ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ { سطح سوالات، جامعه آماری}

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۰
  • تاریخ بروزرسانی: ۱۳ دی ۱۴۰۲
آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ این پرسش مهم بسیاری از کنکوری‌هاست. افرادی که در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند، قطعاً با آمادگی بیشتری در جلسه آزمون سراسری حاضر خواهند شد، چرا که یکی از مهمترین ابزارهایی که افراد می‌توانند از طریق آن به ارزیابی عملکرد خود بپردازند، بررسی نتایج این آزمون‌ها است و در این مسیر می‌توانند نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و وضعیت خود را نسبت به سایر رقبا بسنجند.

دانش آموزانی که مایل به شرکت در این نوع آزمون‌ها هستند، معمولاً دغدغه انتخاب یک موسسه معتبر و مناسب برای شرکت در آزمون‌های آزمایشی را دارند. از میان تست های آزمایشی که هر سال قبل از آزمون سراسری برگزار می‌شوند، آزمون گاج و قلمچی هستند که بیشترین طرفدار را دارند. به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان می‌خواهند بدانند که آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ چنانچه شما عزیزان مایل به کسب اطلاعات در مقایسه گاج و قلمچی هستید، می‌توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما عزیزان را در این خصوص راهنمایی نمایند.

آیا انتخاب آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

👈 متقاضیان آزمون سراسری که قصد شرکت در آزمون‌های آزمایشی کنکور را دارند، معمولاً این سؤال را دارند که آزمون آزمایشی کنکور آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ در سال‌های اخیر این دو موسسه سعی کرده‌اند که بهترین نوع آزمون را برای آمادگی بیشتر هرچه داوطلبان ارائه کنند و با طراحی سؤالات مشابه نزدیک به کنکور اصلی و همچنین ارائه نمودن تراز دقیق سعی دارند که نقش موثری در آمادگی کنکوری‌ها داشته باشند.

👈 در مجموع در مقایسه گاج و قلمچی باید معیارهای متفاوتی در نظر گرفته شود تا هنگام تصمیم گیری بتوانید بر اساس بهترین انتخاب را از میان این دو موسسه داشته باشید. اما قبل از هر چیز به بررسی جامع آزمون‌ها خواهیم پرداخت تا دید وسیع‌تری نسبت به هر یک داشته باشید و از این طریق به پاسخ این سؤال که آیا شرکت در آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ دست یابید. در صورتی که در آزمون قلم چی شرکت کنید، می‌توانید با مشاهده کارنامه قلم چی و تحلیل سوالات و پاسخنامه، نتیجه مثبت آن را مشاهده کنید.

آیا آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

 بررسی آزمون‌ های آزمایشی قلم چی

👈 کانون فرهنگی آموزش که به عنوان قلم چی شناخته می‌شود، فعالیت خود را در سال ۷۲ شروع کرد و در آن زمان تنها 100 شرکت کننده در اولین دوره آن شرکت کردند. اما در حال حاضر یکی از معروف‌ترین برندهای آزمون آزمایشی شناخته می‌شود و در بین همه مؤسسات که در زمینه برگزاری آزمون‌های آزمایشی فعالیت دارند، بیشترین جامع آماری را به خود اختصاص داده است.

👈شروع این آزمون‌ها هر سال تحصیلی از مهرماه است که با یک آزمون تعیین سطح شروع می‌شود. کانون فرهنگی آموزش غالباً یک برنامه راهبردی جامع طراحی می‌کند که نسبت به دیگر آزمون‌های آزمایشی شمولیت بیشتری دارد و به صورت اصولی و هدفمند پیاده می شود. توجهی که استراتژیست‌های این آزمون نسبت به مرور و جمع‌بندی این آزمون دارند، باعث شده که اشتیاق دانش‌آموزان برای شرکت در این آزمون افزایش یابد.

بررسی آزمون‌ های آزمایشی گاج

👈یکی دیگر از آزمون‌های معروف کشور آزمون گاج است که با هدف توسعه عدالت آموزشی از سال ۸۸ شروع به فعالیت کرد. این موسسه همواره در تلاش است که آزمون‌های هدفمند را به شکل موثری برگزار کند تا یک بستر مناسب برای ایجاد آمادگی دانش آموزان برای کسب موفقیت در آزمون سراسری باشد.

👈آزمون‌های این موسسه بر اساس برنامه راهبردی با فاصله دو هفته‌ای برگزار می‌شوند. اما باید بگویم که سطح دشواری و سختی سؤالات گاج نسبت به آزمون قلم چی کمتر است و سؤالات آن به شکل استانداردتر مخصوصاً در بخش عمومی طراحی شده است.

سؤالات آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

👈از مهمترین فاکتورهایی که باید در انتخاب بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور به آن توجه کنید، مناسب و استاندارد بودن سطح سؤالات است. سؤالات آزمون قلم چی سطح بالاتری نسبت به آزمون سراسری دارند و همین باعث شده که بسیاری از دانش آموزان نسبت به استاندارد بودن سؤالات اعتراض داشته باشند.

👈اما هدف کانون فرهنگ آموزش از این کار آماده کردن افراد برای مواجهه با سؤالات سخت آزمون سراسری است. اگر افراد بتوانند به این سؤالات پاسخ دهند، معمولاً از پس سؤالات کنکور هم برمی‌آیند. بنابراین اگر قصد اسم نویسی در آزمون قلم چی را دارید، باید خود را برای یک رقابت تنگاتنگ آماده کنید. اما توصیه می‌کنیم اگر از افرادی هستید که سختی سؤالات باعث می‌شود که اعتماد به نفس شما زیر سؤال برود، سعی کنید که در آزمون‌های دیگری شرکت نمایید، چرا که این مزیت می‌تواند برای شما یک نقطه ضعف مهم باشد.

👈در مقایسه گاج و قلمچی، سؤالات آزمون گاج سطح مناسب‌تری دارند. از نظر کیفیت طرح سوالات، موسسه گاج بهتر عمل کرده، اما در بخش درس های اختصاصی، کانون عملکرد بهتری را داشته است. از آنجا که بخش دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۳ حذف شده، دانش آموزان بیشتری به سمت تست زنی سؤالات اختصاصی رفته‌اند. از این رو جامعه آماری قلم چی بیشتر شده است.

👈 آزمون دروس پیش و پایه گاج به صورت موازی با یکدیگر جلو می‌روند و دانش آموزان علاوه بر تقویت دروس پایه دوازدهم باید برای جمع‌بندی دروس پایه نیز اقدام کنند. دانش آموزان برای درس‌های فیزیک، شیمی، ریاضی حق انتخاب داشته و می‌توانند از بین منابع پایه دهم یا یازدهم یکی از آنها را انتخاب نمایند.

سؤالات آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

از نظر ارائه تراز و رتبه آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

👈یکی از مهمترین دغدغه‌های دانش آموزان پس از دریافت کارنامه آزمون آزمایشی، بررسی تراز و رتبه است. تراز می‌تواند نقش مهمی در افزایش رتبه داوطلبان داشته باشد. تراز در واقع به یکسان سازی ارزش نمره می‌پردازد .یک درس ممکن است تراز بیشتری داشته باشد، یعنی نسبت به سایر دروس ارزشمندتر است و سؤالات آن سخت‌تر خواهدن بود. لذا حتماً در برنامه مطالعاتی خود درس‌هایی که ارزش بیشتری دارند و تراز شما به وسیله آنها بیشتر خواهد شد را در اولویت قرار دهید.

👈محدوده تراز گاج از صفر تا ۱۰۰۰۰ است، اما معمولاً داوطلبان در برترین حالت تراز ۳۵۰۰ را اخذ می‌کنند. تراز قابل قبول در حدود ۸۰۰۰ است، اما در آزمون‌های قلم چی تراز اکتسابی ۴۵۰۰ است و سقف اکتسابی آن، نزدیک به ۹۰۰۰ می‌باشد.

از نظر ارائه کارنامه آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

👈دانش آموزانی که کارنامه خود را دریافت می‌کنند، راحت‌تر می‌توانند برای تحلیل وضعیت درسی خود اقدام نمایند. اما برخی از مؤسسات این کارنامه را دیرتر به دست داوطلبان می‌رساند و به همین دلیل نمی‌توانند اطلاعات مربوط به رتبه و تراز را کسب کرده و وضعیت خود را نسبت به سایر رقبا بسنجند.

👈هر کدام از کارنامه‌های آزمون‌های آزمایشی اطلاعات ارزشمندی را دارند که افراد باید با بررسی این کارنامه نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و برای رفع آن اقدام کنند. دانش آموزانی که در آزمون‌های کانون فرهنگی آموزش شرکت می‌کنند، پس از اتمام آزمون در همان روز ۳ کارنامه دریافت خواهند کرد که به شرح زیر است:

✔کارنامه اصلی: شامل درصد، رتبه تراز هر درس و تراز کلی است که روز آزمون صادر می‌شود. دانش آموزان می‌توانند اطلاعات بسیار مناسبی را کسب کنند. با بررسی تراز کسب شده در هر درس داوطلبان می‌تواند سطح دشواری سؤالات را بسنجند و بدانند با درصد اکتسابی در چه سطحی قرار دارند.

✔کارنامه هدف گذاری: یکی دیگر از کارنامه‌های صادر شده از سوی قلم چی، کارنامه هدف گذاری است که از آن می‌توان برای کسب درصد بالاتر در آزمون‌های بعدی و روش مطالعاتی مناسب کمک گرفت. لذا این کارنامه نقش مهمی در آزمون‌های بعدی افراد دارد.

✔کارنامه مبحثی: یکی دیگر از کارنامه‌های آزمون قلم چی است که به صورت مبحث محور بوده و سعی در ارائه تجزیه و تحلیل از نقاط ضعف و قوت داوطلبان دارد. بر اساس این کارنامه داوطلبان می‌توانند به میزان تسلط خود در هر تست پی ببرند. این کارنامه در دوران جمع‌بندی اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد.

در آزمون‌هایی که گاج برگزار می‌کند، معمولاً تنوع کارنامه‌ها کمتر است. مجموعاً دو نوع کارنامه برای افراد صادر می‌شود:

✔کارنامه شخصی: این کارنامه اطلاعات مربوط به نمره‌ی خام دروس، نمره‌ی میانگین کل داوطلبان، نمره تراز هر درس، رتبه در مدرسه، شهر، استان و کشور، رتبه در سهمیه، نمودار وضعیت داوطلب نسبت به وضعیت مطلوب در هر درس، رتبه داوطلب با احتساب نمره‌ی منفی و بدون احتساب نمره‌ی منفی، نمره و رتبه در زیرگروه‌ها را ارائه می‌کند.

✔کارنامه جمع‌بندی: هر نیمسال یکبار در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و اطلاعاتی مانند نمودار پیشرفت در هر درس، میانگین تراز در هر درس، فاصله‌ی داوطلب برای رسیدن به رشته‌ی دلخواه، نمودار پیشرفت کلی دروس اختصاصی را ارائه می‌کنند.

از نظر ارائه کارنامه آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

از نظر هزینه آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

👈هنگام مقایسه گاج و قلمچی، حتماً باید به بحث هزینه‌ها توجه داشته باشید. آزمون کانون فرهنگی آموزش برای همه دانش آموزان از پایه دوم ابتدایی تا پایه دوازدهم و آزمون گاج نیز از پایه چهارم تا دوازدهم آزمون‌های آزمایشی را برگزار می‌نماید. هزینه نام نویسی برای هر کدام از این پایه‌ها تفاوت دارد.

👈از آنجا که مهمترین مقطع برای ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی دوره متوسطه دوم است و هر دو موسسه به صورت میانگین در طول سال حدود ۱۸ الی ۱۹ آزمون را برگزار می‌نمایند، باید بگوییم که حداقل هزینه شرکت در این آزمون‌ها ۲ میلیون تومان است. بنابراین زمانی که می‌خواهید آزمون گاج یا قلمچی را انتخاب کنید، حتماً به بحث هزینه‌ها توجه نمایید.

از نظر جامعه آماری آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

👈یکی دیگر از مهم‌ترین ملاک‌هایی که می‌تواند در مقایسه گاج و قلمچی به آن توجه کنید، جامعه آماری است. هر چقدر که جامعه آماری آزمون‌های آزمایشی بیشتر باشد، ملاک بهتری برای سنجش سطح علمی داوطلبان خواهد بود.

👈آزمون‌های آزمایشی قلم چی به دلیل سابقه بیشتر و همچنین شرایط اعطای بورسیه دانش آموزی جامعه آماری بیشتری نسبت به دیگر به نسبت به قلم چی دارد و یکی از مهمترین مزایای این آزمون این است که سؤالات بخش اختصاصی بیشترین شباهت را به آزمون سراسری دارند. ب این ترتیب جامعه آماری بیشتری را خواهد داشت.

👈آزمون‌های آزمایشی گاج در سال‌های اخیر به واسطه حضور گسترده در تبلیغات شناخت بیشتر داوطلبان را به همراه داشته است، اما هنوز به سطح ایده نرسیده است.  با مقایسه مؤسسات دییگر با این موسسه می‌توان گفت که گاج جامعه آماری مناسبی را دارد.

👈از آنجا که دروس عمومی کنکور ۱۴۰۳ حذف شده‌اند، اگر این موسسه بخواهد در رقابت با دیگر مؤسسات موفق عمل کند، باید سؤالات بخش اختصاصی را به شکلی طراحی کند که بیشترین میزان شباهت با آزمون اصلی را داشته باشد.

از نظر جامعه آماری آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

جمع‌ بندی نکات مثبت و منفی دو آزمون گاج و قلمچی

👈برای داشتن انتخاب بهتر، توصیه ما این است که قبل از هر چیز به مزایا و معایب هریک از این آزمون ها توجه کنید. در ادامه نکات مربوط به نقاط قوت و ضعف هر دو موسسه ارائه شده است.

  •  جمع‌ بندی نکات مثبت و منفی قلم چی

✔ آزمون‌های کانون فرهنگی آموزش هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود و این بازه زمانی باعث می‌شود که افراد از فضای آزمون کمی دور شوند و به استراحت بپردازند.

✔ برنامه راهبردی آزمون‌های کانونی یکی دیگر از نقاط مثبت است. قلم چی با برنامه‌ریزی و ارائه استراتژی بلند مدت داوطلبان را از داشتن برنامه‌ریزی‌های درسی دیگر بی‌نیاز خواهد کرد.

✔ از مهمترین نقاط مثبت این مجموعه داشتن جامعه آماری بالا است.

✔ در ارتباط با نکات منفی آزمون‌های قلم چی باید بگوییم که سطح سختی سؤالات آزمون قلمچی نسبت به آزمون سراسری بیشتر است و همین باعث از دست رفتن انگیزه برخی از داوطلبان خواهد شد.

✔ بعلاوه هزینه‌های آزمون موسسه قلم چی نسبت به دیگر مؤسسات بیشتر است.

✔ آن چیزی که باعث نارضایتی برخی از دانش آموزان می‌شود، هزینه اضافی برای خرید دی وی دی و کتاب‌هایی است که ممکن است زیاد به کار داوطلبان نیاید.

  • جمع بندی نکات مثبت و منفی آزمون‌ های آزمایشی گاج

✔ هم سطح بودن سختی سؤالات آزمون‌های گاج با آزمون سراسری و داشتن کیفیت بالای سؤالات یکی از مهم‌ترین نکات مثبت این آزمون است.

✔ همچنین هزینه آزمون‌های گاج از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

✔ از نقاط منفی که آزمون‌های گاج دارند، این است که برنامه دقیق منسجمی ندارند. به همین دلیل دانش‌آموزان بسیاری ممکن است جذب این آزمون‌ها نشوند.

✔ داشتن جامعه آماری بسیار پایین یکی از نقاط منفی آزمون‌های گاج است که هنگام انتخاب گاج یا قلمچی، بیشتر باید به این مورد توجه داشته باشید.

برای آشنایی با تست عادت مطالعه وارد لینک شوید.

خلاصه مطالب

شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای ارزیابی برنامه مطالعاتی و کسب آمادگی برای شرکت در آزمون سراسری یکی از بهترین راه‌های اخذ نمره حد نصاب است. هر کدام از دانش آموزان با شرکت در آزمون‌های آزمایشی می‌توانند دانش خود را بسنجند و با رقبای خود رقابت کنند. بسیاری از افراد این سؤال را دارند که آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ توجه داشته باشید زمانی که به مقایسه گاج و قلمچی می‌پردازید، حتماً باید به معیارهای مختلفی از جمله سطح سختی سؤالات، کارنامه و تراز ارائه شده، جامعه آماری و هزینه دوره‌ها توجه داشته باشید.

در این مقاله سعی کردیم در ارتباط با انتخاب گاج یا قلمچی اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه کنیم. اگر شما داوطلبان گرامی در مسیر آمادگی برای آزمون سراسری و همچنین انتخاب آزمون‌های موسسه گاج و قلم چی نیازمند دریافت مشاوره هستید، توصیه می‌کنیم با مشاوران خبره مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاوران مجرب این مجموعه می‌توانند در این مسیر سرنوشت ساز بهترین راهنمایی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

برای دانلود pdf مقاله آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟ کلیک نمایید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی؟

برای اینکه بفهمید آزمون آنلاین گاج بهتره یا قلم چی، باید معیارهای مختلفی را در کنار هم قرار دهید تا براساس آن تصمیم بگیرید که کدام آزمون برای شما بهتر است.

معیارهای مقایسه گاج و قلمچی کدامند؟

مهم‌ترین معیارها هنگام انتخاب آزمون گاج یا قلم چی، سطح سؤالات، هزینه آزمون، تراز و رتبه و کارنامه ارائه شده به دانش آموزان است.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب آزمون‌های آزمایشی گاج یا قلمچی چه می‌توان کرد؟

به منظور دریافت مشاوره‌های لازم در این زمینه می‌توانید با مشاوران برجسته مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور