ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مرخصی سربازان روزبرگ سال 1403 + شرایط بومی ها | ایران تحصیل

مرخصی سربازان روزبرگ
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از افراد در ارتباط با مرخصی سربازان روزبرگ سؤال دارند و می‌خواهند بدانند که روزبرگ شدن یعنی چه؟ از آنجا که بسیاری از افراد در دوران خدمت ممکن است که بعد از ساعت اداری مجاز مجبور به ترک محل خدمت شوند و زمان بیشتری در اختیار داشته باشند، اطلاع از نحوه دریافت مرخصی بسیار اهمیت دارد.

مشخص شدن محل خدمت افراد از مهمترین برنامه‌های سازمان نظام وظیفه است و در حال حاضر اقداماتی در این خصوص صورت گرفته است. در حال حاضر به این دلیل که در تمام مناطق کشور پادگان نظامی نیست و نیروهای مسلح مشمول، برحسب ظرفیت اعلام شده به پادگان‌های نقاط مختلف معرفی می‌شوند، ساعت حضور افراد در محل خدمت بر اساس شرایطی مانند میزان نیرو و نوع درجه سرباز متفاوت خواهد.

شرایط مرخصی سربازان روزبرگ

شرایط خدمت افراد مشمول و ساعات حضور آنها به میزان ظرفیت پادگان‌ها و همچنین درجه سربازی بستگی خواهد داشت و ممکن است این امر دچار تغییراتی نیز شود. در مجموع اولویت مرخصی سربازان روزبرگ به صورت زیر می‌باشد:

مرخصی سربازان روزبرگ بومی

در مناطق مرزی کشور به دلیل مسائل امنیتی سربازان برای گشت زنی و حراست از مسیرهای مختلف باید در محل خدمت به طور دائم حاضر باشند. به دلیل کمبود نیرو، عدم حضور سربازان مشکلاتی را برای پادگان به وجود خواهد آورد، اما در تقسیم بندی بعد از آموزشی و با گرفتن انتقالی به عنوان سرباز بومی می‌توانند در شهر محل خود افراد خدمت کنند.

در صورت داشتن مدرک کارشناسی به بالا احتمال برای دریافت مرخصی سربازان روزبرگ بیشتر خواهد شد. در حال حاضر سازمان نظام وظیفه در تلاش است تا فاصله محل خدمت سربازان بومی را از محل سکونت آنها کاهش دهد.

شرایط مرخصی سربازان روزبرگ

اطلاعیه

با داشتن مدرک کارشناسی به بالا راحت تر می‌توانید برای دریافت مرخصی روزبرگ اقدام کنید.

مرخصی سربازان روزبرگ متأهل

 سربازانی که متأهل هستند، براساس مصوبات ستاد کل نیروهای مسلح باید در شهر محل سکونت همسر خود خدمت خود را انجام دهند و از تسهیلات و مزایای نیز برخوردار خواهند شد. یکی از مزایای مرخصی سربازان روزبرگ متأهل این است که در صورت موافقت کردن فرمانده یگان می‌توانند مطابق با ظرفیت نیروهای محل خدمت تعیین شوند.

سربازانی که متأهل هستند شانس دارند تا به عنوان سرباز روزبرگ در محل سکونت همسر مشغول به خدمت شوند.

برای آشنایی با مرخصی در دوره آموزشی سربازی سپاه وارد لینک شوید.

مرخصی سربازان روزبرگ کادر عقیدتی

سربازان کادر عقیدتی یگان‌ها عموماً در قسمت اداری و یا کلانتری خدمت کرده و شرایط مشابه کارمندان دارند. سربازان این امکان را دارند که پس از ساعت اداری به عنوان سرباز روزبرگ محل خدمت را ترک کنند.

برای اخذ پذیرش به عنوان کادر عقیدتی افراد مشهور باید دارای سهمیه ویژه باشند. از جمله این سهمیه‌ها مربوط به افراد فرزندان جانباز زیر ۲۵، نخبگان علمی، سربازان با سابقه بسیج فعال، حافظان قرآن و نهج البلاغه می‌باشند.

مرخصی سربازان روزبرگ امریه

سربازان امریه نیز پس از اتمام دوران آموزشی می‌توانند خود را به سازمانی که مد نظر آنها است معرفی کرده و همانند سربازان دیگر پس از ساعات اداری محل خدمت را ترک کنند. از سوی دیگر تفاوتی بین امریه سازمان‌های دولتی و امریه سازمان‌های دانش بنیان وجود ندارد و قوانین مربوط به مرخصی سربازان روزبرگ امریه یکسان می‌باشد.

ساعت کاری خدمت نظام وظیفه سربازی

ساعت کاری خدمت نظام وظیفه سربازی

تا اینجا به این سوال که روزبرگ شدن یعنی چه؟ پاسخ دادیم. در ارتباط با ساعات کاری خدمت باید بگوییم که ساعت حضور سربازان در پادگان برحسب درجه سربازان و نیاز یگان محل خدمت متفاوت است. چون کادر اداری و پادگان تابع ساعات اداری هستند و در حدود نزدیک به ۸ ساعت باید در محل خدمت حضور داشته باشند.

سربازان شیفت نیز باید براساس دستورات فرمانده یگان خود عمل کنند. محل خدمت سربازان متأهل نیز نسبت به محل سکونت همسر تعیین شده و در اولویت کادر اداری یگان خدمت نیز قرار می‌گیرد. این افراد می‌توانند پس از ساعات اداری محل خدمت را ترک کنند.

 

برای بررسی شرایط مرخصی از دانشگاه برای سربازی بر روی لینک کلیک کنید.

 

مشاوره مرخصی سربازان روزبرگ

نحوه انجام خدمت سربازی یکی از دغدغه‌های افراد می‌باشد و اینکه چه میزان مرخصی خواهند داشت برای آن‌ها سؤال است.

در حال حاضر مرخصی‌های سربازی به صورت روزبرگ شده و افراد باید برحسب نوع درجه سربازی و میزان نیرو در یگان خود مرخصی دریافت کنند.

مرخصی سربازان روزبرگ متأهل، سربازان بومی، سربازان کادر عقیدتی و سربازان امریه با یکدیگر متفاوت می‌باشد. به طور مثال سربازان متأهل باید در یگانی که نزدیک به محل سکونت همسر خود می‌باشند باید خدمت کنند. سربازان کادر عقیدتی و سربازان امریه می‌توانند پس از اتمام ساعات کاری محل خدمت را ترک کنند.

سربازان بومی نیز می‌توانند برحسب نیروهای مورد نیاز کادر خود برای دریافت مرخصی سربازان روزبرگ نیز اقدام کنند. این دسته از افراد با داشتن مدرک کارشناسی به بالا شانس بالایی برای روزبه شدن مرخصی خود خواهند داشت.

برای دریافت مشاوره در ارتباط با مرخصی سربازان روزبرگ و دریافت پاسخ این سوال که روزبرگ شدن یعنی چه؟ و همچنین اطلاع از تغییرات مربوط به این نوع مرخصی می‌توانید با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

مشاوره مرخصی سربازان روزبرگ

برای آشنایی با شرایط عقب انداختن سربازی برای کنکور وارد لینک شوید.

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم در ارتباط با مرخصی سربازان روزبرگ و نحوه دریافت آن توضیح دهیم. بسیاری این سوال را دارندکه روزبرگ شدن یعنی چه؟ همانگونه که می‌دانید هر سال ممکن است تغییراتی در شرایط مربوط به روزبرگ شدن خدمت سربازی ایجاد شود. شرایط برای مرخصی سربازان روزبرگ امریه، سربازان بومی، متأهل و کادر عقیدتی متفاوت می‌باشد.

هرکدام از این افراد می‌توانند با مراجعه به سازمان نظام وظیفه در ارتباط با شرایط دریافت مرخصی خود اطلاعات لازم را کسب کنند. در این مطلب توضیحات کاملی را در خصوص نحوه دریافت مرخصی سربازان روزبرگ ارائه کردیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سؤال و ابهامی داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

1.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که شانس بالایی برای روزبرگ شدن دارند در چه دسته‌ای هستند؟

سربازان متأهل، سربازان بومی، سربازان امریه و سربازان کادر عقیدتی در این دسته قرار می‌گیرند.

شرایط خدمت سربازان متأهل روزبرگ چگونه است؟

محل خدمت سربازان متأهل نسبت به محل سکونت همسر تعیین می‌شود و در اولویت کادر یگان خدمت خود قرار دارند. این افراد می‌توانند پس از ساعات اداری محل خدمت را ترک کنند.

شرایط مرخصی روزبرگ سربازان امریه چگونه است؟

سربازان امریه می‌توانند با گذراندن خدمت سربازی در سازمان مربوطه، پس از ساعات اداری محل خدمت را ترک نمایند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معافیت داشتن برادر صغیر

  معافیت داشتن برادر صغیر 1403 + مدارک و شرایط جدید

  شرایط جدید معافیت داشتن برادر صغیر اعلام شد. این معافیت به افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند این امکان را می‌دهد که با استفاده از بند مصوب مربوطه و با توجه به شرایط خود، از انجام خدمت سربازی معاف شوند...
 • مشاوره سربازی

  مشاوره سربازی + سامانه تلفنی پاسخگو 24 ساعته نظام وظیفه

  مشاوره نظام وظیفه یکی از خدمات مجموعه ایران تحصیل است که شامل مشاوره سربازی و راهنمایی در خصوص دریافت کسری خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، انواع معافیت های پزشکی، شرایط هر فرد برای دریافت معافیت های مختلف، قوانین غیبت موجه،...
 • ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت

  ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  شرایط ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 اعلام شد. برگزاری دوره های ضمن خدمت توسط دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله انجام می شود که هدف از برگزاری آن ها ارتقای سطح علمی کارکنان و افزایش توانمندی های آن...
 • کد سخا

  کد سخا چیست؟ دریافت آنلاین اینترنتی از services.epolice.ir

  افرادی که واجد شرایط برای انجام خدمت سربازی هستند باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و مشخصات خود را به صورت کامل ارائه دهند. کد سخا (سایت خدمات الکترونیک انتظامی)، یک کد پنج رقمی است که هر یک از...
تماس با مشاور