه سال نهم، هشتم و هفتم تشکیل می شود.

البته ضرایب این دروس نیز در این پایه ها با یکدیگر متفاوت هستند. به عبارت دقیق تر، پایه هفتم و هشتم دارای ضریب 1 و پایه نهم دارای ضریب 3 است.

در ادامه شرایط ورود به هر رشته و حد نصاب نمره ای که فرد باید بدست آورد تا مجبور به شرکت در امتحان مجدد و انجام انتخاب رشته مجدد پایه نهم نشود برای شماری از رشته های تحصیلی ذکر می شوند.

جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط ورود به مابقی رشته ها و نمره مورد نظر برای تحصیل در آن ها با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

شرایط و حد نصاب نمره برای تحصیل در رشته علوم تجربی
علوم ریاضی
65 70

 

 

شرایط و حد نصاب نمره برای تحصیل در رشته ریاضی
ریاضی علوم
70 65

 

 

شرایط و حد نصاب نمره برای تحصیل در رشته انسانی
مطالعات اجتماعی عربی
65 60
میانگین دروس انشاء فارسی، املاء و قرائت
70

 

 

جهت انجام انتخاب رشته مجدد پایه نهم و اطلاع از شرایط شرکت در آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

فرم هدایت تحصیلی پایه نهم 

تست آنلاین انتخاب رشته نهم 

ورود به سامانه همگام و هدایت تحصیلی- hamgam.medu.ir

5/5 - (1 امتیاز)

در چه صورت می توانم در انتخاب رشته مجدد پایه نهم شرکت کنم؟ 

در صورتی که در در درس یا دروس مورد نظر رتبه مورد نظر را کسب نکرده باشید می توانید در امتحان تعیین رشته مجدد نهم شرکت کنید.

شرایط تعیین رشته مجدد پایه نهم و دریافت نمون برگ تعیین رشته مجدد چیست؟ 

شرایط تعیین رشته مجدد عدم کسب نمره مورد نظر در دروس مورد نیاز برای تعیین رشته دبیرستان است.

امتحان تعیین رشته مجدد نهم در چه زمانی برگزار می شود؟ 

این امتحان در شهریور ماه و همزمان با برگزاری امتحانات دانش آموزان تجدیدی برگزار می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور