ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون امکان پذیر است؟ راهنما جامع

اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی زیادی به دنبال این هستند که آیا امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد یا این که آن ها باید در آزمون سردفتری شرکت کنند. اگر امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد شرایط و ضوابط آن چگونه است؟

با توجه به این که امروزه برای اخذ مجوز سردفتری باید در آزمون سردفتری شرکت کنید. لذا داوطلبان باید منابع آزمونی لازم را جمع‌آوری کرده و مطابق با آن در آزمون شرکت کنند. داوطلبان شرکت در آزمون سردفتری بسیار زیاد هستند و آن ها باید تلاش بیشتری برای قبولی در این آزمون کنند. در حالی که افراد زیادی وقت کافی برای درگیر شدن با این موضوعات را ندارند و قصد دارند بدون شرکت در آزمون سردفتری مجوز رسمی آن را اخذ کنند.

بنابراین آیا امکان اخذ مجوز سردفتری بدون شرکت در آزمون سردفتری وجود دارد؟ با توجه به این که افراد زیادی به دنبال جواب این سوال هستند. برای دستیابی به جواب آن می توانند با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در تمام ساعات شبانه روز حتی در روزهای تعطیل تماس حاصل فرمایند.

منظور از دفترخانه چیست و سردفتر کیست؟

دفترخانه اسناد رسمی یکی از دفترخانه هایی است که به آن محضر نیز می گویند. در این دفترخانه‌ها شما می توانید قراردادهای مختلفی را تنظیم و عقد کنید. این قراردادها بعد از عقد، به صورت رسمی ثبت خواهند شد و از نظر قانونی ارزش و اعتبار دارند. دفتر اسناد رسمی وابسته به قوه قضایی است و بدون وابستگی به حاکمیت سیاسی اداره می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درآمد شغل سردفتری اسناد رسمی روی لینک کلیک کنید.

منظور از دفترخانه چیست و سردفتر کیست

در این دفترخانه ها تمام اسناد، بعد از تنظیم و عقد قرارداد نگهداری می شوند و تمام اطلاعات آن طبق دستورات قضایی محفوظ می شوند تا از هر گونه تغییر یا تقلب آن ها خودداری کنند. در واقع هر کسی نمی تواند به این اسناد و مستندات آن دسترسی داشته باشد.

دفترخانه، در ماده 1 قانون دفاتر اسناد رسمی و كانون سردفتران و دفترداران مصوب سال 1354 بدین گونه تعریف شده است: «دفترخانه اسناد رسمی واحد وابسته به وزارت دادگستری است و برای تنظیم ثبت اسناد رسمی طبق قوانین و مقررات مربوط تشكیل می شود. سازمان و وظایف دفترخانه تابع قوانین و نظامات راجع به آن است.» افرادی که قصد دارند چنین دفترخانه‌هایی را تاسیس کنند باید جواز آن را کسب نمایند.

برای این کار لازم است آن ها در آزمون سردفتری شرکت کرده و در آن قبول شوند. برای شرکت در این آزمون داوطلبان باید شرایط عمومی و اختصاصی داشته باشند و نیز مدارکی را ارائه دهند. کسانی که بعد از شرکت در آزمون موفق شدند جواز تاسیس را کسب کنند به آن ها سردفتر گفته می شود. شما برای شرکت در آزمون سردفتری می توانید مقاله شرایط آزمون سردفتری را مطالعه نمایید.

برای برنامه ریزی آزمون سردفتری و شرایط و تقویم امتحانی آن روی لینک کلیک کنید.

 

آیا امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد؟

با توجه به این که پروسه ثبت نام و شرکت در آزمون سردفتری بسیار سنگین و زمان بر است. لذا افراد زیادی به دنبال این هستند که آیا امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد. طبق ماده 3 آیین‌ نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفترداران کسانی که قصد دارند جواز دفترخانه را دریافت کنند باید در آزمون آن شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند. لذا امکان تاسیس دفترخانه بدون شرکت در آزمون استخدامی وجود ندارد.

آیا امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد

در ماده ۳ آیین نامه ذکر شده است که داوطلبان علاوه بر کسب نمره کتبی در آزمون باید در مصاحبه حضوری نیز قبول شده و پس از طی کردن مراحل مختلف مجوز آن را کسب نمایند. البته این افراد باید در دوره های آموزشی شروع به کار و یا ضمن خدمت توسط سازمان یا کانون نیز شرکت کنند. بعد از آن می توانند دفترخانه خود را تاسیس کرده و در آن فعالیت کنند. لذا شما متوجه شدید که طبق هیچ شرایطی امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود ندارد.

 

فروش مجوز دفتر اسناد رسمی

با توجه به مطالب بالا متوجه شدید که امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارند و شما باید در آزمون سردفتری شرکت کنید. حال اگر آگهی های مختلفی را بررسی کنید، مشاهده خواهید کرد که افرادی قصد دارند امتیاز دفترخانه خود را خرید و فروش کنند. لذا حتما باید قوانینی در خصوص فروش مجوز دفتر اسناد رسمی یا خرید آن ها وجود داشته باشد. حال این موضوع چیست و آیا امکان خرید و فروش مجوز دفتر اسناد رسمی وجود دارد؟‌

جهت اطلاع از چگونه در آزمون سردفتری قبول شویم؟ روی لینک کلیک کنید.

کسانی که با شرکت در آزمون موفق به کسب جواز دفترخانه اسناد رسمی شدند می توانند حق و امتیاز خود را به فرد دیگری منتقل کنند. لذا این تصور به وجود آمده است که امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد. در حالی که چنین چیزی نیست و کسانی که قصد دارند امتیاز سردفتری را خریداری کنند باید در آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.

بر اساس مواد 10 و 11 قانون دفاتر اسناد رسمی در صورتی که سردفتران بعد از ۳۰ سال خدمت یا سن آن ها به ۶۵ سال رسیده باشد، بازنشسته می شوند. لذا آن ها می توانند امتیاز سردفتری خود را به فردی دیگری منتقل کنند. طبق مواد 6 و 9 قانون دفاتر اسناد رسمی کسانی که علاقه‌مند به خرید امتیاز سردفتری هستند و توان مالی دارند می توانند به جای سردفتران پیشین در دفترخانه خدمت کنند. آن ها برای دریافت حق امتیاز خود باید در آزمون سردفتری شرکت کرده و در آن قبول شوند.

فروش مجوز دفتر اسناد رسمی

 

خلاصه مطلب

افرادی که قصد دارند دفترخانه اسناد رسمی تاسیس کنند و به دنبال دریافت جواز آن بدون شرکت در آزمون استخدامی هستند از کارشناسان ایران تحصیل سوال می کنند که امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد یا خیر؟‌ در این بابت باید بیان کرد که تحت هیچ شرایطی شما می توانید مجوز تاسیس دفترخانه را بدون شرکت در آزمون استخدامی اخذ نمایید. لذا لازم است با داشتن شرایط لازم در این آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنید.

کسانی که بعد از ۳۰ سال خدمت یا سن آن ها به ۶۵ سال رسیده باشند بازنشسته می شوند و می توانند حق امتیاز دفترخانه خود را به فرد دیگری منتقل کنند. کسانی که دوست دارند این امتیاز را خریداری کنند باید در آزمون سردفتری شرکت کرده و نمره قبولی را به دست بیاورند. بعد از آن می توانند امتیاز سردفتران بازنشسته را خریداری نمایند.

آن ها برای خرید امتیاز دفترخانه باید شرایطی داشته باشند و مراحلی را در این خصوص طی کنند. این متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانند با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایند.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان اخذ مجوز سردفتری بدون آزمون وجود دارد؟

خیر؛ کلیه کسانی که قصد دارند جواز تاسیس سردفتری را بگیرند باید در آزمون استخدامی آن شرکت کنند.

آیا خانم ها نیز می توانند سردفتر اسناد رسمی شوند؟

بله؛ آن ها نیز در صورت داشتن شرایط ثبت نام در آزمون سردفتری می توانند در آن شرکت کرده و با کسب نمره قبولی سردفتر اسناد رسمی شوند.

برای انتقال امتیاز سردفتری به فرد دیگر باید چه شرایطی داشته باشیم؟

در صورتی که شما قصد داشته باشید امتیاز سردفتری خود را به فرد دیگری منتقل کنید باید حداقل ۳۰ سال خدمت کرده باشید یا این که سن شما به ۶۵ سال رسیده باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان 1403 + بانک سوال و جزوه pdf

  منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان که دومین بانک خصوصی ایرانی است در این مقاله شرح داده خواهد شد، بانک پارسیان شرکتی از نوع خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه بانکداری، با عنوان بانک‌...
 • انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

  مشاوره انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 1403 + راهنما قبولی 100%

  انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین مراحل در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای دندانپزشکان است. در این مرحله، دانشجویان دندانپزشکی که دوره عمومی خود را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند به تخصص‌های مختلف دندانپزشکی وارد شوند. انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی نیازمند...
 • نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

  اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی 1403 + زمان sanjeshp.ir

  نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 1403 در اوایل ماه مهر منتشر خواهد شد. این نتایج بر روی سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjeshp.ir دستیاری دندانپزشکی قرار خواهد گرفت تا داوطلبان بتوانند در اسرع وقت اطلاعات لازم را دریافت کرده...
 • زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 1403 + نکات مهم

  زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی + تاریخ تقویم آموزشی 1403

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون دستیاری پزشکی 1403 را در دو بخش تخصصی و فوق تخصصی برگزار می‌کند. تمامی اطلاعات مرتبط با این آزمون، از جمله زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دستیاری...
تماس با مشاور