انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته تخصصی دانشگاه آزاد 99

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 همانند دانشگاه‌های سراسری به صورت با آزمون و بدون آزمون می‌باشد. بنابراین کلیه داوطلبانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت می‌کنند در صورتی که در رشته‌های با آزمون و یا بدون آزمون شرکت نموده اند، لازم است به نسبت این دو نوع آزمون با توجه به دفترچه هر یک از آنها به انتخاب رشته بپردازند.

با توجه به تأمین نمودن هزینه‌های دانشگاه آزاد توسط دانشجویان آن، توصیه می‌نماییم که قبل از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 نگاهی به جدول نرخ شهریه داشته باشید. ثبت نام ترم مهر دانشگاه آزاد در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون می‌باشد. آن دسته از داوطلبانی که موفق به پذیرش در ترم مهر نشده‌اند، می‌توانند در ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 در زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان به صورت هم‌زمان اتفاق خواهد افتاد. لذا تمامی داوطلبان در هر گروه آزمایشی پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری می‌توانند در صورت مجاز شدن برای انتخاب رشته ، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. در رابطه با تفاوت‌ روند بین انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد نمی‌توان به مورد خاصی اشاره نمود.

جهت اطلاع از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 ، زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان ، انجام انتخاب رشته اصولی و دقیق با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

انتخاب رشته زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان

انتخاب رشته زیر گروه تجربی - ریاضی - انسانی -هنر و زبان
انتخاب رشته زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان

دفترچه انتخاب رشته در هر یک از زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان به صورت جداگانه منتشر می‌گردد. با توجه به ادغامی که در سال‌های اخیر در رابطه با آزمون سراسری و آزمون دانشگاه آزاد شاهد بوده‌ایم، ممکن است برخی از داوطلبان در رابطه با انتخاب رشته این دو آزمون سؤالاتی داشته باشند که این سؤالات تا حدود زیادی به نحوه انتخاب رشته برمی‌گردد.

تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری، زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان پس از اینکه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دانلود نمودند، می‌توانند در رابطه با انتخاب رشته اقدامات لازم را انجام دهند. در مورد پیچیدگی و همچنین استفاده از اصول انتخاب رشته هیچ تفاوتی بین دانشگاه آزاد و دانشگاه‌های سراسری وجود ندارد. تنها تفاوت ممکن است به ظرفیت محدود دانشگاه‌های سراسری بازگردد.

برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 و تعداد ظرفیت‌های هر رشته، می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در ارائه خدمت به شما عزیز آماده خواهند بود تا بتوانند در رابطه با زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان اطلاعات دقیقی برای معرفی رشته‌های مختلف و همچنین بازار کار هر یک از رشته‌ها ارائه دهند.

 

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 برای کلیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند و همچنین کارنامه اولیه برای آنان صادر گردیده است امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99
نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 همانند دانشگاه سراسری می‌باشد. بدین معنا که شما لازم است ابتدا نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته اقدام نمایید و پس از آن با توجه به زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان و با توجه به رشته‌های مختلف در رابطه با انتخاب از بین هریک از رشته‌های مورد نظر اقدام نمایند.

انتخاب رشته را نباید به صورت سرسری و تنها از روی اجبار و یا حتی صرف علاقه انتخاب نمود. دقت داشته باشید که ترکیب تمام اصول و قواعد با هم لازم و ضروری می‌باشد. بنابراین برای اطلاع دقیق در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد در بین زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان ابتدا به کسب اطلاعات در رشته های دانشگاهی نمایید و پس از آن با توجه به استعداد و همچنین علاقه خود در این مورد تصمیم گیری نمایید.

خوشبختانه ظرفیت دانشگاه آزاد به نسبت دانشگاه‌های سراسری بسیار مطلوب‌تر می‌باشد. لذانگرانی برای پذیرش و یا عدم پذیرش در رشته‌های مختلف وجود نخواهد داشت. اما باز هم تأکید ما بر قدم گذاشتن اصولی و درست است. هرگز بدون کسب اطلاعات و … نسبت به انتخاب رشته اقدام ننمایید. ابتدا در رابطه با میزان شهریه و همچنین دروس مختلف و همچنین بازار کار رشته مورد نظر تحقیق‌های لازم را داشته باشید و سپس به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 اقدام نمایید.

با توجه به هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد در تمامی زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان لازم است قدم‌های خود را استوارتر بردارید. متأسفانه برخی از داوطلبان پس از انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد و پذیرش در رشته‌های عدم موردعلاقه خود، ممکن است به علت پرداخت شهریه، خود را ملزم به ادامه تحصیل در رشته مورد نظر بدانند غافل از اینکه متحمل هزینه‌های بیشتری خواهند شد.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

حتی اگر از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 به صورت مجازی استفاده می نمایید ، باز هم در بین رشته هایی که به شما پیشنهاد می گردد، لازم است دست به انتخاب بزنید. بنابراین نمی توان نقش مشاورو متخصص را در این زمینه نادیده بگیرید و یا اینکه به این موضوع نپردازید. تفاوتی ندارد شما در کدام زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان می باشید. اصول و قواعد برای تمامی زیر گروه ها به یک صورت خواهد بود.

برخی از داوطلبان ممکن است سردرگمی هایی در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد داشته باشند. عدم شناخت دقیق از استعدادها و علایق خود، یکی از پیچیدگی های انتخاب رشته می تواند باشد. بنابراین در این مورد هیچ گونه جای نگرانی وجود نخواهد داشت. متخصصین ما با استفاده از آزمون های رغبت و استعداد به صورت کامل به شما کمک خواهند نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 در زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما آماده ارائه خدمات به شما داوطلبان عزیز می باشند تا از این طریق بتوانید به انتخاب بهتر و مناسب تری دست یابید. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز متخصصین ما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

جهت اطلاع از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 ، زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان ، انجام انتخاب رشته اصولی و دقیق با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

بشتر بدانید

شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد

portal.saorg.ir

ویرایش انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دوره های پاره وقت و تمام وقت دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

دانشگاه های آزاد دارای رشته پزشکی

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

زیر گروه تجربی – ریاضی – انسانی -هنر و زبان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.