ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی 1403 + زمان برگزاری | ایران تحصیل

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۰
  • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی یکی از باکیفیت‌ترین و استانداردترین آزمون‌های اخیر ایران تحصیل است. دانش آموزان تا سال‌های پیش استرس زیادی برای کنکور داشتند. کنکور سراسری و آزاد که به عنوان یکی از بزرگترین آزمون‌های کشوری است، به عنوان قسمت اعظمی از آینده متقاضیان  شناخته شده بود. اما در حال حاضر تاثیر مستقیم خود را از دست داده است.

دانش آموزانی که در دوره متوسطه دوم در سال یازدهم و دوازدهم هستند، باید تلاش خود دوبرابر کنند، چرا که معدل و سوابق تحصیلی آن‌ها بر روی تراز قبولی‌شان تاثیرگذار است. همواره بسیاری از دانش آموزان پشت کنکوری به دنبال تعداد سوالات، زمان برگزاری آزمون و زمان اعلام نتایج آن هستن اما اطلاعاتی در این مورد پیدا نمی‌کنند. پس تا انتهای این مطلب از آکادمی ایران تحصیل، با ما همراه باشید.

معرفی آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی

برگزاری آزمون‌های شبیه ساز کنکور سال دوازدهم تجربی در چند مرحله و هر ماه است. دانش آموزان دوازدهمی برای افزایش کیفیت عملکرد خود در کنکور و امتحانات نهایی، می‌بایست در آزمون‌های مختلفی شرکت کنند. این آزمون‌ها معمولا به صورت فصلی، جامع و چند مرحله‌ای هستند که هر سه برای به چالش کشیدن هوش و میزان یادگیری آن‌ها، ضروری است.

آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی به دو صورت حضوری و آنلاین، هر سال از اول مهر ماه برگزار می‌شود. منوال آزمون‌های آزمایشی حضوری به این صورت است که دانش آموزان برای نام نویسی و ورود به جلسه امتحان، باید به موسسه‌های معتبری که در شهرشان است، مراجعه کنند و در روز آزمون که طی اطلاعیه‌ای منتشر می‌شود، وارد جلسه شده و به سوالات پاسخ دهند.

معرفی آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی

معمولا پاسخنامه سوالات آزمون آزمایشی حضوری با تاخیر اعلام می‌شود و زمان مشخصی برای آن تعیین نشده است. اما تفاوت‌هایی که در آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی، به صورت آنلاین در ایران تحصیل دیده می‌شود، آن را از سایر آزمون‌ها متمایز کرده است. از مزیت‌های بارز آن، می‌توان به غیرحضوری بودن آزمون و دانلود و دریافت پاسخنامه اشاره کرد.

آزمون آزمایشی دوازدهم رشته تجربی، دارای ویژگی‌های ذیل است:

✅ زمان برگزاری آزمون از قبل به دانش آموزان ثبت نام کرده، اعلام میشود.

✅ پیش از شروع آزمون، متصل بودن اینترنت خود را بررسی کنید.

✅ پاسخ‌های غلط، مطابق با قوانین کنکور سراسری نمره منفی لحاظ می‌شود.

✅ کنکور آزمایشی سال دوازدهم تجربی، به صورت مجازی است.

تعداد سوالات آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی

سوالاتی که برای آزمون شبیه ساز کنکور سال دوازدهم تجربی طراحی می‌شود، براساس سوالات کنکور سال‌های گذشته و سوالات مهم امتحانات نهایی است. آزمون آزمایشی ایران تحصیل، مطابق با بودجه بندی دروس تخصصی و عمومی می‌بایست و در نهایت سوالات و پاسخنامه آزمون مجازی را طراحی و تنظیم می‌کند.

دانش آموزانی که می‌خواهند در کنکور سراسری پذیرفته شوند، باید با پشتکار و اراده‌ای قوی، دروس خود را مطالعه کنند و در آزمون‌های شبیه ساز کنکور دوازدهم تجربی شرکت نمایند. دروس تخصصی که داوطلبان رشته تجربی، لازم است خودشان را آماده کنند عبارت است از:

☑️ زیست شناسی

☑️ فیزیک

☑️ شیمی

☑️ ریاضی

چند وقتی است که قانون جدیدی از سوی آموزش و پرورش وضع و اجرایی شده است، دانش آموزان سال دوازدهم که باید از امسال برای کنکور آماده شوند، علاوه بر مطالعه دروس تخصصی، بایستی که بر روی دروس عمومی یازدهم و دوازدهم تمرکز نمایند. این دروس عمومی شامل دینی، فارسی، عربی، نگارش، علوم اجتماعی، مدیریت خانواده، تربیت بدنی و زبان خارجه می‌شود.

تعداد سوالات آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی

زمان آزمون شبیه ساز کنکور دوازدهم تجربی

گاهی اوقات دانش آموزان برای ورود به موقع در جلسه آزمون آزمایشی، استرس زیادی را متحمل می‌شوند. اما جای هیچگونه ترس و استرسی برای شرکت در کنکور شبیه ساز سال دوازدهم تجربی وجود ندارد. برپایی این آزمون هر ماه به صورت مرحله‌ای است و از قبل، طی اطلاعیه‌ای به داوطلبانی که ثبت نام کرده‌اند، زمان آزمون آزمایشی شبیه ساز کنکور دوازدهم تجربی اعلام می‌شود.

با رقابت تنگاتنگی که دانش آموزان برای ورود به بهترین دانشگاه‌های سراسری دارند، باید جدا از خواندن متن کتاب‌های تخصصی و عمومی در آزمون‌های جامع، فصلی و مرحله‌ای شرکت کنند. به خصوص آزمون‌های شبیه ساز سال دوازدهم تجربی که برای گرفتن نتیجه‌ای بهتر، از واجبات دانش آموزان موفق است.

بودجه بندی آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی

بودجه بندی آزمون مجازی کنکور سال دوازدهم تجربی ایران تحصیل، مطابق با برنامه درسی  دبیرستان متوسطه دوم است. به این ترتیب دانش آموزان می‌توانند با برنامه‌ ریزی کنکور که این مجموعه در نظر گرفته، شانس خود را در موفقیت کنکور و همچنین امتحانات نهایی افزایش دهند.

آزمون شبیه ساز کنکور برای سال دوازدهم رشته تجربی، به صورت دوره‌ای و از مهر ماه برگزار می‌شود. پایان این آزمون آزمایشی تا آخر خرداد ماه است. بنابراین داوطلبان سال آخری می‌توانند علاوه بر نتیجه گیری در امتحانات نهایی برای کنکور نیز مسلط‌تر باشند.

بودجه بندی آزمون‌های دوازدهم تجربی

بودجه بندی آزمون آزمایشی ایران تحصیل در پایه دوازدهم رشته تجربی، اعلام شده است. دانش آموزان می‌توانند به لینک زیر برای دانلود جدول برنامه راهبردی این ارزیابی مجازی، مراجعه کنند:

بودجه بندی آزمون مجازی کنکور سال دوازدهم تجربی

اعلام نتایج آزمون مجازی سال دوازدهم تجربی ایران تحصیل

نتایج آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی ایران تحصیل، به صورت آنلاین در صفحه پروفایل کاربری داوطلب، قابل دانلود است. به علاوه پاسخنامه آن به سرعت بعد از اتمام آزمون، به داوطلب داده می‌شود. برخلاف آزمون آزمایشی حضوری که در زمانی خاص باید داوطلبان در مکانی معین جمع شده و بعد از به پایان رسیدن مهلت امتحان، منتظر نتایج باشند.

زمان اعلام نتایج آزمون‌های حضوری از قبل به شرکت کنندگان گفته نمی‌شود، بلکه بعد از اتمام مهلت آزمون، زمان حدودی انتشار پاسخنامه قالب پیگیری است. در حالی که از بزرگترین مزیت‌های آزمون مجازی شبیه ساز دوازدهم تجربی، انتشار سریع و به موقع پاسخنامه با تحلیل سوالات و پشتیبانی فعال مشاوران است. داوطلبان می‌توانند برای رفع اشکالات خود با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و ارتباط برقرار کنند.

اعلام نتایج آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی

بنابراین تمامی دانش آموزان دبیرستانی باید عملکرد خود را از مهر تا خرداد ماه بهتر کرده و همچنین برای پیشرفت بیشتر در آزمون‌های جامع شرکت نمایند. به این ترتیب بعد از اعلام نتایج؛ پاسخنامه خود را مشاوران مجرب در ایران تحصیل بررسی کنند. زیرا جامعه آماری خوبی در آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ایران تحصیل دیده شده است.

این کار باعث مدیریت زمان برای انتخاب گزینه‌های صحیح و عبور از سوالاتی می‌باشد که داوطلب نسبت به آن شک دارد. زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی از جمله درس‌های مهم و تخصصی رشته تجربی محسوب می‌شود که در صورت یادگیری سر فصل‌های مهم، کمک ویژه‌ای به داوطلبان کنکوری می‌کند. مزیت‌های مهم آزمون آزمایشی دوازدهم تجربی، مطابق با موارد زیر است:

☑️ نتایج آزمون بلافاصله بعد از اتمام جلسه امتحان، منتشر می‌شود.

☑️ این آزمون شبیه ساز کنکور رشته تجرب یدر مقطع دوازدهم اعتبار بالایی دارد.

☑️ دانش‌آموزان می‌توانند روند پیشرفت خود را پیگیری کرده و با اشتیاقی بیشتر به تلاش خود ادامه دهند.

☑️ متقاضیان می‌توانند از پاسخنامه آزمون خود پرینت بگیرند یا در پنل کاربری مشاهده کنند.

نحوه شرکت در آزمون آزمایشی دوازدهم تجربی

داوطلبان آزمون آنلاین کنکور سال دوازدهم تجربی، می‎بایست قبل از شروع آزمون که معمولا 8 صبح است، به لینک مورد نظر مراجعه کرده و پس از وارد کردن رمز عبور و نام کاربری، آماده امتحان شوند. زیرا آزمون آنلاین کنکور سال دوازدهم تجربی، برتری نسبت به دیگر آزمون‌های مجازی دارد. این مزایا هم برای امتحانات نهایی که به صورت استانی سوالات طراحی می‌شوند و هم برای کنکور سراسری است. ‌

اما دانش آموزان برای اینکه بتوانند در آزمون‌های شبیه ساز کنکور دوازدهم تجربی موفق شوند، باید نکاتی را در راستای رسیدن به هدفشان رعایت کنند. این نکته که یکی از طلایی‌ترین نکات لازم برای بهره‌بری بهتر از آزمون‌های آزمایشی است، توجه به محیط امتحان آنلاین می‌باشد.

آماده سازی محیط آزمون مجازی

محیط آزمون آزمایشی مجازی، به اندازه محیط آزمون‌های شبیه ساز حضوری و حتی بیشتر از آن‌ها، مهم است. داوطلبان کنکور سراسری برای کسب موفقیت در آزمون‌های جامع، فصلی و مرحله‌ای، باید مکانی ساکت را برای شرکت در آزمون فراهم کنند تا تمرکزشان در طول امتحان کم نشود.

آماده کردن پاک کن، مداد، تراش، دستمال و بطری آب معدنی و همچنین صندلی که دانش آموز تا انتهای آزمون مجازی بر روی آن بنشیند؛ می‌تواند در کاهش استرس آن موثر باشد. افرادی که پیش از کنکور سراسری با محیط کنکور و سوالات آن آشنا می‌شوند، علاوه بر مدیریت زمان، می‌توانند اضطراب کاذب خود را کنترل کنند.

هزینه آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی

رقابت و نام نویسی در آزمون آزمایشی کنکور دوازدهم تجربی، نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است. چون رقابت دانش آموزان نسل جدید، بیشتر شده و پرسش‌ها در هر نیمسال سخت و سخت‌تر می‌شود. بنابراین آزمون شبیه ساز کنکور دوازدهم تجربی ایران تحصیل می‌تواند به عنوان سکوی پرتابی برای دانش آموزانی باشد که پشتکار بالایی دارند.

هزنیه این آزمون شبیه ساز و آزمایشی با توجه به مرحله‌ای بودن آن و اینکه به صورت ماهانه برگزار می‌شود، تقریبا 50 هزار تومان برآورد شده است. بنابراین، به صورت کلی 10 آزمون آزمایشی با بودجه بندی مشخص و استاندارد برای رشته تجربی وجود دارد که هزینه آن 500 هزار تومان به صورت تقریبی در نظر گرفته می‌شود.

هزینه آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی

مزایای شرکت در آزمون شبیه ساز کنکور سال دوازدهم تجربی

در حال حاضر، آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی در ایران تحصیل به صورت اختصاصی و با مزایای فوق‌العاده به راه افتاده است. دانش آموزانی که برای کنکور سخت تلاش می‌کنند و از امسال به دلیل وضع قانون جدید، تاثیر سوابق تحصیلی بر رتبه و تراز قبولی، بایستی بیشتر دروس تخصصی و عمومی را مطالعه کنند؛ ثبت نام در آزمون‌های شبیه ساز کنکور سال دوازدهم تجربی ضروری است.

در ضمن دانش آموزان می‌توانند به اینترنت سیم کارت خود متصل شوند و بعد به آسانی در آزمون‌های ماهانه آزمایشی، شرکت کنند. سپس می‌توانند نتیجه آن را در کوتاه‌ترین زمان از خود سایت بگیرند. غیر از مزایای گفته شده، فاکتورهای مهم دیگر این آزمون دوره‌ای، عبارت است از:

✅ پیدا کردن نقاط ضعف و نقاط قوت در آزمون آزمایشی رشته تجربی

✅ آمادگی بیشتر برای امتحانات نهایی سال دوازدهم رشته تجربی

✅ آمادگی بیشتر برای کنکور سراسری رشته تجربی

✅ کاهش اضطراب کاذب برای مدیریت زمان در کنکور سراسری

✅ بهتر شدن سرعت تست زنی داوطلبان بعد از چند آزمون شبیه ساز

خلاصه مطلب

آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی جز آزمون‌های شبیه سازی است که به صورت مرحله‌ای در ایران تحصیل طراحی شده و ماهانه با بودجه بندی خاص از فصل‌های مهم دروس تخصصی و عمومی، سوال طراحی شده و برگزار می‌‌‌شود. داوطلبان می‌توانند برای آمادگی در امتحانات نهایی و کنکور سراسری در این آزمون شرکت کرده و پاسخنامه خود را با مشاوران ایران تحصیل، تحلیل کنند.

بعد از برداشته شدن تاثیر کامل کنکور بر روی رتبه و تراز قبولی، سوابق تحصیلی و امتحانات نهایی سال یازدهم و دوازدهم، مهم‌تر از سال‌های گذشته شده است. آزمون شبیه ساز کنکور سال دوازدهم تجربی می‌تواند در چنین موارد مهمی به دانش آموزان کمک کرده و بعد از اتمام آزمون، پاسخنامه را در پنل کاربری داوطلبان قرار دهد.

برای دانلود فایل PDF آزمون آزمایشی کنکور سال دوازدهم تجربی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون آزمایشی کنکور دوازدهم تجربی چیست؟

این ازمون آزمایشی مطابق با استانداردهای کنکور سراسری و سوالات سال‌های گذشته به همراه پاسخنامه است.

پاسخنامه آزمون آزمایشی مجازی رشته تجربی چه زمانی منتشر می‌شود؟

نتایج آزمون آزمایشی سال دوازدهم تجربی، بلافاصله بعد از اتمام آزمون در دسترس داوطلبان قرار می‌‌گیرد.

هزینه آزمون شبیه ساز دوازدهم تجربی چقدر است؟

تقریبا هزینه شرکت رد هر جلسه آزمون آزمایشی رشته تجربی در مقطع دوازدهم، حدود 50 هزار تومان است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور