ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد + راهنما گام به گام

استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پیگیری و استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق سیستم پاسخگویی در سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  صورت می گیرد. مراحل استعلام ثبت نام ارشد از طریق کد پیگیری و شماره پرونده انجام می شود. اگر به دلایل مختلفی این دو کد را نداشته باشید، باید آن ها را بازیابی نمایید. اگر از مراحل استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد و بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده، اطلاعی ندارید، ما در ادامه مقاله راهنما گام به گام را خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم. در صورت داشتن سوالات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد با کد پیگیری 1402

همانطور که می دانید ثبت نام تمامی آزمون های سراسری از جمله کارشناسی ارشد از طریق سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  صورت می گیرد.

برای شرکت در این ازمون فرد باید در زمان مقرر وارد سامانه شده و ثبت نام آزمون را انجام دهد.

پس از اتمام خرید کارت و انجام مراحل ثبت نام به صورت کامل، برای متقاضی یک کد پیگیری و شماره پرونده ثبت نام صادر می گردد که این به نشانه درست ثبت نام کردن و اتمام ثبت نام است و اگر  کد پیگیری و شماره پرونده ثبت نام را دریافت نکرده باشید به معنای به پایان نرسیدن ثبت نام شما بوده و باید مراحل ثبت نام خود را مجدد تکرار نمایید.

با داشتن کد پیگیری و شماره پرونده ثبت نام هر فرد می تواند در چند دوره اطلاعات خود را ویرایش کرده و حتی با داشتن این دو کد می توانید استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد را گرفته و از صحت اطلاعات دقیق خود مطلع گردید زیرا اگر اطلاعات شما به درستی وارد نشده باشد، شما از آزمون حذف خواهید شد.

استعلام ثبت نام با رهگیری

📍 برای اطلاع از اعلام نتایج کنکور ارشد کلیک نمایید.

مراحل دریافت شماره پرونده و کد رهگیری در آزمون ارشد 1402

اگر به دلایل مختلفی داوطلب برای استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد کد رهگیری و یا شماره پرونده خود را فراموش کرده باشد میتواند به دو صورت زیر آن ها را بازیابی نماید:

💢 باید با روابط عمومی سازمان سنجش تماس گرفته و مشکل خود را بیان نماید

💢 وارد سایت سازمان سنجش شده و با ارسال درخواست خود تقاضای بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده خود را نماید.

ما در این قسمت به مراحل گام به گام بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده از طریق سامانه سنجش می پردازیم.

برای دریافت مجدد شماره پرونده و کد رهگیری باید مراحل زیر را طی نمایید:

🔹 ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  شوید.

🔹 سپس بر روی گزینه پاسخگویی و ارتباط با سازمان (سامانه پاسخگویی) کلیک نمایید.

استعلام سامانه پاسخگویی

🔹 پس از باز شدن پنجره جدید باید بر روی گزینه دریافت شماره پرونده و کد پیگیری کلیک نمایید.

دریافت شماره پرونده و کد پیگیری

🔹 در مرحله بعد باید ورود به سامانه را انتخاب کرده و با زدن کد ملی و رمز عبور خود وارد ناحیه کاربری خود شوید.

دریافت شماره پرونده و کد پیگیری

🔹 اگر از قبل در این سامانه ثبت نام نکرده اید نیز باید بر روی عضویت در سامانه کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد و سپس ثبت نام نمایید.

🔹 پس از ورود به ناحیه کاربری باید درخواست جدید را انتخاب کرده و بخش “آزمون” نوع آزمون خود و از قسمت “سال”، سال شرکت در آزمون را تعیین نمایید و در نهایت بر روی گزینه دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کلیک نمایید.

🔹 در مرحله آخر شما باید شماره سریال ثبت نام خود را وارد کرده و بر روی گزینه تایید کلیک کنید. اطلاعات درخواستی شما بازیابی شده و در قسمت درخواست و پاسخ برای شما به نمایش در خواهد آمد .

زمان پاسخگویی استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد

زمانی که شما درخواست خود را برای بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده ارسال می نمایید در حدود 1 روز تا 3 روز کاری، کارشناسان تقاضای شما را بررسی کرده و به درخواست شما پاسخ خواهند داد.

برای مشاهده نتیجه استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد باید پس از ورود به سامانه سنجش، وارد سیستم پاسخگویی شده و پس از ورود به ناحیه کاربری خود از وضعیت استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد مطلع گردید. 

رنگ آبی در استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد به معنایی بررسی نشدن درخواست شما است

 رنگ زرد به معنای بررسی شدن وضعیت استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد می باشد.

اگر رنگ سبز را نیر مشاهده نمایید به معنای آن می باشد که پاسخی برای درخواست شما ارسال شده است.

📍 برای اطلاع از کارت ورود به جلسه آزمون ارشد کلیک نمایید.

سایر امکانات سیستم پاسخگویی 1402

همانطور که بیان شد استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق سیستم پاسخ گویی سازمان سنجش می باشد. سیستم پاسخ گویی علاوه بر استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد دارای مزایای مانند ارتباط سریع و راحت با داوطلبین طراحی شده است که افراد می توانند به راحتی وارد این بخش ده و پرسش های خود را جست و جو کرده و به جواب خود برسند و در صورتی که پرسش آنها در میان  سوال های مطرح شده نبود به راحتی می توانند وارد ناحیه کاربری خود شده و پرسش خود را مطرح نمایید . از جمله پرسش هایی که در این بخش می باشد می توان به اعتراض به نتایج ارشد و انتخاب اشتباه در انتخاب رشته ارشد را نام برد که همگی از طریق همین سیستم انجام می شود.

همچنین افراد برای بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده خود جهت استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد می توانند با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت نمایند.

 

مشاوره استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد

همانطور که در طول مقاله بیان شد استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق سیستم پاسخ گویی در سامانه سنجش امکان پذیر می باشد که افراد متقاضی بازیابی شماره پرونده و کد رهگیری خود می توانند در کمترین زمان و با سرعت بالایی آن ها را دریافت نمایند.

همچنین افراد می توانند به غیر از بازیابی اطلاعات ثبت نام، پرسش های خود را مطرح کرده و پاسخ آن را از سوی کارشناسان دریافت نمایند.

اگر برای استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد و بازیابی کد رهگیری و شماره پرونده خود اط سریق sanjesh.org نیاز به راهنمایی بیشتری هستید می توانید با کارشناساسن ایران تحصیل تماس گرفته و بازیابی اطلاعات خود را به افراد خبره ایران تحصیل بسپارید.

مشاوره استعلام ارشد

📍 برای اطلاع از کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی کلیک نمایید.

 

اخبار پیرامون آزمون کارشناسی ارشد

🔊 نحوه رفع نقص کارت آزمون

چنانچه متقاضیان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۹، ۱۰، ۱۷، ۱۶، ۱۱، ۱۴، ۱۵ و ۱۸ (شامل معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، مؤسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، هیات علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی) کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ منحصراً به سایت سازمان سنجش مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات در کارت ورود به جلسه آزمون، نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

🔊 چگونه کارت آزمون را دریافت کنیم؟

متقاضیان آزمون، برای شرکت در جلسه امتحان باید به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای (شامل نام خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کدپیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

🔊 مدارک لازم برای حضور در جلسه آزمون

برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار الزامی است. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸ صبح (هشت) است. در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس ساعت ۷:۳۰ صبح بسته خواهد شد، لذا متقاضیان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله در خصوص استعلام ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق کد رهگیری و شماره پرونده پرداختیم. اگر به دلایل مختلفی کد رهگیری و شماره پرونده را فراموش کرده باشید، می توانید از طریق سیستم پاسخ گویی در سامانه سنجش آن را بازیابی نمایید که ما در طول مقاله آن را به صورت گام به گام برای شما بیان کردیم. اگر پس از مطالعه مقاله دچار پرسش و یا ابهامی شدید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و یا پرسش خود را در زیر همین مقاله کامنت کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخ گو شما بزرگواران خواهند بود.

برای دریافت و مطالعه پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چه اهمیتی دارد ؟

متقاضیان برای اینکه بتوانند مراحل کنکور کارشناسی ارشد شامل دریافت کارت ورود به جلسه، انتخاب رشته، دریافت نتایج نهایی و … را طی کنند؛ باید به شماره‌پرونده و کد رهگیری خود دسترسی داشته باشند.

نحوه بازیابی شماره‌پرونده و کد‌رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چگونه است؟

در متن مقاله فوق به نحوه بازیابی از طریق سیستم پاسخگویی سایت سنجش اشاره کرده ایم.

 آیا بدون عضویت در سایت سازمان سنجش می توان برای دریافت شماره پرونده یا کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام کرد؟

 خیر، تنها راه بازیابی شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد عضویت در سایت سازمان سنجش و ایجاد حساب کاربری می باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور