ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دانشگاه تهران + رشته ها، امکانات، رتبه و شرایط | irantahsil

معرفی دانشگاه تهران
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برترین رشته های دانشگاه تهران را با تماس با ما بشناسید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه تهران به عنوان یکی از برترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های ایران است که در زمینه آموزش عالی توانسته به جایگاه رتبه 1 کشوری دست پیدا کند. این دانشگاه در حال حاضر بهترین اساتید و بهترین کادر آموزشی را دارد و هر ساله نخبه‌های کشوری را در رشته‌های مختلف ثبت نام می‌کند. بنابراین در این مقاله قصد داریم به معرفی دانشگاه سراسری تهران بپردازیم. در صورت داشتن هرگونه سوالی دراینباره، با مشاوران ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

آشنایی و معرفی دانشگاه تهران

👈 دانشگاه تهران، به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی کشور، در سال ۱۳۱۳ تاسیس گردیده است. این دانشگاه، که به نام «دانشگاه مادر» نیز شناخته می‌شود، از ۲۵ دانشکده، ۹ پردیس و ۱۶ مرکز پژوهشی و تحقیقاتی تشکیل‌ شده‌ است.

✅ یکی از نکاتی که در معرفی دانشگاه تهران بسیار مهم است، فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه می‌باشد. دانشگاه سراسری تهران، به فعالیت‌های علمی بسیار اهمیت می‌دهد و حدود ۱۲۱۹۳۱ پایان‌نامه و رساله، ۱۵۰۴۶۹ فعالیت علمی و ۱۶۴۲ طرح کاربردی دارد. همچنین، این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های خوب کشور، رتبه یک را دارا بوده و از سایر دانشگاه‌ها پیشی گرفته است.

✅ دانشگاه تهران در حال حاضر، ۱۵ خوابگاه برای دانشجویان خود دارد. طبق آخرین اطلاعات از دانشگاه تهران، این دانشگاه در مقطع کارشناسی 16 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۷۷ رشته و در مقطع دکتری ۱۵۶ رشته را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این بدین معنی است که دانشگاه دولتی تهران در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو قبول می‌کند.

برای ورود به تور مجازی دانشگاه تهران روی لینک کلیک کنید.

✅ دانشگاه تهران، یکی از موسسات آموزش عالی کشور است که تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کند. به طوری که ۱۰۰ دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل است. همچنین دانشگاه تهران خدمات آموزشی خود را با تعداد ۱۱۰ واحد آموزشی و ۲۱۰۰ عضو هیات علمی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

✅ تعداد دانشجویان ایرانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، حدود ۵۰۰ نفر است. همچنین، تعداد فارغ‌التحصیلان از این دانشگاه، حدود ۲۶۰۰ نفر می‌باشد. این آمارها نشان داده که دانشگاه تهران نقش بسیار مهمی در آموزش عالی کشور دارد و به عنوان بزرگترین دانشگاه در ایران شناخته می‌شود. افتخارات و جوایز بسیار زیادی در این دانشگاه وجود دارد و نقش مهم این افتخارات دانشجویان و اساتید دانشگاه سراسری تهران است.

✅ همچنین، دانشگاه سراسری تهران با تعداد ۲۷۱ افتخار، تاکنون در کسب افتخارات ادامه داده است. معرفی افتخارات و فعالیت‌های علمی دانشگاه سراسری تهران نیز به عنوان یکی از دلایل مهمی که داوطلبان را به تحصیل در این دانشگاه جذب کرده، خلاصه می‌شود. فعالیت‌های علمی این دانشگاه شامل تعداد زیادی مقاله، 115 تا ژورنال و ۱۵ طرح پژوهشی است. همچنین، تعداد زیادی مقاله داخلی نیز در این دانشگاه منتشر‌ شده‌ است.

آشنایی و معرفی دانشگاه تهران

جهت اطلاع از شرایط ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران کلیک نمایید.

آشنایی با دانشکده‌ های دانشگاه تهران

👈 ارزش بین‌المللی دانشگاه سراسری تهران را شهرت جهانی سردر اصلی آن نیز به ارمغان آورده است. دانشگاه تهران در خارج از ایران نیز به عنوان یک دانشگاه نامدار در سطح خاورمیانه می‌باشد. همچنین می‌توان تاکید کرد که از بین دانشگاه‌های مشهور و معتبر جهان، دانشگاه روزانه تهران تنها دانشگاهی است که با استفاده از یک بنای فرهنگی سمبلیک با مهندسی پیچیده، پیام‌های ویژه معنوی، علمی و فرهنگی را به مخاطبان خود منتقل می‌کند.

دانشگاه سراسری تهران تاکنون تنها دانشگاه ایرانی است که موفق‌ شده‌ در رده‌بندی جهانی مجله تایمز لندن قرار گیرد. در این رده‌بندی، دانشگاه تهران در رتبه ۵۳۹ جهانی قرار دارد. همچنین، در حوزه فناوری، در جام روبوکاپ، این دانشگاه در سال ۲۰۰۶ عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده است و در ۸ رشته، عنوان «قطب علمی کشور» را داراست.

دانشگاه سراسری تهران، از دانشکده و ساختمان‌های محتلفی تشکیل است. همچنین شامل موسسات پژوهشی و تشکل‌های زیادی  می‌باشد که ما در ادامه به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت:

دانشکده دامپزشکی
دانشکده زبان های خارجی
دانشکده کارآفرینی
دانشکده مدیریت
دانشکده اقتصاد
دانشکده روانشناسی دانشگاه دولتی تهران
دانشکده علوم اجتماعی
دانشکده جغرافیا
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
دانشکده حقوق و علوم سیاسی
دانشکده اقتصاد
دانشکده تربیت بدنی
دانشکده محیط زیست
دانشکده الهیات و معارف اسلامی

معرفی موسسات پژوهشی دانشگاه تهران

دانشگاه روزانه تهران، علاوه بر دانشکده اقتصاد، کشاورزی، دامپزشکی، مدیریت و حقوق؛ موسسات پژوهشی برای برخی رشته‌ها دارد که در جدول زیر معرفی شده است:

پژوهشکده تاریخ علم
مرکز پژوهش های کاربردی مدیریت دانشگاه روزانه تهران
موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی
مرکز مطالعات زنان
مؤسسه ژئوفیزیک
مرکز تحقیقات بیوشیمی-بیوفیزیک
موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا دانشگاه سراسری تهران

آشنایی با بخش های مختلف دانشگاه تهران

معرفی تشکل های دانشگاه تهران

دانشگاه سراسری تهران دارای گروه‌های مختلفی است که در زمینه‌های متعددی مشغول به فعالیت می‌باشند. برای آشنایی بیشتر با تشکل های دانشگاه تهران، به اطلاعات مندرج در جدول زیر توجه کنید:

بسیج دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان
انجمن اسلامی دانشجویان جهاد دانشگاهی

معرفی مراکز جاذبه دانشگاه تهران

دانشگاه دولتی تهران به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین مراکز آموزش عالی کشور، دارای مراکز جاذبه برای دانشجویان است. مراکز جاذبه دانشگاه سراسری تهران مطابق با موارد زیر می‌باشد:

موسسه باستان شناسی باغ موزه گلستان موزه جانورشناسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی موزه ملی انگل ‌شناسی ایران
موزه جانور شناسی پردیس علوم و موزه زمین ‌شناسی پردیس علوم موزه گیاه‌ شناسی پردیس علوم موزه موسسه باستان‌ شناسی خانه یا موزه مقدم

برای اطلاع از حداقل رتبه قبولی دانشگاه تهران کلیک نمایید.

مزایا و معایب تحصیل در دانشکده های دانشگاه تهران

👈 پس از معرفی دانشگاه تهران و امکانات این دانشگاه قصد داریم محاسن و معایب تحصیل در این دانشگاه را برای شما شرح بدهیم.

مزایای تحصیل در دانشکده های دانشگاه تهران

دانشگاه دولتی تهران به منظور ارائه خدمات به دانشجویان، سایت‌های مختلفی را برای دانشجویان رشته‌های مختلف راه‌اندازی کرده است.

یکی از این سامانه‌ها، سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه دولتی تهران به نشانی اینترنتی elearn4.ut.ac.ir می‌باشد که به منظور برگزاری کلاس‌های مجازی ایجاد‌ شده‌ است.

همچنین، در دانشگاه دولتی تهران انواع رشته‌های تحصیلی تدریس می‌شود.

در این مقاله، چند مورد از رشته‌های موجود برای تحصیل در دانشگاه تهران را بررسی خواهیم کرد. شما می‌توانید جهت اطلاع از تمامی رشته‌های ارائه شده در سال جاری دانشگاه روزانه تهران با مشاورین ایران تحصیل تماس گرفته و رشته‌ها و همچنین میزان قبولی خود را در هر رشته دریافت نمایید.

رشته‌های موجود در دانشگاه سراسری تهران
مهندسی عمران پزشکی
دندانپزشکی مهندسی برق
کارگردانی ریاضیات
نوازندگی موسیقی ایرانی زمین‌شناسی
مهندسی مکانیک سینما

دانشگاه تهران به استادان و اعضای هیئت‌علمی‌ خود مشهور و معروف است. بنابراین دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند، در سطح بالایی از علم قرار دارند. زیرا به دلیل سخت‌گیری‌های زیاد در آموزش، بهتر از دیگر دانشجویان رشد کرده و پیشرفت خواهند کرد.

در دانشگاه سراسری تهران، همایش‌های بسیاری برگزار می‌شوند که با شرکت در آن‌ها، دانشجویان این دانشگاه می‌توانند مقالات خود را منتشر کنند. در کنار گذراندن واحدهای رشته تحصیلی، در دانشگاه سراسری تهران واحدهای اختیاری نیز وجود دارد که بهبود سواد دانشجویان را هدف قرار می‌دهد تا دانشجویان بتوانند از آن‌ها بهره‌برداری کنند.

محیط کلاس های دانشگاه تهران

معایب تحصیل در دانشکده های دانشگاه تهران

اگر بخواهیم در خصوص نقاط ضعف دانشگاه روزانه تهران صحبت کنیم، باید بگوییم که این دانشگاه دارای ضعف چندانی نیست و به عنوان نقاط ضعف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گاهی ظرفیت خوابگاه دانشجویان در دانشگاه تهران کم است. برخی از دانشجویان از غذای سلف راضی نیستند، اما با این حال طبق تحقیقات انجام شده، غذاهای ارائه‌ شده‌ در این دانشگاه مناسب و خوشمزه است.

اما باز می‌‎توان این مورد را جز معایب داشنگاه به حساب آورد. سخت‌گیری  استادان دانشگاه سراسری تهران نسبتا بالا بوده و فارغ التحصیلی در این دانشگاه به مراتب سخت‌تر از دیگر دانشگاه‌های دولتی نظیر شهیدبهشتی و علامه طباطبایی می‌باشد.

مزایا و معایب تحصیل در دانشکده های دانشگاه تهران

جهت اطلاع از نتایج آزمون زبان دانشگاه تهران کلیک نمایید.

معرفی امکانات دانشگاه تهران

👈 معرفی دانشگاه تهران و بررسی امکانات این دانشگاه به افراد کمک می‌کند تا با اطلاعات بیشتری داشنگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند. ما در این قسمت به معرفی امکانات دانشگاه روزانه تهران خواهیم پرداخت:

دسته‌بندی امکانات دانشگاه تهران به‌طور کلی شامل خدمات ورزشی، خوابگاهی و فرهنگی است. با توجه به فضای بزرگی که دارد، دانشگاه دولتی تهران توانسته است تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان را فراهم کند.

اداره کل تربیت بدنی دانشگاه دولتی تهران یکی از ادارات حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه است که برنامه‌ریزی، جهت‌دهی و توسعه ورزش دانشجویان را برعهده دارد. در ضمن وظایف مهم این اداره به صورت زیر است:

وظایف اداره معاونت دانشجویی دانشگاه تهران

✔️  فراهم کردن امکان ورزش دانشجویان در اوقات فراغت

✔️  امکان شرکت در کلاس‌های آموزشی رشته‌های مختلف

✔️  تشکیل تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف و اعزام به مسابقات

✔️  تشکیل و تجهیز تیم‌های ورزشی

✔️  برنامه‌ریزی فعالیت‌های ورزشی اداره کل

✔️  برگزاری کلاس‌های مربیگری، داوری و کارگاه‌های ورزشی در رشته‌های مختلف

امکانات کتابخانه دانشگاه سراسری تهران

دانشگاه تهران یکی از غنی‌ترین مراجع پژوهشی تهران و بزرگترین کتابخانه ایران با بیش از 22000 متر مربع فضا است. این کتابخانه غنی، 9 تالار دارد که هر کدام در دسته بندی خاصی قرار میگیرد. برای مثال تالار خواجه نصیرالدین طوسی مربوط به کتاب های کمیاب و ویژه است.

کتابخانه دانشگاه تهران

امکانات فضاهای ورزشی دانشگاه سراسری تهران

دانشگاه روزانه تهران دارای امکانات زیادی در زمینه ورزشی است که به دلیل تعدد سالن‌ها، هر کدام ویژگی‌های خاصی دارد. این امکانات ورزشی عبارت است از:

✔️ سالن شماره یک اداره کل (واقع در میدان انقلاب) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، تکواندو، جودو، کشتی.

✔️ سالن شماره دو اداره کل (واقع در خیابان ۱۶ آذر) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: ولیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، فوتسال، بدمینتون، هندبال.

✔️ مرکز ورزشی درمانی دانشگاه (واقع در خیابان ۱۶ آذر) دارای رشته‌های زیر است: بدنسازی، آمادگی جسمانی و امکانات سونا.

✔️ سالن شهید نوروزی (واقع در مجتمع خوابگاهی کوی دانشگاه – امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، فوتسال، هندبال.

✔️ سالن امام علی علیه‌السلام (واقع در مجتمع خوابگاهی کوی دانشگاه – امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: کشتی، جودو، بدنسازی، آمادگی جسمانی.

✔️ سالن ورزشی فاطمیه (واقع در مجتمع خوابگاهی کوی دانشگاه – خوابگاه فاطمیه – امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: تنیس روی میز، کاراته، تکواندو.

✔️ استخر روباز دانشگاه (واقع در خیابان امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: شنا، واترپلو، شنای موزون (سنیکرونایز).

برای اطلاع از شرایط دانشگاه صنعتی امیرکبیر روی لینک کلیک کنید.

✔️ فضای ورزشی روباز سالن فاطمیه (واقع در مجتمع خوابگاهی کوی دانشگاه – خوابگاه فاطمیه – امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: بسکتبال، فوتسال، هندبال، والیبال، فوتبال (گل کوچک).

✔️ فضای ورزشی روباز خوابگاه شهید چمران (واقع در انتهای خیابان امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: بسکتبال، فوتسال، هندبال، والیبال، فوتبال (گل کوچک).

✔️ فضای ورزشی روباز خوابگاه قزل قلعه (واقع در ابتدای بزرگراه کردستان) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: بسکتبال، فوتسال، هندبال، والیبال، فوتبال (گل کوچک).

✔️ فضای ورزشی روباز زمین خاکی فوتبال (واقع در مجتمع خوابگاهی کوی دانشگاه_ امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی زیر است: بسکتبال، فوتسال، هندبال، والیبال، فوتبال (گل کوچک _ در دست اجرا و نصب چمن مصنوعی).

✔️ فضای ورزشی روباز ایستگاه تندرستی (واقع در انتهای خیابان امیرآباد شمالی) دارای رشته‌های ورزشی عمومی است.

امکانات دانشگاه سراسری تهران

امکانات خوابگاهی دانشگاه سراسری تهران

یکی از بخش های معرفی دانشگاه تهران، مجتمع بزرگ و زیبایی است به عنوان کوی دانشگاه سراسری تهران که تعداد قابل‌توجهی از دانشجویان و آینده‌سازان این مرز و بوم را در خود جای داده است. محوطه سبز و خاطره‌انگیز کوی که به عنوان بزرگترین مجتمع خوابگاهی خاورمیانه شناخته می‌شود.

همراه با مجموعه امکانات فرهنگی، رفاهی و ورزشی که در این مجموعه برای دانشجویان فراهم‌ شده‌ است، به حدی که در بسیاری از مواقع، سختی‌ها و کاستی‌ها، تحت‌الشعاع محیط دلپذیر و استثنایی کوی قرار گرفته و رنگ می‌بازد.

مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه دولتی تهران که تحت نظارت اداره کل خوابگاه‌های دانشگاه روزانه تهران قرار دارند، عبارت است از:

✔️ پردیس مرکزی کوی دانشگاه: خیابان کارگر شمالی

✔️ خوابگاه فاطمیه تهران: انتهای خیابان کارگر شمالی

✔️  خوابگاه پسرانه شهید چمران: بالاتر از انرژی اتمی

✔️  خوابگاه پسرانه ۱۲ فروردین: خیابان ۱۲ فروردین

✔️  خوابگاه دخترانه ۱۶ آذر: خیابان ۱۶ آذر، نبش خیابان نصرت

✔️  خوابگاه دخترانه وصال: خیابان وصال

✔️  خوابگاه دخترانه قدس: خیابان قدس

✔️  خوابگاه دخترانه ۱۳ آبان: تقاطع خیابان‌های وصال و طالقانی

✔️  خوابگاه دخترانه کیانوری (موقوفه جدیدالتاسیس): انتهای خیابان کارگز شمالی

✔️  خوابگاه متاهلین ۱۶ آذر: خیابان ۱۶ آذر

✔️  خوابگاه متاهلین فرهنگ: خیابان شانزدهم امیرآباد

✔️  خوابگاه متاهلین جلال آل احمد: قزل قلعه

✔️  خوابگاه متاهلین سعادت آباد (جدید التاسیس): ۲۴ متری سعادت آباد، سرو شرقی

امکانات فرهنگی و ورزشی موجود در مجموعه خوابگاه‌ها بسیار بوده که ما به معرفی دانشگاه تهران و این مراکز می‌پردازیم. این مراکز عبارتند از:

پارک کاجستان سالن شهید نوروزی مرکز فرهنگی هنری کوثر
تالار اندیشه تالار الغدیر ایستگاه تندرستی
مجموعه ورزشی امام علی سینما کوی تالار جوان
مرکز رایانه کوی و فاطمیه کتابخانه و سالن‌های مطالعه خانه فرهنگ و هنر کوی

برای آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه تهران مرکز کلیک نمایید.

شرایط تحصیل در دانشگاه تهران

👈 اکنون که با معرفی دانشگاه تهران کاملا آشنا شدید، بهتر است بدانید که دانشگاه سراسری تهران، هم به صورت بدون کنکور و هم از طریق کنکور سراسری، دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان تحصیل در این دانشگاه، علاوه بر داشتن شرایط عمومی، باید شرایط اختصاصی نیز داشته باشند. از میان شرایط اختصاصی، داشتن مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم و پیش‌دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید (سال دوازدهم) بسیار مهم است.

شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی تهران

علاوه بر این، اگر شما دانشجوی روزانه هستید، قبل از ثبت نام باید اعلام کنید. داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده و در دوره روزانه پذیرفته شده‌اند، از انتخاب رشته‌های بدون کنکور دوره روزانه محروم می‌شوند و برای لغو محرومیت خود باید در سایت سازمان سنجش و آموزش درخواست رفع محرومیت از کنکور سراسری خود را ثبت کنند.

به خاطر داشته باشید که شرایط تحصیل مانند زمان شروع و اتمام کلاس‌ها، تعداد واحد‌های قابل اخذ در هر ترم، محل تحصیل، زمان امتحانات و میزان شهریه برای دوره‌های شهریه پرداز، برای داوطلبانی که به صورت بدون کنکور پذیرفته می‌شوند؛ نسبت به داوطلبانی که از طریق کنکور سراسری پذیرفته شده‌اند، یکسان است و هیچ تفاوتی ندارد.

بنر کال تو اکشن

اخبار پیرامون معرفی دانشگاه تهران

📢  معرفی دانشجویان و اساتید برتر فرهنگی دانشگاه تهران

به مناسبت ۹۰ سالگی معرفی دانشگاه سراسری تهران، برنامه‌ای برای انتخاب دانشجوی سرآمد دانشگاه در سطوح مختلف تحصیلی و مدیریتی تهیه‌شده‌است. این برنامه شامل مشارکت دانشجویان و همه سطوح مدیریتی دانشگاه است. آئین‌نامه انتخاب دانشجوی سرآمد در رویداد ۹۰ سالگی دانشگاه دولتی تهران توسط ستاد بزرگداشت ۹۰ سالگی دانشگاه تهیه‌شده‌و به عنوان معیار انتخاب برگزیدگان در جشنواره فرهنگی دانشگاه در سال‌های آتی نیز استفاده خواهد شد. همچنین، آئین‌نامه انتخاب کارمند سرآمد فرهنگی نیز در حال تدوین است.

برای اطلاع از رشته های دانشگاه هنر تهران کلیک نمایید.

📢  آشنایی با آزمایشگاه فناوری 5G دانشگاه تهران

شاه منصوری، رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، ماهیت این آزمایشگاه راه‌اندازی‌شده‌و تخصیص یافته به فناوری ۵G را مشابه آزمایشگاه‌های باز (Open Laboratory) توصیف نمود. او بیان کرد که رویکرد ما بر پایه طراحی مدرن، انعطاف‌پذیر و تمرکز بر کار تیمی است. آزمایشگاه‌های باز به عنوان مکانی برای همکاری شرکت‌ها در توسعه سرویس و محصول استفاده می‌شوند. او افزود که با راه‌اندازی این آزمایشگاه، هدف ما توانمندسازی حوزه ICT کشور با تمرکز بر فناوری ۵G است. در حال حاضر تمامی زیرساخت‌های موردنیاز این فناوری و نیازهای تیم‌های فناور و استارتاپی تدارک دیده‌شده‌و ما می‌توانیم با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، صاحبان ایده را در استفاده از این ظرفیت موجود یاری نماییم.

خلاصه مطلب

دانشگاه تهران به عنوان یکی از برترین و بزرگترین دانشگاه‌های ایران و جهان شناخته‌ شده‌ است و با داشتن ۲۵ پردیس و دانشکده به محبوبیت و اعتبار فراوانی دست یافته است. دانشگاه دولتی تهران از دانشگاه‌های برجسته کشور است که فعالیت‌های علمی مهمی در آن صورت می‌پذیرد و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و از نظر ارزش علمی و امکانات، بهتر و مهم‌تر از دیگر دانشگاه‌ها است.

دانشگاه تهران حدود ۱۵ خوابگاه برای دانشجویان دارد و در مقاطع کارشناسی 16 رشته، در مقاطع کارشناسی ارشد ۱۷۷ رشته و در مقاطع دکتری ۱۵۶ رشته دارد. همچنین در دانشگاه دولتی تهران تقریبا ۱۵۰۰ نفر از اعضای هیئت‌علمی‌ و ۳۲ هزار دانشجو فعالیت می‌کنند. ما در این مقاله به معرفی دانشگاه تهران و امکانات آن پرداختیم، بنابراین در صورتی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه می‌باشید، می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس گرفته و قبول خود را در این دانشگاه تضمین نمایید.

برای دانلود PDF مقاله معرفی دانشگاه سراسری تهران کلیک نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برترین رشته های دانشگاه تهران را با تماس با ما بشناسید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه دانشگاه تهران چیست؟

داوطلبان و دانشجویان برای داشتن هرگونه اطلاعات بیشتری می‌توانند به آدرس رسمی دانشگاه روزانه تهران https://ut.ac.ir/fa مراجعه کنند.

ادرس دانشگاه دولتی تهران کجا می‌باشد؟

ادرس دانشگاه تهران، میدان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، سازمان مرکزی دانشگاه سراسری تهران است.

امکانات فرهنگی و ورزشی خوابگاه های دانشگاه تهران چگونه است؟

این خوابگاه‌ها دارای تالار، کتابخانه، مرکز رایانه و زمین‎های روباز ورزشی است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • معدل پایین کارشناسی

  اهمیت معدل کارشناسی + ایا معدل لیسانس مهم است؟ | ایران تحصیل

  اهمیت معدل پایین کارشناسی ممکن است برای بسیاری از دانشجویان موضوعی نگران‌کننده باشد و می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر فرصت‌های آتی تحصیلی و شغلی فرد داشته باشد. دانشجویانی که معدل بالایی دارند، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر...
 • آخرین تراز قبولی پزشکی 1402 + نمونه کارنامه ها

  کارنامه‌‌های آخرین تراز قبولی پزشکی 1402 از اطلاعات مفیدی است که در مسیر کنکور سراسری می‌تواند به داوطلبان کمک شایانی کند. طبق پیش بینی‌های مشاوران ایران تحصیل، مقدار تراز مجاز برای پذیرش کلیه رشته‌های پزشکی 1403 تا مقدار 7000 برای...
 • شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  دانش‌جویان دانشگاه‌های غیر دولتی، اغلب این سوال برایشان پیش می‌آید که شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟ دانشجویان قبل از تصمیم‌گیری، باید هزینه‌های تحصیلی و امکانات ارائه‌ شده‌ توسط هر دو نوع موسسه را مقایسه کنند تا انتخابی...
تماس با مشاور